Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2012., 15:42   #181
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 19:39   #182
beyond666
Premium
 
beyond666's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia, Vinkovci
Postovi: 63
Zašto Ivan Vučica opravdava piratstvo?
beyond666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 11:16   #183
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Odličan članak koji pogađa u samu srž "problema"

Volim kad netko artikulira moje misli u takvom nekom skraćenom obliku!
http://www.forbes.com/sites/insertco...ever-kill-you/
Ovo je najbolje pojasnjenje problematike do sada.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Nasem ZAMP lobiju ACTA dolazi ko narucena.
ZAMP distribuira lovu svim clanovima, tj. glazbenicima na osnovu slusanosti koju proracunavaju na samo njima znani nacin. Pa tako pinka kapa i onima koji ne valjaju qurcu.
Oni ce ACTU reklamirati i propagirati i javno i kroz medije. I Zamp i clanovi koji su po defoltu javne licnosti, medijski su istaknuti i narod ih slusa.
Zapravo i da i ne.
ZAMP bi morao donkele mjenajti dosadasnju politku, tocnije sama ACTA je djelom u suprotnosti s nasim Zakonom o Autorskom pravu i srodnim pravima,
(sta nije veliki problem i moralo bi ga se donekle mijenjati opet na stetu gradana, one odredbe o osobnoj uporabi) tako da bi vjerojatno sve zavrsilo sa ZAMP nametom+ ACTA cenzurom i narusavanjem privatnosti. Super



Osobno me nerviraju ove internet hajke, svi forumski borci za slobodu i sl., jer je cinjenica da je nesto kao ACTA potrebno (ne u ovom obliku, ne na ovaj nacin), uvjek se prica o velikoj industriji, Hollywoodu, korporacijama, izdavacima, za koje ljude zeboli neka stvar, al zaboravlaja se da od piratizacije kao povrede autorskih prava i krade intelektualnog vlasnistva ispastaju i malie firme, pojedinci, slobodni umjetnici etc., kojima fakat treba neka pomoc po tom pitanju.

A to se lako zaboravlja jer na strani boraca za gradanska prava, dobar dio prosvjednicke ekipe je zapravo jednostavno pogoden idejom da vise ne bi mogli gledat, skidat i i krasti koliko ih je volja (uz stanardne "ionako je sve smece za koje ne bi platio" mantre).

U biti da se vratim na pocetak ovoga Frobes clanka sta sta je Mad_Duke linkao, upravo to: bore se najsporijim oruzijem u svemiru protiv prilagodnjivog, promenjivog, i najbrzeg entiteta (zakonom protiv interneta), sta je od pocetka osudeno na propast.
Sve da se ACTA izglasa, piratizacija putem neta ce naci svoj nacin i put do korisnika.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 13:21   #184
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Jako dobar članak na temu ACTA - Lopovi i žandari

Također od istog autora (Radoslav Dejanović) koji je gostovao na Hrvatskom Radiju - ACTA ad acta.

Ljudi koji su se okupili protestirati protiv ACTA-e nisu ljudi koji su tamo došli agitirati za nekakvo svoje pravo da s Interneta besplatno i bez naknade autorima skidaju glazbu, filmove, knjige i ostale stvari, već ljudi koji su svjesni kako je priča o zaštiti autorskih prava možda pivotalna točka sporazuma, ali prava devastacija nastaje u ideji beskrupulozne, drakonske legislative u službi megakorporacija i najjačih igrača na tržištu, igrača koji bi sa ovakvim prijedlozima mogli postati prava mala paralelna vlast.

A nije na odmet da se i lijekovi spomenu češće, tek prvi put čujem u članku vezanom za ACTA-u da se farmaceutska industrija spominje i "generički" lijekovi, veliki igrači i velike brojke, a tek kad zaboli, nije baš da će Internet izliječiti. Pažnja usmjerena na Internet piratstvo koje će dobra većina koja ne shvaća da kopiranje != krađa (kako li su tek preživili kasete, glazbena i filmska industrija) osuditi, dok će se u pozadini provući dio koji se odnosi na farmaceutsku industriju, među ostalima.

A sve ovo se događa dok gledam kako glazbenici poput Benn Jordan sami nude svoju glazbu masama, doduše u pitanju najveća glazbena zajednica zatvorenog tipa, uz sljedeću poruku.

Samo dio:

What I would like to tell you is that my record label understands that a large portion of people pirate music because it is easier than buying it. CDs scratch easily, most pay-per-download sites have poor quality and ****ty DRM protection, and vinyl is near impossible to find or ship without hassle. In many cases I wonder why people buy CDs at all anymore. A few like the tangible artwork, some haven't adapted to MP3s yet, but most do it because they have a profound love for music and want to support the artists making it. Kind of restores your faith in humanity for a moment eh? Want to buy a CD just to show your support? If you don't particularly like CDs, don't bother. Retailers like Best Buy and Amazon spike the price so high that their cut is often 8 times higher than the artist's. Besides, most CDs are made out of unrecyclable plastic and leave a nasty footprint in your environment.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 13.02.2012. u 18:58.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 13:22   #185
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova

Osobno me nerviraju ove internet hajke, svi forumski borci za slobodu i sl., jer je cinjenica da je nesto kao ACTA potrebno (ne u ovom obliku, ne na ovaj nacin), uvjek se prica o velikoj industriji, Hollywoodu, korporacijama, izdavacima, za koje ljude zeboli neka stvar, al zaboravlaja se da od piratizacije kao povrede autorskih prava i krade intelektualnog vlasnistva ispastaju i malie firme, pojedinci, slobodni umjetnici etc., kojima fakat treba neka pomoc po tom pitanju.

A to se lako zaboravlja jer na strani boraca za gradanska prava, dobar dio prosvjednicke ekipe je zapravo jednostavno pogoden idejom da vise ne bi mogli gledat, skidat i i krasti koliko ih je volja (uz stanardne "ionako je sve smece za koje ne bi platio" mantre).

U biti da se vratim na pocetak ovoga Frobes clanka sta sta je Mad_Duke linkao, upravo to: bore se najsporijim oruzijem u svemiru protiv prilagodnjivog, promenjivog, i najbrzeg entiteta (zakonom protiv interneta), sta je od pocetka osudeno na propast.
Sve da se ACTA izglasa, piratizacija putem neta ce naci svoj nacin i put do korisnika.
Naravno potpisujem ovo. I dodajem još jedno pitanje. Jel nije malo čudno da se ACTA pojavljuje pred vrlo moguću proljetno-ratno eskalaciju na bliskom istoku , Iran-Siria-Sad-Izrael + rusi sa svojim nosačima aviona u zaljevu?
  Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 16:04   #186
twin Fisherman
Fisherman's evil twin
 
twin Fisherman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Vermont
Postovi: 18
__________________
IceFisherman's twin evil bro


Zadnje izmijenjeno od: twin Fisherman. 13.02.2012. u 16:50. Razlog: 2-gi upload fertig
twin Fisherman je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 18:31   #187
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Odlično

Ovako kad ljudit rebaju nešto pročitat onda...su ljeni, ovako nije problem poslati nekome da si posluša, onda bez razmišljanja dobije činjenice na pladnju.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 21:33   #188
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Ova voditeljica je ... ne
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 23:25   #189
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
heh koliko im treba da uvedu ACTA u RH ?

Pitam da znam jel mi se isplati kupiti novi hard.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 23:39   #190
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
a kak se nebi isplatilo? pa cujes se s određenom ekipom koja je vec skinula pola interneta
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 23:51   #191
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
hahahahaahah dobra !

samo pitam za adresu i ponesem prijenosni i ostavim donate !
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 19:32   #192
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
oVo cudo se pojavljuje na sve strane.

Na nekim forumima, koliko nacuh, slike se pretvaraju u :



Jucer sam na svakoj drugoj stranici WM-a dobivao po jednu na poklon
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:04   #193
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:08   #194
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pametan potez
Pročitati sa razumjevanjem!
  Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:14   #195
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pametan potez
Pročitati sa razumjevanjem!
A ostavljaju magnete, ali činjenica je da ih je dobro stisklo...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:15   #196
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A ostavljaju magnete, ali činjenica je da ih je dobro stisklo...
Činjenica? Koja činjenica?

Ja samo vidim pametan potez koji je bolje napraviti sada (tranziciju) nego ako slučajno jednog dana zagusti naglo pod nogama.
  Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:44   #197
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Činjenica? Koja činjenica?

Ja samo vidim pametan potez koji je bolje napraviti sada (tranziciju) nego ako slučajno jednog dana zagusti naglo pod nogama.
Ali pirateovcima je već zagustilo. Izgubili su tužbu (žalbu možda), BTJ se ugacio, MU isto... Meni ne smeta ionako ga ne koristin, ali loše se sprema
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:14   #198
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
ACTA - predsjednik Josipović tvrdi: "To je isto kao da dođete, recimo, u samoposlugu, uzmete neke artikle i kažete, gle, ovo mi je zgodno i lijepo, ja bih to uzeo i to je moje ljudsko pravo da se hranim."

Ali ne, predsjedniče, ja bih to rekao ovako: "Netko je nešto ukrao u trgovini, a policija onda upada u svačiju kuću i traži ukradeno."

No way Jose, not today.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:22   #199
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
ACTA - predsjednik Josipović tvrdi: "To je isto kao da dođete, recimo, u samoposlugu, uzmete neke artikle i kažete, gle, ovo mi je zgodno i lijepo, ja bih to uzeo i to je moje ljudsko pravo da se hranim."

Ali ne, predsjedniče, ja bih to rekao ovako: "Netko je nešto ukrao u trgovini, a policija onda upada u svačiju kuću i traži ukradeno."

No way Jose, not today.
Nije ni to isto. Kad neko ukrade nešto u trgovinu, trgovina je odma na gubitku, dok ako nešto neko kupi i podjeli s Gulsom, Bajom i sl. daje dio svoga posjeda drugome, i firma samo ima "potencijalni gubitak".
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:27   #200
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, točno si to napisao... da li je zabranjeno dijeliti ono što kupiš? Npr ne mogu si zamisliti da tvoj sin vozi auto, a murja ga ulovi zato što nije njegov auto.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:37   #201
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Problem je recimo i u stranicama na kojima možeš gledati serije/filmove

sad je baš u Njemačkoj ugašena jedna takva poveća stranica i svi koji su platili da bi gledali (valjda neki Premium na stranici) će dobiti kaznu zbog korištenja sadržaja te stranice :\

Sad će vjerojatno počet sve takve stranice loviti
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:54   #202
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Da, točno si to napisao... da li je zabranjeno dijeliti ono što kupiš?
pa ako bolje pročitaš ona sranja nadrobljena, nemaju niš protiv da posudiš, ali imaju protiv ako kopiraš. A ako dijeliš, znači da tvoj orginal fizički te mora napustiti. nije baš slično kao posuđivanje auta.

Ono, ja ti posudim CD, ali ga ti ne bio smio kopirati.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 15:24   #203
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Smuči mi se kad čujem taj "potencijalni gubitak". Po meni je veći problem ako nešto kopiraš i onda prodaješ. Ako samo kopiraš, to je manji problem i ne smije se trpati sve u isti koš.
Neće oni k**** izgubiti niti gube basnoslovne svote zbog piratstva. Naravno da ću prvo isprobati piratsku verziju igre i ako mi se sviđa, kupiti, a ako ne, obrisati ju. Nek izdaju demo-e, pa će za puno stvari biti drukčije. Već kao papagaj moram ponavljati, ljudi kupuju igre ko blesavi jer piratsku igru ne možeš (ili gotovo ne možeš) igrati online. Možeš na piratskim serverima, al to nije to. Pjesme se prodaju ko blesave na itunes i sličnim site-ovima, filmovi ruše rekorde gledanosti i zarade itd.
Svi samo kenjaju nešto a zapravo žele totalnu kontrolu nad ovcama.
Kako mi inače preuzimamo sve loše iz europe/svijeta, mislim da će ovaj zakon zaživjeti i kod nas.
Lopovi, koji kopiraju i prodaju, će i dalje opstati, kao što ih je bilo i prije, a nas će provjeravat na svakom ćošku.
Užasno je što hrpa ljudi nije ni svjesna šta se događa već godinama. Nisu ovi zakoni nova ideja, to se provlači dugo. Internet je pun bizarnih sudskih rješenja, vezanih uz povredu autorskih prava, a uskoro možda i to bude cenzurirano pa nećemo znati šta se dešava .
Neka oni normaliziraju cijene i smanjit će se piratstvo, barem dijelom, a zarada će narast.
Banalan primjer: Ja ne ću kupiti licencu AutoCAD-a za isprobavanje i učenje. Jednostavno ne ću učiti doma, nego na poslu. Autodesk tu ništa ne gubi niti su mogli zaraditi. Da će ljudi odjednom pohrliti u trgovine i kupovati DVD-e/CD-e su priče za malu djecu.

Ispričavam se unaprijed, ako se netko možda nađe uvrijeđen ili ako sam, slučajno, kopirao nečju misao/rečenicu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 15:57   #204
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
kad si vec naceo ovo sa AutoCAD-om

sta sprecava covjeka da skine recimo full verziju programa koja je u trial modu
sad bilo to 3 dana ili 10 dok ne istekne nema veze

ali recimo to ju instaliras u virtualnoj masini i zamrznes BIOS datum u VM-u
to je u biti legalno koristenje, nitko nije crackirao program a nemas ni tudju licencu
a mozes ga koristiti u nedogled dok god je datum zamrznut

tu se samo nadovezujem da bi onda mogao koristiti X program tamo gdje ovaj zakon kao nebi dopustao

Zadnje izmijenjeno od: HumWeed. 15.02.2012. u 15:58. Razlog: x
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:04   #205
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Htio sam navesti primjer nečega, što do sada nisam kupio i neću niti kupiti. Trebao sam uzeti za primjer nešto drugo. My bad. Trošimo, kao firma, bolesne svote novca za software i ova priča o gubicima ne drži vodu. Možda u nekim malim firmama ima piratstva, ali to se lako riješi postojećim zakonskim alatima. Ovo, što se predlaže, je sloboda kontroliranja svega i svačega, a to nije dobro.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 18:39   #206
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
...Naravno da ću prvo isprobati piratsku verziju igre i ako mi se sviđa, kupiti, a ako ne, obrisati ju. Nek izdaju demo-e, pa će za puno stvari biti drukčije. Već kao papagaj moram ponavljati, ljudi kupuju igre ko blesavi jer piratsku igru ne možeš (ili gotovo ne možeš) igrati online...
Ovo, baš ovo!

Npr. prije nego sam kupio key za COD4 prvo sam isprobao, sviđala mi se igra, pljunuh pare i eto imam key.

Slučaj BC2, igrati se online NEMOŽE bez keya, ali zato sam probao dal' će mi se barem SP sviđati, otišao kod frenda probati MP, i naravno pljunuo pare i kupio key.

Probao ove nove CODove, nijedan mi se nije sviđao, nisam ni kupio na kraju

Isto i L4D2 kupio jer se nije moglo igrati online bez origigy igre

samo što mi nije bilo na pameti davati 300KN tu u lokalnom CD shopu već sam pljunuo 3.5€ na steamu za igru haha
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 21:34   #207
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
samo što mi nije bilo na pameti davati 300KN tu u lokalnom CD shopu već sam pljunuo 3.5€ na steamu za igru haha
Same here.
Prodajom igara se kod nas većinoma bave samo velike knjižare / izdavači, jer da se bave samo prodajom igara po trenutnom poslovnom modelu mogli bi komotno zatvoriti vrata i proglasiti stečaj.

Pogledajmo samo Algoritam; Prodaju Portal 2 po orgazmičkoj cijeni od 300 kuna (ajde, da budemo točni, 299 kuna...) u vrijeme dok se ista igra prodaje na online CD key shopovima po stotinjak kuna (link), a na Steamu je igra na božićnoj akciji bila za 50 kuna, kad sam uzeo svoju kopiju.
Em se kupac mora dofurati do algoritma (trošiti vrijeme i novac) i još debelo preplatiti igru koju može vani dobiti za višestruko manji iznos i direktno skinuti na disk čim plati.

Da kojim slučajem izvuku glavu iz guzice i prestanu čuditi slabom prometu bi možda uvidjeli da ne mogu konkurirati dosadašnjim modelom. Ili neka ponude odgovarajuću uslugu ili neka zatvore vrata i bave se nečim profitabilnim.
Nije da će moći išta drugo i napraviti dok uđemo u EU i otvore se granice...

Dešava se da probijanjem indie fenomena zaobilazi klasične izdavače koji su do sad brali enormne profite od ukupne cijene, a sada ih režu online distributeri koji oduzimaju manji dio krajnje cijene, a velika većina ide direktno autorima. Polagano im se urušava poslovni model koji je funkcionirao desetljećima i donosio im masne zarade.

MegaUpload je planirao uvesti takvi music store, koji bi u potpunosti zaobišao izdavače, agente i ine parazite, pa je čim brže maknut.
Ovo su posljednje, panične akcije giganata koji ubrzano padaju, a žele srezati rastuću konkurenciju u korijenu preko svojih dugogodišnjih lobija....
__________________


Zadnje izmijenjeno od: krešo. 11.03.2023. u 15:28.
potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 11:56   #208
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 12:01   #209
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Neka su, da bar netko pokaže zube. Da imam takvo znanje i sposobnosti kao ti dečki, ne bi se libio učiniti puno više.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 15:52   #210
solo78
Registered User
 
solo78's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Totalitarizam ulazi na mala vrata, potiho. Samo čekam odluku o obaveznom čipiranju pri rođenju...
Najgore što većina ljudi trpa glavu u pijesak, a jednog dana će stvarno biti prekasno za reakciju.
solo78 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na