Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2007., 23:07   #1
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
(riješeno) USB port ne radi

Xp sp2 je nakompu , naprijed su dva usb porta i do nedavno je sve radilo , sad nista , piknuo stick ili data kabel od moba javlja Usb device not recognized .
jedina promjena na kompu je avast antivirus u zadnjih mjesec dana i driveri od mrezne kartice . primam sve ideje , iako mi se cini da samo reinstalacija bu pomogla .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 23:11   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Provjeri kablove prije reinstalacije...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2007., 23:40   #3
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Da mislim da ti se vjerojatno neki kabel na matično išteko ili gubi kontakt ili nešto tako
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 09:41   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
izgleda je jedan od prednjih portova fizicki ostecen , i cak sam se sjetio momenta kad je stick bio unutra a sestra ga je zakvacila ali nije ga potrgala do kraja pa nisam odmah davao tome vaznost , istekao sam prednje usb portove sa ploce i pristekao iza sto trebam i radi . ali i dalje me kopka zasto sinoc nista nije prepoznavao , smrdi mi nesto na usb kontroler na ploci , moram jos malo procackati i provjeriti .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 14:17   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
i ja sam jedan od svoji naprijed pokidao, lose kuciste + malo sile ubojstvo su za te prednje konektore....
sad radi ali u njemu drzim samo BT, on mi ionako nije nesto specijalno bitan, kada u njega ubodem usb stick recimo zna pukniti u pola nekog veceg (700+MB) prebacivanja.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 16:55   #6
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
sad mi sve stima , isprobao sam mob , 2 sticka , printer , i digitalac preko portova iza i sve stima , odnosno sve radi .
stvarno su losi prednji portovi , lose su izvedeni jer uredjaj strsi van i nije cvrsto , zato valjda su i javljali na ne prepoznaju uredjaje jer su unutarnji konektori dobili po .....
dakle , rjeseno , hvala .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:18   #7
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ovako ima mi frend problem ista poruka ali samo mu govori za uredaje kaj imaju diskovni prostor a svi ostali mu rade ,probo sam ja s svojim bezicnim misom i ocitava ga normalno i radi, i probo sam i na zadnja 4 i prednja 2 usb porta ustekati i ko da je mrtav ne svijetli/trepti mu lampica, a moj mis odma svijetli/trepti.Probali smo na usb sticku , mp4 playeru , mp3 playeru i digitalnom foticu nemogu svi biti krepani.I da probo je staviti nove windowse xp pro sp2 ista stvar
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:38   #8
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Ja sam imao isti problem
Fixmbr iz recovery konzole i sada sve radi.
Neka prvo provjeri u computer managmentu pod removable storage jer je možda tamo problem. Trebalo bi provvjeriti i removable storage servis.

EDIT: Vidim da je on reinstalirao windowse. U tom slucaju neka proba sa fixmbr komandom.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 22.05.2007. u 13:45.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 13:22   #9
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Evo samo da kazem da je sklepo problem ,naso je na nekom forumu da ga isteka iz struje na par minuta i radi sada
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 16:52   #10
srbinp
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Ljudi imam slicni problem usb port ni nista neprepoznaje sta god da u njega ubacim i nikad i nije preboznavao. Molim vas pomozite mi.HVALA.
srbinp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2007., 16:59   #11
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Koji, prednji, zadnji?

EDIT: LoL router , da de stvarno malo vise detalja...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: rams. 01.06.2007. u 17:25.
rams je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 17:21   #12
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
daj malo detalja o problemu , ovo tvoje zvuci ko kad zena objasnjava da je auto stao - Pa znate stao je , i ne mogu ga upaliti , i da mislim da gori nesto ....
Router je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 18:15   #13
srbinp
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
ni prednji ni zadnji. Sta god da ubacim on nista neprimecuje kao da i nisam nista ubacio.
srbinp je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 18:24   #14
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
jer ti upaljen usb kontroler u biosu ? ako je tamo disabled onda naravno da ne trza na nista .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 20:38   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
jer ti upaljen usb kontroler u biosu ? ako je tamo disabled onda naravno da ne trza na nista .
Osim ovoga, kakvo je stanje u Device Manageru?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 13:50   #16
anchy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 1
eo ovako...imam i ja problem sa USB portovima...prije dva mjeseca sva tri porta na laptopu su mi otkazala...kako sam ja studentica i stanujem u Osijeku...tamo nisam mogla odnijet na popravak jer nema nigdje te trgovine u kojoj sam ja uzela laptop...vratili su mi laptop sa popravka no međutim portovi nisu ni tada radili...nakon par dana sam probala miš uključit i radilo je...dns opet ne radi..pa bih molila nekog ako nešto zna da mi kaže šta dalje da radim...laptop je star 11 mj..tnx..

Zadnje izmijenjeno od: anchy. 10.08.2011. u 16:00.
anchy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 16:27   #17
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Laptop je star 11 mjeseci pa vjerovatno imaš još mjesec dana garanciju.
Ne moraš ga nositi u trgovinu gdje je kupljen nego u ovlašteni servis za taj brand pošto ga trgovina svejedno tamo prosljeđuje.
Tako da, nosi ga na servis.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 19:45   #18
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
znam da je tema iz kenozoika, ali brijem da imam slican/isti problem. Imao sam neko zujanje ventilatora u napajanju i odspojio sam dosta kabela sa
maticne,

a nakon spajanja mi ne radi nijedan usb port. imam ih valjda 5-6, dual os (7 i 8) i na oba isto - stogod ukljucim ne radi. interesantno je da kad spojim misa pokazuje laser neko vrijeme i onda stane. U device manageru stoji zuti usklicnik kada npr. spojim misa i nestane kad odspojim.

E sad, najlogicnije mi je da je neki kontakt na maticnoj lose spojen, ali koliko sam provjerio sve je ok. A najjace tek slijedi - i mislim da je ovo za M&D mislim da imam above average poznavanje hardwarea, a kako je to komp za staroga on se cuo s nekim lokalnim mestrom koji je na glasu kao strucnjak, i kralj mu rekao da treba ventilator i procesor ispuhat kompresorom i da ce se to rijesit ono wtf?

sta da radim?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 20:25   #19
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
dal da probam flashat bios, ne znam vise ni sam... ili da jednostavno kupim ps2 mis , ali to je crappy solution
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na