Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2021., 18:49   #1
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Phanteks P600S "Black & White" build

Pozdrav svima,

napravo sam manje modifikacije na kućištu Phanteks P600S White i komponentama unutar kućišta. S obzirom da je sve u principu novo i pod garancijom, nisam išao u neka izrezivanja, špricanja sprejem ili druge ekstremne radnje. Uglavnom se se svelo na bijelu carbon foliju.

Općenito par riječi zašto sam odabrao ovo kućište:
Promijenio sam dosta kućišta kroz svoj staž. Isto tako, ovo mi nije prvo Phanteks kućište, imao sam već i ranije Ethno Pro Special Edition
S njim sam bio prezadovoljan, ali me počeo pomalo smetati ovaj dio s kavezima za HDD i želio sam jednostavno clean build i lijepi protok zraka od prednjih ventilatora prema ploči i grafičkoj. Tako ga generalno, ovo mi je najbolje i najkvalitetnije kućište koje sam imao privatno.

Dvoumio sam između ovog Phanteksa i nekoiko sličnih Fractal modela, pregledao sve moguće youtube i web recenzije i mislim da nisam požalio s ovim kućištem. Sve ono po čemu je prijašnji Phanteks bio super po tome je ovaj još daleko bolji...

Od samo nekih bitnih prednosti pred drugim kućištima izdvojio bih samo neke koji su meni dali prevagu kod odabira:
* cable management iza matične je jednostavno bez greške i teško koji drugi brand može to nadmašiti
* obje bočne stranice imaju pante pa ih možete otvoriti kao vrata + nema šarafa za fiksiranje nego nekoliko snažnih magneta
* kvaliteta boje lima, dizajn, izrada, završni detalji
* dodatni sloj za zvučnu izolaciju na bočnoj stranici, prednoj i gornjoj stranici
* mogućnost micanja prednje i gornje stranice za bolji protok ili silent mode

U nastavku su slike pa ću usput staviti komentare modifikacija kućišta i ostalih komponenti:

Izvana nisam mijenjao nešto pretjerano na kućištu jer nije bilo potrebe. Na ovim slikama nema prednje i gornje stranice. Inače ih imam većinu vremena.


Iznutra sam se poigrao s bijelom carbon folijom na:
* slideri bočno od matične ploče su full crna mat plastika pa sam ručno izrezao ove 4 bijele folije
* metalni coveri na Noctua D15S Chromax hladnjaku imaju bijele detalje na rubovima bočno i prema matičnoj ploči


* isto tako na matičnoj ploči sam stavio bijele detalje na m.2 hladnjake
* uz donji dio matične stavio sam manji ALU L profil i obljepio ga u carbon jer su malo i prevelike ove dvije rupe dolje (ovako izgleda ko da je origigi tako napravljeno)



* otvor za napajanje je po meni malo bezeveze izgledao jer je napajanje uvučeno od ruba otvora cca 3 cm...zato sam stavio PVC profil i stavio gore foliju + dizajniral,isprintal i plastificiral naljepnicu od napajanja



* stavljen bijeli carbon na ovaj klizač za kablove od GPU
* napravio postolje za Samsung 860EVO SSD jer je inače tu veći otvor predviđen za vodeno hlađenje 360mm pa sam i to malo kamufliral



Kejbl menagement iza je stvarno laganini za složiti unatoč tome što imam stvarno puno kablova i zbog ekstenzija i ova 2 kontrolera za ventilatore. Dalo bi se to još i bolje možda, ali stvarno nema potrebe mislim za nekim picajzlenjem kad se ionako ne vidi...



Par slika kompa po noći s bijelim RGB osvjetljenjem. RGB softver je jako dobar na Asus ploči pa s tim nema nekim problema. I ovaj prikaz temperature CPU na matičnoj preko debug LED mi je "must have" kod svake matične koju biram.
Isto tako i TT Riing Trio ventilatori imaju svoj softver koji radi savršeno i imam 5 profila koje mogu brzo promijeniti, a oni ujedno imaju i postavke za brzinu vrtnje ventilatora...npr. za dan silent, za dan performance, gaming mode, full rgb aurora mode, rgb performance mode i sl.



E sad, ova cijela situacija oko dostupnosti CPU i GPU krajem 2020. me jednostavno natjerala da prije par tjedana kupim Ryzen 4350 procesor kao prijelazno rješenje dok se ova situacija malo ne posloži.


S obzirom da sad nemam još onaj pravi procesor koji je u planu -> Ryzen 5900x i grafička Sapphire Nitro+ 6800 XT, ventilatori rade na max 500 okretaja i ne čujem ništa, a temperature CPU 4350, SSD-a, memorije, itd su uglavnom 35-40C i to sa zatvorenom prednjom i gornjom stranicom
I mogu raći da stvarno i ovaj CPU je većinu stvari i više nego dovoljan i ugodno me iznenadio.

Nemam potrebu forsirati nabavu procesora i grafičke po ovim nerealnim cijenama. Ionako moram proći još NFS Heat i Last of Us 2 na PS4, tak da s tim imam zanimaciju idućih par mjeseci
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 19:09   #2
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
Odlično napravljen posao, stvarno izgleda profesionalno
grizli1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2021., 19:41   #3
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Jako lijepo. Ta četiri bijela limića od PCI utora si isto ti obojio?

Ja sam na svom skinuo i poklopac od front panela, osobno mi se tako više sviđa.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 20:40   #4
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Jako lijepo. Ta četiri bijela limića od PCI utora si isto ti obojio?

Ja sam na svom skinuo i poklopac od front panela, osobno mi se tako više sviđa.
Hvala.
To si jako lijepo uočio za ove limiće.
Ti limići su zapravo s Phanteks 350X White. To kućište je uzel jedan frend,a njemu je bilo svejedno za te limiće pa sam mu dal crne,a on meni ove bijele.
I dok dođe grafička taman se uklopi tu gdje je sad nekoliko crnih limića jedan do drugog.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 17:49   #5
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Kolega prekrasan build. Nadam se da ce ti uskoro dosadit da vidimo jos od tebe. Chears!
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 18:07   #6
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Odlično složeno!
Uf što volim ove clean setupe

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 23:04   #7
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
Odlično napravljen posao, stvarno izgleda profesionalno
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Kolega prekrasan build. Nadam se da ce ti uskoro dosadit da vidimo jos od tebe. Chears!
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Odlično složeno!
Uf što volim ove clean setupe


Hvala kolege forumaši.

Na poslu i okolo se nagledam previše računala koja su samo crne limene kante pa bar doma u radnoj sobi nek bude stolni komp nekaj posebno.
Nemam akvarij pa bar nek kućište bude ko akvarij

Dok sam 2000.g (s 15.g) dobio prvo računalo, kućište je naravno bilo ispod stola i nisam ni znao sklapati komponente. Bila su to drugačija vremena pa nije bilo ni e od estetike hardvera kakvog imamo danas...

Ali unatoč velikom izboru, treba znati kak to sklopiti u jednu cjelinu da daje taj wow efekt. Ovako sklopljeno kućište ipak ne možeš tek tako kupiti u dućanu.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na