Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2012., 19:07   #1
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
19" monitor kao extended desktop

Razmišljam o kupovini nekog 19" monitora kojeg bi koristio kao dodatak primarnom Dellu U2311H (znači nešto kao extended desktop). Trebao bi biti 19" da mi to makar na stolu estetski izgleda ok. Visine između ovog Della 23" i nekog 19" 5:4 su otprilike iste. Monitor bi služio za surfanje i tako neke gluparije, paralelan rad na dva dokumenta...

Zanima me koliko je to zgodno i korisno u praksi s obzirom na različitu rezoluciju, tip panela itd... Još me zanima kako Win7 hendlaju 2 monitora npr. u igrama - igra nek se vrti na glavnom monitoru, a može li se onda na pomoćnom prikazivati npr. browser?

Ponuda kod nas je dosta slaba sudeći po nabavi.net, što biste preporučili od modela? Može li se uopće nabaviti one stare Samsunge s PVA panelima ili bilo šta osim TN-a? Ako već mora TN, ciljao sam na Della ponajviše zbog dizajna.

Slušam savjete.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2012., 19:13   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Preporodit ćeš se u svakom pogledu, makar radio s običnim tekstualnim datotekama.

Na pomoćnom monitoru prikazuješ što želiš dok se na primarnom vrti 3d aplikacija, ukoliko drugačije ne postaviš u postavkama drivera ili igre.

Razlika u vertikalnoj rezoluciji ne bi trebala biti veća od 200px za povoljan prikaz slike na oba ekrana, ja bih čak rekao manje od 100px.

Tražim već neko vrijeme barem jedan Dell od 20" sa 1200px vertikalno da postavim uz 2407WFP, dizajnom su jednaki i legao bi mi ko budali šamar. Jedino što je takve monitore izrazito teško nabaviti

U2311 ima onu IPS matricu, ako sam dobro upućen, i sve što nije sličnog ili jednakog gamuta kao i taj monitor će ti izgledati čudno. Svojedobno sam imao uz PVA Della i Samsung 2333HD, razlika je nebo i zemlja. Svakako nabavi kvalitetniju matricu

EDIT: obavezno instaliraj UltraMon.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na