Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2021., 22:17   #55171
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Sori, nikad neću biti pristalica samoubojica na dva kotača jer ne samo da ugrožavaju sebe već i ugrožavaju to da ih ja trebam nosit sebi na savjesti jednog dana.
nemas sta biti pristalica bilo cega, oni su normalni sudionici prometa.

Nekome smetaju pjesaci jer nista ne paze, nose slusalice i sl., nekome smetaju biciklisti jer nemaju pojma o prometnim pravilima, nekome smetaju taxisti i dostave hrane jer voze ko manijaci, itd.
Ajmo sve zabranit i ostavit aute jer eto ovi u autima imaju airbag i zapravo nikad ne ginu.
Nije do vozila nego do vozaca, a ti to jos nisi shvatio nego generaliziras nepotrebno.
Uvijek imas opciju da se ostavis voznje i ides busom/tramvajem kad ti sve smeta
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 22:24   #55172
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kakav je realno filing kada koristis navigaciju koja je dosta nisko postavljena?
Iznimno ugodan pogotovo kad za kisnog vremena spustis pogled da ne fulas odvajanje a lik ispred tebe stane na kocnicu.



Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Jaoo, što volim ljeto i kad se vrate motoristi na cestu... To su stvarno apsolutno jedina prometala koja bi momentalno zabranio da imam opciju. Čast iznimkama koje se normalno voze, ali to su samo iznimke, količina debila je nevjerojatna.
Ista stvar ko i ovdje s biciklistima, pogotovo sad kad su ovi e-bicikli postali popularni i pristupacni. Voze se ko jebene kamikaze. Svaki dan mogu barem jednog spizdit autom. 4way stop i opcenito Stop znakovi ne postoje za njih, a cesto ni semafori.

Stanem na 4way, vidim ide lik biciklom i iako sad kao ja trebam proc, iz iskustva znam da lik u 7/10 slucajeva nece stat nego ce samo proc. i tak jasno da je prosao, potrubim mu i lik laganini pokaze srednjak, reko da nisam u sluzbenom autu sad bi obisao blok i namjestio se na iducem krizanju da mi se saspes preko haube.

Drugi slucaj jos gori, tatica fura bicikl i iza vuce prikolicu u kojoj mu sjedi kcer. I lik mi oduzme prednost dok skrece lijevo. Spustim prozor i lijepo ga pitam da jel to bas bilo potrebno i sto da nisam stao. Ovaj mrtav hladan odgovori da ne vidi problem i da sam ipak stao.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2021., 22:25   #55173
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nije rasprava o zabrani motora samo ovdje na forumu, o tome se sve glasnije priča u više svjetskih zemalja. Pogotovo nakon drastičnih promjena lifestylea vezanih koronavirusom koje su pokazale da je moguće provesti drastične mjere u svrhu zaštite javnog zdravlja. Statistički su motori jedna od najproblematičnijih prometnih kategorija gdje gine iznadprosječno velik broj ljudi, i sve se više o tome priča u Velikoj Britaniji i Americi. I ne, ne ginu samo zato jer su ranjivi već su oni uzrok velikog broja nesreća.

Ne generaliziram bespotrebno. Za tako malen broj motora na cestama je prisutan izuzetno velik broj budala na njima. Daleko iznadprosječno velik. I zato jer se ja vozim po propisima, po ograničenju, po znakovima ti kažeš da bi se ja trebao ostavit vožnje, a da se budale koje voze kako hoće i misle da su glavni na cesti ostanu. Yeah, logika ti je jako zvonka.

Nisu se počeli bezveze drastično ograničavati romobili i bicikli, jer je postalo evidentno da postaju sve sličniji motorima, ne samo po brzini već i kretenskom ponašanju u prometu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 22:40   #55174
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nisu se počeli bezveze drastično ograničavati romobili i bicikli, jer je postalo evidentno da postaju sve sličniji motorima, ne samo po brzini već i kretenskom ponašanju u prometu.
Ne bas, vecinom je tu ogranicenje zbog brzina koje postizu. Evo nedavno je bio neki video di se lik na autocesti spranji na e-romobilu. Za to fakat moras bit posebno nadaren.


Ovdje recimo e-romobili/skuteri/skejtovi nisu dozvoljni za koristenje na javnim prometnicama niti na javnom nogostupu (izuzev par sredina koje vrte svojevrstan pilot projekt za e-skutere). Dakle jedno gdje ga legalno smijes vozit je tvoj privatan posjed.

E sad, kako se to provodi to je drugi par rukava.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 22:48   #55175
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nisu se počeli bezveze drastično ograničavati romobili i bicikli, jer je postalo evidentno da postaju sve sličniji motorima, ne samo po brzini već i kretenskom ponašanju u prometu.
bas suprotno, auti su ti koji se zabranjuju i limitiraju, pogotovo dizelasi koji po njemackoj vise ne smiju ulazit u gradove, a u neke gradove uopce ne mozes autom.

U spanjolskoj su limitirali brzine po cijeloj drzavi radi nesreca koje rade auti i time drzava stiti bicikle, pjesake i potice javni prijevoz.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2275210.aspx

Isto planiraju i ostale EU drzave, a ne da ogranicavaju bicikle.

tako da, auti su problem.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:05   #55176
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
bas suprotno, auti su ti koji se zabranjuju i limitiraju, pogotovo dizelasi koji po njemackoj vise ne smiju ulazit u gradove, a u neke gradove uopce ne mozes autom.

U spanjolskoj su limitirali brzine po cijeloj drzavi radi nesreca koje rade auti i time drzava stiti bicikle, pjesake i potice javni prijevoz.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2275210.aspx

Isto planiraju i ostale EU drzave, a ne da ogranicavaju bicikle.

tako da, auti su problem.

Lol, mjesas kruske i jabuke.
To sto polako zabranjuju uljare nema veze s onime o cemu on govori - vozacka kultura
Brane se iz kvazi eko-zakona.

Ovo s ogranicenjem brzine u Spanjolskoj je totalna retardacija. U vecini slucajeva kad su gradske prometnice u pitanju je problem infrastruktura + provodenje zakona. Spustanjem ogranicenja na 30km/h neces rjesit problem nesmotrenih vozaca niti krivo postavljenih znakova, neadekvatno projektiranih i dimenzioniranih prometnih traka/krizanja/parkinga itd.


Ali lakse je lupit ogranicenje nego sredit infrastrukturu, posebice u starijim jezgrama gradova gdje doslovce nemas mjesta za to.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:09   #55177
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Opet generaliziranje na ovoj temi. Jako indikativno i govori dosta o posjetiteljima teme.
Kao sto je @masterCG vec rekao, nema to veze ni sa motorima ni biciklima ni autima nego sa tih 4% kretena koji ih izmedju ostalih voze. Takvom sta god das da vozi ce voziti ko zadnja budala i napraviti sranje. Taj dan kad ti se to desilo sa tim skuterom i motorom si vjerojatno prosao pored jos 50 drugih motora koje nisi ni primjetio jer su normalno vozili. Ali da, treba zabraniti sve motore jer su dvojica divljala.
Isto sto se desava Wolvu sa biciklistima se desava i meni, posebno nedjeljom i praznikom kad doslovno okupiraju ceste sa svojim biciklima i prikolicama sa malom djecom unutra i voze se sredinom ceste bez da ih iti malo dira sto ja za njim vozim 3km/h u autu. Jos mi naravno pokaz prst kad uhvatim priliku da ga prestignem, jer eto on je povlasten na cesti i kao ugrozio sam ga jer sam ga obisao sa po njemu nedovoljnim odstojanjem.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:17   #55178
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa, sad su u DE uveli zakon da moraš obilazit biciklistu sa min 2m distance.
U ulici gdje je 30 km/h ne smiješ ga ni preticat
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:20   #55179
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Nisam da se brane ni motori, ni bicikli ni razne igracke. Ali jesam da se uvede neki red u sve to ali i jos vaznije da se to i provodi.
Posebice recimo registracija i osiguranje za sve te e-bicikle. Jer iskreno kad se desi sranje, onda je kukunjava kako i odakle se naplatit.


BTW meni su ovdje iskreno najomrazenija vozacka populacija taksisti, oni ne jebu zivu silu. Prometna pravila/znakovi/semafori, to je sve nula za njih.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:27   #55180
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I zato jer se ja vozim po propisima, po ograničenju, po znakovima ti kažeš da bi se ja trebao ostavit vožnje, a da se budale koje voze kako hoće i misle da su glavni na cesti ostanu. Yeah, logika ti je jako zvonka.
Pa cuj, ako se vozis kao autoskola onda mozda stvarno i je problem u tebi .

Podjebavanje na stranu, poanta motora i je da budes brzi i mozes lakse manevrirati kroz promet. Ne vidim nikakav problem u propustanju motora ispred sebe na semaforu ili pomicanje lagano u stranu da te pretekne ako vec vozi brze. Naravno, ima hrpa debila ali broj incidenata s motorima u dnevnom prometu po gradu je neusporediv s brojem incidenata s debilima u autima.

Bicikli su posebna prica. Infrastruktura po gradu je nepostojeca i kad bi se oni vozili po propisima to bi bio apsolutni kaos. Problem s biciklistima (a donekle i s motorima) imaju uglavnom ljudi koji nikad nisu comutali biciklom (motorom) po gradu pa imaju neku svoju sliku suzivota: prvo ja u autu, a onda svi ostali.

Nemam te namjeru uvjeravat u nista ali trenutak kad prihvatis i ostale sudionike prometa oko sebe kao ravnopravne i sa svojim specificnim prednostima i ogranicenjima ce biti trenutak kad ces se poceti manje zivcirati u prometu.
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Isto sto se desava Wolvu sa biciklistima se desava i meni, posebno nedjeljom i praznikom kad doslovno okupiraju ceste sa svojim biciklima i prikolicama sa malom djecom unutra i voze se sredinom ceste bez da ih iti malo dira sto ja za njim vozim 3km/h u autu. Jos mi naravno pokaz prst kad uhvatim priliku da ga prestignem, jer eto on je povlasten na cesti i kao ugrozio sam ga jer sam ga obisao sa po njemu nedovoljnim odstojanjem.
A cek, znaci motor moze, auto moze, al bicikl ni za zivu glavu. A jbt

Zadnje izmijenjeno od: hash. 28.05.2021. u 23:34.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2021., 23:37   #55181
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Problem s biciklistima (a donekle i s motorima) imaju uglavnom ljudi koji nikad nisu comutali biciklom (motorom) po gradu pa imaju neku svoju sliku suzivota: prvo ja u autu, a onda svi ostali.
Vidis kod mene je to bilo obratno, dok nisam ucestalije poceo vozit auto gradom i posebice kroz centar, nisam imao bas neku percepciju kako je to kad ti osoba na biciklu oduzme prednost/proleti kroz krizanje i sl. Tek nakon toga sam poceo vozit bicikl s malo vize paznje i obzira prema drugim sudionicima u prometu.

Da, ja znam da ja mogu stat, ali onaj u autu nema pojma vidim li ga i hocu li stat.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 23:49   #55182
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, sad su u DE uveli zakon da moraš obilazit biciklistu sa min 2m distance.
U ulici gdje je 30 km/h ne smiješ ga ni preticat
Jel treba i medicinska maska uz distancu? .
Ja sam bio dugo vremena motorist, i mogu reci samo jedno. Idiota ima na svim vozilima
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 00:06   #55183
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Vidis kod mene je to bilo obratno, dok nisam ucestalije poceo vozit auto gradom i posebice kroz centar, nisam imao bas neku percepciju kako je to kad ti osoba na biciklu oduzme prednost/proleti kroz krizanje i sl. Tek nakon toga sam poceo vozit bicikl s malo vize paznje i obzira prema drugim sudionicima u prometu.

Da, ja znam da ja mogu stat, ali onaj u autu nema pojma vidim li ga i hocu li stat.
Sve stoji, treba iskusiti obje strane u prometu. Ali eto, da kucnem o' drvo, nemam nekih znacajnih losih iskustava ni s biciklistima ni motorima. Za bicikliste znam kak se voze i pustam ih da izletavaju. Pogotovo kad ga vidim da se okrece ko sova. Motor mi tu i tamo proleti kojeg ne vidim al to je na njegovu dusu, ako ga vidim pomaknut cu se kolko mogu. Ali zato kolege u autima.., jao , pa dva put tjedno najmanje je neki debil u igri, a jedan od njih 100 debila skuzi da je bio debil pa bar mahne za sorry

Treba se pokusat sto manje zivcirati. Imao je netko davno, mislim tu na forumu, potpis koji opisuje tu ekipu: "Kad umres tebi je lako, drugima je tesko. Isto je kad si glup"
hash je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 00:29   #55184
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Automobili

Skoro mjesec dana sam aktivan sudionik prometa u Londonu i nakon što sam vozio po praktički cijeloj Europi i dobrom dijelu US-a, mogu reći da je UK neki drugi svemir što se tiče infrastrukture, vozačke kulture i pravila. Svakodnevno sam praktički 8h u autu.

Ograničenje u gradu je 20/30 mph (30/50 km/h), obilaznice 50 mph (80 kmh), a autoceste 70 mph (110 kmh). Nema jurnjave, nema divljanja.

Kamere su smještene da snimaju s leđa, a prate i prosjek brzine između dvije kamere. Za razliku od naših koje snimaju sprijeda, ovdje se motoristi ne mogu izvući, pa i oni prate ograničenja. Kameru ne možeš ne primijetiti, jer su i kamere i stupovi žarko žuti.

Prometna križanja su iscrtana žuto.
Ako si zaustavljen unutar tog žutog iscrtanog pravokutnika kad se upale crvena svjetla...stiže čestitka doma, pa makar ti je i pola guzice ostalo unutra.

Manje prometna križanja i mjesta gdje sporedne ulice izlaze na glavnu imaju iscrtano "keep clear", pa i usred najveće gužve se možeš ubaciti na glavnu ili presjeći križanje.

Sužavanje iz dvije u jednu prometnu traku se odvija kao iz udžbenika. Još mi se nije dogodilo da me ne pusti odmah prva ili druga osoba. Nema podmuklog ubacivanja, guranja ili blokiranja nekog da se ne može ubaciti.

Širine ulica variraju od toga da se mogu mimoići 1 bus i 1 auto u jednom, i također u drugom smjeru, a na obje strane još ostane dovoljno mjesta za bicikliste, do toga da su na jednoj strani parkirani auti, a druga strana služi za mimoilaženje i nema nikakvih problema. Ljudi stanu, puste par auta, mahnu, zahvale se. Čak i kad se maknem da pustim nekog, a on se nalazi u boljoj poziciji da mene pusti, ne želi krenuti i čeka da prođem.

Dvije trake, jedna je za bus. Gmižemo po metar, i nitko, ali nitko ne ulazi u traku za bus. Svi čekaju dok ne dođu do mjesta gdje je dopušteno prebaciti se u nju i skrenuti u ulicu. I kad nema kamera, i nema policije, ponašanje se ne mijenja.

Danas naletio na zanimljivu scenu. Policija surađuje sa zajednicom, pa pokupe penziće iz kvarta i uče ih raditi s pištoljima za mjerenje brzine. Stave ih na random mjesto i daju im da mjere Veli kolega da ne smiju slati kaznu jer nije stacionarna kamera, nego ti doma dođe samo opomena.

Najbolji dio...pješaci. Pješaci nemaju praktički NIKAKVA prava i to jako dobro znaju. Nema buljenja u mobitele, nema prodavanja zjaki. Jedino mjesto na kojima ih moraš pustiti je zebra i nigdje drugdje. Zebra postoji praktički samo na semaforima.
Raspored semafora je zeleno za aute u jednom smjeru, zeleno za aute u drugom smjeru i kad promet autima stane, pješacima postaje zeleno u svim smjerovima i to jedva 15 sekundi.

Biciklisti su druga priča, zaštićeni su kao sredozemna medvjedica, ali im je i prometna kultura na vrhunskom nivou. Signalizacija kod apsolutno svake promjene smjera, svi imaju svjetla i reflektirajuće majice/hlače/kacige.
U užim ulicama je znakovima zabranjeno preticanje biciklista, a i inače im se mora ostaviti puno prostora kod obilaženja i guess what...svi se vozači toga drže. Nitko ne pizdi, nitko ne trubi i ne divlja.

Za 50 km po gradu često treba i preko 2h, tuneli ispod Temze su im za kurac. Dva tunela, jedan je s jednom trakom u svakom smjeru, a drugi s dvije.
Prvi je rađen za vrijeme konjskih zaprega, pa su trake širine desnog dijela podvožnjaka u Miramarskoj. Ispred ulaska u tunel je mali kružni tok s 4 izlaza i dvije trake. Jedan dan se zapali auto, drugi dan sudar, treći dan opet nešto.

Bilogdje drugdje bi ekipa vadila palice i krenula fizički rješavati gužve koje nastanu, dok ovdje sve ide svojim tokom. Nema guranja, nema ubacivanja preko reda, ljudi su normalni. Gdje bi došli da se sekiraju i oko prometa.

Ne vozim dugo tu, tako da i ja napravim sranje neki put, pa se krivo prestrojim jer tek pred križanjem vidiš da ti traka skreće ili se sužava iz 3 u 1...ili nehotice oduzmem nekome prednost, ali nijednom nisam naišao na nerazumijevanje. Digneš ruku, upališ sva 4, zahvališ ili se ispričaš čovjeku, čovjek se nasmiješi i mahne nazad, sve 5, idemo dalje.

Očito se može sve posložiti kad se hoće.

I da, prometne knjižice ne postoje, ne postoje ni osobne iskaznice.
Ja budala tražim prometnu po autu, šef mi se smije. Sve je vezano uz registraciju.

Skoro sam zaboravio jedan fenomen. Još nisam vidio BMW koji ne koristi žmigavce Zapravo, još nisam vidio sudionika u prometu koji ih ne koristi…osim debila na električnim romobilima. To je posebna vrsta kretena za koje još nisu našli lijeka. Službeno se ne bi uopće smjeli kretati ni cestom ni nogostupom, ali se pravila ne provode. Stanu se po dvojica na romobil i udri slalom po cesti.

Vozači buseva ih organski ne podnose. Svi sudionici u prometu propuštaju buseve s razlogom. Izgledaju tromo, veliki su i široki, ali su hibridi i kreću na struju...ubrzavaju instantno i jako su agilni. Genijalce na romobilima to uopće ne dira i obilaze buseve sa svih strana. Biciklista s puknutom gumom će pustiti u bus, čak i na određene linije metroa, ali nekog s električnim romobilom odjebu odmah u startu

Evo i jedno zanimljivo, a jako često rješenje za onemogućavanje testiranja 0-200
https://www.google.com/maps/@51.4775...7i16384!8i8192
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.05.2021. u 01:20.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 00:39   #55185
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, sad su u DE uveli zakon da moraš obilazit biciklistu sa min 2m distance.
U ulici gdje je 30 km/h ne smiješ ga ni preticat
Pa to je sasvim logično. Inače, preporuka je bicikl obilaziti sa barem 1.5m, a trebali bi i više od toga, tj. uzeti toliko širine koliko je biciklist visok tako da slučajno padne ne završi tebi pod kotačima. A s obzirom da se na cestama bicikli lagano voze 20-25km/h niti ga ne bi mogao preticat bez da prijeđeš ograničenje brzine.

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Pa cuj, ako se vozis kao autoskola onda mozda stvarno i je problem u tebi .

Nemam te namjeru uvjeravat u nista ali trenutak kad prihvatis i ostale sudionike prometa oko sebe kao ravnopravne i sa svojim specificnim prednostima i ogranicenjima ce biti trenutak kad ces se poceti manje zivcirati u prometu.
Da, nikako nisu problem oni što nakon 10 godina na autu imaju i dalje original žaruljice žmigavaca i što konstantno voze kao da je ograničenje prema broju putnika u autu

Ne, motore nikad nisam niti ću ikad prihvatiti kao opravdano prijevozno sredstvo. Zaštita kao da si na biciklu, a brzine veće nego u autu. Previše ljudi koji poznam ili su u krugu ljudi koje poznam je završilo u kutiji zbog tih sranja. Ja nemam problem s drugim sudionicima, niti ih zanemarujem, ali zato motoriste uvijek na cesti zaobilazim u širokom luku jer su najčešće najmanje predvidljivi sudionici prometa. Nije ovo moje mišljenje o motorima i motoristima rijetko niti nešto posebno.



@1v@n Ovo što opisuješ zvuči pomalo kao raj

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 29.05.2021. u 00:45.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 01:01   #55186
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
udio motorista u prometu je puno manji od automobila, ali je postotak mangupa u tom udjelu daleko veci kod motorista.



a ono sto si motoristi nikako ne mogu prihvatiti je da prometna pravila i propisi vrijede jednako za automobile i motoriste.



Kao da dodjes u trgovinu gdje nema kamera pa mozes lako ukrasti pa ces krasti, a tamo gdje ima kamera neces krasti.
Poanta je, to sto ti s motorom mozes brzo voziti ili se gurati svuda, ne znaci da je i dopusteno i u redu.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 08:05   #55187
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kretena ima svugdje. Nekidan stojim na semaforu i čekam zeleno. Ispred mene nekoliko auta s kamionom na početku. Odjednom lik ispred mene skrene u lijevu traku koja je namijenjena za skretanje lijevo. Upali se zeleno, a lik da gas i šmugne ispred kamiona u desnoj traci.
Očigledno nije pročitao članak u novinama da je policija stavila kamere na to raskršće
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 09:30   #55188
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Hrvatska GATSO-CORDON speedcams (2021)

https://snecer-poi.blogspot.com/2015...-poi-2015.html
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 22:23   #55189
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Jutros baš čito ovu temu šta ste pričali o motoristima pa se instant nabrijo danas na cesti.
Išo sam za Zg do sestre, ali prije sam skočio u dućan po pumpu za suđericu. Sa slavonske skrenuo na zagrebačku cestu i suprotni smjer je bio krcat tj. kolona do semafora. Naravno tamo ispred onih kafića (jedan od njih yolo) skuter na mojoj traci prestiže cijelu kolonu, a ženska na skuteru. Potaknut jutrošnjim čitanjem, trzno sam volanom u lijevo da ju splašim . Usrala se i još me gleda sa čuđenjem, a ona u mojoj traci... debili.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 00:07   #55190
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Sorry ali to je debilno .... Šta da je pala?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 03:14   #55191
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Bez sorry nego ti si idiot. To ako je zena na skuteru idiot, ne moras i ti pokazat da si veci idiot. Svaka cast sta se ides hvalit s tim. Svakakvih budala cu se nacitat na ovom forumu...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 08:11   #55192
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Covjek ne voli skuterase ocito.motor nebi ni vidio pa ga nine sekira
microsoft66 je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 09:10   #55193
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Decki cura je bila metar od crte na mojoj strani i samo sam trzno volanom. I nisam trzno u nju, nego još nije bila pored mene. Dao sam joj do znanja da odjebe s moje strane. Šta sam trebo stat il otić na desni rubnik? Dok ona ciljano radi debeli prekršaj...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 09:23   #55194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Čim vidim motoristu u retrovizoru, ja se automatski dam desno jer znam da će me prije ili kasnije preteći bez obzira ima li punu crtu, zavoj ili čistu situaciju.
Osobno po ljeti vozim skuter. I da hoću, ne mogu preteći aute u normalnoj vožnji. Pri vožnji se držim desno koliko god mogu tako da me auti mogu preteći. Do sada nisam imao nikakvih neugodnih iskustava ili problema sa automobilistima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 09:33   #55195
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
U slo sam imo identičnu situaciju, samo je auto bio u pitanju. Išo sam u smjeru austrije, a kolona prema hrv granici nekoliko km. Naravno da se našo neki debil i sad će on prestizat cijelu kolonu po suprotnoj traci dok nije naišo na mene. Nisam mu se makno dok nije krenuo u rikverc i dok nije našo na mjesto gdje da se ubaci. Jedno 500m je vozio u rikverc.
Inače sam obziran vozač, al debilima treba dat do znanja da se takvi prekršaji ne smiju više radit.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 09:51   #55196
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Tog u autu nisi ugrozio ali na skutere, motore, bicikliste treba jako paziti a ne ih još namjerno plašiti. Mogla je cura trznit refleksno i podletit pod auto tebi ili drugome. Onda bi stvarno mogao reći "neće joj više pasti na pamet...".

Pa nećemo dodavati gas i namjerno gaziti pješake jer prelaze cestu gdje nije obilježeno?
U prometu je bitnije da svi ostanu sigurni nego tko je u pravu.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 10:04   #55197
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja sam maksimalno usporio jer nisam ni mogo proć zbog nje te sam zato trzno da joj dam do znanja da se makne s moje trake. Imala je i prostora i vremena. Nitko nije bio u životnoj opasnosti.
Kad pričaš o sigurnosti, ja sam joj na prljav način dao upozorenje da to ne radi. Vi ostali bi ju očito propustili i ona bi to nastavila raditi i samo je pitanje vremena kad će joj se desit neko sranje. Nakon mog upozorenja će si ipak promislit dal će to ubuduće radit...

Zamisli sad sljedeću situaciju. Ona prestiže kolonu i ja joj dolazim u susret s kontra strane, da bi iz kolone jedan auto otvorio vrata iz bilo kojeg razloga (svađa u autu i slično), cura pada meni pod auto... ja kriv i imam sranja sa sudom...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 11:08   #55198
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Svakako debilno. Mogla se uplašiti i pasti.

To što je ona kreten ne znači da moraš i ti biti kreten .

Nema opravdanja za trzanje volanom .

Drugo je zablokirati auto, na motoru je lagano pasti.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 11:38   #55199
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Zamisli sad sljedeću situaciju. Ona prestiže kolonu i ja joj dolazim u susret s kontra strane, da bi iz kolone jedan auto otvorio vrata iz bilo kojeg razloga (svađa u autu i slično), cura pada meni pod auto... ja kriv i imam sranja sa sudom...
Pa mozda se bas zato vozila metar od njih? To sto je ona kreten i svojim ponasanjem tebi blokira promet ti nije bas neko opravdanje da ju potencijalno dovodis u opasnost da padne i polomi se. Ako ti se bas inati mogao si joj blokirati put il kaj ja znam. Ovako se mogla sasuti, mogla se zabiti u nekog ni krivog ni duznog sastrana.. Kaj cemo sad, ugrozavati zivot svakom tko napravi prekrsaj u prometu? Nisi stao na stop? Vozis preko ogranicenja? Ne drzis dovoljan razmak? Oduzeo si nekom prednost? Nisi pustio pjesaka na zebri?

Kuzim da ti je digla tlak, da ti nije bio najbolji dan, sta ja znam. Ali daj i ti skuzi kaj se moglo desiti.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 12:39   #55200
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Pa nećemo dodavati gas i namjerno gaziti pješake jer prelaze cestu gdje nije obilježeno?
To tehnički nije protuzakonito. Tj, ako 50 metara od tebe nema obilježen pješački prijelaz nije protuzakonito prijeći cestom. Naravno, ne sad da skačeš pred aute već da se osvrneš.

Naravno, najbolje su generacije u penziji koji živom silom moraju prijeći Aveniju Dubrovnik i njenih 5 traka čim prije jer ne mogu upotrijebiti pothodnik kad su već tako agilni i sportski nadareni.

A da, naravno da je namjerno prizivati vraga u prometu svakako izvan svake pameti i to nikako nije dobro niti opravdano koliko god netko bio u pravu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na