Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2021., 14:00   #1141
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2021., 16:47   #1142
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
2 motora po 2800W, pa Krško kašljuca kad ovaj stisne gas
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2021., 19:35   #1143
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Dvoje o e20 :

Prvi:

ništa posebno samo napomena, nakon tri dana korištenja MS e20 romobila koji je zaista pokazivao zavidne performanse isti je riknuo...tako da stoji ono brutalan je ali nedokazan na našem tržištu sad ćemo vidjeti kako će se gospoda uvoznici ponašati pri servisu, brzini usluge itd itd...

Drugi:

E20 katastrofa, kupio žao mi je svake kune.


Moguće da su nešto sfušali kod tog e20.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 01:11   #1144
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
"Al' sam se napalila, bas sam se napalila..."
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 02:20   #1145
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Previdio si detalj, to je u Zg gorilo, 6mj. staro, navodno sve stock ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 06:51   #1146
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
1. nisam očekivao toliko dima
2. čudi me kako se brzo ugasio. Sjećam se kad se Hamster s*ičkao sa Rimcem da je auto gorio još 2 dana nakon udesa, a ovaj se sam ugasio nakon minut-dva.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 07:02   #1147
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Nisu stavili puno bijelog dima u tvornici
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 07:47   #1148
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. nisam očekivao toliko dima
2. čudi me kako se brzo ugasio. Sjećam se kad se Hamster s*ičkao sa Rimcem da je auto gorio još 2 dana nakon udesa, a ovaj se sam ugasio nakon minut-dva.
Pa jesi vidio snimku? Odakle ti taj minut dva ?

Nije se uopće brzo ugasio, pao je mrak i još su ga spricali

A ima 100x manju bateriju od auta
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 18:32   #1149
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Gledam bas od svih opcija za romobil "zmigavce" nekako mi je ovaj najbolje realiziran: 1 , 2.

Kod nas dobavljiv, mada na ebayu ima jos poneka varijacija drugih imena, ali istog proizvoda. Neki povoljniji, neki skuplji, ali ista prica.

Ima i ponekih modela s daljinskim upravljacem i atraktivnom segmentnom grafikom, izgledaju Tron-ovski atraktivno. Samo ti su vise za bicikl, jer se lakse mogu zakaciti iza sica, na romobilu ga nemas gdje pristupacno staviti odozada.

Ima i luda ideja, staviti retrovizore, pa preko stakla projecirati segment pokazivace, ali tog vozaca/icu, vjerujem da bi svi previse zapazili na cesti.

Da, da, moze se bez toga, naravno, ali veseli covjeka, kad ionako stosta natunira na romobilu

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 15:37   #1150
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
MS energy e20 je opet na 4600, ali sada s dodatnih 10% popusta na master i maestro kartice.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 18:43   #1151
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Momci s Fiidačima, kak vam se drže?

Ženi treća sezona s D2. Pukla vanjska stražnja guma na profilu kod felge pa gledam gdje ih ima za zamjenit u toj širini. Ostalo sve 5, baterija više manje ko prvi dan. Doduše, ove zime ga baš i nije vozila...

Bio sam prošle godine naručio sebi D4s, al sam otkazao nakon sto nisu poslali jedno 10-ak dana.

Jel nekom stigao na kraju i kak vi su vam dojmovi?

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 19:09   #1152
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Vozim D4S od prošle godine 8mj. 1500 km, 0 kvarova, u početku trebao samo zategnuti zadnje žbice. Jer znaju pucati ljudima, a bicikl je došao s ne baš zategnutim. Ali bez problema kod mene. Ja sam čekao 2 mj D4S, obećanje bilo 7 dana. Imao bi još toliko km koliko sam prošao da mi je došao na vrijeme, ode ljetna sezona dok je došao.

Prije toga D2 imao 2 godine, 0 kvarova, prodan kolegi ovdje na forumu 2020.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 10:38   #1153
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Vozim D4S od prošle godine 8mj. 1500 km, 0 kvarova, u početku trebao samo zategnuti zadnje žbice. Jer znaju pucati ljudima, a bicikl je došao s ne baš zategnutim. Ali bez problema kod mene. Ja sam čekao 2 mj D4S, obećanje bilo 7 dana. Imao bi još toliko km koliko sam prošao da mi je došao na vrijeme, ode ljetna sezona dok je došao.

Prije toga D2 imao 2 godine, 0 kvarova, prodan kolegi ovdje na forumu 2020.
Taj d2 odradio sezonu, evo danas je opet na punjacu
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 11:43   #1154
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Momci s Fiidačima, kak vam se drže?

Ženi treća sezona s D2. Pukla vanjska stražnja guma na profilu kod felge pa gledam gdje ih ima za zamjenit u toj širini. Ostalo sve 5, baterija više manje ko prvi dan. Doduše, ove zime ga baš i nije vozila...

Bio sam prošle godine naručio sebi D4s, al sam otkazao nakon sto nisu poslali jedno 10-ak dana.

Jel nekom stigao na kraju i kak vi su vam dojmovi?

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
D4S, naručen s Alija iz Poljske, stigao u tjedan dana.
U 6 mjeseci, skoro 600km, nema kvarova. Podesio brzine i to je to, mada nisam trebao

Kočione čeljusti su relativno loše i s tvrdim pločicama (vibracije) pa sam to zadržao kao suvenir i nadogradio ga Shimano entry level disk-kočnicama pa je sad zaustavljanje ugodnije i sigurnije.

Baterija drži super (čisto na struju skoro 30km, ali nikad nisam ispraznio do kraja jer nije zdravo za bateriju), bajk ide otprilike 38 km/h prvih 5km od kada ga skinem s punjača, poslije oko 35/36 što je sasvim dosta.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 11:55   #1155
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Trebao bi kalibrirati brzinomjer, maks brzina nikad nije preko 34 km/h po ravnom mjereno gps-om. Obje tipke drži i uđeš u secret menu, na P2 value treba biti oko 191 i treba sejvat vrijednost da pokaže ---- i to je to. Jer ovako ti ukupna kilometraža nije skroz točna, više ti bude.


Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Taj d2 odradio sezonu, evo danas je opet na punjacu
Odlično
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 17:15   #1156
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Trebao bi kalibrirati brzinomjer, maks brzina nikad nije preko 34 km/h po ravnom mjereno gps-om. Obje tipke drži i uđeš u secret menu, na P2 value treba biti oko 191 i treba sejvat vrijednost da pokaže ---- i to je to. Jer ovako ti ukupna kilometraža nije skroz točna, više ti bude.




Odlično
Hvala, promijenio sam. Bilo je na 220.
Što se kilometraže tiče, vjerojatno nije neka velika razlika jer mi je do posla nešto preko 4km, a na 4 se uvijek zaustavio. Eventualno je onda lagao po par stotina metara 😁
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 21:43   #1157
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
A da, na 4 km se ne može vidjeti baš. To se primijeti kad radiš 20-30-40km Te kilometre ja radim kad vozim. Izmjeri si gpsom da li odgovara taj value. Trebao bi.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 17:22   #1158
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Vsett 8-A.

Ima tko first hand iskustva s dotičnim? Neki dojmovi?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 17:26   #1159
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Vsett 8-A.

Ima tko first hand iskustva s dotičnim? Neki dojmovi?
S obzirom na cijenu i nisku brzinu i male kotače, mislim da je bolji izbor ms energy e20, po svem bolji osim što taj vsett 8-a ima deklariranih 10km vise dometa.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 01:18   #1160
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
S obzirom na cijenu i nisku brzinu i male kotače, mislim da je bolji izbor ms energy e20, po svem bolji osim što taj vsett 8-a ima deklariranih 10km vise dometa.
MS Energy e20 ima toliko puno problema koje korisnici prijavljuju da je to zabrinjavajuce...raskilamane ručke, puno problema sa gumama koje su jako tanke, dosta problema sa zadnjim amortizerom, prednji lupa na bilo kakvu malo veću prepreku itd. VSETT 8 je bar duplo bolje napravljen romobil i nema ni približno takvih problema...ovjes superioran u odnosu na e20 i zapravo i sve drugo je vidljivo bolje napravljeno...moja preporuka prije kupnje isprobati oba modela npr u Ozaljskoj 134 ima Vsett za probati i možda još otići na fejs u grupu Električni romobili i pročitati što sve ljudi komentiraju za e20 i vsett jer ima već dosta ljudi koji su pisali svoja iskustva na temelju korištenja a ne samo specifikacija.
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 11:58   #1161
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Ja s e20 još nisam imao problema, a imam 600+km napravljenih njime, tako da govorim iz vlastitog iskustva.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 10:43   #1162
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Da li netko zna tko bi mogao servisirati klimavi volan na Ninebotu ES1?

Zadnje izmijenjeno od: Jaye. 26.06.2021. u 10:49.
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 11:27   #1163
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 10:31   #1164
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Singuli više nije ovlašteni servis, natrag u Elipso pa ga oni šalju u Švicarsku ako sam dobro zapamtio

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 00:09   #1165
boro62promaja
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: doboj
Postovi: 0
Greska E02 na MS ENERGY M10

Rucica gasa nije do kraja bila vracena a trotinet je upaljen i odmah pokazao gresku E02. Posle sam ugasio trotinet, vratio gas u pocetni polozaj ali i dalje pokazuje gresku E02.
Ima li neko da pomogne ?
Pozdrav, Boro
boro62promaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 07:23   #1166
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Romobili su postali opasni za pješake

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...arizu-20210626
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 13:11   #1167
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Nek izglasaju zabranu bull barova na romobilima
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 15:39   #1168
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ja bi ih stavio u kategoriju mopeda do 49ccm. To nisu više romobili, to su jurilice s kojima neki vozaci uopce ne poštuju vozačku kulturu. Po pješačkoj zoni se čak klinci voze na nekim modelima koji idu i 30-40 na sat.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 18:54   #1169
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Romobili su postali opasni za pješake

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...arizu-20210626
Pa oduvijek su električni romobili opasni za sve samo je zakonodavstvo sporo a ljudi mutavi. Samo je bilo pitanje vremena kad ce dogoditi smrtni slučaj. Koliko god to lose bilo, barem ce pokrenuti neke promjene.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 04:58   #1170
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Romobili su postali opasni za pješake
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...arizu-20210626
Emocionalno presedanski clanak, za brzo preskakanje naslova, za publiku koja cita s 5" ekrana, te nece imati strpljenja ni do polovice teksta.

Lokalitet zakljucka ne nudi ikakvu statistiku naspram drugih prometala, te je proizvoljna, za ton zakljucka, koji autor teksta ili citatelj zeli zauzeti. Korelacija s drugim zemljama - nepostojeca. Na broj stanovnika, na broj vozila, ne postoji prometalo, koje nece stati u naslov clanka: Smrt izazvana xxxx vozilom.

Ako bi usli u MUP statistiku nesreca koju su izazvali biciklisti do danasnjeg datuma, mogli bi dinamikom naslova doci do dozivotne robije.

Romobili kod nesigurnih, ili gore, nekulturnih vozaca, svakako imaju potencijal uciniti stetu, ali takvi se nalaze, apsolutno u svim kategorijama sudionika u prometu.

Neki dan u Frankopanskoj, vozac Bentleya, kao zadnja seljacina dere se na ljude, jer mu ide na zivce sto mora cekati da ljudi prodju, te je izvan sebe, sto mora trpiti teror dosadnih pjesaka, te svako malo pokusava se pomaknuti, ne misleci, hoce li koga dotaknuti. Kad je istrpio muku, ostadose biciklist i romobilist koji su cekali da se pjesaci prvo pomaknu, te im je dusu otvorio najbiranijim epitetima, adekvatnom kamionu za ispiranje septicke jame, a ne plemenite marke vozila u kojem sjedi. Prije vise dekada, bilo bi prirodno, da iz takvog vozila reflektira osoba adekvatnih manira, ugladjenosti srazmjerna statusa kojim prometuje. No, sve se mijenja.

Prije dvije godine, u nevjerici sam gledao sirovinu u automobilu, koji se zgrozavao, doslovno zgrozavao, sto majka prevozi sina u invalidskim kolicima, dok je on doslovno se izivljavao na trubi. U njegovom sklopu nije bilo svijesti ili empatije, on je to dozivio kao dosadnu prepreku, koju mu samo ometa prolazak. Gledam dostavljace hrane na biciklima, kutija odozada, ionako narusena ravnoteza, ulecu u zavoje nogostupa bez ikakvog promisljanja da im nece ostati niti milisekunda za bilo kakvu korekciju, ako se itko pojavi ispred njih, na uglu susjedne ulice, bilo pjesak, drugi biciklist, ili neko peti.

Gledam omagijane citace musavih ekrana, koji su u stanju hodati po dvadesetak metara, bez jednog pogleda kako se krecu, jer periferni vid im je blokiran, a jednako je vazan za "osluskivanje" oko sebe. Danas je normalno vidjeti pjesake koji se zabijaju jedni u druge, kad sretnu s pasionirane citace pametnih telefona.

Svjedocimo brzi pomak demokratizacije u vecoj dostupnosti, u jos vecem broju konzumenata, koji danas mogu imati stvari nezamislive donedavno. Tako da na nogostupu sudjeluje vise prometala nego ikad ranije.

To svakako trazi vecu edukaciju, pa bi na tome trebalo vise raditi, kroz kulturu voznje, akcenat sigurnosti i najvaznije - odgovornosti. Recimo, uz kupovinu romobila, posebno u vecim prodajnim centrima, uveo bih koji sat edukacije i osnovnog infomiranja o sigurnosti prometovanja. Uz prirucnik, ukljucio neki DVD na kojem je sudjelovala prometna struka. To je daleko seriozniji pristup, od plasecih naslova. Jer broj romobila ce samo rasti, jos veca dostupnost (citaj povoljnost) pratit ce njihovu popularnost.

Ali na trenutni broj vozila, rekao bih da je veliki broj romobilista, prilicno korektan, po onome sto srecem dnevno u gradu, bilo da sam u autu ili na romobilu. Nitko ozbiljan, nece prvi sebe dovoditi u opasnost, pa je time odmah i odgovorniji za druge sudionike. A oni koji cine gluposti, pronalaze se u bas svim kategorijama, nesrazmjera snage i kulture, u ponavljam, nikad vecoj dostupnosti.

Padam s nogu, pa ovdje stajem.




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 30.06.2021. u 05:11. Razlog: zjev, zjev, slova padaju kao Tetris na Amigi
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na