Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2021., 12:21   #4651
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
radili aktivnu mrežu za 1gbit, nije bilo isplativo, odustalo se od *kako se već zvala usluga*, terrastream mislim.
radili pasivnu mrežu, to je budućnost, i sad nemože izdržati 1gbit po korisniku.
LOL.
Pasivno ili aktivno nema apsolutno nikakve veze s time je li moguće 1gbit ili nije. A nije ni terastream bio aktivan, nego je samo bila opcija s drugim routerom i simetričnim 1/1 brzinama. No, kako je bio konfiguriran za puni gigabit nisu ostavili na tim routerima mogućnost za MaxTV nego je mogao jedino mobilni Android TV box sa MaxTV2go aplikacijom. Čini mi se da nije bilo ni telefona u tim opcijama.

Ne znam odakle se stalno pojavljuje ta teza da je aktivna optika “bolja” kad je to čista stvar primjene i use case scenarija, a ne nikakve kvalitete. Pasivna optika ima i 10gbit module, a zadnjih nekoliko godina su na tržištu i 40gbit moduli za pasivne mreže. Aktivna optika je namjenjena za data centre sa puno switching lokacija, a ne distribucijske mreže koje su dugačke kilometrima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 13:19   #4652
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
eto sad me nazvali iz tehničke podrške kad prođe administraciju i provjeru linije trebat će mjenjat router, fritz 7590 nije dovoljan,
brijem da su u ovog speedporta ubacili wifi 6(ax),
kaže ženska da ont ne treba mjenjati, trajanje svega bi moglo trajati i do mjesec dana, a može već i sutra krenuti - uglavnom neodređeno.
Onda nešto muljaju, ako ONT ne treba mijenjati Fritz 7590 je gigabitni ruter i mora sve normalno raditi na 1Gbit brzini a wifi 6 sa tim nema nikakve veze.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 13:41   #4653
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Vidjet ćemo, čini se da je uprava zamislila nešto kako bi konkurirali A1 jer ovi nude gigabit i promijenili ponudu, no pritom očito nisu opće pričali s tehničarima, dečkima na terenu i onima koji održavaju mrežu što je moguće s trenutnim kombinacijama opreme koju imaju, a što nije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 14:37   #4654
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
do daljnjega ništa kažu greška u sistemu i zbog koje nemoguće trenutno uključiti 1gb,
uvjerava me da oni koji su se navrijeme prijavili da će im biti pušteno, oni koji nisu su na čekanju,

skalar ti si na podrucju ZG, jesi li dobio ugovor za gbit mailom i je li te itko iz prodaje zvao?



Zadnje izmijenjeno od: SinfulSaint. 05.05.2021. u 14:45. Razlog: dodao sliku
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 14:38   #4655
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Vidjet ćemo, čini se da je uprava zamislila nešto kako bi konkurirali A1 jer ovi nude gigabit i promijenili ponudu, no pritom očito nisu opće pričali s tehničarima, dečkima na terenu i onima koji održavaju mrežu što je moguće s trenutnim kombinacijama opreme koju imaju, a što nije.
Teško da je baš tako...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 01:41   #4656
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
skalar ti si na podrucju ZG, jesi li dobio ugovor za gbit mailom i je li te itko iz prodaje zvao?

velim ti kaj je bilo zvali su me da me obavijeste da je zapelo na administraciji odnosno da su imali kvar unutar sistema i da kad to prođe da će me tehničar kontaktirati oko zamjene routera da se iz zahtjeva vidi da je zaprimljen na vrijeme i da bi to sve zajedno moglo trajati oko mjesec dana-ko traže grešku zašto mi nisu mogli uključiti automatikom ,iste probleme sam imao kod skidanja brzine sa 500 na 200 tek resetiranjem onta nakon 3 tjedna im je uspjelo,uzrok je bio navodno taj da je vanjski suradnik mjenjao ont i nije upisao lozinku ručno u njega,a drugo neznam,pismeni ugovor nemogu dobiti dok ne prođe administraciju.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 05:22   #4657
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Jedno pitanje. Dakle gledam onu kartu ht pokrivenosti, i moja zgrada u centru rijeke nema tockicu da je pokrivena optikom... međutim... online provjera na stranici od ht-a kaže...



Jel moguće da su počeli uvoditi optiku doslovno na zahtjev? Ili je to neka greška?

Što je s postojećim korisnicima na bakru? Ne vidim nigdje opciju za narudžbu za prebacivanje na optiku?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 07:24   #4658
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
najbolje ti ih je nazvati.
Možda im samo na krati nije naznačeno.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 09:23   #4659
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
neznam za kartu, ali provjeru dostupnosti uzmi sa veeelikom rezervom.
meni stoji da je dostupno a nisu još ni cestu za dtk prokopali. a ni neće do jeseni. kada nazovem, kažu mi da im stoji u sustavu mogućnost spajanja 31.5. how yes no.

nego, tehničko pitanje - da sad ne čitam cijelu temu.
kada montiraju optiku - može li se odmah izbaciti njihov router iz priče, ili on ipak mora biti spojen neko vrijeme da oni odrade prebacivanje u bridge?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 10:21   #4660
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Zavisi šta si od usluga uzeo, najveća gnjavaža je VoIp (tel.) za riješiti na alternativnoj opremi (a i tada prvo moraš "izvaditi" sve parametre koje sakrivaju da bi mogao postaviti na svojoj opremi. MaxTv aka IpTv je manja gnjavaža a za Internet je relativno lako (sve smo pisali više puta u više tema).

Najlakše ti je da puste uslugu sa njihovom opremom da vidiš da radi i da si dobio ugovorenu brzinu.
Odmah zamoliš da ti router prebace u Bridge mode za Internet, ugase WiFi na njemu ... pa tvoj router sa VLan - om + user + pass za PPPoE ...
Dobro je da to odmah odradiš sa serviserom jer zna i može napraviti kako treba.

Naknadno preko SZK i remote zna biti raznih veselja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 10:30   #4661
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Zašto bi bilo veselja preko SZK?
Možda ako se naleti na neke specijalce na SZK, onda bi moglo biti svačega

Ja sam pustio da radi dan-dva kako je montirano. Nakon toga zvao SZK da mi daju user/pass za pppoe, na moj telekom portalu isključio wlan i uključio bridge. Prošlo sve bez ikakvih problema.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 11:41   #4662
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi šta si od usluga uzeo, najveća gnjavaža je VoIp (tel.) za riješiti na alternativnoj opremi (a i tada prvo moraš "izvaditi" sve parametre koje sakrivaju da bi mogao postaviti na svojoj opremi. MaxTv aka IpTv je manja gnjavaža a za Internet je relativno lako (sve smo pisali više puta u više tema).

Najlakše ti je da puste uslugu sa njihovom opremom da vidiš da radi i da si dobio ugovorenu brzinu.
Odmah zamoliš da ti router prebace u Bridge mode za Internet, ugase WiFi na njemu ... pa tvoj router sa VLan - om + user + pass za PPPoE ...
Dobro je da to odmah odradiš sa serviserom jer zna i može napraviti kako treba.

Naknadno preko SZK i remote zna biti raznih veselja.
samo internet. tj paket je max2 ali telefon neće biti spojen, jer ga ionako nemamo već godinama, a već je u garaži spreman router koji samo čeka da u njega ubodem ont, samo ću morat vlan podesiti.
zapravo će veza biti optičko-bežična :P
ont--ubnt AP-><-ubnt client--router i tek onda spajanje na nastavak postojeće mreže.
tako da ciljam na paket 200/100 šta bi za ubnt ac link trebalo biti taman, ionako je oko 80m udaljenosti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 12:12   #4663
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
E u toj "kompliciranoj" priči vjerojatno se serviser neće zezati ali ga možeš moliti / tražiti da odradi dio "router prebace u Bridge mode za Internet, ugase WiFi na njemu, saznaš user / pass PPPoE konekcije".

Računaj da ni serviser (ovisno o kombinaciji) ne vidi pass nego se preko SZK traži da ga nanovo izgeneriraju pa da ti ga preko telefona izdiktiraju.

U međuvremenu pripremi ubnt bridge link da propušta Vlan=100,
za žuntu:
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/222183968
https://help.ui.com/hc/en-us/article...-Configuration

EDIT: Zapravo ako ostaviš ISP router kod ONT - a u Bridge mode onda se ne moraš zezati sa Vlan - ovima,
taj dio će riješiti ISP router.

Bitno ti je da UBNT odradi transparentni Bridge link nakon kojeg radi vulgaris PPPoE konekcija.
To bi trebalo biti ovo > https://help.ui.com/hc/en-us/article...parent-Bridge-
Evo i u slikovnici > https://www.ispsupplies.com/content/...eWithAirOS.pdf
Za test, podešavanje i provjeru će ti biti lakše da je custom router privremeno na istoj lokaciji gdje je ONT i ISP router.
Pazi na IP adrese uređaja.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.05.2021. u 12:54.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 14:00   #4664
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
velim ti kaj je bilo zvali su me da me obavijeste da je zapelo na administraciji odnosno da su imali kvar unutar sistema i da kad to prođe da će me tehničar kontaktirati oko zamjene routera da se iz zahtjeva vidi da je zaprimljen na vrijeme i da bi to sve zajedno moglo trajati oko mjesec dana-ko traže grešku zašto mi nisu mogli uključiti automatikom ,iste probleme sam imao kod skidanja brzine sa 500 na 200 tek resetiranjem onta nakon 3 tjedna im je uspjelo,uzrok je bio navodno taj da je vanjski suradnik mjenjao ont i nije upisao lozinku ručno u njega,a drugo neznam,pismeni ugovor nemogu dobiti dok ne prođe administraciju.
Meni je danas puštena opcija 1Gbit(tražena 30.04),download je 940mbit ali je upload i dalje na 260mbita. Aktivna opcija vidi se na Moj telekom aplikaciji i telekom portalu.

https://www.speedtest.net/my-result/...0-eacc153fabb9
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 14:32   #4665
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Koji router imaš?

Jel neophodno uzimati njihov Speedport?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 15:14   #4666
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Xiaomi AX3600, ne treba uzimati njihov ruter ako je tvoj gigabitni.
Povećanje brzine na 1Gbit je 30kn mjesečno a ako uzimaš njihov ruter onda je 45kn mjesečno.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 15:29   #4667
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001

Kako neki na optici imaju tako niski ping na speedtestu, ono 1ms?
Ovo ko da je odmah do centrale nekakve

Ja doma nisam nikad vidio manje od 6-7 ms.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 15:31   #4668
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Imam njihov Fritzbox 7590.Gdje si podnio zahtjev? 0800-9000?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 15:32   #4669
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Imam njihov Fritzbox 7590.Gdje si podnio zahtjev? 0800-9000?
Da.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 16:32   #4670
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
E u toj "kompliciranoj" priči vjerojatno se serviser neće zezati ali ga možeš moliti / tražiti da odradi dio "router prebace u Bridge mode za Internet, ugase WiFi na njemu, saznaš user / pass PPPoE konekcije".

Računaj da ni serviser (ovisno o kombinaciji) ne vidi pass nego se preko SZK traži da ga nanovo izgeneriraju pa da ti ga preko telefona izdiktiraju.

U međuvremenu pripremi ubnt bridge link da propušta Vlan=100,
za žuntu:
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/222183968
https://help.ui.com/hc/en-us/article...-Configuration

EDIT: Zapravo ako ostaviš ISP router kod ONT - a u Bridge mode onda se ne moraš zezati sa Vlan - ovima,
taj dio će riješiti ISP router.

Bitno ti je da UBNT odradi transparentni Bridge link nakon kojeg radi vulgaris PPPoE konekcija.
To bi trebalo biti ovo > https://help.ui.com/hc/en-us/article...parent-Bridge-
Evo i u slikovnici > https://www.ispsupplies.com/content/...eWithAirOS.pdf
Za test, podešavanje i provjeru će ti biti lakše da je custom router privremeno na istoj lokaciji gdje je ONT i ISP router.
Pazi na IP adrese uređaja.
znači za ht optiku vlan id je 100, ok dobro je znat.
ostatak nije problematičan, ubnt M oprema ima opciju wds-bridge , dok ubnt airmaxAC oprema je u wds-u tvornički (nema ni opcije da NE bude) tako da tu nebi smjelo biti problema. nanostationi AC bi trebali biti sposobni progurati 300njak mbita.
ovisno kako izvedemo spajanje, možda sve bude vani u ip66 kutiji i samo dovedem struju do kutije. lokacija će služiti čisto kao mjesto gdje mogu dofurati optiku, i prenijeti ju do sebe bežično, vlasnik objekta nije zainteresiran za net.
zato bih izbacio speedport iz priče, em je velik, em ako zašteka imam problem dolaska do njega. u kutiji bi trebao stati ont, poe za ubnt i jedan mali UPS.
nadam se brzoj realizaciji jer ovaj homebox je disaster
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 20:12   #4671
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Xiaomi AX3600, ne treba uzimati njihov ruter ako je tvoj gigabitni.
Povećanje brzine na 1Gbit je 30kn mjesečno a ako uzimaš njihov ruter onda je 45kn mjesečno.
ja imam od t-com raisecom+speedport ni meni ne treba njihov ruter koji trebam dodatno platit.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 21:32   #4672
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako neki na optici imaju tako niski ping na speedtestu, ono 1ms?
Ovo ko da je odmah do centrale nekakve

Ja doma nisam nikad vidio manje od 6-7 ms.

Kod mene (nova HT instalacija, okolica ZG-a) ping ovisi na koju centralu, odnosno na koji IP, se router spoji nakon dnevnog reseta. U 80% slucajeva je 2ms, u 10% slucajeva je 1ms, u 10% je 5ms, a samo jednom sam primjetio 8ms.
Losiji mi je ping kad se spoji negdje blizu moje lokacije (zapadni dio grada) a bolji kad se spoji na istocni dio grada. Najbolji je 1ms kad se spoji na udaljeni Sisak
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 03:34   #4673
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
neznam za kartu, ali provjeru dostupnosti uzmi sa veeelikom rezervom.
meni stoji da je dostupno a nisu još ni cestu za dtk prokopali. a ni neće do jeseni. kada nazovem, kažu mi da im stoji u sustavu mogućnost spajanja 31.5. how yes no.
ma jasno mi je to, spreman sam na debelu rezervu posebno zbog toga jer koliko znam od zgrade do sahte su parice doslovno zabetonirane, stara je zgrada preko 100 godina, tko zna kako i kada se uvodio telefon...

nego, nazvati szk ili ima kakav mail? da ne cekam na automatu? tnx
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:02   #4674
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
zvali me danas zahtjev je prošao administraciju očekivano uključenje unutar 72h, zamjena routera / ont - a je nepotrebna,
čini se da je do zastoja ponude došlo to što još nemaju ili više nemaju ove nove spedportove sa mash uređajima ali veli da mi točno ne može reći, jer je to odluka marketinga,
uglavnom uređaje sa wifi 6 nemaju trenutno u ponudi za nas obične korisnike.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.05.2021. u 12:44.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:40   #4675
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Shvatio sam da je novi router i mesh opcionalan i 15 kuna mjesečno ekstra? Samo onda ne garantiraju da možeš koristiti uslugu relativno dobro preko wirelessa.

Ja bi gigabit uzeo, ali mi treba samo preko žice, wireless imam M9 mesh u dolasku i to mi je bežično više nego dosta za dogledno vrijeme.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 16:09   #4676
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Čekam tehničare svaki tren. Brzina već puštena



https://tht.speedtestcustom.com/resu...f-a7f6e8ceaabb



a oprema "stara". Speedport plus + TP-LINK TX-6610.



S20+ 5G spaja se na Wifi sa 866Mbps, ali dl je max oko 310Mbps dok upload ide do 460Mbps (i to je previše za mob)
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 19:56   #4677
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nisam ni znao da je HT koristio taj TX-6610 ONT za korisnike, znao sam za onaj Raisecom ili kako se već zove, bijeli koji i ja imam.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 20:42   #4678
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
Čekam tehničare svaki tren. Brzina već puštena



https://tht.speedtestcustom.com/resu...f-a7f6e8ceaabb



a oprema "stara". Speedport plus + TP-LINK TX-6610.



S20+ 5G spaja se na Wifi sa 866Mbps, ali dl je max oko 310Mbps dok upload ide do 460Mbps (i to je previše za mob)
To mislim da još moraju malo "fine tune-at", trebalo bi ići preko 900 na žici. Bar t-com je uvijek išao malo preko.

Na A1 iz osobnog iskustva mogu reći da ide do max. 940/501. Na mobu mi wifi6 ide max. do 920/496
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 22:16   #4679
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Meni je danas puštena opcija 1Gbit(tražena 30.04),download je 940mbit ali je upload i dalje na 260mbita. Aktivna opcija vidi se na Moj telekom aplikaciji i telekom portalu.

https://www.speedtest.net/my-result/...0-eacc153fabb9
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
Čekam tehničare svaki tren. Brzina već puštena



https://tht.speedtestcustom.com/resu...f-a7f6e8ceaabb



a oprema "stara". Speedport plus + TP-LINK TX-6610.



S20+ 5G spaja se na Wifi sa 866Mbps, ali dl je max oko 310Mbps dok upload ide do 460Mbps (i to je previše za mob)

Na A1 je brzina slicna:


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 22:19   #4680
Deno
Premium
Moj komp
 
Deno's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Pusten je na produkciju novi ONT NOKIA za 1gbit brzine
Deno je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na