Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2021., 20:18   #1771
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
jel ima ko xiaomijev ultrawide ? nekak mi se cini best bang for buck, posto je ultrawide i 144 herca.... a i curved je

https://www.links.hr/hr/monitor-34-x...m_medium=click
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 20:35   #1772
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
jel ima ko xiaomijev ultrawide ? nekak mi se cini best bang for buck, posto je ultrawide i 144 herca.... a i curved je

https://www.links.hr/hr/monitor-34-x...m_medium=click
Osim što mome treba punih 7sekudni da se upali ja pre zadovoljan

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 21:33   #1773
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Osim što mome treba punih 7sekudni da se upali ja pre zadovoljan

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
ma to mi nije neki bed... kak je za gejmanje? warzone i fortnite povremeno...

mislim da ce sa 60 herca i 16:9 na 144 i 21:9 bit poprilican korak naprijed

kak dugo ga imas?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 22:18   #1774
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
A sta te zanima tocno ?

- za igre je meni odlican, kako brze tako i spore SP igre. Bleed mi je barem na mom primjerku prisutan ali ne smeta a igram vecinom u mraku

Ghosting..neznam, ja ne primjecujem. VA panel ipak bolji nego od AOC CQ32 kojeg sam imao. Jedino sto se navikavam jos uvijek je gledati yutube i slicno na 21:9 a 1/3 monitora ima crne blokove lijevo i desno
Imam ga od prvog dana na monitor armu tako da nemogu nista reci za postolje. Izrada vise nego dobra za cijenu od 2800kn.

A kupio sam ga negdje za vrijeme black frajdeja 10 mjesec cca.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 00:58   #1775
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
zahvaljujem ti na informacijama
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:12   #1776
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Meni je odapeo Šaomi, gugaljući problem naletih na prilično takvih slučajeva, tako da mi se tih dvije godine garancije naglo učinilo kratko. Što se tiče samih performansi monitora, nemam zamjerki.
Osobno sam rade uzeo S3220 DGF, malo manji monitor sa nešto bržom matricom, slične cijene kao Šaomi no sa 5 godina garancije.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:45   #1777
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Uzimao se Xiaomi prije par mjeseci u Linksa po 2800 naveliko, uzeo i ja jedan, za sad prezadovoljan
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 12:18   #1778
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Meni je odapeo Šaomi, gugaljući problem naletih na prilično takvih slučajeva, tako da mi se tih dvije godine garancije naglo učinilo kratko. Što se tiče samih performansi monitora, nemam zamjerki.
Osobno sam rade uzeo S3220 DGF, malo manji monitor sa nešto bržom matricom, slične cijene kao Šaomi no sa 5 godina garancije.
A koji je problem?
Ako ga kupim, da znam.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 12:49   #1779
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A koji je problem?
Ako ga kupim, da znam.
https://www.youtube.com/watch?v=pky2sJOz-dA&t=16s

Struje ima, no nema slike, koliko sam gledao po netu, panel rikne.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 13:19   #1780
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Pozz svima. Tražim neki 34 Ultrawide za casual gaming. Spojio bih ga na 980ti, što se preporuča do nekih 500€ (bolje 400€ ako može)?

Gesendet von meinem LM-G810 mit Tapatalk
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 14:05   #1781
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Prekjučer sam se ponovio u novi DELL S3220DGF i ekranje odličan, prvo moram priznati sada kada sam isprobao visoki fps da je jednostavno vrijedilo dati lovu jer gameplay je puno bolji, tako da ja koji sam prvo tvrdio dok nisam isprobao 144hz kako to ne igra veliku ulogu itd., nakon 2 dana korištenja ovog monitora tvrdim kako je razlika očigledna. U igrama jednostavno sve djeluje prirodnije, fluidnije, aj skrolanje po deskoptu mi ne igra toliku ulogu ali i tu se vidi razlika koja je puno ugodnija oku.
Ima li netko isti monitor da me malo uputi u postavke? pratio sam RTINGS i samo oko boje promjenio par stvarčica i lijepo sve izgleda, ali čisto da vidim još nečiji setup.
I za kraj, primjetio sam da imam mrtvi pixel...pa ne znam kakva je praksa što se tiče povrata kod takvih situacija? U Linksu je kupljen ekran preko weba...iskreno ne smeta mi puno, vidim ga samo na čisto crnome kranu, ali opet 2 dana star, a nije kako treba biti.
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
kakvo je iskustvo sa gsync? revizije panela 001, 002, imaju problem sa frekvencijama.
na DP kabelu kažu da se može odabrati samo 60HZ ili 165, ništa između.
kabel koji ide sa monitorom je DP 1.2 trebaš ga zamijeniti za novi DP 1.4.
I ja se mislim to kupit.
evo nešto informacija na ovom forumu.


https://www.overclock.net/threads/de...#post-28310542

Ima polako sve više ekipe na forumu s DELL S3220DGF...

Garancija stvarno no brainer, 5.god ako se uzima novi monitor u ovom rangu cijene. Čak su radi mene i ispravili garanciju na Links webu, jer imali cijelo vrijeme 36 mj.
Ima i recenzija u BUG veljača za ovaj monitor, ali isto piše krivo garancija u Linsku 36 mj.

No, pripazite, ima u ponudi taj isti model s 36mj. i sa 60mj, ovisno o dobavljaču...barem je tako bilo u prosincu dok sam ja uzimal. Neznam kak je sad situacija po dućanima.

Vezano za mrtve/stuck piksele, ja sam ih imao 3. Kupio u Links poslovnici, ne preko weba, početkom prosinca. Za dan-dva reklamirao u Linksu Varaždin te piksele. Spojili monitor u poslovnici, potvrdili ta tri piksela koji su bili baš u središnoj trećini ekrana. Izvadili novi monitor iz kutije, pregledali ga nas nekoliko u dućanu i stvarno bez ikakve greške. Tak da dečkima iz Linksa svaka čast na korektnosti i rješavanju reklamacija.

Čak mislim da mi je ovaj prvi bio revizija 003, a ovaj novi koji sam dobio je 004, glanc nova verzija, mislim proizvodnja listopad 2020...
Nisam testirao G-sync, ali nikakvih problema s Freesyncom nije bilo s 1.2 DP kablom (doduše ne koristim od monitora DP kabel, nego Delock od 3m, ali isto 1.2 DP)

I svakako si skinite i instalirajte program za kontrolu monitora Dell Display Manager Application

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 24.02.2021. u 14:41.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 18:05   #1782
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Odobrili su mi povrat love za DELL S3220DGF, pa sam naručio Gigabyte G27Q-EK. Nije mi sjeo monitor baš, mutno mi je nekako sve bilo, kontam da će mi ovaj 27 inča za 1440p biti puno bolji, ako ne ostajem na 4k i 60hz i to je to.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 18:14   #1783
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Gdje si uzeo
microsoft66 je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 21:43   #1784
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Odobrili su mi povrat love za DELL S3220DGF, pa sam naručio Gigabyte G27Q-EK. Nije mi sjeo monitor baš, mutno mi je nekako sve bilo, kontam da će mi ovaj 27 inča za 1440p biti puno bolji, ako ne ostajem na 4k i 60hz i to je to.

Dosta ljudi na netu se žalilo da im je pozadinsko osvjetljenje prdnulo na tim Gigabyte modelima. Ipak, nije ni čudo s obzirom da je Gigabyte tek počeo proizvoditi monitore i daleko je to još od one kvalitete koju će imati za x godina tek. Tak da, pripazi si na to...
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 21:49   #1785
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Gdje si uzeo

Dell u Linksu i dobio povrat, Gigabyte naručio u Hgshopu.



Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Dosta ljudi na netu se žalilo da im je pozadinsko osvjetljenje prdnulo na tim Gigabyte modelima. Ipak, nije ni čudo s obzirom da je Gigabyte tek počeo proizvoditi monitore i daleko je to još od one kvalitete koju će imati za x godina tek. Tak da, pripazi si na to...

Ima garanciju 3 godine pa ako prdne ide na reklamaciju, ali evo ti i hvaljeni Dell omdah prstom u govno i mrtvi piksel tak da ono, vidjet ćemo. Definitivno je 80 cm previše za 2k, sada sam na istoj dijagonali na 4k i to mi je idealno, za 2k si kontam da će 27 biti odlično.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 22:10   #1786
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AU Optronics, BOE Technology, LG Display, Japan Display, Samsung Display i sl. proizvode matrice i monitore za svoje i druge marke, dok Dell, MSI, Gigabyte i sva sila popratnih gamerskih firmi samo odrađuje dizajn i naručuje traženo.

Ono zaista bitno (matrica) je u rukama svega šačice proizvođača, dok se ime marke mijenja ovisno o naručitelju, a kvaliteta nažalost često nema veze s imenom na kućištu pojedinog monitora.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 22:50   #1787
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Dell u Linksu i dobio povrat, Gigabyte naručio u Hgshopu.

Ima garanciju 3 godine pa ako prdne ide na reklamaciju, ali evo ti i hvaljeni Dell omdah prstom u govno i mrtvi piksel tak da ono, vidjet ćemo. Definitivno je 80 cm previše za 2k, sada sam na istoj dijagonali na 4k i to mi je idealno, za 2k si kontam da će 27 biti odlično.
Da,i? Pa kaj je jedan mrtvi piksel na tak velikom ekranu? Koji ti je ionak bio vidljiv samo na full black osvjetljenju kak i meni ova 3...gledam monitor s metar udaljenosti, tak da bi ih skužil skoro pa nikad u svakodnevnom korištenju...ima hrpa korisnika koji ni ne skuže da ih imaju valjda 5.
To samo mi picajzle na ovakvim forumima reklamiramo
Odnosno ja sam radi 3 piksela uopće razmišljao da li da vraćam monitor i gubim vrijeme oko toga, a nisam trebao slati i čekati što će biti dalje s lutrijom oko druge matrice. Zapravo sam vraćao sam zato jer su rekli da budu drugog odmah isprobali u poslovnici pa da bude bez greške.

A ovo da je 32 inča previše za 2k se ne slažem. Tebi bi po takvom TV od 43 i više moral biti valjda 8k jer bi 4k bilo premalo
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 07:38   #1788
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
32" i 2k = 92ppi, sto je isto kao i 24" FullHD.

Kao sto tu ima ekipe koja ne zeli ici ispod 144Hz, tako ima i nas koji smo se u meduvremenu naucili na malo visi PPI
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 09:57   #1789
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Da,i? Pa kaj je jedan mrtvi piksel na tak velikom ekranu? Koji ti je ionak bio vidljiv samo na full black osvjetljenju kak i meni ova 3...gledam monitor s metar udaljenosti, tak da bi ih skužil skoro pa nikad u svakodnevnom korištenju...ima hrpa korisnika koji ni ne skuže da ih imaju valjda 5.
To samo mi picajzle na ovakvim forumima reklamiramo
Odnosno ja sam radi 3 piksela uopće razmišljao da li da vraćam monitor i gubim vrijeme oko toga, a nisam trebao slati i čekati što će biti dalje s lutrijom oko druge matrice. Zapravo sam vraćao sam zato jer su rekli da budu drugog odmah isprobali u poslovnici pa da bude bez greške.

A ovo da je 32 inča previše za 2k se ne slažem. Tebi bi po takvom TV od 43 i više moral biti valjda 8k jer bi 4k bilo premalo
Za cijenu od 3300 kn očekujem da mi i kavu kuha, a ne da imam mrtvi piksel,a vjeruj mi da sam ga skonto nakon 10 minuta što sam upalio monitor Vidi, možda tebi paše, meni ne...koristim 32 inča 4k i to mi je idealno, kada sam upalio Della jednostavno mi je sve nekako manje oštro, mutno na toj dijagonali, govorim na svakodnevni korištenje, ne za igre. Da nisam navikao na 4k vjerojatno bi mi sada navedeni Dell bio odličan, ali ovako mi je jedina opcija za 144hz ići na manju dijagonalu od 27 inča. No i to sam iksljučio, otkazao naruždbu i za gigabyte tako da ostajem na ovom svom 4k za sada dok ne skontam što bi. Idealno bi mi bilo za nekih 3k kn kupiti 4k iste dijagonale i 144 hz, ali to trenutno mogu samo sanjati
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 10:34   #1790
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Za cijenu od 3300 kn očekujem da mi i kavu kuha, a ne da imam mrtvi piksel,a vjeruj mi da sam ga skonto nakon 10 minuta što sam upalio monitor Vidi, možda tebi paše, meni ne...koristim 32 inča 4k i to mi je idealno, kada sam upalio Della jednostavno mi je sve nekako manje oštro, mutno na toj dijagonali, govorim na svakodnevni korištenje, ne za igre. Da nisam navikao na 4k vjerojatno bi mi sada navedeni Dell bio odličan, ali ovako mi je jedina opcija za 144hz ići na manju dijagonalu od 27 inča. No i to sam iksljučio, otkazao naruždbu i za gigabyte tako da ostajem na ovom svom 4k za sada dok ne skontam što bi. Idealno bi mi bilo za nekih 3k kn kupiti 4k iste dijagonale i 144 hz, ali to trenutno mogu samo sanjati

Pa da, iskreno mislim da bude ti tak i najbolje.
Jebiga i za 2k & 165Hz treba zvijer od grafe da iskoristiš na max detaljima.

Tak da nije ni čudo da nema puno monitora 4k & 144Hz+ (barem ne po prihvatljivoj cijeni) na kojem bi to max iskoristio. To pitanje da li bude i RTX 4090 mogla
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 12:04   #1791
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Za cijenu od 3300 kn očekujem da mi i kavu kuha, a ne da imam mrtvi piksel,a vjeruj mi da sam ga skonto nakon 10 minuta što sam upalio monitor Vidi, možda tebi paše, meni ne...koristim 32 inča 4k i to mi je idealno, kada sam upalio Della jednostavno mi je sve nekako manje oštro, mutno na toj dijagonali, govorim na svakodnevni korištenje, ne za igre. Da nisam navikao na 4k vjerojatno bi mi sada navedeni Dell bio odličan, ali ovako mi je jedina opcija za 144hz ići na manju dijagonalu od 27 inča. No i to sam iksljučio, otkazao naruždbu i za gigabyte tako da ostajem na ovom svom 4k za sada dok ne skontam što bi. Idealno bi mi bilo za nekih 3k kn kupiti 4k iste dijagonale i 144 hz, ali to trenutno mogu samo sanjati
1440p je sigurno dosta na 27". Još k tome je taj điđabajt ips pa bi trebala biti dosta čišća slika u pokretu za pravo 144hz iskustvo, u odnosu na dell koji je VA. Svi VA muljaju u pokretu.

Također monitori s VA matricom imaju mutan text na svim postavkama oštrine - možda te to smeta?

Za gejming je 4k skroz nepotreban po meni.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 13:24   #1792
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
1440p je sigurno dosta na 27". Još k tome je taj điđabajt ips pa bi trebala biti dosta čišća slika u pokretu za pravo 144hz iskustvo, u odnosu na dell koji je VA. Svi VA muljaju u pokretu.

Također monitori s VA matricom imaju mutan text na svim postavkama oštrine - možda te to smeta?

Za gejming je 4k skroz nepotreban po meni.
Zato sam ga i bio napikirao odmah, prije ovog 4k Samsunga sam imao 24 inča FHD LG IPS i bio mi je odličan monitor, imam osjećaj da su i boje bolje nego na ovom VA panelu koji sada imam.Ovaj koji sada imam ne mulja jer je 4k rezolucija, odlično izgleda, ali ovaj Dell što sam imao par dana kod sebe je muljao, kao da je non stop neki blur prisutan dok sam na webu. A iskreno nisam vidio neku razliku u bojama naspram ovog samsunga, jedino po čemu se taj Dell ističe nad ovim mojim je refresh rate i ergonomija, tako da me iskreno nije oduševio baš, pogotovo kada uzmem u obzir cijenu.
Ovaj gigabyte ću vjerojatno uzeti ako svoj uspijem prodati, a stoji već mjesec dana na njuški i ništa pa se odlučio ne zahebavat više s tim i ostat na ovom još neko vrijeme.
Meni opet 4k izgleda odlično u igrama, vidi se razlika naspram 1440p definitivno, a naravno i u fpsu, sve je od osobe do osobe kome što više odgovara i prije svega što se igra.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 00:28   #1793
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ja sam za Božić kupio DELL S3220DGF i prezadovoljan sam. Na 120 Hz je nariktan, nije na max 164 ili tako neš. Nakon 75 Hz monitor preporod. 1 mrtav pixel ima i nisam ga htio mjenjati radi toga. S obzirom da mi je bio potreban radi posla + sad sam kupio 3D printer. Odlično mi je također to šta ima podesivost po visini i zakretanje. U igrama tipa wot, wows nema prevelike razlike.
Kao što sam već napisao, za rad na kompu preporod. Također amazon prime gledam preko njega isto odlično.
3100 bio kad sam ja kupoval. Trebala je već odavno sjesti 6800, ali radi ovih cijena je to na čekanju..

Edit: 5 godina garancije ima
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 11:34   #1794
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
ima li trenutno neki best buy, vise manje poslovni, da je minimalno 1440p i da ima VESA-u i 2xHDMI?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 00:27   #1795
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Za cijenu od 3300 kn očekujem da mi i kavu kuha, a ne da imam mrtvi piksel,a vjeruj mi da sam ga skonto nakon 10 minuta što sam upalio monitor Vidi, možda tebi paše, meni ne...koristim 32 inča 4k i to mi je idealno, kada sam upalio Della jednostavno mi je sve nekako manje oštro, mutno na toj dijagonali, govorim na svakodnevni korištenje, ne za igre. Da nisam navikao na 4k vjerojatno bi mi sada navedeni Dell bio odličan, ali ovako mi je jedina opcija za 144hz ići na manju dijagonalu od 27 inča. No i to sam iksljučio, otkazao naruždbu i za gigabyte tako da ostajem na ovom svom 4k za sada dok ne skontam što bi. Idealno bi mi bilo za nekih 3k kn kupiti 4k iste dijagonale i 144 hz, ali to trenutno mogu samo sanjati
Isti problem kao i ti imao i uzeo Dell S2721DGFA, dakle 1440p, 27", IPS, 160Hz. Jednostavno nakon 4k 32" IPSa ići na 32" 1440p je ludost. To kako veliš u igrama i nije toliko loše (iako ja to kužim i u igrama) ali sve ostalo se kuži iz aviona, pogotovo kužimo mi koji imamo i 32" 4k.
Iskreno ja bi najrađe 34" 5k ultrawide ali nemam para za grafičku koja bi to gurala u igrama. Jednog dana kad dobro ostarim i prestanem igrati igre a to je nemam pojma kad (iako sam u 40 ima haha) će biti svejedno za grafičku pa ću se počastit nekim ogromnim ultrawideom. Ičli ako kapne neka lova ili grafičke buudu mogle gurati 4k a da ne koštaju ko suho zlato hahah


Citiraj:
Autor definho Pregled postova
ima li trenutno neki best buy, vise manje poslovni, da je minimalno 1440p i da ima VESA-u i 2xHDMI?
Sad je veliko pitanje što znači poslovno..DTP, programiranje, office work? Ako je DTP ništa ispod IPSa 4k...

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 18.03.2021. u 00:34.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 20:58   #1796
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Pozdrav.
Jurim neki monitor od 32 incha u 2k rezoluciji i citajuci neke recenzije mislio sam da kupim dell s3220dgf.
Konfiguracija koju trenutno imam je sledeca
Procesor-ryzen 5 3600xt sa msi b550 gaming plus i 2x8gb kingston fury ddr4 na 3600mhz.
To sam kupio nedavno.
Grafa za sada ostaje asus strix 1060oc sa 6gb.
Znam da je ona mozda slaba za ovu 2k rezoluciju u igrama ali i sami znate da je ovo sada neko ludo vreme za kupovinu grafe pa ce menjanje iste sacekati neko bolje vreme.
Monitor mi treba za svakodnevno koriscenje,ono tipa surf po netu,gledanje youtub-a i slicno.
Odigrace se i po neka igrica cisto radi neke razonode.
Trenutno imam lg ips 277lb-n
https://www.cnet.com/products/lg-ips277l-bn/
koji ima ips panel i 60hz osvezenje slike i 1080p rezoluciju.
Ovaj dell je 2k 2560x1440 pixela,165hz i va panel.
Druga tehnoligija pa ne znam kako ce mi reagovati oko na drugi tip panela.
Procitao sam ovde u temi da neki nisu zadovoljni pomenutim dell-om u smislu da su mu slova nekako mutnjikava,dok su neki zadovoljni.
Ja sam ga video uzivo,isao je neki demo materijal tako da nisam mogao da steknem neki utisak o njemu pa reko da pitam ovde na forumu za jos neki utisak vas koji ga imate kako ste zadovoljni pomenutim monitorom i sta su mu prednosti a sta mane?
Ima li sta bolje kupiti u cenovnom rangu tu od 450 do 500 eura u velicini od 32 incha?
Ili je ovaj dell s3220dgf najbolja kupovina u tom cenovnom rangu?
Svaka preporuka dobrodosla.
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 15:01   #1797
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Gdje kupiti LG Ultra Gear monitore? Htio bih nešto dobro u 34" za gaming (144+ Hz) a da ima kvalitetnu sliku kao moj 34" Dell

Ciljam na LG 34GN850-B ili gotovo isti a jeftiniji LG 34GP83A-B
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 20:39   #1798
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Može jedna mala pomoc, kupio novi monitor AOC i nece u sleep, radilo je normalno sa svim monitorima do sada, u cemu je fora ?

"edit" evo proradilo danas samo od sebe, nemam pojma sto je bilo...

Zadnje izmijenjeno od: thekingnoa. 24.04.2021. u 11:00.
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 11:03   #1799
savec0re
Premium
Moj komp
 
savec0re's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 156
Pozdrav svima... imam jednu dilemu:

34inch flat IPS 144hz vs. 34inch curved VA 144hz

Ima li netko iskustva/savjet?
__________________
Uspjesno obavljene trgovine : 1, 2, 3, 4, 5
savec0re je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 11:54   #1800
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor savec0re Pregled postova
Pozdrav svima... imam jednu dilemu:

34inch flat IPS 144hz vs. 34inch curved VA 144hz

Ima li netko iskustva/savjet?
I mene ovo zanima, valja monitor ubost neki.
vex je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na