Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2014., 00:04   #1
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
(riješeno) Računalo se ne pali

Poz, ne mogu pokrenuti slijedecu konfiguraciju: AMD Athlon 64 X2, GT9600, 4x1gb ddr2, thermal master 420w, 80GB hdd.
Komp se zavrti na 3 sekunde i ugasi se, probao sam vaditi svaku komponentu i upaliti komp ali svaki put bude isto...ugasi se nakon 3 sec, nema nikakvih bipova s maticne. Imam jos jedan isti athlon i s njim takodjer nema nikakve promjene, takodjer sam probao i MS napajanje od 400w ali opet bezuspjesno. Matična površinski izgleda ok i svi sarafi na mjestu.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 00:12   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Probaj upaliti bez rama i grafe, jel onda isto?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2014., 00:16   #3
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Jesam, svaki put izvadim jednu od komponenti i upalim ali bezuspjesno, probao sam sve ram slotove, vaditi bateriju, kada izvadim proc jedino tada ventovi konstantno vrte
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 00:31   #4
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Jesam, svaki put izvadim jednu od komponenti i upalim ali bezuspjesno, probao sam sve ram slotove, vaditi bateriju, kada izvadim proc jedino tada ventovi konstantno vrte

vjerojatno maticna.
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 00:33   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Maticnu nisi napisao, koja je. Pa jel prije radila ili si nabavio takvu? 4+4 pinski ATX12V/EPS12V si spojio na plocu?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 00:55   #6
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Zaboravih napisat GA-M56S-S3, sve sam spojio. Komp sam prije nekih 3 god dao curinom bratom i nedavno mi javlja da se nece da upali uopce. Preuzmem komp i dofuram doma, probam upaliti ali nista ne reagira, niti da se upali/zavrti, vjerujem da je napajanje riknulo (SmartBox od 500w). Kako imam ovo rezervno od thermal master 420w njega sam spojio, morao sam jedino spojiti molex 4 na 6 pin zbog grafe i kada pokrenem komp desi se ovo da radi samo 3 sec. Da nije ovo nesto sto je skurilo napajanje skurilo i maticnu?
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 16:39   #7
Davor1289
Registered User
Moj komp
 
Davor1289's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
prvo te molex konektore poredaj kako treba. Da bi provjerio ispravnost matične ploče ni ne treba ti grafa za prvu ruku. Ako vrti cooler na procu ploča je ok. I još jedna stvar što se meni desila. Detaljno moraš ispuhat sve do zadnjeg PCI utora i utora za RAM-e jer ako ti je uletila prašina u te utore a ti još to dodtano poklopio nekom od tih kartica lako je moguće da ti se radi kratki spoj jer prašina ti je odličan provodnik elektriciteta. Ako i nakon toga ne vrti duže od tri sekunde moguće je ono što si pitao.

PS

Pregledaj kondenzatore na ploči jesu napuhani.
Davor1289 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 13:29   #8
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Ovako: sve sam komponente probao na asusuovoj maticnoj i sve rade, grafa, rami i procesor sve radi , kada sve to vratim na staru plocu (ploca je cista bez prasine kao iz trgovine, kondezatori...djeluju normalno, korostio sam isto napajanje) opet malo zavrti i stane. Zakljucak koji se nudi je da što god da je napajanje ubilo nesto je uradilo i maticnoj tako da ovo mozemo i lockati, i da li netko ima da prodaje am2 mbo?

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 17.01.2014. u 13:39.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:47   #9
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
meni je graficka tako ostisla. upalio bi se, radio 3 sekunde i onda bi se ugasio. Ponekad bih ga uspio uspio upaliti, nakon dan-dva i radio bi par dana i onda opet isto, sve dok nisu poceli beepovi i ode grafa.
zicozg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na