Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2024., 21:36   #5971
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Ne znam je li ja kako starim sve lošije čitam ove cjenike, ali prije dvije godine sam pronašao bez problema optički MAX3 paket, 500 Mbitni internet, maxtv na koji sam dodao dodatno sportski paket i hbo paket i to je sve stalo u cca 260 kn/mj.
Sad tražim nešto slično i ne nalazim ništa Tj. nalazim samo napomenu "**Od 20.9.2023. prestaje prodaja samostalnih MAX2 i MAX3 paketa za nove korisnike" pa ne znam dal da gledam uopće to ili je to prošlo svršeno vrijeme? Gledam nešto krivo ili ?

Ako ima netko tko je iskopao neku povoljniju ponudu iz Cjenik posebnih i proteklih ponuda neka napiše koju pametnu
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 19.03.2024. u 21:42.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 12:07   #5972
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 36
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
na tom tecnicoloru ti bridge mod ne radi baš svaki put...

ako ti ga korisnički portal ne prebaci u bridge mod, upali si ručno pppoe PT i upiši neki žnj user i pass u njega, tek toliko da ti ne zauzme konekciju.



i onda iza njega tvoj router sa pppoe i ispravnim podacima. ne treba vlan.
Ne kuzim ovo, ako stavim znj user i pass, nemam vise interneta i onda ne mogu pristupiti loginu na Asusovom routeru da mogu na njemu promijenit u PPPoE…
scrin378 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2024., 12:17   #5973
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ne znam je li ja kako starim sve lošije čitam ove cjenike, ali prije dvije godine sam pronašao bez problema optički MAX3 paket, 500 Mbitni internet, maxtv na koji sam dodao dodatno sportski paket i hbo paket i to je sve stalo u cca 260 kn/mj.
Sad tražim nešto slično i ne nalazim ništa Tj. nalazim samo napomenu "**Od 20.9.2023. prestaje prodaja samostalnih MAX2 i MAX3 paketa za nove korisnike" pa ne znam dal da gledam uopće to ili je to prošlo svršeno vrijeme? Gledam nešto krivo ili ?

Ako ima netko tko je iskopao neku povoljniju ponudu iz Cjenik posebnih i proteklih ponuda neka napiše koju pametnu
I sada su max3 paketi u Cjeniku i fino piše da ih se može ugovoriti, ali ih u praksi ne daju zbog prebacivanja poslovanja na nove s,m i l pakete.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2024., 00:33   #5974
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
X puta već objašnjeno. 249kn max 3 na optici + max sport plus 15kn, 5kn prošireni i 5kn hbo premium. Magenta ne dolazi u obzir, brojeve prebaci u bonbon na jako velika kombinaciju za 70kn. Potraži na forumu, ima post kako to dobiti, ponuda se nalazi u cjeniku posebnih ponuda.
Evo mene nakon 2. godine sa istim pitanjem I meni uskoro ističe ugovor na HT optici. Imam upravo ovaj paket putem cjenika za posebne ponude koji je bio predložen od kolega forumaša (konkretno od LeskIRM u mom slučaju )

Da li ja mogu produžiti ovaj isti paket što trenutno imam na dvije godine ako netko zna ili više ne nude ove pakete koji su bili nuđeni (pretpostavljam da će cijena biti veća ako želim produžiti postojeći paket)? Ako ne mogu produžiti postojeći paket koja je sad najbolja ponuda iz tog posebnog cjenika?

Bio sam skroz zadovoljan sa ovim paketom

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
I sada su max3 paketi u Cjeniku i fino piše da ih se može ugovoriti, ali ih u praksi ne daju zbog prebacivanja poslovanja na nove s,m i l pakete.
Hmmm, ako su ti paketi i dalje u cjeniku aktualni onda bi zakonski valjda mogao produžiti postojeće pakete... tako sam ja radio, samo im pošalješ taj pdf cjenik sa posebnom ponudom i kažeš na kojoj stranici to piše. Probaj tako, trebalo bi moći.

Citiraj:
**„Od 20.9.2023. prestaje prodaja samostalnih MAX2 i MAX3 paketa za nove korisnike. Postojeći korisnici MAX2/MAX3 paketa na
bakrenoj tehnologiji moći će i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće MAX2/MAX3 pakete jednakog sadržaja i cijena koji se
pružaju na optičkoj tehnologiji.“
Ovo iznad citirano tj. ovaj paket što mi je preporučio LeskiRM pred dvije godine i dalje je aktualan (stoji pod posebnim ponudama), tako da bi trebali moći produžiti ugovor na postojeći paket. Samo kažem, treba se pozvati na cjenik.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 01.04.2024. u 00:53.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2024., 02:00   #5975
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
ja sam se raspitivao za susjedu prije dva tjedna kao novog korisnika,
rečeno mi je da trebam taj posebni cjenik skinuti i poslat majlom njima,
i da kao novi korisnik nemam pravo na besplatne (1 euro mjesečne) usluge,
samo kod produženja postojećeg ugovorakao daju 3 mjeseca mada u susjedstvu je susjeda dobila prošli tjedan 6 mjeseci,
nakraju u zbiru konkurencija je bila daleko jeftinija,
a1 42 eura 2gb veza osnovni+filmski paket tel. 12 mjeseci 50% popusta,
telemach full paket 34,40 eura 1gb/500 ,200 programa 1android box + 5 uređaja istovremeno gledanje na 3 uređaja,12 mjeseci za 1euro,
tu ponudu se dobiva preko web chata znaći ušteda 400 eura,
telefon je i na a1 i na telemachu beskonačni besplatni impulsi.
ponuda od t-coma je bila 40 eura 1gb/500 osnovni paket,
vjerojatno bi se dala spustiti za koji euro ali bez besplatnih mjeseci.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.04.2024. u 09:26.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2024., 09:59   #5976
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Evo mene nakon 2. godine sa istim pitanjem I meni uskoro ističe ugovor na HT optici. Imam upravo ovaj paket putem cjenika za posebne ponude koji je bio predložen od kolega forumaša (konkretno od LeskIRM u mom slučaju )

Da li ja mogu produžiti ovaj isti paket što trenutno imam na dvije godine ako netko zna ili više ne nude ove pakete koji su bili nuđeni (pretpostavljam da će cijena biti veća ako želim produžiti postojeći paket)? Ako ne mogu produžiti postojeći paket koja je sad najbolja ponuda iz tog posebnog cjenika?
ja razmišljam da NE produžim UO, za taj isti paket, jer je razlika u cijeni 30kn veća (iliti 4 eura) kad nema UO (ustvari to je max2, nisam sad tražio kojeg imaš ti).

ovo boldano i mene zanima. dalo bi se i iskon uzet, oni valjda još jedini daju običan ONT. uglavnom ako me sloboda košta 4 eura mjesečno, neka. ako daju neku veću pogodnost, onda je za razmislit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 06:50   #5977
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Pozdrav ekipi, u ovom mjesecu dobivam optički internet. Želim posebno ont i posebno ruter kako bi sutra mogao staviti svoj ruter, dali je moguće to dobiti. Ako je, koji ruter preporučujete da kupim za sebe koji se pokazao kao solidan a koji s druge strane nije kompliciran za postavljanje /da ima wifi6 i ax stand./
Uzeo sam HT 1000/500 za 32 €, prva tri mj 5€ mj.(prosjek 28.60 € mj).

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 04.04.2024. u 09:31.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 08:31   #5978
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Obzirom da je prva montaža takve usluge (nova optika na lokaciji), kontaktirat će te tehničar,
tada mu reci da želiš ONT + Router kombinaciju.
Nezgodan detalj je šta imaju od opreme na raspolaganju lokalno, često golih ONT - ova nemaju jer ih se manje nabavlja, gura se "sve u jednom".
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 10:08   #5979
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
Ako ne bude mogućnosti za posebno ONT a posebno ruter morati ću i ja kupit ruter u kojemu je ONT.
Hvala Nikky.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 04.04.2024. u 10:29.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 13:42   #5980
mladen_lucky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Ako ne bude mogućnosti za posebno ONT a posebno ruter morati ću i ja kupit ruter u kojemu je ONT.

Ili kupiš svoj ONT? Vidim da je kod nas dobavljiv uFiber Loco, izgleda zanimljivo i nije skup, piše u temi ovdje da je "testiran", ali nisam mogao naći više detalja.

Druga stvar, kada smo već kod vlastitog ONT-a...
U svom stanu sam maknuo Speedport (koji je bio u bridge modu) i složio sve osim voipa kroz Mikrotik, sve radi, i internet i jedan MaxTV prijemnik. ONT je Huawei i sve to lijepo radi.

Ono što me brine je mamin stan.
Tamo je također Huawei ONT, Speedport u bridge modu (potreban joj je telefon) i Mikrotik router. Problem je u tome što smo tražili (i dobili) dva MaxTV prijemnika. Jedan je spojen na LAN3 na Speedportu i radi, bez greške. Drugi prijemnik još uvijek nije spojen jer sam bio lijen provući još jedan mrežni kabel do druge sobe i planiram to uskoro.
Na ovom forumu piše da postoje mogući problemi sa Huawei ONT i 2 MaxTV prijemnika. Kako se ti problemi manifestiraju uopće, i što mi je činiti? Ne želim zamijeniti Speedport+ONT za problematični Technicolor (očito ga još uvijek nisu u stanju staviti u bridge mode). Kako bi se ponašao npr uFiber Loco sa Speedportom? Ili staviti Loco, maknuti Speedport, MaxTV protjerati kroz Mikrotik i složiti voip kako god znam i umijem?
mladen_lucky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2024., 14:04   #5981
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor mladen_lucky Pregled postova
Ili kupiš svoj ONT? Vidim da je kod nas dobavljiv uFiber Loco, izgleda zanimljivo i nije skup, piše u temi ovdje da je "testiran", ali nisam mogao naći više detalja.

Druga stvar, kada smo već kod vlastitog ONT-a...
U svom stanu sam maknuo Speedport (koji je bio u bridge modu) i složio sve osim voipa kroz Mikrotik, sve radi, i internet i jedan MaxTV prijemnik. ONT je Huawei i sve to lijepo radi.

Ono što me brine je mamin stan.
Tamo je također Huawei ONT, Speedport u bridge modu (potreban joj je telefon) i Mikrotik router. Problem je u tome što smo tražili (i dobili) dva MaxTV prijemnika. Jedan je spojen na LAN3 na Speedportu i radi, bez greške. Drugi prijemnik još uvijek nije spojen jer sam bio lijen provući još jedan mrežni kabel do druge sobe i planiram to uskoro.
Na ovom forumu piše da postoje mogući problemi sa Huawei ONT i 2 MaxTV prijemnika. Kako se ti problemi manifestiraju uopće, i što mi je činiti? Ne želim zamijeniti Speedport+ONT za problematični Technicolor (očito ga još uvijek nisu u stanju staviti u bridge mode). Kako bi se ponašao npr uFiber Loco sa Speedportom? Ili staviti Loco, maknuti Speedport, MaxTV protjerati kroz Mikrotik i složiti voip kako god znam i umijem?
UFiber Loco ima WebGUI kao i TPLink ONTovi znači kompletno isto samo što su dosta skuplji od alternative.
Huawei ONTove treba izbjegavati u slučaju dva IPTV STBa jer im IGMP neradi uredno.
VoIP podatke HT daje na upit dok drugi ISPovi ne.

VoIP možeš progurati kroz managed switch znači ONT->Managed Switch>Tvoja ili ISP oprema.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 14:32   #5982
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
uFiber nema IGMP implementiran kako spada tako da IPTV neradi preko njega, internet sljaka.

Imam 2 Nano G-a u kutiji koji nicemu ne sluze radi toga

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 16:11   #5983
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@mladem_lucky
Evo ti još jedne opcije / varijante:
Kod Mame repliciraj kao kod sebe,
ONT + Mikrotik,
samo dodatno na Tiku propusti šta treba za VoIp na jedan Lan port i na njega stavi Speedšrot.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 18:19   #5984
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
danas sam, po zadnji put, pokušao osposobit gpon sfp i to službeno - kod mene ne radi.

dignuo ros na najzadnjiju verziju koja postoji, promijenio mac na isti mac kao od technicolora (i u postavkama sfp-a i u samom mikrotiku), i - i dalje ne diže pppoe.

ILI to nije taj vlan, ili je neispravan.



mogu nekome ovdje poslati taj sfp da probate kod sebe? jer meni štagod da mu napravim - ne radi. spojen je na OLT, prolaze arp paketi sa OLT strane, ali biloštadrugo - ne radi.

izredao sam vlanove 100, 101,102,103 i bacio dhcp cliente na njih da vidim dal će pokupit ip za voip ili management - ali nula.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 20:05   #5985
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
danas sam, po zadnji put, pokušao osposobit gpon sfp i to službeno - kod mene ne radi.

dignuo ros na najzadnjiju verziju koja postoji, promijenio mac na isti mac kao od technicolora (i u postavkama sfp-a i u samom mikrotiku), i - i dalje ne diže pppoe.

ILI to nije taj vlan, ili je neispravan.



mogu nekome ovdje poslati taj sfp da probate kod sebe? jer meni štagod da mu napravim - ne radi. spojen je na OLT, prolaze arp paketi sa OLT strane, ali biloštadrugo - ne radi.

izredao sam vlanove 100, 101,102,103 i bacio dhcp cliente na njih da vidim dal će pokupit ip za voip ili management - ali nula.
Ja imam isti problem!

Tehnicka podrska je 0 bodova, nitko mi nije mogao dati SN, na kraju sam shvatio da pise na routeru ali su prve 4 znamenke SN u hex formatu... (to sam nasao na nekom njemackom forumu)

Uzeo sam si EdgeRouter 4 i Zyxel PMG3000-D20B, nakon sto sam promjenio SN dobijem status 5 i to je dobro, ali PPPoE nikako ne ide.

Vidio sam u logovima da ima "timeout waiting for PADO packets".

Zvao sam opet sluzbu za korisnike i oni su mi rekli da se nece moci uspostaviti veza dok me ne vrate na stari sustav. Znaci moraju maknut Technicolor i staviti ONT+neki Router.

Na moje visetruko pitanje zasto ovako ne funkcionira dobivam stalno odgovor da je sustav tako napravljen i da ovako nece nikako profunkcionirati.

Onda sam im rekao nek me vrate na stari sustav i to zna