Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.03.2014., 11:34   #6271
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Kineski mobiteli - klonovi napadaju :)

Postovi o porezu prebaceni u adekvatnu temu pa necemo nastavljati u ovoj.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=251059
spawn je offline  
Staro 12.03.2014., 07:10   #6272
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Vrijede li išta Goophone mobiteli. Vidim da ima po specifikacijama solidnih za cca 100$.
tintin je offline  
Staro 12.03.2014., 07:34   #6273
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Ne bas. Oni su poznati po izradi klonova i nije im stalo do kvalitete
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 12.03.2014., 10:57   #6274
bati
Premium
Moj komp
 
bati's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 64
jel netko ima xiaomi mob, kakve su kvalitete? netko par riječi o njima

i kakva je situacija sa Jiayu? da li im ekrani i dalje rikavaju?
njihov model G2F za 100 $ je super ponuda
bati je offline  
Staro 12.03.2014., 11:33   #6275
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
O Xiaomi-u je bilo puno riječi pogotvo Hongmi modelu, malo prolistaje starije postove, uglavnom ja imam Hongmi model evo sad skoro već i 2 mjeseca, zadovoljan što meni treba, prema HTC Desire S super, jer mi je za moje potrebe navedeni bio prespor premalo rama. Baterija mi traje od 1-3 dana ovisi kako ga koristim, prvenstveno mi je super jer mogu koristiti 2 sim kartice odjednom, što se tiće izrade ne vidim nekih neke razlike u odnosu na neke brand marke. Do nekog problema još nisam naletio, jedino nisam isprobao kako točno radi GPS jer još nisam kupio karticu pa nisam stavljal nikakvu navigaciju, testiral sam samo s GPS testom lock u roku od nekoliko sekundi, sve ok. MUIU V5 5.0 je u mojem u ženinom je 4.0, naišao sam na neka poboljšanja s 4.0 na 5.0.
Kamera za mene zadovoljavajuća, nisam primjetio neku razliku između npr HTC Desire S i ovog uređaja (ma nisam ih uspoređival) ali kad gledam slike jednog i drugog ok su. Ostale modele neznam ali pretpostavljam da mogu biti samo bolji jer ipak ovaj Hongmi je najjeftiniji za razliku od Mi2s ili Mi3.
Review još nisam uspio napaviti jer nemam vremena trenutno za to a i želim još neke stvari isprobati tako da budem detaljan.
Uglavnom da ti kažem koliko para toliko muzike, tako da sad npr Hongmi možeš dobiti za cca 200 dolara a ovaj što si spomenuo mislm da baš ti Jiayu G2 baš imao problema s ekranom. Eh i da ovaj npr Hongmi će imati 4.4 Android tj Kitekat dok ovaj tvoj sumnjam.
eKICh je offline  
Staro 12.03.2014., 12:17   #6276
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 12.03.2014., 12:34   #6277
pajopajo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: požega
Postovi: 37
gdje kupiti red rice minideal ili to2c tko je pouzdaniji
pajopajo je offline  
Staro 12.03.2014., 12:36   #6278
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
O Xiaomi-u je bilo puno riječi pogotvo Hongmi modelu, malo prolistaje starije postove, uglavnom ja imam Hongmi model evo sad skoro već i 2 mjeseca, zadovoljan što meni treba, prema HTC Desire S super, jer mi je za moje potrebe navedeni bio prespor premalo rama. Baterija mi traje od 1-3 dana ovisi kako ga koristim, prvenstveno mi je super jer mogu koristiti 2 sim kartice odjednom, što se tiće izrade ne vidim nekih neke razlike u odnosu na neke brand marke. Do nekog problema još nisam naletio, jedino nisam isprobao kako točno radi GPS jer još nisam kupio karticu pa nisam stavljal nikakvu navigaciju, testiral sam samo s GPS testom lock u roku od nekoliko sekundi, sve ok. MUIU V5 5.0 je u mojem u ženinom je 4.0, naišao sam na neka poboljšanja s 4.0 na 5.0.
Kamera za mene zadovoljavajuća, nisam primjetio neku razliku između npr HTC Desire S i ovog uređaja (ma nisam ih uspoređival) ali kad gledam slike jednog i drugog ok su. Ostale modele neznam ali pretpostavljam da mogu biti samo bolji jer ipak ovaj Hongmi je najjeftiniji za razliku od Mi2s ili Mi3.
Review još nisam uspio napaviti jer nemam vremena trenutno za to a i želim još neke stvari isprobati tako da budem detaljan.
Uglavnom da ti kažem koliko para toliko muzike, tako da sad npr Hongmi možeš dobiti za cca 200 dolara a ovaj što si spomenuo mislm da baš ti Jiayu G2 baš imao problema s ekranom. Eh i da ovaj npr Hongmi će imati 4.4 Android tj Kitekat dok ovaj tvoj sumnjam.
Kako to da imaš 2 verzije MIUI, to su došli tako ili si dizao verziju?
c-shadow je offline  
Staro 12.03.2014., 12:56   #6279
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Vjerojatno su mu oba dosli s četvorkom, pa je jedan dizao a drugi ne. I ja sam prijatelju digao na peticu, i ekstra je, s cetvorkom je bilo problema s kamerom a i nekoliko je puta zablokirao, s peticom evo vec treci tjedan sve ekstra i bez greške
pokra89 je offline  
Staro 12.03.2014., 13:34   #6280
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Vjerojatno su mu oba dosli s četvorkom, pa je jedan dizao a drugi ne. I ja sam prijatelju digao na peticu, i ekstra je, s cetvorkom je bilo problema s kamerom a i nekoliko je puta zablokirao, s peticom evo vec treci tjedan sve ekstra i bez greške
Jesi dizao preko OTA updatea ili flashao ručno?
Moj je danas došao poštom, navečer kjad se vratim s posla ću ga raspakirati pa da niti ne aktiviram gmail acc dok ga ne updateam. Root me za početak ne zanima, može biti virgin ROM za početak. HR jezik mi nije bitan, sve radim na EN.
Pitanje za sve vlasnike, na koji ROM preporučate updateati?
c-shadow je offline  
Staro 12.03.2014., 15:24   #6281
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Rucno, ota nije moglo.
pokra89 je offline  
Staro 12.03.2014., 15:26   #6282
mate81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Kastel Novi
Postovi: 45
Kod mene na HongMi-u je zadnja stabila sluzbena verzija. Radi dobro ali ima nekoliko svojih mana, recimo kad se napravi reboot, izbrise plaćene aplikacije, imam doduse samo jednu pa mi nije problem, iako nemam potrebu za rebootom. Druga stvar je recimo problem sa obavijestima npr. facebook messenger, tapatalk... kasne, ne dodju na vrijeme. Ovo bi trebalo sljedecim updateom biti rjeseno. Ima jos par sitnica na koje su upozoravali na sluzbenom forumu, ali sve u svemu, radi odlično na slulžbenoj verziji, je da nema hrvatski jezik ali meni nije bitno.
mate81 je offline  
Staro 12.03.2014., 15:39   #6283
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Rucno, ota nije moglo.
Ručno, preko SP flasha?
Verzija s onog xiaomi foruma?
c-shadow je offline  
Staro 12.03.2014., 15:53   #6284
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
aha, nikako nisam preko recoveryja uspijevao, izgubio sate na to, na kraju preko sp-a za 2 minute sve bilo gotovo.
pokra89 je offline  
Staro 12.03.2014., 15:56   #6285
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako to da imaš 2 verzije MIUI, to su došli tako ili si dizao verziju?
Imam dva Hongmija jedan je od žene i taj je na 4.0 jer je 5.0 još tad nije bila potpuno stabilna kad sam ga dobio, a taj prvi sam dobio s orginal tvorničkim softverom tak da sam morao sve sam raditi, drugi je odmah došao s 5.0 verzijom

Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Vjerojatno su mu oba dosli s četvorkom, pa je jedan dizao a drugi ne. I ja sam prijatelju digao na peticu, i ekstra je, s cetvorkom je bilo problema s kamerom a i nekoliko je puta zablokirao, s peticom evo vec treci tjedan sve ekstra i bez greške
To u 4.0 nisam primjetio samo sam primjetio one tipke koje vibriraju koje se nemogu isključiti ali u 5.0 je to promijenjeno

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jesi dizao preko OTA updatea ili flashao ručno?
Moj je danas došao poštom, navečer kjad se vratim s posla ću ga raspakirati pa da niti ne aktiviram gmail acc dok ga ne updateam. Root me za početak ne zanima, može biti virgin ROM za početak. HR jezik mi nije bitan, sve radim na EN.
Pitanje za sve vlasnike, na koji ROM preporučate updateati?
Pa ni nema HR jezika za MUIU, ručno se flasha ako želiš stabilnu multilanguge verziju za sve ostalo pogledaj xiaomi.eu forum imaš tamo kako dignuti, ako ti treba na obije kartice 3g onda imaš tamo jedan drugi rom ultimate piše, ma naći češ sve tamo od romova do objašnjenja na tom forumu

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ručno, preko SP flasha?
Verzija s onog xiaomi foruma?
SP flash koristiš samo ako nešto zezneš i ako moraš ponovo staviti orginal verziju roma koji dolazi tvornički. Ovako moraš ručno preko CWM ili TWRP recovery-a, uglavnom pogledaj si na tamo na xiaomi.eu pod sekcijom Xiaomi/Redmi sekciju, ali prvo provijeri da ne bi bila kopija
eKICh je offline  
Staro 12.03.2014., 16:05   #6286
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
A CWM ili TWRP ću dobiti kako?
SP flashom valjda, tako mi je bilo do sad na svim MTK, osim ako nisu došli rootani
c-shadow je offline  
Staro 12.03.2014., 16:30   #6287
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
SP flashom flešaš samo recovery
ili ako je rootan onda mobileuncle.apk
njime flešaš recovery
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 12.03.2014., 17:00   #6288
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor pajopajo Pregled postova
gdje kupiti red rice minideal ili to2c tko je pouzdaniji
ja sam ih nabavio na Alibabi tj pronašao sam par firmi tj njihove agente preko chata sve dogovrio, uglavnom nisu ko ovi što lažu o stanju ako imaju imaju ako ne ne, uglavnom prošli tjedan su oba agenta od kojih sam nabavio imali cijena je cca 200 usd s singapurskom dostavom odnosno cca 210 s DHL-om.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A CWM ili TWRP ću dobiti kako?
SP flashom valjda, tako mi je bilo do sad na svim MTK, osim ako nisu došli rootani
Ne prvo, provijri koju verziju si dobio možda ti je kinez stavio zadnju verziju pa nije potrebno ništa raditi. Uglavnom onaj tvornički rom s kineskim i engleskim jezikom ovako, prvo rotaš mobitel s Vrootom (možda treba updejt preporučam ujutro) pa onda instaliraš mobileuncle i s njim staviš CMW i onda dalje restartaš u recovery dalje ali pošto ne slušaš što ti velim da odeš na xiaomi.eu evo ti link pa slijedi upute.
S time da ako ideš 5.0 tj zadnji rom instaiirat oprezno jer gubiš root i nemoguće je poslje vrootem napraviti root pa malo prolistaj cijelu tu temu što sam stavil link da znaš kako možeš napraviti da imaš root u 5.0 verziji.

Zadnje izmijenjeno od: eKICh. 12.03.2014. u 17:02. Razlog: dodavanje postu
eKICh je offline  
Staro 12.03.2014., 17:18   #6289
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
s tim da nije svima uspjelo tako, nije ni meni, ali ni nekim ljudima na drugim forumima, pa da citiram: "Pratio sam postupak na xiaomi forumu za Hongmi i sve mi je islo ok do dijela kad u MobileUncle toolsu dolazi recovery, kliknem na ovaj koji sam skinuo, on ga prihvati, i pita me da napravim reboot u recovery modu, kliknem OK i on se restarta, i ukljuci se, i to je to, nista dalje, ne mogu pratit dalje upute...
Ne boota se u recovery, samo se ugasi i opet upali. U jednom trenutku se kao gore u vrhu ekrana pojavi kao ono par nekih crtica al to je sve, dodje MI logo i normalno se pokrene...
probao ponovno u MU, i sad skinuo jednu reboot recovery aplikaciju, ista stvar, kad se ugasi, pojavi se u vrhu neka kao naznaka da se nesto pokusava, ne znam kako da opisem, u vrhu ekrana kao crte ono kad je na televiziji loša slika, traje par sekundi i onda normalno nastavi dalje i upali se mobitel. Jeli moguce mozda da je do recovery.img fajla? ucitao sam taj fajl preko MU, ovaj koji se nudi u ovom tutorialu, i jos sam jedan nasao isto na sluzbenom forumu u jednoj temi. Oba puta ista stvar.
"
pokra89 je offline  
Staro 12.03.2014., 18:19   #6290
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Ne radim nikakvu reklamu nego sam naisao na ovo
http://www.njuskalo.hr/ostali-mobite...oglas-10758691

I izgleda da pruzaju garanciju 12 mjeseci i jos je moguce platiti pouzecem. Mislim ako je 200 kn skuplje nego iz kine da je meni osobno puno isplativije ovako narucit.
stipe1771 je offline  
Staro 12.03.2014., 21:03   #6291
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Moj je došao rootan s kineskim CWM-om i ovim ROM-om:






Po onome što sam vidio u antutu i sličnim programima trebao bi biti origigi.
Ne uspijevam više naći, bili su tu neki linkovi za provjeru IME i gdje je onaj broj koji se provjeri na xiaomi siteu?
c-shadow je offline  
Staro 13.03.2014., 09:12   #6292
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Desava mi se cudna stvar sa Lenovom. Stavim media volume na cca 20% i upalim da gledam film, igram neku igru i slicno, ali mi se nakon nekog vremena, bez ikakvog razloga i pravila media volume digne na 100% sam od sebe. Any ideas?
@WraGG

I meni se moj ThL W100 poceo sam pojacavati i smanjivati. Jesi upsio to kako rijesiti???
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline  
Staro 13.03.2014., 09:19   #6293
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Evo nešto zanimljivo:
http://www.racunalo.com/one-plus-one...mah-iz-kutije/

Prvi model s cyanogenmodom out of box
Marko_mk je offline  
Staro 13.03.2014., 09:21   #6294
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Kod mene konkretno je bilo do aplikacije koja prepoznaje caller id i povezuje ga sa imenom iz operaterovog online imenika. Ta aplikacija koristi text to speech pa je iz nekog razloga pojacavala media volume na max.
WraGG je offline  
Staro 13.03.2014., 10:09   #6295
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Ja sam na svojem napravio i factory reset pa nije pomoglo. To pojacavanje/stisavanje me mucilo nekih 2 tjedna i sad je odjednom prestalo.
Iako imam osjecaj da ce se opet problem vratiti.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline  
Staro 13.03.2014., 13:23   #6296
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Mislim da One Plus One nije baš prvi... Oppo s N1 ima opciju da ti ga isporuče s CM
kasandro je offline  
Staro 13.03.2014., 13:33   #6297
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Tako je. Oppo N1 dolazi u 2 okusa - jedan model sa njihovim standardnim Color OS-om i drugi sa CM-om, a postoji opcija da na model sa Color OS-om staviš CM i obratno.
Evo reviewa
http://www.gsmarena.com/oppo_n1_cyan...eview-1034.php

Ovi iz 1+1 očigledno znaju kao napraviti hype i mora im se priznati da im je marketing vrhunski. Kako će to izgledati u praksi ćemo još vidjeti. Koliko god želio da to bude dobar mob, nije mi baš realno da se za 400$ može očekivati sve ono što najavljuju - Snapdragon 800, 3Gb rama, 5.5" ekran, KK, LTE, metalno kućište,... Na nečemu su morali smanjivati cijenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.03.2014., 13:37   #6298
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Na kameri su uštedili, bez brige budi.
Brko je offline  
Staro 13.03.2014., 13:59   #6299
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Će da vidimo. Još mi je neobičnije čuti da su uspjeli strpati stereo zvučnike i 5.5" ekran na veličinu manju od 5" XZ1.
Ono što me pak oduševljava je da su rekli da će ga prodavati i u EU pa ćemo ga lakše moći nabaviti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.03.2014., 14:28   #6300
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ak bu 400-450 eura u EU, onda bi radije uzeo XZ2 za 100 eura više nego to, al dobro, to je sad za neke druge teme...
Brko je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na