Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2020., 08:41   #3181
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
a nis, onda odtvori svoj yt kanal, blog, stranicu, stogod.... pa radi novi standard kod benchanja

nemoj "igrat" igru sa dlss-om nego traži greške/anomalije u prikazu, ima ih...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 08:44   #3182
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
a nis, onda odtvori svoj yt kanal, blog, stranicu, stogod.... pa radi novi standard kod benchanja
naravno.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2020., 11:48   #3183
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cut...
Octane Bench Score (OBS) - vise je bolje

GTX 1080Ti - 190 (OBS)
RTX 2080Ti - 350 (OBS)
RTX 3070 - 400 (OBS)
RTX 3080 - 550 (OBS)
RTX 3090 - 655 (OBS)

Cut...
Imao sam jednu veliku scenu hotela sa kompletnim okolisem (oko 39 miliona polygona i oko 10 biliona instanci trave, zbunja, drveca, kamenja, lisca...) gdje sam sa:

- 4*2080Ti rendao 1h 20min

a sa

- 6*1080Ti rendao 8h30min

Znaci isti render 6x sporije jer 2080Ti ima RTX a 1080Ti nema plus razlika u sirovoj brzini (OBS).

E sad kome je RTX gimmick a kome nije meni svjedno, ja znam da je meni preporod i kao da mi je netko na klik misha u settingsima poklonio jos par grafickih .
Vau, e ovo me zanimalo, iskreno bio sam uvjeren (i još uvijek malo sumnjam) da Ampere=Turing na mrvu boljem procesu zbog kojeg su malo podigli performanse po W(3070vs2080Ti i 3060Ti vs 2080/S) . Po onome što je tebi bitno, a i svima koji te grafe koriste za posao, ispada da ipak ima nekakve razlike/poboljšanja Amperea naspram Turinga.
Hvala, na ponovnom objašnjenju, da ponovim opet, baš mi je gušt pročitat ovako nešto što nikad ne mislim ni taknut (samo igre, što se mene tiče ), zanima me napredak i korist u drugim granama.
A non RT VS RT je baš nenormalna razlika, ovaj primjer sa 1h vs 8h.
Realno bi takvu razliku očekivao kroz 3-4 generacije, a ne 2.

Kakav je RDNA 2 na ovom polju?
Eno krcate su VRAM-om(donekle, kolko vidim, tebi bi bilo draže 20gb), jedino su im trenutno realne cijene gore od nV. Recimo 6800XT bi ti vj bio nekakv sweetspot. (izguglat ću ove bencheve, vj ima neš po netu, ali svejedno baci svoje mišljenje)

Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ništa tu nije gotovo, "prazno slovo na papiru" isprike, nV je postigla točno ono što je htjela: poslati mafijašku poruku svim recezentima, i to preko jednog od najbitnijih u toj branši (HUB), tako da odjekne točno onako kako su i zamislili.
Oni su se sada "ispričali", HUB&co će i dalje dobijati novi HW jer, jasno, "show must go on", no svi će ubuduće dobro dvaput razmisliti prije nego opet objave nešto slično što neće ići na ruku zelenom taboru.
Da se razumijemo, ništa loše po nV neće se dogoditi jer ljudi su u globalu pi**e, da prostite, i svatko tu gleda prvo, i opet prvo, svoj goli interes. Sada se mnogi busaju kako će "svoju novu grafu kupiti u drugom taboru" (mo'š mislit), a kada dođe taj dan uistinu, gledati će se samo frame/kuna-dolar-euro, ili neki drugi sličan osobni interes.
Ukratko: nV je "prasnula šamarčić", točno onome i kako je naumila, samo da podsjeti sve tko je glavni u ovome poslu... ne, o nikakvom "nesporazumu" se ovdje ne radi, na žalost.
Šteta je nanešena, nepovratno (imo).
Kad to tako staviš, da, čini se i meni da su oni htjeli pokazat drugima ko je gazda.

Citiraj:
Autor Wozniak jR. Pregled postova
Mislim da ti 3080 nije dobar score. On je (uglavnom) oko 550.
Testirao svoju 3060ti jucer - 370.
Vidim da se 3070 ugl vrte oko 400 na octanebenchu, kao sto si napisao. Nikako se ne isplate gledajuci cijenu njih i 3060ti.

Testirao classroom na 50% rezolucije - cycles
5950X oko 58s
3060ti oko 24s
3060ti + 5950x oko 20-21s

Eevee par scena - 1060 je trebalo oko 11s za frame, ovoj 1.8s ;D
Da, ispada da je 3060Ti brža od 2080Ti, a ovo da je 6x brža od 1060 je nevjerojatan rezultat. Vezano uz ove i Lewis-ove rezultate mogu samo reći, da je jako očito da gaming industrija ni blizu ne optimizira igre za HW. Očito bi bile veće razlike kada bi se svi potrudili (znam da nemaju resurse ni ljudstvo za ovakve poteze jer PC tržište previše fragmentirano, samo komentiram), a za sada su nam zapravo konzole jedini pokazatelj koliki je pravi napredak u HW-u, pošto tamo ipak većina devova iscjedi i zadnju mrvu snage.


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Evo ti Heavy Metal Gamers Nexus Steve na Twitteru priča da nVidia ima neku svoju firmu koja izvlači te prepiske, mada YouTube ima besplatnu opciju. Onda znaš koliko je sati i čime se oni bave.

I da, BsClocked je u pravu, sad svi skaču kao u šoku, a osim dva Stivena, većina ih radi točno kaj nVidia traži, dok su ova dvojica odavno u svojoj ligi po pitanju tehničkih recenzija.
Ja moram priznat, da mi je dlakavi Stevo ful OK tip i volim njegove zajebancije u videima (tipa onaj koliko je potrebno paste za proc ), ali iskreno, čak mi i on neki put djeluje kao da prima neku lovicu. Kod njega je sve nešto EVGA, ne znam da li mi se čini, ali njih stalno spominje, premda nikada nije rekao da su ga sponzorirali. Možda mi se samo čini... I dalje mi je drugi najdraži HW YT kanal nakon HU.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
OK nije, ali meni je dovoljno dobro i više nego dovoljno, no brainer kako bio se reklo, jer sam probao kod sebe. I želio bi da se to uvrsti u grafove jer smatram to besplatnim FPS-ovima.

na videu ti je performanse mod, kad staviš opciju kvalitata imaš i bolji rezultat nego nativno, objasnio isti HU jučer u videu, udaljeni objekti izgledaju i bolje. Ako si to igrao i isprobavao onda znaš da postoje stupnjevi koje odabireš. ja jesam.
Taj DLSS, nisam još probao, ali rekao probam kad mi dođe grafa.
Ali ni ja ne vjerujem da se može mjeriti sa nativnom rezolucijom, e sada je samo pitanje, koliko se u ''žaru borbe'' to primjeti. I OK, to je velika stvar i prednost, ali IMHO nV sav svoj marketing bazira na tome, ono napravili smo grafe koje nemogu tjerat igre, ali ako koristite našu tehnolgiju upscale-a, onda dobivate besplatne frejmove....ne, nisu đabe, kvaliteta prikaza je narušena, vrlo vj je mutnija slika, a kao drugo su artefakti. Opet, neću njatke dok ne probam, možda promjenim ploču kad probam.


A vezano uz raspravu zašto se nV prodaje i dalje, tj zašto neki samo pričaju kako će iz inata kupiti crvene pa kupe zelene i slične spike.
E pa to je zato jer si je to sve AMD skuhao, očtio je da dosta ljudi ima probleme sa driverima, pa postoje YT videi koji objašnjavaju što sve treba poštelat u driverima kod nove instalacije kako bi grafa radila kako je zamišljeno (undervolt i slično). Ne kužim kog vraga AMD ne pogleda, proba, jednostavno napravi da driveri sami odaberu neki profil postavki ovisno o modelu grafe, uvjeren sam da to nije SF za njih.
I evo ja osobno, igram starije moddane igre, volim emulatore, a volim i nove igre. E sa modovima i emulatorima AMD ima problema, i tu ih ja momentalno križam. Volim to igrat, a na nV radi bez izmišljanja tople vode, i šta ću, želim novu grafu, i moja lova ode kožnatom.

Ovo sam već par puta spomenuo, ali iskreno nikad bolji support nisam vidio nego sa Shield TV-om. Devovi na nV forumu odgovaraju i rade fix-eve u rekordnom roku (max 2 tjedna, a odgovore za 1-2 dana), kažeš problem, pošalješ devu svoj serijski i kroz par dana sjedne ti fix kroz auto update.
Ne znam kakvi su u profi supportu, tj u ikojem drugom jer nisam baš imao problema, ovdje je možda samo riječ o odličnom pojedincu (nick mu je Sniper na nV forumima) koji daje sve od sebe. Premium cijena da, ali vj najbolje podržani Android uređaj.


Ne branim ja tu nikog, niti sam neki fan zelenih. Prelazim na crvene čim riješe ono što je meni bitno (i kada dođe vrijeme za novi upgrade).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 12:01   #3184
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Kakav je RDNA 2 na ovom polju?
Eno krcate su VRAM-om(donekle, kolko vidim, tebi bi bilo draže 20gb), jedino su im trenutno realne cijene gore od nV. Recimo 6800XT bi ti vj bio nekakv sweetspot. (izguglat ću ove bencheve, vj ima neš po netu, ali svejedno baci svoje mišljenje)
Nazalost Octane render je CUDA (i RT Cores) only. AMD grafe nerade u Octaneu.
Ali, unazad dvije godine OTOY radi na "OctaneX" verziji koja je vise manje bazirana na Vulkanu i sad moze da se koristi i na Apple tabletima, MacPro kompovima, intel CPUovima, AMD grafama.... Uglavnom taj bi trebao biti Hardware Agnostic ali jos je u Experimentla Beta fazi i nema sve featurese kao normlni Octane i jos nije na istoj brzini ali rade decki punom parom.

Zaposlili su unazad 2 godine jos bar 10ak programera + 3rd party programera.

Pa ocekujem za koju godinu da nece biti toliko bitno koji je hardware jer ce radit i na friziderima i televizorima ako treba .

Meni je AMD jako drag trenutno iz razloga sto ce natjerati Nvidu da radi bolje i jeftiniji hardware a jos kad OctaneX bude full Production Ready but ce veselo .

Ovo su trenutni OctaneX Benchmarci brzina sa novom verzijom od 5.12.2020. Znaci usporedis ovo sa onim gore OBS scoreom i vidis kolko je sta brzo u ovoj experimental beti.

UPDATE - December 5th 2020: PR7 on macOS 11.1 Big Sur is about 8-10% faster than PR1 on Catalina:
(with more tuning to be done in the months ahead for 2021 version releases)

Radeon Pro Vega II Duo - 446 OB (dual ASIC GPU)
Radeon Pro Vega II - 223 OB
Radeon VII - 214 OB
5700 XT - 184 OB
Vega FE - ~174 OB
Vega 64 -~160 OB
Vega 56 - ~126 OB
Vega 48 - 117 OB
5600M - 117 OB
5500M - 83 OB
Vega 20 - ~55 OB

Apple M1 (MacBook Air) (TBD - still being tuned, but our Transformers scene is 7.4x slower on M1 than on a 600 OB RTX 3080 | OctaneRender 2020.2 w/ RTX on)
Apple A14 (iPhone 12/iPad Air 4) - ~20 OB

Intel iris 640 - ~17 OB
Intel iris 630 - ~15 OB
Apple A13 - ~15 OB
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 14:11   #3185
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nakon launcha RTX 3080 su napravili poseban video za DLSS i RT. DLSS je odličan ali ne bi trebao biti presudan za odabir grafičke trenutno - nema dovoljno igara koje ga podržavaju. Isto kao i RT - nema dovoljno igara.
Ono što nvidiji smeta su ovi grafovi - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
Uhvatila ih panika, nakon godina i godina dominacije sad najednom AMD na vrhu grafova. Pa tko je taj AMD i tko je dopustio recenzentima da testiraju grafičke na način koji nije sukladan nvidijinoj direktivi gdje grafovi moraju biti točno ovim redosljedom: Na vrhu RTX 3090, odmah ispod RTX 3080, ispod toga RTX 3070 i tek nakon toga smije doći AMD
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 14:22   #3186
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja moram priznat, da mi je dlakavi Stevo ful OK tip i volim njegove zajebancije u videima (tipa onaj koliko je potrebno paste za proc ), ali iskreno, čak mi i on neki put djeluje kao da prima neku lovicu. Kod njega je sve nešto EVGA, ne znam da li mi se čini, ali njih stalno spominje, premda nikada nije rekao da su ga sponzorirali. Možda mi se samo čini... I dalje mi je drugi najdraži HW YT kanal nakon HU.
Ne, on je valjda jedini od svih tih većih kojeg ne dira 5%. eVGA poveznica je tu radi suradnje s K|NGP|Nom, a Jay i ostali su skužili da Steve ima više znanja od njega, pa se šlepa.
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
E pa to je zato jer si je to sve AMD skuhao, očtio je da dosta ljudi ima probleme sa driverima, pa postoje YT videi koji objašnjavaju što sve treba poštelat u driverima kod nove instalacije kako bi grafa radila kako je zamišljeno (undervolt i slično). Ne kužim kog vraga AMD ne pogleda, proba, jednostavno napravi da driveri sami odaberu neki profil postavki ovisno o modelu grafe, uvjeren sam da to nije SF za njih.
Iskreno, ne znam koja je fora s driverima i ko ima kakvih problema, jer neovisno o hardveru - meni sve radi - bilo AMD, Intel ili nVidia.

Opet s druge strane, živimo u vremenima di ljudi kupuju svašta nešto, a na kraju se i ne znaju time koristiti, pa je odmah plač na Internetima, tak da me ne čudi da svi "imaju probleme" s nečim.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 14:30   #3187
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Disco i ja igram većinom starije naslove, pa nemam problema sa AMD driverima, doduše imam i gpu iz tog doba pa možda nije relevantno, no svejedno novi su driveri na istoj.

Emulacije ne igram baš, jesam zapravo igrao stare pnc avanture preko SCUM i tu nije bilo problema (i tamo sa 6000 radeonkama). No ne kažem, možda si u pravu, možda ima igara, no nebih se iznenadio da je neko random kmečanje po netu kao što Exiled reče, a problem nešto drugo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 14:36   #3188
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Ma evo na prijašnjoj stranici sam ostavil screenshot s igrama koje su kod mene, a sve su bile aktualne prije više od 10 godina i nikakvih problema s driverima. Većina koja ima probleme s hardverom je nažalost na kraju sama nekog vraga u pozadini sfušala, pa na kraju ispadne da se šrot AV rješenje, tak jasno piraCko izdanje krši sa svime i svačime, pokupili su malware, a da ni ne znaju, pa se odmah jadaju kak novi driveri žderu CPU i tak dalje. Ima svega u takvim slučajevima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 14:42   #3189
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
@Disco koji emulator ti radi probleme sa amd?
Neke od tih stvari sam vrtio na amd i nisam problema nikakvih imao
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 15:23   #3190
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
@Disco koji emulator ti radi probleme sa amd?
Neke od tih stvari sam vrtio na amd i nisam problema nikakvih imao
E hebemu, da me ubiješ se ne sjećam se baš točno. Netko je nešto govorio, možda Dolphin (Imam Wii, pa mi on služi i za GC igre za sada ), znam sigurno da CEMU ima problema, tj puno brže radi na nV/Intel combu. Nisam siguran ni za PCSX2, mislim da i on preferira nV/Intel.

Da ne pišem, evo slike emulatora koje trenutno koristim:




DOSbox sa ubačenim pixelperfect patchom daje fizički manju sliku na monitoru na AMD grafama. Tyrian 2000 npr ne radi fullscreen, Quake 2XP (po meni apsolutno vrhunski grafički mod kojeg se ne bi odrekao) ne radi uopće, sam autor kaže da ne misli niš popravljat, da je do AMD drivera...

Eto tako brzinski iz glave.

@Manuel: Znam da je i kolega Alfredo3 ako dobro pamtim nick imao problema na 5700 sa modovima i starijim igrama, pa ju je vratio i uzeo neku RTX i kaže preporodio se.
Alfredo javi se, ja se ne mogu sjetit više što i kako.
Sjećam se da mu ni Rage 1 nije radio kako treba, a meni je to isto top igra i želim je moći odigrati kad mi dođe gušt.
I zanima me kako rade Q3 engine igre na AMD-u sa novim driverima?
Znam da sam na laptopu (mislim da je serija 6xxxM, a driveri su iz 2013 jer su OEM zaključani-HP), morao mijenjat u profilu Heavy Metal FAKK2 da koristi profil za Q3 i onda je tek radilo kako treba. OK, ovo je bzvz i riješi se brzim guglanjem, pretpostavljam da sam odg sam sebi, vj sve Q3E igre radi sa ovim fix-om.

A što se tiče problema sa driverima, dosta ljudi ih ima, a opet dosta ih i nema niti je imalo...ne znam što reći.

Ugl, trenutno mi više pašu zeleni, želim moć igrat što god mi padne na pamet. Vj postoje i obrnuti primjeri, ali evo ja još nisam naletio.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2020., 15:34   #