Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.12.2014., 10:46   #3031
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Totalno neisplativa zamjena...koliko si dobio 15%!
S obzirom da mi je razlika u cijeni GTX 660 OC koje sam imao bila 100 kn, meni isplativo. Dati 100 kn za 15% bolje rezultate i nije tako loše, pogotovo ako će ova GTX 670 biti imalo dobra u DX12 igrama.
Sinac je offline  
Staro 09.12.2014., 11:42   #3032
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
S obzirom da mi je razlika u cijeni GTX 660 OC koje sam imao bila 100 kn, meni isplativo. Dati 100 kn za 15% bolje rezultate i nije tako loše, pogotovo ako će ova GTX 670 biti imalo dobra u DX12 igrama.
Samo ako uživaš u slajdšovu na low postavkama!
__________________

Rino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2014., 11:45   #3033
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
nub je offline  
Staro 09.12.2014., 16:01   #3034
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Samo ako uživaš u slajdšovu na low postavkama!
Molio bih te da se malo informiraš o DX12 prije nego izlaneš ovakvu tvrdnju. Prva i osnovna stvar je ta da je DX12 samo nadogradnja nekih mogućnosti DX11 i sve grafičke kartice Nvidie koje podržavaju DX11 podržavat će i DX12. Koliki će biti utjecaj na performanse s prijelazom na DX12 nitko trenutno ne može reći jer nema testova. Pojavile su se tvrdnje da bi DX12 mogao bolje iskorištavati postojeći hardver, čime praktički ne bi trebalo biti pada u performansama, ali opet ponavljam - nema testova.

http://blogs.msdn.com/b/directx/arch...irectx-12.aspx

http://www.pcworld.com/article/26907...phics-api.html

http://blogs.nvidia.com/blog/2014/03/20/directx-12/
Sinac je offline  
Staro 09.12.2014., 18:10   #3035
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Molio bih te da se malo informiraš o DX12 prije nego izlaneš ovakvu tvrdnju...sve grafičke kartice Nvidie koje podržavaju DX11 podržavat će i DX12.
Ja bih te molio da malo smanjiš kompresiju...dovoljno sam informiran o DX12.


Citiraj:
DirectX 12 mirrors Mantle in many ways, promising developers “closer to the metal” access that improves performance mostly by reducing CPU bottlenecks. If it behaves similarly to Mantle, those performance gains will be most dramatic in CPU-bound systems whose processors aren’t as potent as their graphics capabilities.
Citiraj:
DirectX 12 will indeed make lower-level abstraction available (but not mandatory—there will be backward-compatibility with DX11) on existing hardware. However, Tamasi explained that DirectX 12 will introduce a set of new features in addition to the lower-level abstraction, and those features will require new hardware. Full support for the new API will only be available with a new generation of graphics hardware.
Uglavnom ne očekuj čuda sa GTX670 jer jedine DX12 kompatibilne kartice su GTX9xx.

Što se tiče Mantle-a povećanje u performansama najviše osjete oni sa slabim procesorima što kod tebe nije slučaj.

U praksi u mom slučaju dobijem oko 5-10% FPS-a više u prosjeku, ali sa puno većim framedropovima u odnosu na DX11.

Imao sam GTX660Ti OC-anu i znam za što je sposobna (ili ne), ali ako je tebi tvoja GTX670 i dalje odlična tko sam ja da ti pametujem.
__________________

Rino je offline  
Staro 09.12.2014., 20:10   #3036
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ja bih te molio da malo smanjiš kompresiju...dovoljno sam informiran o DX12.

OK, smanjujem tenziju.


Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Uglavnom ne očekuj čuda sa GTX670 jer jedine DX12 kompatibilne kartice su GTX9xx.
Zanimljivo da su sve Nvidia DX 11 kartice kompatibilne s DX12, isto tako i GTX 9xx. Jedino ne znam čemu posebno isticati kompatibilnost s DX 12 za ove kartice kad su one jednako kompatibilne kao i moja GTX 670. Baci samo pogled sa se u tehničkim specifikacijama tih dviju kartica svugdje spominje DX10 i DX11 (DirectX 10 and DirectX 11 introduced gamers to tessellation...). Isto tako piše:
If you want the best experience, the fastest speeds, DirectX 12 support, and image quality-enhancing features that just work, the new GeForce GTX 980 and GeForce GTX 970 are your best options.

Dakle, nigdje se posebno ne ističe da je to DX12 kartica kad još specifikacije DX12 nisu objavljene.

Izvor: http://www.geforce.co.uk/whats-new/articles/maxwell-architecture-gtx-980-970

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Što se tiče Mantle-a povećanje u performansama najviše osjete oni sa slabim procesorima što kod tebe nije slučaj.


U praksi u mom slučaju dobijem oko 5-10% FPS-a više u prosjeku, ali sa puno većim framedropovima u odnosu na DX11.
Ja nemam ništa s Mantleom jer je Mantle vezan isključivo za AMD kartice, za sada još ništa vezano za Nvidia kartice.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Imao sam GTX660Ti OC-anu i znam za što je sposobna (ili ne), ali ako je tebi tvoja GTX670 i dalje odlična tko sam ja da ti pametujem.
OK, i u čemu je onda problem ako sam ja zadovoljan sa svojom GTX 670?
Koliko je jačih kartica tu na listi i po kojoj cijeni ih možeš nabaviti?
http://www.tomshardware.com/reviews/...ew,3107-7.html

Ja gledam da za što manje novca dobijem što bolje performanse, da sam htio pljucnuti 3.000 kn za top karticu, imao bih GTX 970 a ne GTX 670 za 1.100kn.
Sinac je offline  
Staro 09.12.2014., 20:52   #3037
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zanimljivo da su sve Nvidia DX 11 kartice kompatibilne s DX12, isto tako i GTX 9xx. Jedino ne znam čemu posebno isticati kompatibilnost s DX 12 za ove kartice kad su one jednako kompatibilne kao i moja GTX 670. Dakle, nigdje se posebno ne ističe da je to DX12 kartica kad još specifikacije DX12 nisu objavljene.
Nema veze što još ne piše...budi uvjeren da će tvoja grafa biti samo "djelomično" kompatibilna.

Full support for the new API will only be available with a new generation of graphics hardware.



Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja nemam ništa s Mantleom jer je Mantle vezan isključivo za AMD kartice, za sada još ništa vezano za Nvidia kartice.
Spominjem Mantle jer upravo to Microsoft želi napraviti sa DX12.

DirectX 12 mirrors Mantle in many ways, promising developers “closer to the metal” access that improves performance mostly by reducing CPU bottlenecks

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja gledam da za što manje novca dobijem što bolje performanse, da sam htio pljucnuti 3.000 kn za top karticu, imao bih GTX 970 a ne GTX 670 za 1.100kn.
Pa za 100Kn više imaš R9 280X.


Po tvojim odgovorima vidim da ili nisi pročitao moj prijašnji post ili ne razumiješ što ti želim objasniti ili te jednostavno boli pišo!

Ne očekuj previše od DX12 i manje češ se razočarati!
__________________

Rino je offline  
Staro 09.12.2014., 21:26   #3038
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja gledam da za što manje novca dobijem što bolje performanse, da sam htio pljucnuti 3.000 kn za top karticu, imao bih GTX 970 a ne GTX 670 za 1.100kn.
Moram ovo ponovit (kolega je već iznad quota ovaj dio) - zar vama ljudi ATI toliko smrdi?

Ok, ima sam i ja npr. GTX760 prije ove R9 280X iz siga, i samo sam ih zaminija = upgrade u gamingu za 0kn

Naravno vaši su novci, ali komentiram da netko ne bi pomislija kako je ATI toliko smeće da njihove dosta jače kartice ne vride qur*a - ja sa svojim ATI-ijevkama nikad problema (doduše ni sa "nEvidijom").
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 09.12.2014., 21:33   #3039
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ja uzeo r9 280x i nisam se pokajao. Ajme kako radi. Naravno da bi i sa nekom GTX tako radilo ali za koliko novaca?
Kal-EL je offline  
Staro 09.12.2014., 21:43   #3040
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ovo ti je nEvidija tema, sad će drvljem i kamenjem - pomalo

Ja sam donedavno bija član kluba s GTX760 pa me fanboyevi možda poštede
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2014., 21:44   #3041
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Nisam gledao, sry i povlacim se
Kal-EL je offline  
Staro 09.12.2014., 22:29   #3042
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Nema veze što još ne piše...budi uvjeren da će tvoja grafa biti samo "djelomično" kompatibilna.

Full support for the new API will only be available with a new generation of graphics hardware.
Pa jesam li ja išta drugo napisao vezano uz GTX 9xx? Bit će ta serija jednako kompatibilna s DX12 kao i GTX 6xx serija. Jednako kao i R9 2xx serija. Za punu podršku DX12 morat će svi kupovani nove grafičke.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Spominjem Mantle jer upravo to Microsoft želi napraviti sa DX12.

DirectX 12 mirrors Mantle in many ways, promising developers “closer to the metal” access that improves performance mostly by reducing CPU bottlenecks
I u čemu je problem ako s istim hardverom dobijemo barem iste performanse?

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Pa za 100Kn više imaš R9 280X.

Po tvojim odgovorima vidim da ili nisi pročitao moj prijašnji post ili ne razumiješ što ti želim objasniti ili te jednostavno boli pišo!

Ne očekuj previše od DX12 i manje češ se razočarati!
Ne razumijem o čemu se tu raspravlja, za 400 kn više imam R9 290, za 900 kn više imam GTX 770 i opet mogu dati 3.000 kn za GTX 970. I opet mi je isplativije dati 3.000 kn za top karticu nego iskeširati više love za bespotrebne performanse koje će za godinu i pol biti nevažne. Sve što vrtim na Full HD radi mi glatko, bez trzanja, u high postavkama, od Metroa, preko BFBC2 do BF3 i BF4. Ovu svoju GTX 670 ionako ću mijenjati kao i netko tko sad ima R9 280x ili GTX 970 ako želim imati punu podršku za DX12.


A rasprava ATI vs Nvidia nije tema ovog threada. Ionako sam na direktan upit vezan uz ovaj thread napisao da savjetujem kupnju nove GTX 970 ali i da se kupnjom dobre R9 290 kartice neće pogriješiti. I ne razumijem sad ovo natezanje, kao da mi stalno pokušavate mahati pred nosom tablom na kojoj piše "ATI R9 280 je brža od GTX 670". To znam i sam, kod kupovine grafičke bila mi je bitna cijena, performanse (u prvom redu potrošnja) i hlađenje odnosno tišina hladnjaka. Sve sam to dobio ovom Asusovom GTX 670. Niti jedna ATI kartica koja je bila u prodaji kad sam kupovao, prije cca mjesec i pol, nije pokrivala sve ovo.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 09.12.2014. u 22:41.
Sinac je offline