Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2010., 18:21   #3301
Misfit
Doesn't Know Faces
Moj komp
 
Misfit's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
budući da se radi o WD disku, pretpostavljam da je jamstvo onda od MSAN-a kao uvoznika. Pa gledaj, vrlo vjerojatno je da ćeš dobiti ovako:

par mjeseci koliko ti je ostalo u ADM-u, no nove 2 godine ili već koliko ima novi takav u MSAN-u. imam isto iskustvo sa Asus matičnom pločom. U linksu mi je jamstvo isteklo, no u MSAN-u vrijedi još pola godine. Možda se i tebi to dogodi, naravno, ukoliko ti tako MSAN izađe ususret. Nazovi ADM pa onda MSAN ukoliko ti ne bude po volji pa ih pitaj.
Jedina garancija koju imam je račun iz ADM-a koji sam dobio uz kupljeni disk. A na njemu se ne spominje tko je uvoznik. Ali čak i da to jest MSAN, ne kužim što bih ih trebao pitati, ako mi ovi u ADM-u ne daju novu garanciju? Nešto u stilu: "ADM mi nije htio produžiti garanciju na novi disk. Šmrc. Hoćete li vi?" Ili što?
Misfit je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 20:37   #3302
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Misfit Pregled postova
Jedina garancija koju imam je račun iz ADM-a koji sam dobio uz kupljeni disk. A na njemu se ne spominje tko je uvoznik. Ali čak i da to jest MSAN, ne kužim što bih ih trebao pitati, ako mi ovi u ADM-u ne daju novu garanciju? Nešto u stilu: "ADM mi nije htio produžiti garanciju na novi disk. Šmrc. Hoćete li vi?" Ili što?

Bitno je sta ces ti traziti ako ti nedaju potvrdu. Kad imas potvrdu ide ti i novo jamstvo bez obzira sta prodavac kaze/napise.

Sa novim proizvodom ide i nova garancija od prodavaca (zakonska obveza). Trazis naravno potvrdu, racun sa datumom i novim proizvodom. Uz to ide i nova garancija od distributera koliko pise na jamstvenoim listu (onom zutom).

Sta daje adm, neznam no znam da links bez problema izda novi racun sa novom garancijom, dok diskont24 treba ozbiljnu pretnju DI-om da potvrdi novu garanciju.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 21:02   #3303
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Misfit Pregled postova
Jedina garancija koju imam je račun iz ADM-a koji sam dobio uz kupljeni disk. A na njemu se ne spominje tko je uvoznik. Ali čak i da to jest MSAN, ne kužim što bih ih trebao pitati, ako mi ovi u ADM-u ne daju novu garanciju? Nešto u stilu: "ADM mi nije htio produžiti garanciju na novi disk. Šmrc. Hoćete li vi?" Ili što?
prvo ih nazoveš i pitaš da ti vide po serijskom broju. a onda ovo što si naveo, ukoliko te ADM pokuša preveslat.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 16:57   #3304
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ev da se i ja javim, zvao sam , prijetio sam i nista, ne zele uzet monitor nazad, jer je otvaran i koristen iako je proslo 6 dana od kupnje. Lik mi nes govorio da bi to bio onda polovan monitor kad bi ga opet prodavali i oni nisu second hand shop vec , maloprodajni ducan. i da taj zakon ne vrijedi za informaticku opremu.
Kaj bu sad??
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 17:05   #3305
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
taj zakon vrijedi SAMO ako je artikl (u ovom slucaju monitor) kupljen "sredstvima daljinske komunikacije" (webshop ili teleshop)!!!

dakle ako si ti doso u trgovinu i kupio taj monitor, taj zakon se na tebe ne primjenjuje. dakle nemas zakonsko pravo traziti nikaki povrat ili zamjenu...

no ako si kupio preko webshopa... imas 7 dana da ga vratis i da dobijes paru nazad, no i onda monitor mora bit u "tip top" stanju... dakle nesmije bit vidno koristen ili ostecen...


edit:
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Evo ovako, u ducanu sam kupio monitor, 24" ,al posto sam bio malo blentav nisam gledo koje izlaze ima. Ima samo jedan VGA, te mi tu nastupa problem, imam dva kompa za spajat i sad umjesto da mijenjam kabl svaki put, mislio sam vratiti taj monitor i nadoplatiti za bolji.
a da jednostavno kupis KVM switch i problem rijesen?!

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 12.08.2010. u 17:22.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 17:15   #3306
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
razmisljao sam i o tome kvm switchu,al posto planiram uzet jos i xbox koji se moze spojit i prek vga i hdmi-a, mislio sam ga spajat prek hdmi-a jer prek vga bude slika losija, nekak je cudna slika, sto sam vidio kod frenda..
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 12:11   #3307
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ej bok dečki, frend ima ovakav problem:

Krepao mu je WD 1.0TB FALS black, uvoznik je neki Elkotech d.o.o. koji je koliko kužim propao ili je sumnjiv i totalno u kurcu uglavnom. Raspitao se kod lokalnih uvoznika (Asbis, Msan) i kažu da mu ne mogu pomoći i vjerojatno ostaje opcija slanja samom WDu za zamjenu.

Kako bi to napravio, jel ima tko iskustva s slanjem diskova?
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 12:17   #3308
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
neka proba vidjeti sa MSAN-om, oni bi mu mogliu (možda) izači u susret. Čak mislim da su oni i RMA regionalni zastupnik za WD.
Elkotech je otegnuo papke tu kod nas.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 19:26   #3309
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,342
Evo da javim da ništa od one moje garancije jel treba uz račun donjet i garantni list inače ništa,probao sam i ono pravit se glup da mi nisu dali i onom nekom zbunjoli od tipa reć da ne vjerujem da mi nisu dali ništa osim tog papira kaže žao mi je gospodine.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 19:47   #3310
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da javim da ništa od one moje garancije jel treba uz račun donjet i garantni list inače ništa,probao sam i ono pravit se glup da mi nisu dali i onom nekom zbunjoli od tipa reć da ne vjerujem da mi nisu dali ništa osim tog papira kaže žao mi je gospodine.
kontaktiraj Hitachi i pitaj ih za savjet što i kako. objasni situaciju u Vemilovoj propasti. nemaš što izgubiti, a možda možeš ušićariti novi disk.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 15:38   #3311
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,342
a šta da napišem što se tiče ve-mila neznam nisam baš u toku.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 16:14   #3312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Ukratko: Vemulj okinuo i više ne postoji, brand preuzeo Unusmedia koji je dosta selektivan glede garancija (npr. Gigabyte uopće ne uzimaju).
Prosulo se o tome dosta tinte na ovom forumu pa potraži.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 02:46   #3313
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislim da cu zivce izgubit sa Ve-milom, i da prava stvar tek slijedi.

Prica:
Odapela GTX295, u <1 tj su ustanovili da ne radi, i sada još dadatnih vec preko 2 tjedna "naručuju" novu grafičku. Budući da se GTX295 više ne proizvodi, jako teško će je dobit, a kaže čovjek da još ne zna što nabavljaju, da bi mogla biti ATi 5870 (ne želim ATi) ili eventualno GTX 470 (koja je slabija od GTX 295) - prema svemu, ako ne dobijem GTX 295, što bi trebao dobiti? I zašto im tako dugo treba da odluče što će mi dati? Grafa je plaćena 3850 kn.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 05:57   #3314
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Nema šanse da nađu GTX295. Traži da ti vrate pare. To bi ti bila najisplativija opcija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 06:21   #3315
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nema šanse da nađu GTX295. Traži da ti vrate pare. To bi ti bila najisplativija opcija.
Prije budu ponovno propali nek mu vrate 4 soma kuna!

Trazi karticu za tu vrijednost, to ti je gtx480, ubiti jace ni nema.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:35   #3316
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nema šanse da nađu GTX295. Traži da ti vrate pare. To bi ti bila najisplativija opcija.
Istina da bi bila najisplativija opcija i ona koju bi najviše htio, al prilično teško da ću to dobiti. Čak sam i kontaktirao sa Zotacom zašt to tak dugo traje i reko je lik da samo tražim pare ak neću bit zadvoljan, al nije uključio domovinu Hrvatsku kao faktor u to.

Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Prije budu ponovno propali nek mu vrate 4 soma kuna!

Trazi karticu za tu vrijednost, to ti je gtx480, ubiti jace ni nema.
I ja mislim tako. Ne bi trebao prihvatit ništa osim GTX480. Po Nabavi najjeftinija kosta 3600 kn, nije moj problem kaj kod njih kosta 4400 kn.

Dal da čekam da oni izmisle toplu vodu il da nazovem/otiđem tamo pa se dogovorimo kaj će "nabavit"?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 15:49   #3317
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Zovi, zovi i budi dosadan. Ako ne krene u smjeru povoljnom za tebe, prijava.
Router je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 19:04   #3318
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Za razliku od ADM-sa, još jedno pozitivno iskustvo sa Logitechom.

Kupio sam prije cca. godinu dana Logitech G5, koji je od početka imao čudne tilt gumbe (posebno lijevi).
Prije par mjeseci osim tilta počeli su problemi sa kotačićem koji je zapinjao, i visio u lijevo.

Znao sam da sam ga kupio u Protisu, ali kad sam pogledao na kutiju i vidio da je uvoznik Ve-mil, nije mi se dalo natezati sa njima.
Poslao sam mail Logitechu, opisao kvar i priložio fotku miša na kojoj se vidi kako se kotačić permanentno nagnuo u lijevo.
Tražili su me osobne podatke, serijske i ine brojeve i sken računa, a nakon što su vidjeli da sam iz Hrvatske prebacili su me na Europsku podršku.

Tamo su mi rekli da spakiram miš i registriranom poštom pošaljem u Logitechovo predstavništvo u Hrvatskoj, te da priložim kopiju računa i papir na kojem pišu osobni podaci i reference number.
Poslao sam EMS-om na njihovu adresu, slanje platio 32 kune i to su bili svi moji troškovi (ajd dobro i printanje kopije računa i papira sa podacima).

Za točno mjesec dana stigao mi je e-mail od UPS-a da je iz Utrechta krenuo paket od Logitecha.
Dan kasnije stigao je u Overseas, nazvali su me, poslali e-mailom punomoć i sken računa.
Popunio sam i potpisao punomoć, skenirao ju i skupa sa skenom osobne iskaznice vratio e-mailom.
Ujutro, dva dana kasnije, Overseas mi je dostavio miš.
U zamjenu za G5 dobio sam G500 jer je G5 EOL.

P.S. Zanimljivo da je Logitech serijske brojeve preselio sa dna miša (G5), na kraj kabla kod USB utikača (G500).
Moguće da će za reklamaciju G500 biti dovoljno odrezati taj kraj kabla i poslati Logitechu.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 19:49   #3319
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,321
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Mislim da cu zivce izgubit sa Ve-milom, i da prava stvar tek slijedi.

Prica:
Odapela GTX295, u <1 tj su ustanovili da ne radi, i sada još dadatnih vec preko 2 tjedna "naručuju" novu grafičku. Budući da se GTX295 više ne proizvodi, jako teško će je dobit, a kaže čovjek da još ne zna što nabavljaju, da bi mogla biti ATi 5870 (ne želim ATi) ili eventualno GTX 470 (koja je slabija od GTX 295) - prema svemu, ako ne dobijem GTX 295, što bi trebao dobiti? I zašto im tako dugo treba da odluče što će mi dati? Grafa je plaćena 3850 kn.
pare nečeš dobit sigurno...ponudili su ti slabiju,traži jaču ili ih prijavi inspektoratu pa češ onda jaču dobit sigurno,a čak i i pare mogao dobit preko insp.
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 20:09   #3320
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Neka bude sretan i sa gtx470. GTx480 nebu dobil sigurno jer je dosta skuplja kod njih a cijena na nabavi nema aspulutno nikakve veze. A k se bude puno inatil i ak je u pitanju Zotac moguće je da bu dobil ponovno 295 ali repariranu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 01:09   #3321
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Neka bude sretan i sa gtx470. GTx480 nebu dobil sigurno jer je dosta skuplja kod njih a cijena na nabavi nema aspulutno nikakve veze. A k se bude puno inatil i ak je u pitanju Zotac moguće je da bu dobil ponovno 295 ali repariranu.
Koja je onda poanta zamjene za ISTU ili jaču ili vraćanje para?
U svakom slučaju GTX470 je slabija.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 21.08.2010. u 01:20.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 03:26   #3322
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koja je onda poanta zamjene za ISTU ili jaču ili vraćanje para?
U svakom slučaju GTX470 je slabija.
Novce nečeš dobiti, a što se tiće zamjene to sam Bog zna što bi ti ponudili.
Nije tema ali što se tiće jačine, GTX470 je u najmanju ruku jednaka GTX295, a često i brža.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 09:07   #3323
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Novce nečeš dobiti, a što se tiće zamjene to sam Bog zna što bi ti ponudili.
Nije tema ali što se tiće jačine, GTX470 je u najmanju ruku jednaka GTX295, a često i brža.
Neznam bas, gledam reviewe sa tech power upa i 295 tuce zestoko u skoro svakom testu (19x12).

Pogdjaj od prve igre nadalje....

Znam samo da se radi o bilo kojem drugom ducanu osim vemil/anus da ja nikada nebi pristao na manje od neke solidne 480.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 09:10   #3324
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Naći će oni 295-ku za zamjenu, ništa ne brini. Još imaju 3 tjedana vremena.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 21.08.2010. u 09:58.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 09:39   #3325
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ako bude golač edišn bez bundlea i kutije, ni u snu uzimati. U suprotnom, ako negdje iskopaju novu grfau u kutiji sa svim pizdarijama koje idu uz nju onda već da.
Naravno, uz novu grafu ide i nova garancija, i na to treba pripaziti.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 09:57   #3326
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bundle i kutija nisu predmet reklamacije, tako da opet pišeš neistinu. Reparirane dolaze gole, i jasno je da ju mora prihvatiti.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 10:03   #3327
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bundle i kutija nisu predmet reklamacije, tako da opet pišeš neistinu. Reparirane dolaze gole, i jasno je da ju mora prihvatiti.

Ne ako je predao sa svime i oni to tako primili. Neka fali i naljepnica i nije duzan to preuzeti...
A reparirana.. da se tome doskociti. Jos nisam vidio nijednu takvu neostecenu i na to se pozoves. Pogotovo ako je tvoja bila 100% ocuvana i poslikana prije toga.

Naravno, ako se radi o normalnoj prodavaoni, a ne anus koji nije vemil... Ovdje bojim se da nase pravosudje i "mehanizmi" nemaju odgovora nekog...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 10:08   #3328
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ne ako je predao sa svime i oni to tako primili. Neka fali i naljepnica i nije duzan to preuzeti...
A reparirana.. da se tome doskociti. Jos nisam vidio nijednu takvu neostecenu i na to se pozoves. Pogotovo ako je tvoja bila 100% ocuvana i poslikana prije toga.
Upravo to.

Citiraj:
Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
A i ovaj dio ZOZP-a je jasan; ili popravak stare (yeah right) ili nova grafa u zamjenu ili povrat iznosa s računa. Nema tu nikakve reparirane druge kartice. To je sve dobra volja kupca ako će prihvatiti takvu zamjenu, što ja sigurno ne bih da sam u takvoj situaciji.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 10:10   #3329
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Kutija i bundle su nevažni, nisu niti spomenuti u nikakvim jamstvenim uvjetima. Odakle bilo kome dokaz da je predao karticu u orginal kutiji s bundleom? Nebitna stvar...

Pokvarena kartica se zamjenjuje ispravnom i to je cijela priča. Uvoznik samo garantira da ce zamjenjena kartica biti bolja ili jednaka reklamiranoj/pokvarenoj.

Klaune, pa jel ti vidiš nedostatak na proizvodu? Nedostatak je jasno definiran, i ovo nije takav slučaj.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 10:17   #3330
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,950
ipak se ovdje radi o vemulju, tako da je lako moguce da ce mu nuditi slabiju grafu
Gemmy je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na