Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2016., 21:09   #1
b0r15
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
WHR-HP-G54 kao bridge

Nisam siguran je li to što želim napraviti bridge, ali priča ide ovako:
WiFi Modem (B-netov Technicolor) mi je u radnoj sobi a PC bez WiFi-ja (solidan stroj, ali nema karticu bežične mreže) želim ugraditi u kućno kino u dnevnom boravku.
Mogu li navedeni router iskoristiti na način da ga uštekam pored PC-a i spojim na PC ethernetom a da B-net i on komuniciraju WiFi-jem. Konačni rezultat bi naravno trebao biti da na PC-u imam Net bez da provlačim kabel do B-neta ili kupujem wi-fi adapter.
b0r15 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 23:42   #2
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Treba ti client bridge mode koji ne nalazim u specifikaciji ovog uredjaja. Imas opciju pokusati ga upariti WDSom sa Technicolorom (moze ali i ne mora raditi), i druga opcija je provjeriti podrzava li taj Buffalo dd-wrt firmware. Taj firmware dodaje izmedju ostalog i client (bridge) mode uredjaju. Osim ddwrta moze posluziti i Tomato firmware.
mahoona je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 08:27   #3
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Legendarni uredaj podrzava dd wrt, a njihov modem trebas u bridge staviti.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 19:37   #4
b0r15
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Legendarni uredaj podrzava dd wrt, a njihov modem trebas u bridge staviti.
Čiji? BNetov u bridge?
Onda ću sve ostale uređaje spajati na Buffalo?
Molim malo više detalja - kako izgleda topologija te mreže.
Zašto je navedeni router "legendaran"?
b0r15 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 21:30   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor b0r15 Pregled postova
Čiji? BNetov u bridge?
Onda ću sve ostale uređaje spajati na Buffalo?
Molim malo više detalja - kako izgleda topologija te mreže.
Zašto je navedeni router "legendaran"?
Bnet modem ide u bridge mode i onda sa svime upravljas preko Buffala. Na adslu se trebalo zvati operatera da prebace u bridge mode i usput bi morali dati podatke za pppoe user i password. Sto se tice legendarnosti daleko bolje radi nego njegova konkurencija linksys 54gtl nesto (onaj plavi), a od cca 100 instaliranih uredaja mi se samo jedan pokvario. Radi po sistemu postavi i zaboravi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 09:30   #6
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Ako Bnetov uredjaj prebacis u bridge mode trebas ga kabelom povezati sa Buffalom sto si htio izbjeci ako sam dobro shvatio? Ne mijenjaj postavke Bnet routera, nego Buffala flashaj ddwrtom i postavi ga u client mode. Tako ces se njime bezicno povezati sa Bnet routerom, a mreznim kabelom spojis PC na Buffala. Kaj se legendarnosti tice, Buffalo uredjaje sam samo par puta slagao i bili su uvijek stabilni.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 09:47   #7
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Jel nije ovdje riječ o običnom AP modu na postojećem modemu/routeru, i običnom client modu na Buffalu, koji je ethernetom spojen na PC u boravku?
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:14   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ovo šta opisuje mahoona = da
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:54   #9
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ne znam je li dobro gledam, ali po ovome je B-netov uređaj debelo moderniji i napredniji što se wirelessa tiče. Koliko god Buffalo bio odličan, a imam i ja jednog doma u rezervi, rekao bih da se uopće ne isplati gubiti vrijeme na njega.

USB adapter u taj komp i vozi, npr https://www.protis.hr/products/detai...tap-mode/71666 - ne mora biti taj, ali da je 802.11n
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 16:47   #10
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...smanji broj tog modela za 1

Uvijek je bolji usb wifi adapter na postolju sa 1-2m kabla i vanjskom antenom a ne kao taj što mu je antena manja od čipseta i koja ima "dobit" od -20dBi.
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2016., 18:36   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Dobro govori kolega D/G, rađe 722 model sa ili bez "postolja",
nazivno 150 Mbps ali zato sa vanjskom skidljivom antenom ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 00:56   #12
b0r15
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Ekipa, hvala svima. Svjestan sam ja da je uzet wi-fi adapter najjednostavnija varijanta, ali to mi nije primarno računalo i koristim ga jedino u multimedijalne svrhe u dnevnom boravku - zato sam se mislio i s ovim poigrati - da uštedim koju kunu, poigram se i nešto naučim.

Pitanja koja dalje proizlaze iz vaših odgovora su sljedeća:
A) željenu konfiguraciju a to je:
Bnet kao AP za sve kućne deviceve i Buffalo kao Lan na Wlan vezu između Bnetovog AP-a i računala nije moguće ostvariti sa standardnim firmwareom Buffala?

B) Ukoliko ubacim taj custom firmware - mogu li se vratiti na standardni firmware

C) Koliko je sve skupa kompleksno za mid-advance korisnika?

Voljan sam i željan poigrat se s tim ali ne bih išao u kombinacije gdje Buffalo izlažem riziku od brickanja i ireverzibilnih modifikacija. Također nemam nekog iskustva u linux komandnoj liniji i sličnom - jel se može 80-90% toga porješavat čitanjem i klikanjem?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.05.2016. u 11:03.
b0r15 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 12:14   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
A) na stock fw možeš probati složiti WDS link sa gl. routerom (TC7200) ako ga podržava,
kakva će biti kvaliteta / brzina ćeš otkriti.
Stock fw Bufalo nema klasični Client mode.

B) Obično da, treba pratiti upute

C) Pa ako nemaš iskustva sa ovakvim "žongliranjem" može biti "komplicirano", sve zavisi kako ćeš se snaći.

1 - Prvi korak je da precizno utvrdiš hw reviziju Buffala i eventualno koji je fw / sw sada u njemu.

2 - odabrati alternativni fw (vjerojatno igra DD-WRT ili OpenWRT), po tome "šta nudi", kako radi, koliko je kompliciran a pogotovo za željenu funkciju.
DD-WRT > https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WHR-HP-G54
OpenWRT > https://wiki.openwrt.org/toh/buffalo/whr-hp-g54

3 - u nekim kombinacijama opet nema klasičnog Client moda na WiFi nego se podešava kao (Universal) Repeter. Kod xxWRT se to radi na način da se definira dodatni virtualni WiFi interface.
Štos je pronaći na netu informaciju koja je varijanta "ona prava", misli se na detalj hoćeš li "pravi" ili virtualni WiFi interface spajati sa gl. routerom.

4 - trebaš nakon ubacivanja alternativnog fw prilagoditi ip adresu uređaja da bude različita a opet u istom mrežnom segmentu kao gl. router

5 - kod novijih Winsa (od Viste pa dalje) zna biti problema / treba se znat snaći prilikom ubacivanja fw

Za sada toliko
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na