Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2010., 20:31   #1
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
WLAN na 100+ metara

Za početak pozdrav svim članovima, ovo je moj prvi post na forumu, nadam se da će trust mozgova riješiti moj problem, bolje rečeno nedoumicu.

Situacija je sljedeća - na jednom kraju optimin ADSL (ruter Edimax s wirelessom, ne znam točan model, ako bude potrebno mogu provjerit), na drugom kraju 2 računala, jedan netbook s wireless mrežnom karticom (Atheros AR5007EG), i jedno stolno računalo s D-Link AirPlus G DWL-G510 Wireless PCI Adapter (ima antenicu, mislim 2dB). Problem je u tome što je udaljenost zračnom linijom nekih 110 metara, optičku vidljivost ometa samo jedno stablo.

E, sad bih se ja htjela spojit s jednim od ta dva računala na taj wireless, ali od pustih opcija o kojima sam čitala, ne razumijem više ništa Yagice, omnice, kantene, repetitori...

Stvar je u tome što bih ja najviše vollila riješit to bez vanjske antene ako se može. Imate li savjeta?

I da ne bi bilo moralne dileme, ADSL plaćam ja, samo sam se odselila stotinjak metara dalje!
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 21:02   #2
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Po meni bilo bi najjednostavnije za pocetak probat napravit nesto ovako link , za router i usmjerit prema drugoj kuci i vidjet kakav ce biti signal ako je i dalje los onda istu stvar staviti na onu antenicu od kartice za wlan sta je u desktop pc
Ako ni onda ne radi pokusaj napravit antenu od limenke koja se stavi na antenicu od ap-a tj slicno je kao i ovo sa folijom, samo sto sad nemogu naci neki link s tim.

Najbolje bi bilo kupit ili napraviti antenu sa malo duzim kabelom i ukopcat je umjesto one sta je na pci kartici od desktop-a i satvit je negdje blizu prozora.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2010., 21:14   #3
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Pa da i ne plaćaš ti adsl nema neće ti nitko zamjerit....

Ovo jedno stablo nebi trebalo pretjerano smetat, u protivnom trč brzo na bengu po benzin za motorku

Na jednom kraju obavezno mora ić usmjerena antena (nešto tipa ove: http://www.protis.hr/products/detail...dbi-grid/18135). Ako ti je neophodno da i lapto ima vezu, na drugom bi kraju morao biti neki access point u repeatitor modu (jednostavno se namjesti u postavkama) na koji je namontirana jedna neloša omnica (recimo ovako nešto:http://www.telebit.hr/products/20422...-WAI-050-.aspx). To bi bilo to, ako se ne varam....
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 21:35   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Vjerojatno znaš ili si negdje pročitala ovu istinu: najbolji wireless je žica. Po opisanom izgleda da mora baš wireless - om.
Ako želiš dobar i stabilan wireless link morat ćeš ići na usmjerene vanjske antene.
Na strani gdje je adsl linija ostaje Edimax (po Optima supportu AR-7084A) ali svakako zahtjeva modifikaciju jer je antena internog tipa (čitaj bez modifikacije nema šanse postići željeno). Dakle treba ga modificirat sa priključkom za vanjsku antenu + "pig-tail" prema anteni + antena.
Na drugoj strani stavi / nabavi AP koji može radit u Client modu rada npr. WL-5470AP kojem će vjerojatno trebat promjenit antenu sa nekom usmjerenom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 22:29   #5
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Po meni bilo bi najjednostavnije za pocetak probat napravit nesto ovako link , za router i usmjerit prema drugoj kuci i vidjet kakav ce biti signal ako je i dalje los onda istu stvar staviti na onu antenicu od kartice za wlan sta je u desktop pc
Ako ni onda ne radi pokusaj napravit antenu od limenke koja se stavi na antenicu od ap-a tj slicno je kao i ovo sa folijom, samo sto sad nemogu naci neki link s tim.

Najbolje bi bilo kupit ili napraviti antenu sa malo duzim kabelom i ukopcat je umjesto one sta je na pci kartici od desktop-a i satvit je negdje blizu prozora.
Zaboravila sam napomenit jedan bitan detalj, nijedna od ove dvije mrežne kartice ne detektira mrežu, znači da uopće nisam u dometu, mislim da je ovo prejednostavno rješenje za moj veliki problem

Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Na jednom kraju obavezno mora ić usmjerena antena (nešto tipa ove: http://www.protis.hr/products/detail...dbi-grid/18135). Ako ti je neophodno da i lapto ima vezu, na drugom bi kraju morao biti neki access point u repeatitor modu (jednostavno se namjesti u postavkama) na koji je namontirana jedna neloša omnica (recimo ovako nešto:http://www.telebit.hr/products/20422...-WAI-050-.aspx). To bi bilo to, ako se ne varam....
Nije mi neophodno da netbook ima vezu, pošto imam homebox s 5 GB prometa uključenim u cijenu. Znači li to da po tvom mišljenju na klijentskoj strani ne trebam ništa više od mrežne kartice?
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 22:40   #6
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vjerojatno znaš ili si negdje pročitala ovu istinu: najbolji wireless je žica. Po opisanom izgleda da mora baš wireless - om.
Ako želiš dobar i stabilan wireless link morat ćeš ići na usmjerene vanjske antene.
A rado bih ja provukla kabel al mislim da se susjedima ne bi svidjela ideja

Citiraj:
Na strani gdje je adsl linija ostaje Edimax (po Optima supportu AR-7084A) ali svakako zahtjeva modifikaciju jer je antena internog tipa (čitaj bez modifikacije nema šanse postići željeno). Dakle treba ga modificirat sa priključkom za vanjsku antenu + "pig-tail" prema anteni + antena.
Mislim da to nije taj edimax, gledala sam i ja na optiminoj stranici prije nego sam napisal post. Ovaj ima nekakvu antenu, ali očito nije baš reprezentativna, i nisam 100% sigurna da se može odvojit od rutera

Citiraj:
Na drugoj strani stavi / nabavi AP koji može radit u Client modu rada npr. WL-5470AP kojem će vjerojatno trebat promjenit antenu sa nekom usmjerenom.
Jel se moraju radit 'zahvati' na obe strane? Postoji li mogućnost da stvar funkcionira sa antenom na samo jednoj strani? Na primjer, kad bih stavila kod sebe vanjsku antenu (opet ne znam koju) i repetitor, bi li to moglo funkcionirat?
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:11   #7
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Za početak bi najbolje bilo da nacrtaš tlocrt, skicu, susjedove kuće i položaja rutera i naravno zidove i prozore, i zatim svoju kuću, zidove prozore i gdje se komp nalazi, i sa laptopom provjeri dali ima signala ispred tvoje kuće.

Onda ćemo ti puno lakše pomoć.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 02:14   #8
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Za početak bi najbolje bilo da nacrtaš tlocrt, skicu, susjedove kuće i položaja rutera i naravno zidove i prozore, i zatim svoju kuću, zidove prozore i gdje se komp nalazi, i sa laptopom provjeri dali ima signala ispred tvoje kuće.

Onda ćemo ti puno lakše pomoć.


Evo ovako primitivno nacrtano - crvenim točkama sam označila poziciju rutera i računala (netbook naravno mogu premještat), a zelenim točkama eventualnu poziciju antena. Ovo gornje je moj stan, s balkonom, jedina prepreka je vanjski zid. Ovo donje je svekrvina kuća, prizemlje u kojem je ruter isto nema pregradnih zidova, a plav je dio po kojem se ruter može eventualno premještat. Znači dva vanjska zida, udaljenost od cca 110m (nisam sigurna jer sam mjerila na google earthu, a moja zgrada nije ucrtana pa sam to odokativnom metodom) i to nesretno stablo

Na balkonu ne hvatam tu mrežu. Ako sam nešto zaboravila, pitajte!
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 03:47   #9
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
probaj nabaviti jednu usmjerenu antenu, spoji ju na pci karticu u stolnom racunalu (kolko sam proguglao ta antena se da odsarafit) iznesi ju na balkon i usmjeri prema routeru u drugoj kuci
router naravno postavi na sto uocljiviji polozaj

signal mozes poboljsati tako da na router takodjer stavis usmjerenu antenu, sad kolko vidim svoj router (nisu isti), na njemu ne mozes samo tako skinuti njegovu antenu, mozda kad bi ga rasarafio, probaj progooglat za svoj model

cijene usmjerenih antena se krecu od 120kn pa na dalje
vise dB znaci bolja antena, probaj pricekat neki konkretan prijedlog
makar bi ti najbolje bilo probat posudit neku antenu pa vidit da li stvar radi da ne bacis novce

jeftinija opcija bi ti bila da sama napravis antenu
googlaj "directed wireless antenna how to build"
imas raznih modela i njihovih kombinacija, pa procijeni da li imas volje ze zezati s tako necim

ps
omni u nazivu antene znaci da salje/prima signal jednake snage u svim smjerovima, tebi treba usmjerena tj directed antena

ovo je najjeftinije sto mozes sama sloziti
hash je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 09:50   #10
mali david
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 72
Evo jedno od novijih riješenja link danas idem sam kupiti to čudo. Probuši se recimo rupa u zidu da može izići mrežni kabal, uzme se neka manja antena, bikvad, panel i uređaj se zašarafi direktno na antenu, vodonepropustan je i radi od -20 - +70 znači za vanjsku upotrebu.
Ima podešavanje snage do 1000mw = 1W

stranica proizvođača
mali david je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2010., 21:40   #11
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Evo ovako, router ima domet nekih 30 metara kroz taj jedan zid. Znači da bi se vanjska antena kod mene trebala mašiti recimo 100 metara, da budemo usigurno. Pretpostavljam da bi usmjerena antena 24 dB trebala to moći obaviti? Može li se vanjska antena direkt nafrljit na mrežnu karticu? Ako signal bude preslab, ubaciti repetitor između antene i kartice.

Po mojoj logici bi to trebalo funkcionirat, sad mi treba netko iskusan reći je li mi logika u redu

I još jedno podpitanje, čini mi se da sam negdje pročitala da postoje kućišta za AP-ove za outdoors uvjete, jesam ja to sanjala ili stvarno postoje? To bi eliminiralo bušenje zida, što mi je jako zgodno pošto sam podstanar.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 21:53   #12
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
signal mozes poboljsati tako da na router takodjer stavis usmjerenu antenu, sad kolko vidim svoj router (nisu isti), na njemu ne mozes samo tako skinuti njegovu antenu, mozda kad bi ga rasarafio, probaj progooglat za svoj model
Mislim da se ne može odvojit antena, zato i gledam što minimalnije zahvate radit na toj strani, a i da ne inkomodiram udomitelje rutera, ne da mi se svekici razvlačit puste kabele po kući.

Citiraj:
cijene usmjerenih antena se krecu od 120kn pa na dalje
vise dB znaci bolja antena, probaj pricekat neki konkretan prijedlog
makar bi ti najbolje bilo probat posudit neku antenu pa vidit da li stvar radi da ne bacis novce

jeftinija opcija bi ti bila da sama napravis antenu
googlaj "directed wireless antenna how to build"
imas raznih modela i njihovih kombinacija, pa procijeni da li imas volje ze zezati s tako necim
Iskreno, nemam ambicije radit je sama jer niti imam alat, niti povjerenja u svoju (ne)stručnost. Spremna sam uložiti parsto kuna u ovaj projekt jer mi je bolje tako nego plaćati internet koji nitko ne koristi. A posudit nemam od koga, eventualno se dogovorit s prodavačem da isprobam pa vratim ako ne paše.

Citiraj:
ps
omni u nazivu antene znaci da salje/prima signal jednake snage u svim smjerovima, tebi treba usmjerena tj directed antena
Hehe, ma nisam baš toliki laik, samo nemam iskustva s ovim stvarima.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 22:16   #13
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan...-oglas-1636952

To će ti raditi bez nekih pretjeranih filozofija.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 22:43   #14
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
na 100 metara., mozes imat kako god jaki AP ili pak kartice (500mw itd ) ,. bez antene., nema dobrog signala. ja predlazem kupit ruter koji ima opciju za " repetitor " .(ap 5460v2), metnut usmjerenu najjeftiniju antenu ( mozes i sam napravit - kanticu antenu) i lijepo imas full signal na oba racunala u drugoj udaljenoj lokaciji


a ako vec mislis bas samo jacu lan karticu kupovat onda se ne isplati preko njuskala ., vec nabavit Airlive wl1700 usb (cca 180 - 200kn) s garancijom
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 22:58   #15
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
na 100 metara., mozes imat kako god jaki AP ili pak kartice (500mw itd ) ,. bez antene., nema dobrog signala. ja predlazem kupit ruter koji ima opciju za " repetitor " .(ap 5460v2), metnut usmjerenu najjeftiniju antenu ( mozes i sam napravit - kanticu antenu) i lijepo imas full signal na oba racunala u drugoj udaljenoj lokaciji
Ovo je zapravo isto kao moja ideja osim što ti misliš da bih čitav zahvat trebala napraviti na suprotnom kraju mreže? Zašto baš tamo?

Citiraj:
a ako vec mislis bas samo jacu lan karticu kupovat onda se ne isplati preko njuskala ., vec nabavit Airlive wl1700 usb (cca 180 - 200kn) s garancijom
Misliš da bi to moglo funkcionirat? Meni djeluje preslabo, al ne znam, zato i pitam.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 00:13   #16
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Najbolje bi bilo da kupiš neki AP, spojiš ga na ruter i staviš antenu na krov. To trebaš prvo napravit, onda vijsjet koliko češ signala imat kod sebe.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 06:09   #17
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor P.Candy Pregled postova
A posudit nemam od koga, eventualno se dogovorit s prodavačem da isprobam pa vratim ako ne paše.
to ti je najbolja opcija
mozda da pitas da zamjenis za nesto drugo iz ducana sto ti treba ako ne bi htjeli vratit lovu, a mozes probat podmititi prodavaca cevapima

sretno
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 11:35   #18
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
eh., da sam procitao par dana ranije., imao sam ja jedan Ap5460 za posudit., ali sad sam ga vec montirao frendu ...

pa ja inace mecem na oba dvije strane antenu., ali lakse je metnut na 5460 usmjerenu antenu., jer s pravim softwerom unutar rutera., ruter ima 400mw snage., tako da radi vrlo jako



ovako bi to trebalo bez problema radit na 100m
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 16:07   #19
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
ovako bi to trebalo bez problema radit na 100m
Ovo izgleda super! Znači Ap5460 u repetitor modu da postavim blizu mjesta gdje će ići antena, da eliminiram gubitke u kabelu. Kupim usmjerenu vanjsku antenu (24dB ili je dovoljno i manje?), pa pokušam to ulovit, a ako ne uspije, kupim Airlive wl1700 usb i eventualno zamjenim antenu ovom

Mišljenja??

edit - može ova vanjska atena za AP? http://www.optimum-online.hr/detalji..._n-female.aspx

Kakav mi kabel treba? Pretpostavljam da ne dolazi defaultno s antenom?

Zadnje izmijenjeno od: P.Candy. 14.09.2010. u 16:44.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 17:27   #20
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor mali david Pregled postova
Evo jedno od novijih riješenja link danas idem sam kupiti to čudo. Probuši se recimo rupa u zidu da može izići mrežni kabal, uzme se neka manja antena, bikvad, panel i uređaj se zašarafi direktno na antenu, vodonepropustan je i radi od -20 - +70 znači za vanjsku upotrebu.
Ima podešavanje snage do 1000mw = 1W
Jel kupljeno? Može feedback, čisto da znamo?

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
to ti je najbolja opcija
mozda da pitas da zamjenis za nesto drugo iz ducana sto ti treba ako ne bi htjeli vratit lovu, a mozes probat podmititi prodavaca cevapima

sretno
Mislim da ću morati ići na web-shop varijantu, s obzirom da Split očito nema normalnu trgovinu informatičkom opremom. Sve što mi je trebalo sam nabavljala preko e-baya nakon bezuspješne potrage po st-butigama. Počevši od ladice za HDD pa do adaptera za antenu za Tv karticu.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 09:14   #21
mali david
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 72
Citiraj:
Autor P.Candy Pregled postova
Jel kupljeno? Može feedback, čisto da znamo?
Nije još, jer tip traži 120€ a ja sam našao ovdje za oko 400kn
Malo će potrajati dok nabavim...
mali david je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 20:59   #22
P.Candy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 10
Da malo podignem ovu temu i updejtam situaciju. Zanemarila sam ovaj problem na neko vrijeme, a sad sam opet spremna na kemijanje. Dakle, ispostavilo se da sam ispala poprilično blesava . Kad sam pisala da ne mogu uhvatiti dotični wireless, ispostavilo se da je router bio ugašen mjesecima (sveki ga je izgasila kad je grmilo i nije ga upalila a ja ga nisam dugo imala potrebu koristiti). Sad ga hvatam na svom balkonu, signal je poor, znači dvije crtice, ali u stanu ga nema uopće (prokleto dobra izolacija ).

Pošto sam bila znatiželjna, naručila sam nekakve antene s ebaya ali unutrašnje omnice, jer sam bila uvjerena da će to biti adekvatno rješenje, ali mislim da sam se preračunala. Antene su deklarirane na 20dBm ali izgleda da baš i nisu toliko 'jake'. Jednu sam navidala na router i tada uopće nisam imala signal na balkonu kojeg s originalnom antenom imam. Onda sam vratila originalnu antenu i pokušavala uhvatiti signal u stanu s novom i originalnom antenom mrežne kartice. Pošto je jedna od novih došla s 'produžnim' od 3 metra, izbacila sam antenu (prvo jednu pa drugu) na balkon i ne hvatam signal. U čemu je problem? Ne valja produžni? Ne valjaju nove antene?

Help!?! To izbacivanje antene na balkon je bilo testiranje mogu li uhvatiti signal pa ubaciti AP u repetitor modu između routera i računala s klijentske strane. Isplati li se investirati u AP?

Ispričavam se na podužem postu, nisam znala kako ukratko objasniti.
P.Candy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 11:07   #23
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
iz mog malog skromnog iskustva bi rekel, da to na 100 metara bez optičke vidljivosti dva uređaja ne bu išlo.
ne znam koliko si spremna investirati, ali to bi po mojoj procjeni bilo 500-1000 kuna.
u Pevecu imaš kutije za struju za vanjsku upotrebu za cca 30 kuna u koju stane taman Acces point sa svojom antenom, strujni adapter i utičnica.
Uzmeš dva Edimaksa
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...r39sCqntVAUQNF
zatvoriš ih u dvije kutije i digneš svaku na svojoj lokaciji
U kutije dovedeš 220 V ili možeš napajati preko UTP kabla (to već treba znati)
UTP kabloim ih spojiš na računalo i ruter
Ovoga na ruteru staviš u AP mod, na kompjuteru u klijent mod (station infrastructure)
i ako se "vide" to je to, ako ne , ne gine ti bar još jedna usmjerena antena
Nemam baš vremena za detaljan opis, ali to je uglavnom to.
Za vikend radim jedan takav link
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 14:41   #24
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
potpis za edimaxe, mozes i jacu antenu spojiti ako zatreba(diy KANTENA)

, do sad sa ih 5 kom kupio i ugradio... napajanje si rjesis preko utpa
( http://protis.hr/products/details/ai...1680?service=1 )

a kutiju...nadjes besplatno, taman lijepo edimax stane unutra isprobano, eventualno je zalijes silikonom


__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.10.2010. u 19:55.
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 14:42   #25
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Citiraj:
Autor mali david Pregled postova
Evo jedno od novijih riješenja link danas idem sam kupiti to čudo. Probuši se recimo rupa u zidu da može izići mrežni kabal, uzme se neka manja antena, bikvad, panel i uređaj se zašarafi direktno na antenu, vodonepropustan je i radi od -20 - +70 znači za vanjsku upotrebu.
Ima podešavanje snage do 1000mw = 1W

stranica proizvođača
E * biga sad Bas sam kupio airlive 5470poe. Ima i hp (high power) verzija. To je tocno sta mi treba. Di got sam trazio rjesenje svi su trubili da mi treba AP, a u biti treba mi tocno ovaj bullet. Na ebayu je taj bullet 2 hp po 90$ i 20$ postarina, ali kad pogledam da sam dao skoro 300 kuna za ap i jos ce mi trebat nekih 200kn za 2 metra kabla i konektore i ako tocno oglasavaju ovaj bullet je puno jaci... Jooj, sta nisi prije naletio. Ak netko hoce mijenjat ovaj bullet2 hp za airlive 5470poe javite se.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.10.2010. u 19:52.
Bajdo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na