Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.06.2011., 19:33   #2821
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,864
Citiraj:
Autor frizbi Pregled postova
isto tako zadovoljan romom, trenutno na oxygen 2.1.2...a ako i nema nekog na call log ili favoritima na desire samo odem na search(ono povećalo) upisem par slova imena i zovem..
Ti si prvi kojeg vidim da zna koristiti ugrađeni search - i koristi ga To je tako kada te Sense razmazi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 20.06.2011., 21:46   #2822
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,339
Meni InsertCoin 1.0.8 baziran na najnovijoj verziji Androida (2.3.5 ) za sada radi sasvim ok uz sve eye candy dodatke iz Sense 3.0. Weather lock screen laga kad je sunčano jer je sunce previše animirano S trajanjem baterije sam isto zadovoljan.

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2011., 00:01   #2823
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
...Iako ima masu opcija (sviđa mi se onaj uber jaki torch) i možeš customizirati javljanje na poziv što je dobro jer mi se često desi da mi u jednim kratkim hlačama kad me neko zove odbije poziv jer je odbijanje poziva slide prema gore (a iz nekog razloga materijal od gaća aktivira touch ), ...
Daj me prosvijetli kako. Ja isto vrtim 3.0.7 LeeDroid ali nisam ni čuo za to.
Ista stvar mi se događa sa javljanjem ili odbijanjem poziva iz hlača.
Mikeyy je offline  
Staro 21.06.2011., 00:18   #2824
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Daj me prosvijetli kako. Ja isto vrtim 3.0.7 LeeDroid ali nisam ni čuo za to.
Ista stvar mi se događa sa javljanjem ili odbijanjem poziva iz hlača.
Ma replicira sam Đuki da CM ima više opcija od stock i leedroida (ali da mi je bljak što nema Sense).

Lee nema to customiziranje lock screena.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 21.06.2011., 03:02   #2825
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Proba sam CM7, ali mi to nije to. Iako ima masu opcija (sviđa mi se onaj uber jaki torch)
Bogme! Taj Torch me znao spasiti. Odnosno ne mene, nego od frendice novčanik 2 dva puta kad joj je ispao iz torbice.

Da, slažem se. CM7 je super. Radi, puno opcija, malo troši, brz je. Mogu ja dodati SMS aplikaciju, mogu ja dodati novi launcher (ako mi se def. ne sviđa kaj dolazi), ali djabe mi sve to kad nemrem srediti dialer.

Zato sam koristio MIUI-au. Bio mi je full brz i stabilan sa pre, pre dobrim settingsima ispod prsta čim spustim odozgora prozor dobijem controls (ako nema neki notification koji je došao)
http://www.miui-au.com/wp-content/up...1/04/1.4.8.jpg
(dolje desno)
Ali ono kaj me ubija je. 1. Dizajn je appleovski. Svi odmah misle da si stavio samo zbog toga ROM iako me zaboli u praksi kak izgleda. i 2. Nemma app drawer. Nije neki bed strpati apsolutno sve appove u folder "ostalo" ispod jedne ikone. Ali rađe bi da mi je sve u appdraweru pa da samo potežem na ekran i slažem po folderima kako mi paše.

Dialer je dobar kao i od HTC-a, a standardni SMS app bolji.
 
Staro 21.06.2011., 12:31   #2826
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,864
Jesu u MIUI-u sredili onaj lag kod skrolanja po settingsima? To me najviše ubijalo, uđeš negdje u postavke i ima to neko zapinjanje, inače je šljakao ok. Potrošnja mu je bila onako, osrednja, ipak na Oxygenu dobivam najbolju autonomiju. A estetski je zato vrh među romovima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 21.06.2011., 15:22   #2827
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
E. Meni nije toga laga bilo na Froyi, odnosno na jednoj ediciji kaj mi je super radila i imala sve skup sa 720P recordingom... Ali kad sam se prebacio na ginger. Tamo su mi sve edicije (ne znam za zadnja 3 tjedna cca.) imale taj lag medju settingsima.
 
Staro 21.06.2011., 15:28   #2828
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
meni kod MIUI smeta to sto ne mogu sakrtiti neke grupe kontakata
danij3l je offline  
Staro 22.06.2011., 14:51   #2829
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,511
Malo je skup SGS2 u Tele 2 ponudi...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 23.06.2011., 10:50   #2830
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Malo je skup SGS2 u Tele 2 ponudi...
ne da je skup, nego je bezorazno skup. polakomili se i oni, a fakat nemaju opravdanja za takve cijene.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2011., 11:01   #2831
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Imam CM Rom,mobitel je HTC HD2 i poceo me nekaj Dialer zezat.
Nisam jucer mogao zvat,svaki put bi mi se smrznula aplikacija,pa restart i onda mogu zvat koj put i onda opet.Ne kuzim kaj mu se dogada .
Moze li se to rijesiti ikako,sad je sve dobro,ali opet,da ne ostanem bez 'mobitela' u kriticnim situacijama.
Tomek32 je offline  
Staro 23.06.2011., 11:33   #2832
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,864
To ti je šarm CM-a Znalo se i meni nebrojeno puta dogoditi da neke stvari prestanu funkcionirati kako trebaju, sitni bugovi koje restart rješava, ali iritantni dozlaboga. Uglavnom, navikni se na to. Oni su moddali pola sistemskih aplikacija (phone app također) i vjerojatno se zbog toga ti problemi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 23.06.2011., 13:22   #2833
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Stvarno radi sve tjedan dana,i samo najednom,random crashevi .
Pa mislim stvarno .Da li postoji koji bolji ROM,da nije MIUI,ne zelim taj iPhone look,a da je stabilan barem sto se tice primarnih funkcija,tj,razgovaranja ?

I da li se moze skinut neki novi Dialer umjesto ovog defaultnog?
Tomek32 je offline  
Staro 23.06.2011., 13:24   #2834
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline  
Staro 23.06.2011., 13:40   #2835
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
LOL! Pa neka cutaju sve aplikacije kaj se mene tiče. Lakše meni stavit kaj mi treba bez da mi hrpa aplikacija koje ne koristim stoji zarobljen u app draweru i da ih nemrem samo tako pobrisati!
 
Staro 23.06.2011., 17:12   #2836
radesb
Registered User
 
radesb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Slavonski Brod - Varaždin
Postovi: 14
Jel ima ovdje ko iskustva sa rootanjem Nexus S i9023 modela koji se kod nas vrti, ja svog planiram, iako se ne mogu požalit ni na Stock ROM ni na performanse mobitela, al ipak, igranje sa Custom ROMovima je najzanimljiviji dio posjedovanja Android mobitela.

Pogotovo ako ima onih koji su koristili tutoriale sa XDA foruma, molio bih da podijele svoja iskustva.
radesb je offline  
Staro 23.06.2011., 17:37   #2837
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
LOL! Pa neka cutaju sve aplikacije kaj se mene tiče. Lakše meni stavit kaj mi treba bez da mi hrpa aplikacija koje ne koristim stoji zarobljen u app draweru i da ih nemrem samo tako pobrisati!
Word!
BMK za twitter, 90% widgeta, amazon, mail app i većinu ostalih gluposti.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 23.06.2011., 17:44   #2838
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor radesb Pregled postova
Jel ima ovdje ko iskustva sa rootanjem Nexus S i9023 modela koji se kod nas vrti, ja svog planiram, iako se ne mogu požalit ni na Stock ROM ni na performanse mobitela, al ipak, igranje sa Custom ROMovima je najzanimljiviji dio posjedovanja Android mobitela.

Pogotovo ako ima onih koji su koristili tutoriale sa XDA foruma, molio bih da podijele svoja iskustva.
Imam ja. Ako zelis staviti custom rom,najprije trebas otkljucati bootloader u fasboot modu,nakon toga staviti custom recovery 4.0.0.2,preko recopveryja staviti superuser zip file kojeg skines s neta i nakon toga flashati custom rom. Sve radis preko odin-a (fleshanje recovery-ja) i adb-a (unlock bootloadera). Pazi da nakon fleshanja recovery-ja odmah udjes u recovery i flesas custom rom,jer ako bootas u original rom nakon fleshanja recovery-ja on se automatski brise i vraca na original pa moras ponovo fleshati.
spawn je offline  
Staro 23.06.2011., 17:57   #2839
radesb
Registered User
 
radesb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Slavonski Brod - Varaždin
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam ja. Ako zelis staviti custom rom,najprije trebas otkljucati bootloader u fasboot modu,nakon toga staviti custom recovery 4.0.0.2,preko recopveryja staviti superuser zip file kojeg skines s neta i nakon toga flashati custom rom. Sve radis preko odin-a (fleshanje recovery-ja) i adb-a (unlock bootloadera). Pazi da nakon fleshanja recovery-ja odmah udjes u recovery i flesas custom rom,jer ako bootas u original rom nakon fleshanja recovery-ja on se automatski brise i vraca na original pa moras ponovo fleshati.
Tnx Bruno, pozabavit cu se s tim cim mi sad zavrse ova zezancija sa ispitima.
radesb je offline  
Staro 23.06.2011., 17:59   #2840
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Bijah jutros u Arena Centru pa sam usput svratio u Samsug prodavaonicu. SGS2 im još nije stigao, ali bi trebao slijedeći tjedan. Lik mi je pokazao model u prirodnoj veličini i težini. U odnosu na njega, moj Desire je mala beba. Posebna je zadnja strana koja nije glatka pa ti se ne skliže u ruci. Mislim da ću pazariti jednog jer me dođe 2.300kn u VIP-u. Počelo me nervirati da mi Desire stalno izbacuje poruku 'low internal memory'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.06.2011., 18:25   #2841
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Počelo me nervirati da mi Desire stalno izbacuje poruku 'low internal memory'.
Kaj nisi ext napravil?
Juice je offline  
Staro 23.06.2011., 19:09   #2842
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Ne. Sve je na defaultu iako sam brdo aplikacija prebacio na SD karticu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.06.2011., 19:42   #2843
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne. Sve je na defaultu iako sam brdo aplikacija prebacio na SD karticu.
E jbg. Zaš ne napraviš to? Ili s-off; i problema s memorijom više nema
Juice je offline  
Staro 23.06.2011., 20:03   #2844
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Ekipo, što kažete na SAMSUNG Galaxy Mini ?

Nakon Desire-a želim uzet nešto jeftino a da je android (koštat će me oko 600-800kn), i neki dan sam ugledao to čudo, sviđa mi se.. Niš posebno ali ni netreba mi sad nešto spešl jer nemam para..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 23.06.2011., 20:08   #2845
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
A d**am se sa Advanced Task Killerom, ali se uvijek uključe neke aplikacije na koje ne računam (stock, news, footprints,...). Da Bog da da maknu ta s*anja iz updatea na GB.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.06.2011., 21:34   #2846
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A d**am se sa Advanced Task Killerom, ali se uvijek uključe neke aplikacije na koje ne računam (stock, news, footprints,...). Da Bog da da maknu ta s*anja iz updatea na GB.
Task killer? Nepotrebno
Android Task Killers Explained: What They Do and Why You Shouldn't use them

FAQ: Why You Shouldn't Be Using a Task Killer with Android

Ali to onda nema veze sa micanjem aplikacija na SD.
Ne znam, nikad nisam imao problema sa manjkom RAMa
Juice je offline  
Staro 23.06.2011., 22:45   #2847
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ekipo, što kažete na SAMSUNG Galaxy Mini ?

Nakon Desire-a želim uzet nešto jeftino a da je android (koštat će me oko 600-800kn), i neki dan sam ugledao to čudo, sviđa mi se.. Niš posebno ali ni netreba mi sad nešto spešl jer nemam para..
Oces novog ideos-a za 500 kn ?
spawn je offline  
Staro 23.06.2011., 23:30   #2848
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,864
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A d**am se sa Advanced Task Killerom, ali se uvijek uključe neke aplikacije na koje ne računam (stock, news, footprints,...). Da Bog da da maknu ta s*anja iz updatea na GB.
Čak i da srežu rom na mizernih 5MB, opet ćeš biti limitiran sa onih 147MB jer ne možeš koristiti sistemski prostor. Kao što rekoše, ili root+custom rom+ext ili s-off+custom partition table+eventualno ext...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 23.06.2011., 23:33   #2849
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Čak i da srežu rom na mizernih 5MB, opet ćeš biti limitiran sa onih 147MB jer ne možeš koristiti sistemski prostor. Kao što rekoše, ili root+custom rom+ext ili s-off+custom partition table+eventualno ext...
Ovo pomaže dosta
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Forsiranje instalacije aplikacija na sdcard

Ne zahtijeva root a ni custom ROM. Ako nemate dovoljno mjesta u internoj memoriji uređaja napravite ovo. Provjerio sam i radi. Nemojte prebaciti one aplikacije kojima želite pristupati dok sdcard koristite kao disk drive na računalu.

Ako ste već rootali prema ovim uputama odnosno instalirali drivere ne trebate ponovo instalirati nikakve drivere.
1. Skinuti SDK Starter Package i unzipati negdje
2. U smartphone pod Settings, Applications, Developent stavite kvačicu na USB debugging
3. Pokrenuti komandnu liniju na računalu (cmd), otići u folder tools od SDK, pokrenuti adb shell
3. U shellu ukucati pm setInstallLocation 2
4. Odspojiti i restartati ueđaj
5. Isključiti USB debbuging

Nakon ovoga sve aplikacije se instaliraju na karticu a pod Applications možete sve prebacivati u telefon ili na karticu. Ako želite stanje vratiti na staro ponovite postupak ali uz pm setInstallLocation 0.

Jednostavniji način je instalirati aplikaciju ModInstallLocation.
Za one kaj ne žele rootati i zezati se sa custom romovima.
 
Staro 23.06.2011., 23:38   #2850
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,864
Ovaj postupak te dođe na isto zbog "Nemojte prebaciti one aplikacije kojima želite pristupati dok sdcard koristite kao disk drive na računalu." U principu, on prebaci na SD isto onoliko megabajta koliko prebaci i bez tog moda, a jedina razlika je što nakon tog moda sve aplikacije su ti po defaultu forsane da se instaliraju na SD... A kasnije ih opet vraćaš na internu zbog prve rečenice.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na