Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2024., 18:08   #2671
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Kod mene na bonbon simici na bonove ne radi ovo VoWIFI "upućivanje poziva putem Wifi mreže"
U postavkama je uključena ta opcija, stavim mobitel u zrakoplovni način rada spojen sam na wifi, ali ne mogu ostvariti poziv.
selk je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 18:15   #2672
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 108
Koristio bih BB aplikaciju za nadoplatu računa, do sada nisam nikada. Pitanja za korisnike:
1. nadoplatom dobijam bonus MB, npr za 4e daju 800mb.
Mogu nadoplatiti drugi bonbon broj. Tada bonus MB ostaju meni ili su dodjeljeni tom drugom broju, ili ih nema?
2. da li se nepotrošeni bonus MB prenose u sljedeći mjesec?
sivonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2024., 18:53   #2673
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 763
Citiraj:
Autor sivonja Pregled postova
Koristio bih BB aplikaciju za nadoplatu računa, do sada nisam nikada. Pitanja za korisnike:
1. nadoplatom dobijam bonus MB, npr za 4e daju 800mb.
Mogu nadoplatiti drugi bonbon broj. Tada bonus MB ostaju meni ili su dodjeljeni tom drugom broju, ili ih nema?
2. da li se nepotrošeni bonus MB prenose u sljedeći mjesec?
Ako nadoplatis drugi broj, mb idu drugom broju. Nadoplatis sebi i onda posaljes novce na drugi broj da dobis free mb.

prenose se
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 20:15   #2674
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 108
Hvala ti. Pretpostavljao sam baš tako a ti si potvrdio.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 08:35   #2675
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Kod mene na bonbon simici na bonove ne radi ovo VoWIFI "upućivanje poziva putem Wifi mreže"
U postavkama je uključena ta opcija, stavim mobitel u zrakoplovni način rada spojen sam na wifi, ali ne mogu ostvariti poziv.
U postavkama wifi-callinga pod wi-fi calling preference postavi prefer wi-fi calling
Tualatin je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 09:00   #2676
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Po meni wifi pozivi nemaju nikakvu prednost.
Dapače, kod loših wifi veza poziv se prekida.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 10:47   #2677
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
U postavkama wifi-callinga pod wi-fi calling preference postavi prefer wi-fi calling
Postavljeno je tako, na WiFi preference, ali ništa.
selk je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 12:26   #2678
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
Volte/vowifi ovisi primarno o tvom mobu i ima li on potrebne postavke za tvoju mrezu, a postavke dobivas kroz mjesecne updejtove OS-a. A mobitel je...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 14:06   #2679
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Xiaomi redmi note 10

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 07.05.2024. u 14:46.
selk je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 19:37   #2680
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,006
Neki dan sam se prvi put sreo s tim wifi pozivima i ostao sam zabezeknut. Nije mi jasno ćemu to služi. Ovaj jedan lik ima sheban mob pa ne može uspostaviti pozive, odnosno mreža mu stalno ispada, ali na taj vowifi, ili kako se se već zove, kao radi. Nije to baš radilo, a moguće da je zbog tog njegovo P30 lite koji je u problemu.

WiFi pozivi bi trebali koristiti samo podatke, je li tako?
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2024., 19:56   #2681
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
A jedino kad imaju smisla je eventualno kada si u nekoj garazi, nemas mreze, ali imas wifi od recimo shopping centra pa mozes zvati upomoc. Ili kada mreza operatera ispadne iz stroja pa ti wifi dodje kao neki backup, iako nemam pojma kuda se taj wifi promet ruta. Ako se ruta preko istog tog tornja koji je prdno, onda kooratz.

Ako nemas vowifi, ali imas volte, nikakav problem. Volte radi i kad si nakacen na wifi pa ono... i dalje imas taj kvalitetniji zvuk poziva. Imho vowifi je vise gimmick, a volte je real deal.

Samo wifi promet se koristi, mobilna mreza ne mora biti aktivna (mozes biti i u airplane modu).

Jedino nisam testirao ovo sto Ag007 kaze, los wifi i prekidi u pozivu. Nisam imao problema s pozivima, tu doma smo svi na vowifiju i wifi nam NE pokriva cijelu kucu pa sigurno ponekad pukne wifi dok pricamo i hodamo okolo. Neda mi se sad bas cupati sklopku i simulirati nestanak wifija
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2024., 20:10   #2682
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
meni je to super radilo. u staroj firmi nismo imali HT signala (pula...) , baš uopće ga nije bilo, pa su svi pozivi išli preko vowifi.

u kampanji isto, skoro nula signala , običan poziv bi prekidao, pa je opet išlo preko vowifi i sasvim fino radilo. tako da nije gimmick, ima to svoj use case.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2024., 01:00   #2683
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Tako je i meni, zivim u sumi i imam jednu crticu do ni jednu, pa me vowifi spasava jer pozivi idu preko optike.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2024., 20:46   #2684
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Postavljeno je tako, na WiFi preference, ali ništa.
Onda ih moraš tražit da ti aktiviraju
Tualatin je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2024., 23:24   #2685
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Onda ih moraš tražit da ti aktiviraju
Kontaktirao sam ih i kažu da je ta vowifi usluga aktivirana s njihove strane. Nešto je onda do mobitela.
selk je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 08:48   #2686
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 108
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Kontaktirao sam ih i kažu da je ta vowifi usluga aktivirana s njihove strane. Nešto je onda do mobitela.
Kod mene huawei 40 lite, da bi WoWiFi proradio morao sam jednokratno u postavkama aktivirati VoLTE i spojiti se na 4g mrežu, gasi/pali nazovi fiksni, tek tada je VoWifi proradio. Čaranje. Kasnije vratio na 2g mrežu, ili airplane mode, VoWifi i dalje radi. Drugo mob Xiaomi Mi 9T ne radi VoWifi nikako, BB sim iz njega kod mene radi na VoWifi, moj sim u 9T ne radi.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 08:51   #2687
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
Ako ne proradi magicno kako si napisao, morate od proizvodjaca moba traziti da u sljedecem updejtu ukljuce postavke za Bonbon. To nazalost vise nema veze s operaterom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 09:37   #2688
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Bonbon je imao popis podrzanih uredaja, ako nije na listi onda se mora kontaktirati proizvodaca.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 09:57   #2689
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Kontaktirao sam ih i kažu da je ta vowifi usluga aktivirana s njihove strane. Nešto je onda do mobitela.
A sad vidim da je žaomi to. Oni znaju imat probleme sa time. Jedino što još možeš je probat aktivirat pomoću koda:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWiFi/WLAN *#*#869434#*#*
Tualatin je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 11:04   #2690
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Imam Xiaomi i vidim ikonicu VoLTE, a nisam isto tražio..

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 13:05   #2691
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 790
I kod mene tako na Honoru. Mora da su to svima ukljucili. To bibse trebalo ovom funkcijom uređivati u samom mobu.

Poslano sa mog RMO-NX1 koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 13:59   #2692
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
A sad vidim da je žaomi to. Oni znaju imat probleme sa time. Jedino što još možeš je probat aktivirat pomoću koda:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWiFi/WLAN *#*#869434#*#*
Proradilo, upisao ovaj kod i to je to. Hvala.
selk je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 15:48   #2693
kichoky
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Popovača
Postovi: 11
Meni je bezveze sto VoLTE ne mozes vise iskljucit, forsiraju ga, a meni radi vise problema nego koristi jer mi je kuca u nekoj polumrtvoj zoni gdje se sjeku 3 odasiljaca i pomakom od par metara meni prebaci s 4g na 2g i tako u krug pa se pozivi stalno prekidaju. Isto i VoWiFi, ali to se da iskljucit.

Ako netko zna caku za Galaxy S23 A14 neka javi, ne radi vise ni onaj activity launcher ni samsung band selection :/
kichoky je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 16:27   #2694
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,269
Nemas neke srece. 4G by design je bio data only, kasnije su dodali voice (Voice over LTE). Tako da i dok iskljucis volte (vjerojatno ima neki trik ili skrivena opcija) - dok ti stigne poziv, onda te vraca na 3G, odnosno 2G (ako ne vec sad, dok iskljuce 3G na tvom podrucju). google fu je vratio ovaj video za s23 https://www.youtube.com/watch?v=M98hzJBFEWU Ako imas A14, moguce da je ista opcija
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 18:41   #2695
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Neki dan sam se prvi put sreo s tim wifi pozivima i ostao sam zabezeknut. Nije mi jasno ćemu to služi. Ovaj jedan lik ima sheban mob pa ne može uspostaviti pozive, odnosno mreža mu stalno ispada, ali na taj vowifi, ili kako se se već zove, kao radi. Nije to baš radilo, a moguće da je zbog tog njegovo P30 lite koji je u problemu.

WiFi pozivi bi trebali koristiti samo podatke, je li tako?
Kada upućuješ pozive preko Vowifi tebi svejedno naplaćuje i troši tvoje novce sa računa i troši jedinice iz tarife/opcije ovisno tko kako ima od opcija.
Nemojte misliti da su to besplatni pozivi, kao što su preko WhatsAppa, Vibera i ostalih sličnih app.

Zadnje izmijenjeno od: selk. 09.05.2024. u 19:02.
selk je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 19:38   #2696
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 78
Kada se nalaziš u državi gdje nema EU roaminga, primjerice Bosni, pozivi putem VoWiFi se troše iz tarife?
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 20:07   #2697
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,006
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Kada upućuješ pozive preko Vowifi tebi svejedno naplaćuje i troši tvoje novce sa računa i troši jedinice iz tarife/opcije ovisno tko kako ima od opcija.
Nemojte misliti da su to besplatni pozivi, kao što su preko WhatsAppa, Vibera i ostalih sličnih app.
Nije ni viber skroz besplatan, uvijek trošiš neki promet. A za vowifi su se drugačije snašli
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 21:47   #2698
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 78
Evo danas meni i ženi na bonbonu pojavio VoWiFi, lokacija Solin.

Sve mi se čini da se HT tako priprema za turističku sezonu. Ako pozivi lokalnog stanovništva idu preko WiFi mreže onda oslobađaju bandwith na mobilnoj mreži. Lukavo!
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 21:47   #2699
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
Kada se nalaziš u državi gdje nema EU roaminga, primjerice Bosni, pozivi putem VoWiFi se troše iz tarife?
Impulsi normalno idu iz tarife.

To sto se koristi SAMO wifi promet ne znaci da taj promet ne prolazi kroz opremu operatera itd itd.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2024., 21:55   #2700
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 78
To je jako povoljno kada se nalaziš u zemljama van EU roaminga.
Cijena u zoni 3, Europa izvan EEA, je 1,68 EUR (/min). Ovako samo se spojiš na dobar WiFi i pričaš kao da si u HR.
matsx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na