Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.11.2008., 17:59   #211
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Kako su se samo pušači digli na noge... Većina nepušača jednostavno ne želi trpit da mu netko puše svoj dim u facu, i da krivi ste vi koji pušite, a ne onaj u koga pušete... Radi se o zabrani pušenja u javnim prostorijama, u koji svi imaju pristup, baš e zanim što bi onda rekli da vama netko puše dim marihuane ili nekog drugo sranja u lice - ne baš prijatno zar ne (opet, kako kome)... Hamm reče da cigareta opušta, pa neke ljude opuštaju i druge stvari, npr alkohol pa im svejedno nije dopušteno lokati na poslu... Ugostiteljstvu nije primarna namjena da ljude opskrbi mjestima za pusenje i cigaretama, dakle stvar je u mentalitetu ljudi koji su navikli da moraju popušit jednu dok piju kavu (a zbog čeg moliću lijepo?), i koji ne mogu izać van a da ne zapale jednu... Kad se ljudi naiknu na zakon, vratice se na staro i promet ce opet porast (ne na staru razinu naravo, ali to nije ni bitno)... Takodjer me nije briga koji razlozi stoje iza pokrenute hajke - kad je krajnji cilj jasan i opravdan, kog boli nek stvar jel to neki Pero pokrenio jer hoce zaradit 5 kuna vise po kutiji, a da se osvrnemo i na to - bolje da vama uzima iz dzepa tih 5kn poreza na stvar koja vam apsolutno nije potrebna i ovisna je, nego da se poskupljuju bitnije stvari kao sto su benzin itd na koje drzava iovako uzima prevelike namete... Stvari bi na kraju trebale biti potpuno transparentne i da se vidi na cega je otisao dodatni profit, nek se obezbjedi prijevoz i knjige za nasu djecu od tih para, o to je vec offtopic...
@Hamm - mislis da samo trudnicama i bolesnicima smeta duhanski dim? to je licemjerno sa tvoje strane, sta je sa ostalim ljudima koje takodje smeta dim?
Paxton je offline  
Staro 08.11.2008., 19:29   #212
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ajd evo opet jednog pusaca (citaj - najgora stvar izumljena od domacih sapunica).

meni zakon ne smeta. meni zakon ne smeta. jel trebam jos koji put ponoviti? mislim da se slazu vecina pusaca sa mnom. problem je nacin na koji je donesen. problem je razlog zbog kojeg je donesen. nije problem u tome sto ja necu zapalit (jebo me pljuga, pusim preko 10 godina ali se mogu suzdrzati) nego je drugacija stvar. kod nas nema drugog nacina nego samo kaznama, kaznama i kaznama uvesti zakon. osobno mi se gadi takav nacin.

sljedeca stvar. mislite da je drzava donijela zakon da bi zastitila nepusace? zaista? drzava radi u 99,9% u svoju korist, samo sto smo (ste, ja osobno se ne ubrajam u tu skupinu) postali drustvo sa toliko ispranim mozgom i razmisljanjem, da je to nevjerovatno i zastrasujuce. i sada vecina koja cita nema pojma o cemu pricam, a to vuce onaj problem - odgoj. kojeg sam vidio kako je covjek protumacio, jos jednom pljesak od mene.


a sto se tice ovog za ekologiju, ma gdje smo mi kao drustvo od jednog zdravog razumnog drustva. to ko prica ili je malo munjen u glavu ili sere ko foka. to trenutno (a i u buduce vrijeme jer se ne nazire bolje) jednostavno nije prioritet, niti onaj drugi po redu prioritet. sve takoder licemjeri, to ti je kao da ides sredivat gumice na pipama, a krov ti stoji nezavrsen (karikiram, samo da me ne uhvatite odmah na vile).


vi zaprave mislite da je pusenje toliko zlo? vi niste znali do 26.09.2007., 22:34 (Gabre - prvi post) da je to stetno? ja osobno znam da je to stetno od kada se sjecam za sebe, roditelji su me upozoravali (stariji opcenito), ali eto propusio sam iz svoje osobne zelje. ne prisile necije, i zato smatram da bi trebalo nekako ovaj zakon provesti. jer i vi dok sjedite negdje uz nas najvecih cistih zla danasnjice, trujete se pasivno. ali mi je smijesno kako se hajka dignula odjednom, nitko nije imao obraza (ilitiga muda) da progovori o tome? i debela vecina je spremna nabiti na vile svakog pusaca.
vlast nije imala muda (obraza) do sada vec donesenog zakona? ali i cinjenica je ovo; kada dode neka nova (socnija i vise zanimljiva vijest), pusenje u zatvorenim prostorima ce nestati iz medija. i tako ce se ogromna vecina mozgova preusmjeriti na nove socne vijesti. to sto smo sve debilnija i gluplja nacija nikoga nije briga. onaj kojeg je briga i koji ima svjeze i perspektivne ideje jednostavno nestane, utopi se u masi i to je to od njega. i tako se vrtimo u krug, ali znam da pricam ono sto rijetko tko razumije.



i btw, nitko mi jos nije odgovorio (ni od pusaca niti od nepusaca) zasto drzava nije donijela zakon protiv pustanja tko zna kakvih plinova u okolis od tko zna kojih sve tvornica? kojekakve nusproizvode koje se ispustaju u rijeke? svakavih otpada koji se zakapaju u zemlju? zabranilo se prometovanje u uzim sredistima grada? uvela ekonomicnije i ekoloski prihvatljivije nacine javnog transporta? ikakve novce ulozila u alternativne izvore energije? o tome se ne prica, i automatski se o tome ne razmislja. fuj.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2008., 19:30   #213
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@Paxton...

da cigareta opušta i nitko ti ziher ne puše dim u facu..onaj tko to radi je kreten (vrlo jednostavno da kreten).

Ne možeš uspoređivati alkohol i cigaretu..ja nakon kutije pljuga nisam lud i ne teturam okolo, a netko bogme nakon litre vina je

Ako ja mogu izaći van zapaliti..a možeš i ti fino izaci van popii kavicu U ostalom..kaj vi svi provodite dane u bricevima da vam je tak stalo da se ne puši?

Mislim u bircu sam tjedno ukupno oko 30min dnevno..i mislim da mi je to manje štetno nego u jutarnoj špici proštetati zelenim valom

Samo za info..ako se u blizini di ja sjedim nalazi trudnica je ne zapalim cigaretu iz čistog poštovanja prema nerođenom djetetu Doduše ako trudnica puši onda ću i ja

Nebi li bilo ljepše da se ugledamo npr. na neke druge europske zemlje koje su kud i kamo naprednije od nas a imaju fino odvojene birceve...ja stvarno ne vidim zašto sve mora biti crno-bijelo?

Da slažeme se da je cigareta loša ovisnost ali DA TOLKO šteti nepušaćima koji nisu 0-24 u bircu to mi stvarno nejde u glavu . A nepušaći koji su u tom bircu 0-24 ili nek si nađu posla jer ih ovo sjedenje ubija više nego kaj bi malo udisali duhanskog dima

Ja kao i kolega yedwy držim da je zakon šupalj i donesen samo da bi se ulizali EU standardima..podržavam djelomičnu zabranu jer ipak držim da svi imaju pravo izbora

Dali bi se zalagali za zabranu mobitela ako se dokaže da isti izaziva rak? Mislim da ne jer se ne možete odvojiti od njega..jelte..a meni smetate..recimo da se u sve birceve nasadi prigušivać signala..jel bi ušao u njega..nebi..jelda?

Mislim ima 1001 primjer štetnijih stvari oko nas koje bi trebale riješiti..

Mislim ok ja ovako i onako smanjujem..prestati necu zbog zdravstvenih razloga (imao sam astmu te sam je počeo "lječiti cigaretama"...vrlo vjerojatno vam zvuči apsurdno i glupo ali je tako..jednostavno pomaže i da ne bi pomislili..nisam jedini).

Lp
Hamm je offline  
Staro 08.11.2008., 19:51   #214
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ajd evo opet jednog pusaca (citaj - najgora stvar izumljena od domacih sapunica).

meni zakon ne smeta. meni zakon ne smeta. jel trebam jos koji put ponoviti? mislim da se slazu vecina pusaca sa mnom. problem je nacin na koji je donesen. problem je razlog zbog kojeg je donesen. nije problem u tome sto ja necu zapalit (jebo me pljuga, pusim preko 10 godina ali se mogu suzdrzati) nego je drugacija stvar. kod nas nema drugog nacina nego samo kaznama, kaznama i kaznama uvesti zakon. osobno mi se gadi takav nacin.

sljedeca stvar. mislite da je drzava donijela zakon da bi zastitila nepusace? zaista? drzava radi u 99,9% u svoju korist, samo sto smo (ste, ja osobno se ne ubrajam u tu skupinu) postali drustvo sa toliko ispranim mozgom i razmisljanjem, da je to nevjerovatno i zastrasujuce. i sada vecina koja cita nema pojma o cemu pricam, a to vuce onaj problem - odgoj. kojeg sam vidio kako je covjek protumacio, jos jednom pljesak od mene.


a sto se tice ovog za ekologiju, ma gdje smo mi kao drustvo od jednog zdravog razumnog drustva. to ko prica ili je malo munjen u glavu ili sere ko foka. to trenutno (a i u buduce vrijeme jer se ne nazire bolje) jednostavno nije prioritet, niti onaj drugi po redu prioritet. sve takoder licemjeri, to ti je kao da ides sredivat gumice na pipama, a krov ti stoji nezavrsen (karikiram, samo da me ne uhvatite odmah na vile).


vi zaprave mislite da je pusenje toliko zlo? vi niste znali do 26.09.2007., 22:34 (Gabre - prvi post) da je to stetno? ja osobno znam da je to stetno od kada se sjecam za sebe, roditelji su me upozoravali (stariji opcenito), ali eto propusio sam iz svoje osobne zelje. ne prisile necije, i zato smatram da bi trebalo nekako ovaj zakon provesti. jer i vi dok sjedite negdje uz nas najvecih cistih zla danasnjice, trujete se pasivno. ali mi je smijesno kako se hajka dignula odjednom, nitko nije imao obraza (ilitiga muda) da progovori o tome? i debela vecina je spremna nabiti na vile svakog pusaca.
vlast nije imala muda (obraza) do sada vec donesenog zakona? ali i cinjenica je ovo; kada dode neka nova (socnija i vise zanimljiva vijest), pusenje u zatvorenim prostorima ce nestati iz medija. i tako ce se ogromna vecina mozgova preusmjeriti na nove socne vijesti. to sto smo sve debilnija i gluplja nacija nikoga nije briga. onaj kojeg je briga i koji ima svjeze i perspektivne ideje jednostavno nestane, utopi se u masi i to je to od njega. i tako se vrtimo u krug, ali znam da pricam ono sto rijetko tko razumije.



i btw, nitko mi jos nije odgovorio (ni od pusaca niti od nepusaca) zasto drzava nije donijela zakon protiv pustanja tko zna kakvih plinova u okolis od tko zna kojih sve tvornica? kojekakve nusproizvode koje se ispustaju u rijeke? svakavih otpada koji se zakapaju u zemlju? zabranilo se prometovanje u uzim sredistima grada? uvela ekonomicnije i ekoloski prihvatljivije nacine javnog transporta? ikakve novce ulozila u alternativne izvore energije? o tome se ne prica, i automatski se o tome ne razmislja. fuj.


Ko babe se derete protiv nečega što je eto sad aktualno pa su se novine raspisale. Jel itko ovdje svjestan kakva se sve sranja, zagađivanja i trovanja dešavaju svaki dan?! Samo nisu u novinama jer nesmiju bit pa nitko o tome nepriča... Istražite malo sami, odjebite novine, big brader i trenutke istine.
Lijekovi, cjepiva, voda, hrana, auti, tvornice.
Jel ikome palo na pamet zašto je ovoliko slučajeva raka u zadnje vrijeme. Zašto POLA Amerike ima astmu?
A to je sve samo početak.

Ovce jedne
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 08.11.2008., 21:44   #215
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Kao što kaže Rols Rojs:"Tko je pušio popušio je".
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 09.11.2008., 00:17   #216
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
eto danas da zadovoljim sebe i pokazem si nisam zapalio od ~ 14:00 popodne. i ok, malo vise tamanim griclije, ali nista strasno.
ali cijelu vecer prdim ko manijak, jel to normalno? . opet zagadujem okolis sa svojim plinovima, nikad od mene "zeleni". kvragu. .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 00:44   #217
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
eto danas da zadovoljim sebe i pokazem si nisam zapalio od ~ 14:00 popodne. i ok, malo vise tamanim griclije, ali nista strasno.
ali cijelu vecer prdim ko manijak, jel to normalno? . opet zagadujem okolis sa svojim plinovima, nikad od mene "zeleni". kvragu. .
Treba nešto nadomjestit ovisnost

Čovjek (svi) prde puno puta na dan a da nisu ni svjesni, u biti više od 50% nismo svjesni, tako da se nomraš brinuti!


Eto ti zelenila
Baja 001 je offline  
Staro 09.11.2008., 01:20   #218
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Treba nešto nadomjestit ovisnost
pa da, ali nisam mahnitali ubojica sa sjekirom u rukama koji okolo napada ljude da mu daju pljugu. a vecina je ljudi tu napisala kako je to nesto ubitacna ovisnost, fuj fuj, tric trac, i predstavila ljude kao *manijake.

*ljude koji su manje vrijedni od ostalih nepusaca zato jer su ovisi o cigareti.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 01:36   #219
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
pa da, ali nisam mahnitali ubojica sa sjekirom u rukama koji okolo napada ljude da mu daju pljugu.
Imam jednog frenda..koji, al fkt. ovisan..covjek se trese ak ne zapali jednu u pol sata..uzas. Ili je to do psihe

@baja...svi smo mi prdonje...

O.T: Burko..zgodan ti ovaj citat od Rojsa u potpisu ..hehe, tj. legendaran
Halos je offline  
Staro 09.11.2008., 01:43   #220
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Imam jednog frenda..koji, al fkt. ovisan..covjek se trese ak ne zapali jednu u pol sata..uzas. Ili je to do psihe
Citiraj:
@baja...svi smo mi prdonje...
Pa to sam i napisao!
Citiraj:
O.T: Burko..zgodan ti ovaj citat od Rojsa u potpisu ..hehe, tj. legendaran
Zamisli netko nas napadne zimi a Gripene neće da upali, jer ima Saabov motor
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2008., 01:46   #221
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
nedavno sam bio u njemackoj vani, u disku
predobar je osjecaj kad udes u disko i umjesto dimne zavjese imas osjecaj kao da si u parfumeriju dosao

nisam pusac, al mi ide na k.... kad odem na kavu i smrdim ko lokomotiva kasnije
PUSENJE JE STETNO ali nazalost mi ljudi imamo naviku unistavat sve, pa i sebe
tuzno je da se zabranama ovakve stvari moraju postizat
jed2i je offline  
Staro 09.11.2008., 01:52   #222
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Zamisli netko nas napadne zimi a Gripene neće da upali, jer ima Saabov motor
Hahha...podjednak ugođaj onomu tko napada, i onomu tko biva napadnut... 8 dok je opremljen sa dvije rucne bombe i psovkama; vozac psuje i prijeti)

Ugl. bemti cigarete...to je tesko zlo, a ljudi nekuze da se na njima zaradjuje na najgori moguci nacim, meni je neshvatljivo, to da vec i klinci u osnovnim skolama u 5. rezredu puše..kako to preloše izgleda, ja sam igrao nogmet u njihovo vrijeme, a oni...

Kud to sve ide...

EDIT: Prdonja - covjek koji osim toga sto prdi, diči se time
Halos je offline  
Staro 09.11.2008., 02:07   #223
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
Al vi sto nepusite serendekate ja se bojim za svoje zdravlje mene drugi truju bmk, aj stoji da bude zabrana u nekim ustanovama kao sto je vec navedeno ali u birtiji cccc. Isto vec navedeno ak to ostane a sto je vjerovatno da nece ostat potpuna zabrana birtijama ce opast promet jebachki ....

Ak bude djelomicna zabrana i ak dopuste u nekim birtijama pusenje vidjet cete gdje ce biti ljudi a gdje nece.

E da vi nepusaci vjerovatno imate frendove koji puse i sta cete onda on koji pusi ode u birtiju u kojoj se smije pusiti a vi cete u onu u kojoj se nepusi a idete zajedno na pice , daj molim vas....i onda nakon sto odete tamo gdje se pusi vicete oni mene truju ....

Eto sta u Njemackoj misli o zabrani kad su ju ukinuli, ali ne to samo ima kod nas jao zdravstvo daje ovoliko i ovoliko para na ljecenje raka , i opet kao sto je bilo navedeno sta je s alkoholom nek njega zabrane potpuno , aha oce malo morgen koliko se para trosi na ljecenje alkoholicara ....ma mislim preduboka tema tak da je najbolje pustiti sve ....
Zmaj000 je offline  
Staro 09.11.2008., 02:43   #224
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Imam jednog frenda..koji, al fkt. ovisan..covjek se trese ak ne zapali jednu u pol sata..uzas. Ili je to do psihe
ma cista psiha sto se mene tice. sve je stvar samokontrole, nista vise. ne tice se samo pusenja nego i ostalih gro losih i krivih stvari.


Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
O.T: Burko..zgodan ti ovaj citat od Rojsa u potpisu ..hehe, tj. legendaran
nije rojs, nemam pojma kako se ovaj zove. Otrovne zmije (od 2:19)
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 03:08   #225
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ma cista psiha sto se mene tice. sve je stvar samokontrole, nista vise. ne tice se samo pusenja nego i ostalih gro losih i krivih stvari.
Onda se kontrolirajte i u zabranjenim prostorima. Sada znam da je lako reći, ali stvarno mislim da veliki dio pušača teško se može obuzdat da ne puše dok piju
Citiraj:
nije rojs, nemam pojma kako se ovaj zove. Otrovne zmije (od 2:19)
Ivo Lončar
Baja 001 je offline  
Staro 09.11.2008., 10:15   #226
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Tko god kaže da nemože prestat pušit ili da se nemože barem malo kontrolirati LAŽE i sebe i druge.
Moj frend je pušio 3 kutije na dan cca 15 godina isto kao i ja i rekao je da od 1.5 2001. godine neće više pušit i od tog dana nije zapalio niti jednu cigaretu.
Ja sam pušio 2 kutije na dan i od dana kad sam rekao da više neću nisam zapalio niti jednu cigaretu. Sve je stvar karaktera. Nas nije nitko natjerao nikakvim zakonima, niti nam je doktor govorio o štetnosti niti sam u tome vidio neku materijalnu korist. Kad sam prestao pušiti imao sam doma još 5 šteka Davidov Magnuma jer mi je sve ostalo bilo preslabo.
Sad si zamislite nekog nepušača koji se je s nama vozio 8 sati u autu. Čik za čikom u gubici. Nekad sam sa cigaretom palio drugu cigaretu.
Da mi je drago šta ne pušim je. Ali još uvijek kašljem nakon 6 godina, nemam više onaj odvratan okus u ustima, vratio mi se je njuh, žena nemora svako malo prati zavjese jer od dima požute, nemoram krečit svako malo jer zidovi požute, prsti mi nisu više žuti, ne smrdi mi kompletno sva odjeća u kući, nema onog odvratnog smrada od čikova, u autu nemoram svaka dva tjedna strugat prednju šajbu, ipak bi mi to bio trošak od 30 kn dnevno a za te pare bi za mjesec dana kupio solidnu grafičku i još bi mogao nabrajati gro stvari.
Pa kad se na jednu stranu stave loše stvari, a na drugu dobre i odvagne svatko će vidjeti da li će pušiti ili ne.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 09.11.2008., 10:27   #227
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
nedavno sam bio u njemackoj vani, u disku
predobar je osjecaj kad udes u disko i umjesto dimne zavjese imas osjecaj kao da si u parfumeriju dosao

nisam pusac, al mi ide na k.... kad odem na kavu i smrdim ko lokomotiva kasnije
PUSENJE JE STETNO ali nazalost mi ljudi imamo naviku unistavat sve, pa i sebe
tuzno je da se zabranama ovakve stvari moraju postizat

e to i meni ide na zivce odec u kafic i poslije smrdim ko kuga...

Ako zele pusit neka puse vani a ne da i nas nepusace truju posranim dimom...
__________________

Daten je offline  
Staro 09.11.2008., 11:43   #228
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Tko god kaže da nemože prestat pušit ili da se nemože barem malo kontrolirati LAŽE i sebe i druge.
Moj frend je pušio 3 kutije na dan cca 15 godina isto kao i ja i rekao je da od 1.5 2001. godine neće više pušit i od tog dana nije zapalio niti jednu cigaretu.
Ja sam pušio 2 kutije na dan i od dana kad sam rekao da više neću nisam zapalio niti jednu cigaretu. Sve je stvar karaktera. Nas nije nitko natjerao nikakvim zakonima, niti nam je doktor govorio o štetnosti niti sam u tome vidio neku materijalnu korist. Kad sam prestao pušiti imao sam doma još 5 šteka Davidov Magnuma jer mi je sve ostalo bilo preslabo.
Sad si zamislite nekog nepušača koji se je s nama vozio 8 sati u autu. Čik za čikom u gubici. Nekad sam sa cigaretom palio drugu cigaretu.
Da mi je drago šta ne pušim je. Ali još uvijek kašljem nakon 6 godina, nemam više onaj odvratan okus u ustima, vratio mi se je njuh, žena nemora svako malo prati zavjese jer od dima požute, nemoram krečit svako malo jer zidovi požute, prsti mi nisu više žuti, ne smrdi mi kompletno sva odjeća u kući, nema onog odvratnog smrada od čikova, u autu nemoram svaka dva tjedna strugat prednju šajbu, ipak bi mi to bio trošak od 30 kn dnevno a za te pare bi za mjesec dana kupio solidnu grafičku i još bi mogao nabrajati gro stvari.
Pa kad se na jednu stranu stave loše stvari, a na drugu dobre i odvagne svatko će vidjeti da li će pušiti ili ne.
'Ajde priznaj da te još "pere" nostalgija za pljugom...
 
Staro 09.11.2008., 12:34   #229
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Onda se kontrolirajte i u zabranjenim prostorima.
opet ponavljam (barem moje misljenje), nije stvar u tome, u kontroli tj zabrani. nego je problem kako je to doneseno. mislim da ces se sloziti kako nitko nije pitao ugostitelje dal podrzavaju taj zakon. jel tko pitao gradane ove drzave da se izjasne? ikoga jel se pitalo? nije. i razlog na koji je donesen meni ne odgovara, u tome je stvar.

da ti sutra donesu zakon koji na bilo koji nacin tebe ogranicava i sprecava u necemu, plus relativno drakonse kazne (ponavljam, ja cekam zakon koji diktira kaznu za dobivenu kaznu), plus sto gledas kako takav isti zakon u drugim naprednijim drzavama se gasi i ukida, nebi se protivio? nemoj samo gledati da je to samo pusenje.

i opet govorim, zasto taj zakon nije prosiren na ostalo "trovanje", ugrozavanje i zagadivanje ljudi? neda mi se ponavljat istu pricu ko papiga, ako nije skuzio onaj tko je procitao posljednjih par mojih postova o cemu pricam, ja tu pomoci nemogu niti necu. samo gledaj u jednom smjeru, jer je to i postalo normalno danas.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 13:41   #230
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Poštujem pravo države da izglasa bilo koji zakon koji im padne na pamet. Ne poštujem razlog zbog kojeg se izglasao ovaj zakon.

1. Regulacija zračenja mobitela ili bilo kojih radijskih frekvencija na metru kubičnom.
2. Regulacija ispušnih plinova na metru kubičnom.
3. Regulacija kvalitete vode i udjela fluora.
4. Regulacija kvalitete prehrambenih proizvoda i pića.
5. Regulacija poslovnog prostora prema ergonomskim zahtjevima.

Vas brine pušenje ? Samo hrabro...
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 09.11.2008., 13:46   #231
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Poštujem pravo države da izglasa bilo koji zakon koji im padne na pamet. Ne poštujem razlog zbog kojeg se izglasao ovaj zakon.

1. Regulacija zračenja mobitela ili bilo kojih radijskih frekvencija na metru kubičnom.
2. Regulacija ispušnih plinova na metru kubičnom.
3. Regulacija kvalitete vode i udjela fluora.
4. Regulacija kvalitete prehrambenih proizvoda i pića.
5. Regulacija poslovnog prostora prema ergonomskim zahtjevima.

Vas brine pušenje ? Samo hrabro...
Nemožeš reći kako to nije štetno samo zato jer ima neke stvari koja je štetnija i koja nije zabranjena (ali je ograničena).
Mar je offline  
Staro 09.11.2008., 14:22   #232
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Svojedobno sam kupio od nekog s foruma zalmanovu ruzu 70008 cu... Covjek pusac...

Zalman smrdio u 3 pizde materine po tom fakin poroku i legalnoj drogi...

Naravno da mi kako nepusacu smeta kad netko meni u blizini pusi.

Slicna stvar: izadem subotu navecer van, i vratim se doma te slijedeca 2 dana iskasljavam sivu sluz... Prekrasno... A one kojima su resice u grlu koje sluze za izbacivanje upravo takvih stetnih tvari spaljene od pusenja boli briga i govore kao zasto oni nemaju tih problema...

Pusaci, vas izbor... Meni jedino smeta to sto zapravo moji vrsnjaci nisu svjesni koliko to dode... Probaj kao ja prezivjet sa jebenih 400kn dzeparca na mjesec... I naravno, izlazit sa tim novcima van u subotu... Plus onda kupuj si cigarete...
Dobro, nijedan pusac kad zapali nema u glavi koliko to dode...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 09.11.2008., 14:35   #233
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
'Ajde priznaj da te još "pere" nostalgija za pljugom...
Moram priznati da ne. Možda jednom u 6 mjeseci, ako sam negdje na klopi i nakon toga netko zapali cigaretu zamiriši mi, ali ne toliko da bih zapalio.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 09.11.2008., 14:44   #234
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,085
Kad vidim zakon o zabrani davanja poticaja za uzgoj duhana i zakon o zabrani uzgoja duhana u HR onda cu povjerovati da rade za dobrobit ljudi. Do onda .....
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline  
Staro 09.11.2008., 14:47   #235
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
opet ponavljam (barem moje misljenje), nije stvar u tome, u kontroli tj zabrani. nego je problem kako je to doneseno. mislim da ces se sloziti kako nitko nije pitao ugostitelje dal podrzavaju taj zakon. jel tko pitao gradane ove drzave da se izjasne? ikoga jel se pitalo? nije. i razlog na koji je donesen meni ne odgovara, u tome je stvar.

da ti sutra donesu zakon koji na bilo koji nacin tebe ogranicava i sprecava u necemu, plus relativno drakonse kazne (ponavljam, ja cekam zakon koji diktira kaznu za dobivenu kaznu), plus sto gledas kako takav isti zakon u drugim naprednijim drzavama se gasi i ukida, nebi se protivio? nemoj samo gledati da je to samo pusenje.

i opet govorim, zasto taj zakon nije prosiren na ostalo "trovanje", ugrozavanje i zagadivanje ljudi? neda mi se ponavljat istu pricu ko papiga, ako nije skuzio onaj tko je procitao posljednjih par mojih postova o cemu pricam, ja tu pomoci nemogu niti necu. samo gledaj u jednom smjeru, jer je to i postalo normalno danas.
Zakon je izglasan u saboru, ne? U saboru koji su izabrali građani ove zemlje. Ako imaš problem s tim, pokreni akciju i počni skupljat par sto tisuća potpisa koji su potrebni za referendum. Ja ne kužim u čemu je problem? Oko 30% građana ove zemlje puši. 70% NE puši. Dakle, mislim da su pušači u velikoj manjini. I čemu sad jambranje? To je isto ko i da debelo izgubiš na državnim izborima (30:70)i onda kasnije cviliš kak ti je kriv ovaj, kak ti je kriv onaj, tražiš ponavljanje izbora...
Zakoni su tu baš iz razloga da ograničavaju, to im i je poanta. Inače bi si više puta priuštio da nekažnjeno otkinem glavu nekom idiotu na cesti kaj nezna kaj je žmigavac, gledanje prilikom prestrojavanja i slično.
Pušači su debela manjina i tu je kraj priče. Nitko ti nije zabranio da pušiš doma ili na cesti. Ide ti na neku stvar to što su ti zabranili pušenje u birtiji dok piješ kavu al te isto tako i boli ta stvar što nepušači žele da u toj istoj birtiji popiju kavu bez da se usmrde. Samo da se zna, i ja sam pušač, i derem 2 kutije pa i više dnevno al da podržavam zakon, podržavam. Mi smo jebena manjina i moramo se priklonit volji većine.
Licemjerno je od države da daje poticaje za sadnju duhana i u biti uopće to što prodaje cigarete, al dosad nisam čuo da se ijedna administracija u svijetu odrekla silnog profita koji donose cigarete. Pa tako neće ni naša. Ja bih bio najsretniji kad bi kutija pljuga koštala 150kn pa da se konačno natjeram da prestanem. Ne trebaju mi klinička ispitivanja ni natpisi na kutiji da znam da je pljuga štetna. Osjećam to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 09.11.2008., 15:15   #236
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Zakon je izglasan u saboru, ne? U saboru koji su izabrali građani ove zemlje. Ako imaš problem s tim, pokreni akciju i počni skupljat par sto tisuća potpisa koji su potrebni za referendum. Ja ne kužim u čemu je problem? Oko 30% građana ove zemlje puši. 70% NE puši. Dakle, mislim da su pušači u velikoj manjini. I čemu sad jambranje? To je isto ko i da debelo izgubiš na državnim izborima (30:70)i onda kasnije cviliš kak ti je kriv ovaj, kak ti je kriv onaj, tražiš ponavljanje izbora...
Zakoni su tu baš iz razloga da ograničavaju, to im i je poanta. Inače bi si više puta priuštio da nekažnjeno otkinem glavu nekom idiotu na cesti kaj nezna kaj je žmigavac, gledanje prilikom prestrojavanja i slično.
Pušači su debela manjina i tu je kraj priče. Nitko ti nije zabranio da pušiš doma ili na cesti. Ide ti na neku stvar to što su ti zabranili pušenje u birtiji dok piješ kavu al te isto tako i boli ta stvar što nepušači žele da u toj istoj birtiji popiju kavu bez da se usmrde. Samo da se zna, i ja sam pušač, i derem 2 kutije pa i više dnevno al da podržavam zakon, podržavam. Mi smo jebena manjina i moramo se priklonit volji većine.
Licemjerno je od države da daje poticaje za sadnju duhana i u biti uopće to što prodaje cigarete, al dosad nisam čuo da se ijedna administracija u svijetu odrekla silnog profita koji donose cigarete. Pa tako neće ni naša. Ja bih bio najsretniji kad bi kutija pljuga koštala 150kn pa da se konačno natjeram da prestanem. Ne trebaju mi klinička ispitivanja ni natpisi na kutiji da znam da je pljuga štetna. Osjećam to.


Ovo je pravilno razmišljanje. Volim kada se netko suosjeća sa nepušačima!
Baja 001 je offline  
Staro 09.11.2008., 15:47   #237
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
eto, vidim koliko se cita i razumije necije razmisljanje. toliko od mene u ovoj temi, i dalje pisite samo svoje misljenje da ne procitate tude, i nedajboze, da si malo prosirite razumijevanje. uzivajte .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 15:48   #238
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,085
Sve je to OK. Smeta me licemjernost drzave ali i to se da prozvakati
Ali sve mi to skupa lici na onu :
"Psi laju a karavane prolaze "
A te karavane su bitne, kao npr.
-upozorenja Rohatinskog o sve losijem stanju (btw. sva do sad su se pokazala tocna)
-dug koji nezaustavljivo raste
-rasprodaja -bit cemo svoji na tudjem
-itd, itd ali to je vec politika a o njoj ne smijemo
Zakon je u redu ako se bude provodio ali je u ovom trenutku nekako nebitan i djeluje da odvlaci paznju. Dok ljudi raspravljaju o zabrani pusenja, 0% alkohola i tako to, dobro je. Ako pocnu o onom gore navedenom, onda nije dobro. Ili je svejedno ?
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline  
Staro 09.11.2008., 16:48   #239
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
ja sam prestao pusit prije 3 i pol godine. pusio sam dosta, previse. i kako kaze AMD, "vratio mi se njuh", i mogu vam rec da mi sad fakat smrdi i smeta pun qrac dima u zatvorenim prostorima. sto se tice pasivnog pusenja to me ne hebe, kad bi me takve stvari zabrinjavale zivio bi pod staklenim zvonom. sto se tice ovog zakona, slazem se s njim. kad bi bilo moguce natjerat vlasnike birtija/klubova itd. da imaju 4m visok plafon, ventilacijske cijevi fi 1000-2000, i da ta ventilacija uredno radi, onda se nebih slagao sa zakonom. jer u dobro ventiliranoj prostoriji nije to nista strasno. al svatko ko je bio vani negdje di je guzva zna da djubrad stedi na klimi i ventilaciji i da dima ima puno previse, i to nije za ljude, ako se neda rjesit drugacije, zabrani svima. i to je to. a fala bogu da to drzava ne radi zbog ljudi, pa kom to moze uopce past na pamet. pa ne kaze se dzabe, pomozi si sam, pa ce ti i bog pomoc... ko je dovoljno glup (nemojte se sad vrijedjat na ovo glup, valjda je jasno sto s tim zelim rec) da pusi, ubija se i placa na to porez, ima potpuno pravo na to, al daj drugima da disu. zamislite sad da pored vas dok sjedite u svom omiljenom bircu, pijete kafu, naravno uz pljugu, a pored vas dodje desetak cobana i pusi one herbalete (biljna pusilica - ko ju je jednom namirisao, to ne zaboravlja)...
rodney je offline  
Staro 09.11.2008., 17:25   #240
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
eto, vidim koliko se cita i razumije necije razmisljanje. toliko od mene u ovoj temi, i dalje pisite samo svoje misljenje da ne procitate tude, i nedajboze, da si malo prosirite razumijevanje. uzivajte .
Pročitao sam tvoje postove al u biti ne kužim što ti hoćeš.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
meni zakon ne smeta. meni zakon ne smeta. jel trebam jos koji put ponoviti?
Dobro, tebi zakon ne smeta.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
problem je nacin na koji je donesen. problem je razlog zbog kojeg je donesen. kod nas nema drugog nacina nego samo kaznama, kaznama i kaznama uvesti zakon. osobno mi se gadi takav nacin.
Pošto te ne kužim, ajd mi onda objasni na koji bi ti način donio taj zakon i u čemu je problem s "načinom" donošenja.
Naravno da se kaznama provodi zakon. Ne samo kod nas, nego SVUGDJE. Da njih nema, nitko ih nebi poštovao. Zaista misliš da ljudi nebi pušili po kafićima da je donesen zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima al da ne postoji nikakva sankcija u slučaju kršenja zabrane???

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sljedeca stvar. mislite da je drzava donijela zakon da bi zastitila nepusace? zaista? drzava radi u 99,9% u svoju korist, samo sto smo (ste, ja osobno se ne ubrajam u tu skupinu) postali drustvo sa toliko ispranim mozgom i razmisljanjem, da je to nevjerovatno i zastrasujuce.
Nekako mi izgleda da ti personaliziraš državu. Država nije osoba, i nije zla te radi samo u svoju korist. I baš me zanima da mi u praksi objasniš to stanovište "drzava radi u 99,9% u svoju korist". Sav novac koji država uzme nekakvim nametom ide u proračun a ne na neki privatni "državin" račun. Ljudi koji vode državu mogu bit ovakvi i onakvi al zakon je izglasan većinom. Ko nam je kriv što smo ih izabrali.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
a sto se tice ovog za ekologiju, ma gdje smo mi kao drustvo od jednog zdravog razumnog drustva. to ko prica ili je malo munjen u glavu ili sere ko foka. to trenutno (a i u buduce vrijeme jer se ne nazire bolje) jednostavno nije prioritet, niti onaj drugi po redu prioritet. sve takoder licemjeri, to ti je kao da ides sredivat gumice na pipama, a krov ti stoji nezavrsen (karikiram, samo da me ne uhvatite odmah na vile).
Želimo u EU? Želimo. E pa onda moramo ispoštovat tisuću raznoraznih stvari uključujući i ekološke zakone.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
vi zaprave mislite da je pusenje toliko zlo? vi niste znali do 26.09.2007., 22:34 (Gabre - prvi post) da je to stetno? ja osobno znam da je to stetno od kada se sjecam za sebe, roditelji su me upozoravali (stariji opcenito), ali eto propusio sam iz svoje osobne zelje. ne prisile necije
Budimo realni, svi smo propušili jer smo bili glupi. Jer smo htjeli bit kul i face i jer su stariji to radili. Nitko nije propušio jer mu je uvlačenje dima u pluća bio fenomenalan osjećaj.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i zato smatram da bi trebalo nekako ovaj zakon provesti. jer i vi dok sjedite negdje uz nas najvecih cistih zla danasnjice, trujete se pasivno. ali mi je smijesno kako se hajka dignula odjednom, nitko nije imao obraza (ilitiga muda) da progovori o tome? i debela vecina je spremna nabiti na vile svakog pusaca.
Nije se nikakva hajka dignula nego je donesen zakon. I to odjednom. Kak bi ga trebalo donest, u dva puta? I ne osjećam se ugroženo od nepušaća za razliku od tebe. Di ti živiš, u Bagdadu?



Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i btw, nitko mi jos nije odgovorio (ni od pusaca niti od nepusaca) zasto drzava nije donijela zakon protiv pustanja tko zna kakvih plinova u okolis od tko zna kojih sve tvornica? kojekakve nusproizvode koje se ispustaju u rijeke? svakavih otpada koji se zakapaju u zemlju? zabranilo se prometovanje u uzim sredistima grada? uvela ekonomicnije i ekoloski prihvatljivije nacine javnog transporta? ikakve novce ulozila u alternativne izvore energije? o tome se ne prica, i automatski se o tome ne razmislja. fuj.
Pričaš gluposti, svi ti zakoni postoje. Zabraniti prometovanje u užim središtima grada? Želiš diskriminirati stanovnike centra? Ekonomičniji i ekološki načini javnog transporta? Sve to košta neke novce koje mi nemamo. Usput, ekološki načini transporta često ispadnu veći zagađivači od običnih. Jer im treba npr. struja koju proizvodi npr. termoelektrana koja u atmosferu ispušta čudo od zagađenja.
Iz svih tvojih postova ja sam zaključio da si ti vrlo frustriran stanjem u našoj državi te ti ništa ne valja. Nisam nigdje pročitao tvoj neki konkretan primjer šta, kako i zašto bi ti napravio. Samo da ništa ne valja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na