Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2014., 07:38   #211
nikve
Premium
Moj komp
 
nikve's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 206
Čitam tu svi ste vozili 10-15 minuta pa i više, polagao sam prije par mjeseci i bio sam gotov za 5-6 minuta (Relacija Osijek Zrinjevac - Hotel Mursa) jer je instruktor žurio na rođendan, još mi je termin bio u 14:00, a do 14:00 sam već sa instruktoricom sjedio na pivu .
nikve je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 08:34   #212
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja sam na drugom padu kod tog nekog nuklearnog pedera iz haka bio obaviješten da sam pao nakon 40minuta vožnje u jutarnjoj špici po apsolutno cijelom gradu sa naglaskom na centar.

to je bilo jako šupački.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2014., 12:54   #213
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam na drugom padu kod tog nekog nuklearnog pedera iz haka bio obaviješten da sam pao nakon 40minuta vožnje u jutarnjoj špici po apsolutno cijelom gradu sa naglaskom na centar.

to je bilo jako šupački.
40 min žmikanja? Auč. Doduše, ljudi su govna. Ako im još dadeš moć odlučivanja o nečemu, onda dobiš govna na kvadrat. I pad nakon 40 min.

A nakon tog pada još slijedi par sati popravne vožnje za kaznu? Koliko točno toga treba odguliti dok te opet ne puste na ispit?

Ustvari mi najviše stresa ne predstavlja neuspjeh kao takav, nego neizbježan nokaut po džepu. Već do sad su mi digli skoro 1000 €. Ko da za pilota polažem, majku mu. :-(
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:13   #214
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Ja sam imo rutu poligon na kocki - savska - selska -polukruzno kod pittarella i natrag na poligon
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:15   #215
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
40 min žmikanja? Auč. Doduše, ljudi su govna. Ako im još dadeš moć odlučivanja o nečemu, onda dobiš govna na kvadrat. I pad nakon 40 min.

A nakon tog pada još slijedi par sati popravne vožnje za kaznu? Koliko točno toga treba odguliti dok te opet ne puste na ispit?

Ustvari mi najviše stresa ne predstavlja neuspjeh kao takav, nego neizbježan nokaut po džepu. Već do sad su mi digli skoro 1000 €. Ko da za pilota polažem, majku mu. :-(
povisili su sa 3 sata na 5 sati obveznih za plaititi nedavno, znaci oko dodatnih 1000 kuna i nije to ni blizu pilotu ne brini.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:21   #216
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
povisili su sa 3 sata na 5 sati obveznih za plaititi nedavno, znaci oko dodatnih 1000 kuna i nije to ni blizu pilotu ne brini.
Kriste isuse, od muke ću popiti sve trodone koje imam. Svaki ponovni izlazak na ispit je 1000 para?! E sad sam pod mega stresom.. :'(
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:24   #217
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
povisili su sa 3 sata na 5 sati obveznih za plaititi nedavno, znaci oko dodatnih 1000 kuna i nije to ni blizu pilotu ne brini.
Nije istina, još su uvijek obavezna 3 dodatna sata vožnje prije ponovnog ispita.

oko 820kn je ponovni izlazak
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:37   #218
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Nije istina, još su uvijek obavezna 3 dodatna sata vožnje prije ponovnog ispita.

oko 820kn je ponovni izlazak
Onda imam krive informacije tj uvalili su nekome

EDIT: navodno je prvi put obvezno 5 sati a svaki slijedeci 3 sata.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:41   #219
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
kakvo čuđenje ?!
po pravilu ne bi smjeli i trebali sa B kategorijom voziti ispod 30 min na ispitu, isto tako iznad 45 min.
Da to zbilja odvoziš bez zamjerke, nema te sile koja te može srušiti. Bez obzira na vrijeme provedeno na ispitu. Istina da se sa vremenom povećava i mogućnost pogreške, ali... to je sa razlogom i sve je jasno propisano. Nikakve tablete, nikakav alkohol i nikakvo živciranje ne pomaže. kako ne na ispitu tako i u svakodnevnom prometu. laganini

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 14:24   #220
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Zasto ne uvedu kamere na sajbi u aute? Osim novca. Pa onda na ispitima ne bi bilo srusio me bez razloga mozda bi onda svatko pao xD
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2014., 14:42   #221
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
i oni su ljudi, progledaju kroz prste. ruku na srce, neke stvari se mogu tolerirati- pogotovo ako se pita za dopuštenje, da se naprave sa razlogom ili ako je netko pod stresom pa malo pričati sa njim- opustiti ga... ali se nešto zbilja ne može tolerirati, niti se to tolerira u realnosti na cesti. samo se ljudi provuku bez nezgoda i nesreća pa nikome nista (onda misle da mogu i smiju). pregrmis i ides dalje.

treba se pozabaviti da ljudi ne štrebaju ceste i puteve na pamet nego da prate oko sebe.
nedavno sam zablokirao raskrižje u jankomiru zbog pametnog galamdžije... koji je zašutio na retoričko pitanje 'ko je kome sa desne strane?!'
pokisnuo je, mahnuo i pričekao
uči se na pamet, vozi po navici. a jedan vozač padobranac (npr iz drugog dijela grada- prvi put tu) i srušeni znak mogu napraviti problem i pomutnju.
laganini samo i libo te

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 14:48   #222
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Onda imam krive informacije tj uvalili su nekome

EDIT: navodno je prvi put obvezno 5 sati a svaki slijedeci 3 sata.
Neovisno o tome koji put padneš, za ponovno izlazak moraš 3 nova sata odvoziti
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 15:31   #223
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
i oni su ljudi, progledaju kroz prste. ruku na srce, neke stvari se mogu tolerirati- pogotovo ako se pita za dopuštenje, da se naprave sa razlogom ili ako je netko pod stresom pa malo pričati sa njim- opustiti ga... ali se nešto zbilja ne može tolerirati, niti se to tolerira u realnosti na cesti. samo se ljudi provuku bez nezgoda i nesreća pa nikome nista (onda misle da mogu i smiju). pregrmis i ides dalje.

treba se pozabaviti da ljudi ne štrebaju ceste i puteve na pamet nego da prate oko sebe.
nedavno sam zablokirao raskrižje u jankomiru zbog pametnog galamdžije... koji je zašutio na retoričko pitanje 'ko je kome sa desne strane?!'
pokisnuo je, mahnuo i pričekao
uči se na pamet, vozi po navici. a jedan vozač padobranac (npr iz drugog dijela grada- prvi put tu) i srušeni znak mogu napraviti problem i pomutnju.
laganini samo i libo te

Meni je uvijek korisno na teškim/nepreglednim raskršćima napamet nabubati gdje su trokuti i slično, jer nekad se dosta teško vide. Ako malo usporim ili zastanem da shvatim kakva je prometna signalizacija, ekipa mlatne po gasu (iako nemaju prednost) jer misle da ih puštam/whatever i skoro se zabiju u mene.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 15:54   #224
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
ako vidiš da si u prednosti pred svima, lagano kreni i svojom akcijom daj do znanja "gle- moja prava i ja idem". ako nemaš, čekaj ili ovo gore napravi nad nekim za koga si sigurna da si u prednosti.
po pravilu je, svakome je dopušteno usporiti prije raskrižja i izvidjeti situaciju. poželjno je i dobro je tako napraviti.

jedino što treba "nabubati"- priviknuti se- je mjesto uobičajenog postavljanja znaka i gdje ga potražiti. uostalom, kad ideš u susret nekoj situaciji/raskrižju predviđaš što bi te moglo tamo dočekati.



ispit iz vožnje će ubrzo ili imaš još za voziti ? obzirom na pisanja, mislim da si prešla pola ali da ih ima još. samo ne brini. polako i na ispitu i kasnije na cesti. ja se ne ljutim na oprezne, spore itd itd.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 16:28   #225
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Neovisno o tome koji put padneš, za ponovno izlazak moraš 3 nova sata odvoziti
imam dva frenda koji su instruktore i autoškolu poslali u kurac s dodatnim satima i samo izašli na ispit odmah u slijedeci slobodni termin
dobro, to je bilo tamo 2008. i 2009.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 22:09   #226
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Je li to ono sa čunjevima u rikverc? Tog se slabo sjećam. Znam samo da se kormilo uvijek mota za točno jednu četvrtinu od početnog položaja i da se u obadva retrovizora treba paziti kurs...
Bože dragi, kakve vražje četvrtine... Dok god o vožnji, parkiranju i svemu tome razmišljaš tolko tehnički kak su ti objašnjavali na poligonu, sjebat ćeš se. Daj se opusti, inače buš došla tam i razmišljala o tome kolko si okrenula volan, jel za cijelu četvrtinu ili možda trećinu ili kolko. -.- Vježbaj na nekakvom parkiralištu ili negdje na cesti di znaš da nema policije, ak imaš tak nešto u blizini. Ja sam iz trećeg puta položila. Prvi put me uhvatila trema, počele mi se noge trest, pala. Drugi put sam pala jer sam zadnja polagala i ispitivač si je popunio kvotu prije mene, doslovno mi je to instruktor reko nakon ispita. Treći put prošla samo tak. Vozim sad već 5 godina, dok se sjetim kak sam vozila kad sam položila, ono, jebiga, nisam bila najbolji vozač. Al kaj, s vremenom stekneš iskustva i postaneš bolji, ko i u svemu. Samo nemoj o svemu tak tehnički razmišljat, jer tu ćeš se sjebat. To ne znači da ne moraš znat kad si u prednosti i tako to, jel, kužiš kaj mislim valjda.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 14:20   #227
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Pa nije tehničko razmišljanje ako volim znati kaj radim...

Sad sam pri kraju svega, idući tjedan prijavljujem ispit a loša karma nek radi sa mnom što ju volja.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 15:59   #228
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Samo polako, i kak ti vele nemoj napamet vozit.
Pazi samo kod parkiranja, bolje je krivo uparkirat pa popraviti nego zveknut u rubni kamen. To ti je odmah pad.

Poligon je piece of cake, isto ak se stvarno pomotaš toliko da ne znaš gdje si, možeš probat opet samo nemoj zveknut u čunj.
Zadnji sat će te instruktor opet na poligon da ponoviš radnje. Mene je recimo pozvao 20min prije ispita da to ponovimo.
Ispitivači ko ispitivači, imaš seronja a imaš i super ljubaznih. U zadnje vrijeme su svi oke i nemaš brige s njima. Na početku ispita ako te čovjek sam ne pita možeš mu reći da ti kaže odmah ako napraviš diskreditirajuću pogrešku. Čisto da se ne gnjaviš.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 16:18   #229
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,184
po mojem mišljenju ljudi padnu na ispitu iz vožnje zbog najviše treme, a ne zbog neznanja.... vjerojatno postoji određen ispitivača koji te namjerno ruše ali mislim da njih ima jako malo... uglavnom se sami zeznete...

bilo bi najbolje da ne trebate ići u autoškolu nego da možete sami učiti i onda prijaviti ispit kao u americi
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 16:44   #230
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
bolje je ovako da svi prođu kroz isto i kroz iste kriterije (pa makar oni bili veliki), nego da se na blef uči i prijavljuje. kakvi jesmo, sve bi se to shvatilo olako. a sa vožnjom nema zajebancije i nema kajanja poslije je** !
za sve postoji instruktor, on će svakoga uputiti na što pripaziti, procijeniti tvoje mogućnosti i reći ti sve što trebaš znati. samo bez straha. najveća preporuka koju bi ja ikome na vozačkom dao. budi dovoljno samouvjeren/a, stoji čvrsto kod svojih radnji, polako i bez žurbe. ikada igdje na javnoj cesti.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2014., 09:25   #231
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
40 min žmikanja? Auč. Doduše, ljudi su govna. Ako im još dadeš moć odlučivanja o nečemu, onda dobiš govna na kvadrat. I pad nakon 40 min.

A nakon tog pada još slijedi par sati popravne vožnje za kaznu? Koliko točno toga treba odguliti dok te opet ne puste na ispit?

Ustvari mi najviše stresa ne predstavlja neuspjeh kao takav, nego neizbježan nokaut po džepu. Već do sad su mi digli skoro 1000 €. Ko da za pilota polažem, majku mu. :-(
pa u biti tada je autoškola diktirala koliko trebaš dodatnih sati, ali je instruktor reko da mi ne treba ništa jer vozim oke, ali eto bio sam prvo žrtva svoje gluposti/treme i onda hak-a.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2014., 20:49   #232
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Postalo mi je bolno jasno da ću na ispit izaći bez iskustva u vožnji autocestom, vožnji po noći i bočnom parkiranju.

Veli učitelj da me to neće pitati na ispitu, pa je bolje da to malo preostalog vremena utrošimo na bavljenje sa ispitnim scenarijima.

Bit će veselo ako ću imati svoje auto.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2014., 21:03   #233
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Postalo mi je bolno jasno da ću na ispit izaći bez iskustva u vožnji autocestom, vožnji po noći i bočnom parkiranju.

Veli učitelj da me to neće pitati na ispitu, pa je bolje da to malo preostalog vremena utrošimo na bavljenje sa ispitnim scenarijima.

Bit će veselo ako ću imati svoje auto.
Pa ništa novo da ne probaš vožnju u svim uvjetima (recimo snijeg, ako i ko ide tad u autoškolu)
Ja isto nisam bil na autocesti ili vozil po mraku. Čak mislim da ni na semaforu nijednom nisam bil Voziti naučiš s vremenom, a u autoškoli te nauče samo upravljati autom (i naravno znakove i ostalo).

A u vezi bočnog parkiranja, čudno da nije došlo na red. Meni to na dijelu ispita na poligonu bil jedan od zadataka.

Zadnje izmijenjeno od: Quick22. 28.05.2014. u 21:09.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:03   #234
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
E, danas me rušilo.

Prvo me tražilo one razne trikove po poligonu. To napravim super. Pa odem na cestu. Tak, skoro pola sata se vozim na cesti i sve u redu. Onda me odvede u neke male zakučaste ulice. I tamo padnem.

Smijem li idući put na zakučastim ulicama upaliti 4 žmigavca ako se opet izgubim?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:05   #235
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
kakve pak su to ulice za boga miloga?
i kaj si trebala tam raditi, koje manevre?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:17   #236
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
kakve pak su to ulice za boga miloga?

Ma ja se sjebem kao tikva. Slučajno od stresa skrenem lijevo umjesto desno u jednoj od tih ulica. Ajd dobro, ništa strašno ako se opet ne ponovi. No onda se ovaj uskokodače sa zapovijedima o novom kursu. Dok ja polako puzim u prvoj i zvjeram okolo da shvatim o čemu taj priča, prišulja mi se auto sa desne strane, skroz polako. Opazim ga samo letimično, pretpostavljajući da tip ima trokut pa tak sporo ide, i nastavim upinjati svu svoju pozornost na sve osim toga auta.

Naravna stvar da njegovog trokuta nije bilo. I padnem kao kruška radi oduzimanja prednosti.

Trebalo se možda zaustaviti sa svim žmigavcima u tom vijugastom crijevu, dok ne shvatim novonastalo stanje...

Citiraj:
i kaj si trebala tam raditi, koje manevre?
Gdje?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:28   #237
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Kakvo novonastalo stanje u ulici ?
Ulica jedna k'o i svaka druga, samo pogledaš znakove i to ti je to.

Ako znaš znakove i pratiš ih nema šanse za zukneš na ispitu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:36   #238
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
@Valley
gledaj znakove - uvijek
jebe se tebi koji kurs ti je zadal, ne ocijenjuje se držanje kursa nego sama vožnja, tako da se možeš i zeznuti s time koji put
posebno prati raskrižja

a pod manevre sam mislil na ono okretanje u rikverc dok za pomoć koristiš sporednu ulicu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:48   #239
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
@Valley
gledaj znakove - uvijek
jebe se tebi koji kurs ti je zadal, ne ocijenjuje se držanje kursa nego sama vožnja, tako da se možeš i zeznuti s time koji put
posebno prati raskrižja

a pod manevre sam mislil na ono okretanje u rikverc dok za pomoć koristiš sporednu ulicu
Nekad su znakovi duboko u ulici sa kojom je raskrižje i teško se vide, nije se na odmet malo zaustaviti ako nisi načisto kaj se kuha... Valjda.

A tak je to kad mi je pukla koncentracija nakon pola ure torture.

Tražilo me na poligonu ono sa čunjevima u rikverc i trebalo je bijesno krenuti iz sve snage i zatim naglo stati bez da udariš čunj.

Poslije vožnje po cesti me tražilo i parkiranje, ali dobro je kaj si ja smijem pronaći mjesto koje mi se sviđa...

I sve to uspješno uradim i onda zveknem na gluposti...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 12:17   #240
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
kad nisi sigurna, igraj na vozačku kolegijalnost/ kulturu i mahni drugom vozaču da ide
Željac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na