Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2012., 15:36   #2341
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Napisi zbog cega,pa ce ljudima biti jasno zasto nemoze,pa nece vise davati lovu salabajzerima...ako radis sa time,bolje ces objasniti
Evo ti odgovora : http://www.hanfa.hr/

Jednostavno su počeli u segmentu nadzora osiguranja raditi svoj posao kako je to zakonom zamišljeno. Kazne su drastične.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 15:48   #2342
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
daj nemoj biti smiješan ljuti matorac

ista ta hanfa pušta maltene javne oglase darova uz ao
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2012., 16:15   #2343
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj nemoj biti smiješan ljuti matorac

ista ta hanfa pušta maltene javne oglase darova uz ao
Ha, AO je ionako zakonska obaveza i cijena je jedinstvena pa se osiguravateljima progleda kroz prste za reklamiranje i sitne poklone. Kod kaska je gotovo sve dopušteno. No, Hanfa je stisnula sustav evidencije polica/vozača/vozila/bonusa i sad je nemoguće namuljati popust. Opciju da mi je stric direktor Allianza i da mi može srediti 50% popusta, neću uopće razmatrati.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:20   #2344
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Koja je vjerojatnost da u EU postroze kriterije za tehnicki preglet, prestanu uzimat 100kn za kavu itd.?
Nadam se da će ih postrožit jer bi se smanjio broj prometnih nezgoda, a i bilo bi puno bolje za kupce rabljenih vozila (jer bi ta vozila bila u puno boljem stanju).

Znam iz prve ruke (a zna i većina vas) da se puštaju auta sa plastičnim gumama starim 5-6 godina i sa kočnicama na donjoj granici ispravnosti.

Problem je većinom, složit ćete se, u niskom standardu. Naravno da je lako održavat auto kad ti na njega odlazi misečno 10% plaće, a kad ti odlazi 3-4 puta više, onda baš i nije. I tu ne ciljam na one koji kupe auto iznad svojih mogućnosti, već na one kojima je auto potreba.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:34   #2345
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Nadam se da će ih postrožit jer bi se smanjio broj prometnih nezgoda
To jednostavno nije istina, bar ne kod nas-najveći dio stokunaca odlazi na eko-test a vozila su pod garancijom...i sa urednim atestom da podržavaju tu-i-tu normu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:39   #2346
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Napisi zbog cega,pa ce ljudima biti jasno zasto nemoze,pa nece vise davati lovu salabajzerima...ako radis sa time,bolje ces objasniti
Zato što je od lani minimalna kazna za 1 (JEDNU) uhvaćenu smuljanu policu 20.000kn-maximalna je 200.000kn i momentalno oduzimanje licence onom ko je izdao tu policu, i nitko normalan, osim možda torbara, s njima nemam više nikakve veze, i moji ih izbjegavaju maksimalno, neće ići izdati takvu policu i dobiti otkaz na solidno plaćenom poslu i redovitim primanjima i izgubiti licencu.

Fora je što je od lani uveden jedinstveni sustav ao polica pod kapom HUO-a, tako da meni netko recimo donese policu iz nekog desetog osiguranja, ja vidim sve relevenatne podatke od iste, dakle da li je bonus taj koji piše na polici (ljudi su nekad ručno pisaćom mašinom pisali police i bonuse koji su njima odgovarali, pa sve do skora), da li je vlasnik police imenom i prezimenom, oib-om i datumom rođenja točno taj, broj šasije vozila mora biti točan, više ne idu fore kao nekad da se umjesto nule stavi veliko O, i broj police i oznaka osiguravajućeg društva (prva dva broja svake police AO) moraju 100% odgovarati. Pa ti sad vidi koliko je to relevantnih podataka koji se vežu uz svaku pojedinačnu policu i moraju odgovarati kad polica dođe na provjeru u huo. A do lani se muljalo na 100 načina, da sada ne iznosim detalje javno, i ništa od tih podataka ako je osiguranik iz tuđeg osiguranja nije bilo dostupno, samo broj police, i eventualno ime i prezime ili reg. oznake. A sada samo probaj unesti nešto da nemaš papirnato pokriće za izmjenu (registarski list iz cvh, vjenčani list, kupoprodajni ugovor, rješenje o invalidnosti,itd., ovisno za što treba), pa da vidiš kako ti se takva polica vrati u roku odmah, pa ili plati iz svog džepa razliku do ispravne cijene sa odgovarajućim bonusom, ili ako tariferu to promakne, firma plaća masnu kaznu, a tebi šup karta za vijeke vijekova.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj nemoj biti smiješan ljuti matorac

ista ta hanfa pušta maltene javne oglase darova uz ao
Darova uz ao nema već godinu i nešto jer su zabranjeni od strane hanfe, jer je svaki oblik 'nutkanja' stranaka u vidu upaljača, kemijskih, mirisa, poklon bonova i ostalih reklamnih materijala stavljen u domenu zakona pod mito i korupcija Svatko ko riskira i radi suprotno, riskira velike kazne, i što se daje, daje se 'ispod stola'.
AO je stavljen pod debelu kontrolu državnih agencija jer država ubire nemalih 15% svog poreza na AO, premija kojeg ukupno na razini države iznosi desetke milijardi kuna svake godine, pa nije državi svejedno da li netko plaća 15% od 50mlrd kuna ili 15% od 80mlrd kuna
Zato su tolike drakonske kazne, sankcije i kontrole unazad godinu dana.

To što hanfa nekom gleda kroz prste, to su fore, sad će te pustit, a za mjesec dana će ti lupit takvu kaznu da ti ne padne na pamet duže vremena pustit oglas ili dijelit nešto.

@jelc - kod nas je globalni problem nekvaliteta goriva koja se prodaju, i zato su rezultati ekotestova tako katastrofalni, a drugi razlog je što većina ljudi automobile koristi na vrlo kratkim relacijama, što jako šteti rezultatu na ekotestu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:40   #2347
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ha, AO je ionako zakonska obaveza i cijena je jedinstvena pa se osiguravateljima progleda kroz prste za reklamiranje i sitne poklone. Kod kaska je gotovo sve dopušteno. No, Hanfa je stisnula sustav evidencije polica/vozača/vozila/bonusa i sad je nemoguće namuljati popust. Opciju da mi je stric direktor Allianza i da mi može srediti 50% popusta, neću uopće razmatrati.
no ne bi se smjelo progledavati kod ao-a, kasko je druga priča jer je vezan striktno za firmu.

hanfa... lol

kaj im je trebalo 10 godina da skuže kako se prodaju bonusi na dobar dan?

@jopis... izgleda da ti tvojih 3k poznanika baš i ne daju realan feedback što se ao tiče
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:00   #2348
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
no ne bi se smjelo progledavati kod ao-a, kasko je druga priča jer je vezan striktno za firmu.

hanfa... lol

kaj im je trebalo 10 godina da skuže kako se prodaju bonusi na dobar dan?

@jopis... izgleda da ti tvojih 3k poznanika baš i ne daju realan feedback što se ao tiče
Kasko je dobrovoljno osiguranje i kao takav spada u skroz drugo područje osiguranja, što znaš i sam.
Moje kolege (navedenih cca 3000 ljudi) 100% ne prtljaju više s ničim jer smo masno kažnjeni već, i za reklamni, i za bonuse, odletilo je dosta glava ljetos, tako da je od onda mir i nema petljanja. To što neko drugo osiguranje levati klijente i uzima im masnu lovu za sređivanje bonusa s kojim mogu mačku dupe obrisat, nema veze sa poslovnošću, nego sa pohlepom za grebanjem za veći udio na tržištu, a to što to stvara negativne konotacije kod ljudi i stvara masu nezadovoljnih klijenata, to toj ekipi nema veze. Bitno je tekuće godine ostvarit zadani plan, a nagodinu što će pola ekipe otić, očito nema veze. Mudro razmišljanje mojih bivših šefova, koji zato više i ne rade taj posao.
A druga stvar, nisu ni ljudi tolike ovce, krenut će tužbe sudskim putem, kad se nekom smulja polica, pa kad te čovjek tuži jer si mu izdao nevažeći DOKUMENT, onda će se stvari malo drukčije razvijati....

Što se tiče točnih iznosa ukupne premije izdanih polica AO u prošloj, pretprošloj godini, a i unazad 10 godina, do toga mogu doći kad sam na poslu u vrlo kratkom roku.
Iznosi su ogromni, i najvećem laiku ubrzo postane jasno zašto je država sad odjednom toliko zapela da se bonusi ne dijele šakom i kapom.
No opet idemo preširoko
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:05   #2349
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa naravno da se neće svatko zayebavati s tim, ali onaj tko hoće - može + hope for the best.

pričam o ao "stimulansima" koji su debelo prisutni na tržištu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:10   #2350
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A druga stvar, nisu ni ljudi tolike ovce, krenut će tužbe sudskim putem, kad se nekom smulja polica, pa kad te čovjek tuži jer si mu izdao nevažeći DOKUMENT, onda će se stvari malo drukčije razvijati....

NHF ali nitko ga ne tjera da primi nevažeći policu. Zna se dobro da li je polica u skladu s ugovorom ili ne. Druga stvar je što bi ekipa i ovce i novce pa kad zagusti pravila se grbava.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2012., 17:13   #2351
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa naravno da se neće svatko zayebavati s tim, ali onaj tko hoće - može + hope for the best.

pričam o ao "stimulansima" koji su debelo prisutni na tržištu.
I ti ao stimulansi kod nas su na razini tvrtke zabranjeni od ljetos
Na moju osobnu žalost

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
NHF ali nitko ga ne tjera da primi nevažeći policu. Zna se dobro da li je polica u skladu s ugovorom ili ne. Druga stvar je što bi ekipa i ovce i novce pa kad zagusti pravila se grbava.
Štima to što ti pričaš, ali ne gledaš stvar sa aspekta ZOO-a - zastupnik je taj koji je izdao policu, stranka je samo korisnik, i kao takva nema ni približno jednaku kaznenu odgovornost.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:15   #2352
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
kod mene nisu ni postojali, ali uvijek postoje oni koji to guraju na razini grupacije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 11:41   #2353
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Auto prošao tehnički bez greške. Jučer sam ga malo propuhao i sve pet.
Što se tiče osiguranja, baš sam pitao za te "divlje" police.
Kaže ženska da ih je samo preko Jadranskog palo 500-1000 i da se više ne može srediti, tj. da je gotovo nemoguće jer se dosta strogo kontrolira.
Ak niš drugo, dobio sam tonu borića i kemijskih
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 12:03   #2354
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
A šta se čudite? Tko je jamio jamio je.
Bitno je bilo privuči klijente na bilo koji način.
Prije cca 15 godina kad se je osnovao Euroherc i sestrinsko osiguranje Jadransko, a nakon njih i brdo drugih bio je cilj privuči klijenete tj. oteti ih Croatia osiguranju.
Računica je jednostavna, ponudiš čovjeku bonus 50%, a on plati punu i svaku iduću ima 50%, ali bi bilo poželjno da ostane kod njih neko vrijeme. Znači imaš klijenta na duže vrijeme koji plača 50%. Bolje i takav klijent nego nikakav.
Naravno da je moralo doći vrijeme kad će to prestati zbog toga što je došlo do stagnacije novopridošlih klijenata jer skoro svi imaju 50%, a s druge strane ti koji su privlačili klijente više nemoraju privlačiti takvim bonusima jer su dovoljno jaki na tržištu.
Do nedavno su nudili bonove za gorivo ili pranje auta do 100 kn, ali su im i to zabranili.
@Borny
Da se nemože napraviti bonus od 50% je laž, ali se nikome neda zaj...t za 1000 do 2000 kn kolika bi bila recimo zarada i da zbog toga stavlja glavu na panj, ali za osiguranje traktora (šlepera) gdje je polica preko 20.000 kn je već druga stvar.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 13:32   #2355
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
ako auto ne prode tehnicki, u roku 8 dana mozs doci sa popravljenim i ne placa se ponovo pregled.
koliko ja znam, kad spajaju komp za eko test, stavljaju termostat koji mjeri temperaturu masine, cak mislim da na papiru od eko testa pise temperatura masine...
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 13:44   #2356
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
ako auto ne prode tehnicki, u roku 8 dana mozs doci sa popravljenim i ne placa se ponovo pregled.
koliko ja znam, kad spajaju komp za eko test, stavljaju termostat koji mjeri temperaturu masine, cak mislim da na papiru od eko testa pise temperatura masine...
Stavlja temperaturnu sondu umjesto šipke(mjerača)ulja u motoru.
Ali problem je što danas dosta automobila uopće nema mjerač ulja nego se količina ulja u motoru mjeri digitalno putem senzora, a imaš i dosta automobila di je ta šipka prilično loše postavljena i kratka pa sonda ne može zaći kako treba.
Da, ovo sa 8 dana je uvedeno prošle godine, ako padneš, ne plaćaš pregled ponovo, ali od tada je i uvedeno da tamo gdje si pao, moraš doći na ponovni pregled, a prije toga je bilo padneš na jednoj stanici, ideš proć na drugu....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:59   #2357
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Stavlja temperaturnu sondu umjesto šipke(mjerača)ulja u motoru.
Ali problem je što danas dosta automobila uopće nema mjerač ulja nego se količina ulja u motoru mjeri digitalno putem senzora, a imaš i dosta automobila di je ta šipka prilično loše postavljena i kratka pa sonda ne može zaći kako treba.
Da, ovo sa 8 dana je uvedeno prošle godine, ako padneš, ne plaćaš pregled ponovo, ali od tada je i uvedeno da tamo gdje si pao, moraš doći na ponovni pregled, a prije toga je bilo padneš na jednoj stanici, ideš proć na drugu....
mene su na jedno STP zezali, 2 puta rusili unutar 8 dana pa sam otisao u drugu STP, ponovo platio tehnicki i prosao bez problema.

auto je bio, lada stara 21. godinu i zamisli, masina je bila masna!!! koji retard!!!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 15:02   #2358
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,025
I ti si dao XY kuna za novi pregled umjesto da si dao 20kn za ivasol i oprao mašinu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 15:47   #2359
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I ti si dao XY kuna za novi pregled umjesto da si dao 20kn za ivasol i oprao mašinu.
da, jesam. jel se ne bi usudio prati staru masinu, tko zna jel bi poslije upalila. poanta je da sam zbog masne masine pao na tehnickom... ocito je tip htio 100 kn, e pa nece ici!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 15:56   #2360
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,025
Možda, a možda jednostavno neželi svoj posao dovodit u pitanje zbog tvoje masne mašine, nečijeg svjetla, mog hrđavog praga i sl. Jer ih provjeravaju, i bude njesra kad prođe netko tko nije trebao.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 24.01.2012. u 16:05.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 16:19   #2361
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
da, jesam. jel se ne bi usudio prati staru masinu, tko zna jel bi poslije upalila.
Ako Lada bi upalila onda neznam koji auto bi upalio
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 17:25   #2362
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ako Lada bi upalila onda neznam koji auto bi upalio

Drito to


btw ja danas bio kod doktora
http://www.pohrani.com/f/2c/f3/13TtufqK/24012012661.jpg
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 17:33   #2363
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Nije mi drago što na ovaj način koriste M odjel ali akoništa drugo barem je motor pravi dragulj.




http://www.presretac.com/bmw/ostalo/...iles-3084.html
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 18:44   #2364
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Nadam se kako će Toyota TS030 oteti tron uljarama u Le Mansu

EDIT: tj. uljari, pošto još jedino Audi koristi dizel.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 18:48   #2365
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
Lol danas kupujem spaner, na kutiji deklaracija made in germany , unutra made in kanada
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 20:39   #2366
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Nije mi drago što na ovaj način koriste M odjel ali akoništa drugo barem je motor pravi dragulj.
Sve mi se čini da bi taj motor mogao bit pravi dragulj za servisere...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 21:33   #2367
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Sve mi se čini da bi taj motor mogao bit pravi dragulj za servisere...
Naravno, kao i što su problematični svi bmw-ovi dizeli od prvog R6 3.0d 98.e i R4 2.0d iste godine, višestruko nagrađivani kao vrhunski motori, i slove kao najpouzdaniji dizelski motori zadnjeg desetljeća....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 21:39   #2368
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Naravno, kao i što su problematični svi bmw-ovi dizeli od prvog R6 3.0d 98.e i R4 2.0d iste godine, višestruko nagrađivani kao vrhunski motori, i slove kao najpouzdaniji dizelski motori zadnjeg desetljeća....
Pametnjakoviću, to je sve divno i krasno sa standardnim turbo dizelašima.

Ovo je superkomplicirani turbo-kompresor-elektromotor dizelaš s 126KS po litri i M značkom koja vrišti gazi me.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 21:44   #2369
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Pametnjakoviću, to je sve divno i krasno sa standardnim turbo dizelašima.

Ovo je superkomplicirani turbo-kompresor-elektromotor dizelaš s 126KS po litri i M značkom koja vrišti gazi me.
Ne vrijeđaj.
535d je isti 3.0 motor u osnovi, pa ima 2 turbine, tehnologiju kada je izišao ispred svog vremena, pa nikakvih problema nema s njim.
Nije bmw pao s marsa u tu priču, pogotovo da puste tako nešto sa svetom M značom i da se blamiraju.
Taj motor se testira 3 godine....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 21:48   #2370
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne vrijeđaj.
535d je isti 3.0 motor u osnovi, pa ima 2 turbine, tehnologiju kada je izišao ispred svog vremena, pa nikakvih problema nema s njim.
Nije bmw pao s marsa u tu priču, pogotovo da puste tako nešto sa svetom M značom i da se blamiraju.
Taj motor se testira 3 godine....
Da, isti u osnovi, ali s turbinom, s kompresorom i elektromotorom između i 126KS po litri. To zvuči kao recept za katastrofu.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na