Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2017., 10:29   #2281
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Ma kakav stock android, po meni je to glupost samo takva, kao da proizvođač kaže "evo, nesposobni smo napraviti i optimizirati svoje sučelje pa ćemo samo instalirati od googla".

Da ne pričam koliko na takvom stocku fali podešavanja i raznih fičura, baš ono radi čega se kupuje telefon.
Najbolje da svi proizvođači samo puknu gore stock pa da imamo generičke telefone koji se razlikuju jedino u boji kućišta.

MIUI je odličan, može se stvarno puno toga podesiti i izgleda moderno, ako to makneš onda si maknuo pola telefona.

Pričati o fluidnosti je također komično, ako neka firma ne može danas, kad je 4GB rama postao standard, optimizirati svoj softver da radi glatko i treba im stock android onda najbolje da zatvore tu svoju šupu od tvornice.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:35   #2282
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ok, stoji, ali ovo je Android One mobitel. Dakle jeftina verzija Nexusa/Pixela. Kao i ovi turci Đeneral Mobajl koji su nedavno preplaviti hrvacko tržište.
Dakle, "jeftin" mobitel koji će 24 mjeseca minimalno dobivati svaki zadnji Google softver update. Ne znači da će Xiaomi potpuno mjenjati svoju politiku i ukinuti MIUI.

Što se MIUIa tiče, samo se trebaju posvetiti EU tržištu. Maknuti kineski bloatware iz njega i official podržati Google play, bez da ljudi koji nisu spretni i napredni poweruseri moraju tražiti EU rom koje razvija fanclub baza.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2017., 10:39   #2283
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,662
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ma kakav stock android, po meni je to glupost samo takva, kao da proizvođač kaže "evo, nesposobni smo napraviti i optimizirati svoje sučelje pa ćemo samo instalirati od googla".

Da ne pričam koliko na takvom stocku fali podešavanja i raznih fičura, baš ono radi čega se kupuje telefon.
Najbolje da svi proizvođači samo puknu gore stock pa da imamo generičke telefone koji se razlikuju jedino u boji kućišta.

MIUI je odličan, može se stvarno puno toga podesiti i izgleda moderno, ako to makneš onda si maknuo pola telefona.

Pričati o fluidnosti je također komično, ako neka firma ne može danas, kad je 4GB rama postao standard, optimizirati svoj softver da radi glatko i treba im stock android onda najbolje da zatvore tu svoju šupu od tvornice.
Slažem se. Nažalost, danas je praktički pravilo da android najbolje radi sa stock rom-om.. A proizvođači nisu u stanju složit softver da radi kak spada, pa onda dobijemo štekanje, trzanje itd..

Imao nekad Mi4, radio je dobro..
Jedino kaj šaomi ne zna još složit softver za kameru, valda će i oni to polovit jednog dana, tak da bude ljuta konkurencija ostalima..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:50   #2284
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,082
Ljudi šta vam je. Jel znate kolika su kineska i indijska tržišta? Kakav EU, gdje već postoji dobro uspostavljena konkurencija. Njima ulazak u EU nema baš nekog smisla, osim ako si uspiju negdje srezat troškove (npr srezat troškove razvoja korištenjem stock roma). Global rom jednostavno nije na dovoljno ozbiljnoj razini da se s njim službeno uđe na tržište. Rivjui bi ga pokopali. Kineski rom, naravno, je totalno druga priča - na njemu se bazira i EU rom.

Stock androidu fali dosta tih sitnica što se tiče podešavanja, ali ne fali ništa krucijalno. Dobar dio toga se da nadoknadit i appovima ako nekog smeta. Ti romovi jednostavno rade bolje. Npr cijela moto g serija koja je 95% stock rom radi odlično na osrednjem hardveru.

Na kraju, nemamo svi iste prohtjeve. Meni bi baš legao stock andorid na nekom midrangeru solidnog hardvera. Kome fali moderan skin neka uzme bilo što drugo što se već nudi u EU.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 03.09.2017. u 10:56.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:50   #2285
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Valjda će softver biti bolji nego na sadašnjim modelima. Nadam se da že updatei ići direktno preko Googlea. A o paroli 'Flagship Dual Camera' ne treba ni trošiti riječi - svi znamo kakve kamere ima Šaomi tj. da tu važi ona stara 'koliko para, toliko muzike'.
ne kuzim...miui eu rom leti na mimaxu i ima bolje funkcije od cistog androida

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:51   #2286
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa uvijek je tako i bilo, i nije tesko zakljuciti zasto. Sto vise svojih govana proizvodjaci natrpaju gore, to vise usporavaju rad uredjaja i odgadjaju update. Custom romovi za Nexus/Pixel su dokaz da je moguce imati puno featurea a opet near stock iskustvo i stock brzinu.

Xiaomi u Đeneral Mobajl stilu bi mogao biti zanimljiv uredjaj.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:53   #2287
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Capitan Obvious, pa svaki UI bilo kojeg proizvođača je po tom pitanju bolji od stock androida. A na kojem to mobitelu sa 3/4/6 GB rama, njegov OS ne leti?
Leti na onom Ulephoneu Metal od 700 kuna da nebi na mobu od 250 eura...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 11:01   #2288
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Capitan Obvious, pa svaki UI bilo kojeg proizvođača je po tom pitanju bolji od stock androida. A na kojem to mobitelu sa 3/4/6 GB rama, njegov OS ne leti?
Leti na onom Ulephoneu Metal od 700 kuna da nebi na mobu od 250 eura...

@mob
ok onda ne shvacam u cemu je problem? cim rijse kamere, tj. poboljsaju, za 3000kn manje dobijes isti mobitel ko iphonei i samsung flagshipovi

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 11:14   #2289
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
za 3000kn manje dobijes isti mobitel ko iphonei i samsung flagshipovi

Sent from my MI MAX using Tapatalk
I sad će me opet fanbojsi prozvat hejterom, a uopće nije problem marka protiv koje nemam niš. Problem su samodopadni korisnici marke koji sude svima po sebi i koji bi po svom mišljenju ostalima to prezentirali kao only way to do it.

Sad duboko udahnuti i reći u jednom dahu kao Ace Ventura: :duboki_usis_zraka: ... nećemo imati isti mobitel kao iPhone i Samsung flagship za 3000 kuna manje jer nije stvar samo u kameri nego u dosta stvari koje kad bi Xiaomi sredio nebi više koštao 3000 kuna manje nego bi razlika bila jako mala ili isto a te stvari su nebitne mitomanima pa i dalje pričaju kako je to super kako je njima i tako bi trebale biti svima i nitko više nebi trebao kupiti neki drugi flagship jer je ovaj 3000 kuna jeftiniji.

DAMN I'M GOOOOD !!!


@mob

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 03.09.2017. u 11:52.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 11:51   #2290
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,662
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ok onda ne shvacam u cemu je problem? cim rijse kamere, tj. poboljsaju, za 3000kn manje dobijes isti mobitel ko iphonei i samsung flagshipovi

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Čim kamera bude u rangu U11, Pixela, instanto prelazim na šaomi jer znam da ću ušparat 2tkn+..

Dal je moguć taj scenarij, naravno, nikad pa ni onda..
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2017., 12:16   #2291
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I sad će me opet fanbojsi prozvat hejterom, a uopće nije problem marka protiv koje nemam niš. Problem su samodopadni korisnici marke koji sude svima po sebi i koji bi po svom mišljenju ostalima to prezentirali kao only way to do it.

Sad duboko udahnuti i reći u jednom dahu kao Ace Ventura: :duboki_usis_zraka: ... nećemo imati isti mobitel kao iPhone i Samsung flagship za 3000 kuna manje jer nije stvar samo u kameri nego u dosta stvari koje kad bi Xiaomi sredio nebi više koštao 3000 kuna manje nego bi razlika bila jako mala ili isto a te stvari su nebitne mitomanima pa i dalje pričaju kako je to super kako je njima i tako bi trebale biti svima i nitko više nebi trebao kupiti neki drugi flagship jer je ovaj 3000 kuna jeftiniji.

DAMN I'M GOOOOD !!!


@mob
ovaj mate 9 kojeg sam prodao je imao probleme, a kosta pun k vise.. mi max apsolutno nista...ok, nekaj jebe s prikazivanjem postotka baterije kad padne ispod 5%, ali iskljucis/ukljucis kabel, pokaze 8% i dalje nastavi punit normalno. a i to se desi 1 od 20 puta kad padne ispod 5%...znaci to nije problem, i cak da ga saljem na servis, mogu me odjebat. znaci razlika od flagsihpa je iskljucivo kad ga bubnes na stol na cvjetnom i kamera po noci...ajde ok, ekran je bolji, ali posto ovaj ima 6.44", opet se flagshipovi mogu sakrit

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:18   #2292
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Misfire, please reload.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:35   #2293
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Misfire, please reload.

@mob
tak su i taksisti mislili za uber, pa je sad cviljenje...napredak se ne moze zaustaviti...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:52   #2294
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tak je i McLaren mislio da Honda zna napraviti F1 motor pa sad idu na Renault koji to ipak zna malo bolje. Istina kao i za uber... no totalno nebitno za ovu temu kao i poantu priče

Dok god mene flagshipovi koštaju manje nego kinezi, neću se zamarati mobitelima koji nemaju garanciju u EU. Kad se ta priča promjeni, tada će se gledati neki drugi aspekti. Ali to je isto argument koji samo meni paše i nije podložan raspravi jer ja imam pogodnosti i blagodati koje nemaju svi. Nije kurčenje ali je tako. I naravno da ne mogu ja reći "ma potpiši na firmu neki masni ugovor sa ISPom i muzi mobitele i zajebi kineze" jer je to isto kao i ovaj argument "imam isto što i ti za 3000 kn manje". Nemaš, nego ja imam još bokje od tvog za 1500 kuna manje

U usporedbi proizvoda ne možeš gledati samo stvari koje tebi pašu za raspravu. Treba gledati širu sliku. A to nije SAMO kamera na Xiaomi mobitelima koja određuje njegovu jeftinoću. Ima tu jako puno drugih stvari. To što su one tebi ili nekome nebitne, ne znači da su nebitne svima ostalima. A kad Xiaomi evoluira u tim vama nebitnim stvarima, Mi serija bude koštala uz bok Galaxy S ili LG G seriji. Budu kao i OnePlus. Prvo neki flagship killer sa 40% manjom cijenom pa 3-4 generacije kasnije desetak eura jeftiniji

U svakom slučaju se vidi napredak što je pohvalno. Što ih više bude, tim bolje. Prvi navijam da Xiaomi napravi brakethrough i zabiberi ostalima da ili smanje cijene ili malo kvalitetnije rade mobitele.



@mob

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 03.09.2017. u 12:59.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:58   #2295
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
kae nedjeljni jogging..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:59   #2296
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Ono što je dobro kod šaomija je izvrsna kvaliteta izrade za jeftinjare i midrange uređaje. Tu stvarno nemaju konkurencije i ako s nezahtjevan u vezi kamere možeš dobiti izvrstan telefon, sa izvrsnom baterijom/autonomijom za smiješne novce.
Tu se nema što prepirati, to je tako.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 12:59   #2297
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
O Sale, ša ima u Grosso čaršiji?

@Goodlooker

Tak jasno. Izvanredni uređaji i kvalitetni za te novce. Kao što rekoh, problem je MItomanija koju širi određena mala skupina korisnika brand je sasvim OK.
Takav build quality nisam vidio ni na jednom mobitelu do 200 eura od mainstream vendora.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 03.09.2017. u 13:06.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:07   #2298
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
O Sale, ša ima u Grosso čaršiji?

@mob
nisam u kontaktu ali ako te nesto posebno zanima, tipa Iphone ili nesto budem ti upitao..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:09   #2299
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne treba fala, pitam reda radi, iz kurtoazije...kad si već tu. Ne poslujem sa taljanima

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:12   #2300
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne treba fala, pitam reda radi, iz kurtoazije...kad si već tu. Ne poslujem sa taljanima

@mob
sta nismo zakjucili da nisu Talijani nego Kinezi??
ma dodem da vidim sta se pise, ne dolazim podjebavat kao sta ti mislis..
neutralan sam u ovoj prici, slazem se i s tobom i sa MIUI-evcima..

i nadam se da Xiaomi nikad nece doci u EU jer onda ce cijena skocit barem za 50% sto meni osobno ne pase jer namjeravam kupit kojeg u dogledno vrijeme..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:15   #2301
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čekam prvi normalni nepristrani review za Mi5X. I onda ide narudžba za 4 komada ako bude sve OK.
Bilo bi lijepo da netko ovdje podijeli iskustva sa istim ako ga ima ili uskoro bude imao.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:23   #2302
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
pa uzeo ga je netko ovdje, mene vise zanima Mi6 jer bi mi Mi5x bio downgrade sa mog Lexa..
jedino sta me brine je B20 frekvencija koju Mi6 nema a ja posto sam iz ruralnog podrucja recimo da mi je dosta bitna..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:29   #2303
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Bus presel na Tele2 BTW, ja sam se napikirao na Max 2, ali me isto hebe sto nema B20, a ja na tomato/bonbon kombi...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:30   #2304
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
a ne frende, Telci kod mene ne dolaze u obzir.. imao sam ih bio davno ali sam nakon 3 mjeseca raskinuo ugovor na njihovu stetu zato jer su lazovi.. samo VIP/Tomato dolazi u obzir..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 13:45   #2305
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jedini problem ti je da NEMA "jako puno drugih stvari" mi max 250$, ima veci ekran, duplo bolju bateriju i moze sve osim slikat kao modeli vise nego duplo skuplji...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 20:26   #2306
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad tebe neko pikne, kukaš i cviliš kako se zlo zlim vraća, pretiš odlaskom s foruma, nazivaš ljude ulizicama, ovaj forum klanom. Ali ti smiješ prcat i provocirat te potezat druge za jezik?

Stvarno si nakon imarta zauzeo mjesto vrhunskog trollera i uvređene svađalice. Samo tako nastavi...dobro ti ide.

Da ne bude skroz offtopic: pozdravljam ideju vodstva Xiaomija. Još samo neki EU zastupnički ured/official naravno, da imamo EU garanciju i servisnu podršku, eto mnoštva novih kupaca uključujući i mene. Prvi korak odličan sa ovime, tako da i onima kojima treba mob pali-vozi bude odabir ova marka.

Eto, bip...bip...bip...biiiiiiiiiiiiiiii...
Imaš pravo što se obeća to se mora ispunit. Samo sam te podsjetio kako si pljuvačio po njima a u džepu imaš kosookog s drugom naljepnicom.
baj
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 14:18   #2307
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,420
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 17:36   #2308
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 410
Jebo ih hongmi 4 i miui 8.. Meni moj stari hongmi softerski bio mraak ova 4ka smece..samo kamera valja..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 17:42   #2309
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Zašto smeće? Imam dva Redmia 4X doma i stvarno rade super, official global rom , kupljeni na Goldwayu.
Ja impresioniran odnosom kvaliteta-cijena i stabilnošću.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 19:26   #2310
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,023
Ekipo trebam neki program koji pouzdano radi pod MIUI da u zadano vrijeme prebacuje mob u silent mode, samo vibra da ostane.
Koristim neki Silent Hours, ali iz nepoznatih razloga povremeno prestane raditi, pomaže jedino clear data i ponovno konfiguriranje.
Noviji MIUI od mojega (8.1.2 stable, Mi5) ima opciju "Automated tasks", ali ne bi flashao noviji ROM iz barem dva razloga:
- taj automated tasks svaki put kad se uključi pukne notifikaciju - debilana teška
- dosadašnje iskustvo na 3 modela xiaomi mobača u rangu od MIUI v5 do v8 da je u prosjeku svaki noviji MIUI sve lošiji
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na