Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2016., 15:18   #2191
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,459
Nemaš se šta opravdavati, nisi kupio neki stick već potrošio veliku sumu novaca, ako ne ide mirnim putem, samo radi prijave i gotovo.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 06:28   #2192
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nije im ljubaznost nikad bila jaca. Oni su mi najblizi pc shop.. moram gledati i ja dalje.
imart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2016., 12:24   #2193
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor maxa2x Pregled postova
Znaci ne bi uzeo telefon sa mrtvim pikselima i ako bi ti se pojavili vratio bi telefon jer je to nedostatak/neispravnost ili nazovi to kako hoces.
Naravno da ne bi uzeo takav telefon ili bi ga vratio na sve moguće načine koje nude zakon i nositelji jamstva.
No, iskoristio bi sve službene, ne neslužbene varijante.

Citiraj:
Autor maxa2x Pregled postova
Ne bih se slozio sa tobom. Da sam sve uradio usmenim putem i da sam trgovca kontaktirao samo telefonom, ne bih imao apsolutno nikakav dokaz da su mi za DOA rekli tak poslije 9 dana.
Ni mail ni telefon nisu službena sredstva komunikacije. Isključivo osobno uz papirologiju ili preporučenom pošiljkom. Nikako drugačije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 13:48   #2194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Moraš priznati da je malo glupo što u 21. stoljeću ne priznaju mailove nego isključivo preporučena pisma.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 14:48   #2195
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Zašto se ADM koji je regan na ovom forumu ne očituje i komentira?
__________________
Potpis
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 15:27   #2196
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Moraš priznati da je malo glupo što u 21. stoljeću ne priznaju mailove nego isključivo preporučena pisma.
Pa mail u biti nigdje ni nije neko službeno sredstvo komunikacije, daleko je on od toga.
Pomaže u svakodnevnom životu (kao i npr. telefonija), ali kad krenu ozbiljne stvari nitko ga ne koristi jer mu nedostaju svi elementi identifikacije, praćenja informacije i povrata statusa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 15:30   #2197
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
A čuj, u raznim sudskim tužbama kod nas su priznavali mailove kao dokaz. Prva mi na pamet pada Mirela Holy koja je zbog maila morala dati ostavku. Zašto onda ne bi mogli priznati i mailove trgovcu?
(A ja glupan zaboravljam da živim u Hrvatistanu.)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 15:45   #2198
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A čuj, u raznim sudskim tužbama kod nas su priznavali mailove kao dokaz. Prva mi na pamet pada Mirela Holy koja je zbog maila morala dati ostavku. Zašto onda ne bi mogli priznati i mailove trgovcu?
(A ja glupan zaboravljam da živim u Hrvatistanu.)
To nisu dokazi, posebno ne njen.
Kao što ni sad Karamarku nemaš dokaze da je radio za MOL pa je ipak "otišao".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 15:55   #2199
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa mail u biti nigdje ni nije neko službeno sredstvo komunikacije, daleko je on od toga.
Pomaže u svakodnevnom životu (kao i npr. telefonija), ali kad krenu ozbiljne stvari nitko ga ne koristi jer mu nedostaju svi elementi identifikacije, praćenja informacije i povrata statusa.
Kod žalbi operaterima (tcom, vip...) mail se smatra kao i preporučeno pismo, i prema njemu vrijede sva prava potrošača kao u obliku pisma.

Morao sam se bavit sa tcmom pa sam sa te strane detaljno proučio zakon u narodnim novinama. Iako su mi čak u Hakomu rekli da ipak treba bit pismo a ne mail, nakon tog članka u NN sam siguran da ne treba.

Tu se radilo o teleoperaterima tak da ne znam dal ista stvar vrijedi i u ovom slučaju...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 16:06   #2200
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kod žalbi operaterima (tcom, vip...) mail se smatra kao i preporučeno pismo, i prema njemu vrijede sva prava potrošača kao u obliku pisma.

Morao sam se bavit sa tcmom pa sam sa te strane detaljno proučio zakon u narodnim novinama. Iako su mi čak u Hakomu rekli da ipak treba bit pismo a ne mail, nakon tog članka u NN sam siguran da ne treba.

Tu se radilo o teleoperaterima tak da ne znam dal ista stvar vrijedi i u ovom slučaju...
Samo mi nađi taj članak.
I prihvaćanje ponude telefonom se smatra ugovorom, no telekomi moraju imati riješeno snimanje po zakonu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2016., 16:44   #2201
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_41_723.html

Članak 10 stavak 2.

Dakle pisani prigovor emailom je ista stvar kao i preporučena pošta.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 18:31   #2202
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Ja bi na tvom mjestu (al ja sam u HR), podigao privatnu tužbu protiv njih.

Imao sam i ja loših iskustva s njima, svejedno ima ove godine ostavio 22k+ kn, AL VIŠE NEĆU.

Nadam se da će ti se brzo riješit ova odvratna situacija.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 22:51   #2203
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
I ja se iskreno nadam da ce ubrzo biti rjeseno i da ce krivac snositi posljedice.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2016., 23:06   #2204
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 471
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Dobio si refurbished SSD?
Ajd malo opiši kako si to ustanovio...
Da, dobio sam refurbished SSD.
Opis kako sam saznao

New One je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2016., 23:12   #2205
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
I na drugim mjestima sam pročitao masu kritika od ljudi koji su kod njih na desetke somova potrošili. Pokvarili su se
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 11:37   #2206
ADM Računala
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
@Ag008 , ne odgovaramo zato što je osoba zadužena za to bila na godišnjem, a i nije bilo nikakvih postova do ovog slučaja sad

@maxa2x , javili ste se 3 dana nakon kupnje radi neispravnosti uređaja, zamolili smo vas račun koji ste i poslali, rečeno vam je već 28.4. znači dan kasnije da dostavite uređaj u našu poslovnicu (gdje ste uređaj i preuzeli prilikom kupnje) . Vi ste odgovorili na mail 30.4. u subotu, te je tada rok za DOA-u već istekao.U ponedjeljak sam vas o tome obavjestio u 8 ujutro, no onda umjesto da ste uređaj poslali ili dostavili prioritetno, vi ste se odlučili pozivati na krive zakone (o nedostacima umjesto o neispravnosti) što sam vam isto već objasnio. S obzirom da se ta cijela situacija produžila dok ste se vi pozivali na krive zakone, nama nije ostalo ništa nego da obavjestimo uvoznika i ovlašteni servis, koji nam je rekao da dođete kod njih sa orginal ambalažom i navedete slučaj kao DOA. Te da bi trebalo sve biti u redu. Tada ste vi otišli kod njih, neznam kako se dalje slučaj odvijao između vas i njih, no nama je Agram servis javio da slučaj NIJE prijavljen kao DOA, te da niste priložili svu potrebnu ambalažu. U mailu kasnije vi ste naveli da ste im rekli da je uređaj DOA, te da ste im dali svu ambalažu ali da djelatnik nije prihvatio abalažu već samo uređaj. Tko je tu u pravu nemogu znat, jer jedni kažu jedno, vi drugo. To imamo potvrđeno mailovima s vaše,a i strane Agram servisa koji nam je poslao radni nalog na kojem piše da uređaj nije prijavljen kao DOA, a pretpostavljam da kopiju radnog naloga i vi sami posjedujete.

@New One Molio bih vas u inbox ili na mail servis@adm.hr račun ili radni nalog po kojem ste dobili taj ssd, jer vidim da je uređaj iz 2014. ?
ADM Računala je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 13:21   #2207
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor ADM Računala Pregled postova
Tada ste vi otišli kod njih, neznam kako se dalje slučaj odvijao između vas i njih, no nama je Agram servis javio da slučaj NIJE prijavljen kao DOA, te da niste priložili svu potrebnu ambalažu. U mailu kasnije vi ste naveli da ste im rekli da je uređaj DOA, te da ste im dali svu ambalažu ali da djelatnik nije prihvatio abalažu već samo uređaj. Tko je tu u pravu nemogu znat, jer jedni kažu jedno, vi drugo. To imamo potvrđeno mailovima s vaše,a i strane Agram servisa koji nam je poslao radni nalog na kojem piše da uređaj nije prijavljen kao DOA, a pretpostavljam da kopiju radnog naloga i vi sami posjedujete.
Ovo treba isprintati, zalijepiti na toljagu i onda time nalupati svakoga tko ce i dalje uvjeravati ljude po forumima da je brze i jednostavnije odnijeti stvar u servis umjesto u ducan. Nije, a ovaj ADM-ov post jako dobro demonstrira zasto nije.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 13:31   #2208
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,959
maxa2x: uz stvarno duzno postovanje, vas je problem što niste upoznati s zakonima koji su na snazi te ih ne znate pravilno primjeniti. Nadalje, kad ste vidjeli mrtve piksele, sve sto je doslo uz mobitel upakirat, preporuceno adm-u, objasniti da je uredaj neispravan i reklamacija neka ide svojim tokom.

adm: cak ste i korektno komunicirali, ali nekorektno prakticirali cijelu reklamaciju, vama je stvarno problem komunicirati s ovlastenim servisom jer sam bio u slicnoj situaciji s vama i jednim laptopom, gdje ste me prakticki otjerali u servis navodeci da ja kao kupac ne mogu ostaviti laptop kod vas.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 13:54   #2209
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Ovo treba isprintati, zalijepiti na toljagu i onda time nalupati svakoga tko ce i dalje uvjeravati ljude po forumima da je brze i jednostavnije odnijeti stvar u servis umjesto u ducan. Nije, a ovaj ADM-ov post jako dobro demonstrira zasto nije.
Ovisi što ti je prioritet . Meni je sys one zamjenio ext hd u roku od 6 dana za novi. Pick up and return na njihov trošak i ekupi potvrdio da mi ide novo jamstvo na uređaj.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 15:04   #2210
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,356
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Ovo treba isprintati, zalijepiti na toljagu i onda time nalupati svakoga tko ce i dalje uvjeravati ljude po forumima da je brze i jednostavnije odnijeti stvar u servis umjesto u ducan. Nije, a ovaj ADM-ov post jako dobro demonstrira zasto nije.
Upravo to. Kupac ima odnos/ugovor sa trgovcem koji mu je proizvod prodao. Proizvod ne radi? Predaješ ga trgovcu neka ga popravi/zamjeni/dovede u red. Mene kao kupca uopće ne zanimaju servisi, predstavnici, uvoznici, distributeri ili što već.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 17:58   #2211
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor ADM Računala Pregled postova
@Ag008 , ne odgovaramo zato što je osoba zadužena za to bila na godišnjem, a i nije bilo nikakvih postova do ovog slučaja sad

@maxa2x , javili ste se 3 dana nakon kupnje radi neispravnosti uređaja, zamolili smo vas račun koji ste i poslali, rečeno vam je već 28.4. znači dan kasnije da dostavite uređaj u našu poslovnicu (gdje ste uređaj i preuzeli prilikom kupnje) . Vi ste odgovorili na mail 30.4. u subotu, te je tada rok za DOA-u već istekao.U ponedjeljak sam vas o tome obavjestio u 8 ujutro, no onda umjesto da ste uređaj poslali ili dostavili prioritetno, vi ste se odlučili pozivati na krive zakone (o nedostacima umjesto o neispravnosti) što sam vam isto već objasnio. S obzirom da se ta cijela situacija produžila dok ste se vi pozivali na krive zakone, nama nije ostalo ništa nego da obavjestimo uvoznika i ovlašteni servis, koji nam je rekao da dođete kod njih sa orginal ambalažom i navedete slučaj kao DOA. Te da bi trebalo sve biti u redu. Tada ste vi otišli kod njih, neznam kako se dalje slučaj odvijao između vas i njih, no nama je Agram servis javio da slučaj NIJE prijavljen kao DOA, te da niste priložili svu potrebnu ambalažu. U mailu kasnije vi ste naveli da ste im rekli da je uređaj DOA, te da ste im dali svu ambalažu ali da djelatnik nije prihvatio abalažu već samo uređaj. Tko je tu u pravu nemogu znat, jer jedni kažu jedno, vi drugo. To imamo potvrđeno mailovima s vaše,a i strane Agram servisa koji nam je poslao radni nalog na kojem piše da uređaj nije prijavljen kao DOA, a pretpostavljam da kopiju radnog naloga i vi sami posjedujete.
Kao prvo, zamolio bih Vas da mi odgovorite koji je razlog za ne odgovaranja na moje mail-ove koje sam Vam slao i u kojima sam trazio da me obavjestite o trenutnom stanju i fazi u kojoj se nalazi slucaj. Kad vec navodite mail od Agrama, a i ja posjedujem isti, onda napisite tacno kako je bilo, a ne samo dijelove koji vama odgovaraju i jos sa izmjenama. Zasto ne napisete da su naveli da uredjaj nije mogao biti pregledan pod DOA jer nije dostavljen unutar 8 dana, a pored toga nije dostavljen od strane prodajnog mjesta vec ga je stranka osobno donjela bez reklamacijskog zapisnika. Mozda bas zato sto sam ga licno donjeo i bez tog reklamacijskog zapisnika nisu htijeli prihvatiti cijeli prodajni paket i uredjaj pregledati kao DOA.

Kopiju radnog naloga o kojoj Vi pricate nemam jer na nalogu koji ja imam i koji se moze preuzeti u elektronskoj formi sa web stranice Agram servisa nigdje ne pise da uredja nije prijavljen kao DOA kao sto vi tvrdite, a pored toga imam i prepisku sa Agram servisom i kopiju svih mail-ova, a medju njima i instrukcije koje sam im proslijedio, a koje sam dobio od Vas nakon Vasih konsultacija sa uvoznikom i dobavljacem tako da je teoretske nemoguce da nisu bili obavjesteni da se uredja prijavljuje pod DOA.

U nastavku link sa kojim se mozete uvjeriti da je Agram servis bio upucen u Vase zahtjeve, a zamolio bih Vas da mi posaljete na e-mail kopiju radnog naloga na kojem tvrdite da pise da uradjaj nisam prijavio kao DOA.

https://postimg.org/image/mj3kez09t/
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 18:37   #2212
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
DOA ne postoji kod nas, i sve što mi reklamiramo kao DOA-u, to je dobra volja trgovca/servisa.

I sve je ovo neka siva zona, svi su djelomično u pravu. Sad što se to nekad kupcu nesviđa, hebiga.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 18:57   #2213
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Ovo treba isprintati, zalijepiti na toljagu i onda time nalupati svakoga tko ce i dalje uvjeravati ljude po forumima da je brze i jednostavnije odnijeti stvar u servis umjesto u ducan. Nije, a ovaj ADM-ov post jako dobro demonstrira zasto nije.
A razlog zasto je meni odbijeno da se uredjaj pregleda kao DOA jos vise potvrdjuje zasto ne treba da se nosi uredjaj direktno u ovlasteni servis mimo prodavnice gdje je kupljena. Ja sam to uradio po njihovim instrukcijama jer sam mislio da cu nesto ubrzati ali sam sa tim izgleda samo jos vise zakomplikovao vec komplikovanu situaciju.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 19:04   #2214
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo to. Kupac ima odnos/ugovor sa trgovcem koji mu je proizvod prodao. Proizvod ne radi? Predaješ ga trgovcu neka ga popravi/zamjeni/dovede u red. Mene kao kupca uopće ne zanimaju servisi, predstavnici, uvoznici, distributeri ili što već.
cekaj samo da pocnu uvoditi praksu sa zapada..

kupis nesto, nakon 14 dana ili mjesec, vise nemas nista sa trgovinom di si kupio nego salji direktno distributeru, placaj postarine, natezanja, nosi na garanciju vrag zna gdje.

ili, moras platiti ekstra na proizvod jamstvo od trgovine pa onda imas godinu dvije tri (koliko platis) pa mozes njima odnesti pa oni umjesto tebe salju distributeru. A to onda traje da se pokakas.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 19:43   #2215
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Onda ćemo moć vraćat robu i unutar mjesec dana bez da im išta kažemo...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 04:13   #2216
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
O jel? Budes, uz 15% restocking fee u velikoj vecini ducana.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 10:09   #2217
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
DOA ne postoji kod nas, i sve što mi reklamiramo kao DOA-u, to je dobra volja trgovca/servisa.

I sve je ovo neka siva zona, svi su djelomično u pravu. Sad što se to nekad kupcu nesviđa, hebiga.
ma nije ni bitno.. po pitanju HR zakona ukoliko se kvar ustanovi u servisu (vazno je naglasiti u servisu) unutar 6 mjeseci od kupovine, ti mozes traziti novi uredjaj i ne moras pristati preuzeti popravljani , ili cak trazit povrat novca.

tako da tjedan dana, 10 dana, 3 mjeseca, svejedno jer te zakon štiti 6 mjeseci.


link: http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac...k.php?id=12494
"3. Prilikom kupnje proizvoda rečeno vam je da imate pravo na zamjenu u slučaju neispravnosti u roku 7 dana. Nakon isteka tog roka proizvod se mora uputiti u servis na popravak.

Ovo je pogrešno. Zakonski rok je 2 godine. Ukoliko se nedostatak pojavio tijekom prvih 6 mjeseci nakon kupnje, pretpostavka je da je za nedostatak odgovoran trgovac odnosno prodavatelj, osim ako on ne dokaže suprotno. U tom slučaju, pravo je potrošača birati želi li popravak, zamjenu, povrat novca ili sniženje cijene. Obveza potrošača je da nedostatak prijavi najkasnije 2 mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak. "
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 22.06.2016. u 10:18.
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 10:35   #2218
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ma nije ni bitno.. po pitanju HR zakona ukoliko se kvar ustanovi u servisu (vazno je naglasiti u servisu) unutar 6 mjeseci od kupovine, ti mozes traziti novi uredjaj i ne moras pristati preuzeti popravljani , ili cak trazit povrat novca.

tako da tjedan dana, 10 dana, 3 mjeseca, svejedno jer te zakon štiti 6 mjeseci.


link: http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac...k.php?id=12494
"3. Prilikom kupnje proizvoda rečeno vam je da imate pravo na zamjenu u slučaju neispravnosti u roku 7 dana. Nakon isteka tog roka proizvod se mora uputiti u servis na popravak.

Ovo je pogrešno. Zakonski rok je 2 godine. Ukoliko se nedostatak pojavio tijekom prvih 6 mjeseci nakon kupnje, pretpostavka je da je za nedostatak odgovoran trgovac odnosno prodavatelj, osim ako on ne dokaže suprotno. U tom slučaju, pravo je potrošača birati želi li popravak, zamjenu, povrat novca ili sniženje cijene. Obveza potrošača je da nedostatak prijavi najkasnije 2 mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak. "
Neispravnost ≠nedostatak
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 10:44   #2219
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
razlika je u ?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 13:10   #2220
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,096
Nedostatak:
Naručio si novi Ferrari i trazio si da ima kuku. Isporucen je bez kuke. Nedostatak 😁

Neispravnost:
Naručio si novi Ferrari. Isporucen je, ali ne radi podizanje krova. Neispravnost 😂

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na