Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2009., 15:24   #2131
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
forum za bicikle??!! sic!
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 00:01   #2132
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Exclamation --- Pomoc pri odabiru ---

zelio bih kupiti bajs do 3000 kn, vecinom za voznju po cesti i nasipu, ali i na sljeme i po sumi.

nakon sakupljanja informacija, pregledavanja web stranica i ducana, filtrirao sam listu na nekoliko bajsova pa bih molio za misljenja i komentare koji bi pomogli pri odabiru. gledao sam da bicikli imaju solidnu ramu, mehanicke kocnice i sto bolje komponente u tom cjenovnom rangu.

javite ako sam mozda propustio neki slican bicikl iz nekog ducana, a evo mojih top kandidata s nekoliko komentara baziranih na (ne)znanju sakupljenom citajuci okolo

Norco Kokanee 2009, http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?ItemID=16755&Type=bike
izgleda da jedini ima lockout na vilici sto je navodno korisno za uzbrdo, ima neke komponente marke Ritchey sto je kvalitetinije nego kod drugih, ima bolji pogon (Acera) nego ostali
MTBR ocjena/broj reviewa = 3.50/4

Kona Fire Mountain 2009, http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?ItemID=16935&Type=bike
ima RockShox Dart 1 vilicu koja je navodno bolja od ostalih (SR Suntour, RTS Gila) u ovom entry rangu, jedini ima Avid FR-5 rucice kocnica koje su navodno bolje od ostalih, pogon (Suntour) se cini losiji nego kod ostalih
MTBR ocjena/broj reviewa = 4.13/24

Jamis Durango 1.0 2009, http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?ItemID=18211&Type=bike
ima navodno losije Tektro IO kocnice i losije prednje mjenjace, ali zato jedini ima straznje Deore mjenjace, Acera Rapidfire rucice mjenjaca i bolji pogon (Acera) nego kod ostalih
MTBR ocjena/broj reviewa = 4.38/13

Norco BushPilot 2009, http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?ItemID=16761&Type=bike
jako hvaljen u reviewovima, ima losije rucice mjenjaca od ostalih, losiji pogon nego kod ostalih
MTBR ocjena/broj reviewa = 4.33/12

Dema Adro & Dema Passo, http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=69, http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=72
jeftiniji od ostalih (Dema Adro jeftinija oko 800 kn, a Dema Passo oko 500 kn), ali ima losiji prednji mjenjac, rucice mjenjaca i pogon, ne svidja mi se sto nema nista o njima na MTBRu i uokolo

hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoci!

Zadnje izmijenjeno od: Igor Volkin. 10.08.2009. u 00:14.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 10.08.2009., 12:29   #2133
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
norca bi ja prvog naravno

al iskreno ti ces vozit bajk a ne ja...samo pazi da se ne zaletis ko ja...pa sam presao s mtb/full suspensiona na specku staru 25godina...i naranvo spimpao ju [ali tek nakon sto sam ostavio pare na glupom mtb-u]...ugl dobro razmisli o obujmu voznje i gdje ces voziti...cisto da ti sad ne lezi bajk ko meni u podrumu...a imao sam i ja namjeru po poljskim putevima, makadamu, kamenjaru i ostalim cudima [cak i 2 tjedna uzastopno i jesam svaki dan isao, ali mi je dosadilo] voziti...

sve u svemu ja bi rekao da ces se vozit 75% po gradu, 23% po nasipu i eventualno tu i tamo tri puta u godinu dana otic u sumu/sljeme s frendovima...[tako je i meni bilo puno ambicija ali odu nakon nekog vremena]
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 12:32   #2134
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,045
kona...
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 15:44   #2135
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Izgleda da mi je ipak otišao lockout ili nešta oko njega. Čim se stisne vilja, procuri na čepu od lockout-a. Izlazi kombinacija ulja i vode, što znači da sam ju pošteno lupio zadnji puta. No kad se zaključa vilja, onda se ne mrda vilica, što znači da je otišla "brtva", a ulja još ima.

A pošto Dart 2 nema normalne brtve kao skuplji modeli, vjerojatno je plastika negdje vrisnula od udarca.

No zanimljivost je da sad najednom imam skoro pa punih 100mm hoda na vilici, a prije kada nije curilo ulje, imao sam max. 65mm. Da li to znači da je bilo previše ulja u damping nozi ? U lowersima nije bilo ništa, osim 10mL koje sam ja naknadno stavio prema manualu.

I na kraju nemrem otvorit nogu da vidim što je jer nikako ne mogu skinuti onu "maticu" kaj izgleda ko konjska potkova.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 18:59   #2136
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Igor Volkin Pregled postova
zelio bih kupiti bajs do 3000 kn, vecinom za voznju po cesti i nasipu, ali i na sljeme i po sumi.

nakon sakupljanja informacija, pregledavanja web stranica i ducana, filtrirao sam listu na nekoliko bajsova pa bih molio za misljenja i komentare koji bi pomogli pri odabiru. gledao sam da bicikli imaju solidnu ramu, mehanicke kocnice i sto bolje komponente u tom cjenovnom rangu.

javite ako sam mozda propustio neki slican bicikl iz nekog ducana
Ukoliko disk nije uvjet:

http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1138

http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1230

p.s. pravi popusti tek slijede

Zadnje izmijenjeno od: MIK. 10.08.2009. u 19:25.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 19:13   #2137
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Vuco što se tiče te matice nisam siguran al mislim da se ona mora raširiti da bi ju skinuo. Malko zeznuto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 20:22   #2138
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Vuco što se tiče te matice nisam siguran al mislim da se ona mora raširiti da bi ju skinuo. Malko zeznuto.
Ma da, a nemrem naći ta kliješta. Moram pitat starog jel ima takvo što.
Uglavnom vilica radi bolje no ikad , lockout radi no opako slini gore na čepu .
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2009., 01:20   #2139
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ma da, a nemrem naći ta kliješta. Moram pitat starog jel ima takvo što.
Uglavnom vilica radi bolje no ikad , lockout radi no opako slini gore na čepu .
Vuco je spipmapo vilju.. Od darta napravio Rebu
srale7 je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2009., 20:59   #2140
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Igor Volkin Pregled postova
zelio bih kupiti bajs do 3000 kn, vecinom za voznju po cesti i nasipu, ali i na sljeme i po sumi.
ima li jos tko kakav savjet ili komentar? vidim da se ljudi ovdje kuze pa sam se nadao da ce biti vise odgovora, ali valjda ljudi na moru

@MIK
raspitao sam se za te jesenske popuste i biti ce max do 30%. a vecina ovih bajkova koje gledam vec jesu snizeni 25% tako da mi kupnja sad ili kasnije ne predstavlja nekakvu ustedu.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2009., 21:30   #2141
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vuco je spipmapo vilju.. Od darta napravio Rebu
Vuco je danas sredio Dart2 i radi ko urica. Ništa nije otišlo, samo se brtva nekako izvukla van (vjerojatno taj damping dio sa ventilom nije bio dobro zašarafljen ili se odšarafio). Sve rastavio, pogledao, podmastio i vratio nazad. Ulje ne curi, vilja ima puni hod. Napokon.
Citiraj:
Autor Igor Volkin Pregled postova
ima li jos tko kakav savjet ili komentar? vidim da se ljudi ovdje kuze pa sam se nadao da ce biti vise odgovora, ali valjda ljudi na moru

@MIK
raspitao sam se za te jesenske popuste i biti ce max do 30%. a vecina ovih bajkova koje gledam vec jesu snizeni 25% tako da mi kupnja sad ili kasnije ne predstavlja nekakvu ustedu.
Stari Kokanee je bio odličan po djelovima i malo mi je žao što ga nisam kupio kada je bio na akciji za 2500kn. No to što negdje piše na netu za djelove, ne mora ništa značiti. Kokanee 2008 je u dućanu bio sa boljom opremom nego što je pisalo na njihovom site-u.

Ekipa se kune u Koninu geometriju, da je odlična i tako, pa ono. Demu kome god spomenuo, odmahuje glavom. Tako da, sjedni, probaj - vidi što ti paše.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2009., 21:44   #2142
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Igor Volkin Pregled postova
raspitao sam se za te jesenske popuste i biti ce max do 30%. a vecina ovih bajkova koje gledam vec jesu snizeni 25% tako da mi kupnja sad ili kasnije ne predstavlja nekakvu ustedu.
To su "uobičajni" zimski popusti od nekih 30%. Ako imaš sreće i dobro naletiš nađe se svašta. Npr. prošle godine u TS je išao popust na neke modele a nakon nekog vremena su stavili popust na sve model bicikle 30%. Tako da si imao jedan + drugi popust.
p.s. nitko ne garantira da će se to desiti i ove godine...
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 11:47   #2143
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Stari Kokanee je bio odličan po djelovima i malo mi je žao što ga nisam kupio kada je bio na akciji za 2500kn. No to što negdje piše na netu za djelove, ne mora ništa značiti. Kokanee 2008 je u dućanu bio sa boljom opremom nego što je pisalo na njihovom site-u.

Ekipa se kune u Koninu geometriju, da je odlična i tako, pa ono. Demu kome god spomenuo, odmahuje glavom. Tako da, sjedni, probaj - vidi što ti paše.
tnx na misljenju.

provjerio sam - bicikli na BikePediji (linkovi koje sam dao) i u nasim ducanima gdje sam ih gledao imaju iste dijelove.

da li lockout na vilici stvarno puno znaci prilikom voznje uzbrdo? jedino Kokanee ima vilicu s lockout-om pa ako je to stvarno korisno, to bi bio veliki plus za Kokanee onda...

ima logike i savjet koje sam dobio drugdje - ako kupim Konu, lakse cu je jednom prodati jer je dosta poznatija marka.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 16:55   #2144
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Lockout ti puno znači kad imaš sprint uzbrdo. Kad ideš polagano uzbrdo, tipa u 3. brzini, onda ti niti vilica ne propada previše jer je velika većina mase iza.

No, kad se digneš na noge i kreneš pedalirat, onda ti vilica počne jako bobati i onda je razlika očita.
Imam lockout na Dart-u i koristio sam ga možda 2-3 uzbrdo jer najčešće idem polako uzbrdo (nekih 7-8kmh), sjedim na sicu.

Za Konu ćeš dobiti uvijek više kad ćeš ići prodavati, jer naravno Kona je poznata po odličnim ramama. A dobra rama ti je osnova cijelog bicikla.
No moje osobno mišljenje je da je to tu sve negdje, a da je kao i svugdje u svijetu - da malo više platiš jer je to marka. Ne vidim zašto bi dao 1000kn (bacam bezveze, ne mislim na Konu) više za istu opremu, ako je jedina razlika u marki rame, a obje ti odlično pašu. Naravno, moraš izabrati ramu za ono što misliš voziti. XC rama nije za downhill, iako može izdržati podosta.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 21:41   #2145
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
je se mogu negdje vidjeti stari katalozi/malo veće slike rog specijalki [maraton, senior i profesional koliko se ja sjecam]

e i imam stari mtb s altus prednjim i straznjim mjenjacem, pro index prednjim zupcanikom [za pogon neznam], arse kocnicama, sram gripshift rucicama mjenjaca...e sad da li se to isplati prodati za koju kunu ili da to vec kad cistim podrum lansiram zajedno s veš mašinama i špaherima starim
naravno nema suspenzije ni prednje ni zadnje ali je aluminijski i čak dobro izgleda [nije standardan oblik rame]
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 17:35   #2146
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Koje pakne da uzmem, je li imao tko iskustava?! Zvao sve dućane ima od promax-a, acora(80kn) ili kool stop je 135.
Pakne su za Hayes MX2. Kupio jednom već od EBC-a green kao treking i malo su lošije od orginala tako da vi sad probao nešto drugo. Mijenjao sam samo na jednom kotaču, sad je došao i drugi na red.

Kupio od acor-a. Prvi dojmovi kao orginal. Ne škripe mokre itd. Uglavnom malo bolje od EBC-a green. Možda probam i taj kool stop, ali previše love čini mi se, a isto su obične(keramika-metal). Sutra je hard test, idem na bistricu pa ću vidjet downhill sposobnosti
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 14.08.2009. u 18:15.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2009., 15:43   #2147
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Dečki, ako nekome trebaju XC kotači (prednji i zadnji) za v-brake (crni sa crnim žbicama i duplom stijenkom), neka mi se javi na PM. Meni više nisu potrebni, pa će ići za sitne novce.

Moj bajk trenutno miruje, mijenjaju se kotači i kočnice (zahvala Srale7-u), a onda ćemo na Sljeme vjerojatno sljedeći tjedan. Ako je netko voljan, javite se na PM.

P.S. Ima li možda tko lulicu (25,4mm, 0° ili neki manju kut) viška ? Treba mi samo da vidim kako će mi stajati na bajku, a ako Vam ne treba, možemo i o trgovini razmišljati
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2009., 15:49   #2148
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Dečki, ako nekome trebaju XC kotači (prednji i zadnji) za v-brake (crni sa crnim žbicama i duplom stijenkom), neka mi se javi na PM. Meni više nisu potrebni, pa će ići za sitne novce.
Mount za diskove?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 14:36   #2149
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 644
Pa ako je za V brake očito nije za disk. Mislim napomenuo bi valjda
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 14:49   #2150
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Obične su nabe, tako da ništa od diskova. Zato sam ih ja i promijenio, jer sam dobio Juicy 3 komplet.

Danas slažem nove kotače vjerojatno (nemam ključ za kazetu pa moram čekat frenda), i još moram odzračit kočnice. Istrošio sam se ovaj mjesec nenormalno, pa ću se vjerojatno voziti mjesec dana na neodzračenim
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 14:53   #2151
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Kolko si colal sve to, ako nije tajna?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 15:00   #2152
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Što bi bila tajna, 600kn kočnice Juicy 3 ( prednja + zadnja čeljust i ručica, bužiri, 160mm rotori sa adapterima) te 600kn kotači:

RIMS Mavic X317, 26", black w/ eyelets, 28/32h
FRONT HUB Specialized Hi Lo disc, 28h CNC flange and disc mount, sealed cartridge bearing, 9mm DT RWS alloy QR
REAR HUB Shimano custom M525SL hub for Specialized, 32h, alloy QR
SPOKES DT Swiss 1.8mm stainless, alloy nipples

http://i301.photobucket.com/albums/n...w_P7220028.jpg
http://i301.photobucket.com/albums/n...w_P7220031.jpg
http://i301.photobucket.com/albums/n...w_P7220037.jpg

I vjerojatno odzračivanje će me doći oko 100-150kn obje. Naravno, ovo su cijene za polovno, iako je malo korišteno. Kotači nekih 100km, a kočnice 300km.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 15:03   #2153
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Dobro nije tak strašno, ja sam mislil da si potrošil tisuće kuna. Sad bar imaš novi bajk s tim dijelovima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 15:26   #2154
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Sad imam pilu . Jedva čekam na Sljeme ponovno. Sad je gore suho, pa će biti lakše nego kroz ono blato.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 15:39   #2155
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
Vuco kad sve sredis ako nije problem baci koju slikicu rotora i adaptera i napisi dojmove; najvise me zanima kako se cuju, znam da dobro koce Planiram zamjeniti Hayes Sole pa...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 22:53   #2156
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
A čuj, očekujem da odlično koče, da me baca napred dok sjedim na sicu. Rotori su Avidovi G2, 160mm. Danas sam sve sam montirao i začudo sve radi. Malo iza rotor grebe po paknama, ali to ću sutra još srediti. Danas mi je frend rekao što da probam.

Po mtbr-u, ljudi ili jako hvale kočnice ili seru po njima. Koliko mi se čini, kad ih odzračim (još moram par stvari probat), kočit će opako. S obzirom da mi se vilja fleksa dosta, vjerojatno će pri jačim spustevima malo trzat po paknama pa se možda i čuju ponešta. Ali, ovaj tjedan će sve bit gotovo i spremno za vožnju (sad je spreman samo za grad), pa ću na Sljeme. A u kišnim uvjetima ih tek moram na jesen probat. Sutra sve poslikam. Jel te zanima nešta posebno ili ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 23:48   #2157
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
pimpmybike.jpg

p.s. Jesi li probao nabaviti kit za odzračivanje. Nije to nikakva znanost...
-->
Vuco ako ovako nastaviš --->pimpmybike.jpg

p.s. Jesi li probao nabaviti kit za odzračivanje. Nije to nikakva znanost...
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2009., 17:19   #2158
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Samokrpajuće gume/zračnice

Nedavno sam naletio na ovaj filmić i to me zaintrigiralo:

http://www.youtube.com/watch?v=C_BsT8D9JYY

Koliko vidim, riječ je o gumi bez zračnice ali kako imam gume sa zračnicama tražio sam malo po netu ima li što za taj slučaj, i našao sam ovo:

http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=2003

To mi izgleda dosta primamljivo ali ne znam jel to u praksi baš tako dobro.
Jel itko od vas kakvog iskustva s tim jel tko probao to koristiti, koji su nedostaci i sl.?
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2009., 17:45   #2159
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
pozz, evo da podjelim svojih "finih" iskustva s vama

Danas odšrafio vodilicu na biciklu (shimano) bicikl je scott aspect 60, i pukla mi je sajla :/... (ŠRAFIT SAM IŠAO DA SLOŽIM DA MI NE STRUŽE, SKORO U SVAKOJ BRZINI MI STRUŽE LANAC) i sada me zanima koliko bi me koštalo da odvozim bicikl u neki servis, znači nova sajla + promjena + slaganje mašinice, da se složi struganje po vodilici... Koliko bi me to sve skupa došlo? da nebi otpeljal bajk pa da mi lik ne kaže 500 kn
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2009., 18:32   #2160
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 5,038
ako imas neki servis u blizini odfiraj bike i nek ti covjek odma pogleda i veli kolko bi te doslo.

ja sam svoj danas odfuro u dsg na servis, otiso mi je headset + jos ce mi postelat prednji i zadnji mjenjac za cca 250kn, mozda i manje. od toga sam headset dodje 175kn
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na