Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.10.2014., 07:09   #2071
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Evo da malo naživiciram pojedince, my personal best for Coolpad f1


razorinc je offline  
Staro 09.10.2014., 09:53   #2072
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Gdje je trenutno najpovoljniji coolpad f1?
L31 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 11:31   #2073
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
dobio na par dana u ruke archos neon 50 .. ok mob izgleda, djeluje cvrsto, tipke svijetle.. ekran katastrofa.. malo promjenis kut gledanja i odu boje svaka na svoju stranu al ok, nije IPS, pa je to donekle i normalno, pogotovo kad je ekran veci..

ali kad sam isao pogledati kameru (5mp).. o boze.. najprije sam mislio da je u camera appu ukljucen neki pastel filter.. ali nije. ja jos ovaku losu kameru nisam vidio

evo primjera
http://i.imgur.com/lCqfEtY.jpg

za usporedbu ista slika sa huawei y300 za kojeg sam do jucer mislio da ima jednu od losijih kamera

http://i.imgur.com/Tl2heCD.jpg
okarm je offline  
Staro 09.10.2014., 13:53   #2074
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Slika izgleda kao da je s Doogee DG310.
Možda je neki "clon"
fora je offline  
Staro 09.10.2014., 14:17   #2075
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor razorinc Pregled postova
Evo da malo naživiciram pojedince, my personal best for Coolpad f1


Evo si me naživcirao jer moje umorne oči ne vide baš najjasnije. Može li pojašnjenje
ili veća slika?
I ono najvažnije - koji rom?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.10.2014., 14:51   #2076
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
nexus rom s needrom.com... 1d7h on battery i 7h21min sot, mislim da je to poprilično dobar rezultat. sve što nije trebalo sam maknuo, neke stvari dodao, s tim da sam primjerice wifi i 3g palio samo za surfanje.
Jedino što me užasno smeta kod svakog AOSP-a je ovaj odvratan i nepraktičan dialer i contacts...

Zadnje izmijenjeno od: razorinc. 09.10.2014. u 15:00. Razlog: nešto ;)
razorinc je offline  
Staro 09.10.2014., 15:11   #2077
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 380
Coolpad F1, vidim da je jedan od best buy trenutno, pa me zanima kakav je GPS na 6592?
Dal to su to sredili ili je presudan faktor sreće ko na 6589?

Ili ima neš bolje u tom cjenovnom rangu?
ekran 5" ili manje, 2GB RAM, funkcionalan GPS, što bolja baterija...
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 09.10.2014., 15:48   #2078
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Nova snap camera v5 apk mi se čini dobrom, radi lijepe slike (možda griješim)...
razorinc je offline  
Staro 09.10.2014., 15:57   #2079
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor vlovrec Pregled postova
Coolpad F1, vidim da je jedan od best buy trenutno, pa me zanima kakav je GPS na 6592?
Dal to su to sredili ili je presudan faktor sreće ko na 6589?
Misliš na antenu kod 6589 jelda? mislim da se zasad nije javil nitko da gps zeza na 8-jezgrašu..
Citiraj:
Ili ima neš bolje u tom cjenovnom rangu?
ekran 5" ili manje, 2GB RAM, funkcionalan GPS, što bolja baterija...
za tu cijenu (160$) nema.. Za 180$ imaš jiayu g4s, huawei honor 3c, zte red bull. Imaš i na starijem chipsetu (6589T) jeftinih solucija; amoi a920w, umi (voto) x2, itd.., većinom ispod 150$..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću

Zadnje izmijenjeno od: darmarH. 09.10.2014. u 16:06.
darmarH je offline  
Staro 09.10.2014., 16:19   #2080
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
U obzir uzmi i lenovo a806, ja ga čekam, najviše mi se sviđa dupla bljeskalica, vidit cemo kako će to u praksi bit.
pokra89 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 18:24   #2081
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Jel' to ovaj?
Ne bi se reklo da je nešto posebno...

gledam dole sto si napisao, THl neljubis bas?
R3nchi je offline  
Staro 09.10.2014., 18:54   #2082
tomislav32
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 14
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova


Lenovo A850+ naručio sam sa banggood.com, a izašao me 1050kn sa plaćenim PDV-om. Uz mobitel se dobije punjač i slušalice a na ekranu je došao i screen protector.

Ekran je od 5.5 incha QHD, 960 x 540 pixels, Capacitive multi-touch screen, precizan na dodir. Prikaz je vrlo dobar i zaista nemam zamjerki, pogotovo s obzirom na rezoluciju, stvarno super. Automatsko osvjetljenje ekrana radi dobro.

Mobitel je izrađen od plastike kao i obrub. Po meni je kvaliteta izrade jedan stupanj bolja nego na ZTE v967s i ipak lošija na nego na THL W7S. Nema škripanja kod korištenja a telefon daje dojam visoke kvalitete.

Što se dizajna i samog izgleda tiče meni izgleda relativno dobro, mislio sam da je bolji uživo, ali očito sam sa THL-om visoko digao ljestvicu, recimo da sam vizualnim izgledom zadovoljan 4/5 ali to je moj subjektivni dojam.

Mobitel ima podržane frekvencije u 3G modu na 900/2100MHz na prvom SIM utoru. Koristim tele2 i uredno radi na području Siska, prijem signala je odličan, bez gubljenja bilo tijekom razgovora ili korištenja interneta. WIFI signal mi je iste jačine kao na THL-u, znači odličan. Za razliku od nekih drugih dual sim modela, SIM2 karticu nažalost pokazuje kao da nedostaje.
GPS radi dobro. Na brzinu je pronašao satelite a detaljnije ću još testirati.

Sama reprodukcija zvuka je kvalitetna i prilikom gledanja videa ili igranja igrica kao i prilikom poziva, nemam zamjerki.

Kamera je od 0.3 mpx prednja i stražnja 5.0MP sa bljeskalicom i auto-fokusom Sama aplikacija kamere radi vrlo brzo i ima mnoštvo opcija ali po meni su fotografije osrednje kvalitete kao i na većini kineza. Osobno meni je kamera malo lošija nego na THL-u, solidno odrađuje posao.

Na mobu je android 4.2, obzirom na hardware unutra, sve je vrlo fluidno, aplikacije se otvaraju bez ikakvog zastajkivanja. Mana je jedino 1GB rama-a, ali to je taj cjenovni rang. Dolazi sa predinstaliranim playstore, bez blotware-a.

Igre koje sam probao rade bez ikakvih problema, surfanje internetom je vrlo brzo, browser ne šteka niti najmanje, internet stranice otvara bez problema, naravno podržani je i flash unutar chrome browsera.

Baterija od 2500 mAh izdrži 2 dana uz stalno upaljen 3G / WIFI, dosta ga koristim za mail i internet, tu i tamo koji poziv, facebook i igranje igrica, kao i THL. THL je bio možda malo izdržljiviji.


Prednosti:
-Lenovo brand,
-odličan omjer uloženog/dobivenog
-Antutu preko 28000 (nije presudno ali bolje više nego manje)

- "out of the box" ostavlja dobar dojam nakon korištenja, brz, nema skrivenih bugova ili nedostataka u samom radu.
-playstore, bez bloatware-a
-dobra baterija
-kapacitivne tipke ispod ekrana
-ima HR jezik
3G na 900 Mhz


Mane:
-mob izgleda solidno, barem meni, nije mi sjeo dizajn i dajem mu 4/5 po mom sudu...
-osrednja kvaliteta fotografija
-nema notification led za pozive
-pokazuje sim2 da nedostaje
-samo 1GB rama-a

Zaključak: ako želite mobitel ove veličine ekrana, za male novce, kupnjom nećete pogriješiti a i ljepo je vidjeti, barem meni, da piše Lenovo

Slikano mobitelom







_____________
Ima li iko da ge je uzimao sa pandawilla i kakvi su utisci?
Kakva je osvjetljenost ekrana, vidim na nekim forumima žale se da ekran nije dovolno osvjetljen. Takođe me interesuje i kakva je kvaliteta zvuka na slušalicama.
tomislav32 je offline  
Staro 09.10.2014., 18:55   #2083
pimar
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
došao mi je coolpad f1 sa coolicoola i prilikom razgovora zvučnik brunda,nejasan glas sugovornika;ima li tko kakvu ideju,zvučnik(na slušalicama zvuk ok),ili softver(4.4.2 je gore)?
pimar je offline  
Staro 09.10.2014., 20:18   #2084
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
smrdi na grešku samog uređaja al najbezbolnije ti je da promjeniš rom i s tim otkloniš i tu sumnju...
razorinc je offline  
Staro 09.10.2014., 21:01   #2085
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
U obzir uzmi i lenovo a806, ja ga čekam, najviše mi se sviđa dupla bljeskalica, vidit cemo kako će to u praksi bit.
Jel ce bit uskoro jer i mene zanima taj fon pa da cujem iz prve ruke?!
Jedino kaj mu fali je gorilla..
tutom je offline  
Staro 09.10.2014., 21:25   #2086
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
A naručen je prije 10ak dana, poslan je, a sad, kad će doći to samo onaj gori zna. A za svaki mobitel koji mi je dosao, bio on za mene ili ne, napisao sam osvrt i dojmove, pa će tako biti i za ovaj.
pokra89 je offline  
Staro 09.10.2014., 21:39   #2087
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
gledam dole sto si napisao, THl neljubis bas?
Ma nema veze
Štos je u tome da mogu pratit što je na dobrom glasu u Kini i na toj osnovi
preporučit određene uređaje.
THL i Zopo npr. su više orijentirani na vanjska tržišta i nema toliko informacija pa je teže izvuči zaključak
što je dobro a što ne.
Tako npr. za Huawei 3C dobiješ odmah gomilu informacija u vidu recenzija, ocjena i količine prodanih uređaja dok se za sličan Zopo ili THL, npr,
treba dobro potrudit za dobit nekakav stav o kvaliteti uređaja.
Ili tako nekako
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 11.10.2014., 08:48   #2088
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Ako netko ide u maleziju, evo mu dobre prilike - Meizu MX4 za 330$. Drugdje je 450$ najjeftiniji.
http://oizoioi.com.my/blog/meizu-mx4...h-and-pricing/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.10.2014., 20:28   #2089
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 724
JIAYU S2 MTK6592 Octa Core 1.7GHz Smartphone 5.0 Inch FHD

isplati li se ovo. i do koliko novaca bi išli u slučaju ovog moba?
tizhu je offline  
Staro 11.10.2014., 20:41   #2090
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
nema ti toga vise
pokra89 je offline  
Staro 11.10.2014., 22:35   #2091
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Ima, al ne po toj cijeni
dak0001 je offline  
Staro 12.10.2014., 22:39   #2092
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 724
tizhu je offline  
Staro 12.10.2014., 22:48   #2093
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Pored jednog Kulpada ić to uzimat stvarno nema smisla...
I to još ima oslabljeni 6592M SOC na 1,4GHz.
__________________
Necronomicon je offline  
Staro 12.10.2014., 22:52   #2094
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 724
za starog mi je mobitel. on neće koristiti niti internet.
možda mu na kraju uzmem t6s za 90 dolara jer si mislim da bi mi i to bilo dosta, ali muči me baterija od 1800 mah
tizhu je offline  
Staro 12.10.2014., 23:11   #2095
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Onda mu uzmi radije jiayu f1 za ~70$, velika baterija, 4" ekran, pristojne specke, dovoljne za obavljanje osnovnih funkcija.. Kaj će mu quadcore ak nebu niš koristil a bateriju bude pocuclalo brzo..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 13.10.2014., 13:54   #2096
elaco77
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1
Molim pomoc

Pozdrav svima.

Zanima me ima li tko iskustva sa Hangar 18?? Naime već se par dana natežem s njima i jednostavno ne vidim da će se problem riješiti, osim ako me ne odvedu u ludaru gdje ću se iskaljivati na bolesnicima koji će me razumjeti.

Kod njih sam kupio phablet Zopo ZP998, njihov premium uređaj za 2399 kn. Nakon samo tri dana ekran mi se pola zacrnio - pola bile neke crte. Naravno nosim ga na reklamaciju. NAKON SAMO 3 DANA!
Tu me prvo muzu gore dolje, nikako da se priča oko problema zakotrlja.. I na kraju se on pošalje na servis u Koprivnicu (ili gdje su već) i od tamo mi javljaju da je pukao lcd ekran i to predstavljaju kao moju stvar i da takav
kvar (mehanički) nije u opsegu jamstva. Ostalo je sve u redu, touch ,matična, ambalaža... Ako želim drugi lcd koji se mjenja u kompletu sa touchem to mi je 850 kn +100 kn rad = ukupno 950 kn.

Ja se slažem da ako je mobitel razbijen mojom krivnjom da mi to nije jamstvo. Sve ok. Ako je uistinu tako, jel..
E sad, mislim da sam ja razuman i da sam ga ja stvarno razbio ok, glup sam, aj bok! ALI NISAM! Nego je očito da je meni taj mobitel došao nekako da prostite sj***n, jer ne može sam od sebe puknuti.
Zvuči glupo ali je možda bio napuknut, naciknut, oštećen ili ne znam ni ja šta pa se to nakon tri dana "rasulo". Vjerujem da je to moguće jer je i kutija bila malo oštećena.
I ja da radim u njihovom servisu ne bih sam sebi vjerovao ali sam sada stvarno bespomoćan.

Da skratim, glupo mi je platiti popravak ali oni se drže toga da je razbijeno i da mogu samo platiti a ja to ne želim baš pa eto, ima li tko kakvo iskustvo? savjet? preporuku? utjehu?

p.s.Istu sam poruku postao na jos nekim mjestima pa ako netko vidi neka me ne mrzi

Unaprijed hvala svima!
Pozdrav!
Alen

Zadnje izmijenjeno od: elaco77. 13.10.2014. u 14:10. Razlog: dodatak p.s.
elaco77 je offline  
Staro 13.10.2014., 14:08   #2097
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,182
Može li se na mijenjati rom ukoliko ne radi utor za SD karticu? U pitanju je ZTE blade 3 ako se ne varam i ni jednu karticu ne prepoznaje.
partwish je offline  
Staro 13.10.2014., 14:47   #2098
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Može se flešat stock rom preko kabela uz Flash Tool ili kojim ZTE alatom ako postoji.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 13.10.2014., 19:16   #2099
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.10.2014., 20:47   #2100
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Bas sam vidio to danas. I nije mi jasno koji to vrag Lenovu treba. Umjesto jacanja i prepoznavanja branda, provode odluke kao neki proizvodjac odrona iz garaze. Bez obzira ako je mob i namjenjen samo domacem trzistu gdje kradje dizajna i kopiranja nisu rijetkost..
Wuchko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na