Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2007., 10:59   #181
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Nakon dugo natezanja sa overclockom, konačno sam uspio staviti svoj E 6420 na 3.0GHz. Ploča je DS3. Sad je problem što komp nije stabilan. Hladnjak od northbridga je usijan, ne može se ruka na njega staviti. Dal to može biti razlog nestabilnosti? Dali bi trebao napon u biosu ručno podešavati kad clockam? Jer kad stavim množitelj na 2x onda mi napiše da mi system voltage not optimized. Do sad sam ga stavljao na auto pa je bilo optimized. Dal je bolje ručno mu podignut napon ili ovako? Jel bi se promjenila situacija sa artic coolingom na procu i onim velikim pasivnim thermalrightom na nortbridgu?
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 11:09   #182
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Meni stalno crveni da system voltage not optimized, to valjda piše stalno kad nije na auto. Ne dira me to, ja sam sve podesio ručno, mema +0,2V, cpu na 1.45V HTT/NB +0,05V. Ostalo je na manual.
Možda i ja probam na auto da vidim oće se glupirat sad kad je na 3.3. prockas.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2007., 11:16   #183
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Ajd probaj ak ti nije problem. Ja sam mislio da mora biti optimized. Do koliko smijem podignut napon procesoru? Sve je stock hlađenje zasada.

Problem mi je što komp nije stabilan, a ne znam od kud da krenem i u čem je problem. Za memoriju mi piše dual chanell interleaved. Komp radi savršeno dok nije klokan, čim ga dignem na 3.0GHz kad uđem u neku igru nakon 5min cca sruši se.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 16:01   #184
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Problem mi je što komp nije stabilan, a ne znam od kud da krenem i u čem je problem
Za početak isključi C1 i EIST, ukluči skrivene opcije u biosu sa Ctrl + F1 i podesi:

FSB 338
Mem množitelj stavi na 2,0
Latencije memorije ostavi za sada na Auto

Daj mu struje malo.. stavi 1,35v
Mhc digni za +1, manje će se grijati. Imam vanjski sensor u njemu i na normal je temp 44 a sa + 1 je temp 39, zašto je to tako - neznam ali tako je...

Onda testiraj sa tim postavkama pa ćemo dalje.

Većina G ploča ima problema sa memoriskim množiteljima, kod mene sa F8 i F9 biosom 2,50 i 2,66 UOPĆE ne radi a sa 3,0 radi do 282 za FSB i onda rupa do 300 pa opet radi do 340 a dalje nemogu sa memom, sa F7 radi još i 2,50 a ostalo je sve isto. Sa F6 radi sve ali ne prepoznaje mi hard. Možitelj 2,0 radi dobro sa bilo kojim biosom pa se njega drži ako misliš ocati.
Ako ćeš držati na deafultu onda stavi mem. množitelj na 3.0 i mema će ti raditi na 800MHz.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 20:46   #185
Jack_the_Ripper
Premium
Moj komp
 
Jack_the_Ripper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Neverland
Postovi: 67
Može li mi, molim Vas, itko reči.. Oće li radit
http://links.hr/index.php?naziv=RAM+...kl=051.207.080

ta memorija na 965P-DS3p(rev. 3.3), stabilno , gore ide e4300..


Hvala!
__________________
Four wheels move the body - two wheels move the soul.

Jack_the_Ripper je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:21   #186
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Normalno da će raditi, zašto ne bi...za e4300 sasvim ok mema...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 00:39   #187
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Ništa ja više ne znam i požalio sam onaj dan kad sam iskeširao 3500kn i prešao sa athlona opet na intel i to C2D.

Više ništa ne radi, sad je sve vraćeno na normalu, ništa nije overclockano, ni jedna igrica mi ne radi više, uđe u nju i ubrzo ga sruši i restarta. Imam lagani osječaj da su kompovi sve dalje sve veće smeće. Imam sad dva Athlona doma i rade kak god hočeš a ovaj od kad je kupljen tjedan dva nije normalno i pošteno radio 10 sati jer non stop nešto za***ava. Ili će se složit u roku tjedan dva ili ću ga reklamirat ili ću sve prodat i kupit athlona opet.

Sad mi više ni 3d mark ne prolazi, javlja mi se neki dr watson, nikad mi do sad nije kad upalim prikazivao umjesto koji je proc koliko memorije i koji su ide uređaji, meni sad prikazuje bijeli screen sa gigabyte ds3 logom od matične, treba mu puno duže da uđe u win.

Jel tu ima pomoći da reinstaliram windowse? Jel to može imat veze s grafom? Nikad s njom nisam imao problema, ali pošto ja nisam slagao komp nego ovi u adm-u, jedina mogučnost da su oni nekaj zeznuli.

Očajan sam više, svaka pomoć dobrodošla
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 08:30   #188
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Jack_the_Ripper Pregled postova
Može li mi, molim Vas, itko reči.. Oće li radit
http://links.hr/index.php?naziv=RAM+...kl=051.207.080

ta memorija na 965P-DS3p(rev. 3.3), stabilno , gore ide e4300..


Hvala!
1.8V meme nebi trebale imati problema sa POSTOM,a oće li sve raditi stabilno,to ovisi o ploči,a ne memi
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 08:32   #189
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Ništa ja više ne znam i požalio sam onaj dan kad sam iskeširao 3500kn i prešao sa athlona opet na intel i to C2D.

Više ništa ne radi, sad je sve vraćeno na normalu, ništa nije overclockano, ni jedna igrica mi ne radi više, uđe u nju i ubrzo ga sruši i restarta. Imam lagani osječaj da su kompovi sve dalje sve veće smeće. Imam sad dva Athlona doma i rade kak god hočeš a ovaj od kad je kupljen tjedan dva nije normalno i pošteno radio 10 sati jer non stop nešto za***ava. Ili će se složit u roku tjedan dva ili ću ga reklamirat ili ću sve prodat i kupit athlona opet.

Sad mi više ni 3d mark ne prolazi, javlja mi se neki dr watson, nikad mi do sad nije kad upalim prikazivao umjesto koji je proc koliko memorije i koji su ide uređaji, meni sad prikazuje bijeli screen sa gigabyte ds3 logom od matične, treba mu puno duže da uđe u win.

Jel tu ima pomoći da reinstaliram windowse? Jel to može imat veze s grafom? Nikad s njom nisam imao problema, ali pošto ja nisam slagao komp nego ovi u adm-u, jedina mogučnost da su oni nekaj zeznuli.

Očajan sam više, svaka pomoć dobrodošla

Fali ti očito napona na procu,digni to i na memoriji,siguran sam da će to stabilizirati komp.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 18:32   #190
Jack_the_Ripper
Premium
Moj komp
 
Jack_the_Ripper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Neverland
Postovi: 67
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
1.8V meme nebi trebale imati problema sa POSTOM,a oće li sve raditi stabilno,to ovisi o ploči,a ne memi
Pa to i pitam , oće li radit stabilno s tom pločom, pitam jer nema memorije na popisu memory supporta.. Tako da sam mislio uzet u adm-u 2x1024 kingmax MARS 667mhz..


I još jedno pitanje... Imam Chieftek delta 400W, GPS-400AA-101A model.. I kad ga spojim na matičnu, moram stavljat još onaj dodatni 4pinski konektor, a negdje sam pročitao da matična vuče previše struje za taj 4-pin, pa da zna pregorit nešto?!
__________________
Four wheels move the body - two wheels move the soul.

Jack_the_Ripper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 18:57   #191
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Jack_the_Ripper Pregled postova
Pa to i pitam , oće li radit stabilno s tom pločom, pitam jer nema memorije na popisu memory supporta.. Tako da sam mislio uzet u adm-u 2x1024 kingmax MARS 667mhz..


I još jedno pitanje... Imam Chieftek delta 400W, GPS-400AA-101A model.. I kad ga spojim na matičnu, moram stavljat još onaj dodatni 4pinski konektor, a negdje sam pročitao da matična vuče previše struje za taj 4-pin, pa da zna pregorit nešto?!
Gle,odeš na proizvođaća ili distributera meme i vidiš specifikacije dali je na 1.8V,ak je onda će raditi sigurno,ja imam 2x4 (12v za proc) pinski na ds3p koji ti služi samo za one Extreme procesore,i to ti nema nikakve veze sa c2d.
Ima kapicu na 1x4,tako da su već otpisali te Extreme stare procesore
ali bi ti preporućio da svakako štekneš taj konektor.

Ako nema štekni samo taj 1x4 u desni utor i to je to.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:11   #192
Jack_the_Ripper
Premium
Moj komp
 
Jack_the_Ripper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Neverland
Postovi: 67
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Gle,odeš na proizvođaća ili distributera meme i vidiš specifikacije dali je na 1.8V,ak je onda će raditi sigurno,ja imam 2x4 (12v za proc) pinski na ds3p koji ti služi samo za one Extreme procesore,i to ti nema nikakve veze sa c2d.
Ima kapicu na 1x4,tako da su već otpisali te Extreme stare procesore
ali bi ti preporućio da svakako štekneš taj konektor.

Ako nema štekni samo taj 1x4 u desni utor i to je to.
Ok... Našao sam i ovu memoriju
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4308

Samo, da me ubiješ neznam kolko je V...

Jer mislim da mi netreba 800Mhz, a nastojim što jeftinije proći
__________________
Four wheels move the body - two wheels move the soul.

Jack_the_Ripper je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:46   #193
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Jack_the_Ripper Pregled postova
Ok... Našao sam i ovu memoriju
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4308

Samo, da me ubiješ neznam kolko je V...

Jer mislim da mi netreba 800Mhz, a nastojim što jeftinije proći
ako ćeš vršiti OC onda 800mhz,ak ne onda i ta 667 dobro dođe na omjer 1:1,ali na knap.
Ali kako je ta na 800 razlika 100-120kn ćemu ne uzeti (CL5)?
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:35   #194
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Alaj ste ga nalupali gluposti,naročito DAxDaX...ne mogu više slušat lupetanje pa ću se probat objasniti...

Svaka ddr2 memorija će raditi! na 1.8 volti - koliki i je nominalni napon za ddr2 po JEDEC specifikaciji. Ono što nekim memama piše 2.1 ili 2.2 volta ; to su samo preporučene voltaže ili voltaže povišene da bi mema mogla raditi an tom XY taktu sa XY latencijama... E sad druga je stvar dali su to žnj-žnj čipovi pa imaju problema sa kompatibilnošću na (po tome poznatim) Gigybyte pločama;a što doduše opet može riješiti jedan od novijih biosa - F6 naviše... S druge strane neznam zašto ne uzeti onda recimo Kingmax 800(da ima lufta i za OC) i biti miran,kad se već nalazi na listi podržanih RAM-a.

A sasvim treće je onaj konektor šta spominjete;ali i tu je moguće da izgori taj konektor,jer eto bilo je sa tim problema na 965P-DS4 koja također ima 8 pinski konektor,a ne samo 4-pinksi kao recimo 965P-DS3. A koliko vidim ova 965P-DS3P ima isto 8 pinski pa moguće da i ona može raditi isti problem...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 21:04   #195
Jack_the_Ripper
Premium
Moj komp
 
Jack_the_Ripper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Neverland
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Alaj ste ga nalupali gluposti,naročito DAxDaX...ne mogu više slušat lupetanje pa ću se probat objasniti...

Svaka ddr2 memorija će raditi! na 1.8 volti - koliki i je nominalni napon za ddr2 po JEDEC specifikaciji. Ono što nekim memama piše 2.1 ili 2.2 volta ; to su samo preporučene voltaže ili voltaže povišene da bi mema mogla raditi an tom XY taktu sa XY latencijama... E sad druga je stvar dali su to žnj-žnj čipovi pa imaju problema sa kompatibilnošću na (po tome poznatim) Gigybyte pločama;a što doduše opet može riješiti jedan od novijih biosa - F6 naviše... S druge strane neznam zašto ne uzeti onda recimo Kingmax 800(da ima lufta i za OC) i biti miran,kad se već nalazi na listi podržanih RAM-a.

A sasvim treće je onaj konektor šta spominjete;ali i tu je moguće da izgori taj konektor,jer eto bilo je sa tim problema na 965P-DS4 koja također ima 8 pinski konektor,a ne samo 4-pinksi kao recimo 965P-DS3. A koliko vidim ova 965P-DS3P ima isto 8 pinski pa moguće da i ona može raditi isti problem...
Super! Znači možda bi i napajanje trebao mijenjat! Hvala Bogu da ga nisam kupio prije par mjeseci! Joj, prokleta bila ta računala!

Ok, uzet ću kingmax mars!

Evo ovakav je priključak na napajanju
http://www.chieftec.com/images/PSU/p4_1.jpg

A nije mi jasno zašto bi izgorio taj konektor.. Se da to kako srediti? Šteta mi je sad kupovat drugo napajanje, kad mi je ovo novo!
__________________
Four wheels move the body - two wheels move the soul.

Jack_the_Ripper je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 22:07   #196
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Alaj ste ga nalupali gluposti,naročito DAxDaX...ne mogu više slušat lupetanje pa ću se probat objasniti...

Svaka ddr2 memorija će raditi! na 1.8 volti - koliki i je nominalni napon za ddr2 po JEDEC specifikaciji. Ono što nekim memama piše 2.1 ili 2.2 volta ; to su samo preporučene voltaže ili voltaže povišene da bi mema mogla raditi an tom XY taktu sa XY latencijama... E sad druga je stvar dali su to žnj-žnj čipovi pa imaju problema sa kompatibilnošću na (po tome poznatim) Gigybyte pločama;a što doduše opet može riješiti jedan od novijih biosa - F6 naviše... S druge strane neznam zašto ne uzeti onda recimo Kingmax 800(da ima lufta i za OC) i biti miran,kad se već nalazi na listi podržanih RAM-a.

A sasvim treće je onaj konektor šta spominjete;ali i tu je moguće da izgori taj konektor,jer eto bilo je sa tim problema na 965P-DS4 koja također ima 8 pinski konektor,a ne samo 4-pinksi kao recimo 965P-DS3. A koliko vidim ova 965P-DS3P ima isto 8 pinski pa moguće da i ona može raditi isti problem...
ja ne znam što sam ja nalupo osim što sam naveo da će svaku memu boot-ati na 1.8v,sasvim sigurno postoji problem sa Micron D9 čipovima na memorijskim stikovima za koje se preporuća 2.1V. (ako nisi upoznat sa kolizijom tih mema sa ds3 onda svakako potraži na netu)
Ovaj 8-pinski je 2*4 12V,pa ako ti nekaj nije jasno (mogu ti doslovce iz manuala ako želiš navest)
a Super Talent memorije nisu ŽNJ-ŽNJ
I iz svega se da razlučiti da ti nisi baš najbolje shvatio i razumio

Zadnje izmijenjeno od: daxdax. 21.05.2007. u 22:41.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 02:04   #197
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Ajde lagano odlepršaj dječko,mislim da nisi dovoljno kompetentan da (meni mi) objašnjavaš...
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
1.8V meme nebi trebale imati problema sa POSTOM,a oće li sve raditi stabilno,to ovisi o ploči,a ne memi
- o čemu se ovdje priča,kakvi problemi 1.8V meme (dakle ddr2 meme),a na odgovarajućoj (ddr2 ploči!) pri POST-u...da neće možda zviždat...
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Fali ti očito napona na procu,digni to i na memoriji,siguran sam da će to stabilizirati komp.
- čovjek je već lijepo napisao da mu se to isto dešava i kad je vratio sad na def...
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Gle,odeš na proizvođaća ili distributera meme i vidiš specifikacije dali je na 1.8V,ak je onda će raditi sigurno,ja imam 2x4 (12v za proc) pinski na ds3p koji ti služi samo za one Extreme procesore,i to ti nema nikakve veze sa c2d.
Ima kapicu na 1x4,tako da su već otpisali te Extreme stare procesore
ali bi ti preporućio da svakako štekneš taj konektor.
Ako nema štekni samo taj 1x4 u desni utor i to je to.
-je! svaka ddr2 mema je na 1.8 volti,to nema šta gledat stranice proizvođača... E a sad što neće raditi Ballistix na 1200mhz bez 2.2 volta min. to je druga priča...
- onaj 12V za stabilizacija napona na fetovima proca nije 8 pinski samo zbog EE procesora (kojih više i nema);iako je možda tada i bio uveden ;ali kako se vidi iz priloženog i dalje se koristi. A ploče znaju skurit taj konektor jer provuče više struje nego što isti izdrži - tako da je preporučljivo staviti 8 piski jack u taj konektor na ploči;iako Gigabyte kaže da se može i 4 pinski stavit - zato i je poklopljeno ona 4 s kapicom,ali to ne umanjuje opasnost od izgaranja istog. - to je ujedno i odgovor Jack_The_Ripper-u

A vi cijenjeni gospodine DaxDax drugi puta nemojte tako oholo prema meni pa možda i vama objasnim nešto prema potrebi ili ćemo makar normalno komunicirati a ne na ovakvoj razini uz obostrano prepucavanje jel...
Da ti ćeš meni ako nisam upoznat - a upravo sam to i naveo da može biti problema sa kompatibilnošću (Micron i sl.),ima i više verzija D9 čipa,pa sam zato napisao žnj-žnj... A i to se očito u neku ruku rješava kako sam i prije napisao novijim biosima - jer primjetih 2-3 člana koji imaju P965-DS3 ploče i Ballistix sa micronovim čipovima... A 2.1 ili 2.x volta se ne preporuča zato jer su čipovi D9,to veze sa tim nema...
Za ST isto nisam rekao da je loša mema,to ti nisi dobro "razlučio"...

I konačno,ne treba mi ništa iz manuala citirat,niti mi treba/š objašnjavat (ako misliš da bolje znaš jer posjeduješ dotičnu ploču) - te napominjem da mi ništa nije nejasno i sve sam dobro shvatio i "razlučio",nego mi se neda čitat 5 tvojim postova skoro red za redom zato jer neznaš/nisi uspio adekvatno objasnit čovjeku. A drugi put malo kulturnije i nemoj fućkat - na moj normalan post,pa ti se možda i ispričam za ovakav sad nastup... Još kad ti vidim godine i uz to kakav ti je ulet,mislim ono...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 08:53   #198
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138

Ok majstore,nadam se da će problemi koji se ovdje postaju kvalitetno riješiti
na način da im ti predložiš riješenja. O ostalom više neću EOD.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 10:34   #199
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
nemoj daxdax... nemoj sa ozy-jem

nemoj....

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 16:59   #200
iceql
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: VŽ
Postovi: 6
Je li moguce da mi je ova maticna sprzila pci tv tuner?

imam e6320 kojeg drzim na 400mhz*7

da li sam povecanjem fsb na 400mhz, preoverclockirao pci koji je onda unistio tv tuner?
nigdje u postavkama biosa nema nista o brzini pci, samo pci-e kojeg drzim na 100mhz.

to se dogodilo nakon sto sam napravio bios update na F11, a tv tuner vise ne radi niti na starom kompu...

imam jos i pci zvucnu, no s njom je sve u redu.

Ima li netko ideju sto se tocno dogodilo i zasto?
iceql je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 21:32   #201
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Ok majstore,nadam se da će problemi koji se ovdje postaju kvalitetno riješiti
na način da im ti predložiš riješenja. O ostalom više neću EOD.
Pa nisam rekao ni da sam majstor niti da sve znam...
EOD gospodine,EOD...i isprike za prošli ulet,da ne idem dalje u OT.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 11:11   #202
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
iceql jesi imao uključen PCI-E/PCI lock na 100/33 MHz?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 11:25   #203
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
JA sam uspio riješiti svoj problem, zasad je sve OK i ovim putem još jednom zahvaljujem disconnected-u na pomoći. Ploća DS3 rev 3.3 uopće ne podržava procesor E6420 sa biosom F10 nego tek sa F11. Pošto je na ploći bio F10 kad je kupljena naravno da komp nije radio i da se blesavio. Za sad je sve ok i radi super, nadam se da će tako i ostati.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 13:57   #204
iceql
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: VŽ
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
iceql jesi imao uključen PCI-E/PCI lock na 100/33 MHz?
Imao sam PCI-E postavljen na 100MHz, a za PCI nisam nikakve postavke vidio u BIOS-u.
Pretpostavio sam da je automatski i PCI postavljen na 33MHz.

Jos uvijek ne kuzim zasto je tv tuner unisten, i to nakon updatea na F11 BIOS, a s F10 je sve radilo bez problema 2 tjedna s istim overclockom.
Ne usudim se kupiti novi tv tuner dok ne skuzim u cemu je problem...
iceql je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 20:03   #205
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Help oko updejtanja biosa

e, ljudi, evo konacno sam odlucio updejtat bios, uglavnom jer mi treba 2.5 divider za rame i naiso sam na mali problemcic...

ploca je 965P DS3, trenutno sa F10 biosom

napravio sam navodno bootabilni USB po ovim uputama: http://www.student.livjm.ac.uk/cmpsg...rive_guide.htm
no izgleda da mi ne nalazi stick u biosu...
http://img522.imageshack.us/img522/9...tdevicejf0.jpg
a ovo su fajlovi koji su na sticku...
http://img525.imageshack.us/img525/3915/usbfajlsnu0.jpg

tnx
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 20:12   #206
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,426
USB stick se nalazi u Hard Disk izborniku. Dođi do njega, stisni ENTER i onda odaberi stick.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 20:41   #207
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
ah...pffff, evo sad cu probat

edit: evo sve radi, updejto sam
tnx

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 27.05.2007. u 20:55.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 11:26   #208
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
primjetio sam samo 2 stvari sa novim biosom, prva je taj 2.5 divider za rame, a druga je da mi se komp puno brze zagasi i upali ako se dogodi to samostalno gasenje
prije mi je cak krenulo malo bootanje i onda se zagasio, a sada se zagasi iste sekunde cim stisnem save & exit u biosu i brze se upali cini mi se

mislim da ipak onda bios moze utjecat na to i da bi mogli dozivjet rjesenje tog ''problema'' u nekoj od sljedecih verzija biosa
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 23:40   #209
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,426
Kod mene su ugasi samo kad mijenjam FSB...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 23:56   #210
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
pa da, tako i meni, ali nevazno je na koju vrijednost stavim fsb svejedno se moze zagasit, npr. bio sam loado bios defualte i zagasio se...
ljudi cesto misle da se ploca gasi zbog toga sta im nije stabilan overclock, ali to nije tocno
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na