Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2017., 11:48   #2041
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
da, inverter, tako pise na daljinskom fujitsu, model onaj cesto pojavljivani 12llcc
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 12:01   #2042
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
stvarno sam oduvijek bio tudum za te klime

u prostoru je 18'C, ja bi volio zagrijati na 20'C, MODE je na HEAT, 20'C, FAN namješten na AUTO, upaljen SWING, ECONOMY - malo pa malo grije, pa onda hladi, pa grije, pa hladi, zašto je to tako? kao da sam čitao već negdje da je to normalan proces ili se varam? mogu izbjeći to hlađenje prostorije?

što se tiče samog održavanja klime kako bi radila funkcionalno i ispravno, na šta sve moram paziti? postavljena je cca. prije najviše 2 godine i malo korištena (samo tokom ljetnih mjeseci - znači hladila), trebam čistiti filter? svako koliko? ostalo?
Ne hladi nego puse zrak iz prostora.
Vjerojatno zato što im je bilo skupo ugradit senzor od 5 kuna da ugasi turbinu u režimu grijanja kad postigne temperaturu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2017., 12:24   #2043
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
šta mogu napraviti ja po tom pitanju? za ugradnju tog senzora sada je gotovo? a i nije baš da je tako brzo postigao temperaturu - pa čim sam ga upalio, grijala je, pa odmah nakon kratkog vremena, puhala zrak iz prostora
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 11:26   #2044
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Od ulaznih modela japanaca nema bolje od Fujitsu 12LLCC modela i tu sigurno nisi pogresio , naravno ukoliko ti je 12LLCC dovoljan za ono sto si hteo pokriti . Sto se tice tog izduva , verovatno mislis na to pirkanje koje radi dok proverava temp prostorije ali to nije toliko jako da bi ti to moglo smetati sem ako ne sedis bas ispred nje . To je tako pa je tako , ne mozes ti tu ugraditi nikakav senzor , sve klime rade proveru temp a da to ne rade konstantno ne bi ni mogli toliko precizno da odrzavaju zadatu temp . A to sto ti se brzo gasi je samo zato sto su ti gubici mali , nije ovo nikakva zima , sacekaj jos malo i kako budes isao u sve vecu zimu doci ces u situaciju da se nece uopste gasiti kompresor .

Amd_Shill

Mislim da tu gresis oko gasenja turbine , ja ne znam da li i jedan od japanaca gasi turbinu kad dostigne zadatu , mozda je neki manje a neki vise okrecu ali sve rade proveru a da to ne rade imali bi oscilacije temp kao i kod fix klima . Tacnije svaka krstena klima bi trebala tako da radi , nego ljudi lose pozicioniraju unutrasnju pa im i to pirkanje smeta jer sede ispred nje .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 13:21   #2045
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
zanimljivo, hvala na odgovoru
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 13:31   #2046
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Od ulaznih modela japanaca nema bolje od Fujitsu 12LLCC modela i tu sigurno nisi pogresio , naravno ukoliko ti je 12LLCC dovoljan za ono sto si hteo pokriti . Sto se tice tog izduva , verovatno mislis na to pirkanje koje radi dok proverava temp prostorije ali to nije toliko jako da bi ti to moglo smetati sem ako ne sedis bas ispred nje . To je tako pa je tako , ne mozes ti tu ugraditi nikakav senzor , sve klime rade proveru temp a da to ne rade konstantno ne bi ni mogli toliko precizno da odrzavaju zadatu temp . A to sto ti se brzo gasi je samo zato sto su ti gubici mali , nije ovo nikakva zima , sacekaj jos malo i kako budes isao u sve vecu zimu doci ces u situaciju da se nece uopste gasiti kompresor .

Amd_Shill

Mislim da tu gresis oko gasenja turbine , ja ne znam da li i jedan od japanaca gasi turbinu kad dostigne zadatu , mozda je neki manje a neki vise okrecu ali sve rade proveru a da to ne rade imali bi oscilacije temp kao i kod fix klima . Tacnije svaka krstena klima bi trebala tako da radi , nego ljudi lose pozicioniraju unutrasnju pa im i to pirkanje smeta jer sede ispred nje .
Gase turbinu (Daikin npr)
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 19:13   #2047
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nisam bas siguran , mozda si u pravu ali cu se svakako raspitati jel to jeste tako pa cu javiti ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 20:27   #2048
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Gledaj,u režimu grijanja unutarnja turbina kreće tek kad senzor javi da je dostignuta temperatura plina.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 21:02   #2049
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Da bi senzor bio tacan i da odrzava precizno temperaturu u prostoru turbina mora konstantno provlaciti vazduh kroz klimu , doduse minimalno , da bi taj isti senzor reagovao kako treba tj da nema oscilacija u temp . Znam ja sta ti hoces reci ali sacekacemo da krene sezona grejanja pa cu se malo raspitati i obratiti paznju na Daikine .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 21:08   #2050
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Da bi senzor bio tacan i da odrzava precizno temperaturu u prostoru turbina mora konstantno provlaciti vazduh kroz klimu , doduse minimalno , da bi taj isti senzor reagovao kako treba tj da nema oscilacija u temp . Znam ja sta ti hoces reci ali sacekacemo da krene sezona grejanja pa cu se malo raspitati i obratiti paznju na Daikine .
Ja ne govorim o senzoru u prostora nego o senzoru na isparivacu.
Ja se ne trebam raspitivati jer su to osnove.

I da,pirkanje je jedno dok je normalna vrtnja nešto sasvim drugo.
Pirkanje se neće niti osjetit u prostoru.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2017., 17:57   #2051
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ma hoce se osetitit ako stojis ispred nje , doduse zavisi kako je koji proizvodjac podesio izduv , na Fujitsu se recimo oseti ako stanes ispred nje , ne jako ali ne moras stavljati ruku gore ispred klime da bi to osetio
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 20:07   #2052
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Ma hoce se osetitit ako stojis ispred nje , doduse zavisi kako je koji proizvodjac podesio izduv , na Fujitsu se recimo oseti ako stanes ispred nje , ne jako ali ne moras stavljati ruku gore ispred klime da bi to osetio
Da,ali mislim da čovjek ima problem konstantnog puhanja, a ne pirkanja
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 21:09   #2053
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Vrti i Daikin turbinu konstantno tj kad dosegne zadati , evo malopre komentara od @rovca :

Citiraj:
Radi odlicno do sad hladjenje i ovo malo grijanja.
Ftx50gv ja nebi stavljao u manje prostorije,to je ipak malo veca klima,nema one ultra tihe brzine duvanja kao moj manji ftxb35c ali u velikoj prostoriji radi super.Klima hoce da potegne i da grije,nije poput mog manjeg daikina koji kalkulira i stedi radi na sto nizim snagama,ovaj moj mi je idealan za male prostorije.Velikog daikina potjeram na max hi power i opet unutra ne dopire zvuk vanjske jedinice.Vanjska jedinica iako je ogromna,iako ima veliki protok zraka puno tisa nego fujitsu.Nema onog zvuka zalijetanja motora.Uglavnom zvuk zraka i propelera se cuje samo,bar za sad.

Temperaturu odrzava odlicno.Cak i kad se pali gasi temp na termometru stoji dobro.Kad ode u pauzu unutrasnja vrti jako malo zraka radi monitoringa,ali toliko malo da jedva skuzis da uopce vrti turbinu,i jako brzo reaguje i ponovo se pali ako treba.
Jako slabo ali vrti ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 07:12   #2054
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Vrti i Daikin turbinu konstantno tj kad dosegne zadati , evo malopre komentara od @rovca :



Jako slabo ali vrti ..
To je minimalna rotacija koju ne osjetis.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 19:50   #2055
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
ok, mogu kako to izbjeći, nije mi jasno sada dali to mora tako da bude?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 20:58   #2056
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ma mora klima da radi proveru ne opterecuj se s tim , nije to bog zna koliko jako duvanje i ne bi trebalo da ti smeta , cak sta vise i ne cuje se dok to radi .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 21:13   #2057
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Samo informativno, nakon dosta istrazivanja i raspitivanja, uzea sam Daikin FTX50GV. Hladjenje je vrhunsko a grijanje tek sad trebam testirati kako dolaze hladniji dani. Imam 42m2 koje ce trebati grijati, 2 prostorije koje su prakticki spojene, znaci nema nista izmedju da ometa protok zraka. Jedini problem mi je sto druga prostorija trenutno ima otvor koji vodi u veliki hodnik (cca 14m2). Uskoro tu planiram ugraditi neka vrata ili u najgoru ruku zracnu zavjesu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 21:19   #2058
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Svakako napiši rewiev...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 23:01   #2059
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Samo informativno, nakon dosta istrazivanja i raspitivanja, uzea sam Daikin FTX50GV. Hladjenje je vrhunsko a grijanje tek sad trebam testirati kako dolaze hladniji dani. Imam 42m2 koje ce trebati grijati, 2 prostorije koje su prakticki spojene, znaci nema nista izmedju da ometa protok zraka. Jedini problem mi je sto druga prostorija trenutno ima otvor koji vodi u veliki hodnik (cca 14m2). Uskoro tu planiram ugraditi neka vrata ili u najgoru ruku zracnu zavjesu...
Nadam se da si nadoplatio za WiFi modul jer je to odlicna stvar.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 07:54   #2060
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Svakako napiši rewiev...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Pokusat cu cim uhvatim vremena...

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nadam se da si nadoplatio za WiFi modul jer je to odlicna stvar.
Jesam. Dosta zgodna stvarcica, pogotovo out-of-home funkcija
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 09:21   #2061
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Samo informativno, nakon dosta istrazivanja i raspitivanja, uzea sam Daikin FTX50GV. Hladjenje je vrhunsko a grijanje tek sad trebam testirati kako dolaze hladniji dani. Imam 42m2 koje ce trebati grijati, 2 prostorije koje su prakticki spojene, znaci nema nista izmedju da ometa protok zraka. Jedini problem mi je sto druga prostorija trenutno ima otvor koji vodi u veliki hodnik (cca 14m2). Uskoro tu planiram ugraditi neka vrata ili u najgoru ruku zracnu zavjesu...
Uzeo si odličnu klimu.
Zadnje ljeto smo ih prodali barem 200.

Kod grijanja tog prostora sa uskim otvorom će ti najviše smetati fizika
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 10:06   #2062
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
MOLIM POMOC KOJU OD DVIJE NAVEDENE KLIME DA KUPIM HITNO JE stan 55 kvadrata.HVALA

Gree Lomo Economical GWH18QD 18-KA 650 EURA
LG SMART INVERTER P18EN 18-ka 630 eura

Zadnje izmijenjeno od: crni1977. 09.10.2017. u 10:15.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 15:25   #2063
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
I jedno i drugo je srednja klasa.
Uzmi jeftinije.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 17:03   #2064
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Meni izgleda prdnula klima.
Inace imam centralno na drva pa mi se u ovo prijelozno doba nije dalo kurit i reko ajde idem malo nafrljit klimu i odjednom supruga vise dimi se... a reko u pm..
uglavnom sasvim sigurno cu trebati novu, imate li prijedlog sto kupiti ? jel bolje mozda sada po zimi to rijesiti ?
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 18:19   #2065
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Meni izgleda prdnula klima.
Inace imam centralno na drva pa mi se u ovo prijelozno doba nije dalo kurit i reko ajde idem malo nafrljit klimu i odjednom supruga vise dimi se... a reko u pm..
uglavnom sasvim sigurno cu trebati novu, imate li prijedlog sto kupiti ? jel bolje mozda sada po zimi to rijesiti ?
A što je prdnulo i koja klima?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 10:21   #2066
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
A što je prdnulo i koja klima?
Midea, 3.5kw Vanjska jedinica se samo pocela dimit zaista nisam istraziova sto kako gdje jednostavno sam iskljucio i vise ne mislim palit

Koristim je za cca 30 kvadrata
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 10:59   #2067
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Nex druže,uzeo sam hitači. Eno je u kutiji pa kad kuća bude gotova ćemo je montirat. Koji modul za vaj faj ide na nju? 😁
EDIT: Jebaji ga,nisam kvotao. Sad kopaj.
Hitachi RAC-35WPC / RAK-35RPC - 4700kn
Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 11:58   #2068
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Midea, 3.5kw Vanjska jedinica se samo pocela dimit zaista nisam istraziova sto kako gdje jednostavno sam iskljucio i vise ne mislim palit

Koristim je za cca 30 kvadrata
Midea ima samo par releja, kondenzator za ventilator vani i kompresor.
Sve osim kompresora je šteta od 100 kuna.
Ako ti je pristupacna otvori vanjsku,slikaj i postaj sliku ovdje.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 23:52   #2069
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
smuchac

Sad sam tek nasao odgovor koji sam ti svojevremeno napisao vezan za taj Hitachi . Vidim da sam rekao tamo da ima pripremu za wifi ali nisam bas siguran u to . Trebalo bi da proveris kod uvoznika jel ima opcija i koje su , a ako se bas i desi da nema onda se nadam da ti to nije bas tolika bitna stavka tj da to nije bo uslov za odabir klime . Ako jeste i ako ne bude moglo onda sorry

Poslacu ti podatke na PM pa im posalji mail ili nazovi i vidi na cemu si .. Nisam se nesto preterano raspitivao jer me nesto i ne interesuje wifi a ja licno ne vidim za sta on sluzi , sem u modu hladjenja pa ako ne znas kad ces doci kuci i onda je to kao opcija , a u modu grejanja je pozeljno da klima radi konstantno . Inace ta klima ima osetno vise opcija na daljinskom u odnosu na ostale japance u tom rangu sto je za svaku pohvalu . Neke od opcija nemaju cak ni skuplji modeli pa ma kako delovali bezveze nije ih lose imati , recimo pokazivanje temp na daljinskom i mesecnu potrosnju struje , ima i susenje unutrasnje jedinice nakon hladjenja sto recimo neki nemaju a dobro dodje . Kako god , sto se tice same klime bices sigurno zadovoljan ukoliko si ubo jacinu , a ako je wifi bio reper za kupovinu i ako igrom slucaja ne moze , sorry

Ne mogu vise popamtiti ama bas sve podatke ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 02:44   #2070
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Moze li mi netko objasniti na fujitsu nokriji sta znaci ova opcija dry pored cool i heat.
Isušiva zrak? :S
kvaju je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na