Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.03.2016., 19:44   #2011
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Gledam video review-e i cini mi se sasvim solidan
Sada imam Mygicu 582 i lijepo mi radi. Ona ima 2BG/8GB, ali mi ovaj pave "miriši" )..
Ziiky, što misliš - bi li to bilo "s konja na magarca"?
sibica je offline  
Staro 23.03.2016., 23:23   #2012
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
__________________
sasha2511 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2016., 00:01   #2013
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,692
Ne taj, M8S sa S812 chipsetom. Puno nas je uzelo ali nisu ga svi dobili...
Ovaj mini se čini ok ali kako je to opet neki generic oem bez propisnog firmware razvoja preskočio bih to. Za te pare Rpi3.
9800pro je offline  
Staro 24.03.2016., 00:43   #2014
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
New M8 Android Smart TV Box M8S Amlogic S812 Chip AP6330 4K 2G/8G XBMC Dual band wifi Full HD Android 4.4 Media Player M8 TV Box
http://s.aliexpress.com/6jYbyEvq
(from AliExpress Android)

Trazi m8s sa ap6330 wifi chipom posto za njega ima funkcionalan openelek.
A kod androida, ako ces ostati na njemu ... po dosadasnjim iskustvima, s tom verzijom nije bilo problema kod rootanja.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 24.03.2016., 06:17   #2015
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Čitao sam review korisnika za Pave. Stvar baš i nije toliko idealna koliko se čini. Ljudi imaju problema sa snimanjem (ograničen bitrate i veličina filea), audio (neki nemaju zvuk kod gledanja i snimljenog materijala), neki i sa wifijem (slab i nestabilan signal). Očigledno mu treba još dorade.

Ja nisam odolio i uzeo sam si ovo jučer za € 35,72 (danas je već skuplji). Privuklo me to što ima BT i GbLAN. GbLAN mi nije toliko bitna stavka (i 100M je dovoljno brz za prijenos bilo kakvog materijala), ali BT je bitan. Koliko vidim većina uređaja koji se spominju ovdje nema BT.
http://www.aliexpress.com/item/New-F...626686252.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 24.03.2016. u 09:33.
coconut je offline  
Staro 24.03.2016., 07:41   #2016
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Pozdrav. Status je trenutno invoice missing. Zanima me šta da pošaljem carini? Imam račun od gearbesta na 20 dolara, s pečatom na njemu. Da li je to dovoljno carini ili moram slati podatke o transakciji s paypala? Pitam jer mi se ne da čekati da pošaljem prvo samo račun sa gearbesta, pa da me opet pitaju i sa paypala, pa da tako gubim vrijeme s tim koracima. Hvala na savjetima.
cyrus je offline  
Staro 24.03.2016., 07:47   #2017
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Poštovani,

u prilogu je nekoliko dokumenata vezanih za naručeni proizvod, android media player IME PLAYERA. Platio sam ga $20,00 usd preko Gearbest web trgovine.
Ako je potrebno još nešto molim da me kontaktirate.

Lijepi pozdrav,
JA
MOJ telefon
-->
Dobit ćeš pismo s carine sa PCP brojem. Kreiraš dvije PDF datoteke, na jednoj print transakcije (paypal ili kreditna kartica), a na drugom račun-narudžba s gearbesta. Možeš dodatno i print stranice proizvoda. Te pdf datoteke staviš u privitak email poruke i pošalješ na 10004.zagreb@posta.hr, u subjekt staviš svoj PCP broj npr. PCP 4918/20
Tekst poruke može biti npr:

Poštovani,

u prilogu je nekoliko dokumenata vezanih za naručeni proizvod, android media player IME PLAYERA. Platio sam ga $20,00 usd preko Gearbest web trgovine.
Ako je potrebno još nešto molim da me kontaktirate.

Lijepi pozdrav,
JA
MOJ telefon
GoodLooker je offline  
Staro 24.03.2016., 07:50   #2018
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Poštovani,

u prilogu je nekoliko dokumenata vezanih za naručeni proizvod, android media player M8S. Platio sam ga $20,00 usd preko Gearbest web trgovine.
Ako je potrebno još nešto molim da me kontaktirate.

Lijepi pozdrav,
JA
MOJ telefon

Nisi razumio baš Račun s gearbesta je 20 dolara. A transakcija paypal je 50ak dolara. Zato pitam da li da šaljem i podatke o samoj transakciji (paypal) ili je dovoljan račun s gearbesta (račun s pečatom koji su mi oni poslali).
-->
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Dobit ćeš pismo s carine sa PCP brojem. Kreiraš dvije PDF datoteke, na jednoj print transakcije (paypal ili kreditna kartica), a na drugom račun-narudžba s gearbesta. Možeš dodatno i print stranice proizvoda. Te pdf datoteke staviš u privitak email poruke i pošalješ na 10004.zagreb@posta.hr, u subjekt staviš svoj PCP broj npr. PCP 4918/20
Tekst poruke može biti npr:
Poštovani,

u prilogu je nekoliko dokumenata vezanih za naručeni proizvod, android media player M8S. Platio sam ga $20,00 usd preko Gearbest web trgovine.
Ako je potrebno još nešto molim da me kontaktirate.

Lijepi pozdrav,
JA
MOJ telefon

Nisi razumio baš Račun s gearbesta je 20 dolara. A transakcija paypal je 50ak dolara. Zato pitam da li da šaljem i podatke o samoj transakciji (paypal) ili je dovoljan račun s gearbesta (račun s pečatom koji su mi oni poslali).
cyrus je offline  
Staro 24.03.2016., 07:53   #2019
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Nisi objasnio baš, u tvom postu ni riječi o nikakvoj razlici u cijeni i da je u tome problem.
GoodLooker je offline  
Staro 24.03.2016., 07:58   #2020
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Nisi objasnio baš, u tvom postu ni riječi o nikakvoj razlici u cijeni i da je u tome problem.
Vjerojatno si u pravu. Samo me zanima da li je dovoljan račun s gearbesta ili će me opet pitati potvrdu s paypala, da ne gubim vrijeme danima dok to dođe.
cyrus je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2016., 07:59   #2021
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Mene su jednom tražoli potvrdu o uplati, prvo sam poslao samo račun s Alija.
GoodLooker je offline  
Staro 24.03.2016., 08:19   #2022
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Mene su jednom tražoli potvrdu o uplati, prvo sam poslao samo račun s Alija.
E jesu š****. Je li kome od forumaša prošlo samo s računom od trgovine, bez prikaza transakcije s paypala? Ne da mi se gubit još 5 dana.

BTW Zvao sam carinu da mi na osnovu tracking broja daju PCP broj da mogu odma poslat račune. Koristio sam broj koji je ostavljen na forum.hr u temi za praćenje pošiljki. Tip koji se javio mi je rekao da više ne daju PCP brojeve telefonom jer su imali neugodnih iskustava. Tako da sad ipak moram čekati pismo od pošte/carine, a htio sam prije uskrsa sve to rješit. Damn
cyrus je offline  
Staro 24.03.2016., 08:22   #2023
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
sumnjam da ce ti proci racun s Gearbesta, inace mozes screenshot napravit i tako poslat.. u 99% slucajeva traze sliku s Paypala ali uvijek mozes probat..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 24.03.2016., 09:26   #2024
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Citiraj:
Autor cyrus Pregled postova
E jesu š****. Je li kome od forumaša prošlo samo s računom od trgovine, bez prikaza transakcije s paypala? Ne da mi se gubit još 5 dana.

BTW Zvao sam carinu da mi na osnovu tracking broja daju PCP broj da mogu odma poslat račune. Koristio sam broj koji je ostavljen na forum.hr u temi za praćenje pošiljki. Tip koji se javio mi je rekao da više ne daju PCP brojeve telefonom jer su imali neugodnih iskustava. Tako da sad ipak moram čekati pismo od pošte/carine, a htio sam prije uskrsa sve to rješit. Damn

Meni je prošlo samo sa računom od trgovine (aliexpess), ali je na mom računu bilo 43$ (nisam ni pokušavao muljat s računom), a prodavač je stavio cijenu na paketu od 20$, a da nisam ni znao.
On1X je offline  
Staro 24.03.2016., 09:32   #2025
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Kao što reče kolega, u većini slučajeva traže PP ispis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 26.03.2016., 15:43   #2026
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa savjet, uzeo bi telku, i spojio na telku neki media player ili raspberry 3.
Ono sto bi htio je da mogu gledati filmove, serije, i ujedno sasvim normalno surfati webom? Preporuke? Necu imati dostupan niti laptop niti komp, pa bi ovo bilo rjesenje ili zamjena
Help?

Savjeti, dali je bolje uzeti RP 3, Odroid C2, ili nešto treće, koje bi vuklo ubuntu MATE, surfanje webom, skidanje filmova, i gledanje HD filmova na telki.
rodriguez je offline  
Staro 26.03.2016., 17:00   #2027
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,556
Izmedju ta dva rekao bih da je sve osim podrške bolje kod odroida . Daleko od toga da je istome podrška loša. Koliko vidim trebao bi moći vrtiti i hevc 4k .
schetz je offline  
Staro 26.03.2016., 17:26   #2028
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Help?

Savjeti, dali je bolje uzeti RP 3, Odroid C2, ili nešto treće, koje bi vuklo ubuntu MATE, surfanje webom, skidanje filmova, i gledanje HD filmova na telki.
Nešto treće, Ubuntu Mate nije media player OS. I što će ti surfanje na media playeru?
GoodLooker je offline  
Staro 26.03.2016., 19:06   #2029
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Nešto treće, Ubuntu Mate nije media player OS. I što će ti surfanje na media playeru?
Neću imat komp niti laptop, ustvari, najbolje bi bilo da vrti filmove HD bez problema, imat ću tablet za surfanje, znači gore bi bio samo KODI...
rodriguez je offline  
Staro 26.03.2016., 19:51   #2030
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Koji player je neki bestbuy da zamjeni WDTV Live, ova zadnja generacija. Polako dolaze x265 kodiranja i 4K sadrzaj sto ne ide na WDTV pa razmisljam kupiti tako neku istu stvar samo da moze to sve raditi na njemu. Znaci nikakve druge opcije ni memorija mi ne trebaju jer Netflix itd imam na TVu nego samo da mogu gledati filmove i serije sa titlovima bez problema, bez obzira na bitrate i da moze 4K gurat.



Streamanje sada ide sa laptopa i WDTV radi perfektno. Imam i Zyxel NAS gdje bi uskoro ubacio disk i onda bi streamanje sadrzaja islo s njega preko routera a ne sa laptopa kojeg bi ugasio da mi ne zuji cijeli dan. Jel to izvedivo ? Dali ovi HDMI stickovi mogu streamati 4K sa titlovima sa laptopa ili sa NASa ? Malo sam neupucen u te nove HDMI igracke kojih ima more ali ih nisam pratio jer je WDTV radio bez problema.



Hvala puno !
SteveO je offline  
Staro 26.03.2016., 22:52   #2031
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,692
S koliko love raspolažeš?
Koji 4K sadržaj misliš streamat, nije baš da ga ima na bacanje...
Za streamanje sa NAS-a ti je svejedno koji player imaš, čak i WDTV to radi.
Ako imaš cca 1100 kuna Minix Neo U1, za to sad ja skupljam pare.
9800pro je offline  
Staro 26.03.2016., 23:43   #2032
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
A nisam planirao trosit nesta previse, max 500 kn. U biti ne treba mi streaming wifi nego bi i on i NAS bili spojeni kablom na router, treba mi da ima snage baratat sa 4K sadrzajem u buducnosti. Jer WDTV nece da radi sa 25-30 Mbit video sa GoPro a ne zelim ih radit u slabijoj kvaliteti. Al zasad 4K i nemam, ima Youtube i Netflix al to TV sam odrađuje.

Ovaj MXQ Pro sa linka na ovoj stranici mi se cini odlican i izgledom i snagom. Po specifikaciji trebao bi tiskat sve poznato danas.
SteveO je offline  
Staro 27.03.2016., 00:11   #2033
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,692
Koji Wdtv imaš, 1-2-3 ?
Wdtv može playat fajlove preko 50mbita, isprobano na 3-ci, problem je izgleda u formatu snimke sa kamere. Nije isto mkv h.264 i snimka sa kamere, u kojem formatu sprema?
Za streamanje sa baš i mislio wdtv i nas u isti router, to je normalno danas da tako radi.
Ovaj mxq pro ima samo gigu rama i 10/100 mb mrežu. Ako pucaš na 4K obavezno 2gb rama i gigabit lan.
9800pro je offline  
Staro 27.03.2016., 10:37   #2034
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Imam onaj zadnji WDTV iz 2014. Ne znam kako moze te velike bitrate radit jer mi one skinite direkt sa GoPro jedva pokrene i trza svake 2 sekunde. E sad format ne znam, mislim u mp4.

Pa za tog gore pise da gura 4K 60fps i ima GB LAN , otkud sad da ne moze ? Koji bi bio za to onda dobar al da nije preko 100€. Ovo mi se cinilo ok za 50€.

Zadnje izmijenjeno od: SteveO. 27.03.2016. u 10:45.
SteveO je offline  
Staro 28.03.2016., 15:56   #2035
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
uzmi to sa rezervom sto pise. znas kako se kaze, ako na plotu pise...

ja sam imao tronsmart telos, i 4K mu je predstavljao problem. Jos je to sve nedoradjeno, softverski nedoreceno, i ja cu cekati iducu generaciju tih playera. Na papiru podrzava sve zivo i nezivo, ali podrzava, a to ne znaci da ce sve raditi super glatko.

4K@30fps jos nekako. No dok god nemas TV sa HDMI 2.0 i podrskom za 4k@60, nema smisla bacati novce, jer svakih par mjeseci izlazi neki noviji android box...
Gabre je offline  
Staro 28.03.2016., 18:38   #2036
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Pa jel barem 1080p rade kako treba ? Ovo mi je prvi glas da nisu u stanju odradit to sto pisu.

Mos malo objasnit ovaj dio sa HDMI ? Imam HDMI 2.0 na TVu, kakve to ima veze ?

Ma znam da izlazi kao i sve u elektronici ali tom logikom necu nikad kupit nista na struju jer cu stalno cekat Al mozda odgodim zasad dok WDTV radi ok.
SteveO je offline  
Staro 28.03.2016., 18:54   #2037
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
normalno da 1080p radi.

4K u 60hz ide samo preko HDMI 2.0 hdcp 2.2 standarda, ako sam dobro pohvatao
Gabre je offline  
Staro 28.03.2016., 19:25   #2038
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Ma mislim mozda i 1080p znaju stekat ako je soft u banani.

Imam take HDMI portove ali dzaba mi to ako box ne valja. Koncept WDTV mi je najbolji, jos ako se doda Kodi to je super. Gledao sam i one stickove, Chromecast pa onda neki od Intela sto odmah ima Win10 na sebi pa mozda i to nije lose rjesenje ako na to idu svi programi kao na komp, guraju 4K i jos ako mogu sve sa moba i kompa streamat preko toga na TV. Ima milijun tih rjesenja a ja nisam bas u toku otkad imam WDTV
SteveO je offline  
Staro 28.03.2016., 20:32   #2039
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
napisao poduzi post, i slucajno stisnem back na misu i ode sve u vjetar, forum ne pamti :facepalm:

uglavnom, wdtv nikad nece imati Kodi zbog ogranicenja hardwarea na kojem je wdtv napravljen,
intel compute stick je zesce smece, mozda je ova nova verzija malo bolja, ali i dalje je to ograniceno precijenjeno smece.
chromecast nije media player, vec eto gadget za gledat slike s moba na tv-u, youtube, i slicno.

ako si zadovoljan sa wdtv, drz se njega, jer ima bolju sliku od svih android boxova na trzistu. Ista ta Sigma koja ga koci da ne njega ne ide Kodi, mu omogucava vrhunski prikaz.
Gabre je offline  
Staro 29.03.2016., 13:21   #2040
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
moj m8s stigao na carinu:

Croatia, ZAGREB 10003, Record item customs information (Inb), Retention reason : Invoice missing
hardtoget je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na