Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2017., 00:30   #1891
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ak ti izbacuje osigurač koji je dosta jak za tu klimu, onda je očito nešto u kratkom spoju faza-nula
A vodim se logikom da se radi o šlusu, da bi se to dešavalo instant. Ovak izbacuje nekad odmah, a nekad radi satima prije nego izbaci osigurač. Nema pravila. Obzirom da kad ne izbaci odmah ne hladi kak spada, možda bi moglo biti do gubitka plina. U svakom slučaju, uspio sam uloviti nekakvog majstora da dođe pogledat sutra...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 07:42   #1892
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Mislim da gubitak plina nebi to trebao uzrokovati.
Jer klima bi trebala imati zaštitu od prevelikog ili preniskog tlaka u sustavu i isključiti kompresor ak se to dogodi.
Baš me zanima što bi moglo biti
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2017., 08:45   #1893
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Nedavno sam čuo za hladnjak zraka pa me zanima je li to netko koristio, ima ga, kakva su mu iskustva?
Kao bolji su od prijenosnih klima, tiši, ali ne znam koliko to zapravo hladi...

Treba mi nešto za stan, a pravu klimu neću jer nije moj stan.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 10:20   #1894
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
To ti je vodeni ventilator, koji zrak iz prostora gura kroz vodu (koju mozes ohladit dodatno ledom) i sve skupa je to banana. Ajmo rec, malo bolji ventilator. Plus sto dodatno ovlažuje zrak, a to po ljeti definitivno nije dobro.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 10:24   #1895
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
prije su to bili oni toweri u koje su išle hrge leda... oke je to za manje prostorije, ali jao si ga tebi ako ga ugasiš po ovim vrućinama

mobilna klima na njuškalu za 5glavi i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:51   #1896
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Mislim da gubitak plina nebi to trebao uzrokovati.
Jer klima bi trebala imati zaštitu od prevelikog ili preniskog tlaka u sustavu i isključiti kompresor ak se to dogodi.
Baš me zanima što bi moglo biti
Bili majstori, nisu raskapali klimu, bacili oko ima li plina, i po zvuku zaključili da kompresor ne uključuje, pokušava ali se odmah ugasi i na kraju baci osigurač.
Zaključak, preskup popravak, isplativije je kupiti 3 nove klime, i vanjske i unutarnje jer postojeće neće pasati na novu vanjsku. Mogu se iskoristiti samo cijevi.
Drugim riječima - ne kupujte split sustave jer ak ode vanjska, odu i sve unutarnje ako su starije od 6 godina. Nisam sad ni sam siguran hoću li pokušavati naći drugo mišljenje jer mi se čini da kod nas ima hrpa instalatera, ali gotovo ništa servisera...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:12   #1897
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
@Lak - eve ti slika :

http://imgur.com/a/S1yVB

http://imgur.com/a/cKbYT

@srale7 - bum videl, hebiga kada se ne secam kak je Panasonic zvucal kada je bil nov
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:42   #1898
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Koja je preporuka za čistit klimu?

Imam problem, da kad se upali, te kad je postavljena temperatura visoka (blizu ambijentalnoj), da mi smrdi po octu. Kad se zalaufa, miris nestane. Živcira me.

Klima mi je stara 2 godine, i vizualno nema nekih nečistoća. Malo prašine na vntilatoru/bubnju. Izmjenjivač nema vidljivo nečistoća. Kadicu nisam gledao.

Kak čistite klimu? Koliko često. Preporuka sredstva za dezinfekciju i mirisa.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:44   #1899
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Jel se to meni cini ili ta spoljna nema 10cm prostora iza sebe ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:55   #1900
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Meril sada ima 12cm .
Iskreno da nisi pital nebi ni gledal ni meril
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2017., 13:26   #1901
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Koja je preporuka za čistit klimu?

Imam problem, da kad se upali, te kad je postavljena temperatura visoka (blizu ambijentalnoj), da mi smrdi po octu. Kad se zalaufa, miris nestane. Živcira me.

Klima mi je stara 2 godine, i vizualno nema nekih nečistoća. Malo prašine na vntilatoru/bubnju. Izmjenjivač nema vidljivo nečistoća. Kadicu nisam gledao.

Kak čistite klimu? Koliko često. Preporuka sredstva za dezinfekciju i mirisa.
Mislim da je ovo jako dobro pitanje i zamolio bid odgovorne da se oglase po ovom pitanju

Ovo je trgovina koa jima svo čudo sredstava za čišćenje klima uređaja, pa slobodno pronjuskajte:

http://miloc.hr/vodic-odrzavanje-klima/
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 13:47   #1902
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mislim da je ovo jako dobro pitanje i zamolio bid odgovorne da se oglase po ovom pitanju

Ovo je trgovina koa jima svo čudo sredstava za čišćenje klima uređaja, pa slobodno pronjuskajte:

http://miloc.hr/vodic-odrzavanje-klima/
Uglavnom ja sam kupio ovo

http://www.ebay.com/itm/Blue-Air-Con...3D252991257196

10$ na ebay

I imam plastičnu bocu s ručnom pumpom s tlakom 3 bara, 5 l. Boca za špricanje voćki....ispod 100kn u pevec bauhaus i slično.


Namjeravam skinut plastičnu masku, odvojit kadicu. Pošpricat s 2lvruće vodes čarlijem (razrijeđeno naravno) s ručnom tlačnom špricaljkom za cvijeće (cca 20kn).

Pustit da malo odpusti.

Te nakon toga isprat s 5l vruće vode pod tlakom.

Pričekat da se osuši i dezinficirat s anti fungicidom i bakterecidom za klime.



Po meni jedino voda pod tlakom može očistit klimu.

Kako to izgleda https://www.youtube.com/watch?v=DswSrqOHXsw

Tko u RH tako čisti klimu?
Smatram da su kod nas samo fušeri, i da nema ljudi koji bi kvalitetno ko ja očistili klimu....zato ću to sam napravit...inače za ovakvo pranje bi dao 50€

Ako netko zna ko ovako čisti klime nek napiše.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 14:00   #1903
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Ovo je super stvar da se useres pola zida, ali misljenja sam da ima boljih/učinkovitijih sistema za čišćenje klima uređaja, od vruće vode+čarlija i miniwasha

Za čišćenje: Foam a Coil
Za dezinfekciju: Coil Disinfectant
Tabelete za tavu/odvod kondenzata: ACTABS

Nakon ovog tretmana, miran si min 2 god, s tim da kad se cisti klima, treba obavezno propuhat vanjsku jediniciu i obavezno očistiti ventilator, jer i mala količina prasine na njemu značajno smanjuje količinu zraka koju radialni ventilator unutrasnje jedinice moze progurat i tako se smanjuje ukupni kapacitet hlađenja.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 14:10   #1904
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo je super stvar da se useres pola zida, ali misljenja sam da ima boljih/učinkovitijih sistema za čišćenje klima uređaja, od vruće vode+čarlija i miniwasha

Za čišćenje: Foam a Coil
Za dezinfekciju: Coil Disinfectant
Tabelete za tavu/odvod kondenzata: ACTABS

Nakon ovog tretmana, miran si min 2 god, s tim da kad se cisti klima, treba obavezno propuhat vanjsku jediniciu i obavezno očistiti ventilator, jer i mala količina prasine na njemu značajno smanjuje količinu zraka koju radialni ventilator unutrasnje jedinice moze progurat i tako se smanjuje ukupni kapacitet hlađenja.
Zato imaš vreću. I nije to miniwash da je veliki tlak, to je niskozlačno pranje.

Limići na izmjenjivaču su do cca 5 cm, i nema do vode pod tlakom da to opere i očisti.


Ne postoji sredstvo za čišćenje koje dezinficira više od par tjedana...ono 2 godine...moš mislit

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo sam od više ljudi dobio kao preporuku https://ljekarne-prima-farmacia.hr/p...ine-1-l-14646/
s time se čiste sale za operiranje. Jeftino 1l 45kn. Da dezinfekciju klime savršeno, ne smrdi, fungicid, baktericid i ubija i viruse. Provjereni hrvatski proizvod

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 11.07.2017. u 14:17.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 14:52   #1905
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Poslije govoris da je to niskotlačno pranje, daj onda definiraj točan tlak pa da znamo

Nisam rekao da je dezinficirano 2 godine, nego da dok se očisti na taj način da si 2 godine miran sto se tiče čišćenja.
Ako si primjetio na onom videu sto si stavio (btw, ono je pravo čišćenje klime) vidio si da majstor ima potpuno drugačiju „kadu“ za pranje od ove tvoje sa ebaya, odnosno, odmah ti mogu reci da ce s ovom sa ebaya vise vode biti okolo, osima ako naravno neces imat dva pomoćnika.

Slazem se s tobom oko čišćenja, tj tlačnog ispiranja, ali poanta u nekom normalnom rezimu koristenja i održavanja, treba samo svake 2 godine lagano čočistiti klimu i onda ti u pravilu ne treba nikakav tlak za ispiranje. U ovim video čišćenjima, uvijek se uzme neka klima koja je radila u prasnjavaoj radioni 24/7, i nakon 6 godina se prvi put čisti. Tu onda treba hrpa kemije, i dobar tlak da se to očisti.


Ali na tvom mjestu bi ipak uzeo neko sredstvo za čišćenje isparivača, nego Čarli+topla voda
-->
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Zato imaš vreću. I nije to miniwash da je veliki tlak, to je niskozlačno pranje.

Limići na izmjenjivaču su do cca 5 cm, i nema do vode pod tlakom da to opere i očisti.


Ne postoji sredstvo za čišćenje koje dezinficira više od par tjedana...ono 2 godine...moš mislit

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo sam od više ljudi dobio kao preporuku https://ljekarne-prima-farmacia.hr/p...ine-1-l-14646/
s time se čiste sale za operiranje. Jeftino 1l 45kn. Da dezinfekciju klime savršeno, ne smrdi, fungicid, baktericid i ubija i viruse. Provjereni hrvatski proizvod
Napisao si:
Citiraj:
Te nakon toga isprat s 5l vruće vode pod tlakom.
Poslije govoris da je to niskotlačno pranje, daj onda definiraj točan tlak pa da znamo

Nisam rekao da je dezinficirano 2 godine, nego da dok se očisti na taj način da si 2 godine miran sto se tiče čišćenja.
Ako si primjetio na onom videu sto si stavio (btw, ono je pravo čišćenje klime) vidio si da majstor ima potpuno drugačiju „kadu“ za pranje od ove tvoje sa ebaya, odnosno, odmah ti mogu reci da ce s ovom sa ebaya vise vode biti okolo, osima ako naravno neces imat dva pomoćnika.

Slazem se s tobom oko čišćenja, tj tlačnog ispiranja, ali poanta u nekom normalnom rezimu koristenja i održavanja, treba samo svake 2 godine lagano čočistiti klimu i onda ti u pravilu ne treba nikakav tlak za ispiranje. U ovim video čišćenjima, uvijek se uzme neka klima koja je radila u prasnjavaoj radioni 24/7, i nakon 6 godina se prvi put čisti. Tu onda treba hrpa kemije, i dobar tlak da se to očisti.


Ali na tvom mjestu bi ipak uzeo neko sredstvo za čišćenje isparivača, nego Čarli+topla voda
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 22:57   #1906
aleksandar mk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: strumica
Postovi: 0
kod nas nema dobri foruma ja sam iz mak. pa ako moze jedan savet neko ko ima daikin ftx35j3 dali je dobra za na zime i koja je razliku megu nju i daikindaikin ftxb35c izvinere za moj losi hrvatski jezik hvala vam puno bok
aleksandar mk je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:22   #1907
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Evo sta ti daju te dve klime u rezimu grejanja .. Fakticki su iste , nikakva razlika ili se bar ne primecuje prema nekim osnovnim specifikacijama . Ja bih pre isao na Daikin RX35K / FTX35J3 ...

Daikin RX35K / FTX35J3

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,14
Klasa A+
Sezonska potrosnja 947 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,24
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,76
-------------------------------------
Daikin RXB35C / FTXB35C

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,06
Klasa A+
Sezonska potrosnja 966 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,22
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,71

-------------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 14:54   #1908
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Nexteen koliko ova daje na niskim temp

http://ferlez.hr/daikin-klima-uredja...-ftx35kv-rx35k

Ovo je neka viša klasa Daikina.
Jel ima nešto bolje za te novce, recimo Hitachi ...
Za Toshibu Mirai 13 si mi napisao podatke o učinkovitosti, pa baš da usporedim sa ovim Daikonom i eventualno nečim sličnim za te novce, mislim da Hitachi ima neku konkurentnu klimu.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 15:03   #1909
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Daikin RX35K / FTX35KV - 4400kn

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4,64
Klasa A++
Sezonska potrosnja 845kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,68
na -15c daje 1.65kw sa COP 1.92
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4.02

------------------------------

Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4685kn

Pdesignh kW 3.05
SCOP 4.60
Klasa A ++
Sezonska potrosnja 928kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.70kw sa COP 3.00
na -15c daje 2.16kw sa COP 2.20
na +7C daje 4.20kw sa COP 3.82
----------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 15:06   #1910
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Znači da je Mirai bolja na minusima

Toshiba Mirai RAS-13BAVG-E/RAS-13BKVG-E

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,70
na -15c daje 1.80kw sa COP 2,20
na +7C daje 3.60kw sa COP 3,75

Nema onda potrebe uzimati ovu Daikin za 4400 kuna, čak 1000 kn više od Mirai.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 08:39   #1911
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Bili majstori, nisu raskapali klimu, bacili oko ima li plina, i po zvuku zaključili da kompresor ne uključuje, pokušava ali se odmah ugasi i na kraju baci osigurač.
Zaključak, preskup popravak, isplativije je kupiti 3 nove klime, i vanjske i unutarnje jer postojeće neće pasati na novu vanjsku. Mogu se iskoristiti samo cijevi.
Drugim riječima - ne kupujte split sustave jer ak ode vanjska, odu i sve unutarnje ako su starije od 6 godina. Nisam sad ni sam siguran hoću li pokušavati naći drugo mišljenje jer mi se čini da kod nas ima hrpa instalatera, ali gotovo ništa servisera...
Fascinantno, znači samo.kompresor u pitanju, a jeftinije je uzet nove za 120000+ kuna nego zamijeniti kompresor. Znači da su danas klime napredovale svemirskim skokom za 6 godina da niti jedan današnji kompresor nije spojiv s tom tehnikom od prije 6 godina
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 09:46   #1912
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Gazda ipak dao zeleno za klimu pa bi sad trebao preporuku neke...

Soba je ~25m2, grijanje mi ne treba, Zagreb. Što uzeti, a da nije preskupo, a opet da nije neki šrot?
Cijena ne znam, do 3000, 3500 bi bilo ok vjerujem. Neki best buy... Ako može jeftinije još bolje, samo da nije glasna.

I da, što znači da Toshibe moraju imati barem udaljenost od 2m? Šta ako to nije moguće? Jer ako bi postavio klimu na vanjski zid, unutrašnja jedinica bi bila odmah s druge strane praktički, mislim da bi bilo ispod 2m to.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 10:14   #1913
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
počišćena jučer klimatizacijska naprava... timater ko da sam novu kupio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 10:41   #1914
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
počišćena jučer klimatizacijska naprava... timater ko da sam novu kupio

Crna Siso, pa mogao si onda opisat s čim si i kako čistio, osim sto si se samo pohvalio
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:15   #1915
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa sto puta sam već opisao... klima na minimalnu temp + turbo mod, skidanje fronte/filtera, čarli + voda u špricu i deri po isparivaču i ostalim dostupnim dijelovima, ostavit da radi tako, otišao van i isprao filtere, pa čarli šprica na njih i ponovo isprao, pa šprica na frontu i to oprao, vratio se u kuću di se isparivač već sam oprao i našodrao ga klimaseptom i pustio dalje da djeluje, vratio se van da složim filtere i vratio natrag na klimu.

taman se turbo isključio, dakle 30min za 0kn.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:37   #1916
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
pero_dinamit

TOSHIBA RAS-10BAV-E / RAS-10BKV-E - 3330kn

To je za tebe bestbuy .. Ta dva metra je preporuka Toshibe i ne znaci da klima nece raditi ako je krace ali zbog prenosenja zvukova , vibracija i mozda jos necega to je preporuka . Nema veze ako je spoljna odmah iza ledja unutrasnje , ostatak cevi se namota iza spoljne jedinice , napravi se kolut tj krug sa cevima . Obrati paznju da se klima obavezno vakumira ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:47   #1917
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Uglavnom ja sam kupio ovo

http://www.ebay.com/itm/Blue-Air-Con...3D252991257196

10$ na ebay

I imam plastičnu bocu s ručnom pumpom s tlakom 3 bara, 5 l. Boca za špricanje voćki....ispod 100kn u pevec bauhaus i slično.


Namjeravam skinut plastičnu masku, odvojit kadicu. Pošpricat s 2lvruće vodes čarlijem (razrijeđeno naravno) s ručnom tlačnom špricaljkom za cvijeće (cca 20kn).

Pustit da malo odpusti.

Te nakon toga isprat s 5l vruće vode pod tlakom.

Pričekat da se osuši i dezinficirat s anti fungicidom i bakterecidom za klime.



Po meni jedino voda pod tlakom može očistit klimu.

Kako to izgleda https://www.youtube.com/watch?v=DswSrqOHXsw

Tko u RH tako čisti klimu?
Smatram da su kod nas samo fušeri, i da nema ljudi koji bi kvalitetno ko ja očistili klimu....zato ću to sam napravit...inače za ovakvo pranje bi dao 50€

Ako netko zna ko ovako čisti klime nek napiše.
Skini elektroniku do to radis. Nije problem,odvoji vezu i stoji ti na dva vijka plus izvuci senzor iz isparivaca.
Nemoj to radit dok ti je elektronika na njoj.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:48   #1918
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
pero_dinamit

TOSHIBA RAS-10BAV-E / RAS-10BKV-E - 3330kn

To je za tebe bestbuy .. Ta dva metra je preporuka Toshibe i ne znaci da klima nece raditi ako je krace ali zbog prenosenja zvukova , vibracija i mozda jos necega to je preporuka . Nema veze ako je spoljna odmah iza ledja unutrasnje , ostatak cevi se namota iza spoljne jedinice , napravi se kolut tj krug sa cevima . Obrati paznju da se klima obavezno vakumira ..
Ne treba nista namotavati,to su pizdarije ljudi koji pojma nemaju.
Cijevi se stavi koliko treba bez namotavanja.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:51   #1919
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Amd_Shill

Sva sreca pa si ti pametniji od inzenjera Toshibe te si konsturosiao uredjaj . Sta oni glupanderi znaju
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:55   #1920
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Amd_Shill

Sva sreca pa si ti pametniji od inzenjera Toshibe te si konsturosiao uredjaj . Sta oni glupanderi znaju
Inzinjeri Toshibe to ne preporucuju niti iko od jacih proizvodjaca.
Moguce je da su nekad preporucivali za neke srot modele.

Evo 20 godina sam sa tim stvarcicama i jos ne nalazim logiku u tome.

EDIT: Evo ti engineering manual od trenuntno najjaceg proizvodjaca pa pogledaj sam.

LINK

EDIT: Vidim da neki spominju Daikin. Daikin je top proizvodjac,ali svastare u nizoj klasi (to su ove KM,J serije)
Ako zelite top klimu danasnjice onda je to Daikin RXS(vanjska) + FVXS unutarnja podna ili FTXS unutarnja zidna.
Nazalost to kosta lijepu sumu novaca. (7800-11000kn)

To je sto se klasike tice,ako zelite nesto vise (dovod svjezeg zraka,odvlazivanje,ovlazivanje i kontrolu vlage) onda je top proizvod Daikin Ururu Sarara koja kosta nekih 2000 eura za 3,5kw

Nazalost,ovi jeftiniji Daikini od 4400kn nisu u skladu sa reputacijom kompanije. Nije to lose,ali daleko je to top proizvoda.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 13.07.2017. u 12:11.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na