Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2016., 01:09   #1831
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
treba mi mini sarafciger za otvaranje g shocka, nezz koja je to velicina ali hoce li ovo biti ok? http://www.ebay.com/itm/25in1-Precis...Xq82CU9FKLSJDg
  Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 11:32   #1832
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ZNa li netko koliko vrijedi GARMIN Feniks 2 kao nov sa svom opremom, nemam kutiju jedino.. Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2016., 17:05   #1833
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
treba mi mini sarafciger za otvaranje g shocka, nezz koja je to velicina ali hoce li ovo biti ok? http://www.ebay.com/itm/25in1-Precis...Xq82CU9FKLSJDg
ja bi ipak kupio neke kvalitetnije posto se ti jeftini brzo iskrive i onda mozda neces moc zasarafit kvalitetno

link mozda ovako nesto

Zadnje izmijenjeno od: gbijelic. 30.10.2016. u 17:10.
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 17:09   #1834
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Dobar alat se uvik isplati, a ti fini sarafcigeri ako kupiš jednom dobre, traju vječno.
A i manja je šansa da ćeš izgrebat sat i ostale stvari koje misliš otvarat
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:00   #1835
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ima li itko da mi da savjet

dobio sam prije 5-6 godina sat Montblanc 4810 automatic, i prosle godine mi je ispao i ne radi vise, nosio sam ga uraru u Zd i ni on ga nije popravio, samo ga je nestrucno popravljajo i rastavljao (vide se tragovi otvaranja), u medjuvremenu je zastupnistvo u Zg propalo, gdje odnijeti sat na popravak, koja je caka s tim automaticima, moze li se to uopce i isplati li se to popravljat kod klasicnih urara...

zao mi je da stoji bezveze u ladici tako skup sat, ako se moze popravit
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:07   #1836
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,119
Opet preporučujem www.urar-sahatciu.hr
Vrhunski urar koji zna što radi i ako neće moći popraviti neće ni pokušavati ali će znati preporučiti tko može. Imaš ga i na fejsu i na Twitteru,a vrlo promtno odgovara i na email.

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:13   #1837
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Opet preporučujem www.urar-sahatciu.hr
Vrhunski urar koji zna što radi i ako neće moći popraviti neće ni pokušavati ali će znati preporučiti tko može. Imaš ga i na fejsu i na Twitteru,a vrlo promtno odgovara i na email.

Sent using binary Morse code
hvala na zurnom odgovoru, vidim na njegovoj web stranici da rastavlja bretiling i sl. automatike pa vjerovatno će znat... kontaktirat cu ga ujutro...
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:15   #1838
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Automatic satovi se jedini i isplate popravljati, quartz se samo mijenja baterija i mehanizam komplet kad crkne.
Ako je pao vjerovatno je namirnica problem, a u tom satu je 99% neka ETA ili sellita. To su mehanizmi koji svaki iole sposoban urar može popraviti i dijelova oma svugdje. Čim postoje tragovi otvaranja na satu znači da taj urar kojem si sat ostavia je mesar a ne urar.
U RH postoji par dobrih urara kojima bez problema dam sat na servis ili popravak: fis kojeg je spomenia 2die4, Kočiš u Đakovu, Puzak ili Siladi u ZG.
Za Zadar neznam, ali fis i Kočiš popravljaju hrpu satova koji im dolaze poštom, sve se s njima da dogovorit.
Imaš i super forum na tematiku: Portal Satova pa proguglaj
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:20   #1839
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Automatic satovi se jedini i isplate popravljati, quartz se samo mijenja baterija i mehanizam komplet kad crkne.
Ako je pao vjerovatno je namirnica problem, a u tom satu je 99% neka ETA ili sellita. To su mehanizmi koji svaki iole sposoban urar može popraviti i dijelova oma svugdje. Čim postoje tragovi otvaranja na satu znači da taj urar kojem si sat ostavia je mesar a ne urar.
U RH postoji par dobrih urara kojima bez problema dam sat na servis ili popravak: fis kojeg je spomenia 2die4, Kočiš u Đakovu, Puzak ili Siladi u ZG.
Za Zadar neznam, ali fis i Kočiš popravljaju hrpu satova koji im dolaze poštom, sve se s njima da dogovorit.
Imaš i super forum na tematiku: Portal Satova pa proguglaj
hvala na savjetima, ujutro cu ovog zovnit, a ovaj u zadru mi je kad mi ga je vratio jos dao u ruci nekoliko dijelova iz njega, valjda ih nije znao vratit di su bili

o ovom modelu je riječ

http://www.chrono24.com/en/montblanc...-id3907465.htm

pazi kako je budala od urara otvarala sat



na baušteli bi ga špicom i macom njeznije otvorio...
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:25   #1840
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Valjoux 7750 je unutra, to je traktor automatic chrono. Dobar mehanizam i ugrađuje se u hrpetinu različitih satova od Sectora do Breitlinga. Dijelova još uvijek ima na bacanje ali to bitno poskupljuje priču. Sretno u popravku i nadam se da nece biti preskupo.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2016., 18:28   #1841
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Valjoux 7750 je unutra, to je traktor automatic chrono. Dobar mehanizam i ugrađuje se u hrpetinu različitih satova od Sectora do Breitlinga. Dijelova još uvijek ima na bacanje ali to bitno poskupljuje priču. Sretno u popravku i nadam se da nece biti preskupo.
uopće nemam predodžbu koliko očekivat cijenu popravka, do 100 kn, do 1000 kn ili 1000€
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:30   #1842
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ovisno šta je problem. Redovan servis tog kalibra je cca 1000kn
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:32   #1843
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,119
Takav sat i taj mehanizam se isplati popraviti i onda redovito održavati i imaš sat za sva vremena

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 09:56   #1844
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806


Zna li netko di pronaci vise narukvica u ovakvom stilu
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 22:05   #1845
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
gbijelic, oprosti šta ti ovako upadam na otvoreno pitanje, vjerujem da će ti neko pomoći i da moj post neće previše smetati u tome...

...jučer sam šetao towerom i naišao u izlogu na: http://www.jomashop.com/citizen-watch-bm8475-26e.html - odmah mi je upao u oko, što izgledom, što cijenom. izgleda tako fora, cool, jednostavno, sportski, elegantno, ma sve u jednom - zaljubio sam se na prvi pogled i odmah sam htio provući Dinersicu na 256 rata kako bi do kraja života otplaćivao sat od 996 kn. Šalu na stranu, nisam se htio zaletiti, pretpostavljajući da su na netu cijene još nešto više pristupačnije, doduše i nailazim na to - čak za ravnih 100$ se može naručiti online. No, i prije same narudžbe htio sam vas pitati za mišljenje o tom Citizenu? Što mi možete više reći o njemu? Kvaliteta? Pretpostavljam da je unutra Miyota 2115 ili je nešto kvalitetnije? ovaj leather smeđi remen mi je po mjeri, boja kučišta, brojke, krunica, ma tip top, postoji li razlog protiv kupovine takvoga sata?

p.s. dali nužno moram nositi smeđi kajš/cipele da bi se uklapao ovaj sat u outfit?

EDIT: evo ga - http://www.jomashop.com/citizen-watch-bm8475-26e.html
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 28.11.2016. u 22:25.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 09:39   #1846
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
piše ti u linku e011 mehanizam.
Jedan od mnogobrojnih eco drive satova - citizenovog trademarka, o eco driveu sve najbolje, ako ti se svidja sat uzmi, nosi sto te veseli, remene (kozni, nato, zulu - mozes kupiti i mijenjati u kombinacijama u kojima zelis) i u kojima (ti) sat dobro izgleda
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 16:36   #1847
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017
Od 15og u Lidlu kutija za satove za 90kn. Kome se neda zezat sa ebayem, sada je prilika.


http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=43852
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 13:10   #1848
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
volio bi prodati ovaj ženski original Ice Watch, osim šta je potrebno zamjeniti bateriju, zanima me sljedeća stvar:

http://imgur.com/a/zMgAw

kada se malo uveća slika, vidi se ispod stakla da je malo prljavo, kao sitne čestice prašine, moguće je to kod urara očistiti, da makne mehanizam i očisti staklo?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 16:35   #1849
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Naravno, treba ukloniti navijač, izvaditi mehanizam i očistiti staklo, 5 minuta posla.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 15:06   #1850
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
Znam da je svetogrđe, ali... Zna li netko shop koji prodaje replike, ali da je u EU tj. da mimoilazi carinu?
Znam da ih u Kini ima k'o pljeve, ali ako carina zaustavi takav sat, moglo bi biti kazne, traženje da se plati uništavanje robe i još ostajem bez plaćene robe. A to mi se baš ne isplati.
Odgovor može i na PM.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 15:23   #1851
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ajd što je svetogrđe al što je ilegalno iz istog razloga sumnjam da tako nešto opstaje u EU, barem online i dugo da posluje no postoji trunka znatiželje u meni
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 15:54   #1852
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
Do sada se nisam u potpunosti zabavio tim problemom jer sam tražio repliku točno određenog modela pa sam dobijao slab feedback.
Kineskih sam našao brdo, a neke od njih dostavljaju u EU zaobilazeći carinu. Našao sam jednu koja vrši prepakiranje robe, ali samo za pošiljke koje završavaju u UK, DE i CH jer im je prepakirnica u UK.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 16:44   #1853
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
koji model točno tražiš ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 09:04   #1854
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 12:40   #1855
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Imam sat viška, nije replika .

Casio GW-6900-1ER(nije moja slika), kutijica, papirići itd., stanje 9.89/10, ima mikrocrticu na staklu od pola mm duzine, cisto da ne tvrdim da je nov novcat, ako je tko zaint neka se javi u inbox.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 12:55   #1856
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Replika će ti biti lošije kvalitete od najjeftinijeg Seika za 300kn. I još ćeš znat da si fejker. Ali samo naprijed ako te to pali
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 13:03   #1857
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
Nije da me pali, ali mi se sviđa i volio bih ga imati. E sad, to što ja niti imam (nisam ni nogometaš, ni manager, ni mafioso, ni Ćaća) niti bi dao 10k € za gore navedeni primjerak, to je već drugi par rukava.
Moram vidjeti s onim Srbinom šta dila replike na njušci. Možda on može nabaviti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 13:19   #1858
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nije da me pali, ali mi se sviđa i volio bih ga imati. E sad, to što ja niti imam (nisam ni nogometaš, ni manager, ni mafioso, ni Ćaća) niti bi dao 10k € za gore navedeni primjerak, to je već drugi par rukava.
Moram vidjeti s onim Srbinom šta dila replike na njušci. Možda on može nabaviti.
Ako se o tome radi, imaš hommage gotovo svih modela, najčešće s japanskim automatskim mehanizmima a čak i sa generičkim švicarskim.
Parnis recimo je dobar primjer, imaju gotovo sve modele.
http://www.parniswatch.net/
No, ima i više takvih firmi pa si pronađi model.
Neću oupće trošiti riječi o tome da netko uzima fejk jer iskreno nije vrijedno slova.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 08:48   #1859
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
Zanimljivi su ovi Parnisi. Daj još koju takvu marku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 13:46   #1860
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Seagull, Alpha, TAO international ( klonovi švicarskih mehanizama..navodno dosta dobri..) itd...
Nakon toga idu malo "skuplje" kopije dizajna luksuznih marki kao što su Steinhart, C. Ward...
Ima dosta toga samo treba kopati.
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na