Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2017., 12:40   #1831
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
zašto se svi fokusiraju na kameru uvijek ?? Ljudi kojima je kamera bitna baš TOLIKO će vjerovatno imati fotoaparat pravi

https://www.youtube.com/watch?v=bvyiGbSjL5M

mene kamera npr. uopće ne zanima, sve su mi dobre na novim telefonima, ali mi je bitno da bude brz i da baterija traje , a tu je mi6 jednostavno ubojica
Zakaj teglit fotić ak imaš sve u jednom...
Xiaomi očito ne zna napravit softver za kameru..

Istina, pored Xiaomija trebaš imat fotić uz to, a uz S8 ne trebaš..
Naravno ak ti kamera nije prioritet, onda je izbor daleko veći po pitanju biranja smartfona, krug se drastično sužava ak se gleda kamera na mobu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 15:18   #1832
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,171
Ja na koncertu obicno skacem i tako to masem rukama nogama,to je vec problem generacijski di svi stoji i snimaju ka zombiji nebitno,kamera meni također nebitna ali zasad po videnom je sasvim ok.

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2017., 20:03   #1833
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Zakaj teglit fotić ak imaš sve u jednom...
Xiaomi očito ne zna napravit softver za kameru..

Istina, pored Xiaomija trebaš imat fotić uz to, a uz S8 ne trebaš..
Naravno ak ti kamera nije prioritet, onda je izbor daleko veći po pitanju biranja smartfona, krug se drastično sužava ak se gleda kamera na mobu..
trkeljaš.ispada da je na Xiaomiju fotoaparat neupotrebljiv,a ako imaš Samsung ne trebaš ni DSLR
locks je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 20:24   #1834
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
zašto se svi fokusiraju na kameru uvijek ?? Ljudi kojima je kamera bitna baš TOLIKO će vjerovatno imati fotoaparat pravi

https://www.youtube.com/watch?v=bvyiGbSjL5M

mene kamera npr. uopće ne zanima, sve su mi dobre na novim telefonima, ali mi je bitno da bude brz i da baterija traje , a tu je mi6 jednostavno ubojica
a mora si skvadra nekak opravdat sto su platili malo vise

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 20:51   #1835
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
trkeljaš.ispada da je na Xiaomiju fotoaparat neupotrebljiv,a ako imaš Samsung ne trebaš ni DSLR
Pa nije neupotrebljiva, al nije u razini ostslih flagsipa..

Dslr je precjenjen i ljudi misle da je to pojam za pravu fotku, naravno da su u zabludi..

Nego, doci ce vrijeme dok ce xiaomi bit u rangu ovih velikana (samsung, lg, htc)po pitanju fotica...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 21:04   #1836
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
a mora si skvadra nekak opravdat sto su platili malo vise

Sent from my Mi Max using Tapatalk
A ja ću se morat adminu toru opravdat kad krenem opet bannat ekipu koja piše ovake idolopokloničke postove koji samo potiču nekakvo nadjebavanje

Fakat nebitna rasprava. Isto kao što na autima netko oće alufelge, netko smatra da je to bacanje love i ima čelične. Jel se treba međusobno uvjeravati kome šta treba?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.05.2017. u 21:15.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 21:46   #1837
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
koji je onda softver najbolji za slikanje kod xiaomija

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 21:51   #1838
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pod software se misli da proizvođač mobitela ne "napiše" dobro drivere/softver koji upravlja kamerom/senzorom/postprocesorom i što već unutra je. To je sastavni dio firmwarea mobitela. Jako malo do ništa se može dobiti Camera aplikacijama ako je kamera kakva je.

Odličan primjer ti je Sony koji radi vrhunske kamere i koje uredno bolje rade u Samsungu nego u Sonyju, što je i dan danas jedan od misterija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 02:24   #1839
Karengill6
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: 34535
Postovi: 1
Xiaomi Mi 6 Teardown vodič objavljen je na https://www.laptopmain.com/xiaomi-mi-6-teardown/, ali nije specificirao ROM iz kojeg je prodavač, zainteresiran sam za ovu stvar.
Karengill6 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 06:34   #1840
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
trkeljaš.ispada da je na Xiaomiju fotoaparat neupotrebljiv,a ako imaš Samsung ne trebaš ni DSLR
Ja imam Xiaomi Redmi 4 Prime i dosta sam zadovoljan s njim (osim kamere, mana mu je i touchscreen za nekog ko brzo tipka, poput mene... neke tipke ne uhvati).

Uglavnom preporucio bih ga skoro svakom jer je mobitel skoro pa savršen. Jako brz, baterija traje i traje i traje, odličan ekran, MIUI mi je fantastičan...

Ali eto, otišao sam na poslovni put u Los Angeles i prije puta mi je treba drugi mob i odlučio sam se za Samsung S7, čisto zbog kamere. Xiaomijeva (a pogotovo na Redmi 4 Prime, koja je lošija nego na Redmi 3) radi mutne slike i po danu, a u polu mraku su neupotrebljive.

Kad se vratim u ZG možda prodam S7 i kupim si fotić za te pare, ali tko ne želi nositi fotić i mobitel, i jednostavno uvijek imati odličan kompaktni fotić pri ruci, S7/S8 su mu više manje jedini izbori.

Nakon toga LG-evi i Sonyi, ali nikako Xiaomiji.

Kome kamera nije važna, apsolutno preporučam Redmi 4 Prime, odličan mobitel.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2017., 09:39   #1841
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,314
pa Redmi oduvijek ima loše kamere.ali Mi6 je nešto drugo...
s obzirom na cijenu i sve što nudi ne treba zamjerit ako kamera nije u rangu S8...
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 09:57   #1842
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova

Nego, doci ce vrijeme dok ce xiaomi bit u rangu ovih velikana (samsung, lg, htc)po pitanju fotica...
Ako misliš da će softver ispeglati,
Ne bih se kladio na to, iz iskustva s xiaomi mobačima od 2014 do danas i MIUI od v5 do v8 taj njihov softver je sve lošiji i sve veći bloatware iz verzije u verziju.
Za hardver su već pokazali da znaju kvalitetan ugraditi, ali softver zaostaje za hw. Pogledaj samo kako su se otelili dok su na flagship Mi5 dovukli Nougat i kakav je to fijasko bio od ROMa u startu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 10:05   #1843
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Softver je Xiaomijeva Ahilova peta i badava im odličan hardver kad je softver za qrac.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 13:00   #1844
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Xiaomi mi5s ima kameru ko i pixel, a potonji su softverski daleko iznad, konačni rezultat, solidne slike na mi5s, a uz takav hardver bile bi odlične da se xiaomi potrudi to rješit kak spada..

Tak da, xiaomi i dobra kamera, teško da može ić skupa..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 13:12   #1845
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Xiaomi mi5s ima kameru ko i pixel, a potonji su softverski daleko iznad, konačni rezultat, solidne slike na mi5s, a uz takav hardver bile bi odlične da se xiaomi potrudi to rješit kak spada..

Tak da, xiaomi i dobra kamera, teško da može ić skupa..
Ja sam koristio iPhone 4 godine. 5,5S,6 i sad sam uzeo mi5. Kamera katastrofa. Iskreno sam se razočarao. Bolje slike sam dobio na iphone5. Šteta baš. Mobitel je stroj.


TomG je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 13:17   #1846
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Ja sam prezadovoljan sa svojim mi5s performanske, baterija, i kamera je vrlo dobra. Stavljao sam neke xda romove na njega ali bi se uvijek vratio na xiaomi eu rom. Na njemu mi jednostavno sve radi savršeno.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 13:19   #1847
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ja sam koristio iPhone 4 godine. 5,5S,6 i sad sam uzeo mi5. Kamera katastrofa. Iskreno sam se razočarao. Bolje slike sam dobio na iphone5. Šteta baš. Mobitel je stroj.


Naravno, ajfon nema bogzna kakav hardver za kameru, al softver je vrhunski, dok je kod xiaomija obrnuto...

Dok se sjetim Mi5 i njihove pompozne reklame oko 4axis oisa, realnost je bila sasvim drukčija..

Bojim se samo da se xiaomi jednog dana ne zainati ostalima pa napravi softver kojeg se ni ajfon ne bi posramio Al taj dan još nije na redu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 16:32   #1848
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
tko zna na novim modelima možda i bude
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 16:38   #1849
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Nekidan sam vidio usporedbu OIS-a Mi6 i S8 kod snimanja videa u pokretu (mislim da je netko stavio link ovdje). Mi6 dosta zaostaje za S8 tako da ni ovaj put neće biti ništa od poboljšanja kamere.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 16:53   #1850
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, ako zanemarimo tu kameru, mobitel je i više nego dobar za te pare.
Osobno ga nebi kupio, ne zbog kamere nego zbog podrške i servisa u EU, ali onaj tko preko ovog dvoje može proći, ne vidim druge mane ovog uređaja.

Čak i ovi midrangeri Redmi 3 i 4 imaju filing u ruci puno skupljeg uređaja. Ali eto, naravno da imaju minuse.

Mobiteli se kupuju tako da prihvatiš i pregrmiš minuse, a ne zato jer je u jednom detalju najbolji od konkurencije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 17:17   #1851
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Xiaomi možda i može ispeglati neki softver da upogoni tu kameru koja ima dobar hardwer iza sebe ali da se to napravi sigurno bi morali uložiti i neke različite resurse u cjelokupni proces.
Ovo bi definitivno u konačnici poskupilo uređaj i primakelo bi ga cjenovnom rangu konkurencije što krajnjim kupcima siguno ne odgovara. Mi bi što bolje a da je što jeftinije
Sad nema smisla usporedjivati kamere i očekivati da će biti jednako dobra ili blizu kao u S8, ovi kamera testovi služe isključivo da vidimo koliko Xiaomijeva kamera zaostaje za konkurencijom.
Za mene je ta Xiaomijeva kamera...koliko para toliko i muzike i točka. Nisam očekivao nešto spektakularno ali kamera na mom mi5s skroz zadovoljava moje potrebe
Definitivno je bolja od svih drugih Xiaomi modela koji ne spadaju pod istu klasu...znači opet koliko para toliko i muzike
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 06:48   #1852
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Po meni, ipak bi trebali uložiti nešto resursa u peglanje softvera. Lakše je kasnije peglati softver za nove modele ako ga imaš ispeglanog za jedan.
I ne kužim tu politiku neširenja u USA i EU. Govorimo o tržištima od 500-600 mil ljudi. Zar to nije vrijedno ulaganja u prodajni i servisni lanac?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 09:34   #1853
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Ranije su kolege ovdje pisale da se xiaomi fokusira na Indiju...i sad mi frend javlja koji je tamo da xiaomi mobiteli nestanu u roku od 2 dana kad dodju u trgovine. Mozda je pokrivnje ovog trzista trenutno dovoljno xiaomiu...
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 09:49   #1854
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Po meni, ipak bi trebali uložiti nešto resursa u peglanje softvera. Lakše je kasnije peglati softver za nove modele ako ga imaš ispeglanog za jedan.
To stoji, ali promijeniti su interes nažalost.
Kako ja to vidim:
-njihov model proizvodnje i prodaje više ne ide tako dobro, počeli su ih i ostali kopirati, vidiš da zaostaju, gazi ih npr. huawei s puno manje modela, oppo, vivo i slični isto su uzeli svoj dio kolača
- preorijentirali su se na proivodnju raznoraznih gadgeta, rade sve od igle do lokomotive, mobiteli im više nisu zanimljivi
-Xiaomi je ipak mala firma, vjerujem da su rastegnuti po pitanju resursa, a i cijeli taj community nekako djeluje volonterski, nimalo profesionalno. Jaki su u marketingu, online promociji itd. Ekipa u Indiji to puši, u EU su ipak malo educiraniji korisnici i ne možeš samo tako muda pod bubrege uvaliti.
- cijena - jbg, negdje moraju ušparati, nažalost krenuli su šparati na softveru, upravo onome što im je bio glavni adut kad su počeli s mobačima

Citiraj:
I ne kužim tu politiku neširenja u USA i EU. Govorimo o tržištima od 500-600 mil ljudi. Zar to nije vrijedno ulaganja u prodajni i servisni lanac?
EU i USA tržišta su zeznuta, puno regulative, konkurencija,... lakše se širiti u Indiju i slične prostore i prodavati tamo jeftinu robu i ne puno brinuti o zakonima. Samo indija je 1.3 mlrd ljudi po zadnjem popisu. Kod njih tradicionalno lansiraju jeftinije modele ili bez opreme (npr. Indijski Mi5 dolazi sa slabijim punjačem bez QC). Zašto su im RN3 ili R3S bili najprodavaniji modeli? Radi indije gdje je prodaja išla ko luda.
Da sam ja na čelu takve firme i da imam tržište kao što oni imaju: Kina, Indija itd. ne bi se ni meni žurilo u EU, niti u US gdje bi vjerojatno popušili tužbu od Applea valjda za to što uopće proizvode mobitele. Sjetimo se Samsunga kad mu je dosuđena ona milijarda, samo što si oni to mogu priuštiti. Da sud stisne xiaomiju takvu kaznu, mislim da bi mogli ključ u bravu staviti :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 09:59   #1855
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I ne kužim tu politiku neširenja u USA i EU. Govorimo o tržištima od 500-600 mil ljudi. Zar to nije vrijedno ulaganja u prodajni i servisni lanac?
Ako ti ne kužiš kuže ovi u Xiaomiju, valjda oni znaju koliko stanovnika ima US i EU i zašto se ne šire na ta tržišta.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 10:18   #1856
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Po meni, ipak bi trebali uložiti nešto resursa u peglanje softvera. Lakše je kasnije peglati softver za nove modele ako ga imaš ispeglanog za jedan.
I ne kužim tu politiku neširenja u USA i EU. Govorimo o tržištima od 500-600 mil ljudi. Zar to nije vrijedno ulaganja u prodajni i servisni lanac?
Možda zato jer Indija ima više stanovnika nego Europa i USA zajedno?
Koliko vidim, za Indijce je odličan softver jer se prodaje ko halva tamo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 18:45   #1857
Rollo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 11
U Indiji su broj 2, odmah iz Samsunga.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Rollo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2017., 21:44   #1858
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Ja ću napraviti upgrade čim cijena padne negdje na oko 350-399$....nacitao sam se reviewa i izgleda da je to to. Kamera je napravila pomak na bolje čak i u low lightu....s obzirom na cijenu čini mi se da prigovora nebu bilo.

Jedino što me kopka je taj izostanak qc 4.0 i 3.5mm jacka
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 14:27   #1859
Golfer76
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Još da novi MI6 nije tako ružan, bilo bi dobro. Izgleda kao plastična igračka.
Golfer76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 15:55   #1860
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,785
Citiraj:
Autor Golfer76 Pregled postova
Još da novi MI6 nije tako ružan, bilo bi dobro. Izgleda kao plastična igračka.
O vjeruj mi, kad sam primio mobitel u ruke nisam mogao vjerovati kako je kvalitetno napravljen. Usudio bih se reći u rangu iP7.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na