Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2015., 06:47   #16741
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
A čuj, ti tak gledaš na stvari, drugi gledaju drugačije. Ja sam jedan od onih kojima je Shawshank baš na prvom mjestu. Zašto? Ne zato jel je ili nije napravio neku revoluciju u montaži, tretmanu kadra, ovome ili onome, nego čisto zato jer mi je to prekrasan film i uvijek ga mogu s užitkom pogledat. Jednostavno ostavlja takav dojam na mene i nijedan drugi mu nije ni blizu. Al to je moje mišljenje, igrom slučaja je u većini.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 07:18   #16742
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
prve pozicije trebali bi zauzimat filmovi koji su - osim kvalitetnom pricom - pomakli i granice - bilo zanrovske, bilo tehnicke - i promjenili nacin na koji dozivljavamo film ko umjetnost...nije dzabe citizen kane u vrhu brojnih 'specijaliziranih' ljestvica pri vrhu/na samom vrhu - nacin na koji je pomakao pojam, primjerice, montaze ili tretmana kadra zbilja je temeljito promjenio pristup procesu stvaranja filmskog djela.

e sad, sto je tocno revolucionarizirao ili pomakao shawshank redemption, ostaje pitanje

sve dok je 'de gustibus non est disputandum' na snazi, ultimativne ljestvice nema niti ce je biti, imdb-ova je vremenom postala nekakva 'referenca' cisto iz razloga jer svi mi koji volimo film, a imamo pristup internetu, u manjoj ili vecoj mjeri koristimo imdb - no ocito iz posve razlicitih razloga.

Po toj tvojoj logici je i Feris Bjuler jedan od najboljih filmova ikad snimljen, jer hej, pomicao je granice - glavni lik se direktno obraćao publici!

Da ne govorimo o 12 Years a Slave lol
Film dobio oskara isključivo zato što je tematika filma ropstvo (to bi kao rebala biti tabu tema za Amere?).
Inače film fakat nije niš posebno, barem meni ne.

No za ozbač, zivo mi se fučka dal je neki filmski uradak pomaknuo granice kinematografije ili slično.

Za neko ocjenjivanje filma mi je bitno kakva je priča filma i kako su glumci tu priču prikazali.
Zato npr. film sa Assfleckom nikad ne bi mogao bit dobar film jer čak da i dobi dobru priču taj čovjek bi to već nekak usral.

Uostalom kod takvih priča je bitno kakve zanrove ljudi vole.
Meni bi Star Wars i LotR sigurnjak bili u top 10 filmova, a onome tko ne gleda SF / fanatsy sigurno ne bi.

Za Shawshank se inače slazem. Jedan od najboljih filmova 👍🏻
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2015., 07:28   #16743
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A čuj, ti tak gledaš na stvari, drugi gledaju drugačije. Ja sam jedan od onih kojima je Shawshank baš na prvom mjestu. Zašto? Ne zato jel je ili nije napravio neku revoluciju u montaži, tretmanu kadra, ovome ili onome, nego čisto zato jer mi je to prekrasan film i uvijek ga mogu s užitkom pogledat. Jednostavno ostavlja takav dojam na mene i nijedan drugi mu nije ni blizu. Al to je moje mišljenje, igrom slučaja je u većini.
Ja isto mislim za Terminator 2
A S.R. mi je na drugom mjestu iako sam ga pogledao prvi puta nedavno, pred 2 godine negdje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 08:38   #16744
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A čuj, ti tak gledaš na stvari, drugi gledaju drugačije. Ja sam jedan od onih kojima je Shawshank baš na prvom mjestu. Zašto? Ne zato jel je ili nije napravio neku revoluciju u montaži, tretmanu kadra, ovome ili onome, nego čisto zato jer mi je to prekrasan film i uvijek ga mogu s užitkom pogledat. Jednostavno ostavlja takav dojam na mene i nijedan drugi mu nije ni blizu. Al to je moje mišljenje, igrom slučaja je u većini.

Kad pricas o ostavljanju dojma na tebe pogledaj Papillon, Tangshan dadizhen (eng. Aftershock), Okuribito (eng. Departures)
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 08:43   #16745
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Pogledao FF7, i mogu reći, neko ko voli serijal, ne radi kvalitete filma ili realnosti, nego čisto kao mušku spiku punu testosterona, sam razočaran. Ako stavimo na stranu sve nerealnosti, kojih u ovom filmu ima više nego u svih ostalih 6 zajedno, ma i ako stavimo na stranu ovoga preforsiranog Dizela, film nema ništa. Čak mi je i bio dosadan na kraju, s svom ovom tučnjavom itd. Audi padaju totalno u drugi plan... 5/10 od mene, i to jer je sunčano jutro.

Mogu spomenuti i to smeće od 50 nijansi koje sam gledao s ženom... Komedija za mene... Užas.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 09:50   #16746
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
zašto bi film morao pomicati granice da bi nekome bio u top 10? Ponekad je jednostavnost najbolja ali i najteža za izvesti.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 10:07   #16747
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
prve pozicije trebali bi zauzimat filmovi koji su - osim kvalitetnom pricom - pomakli i granice - bilo zanrovske, bilo tehnicke - i promjenili nacin na koji dozivljavamo film ko umjetnost...nije dzabe citizen kane u vrhu brojnih 'specijaliziranih' ljestvica pri vrhu/na samom vrhu - nacin na koji je pomakao pojam, primjerice, montaze ili tretmana kadra zbilja je temeljito promjenio pristup procesu stvaranja filmskog djela.

e sad, sto je tocno revolucionarizirao ili pomakao shawshank redemption, ostaje pitanje

sve dok je 'de gustibus non est disputandum' na snazi, ultimativne ljestvice nema niti ce je biti, imdb-ova je vremenom postala nekakva 'referenca' cisto iz razloga jer svi mi koji volimo film, a imamo pristup internetu, u manjoj ili vecoj mjeri koristimo imdb - no ocito iz posve razlicitih razloga.
Gle, nitko, ali ama bas nitko ne moze odrediti kako ce se filmovi ocjenjivati. Pa ni ti

Sto se tice svega ostaloga, ne slazem se nikako s tobom. Ali ama bas nikako. I sta sad tu? 1000 ljudi, 1000 cudi. Bilo i ostalo. Nismo roboti, niti imamo nekakav ljestvicu pomocu koje cemo ocjenjivati filmove.

IMDB ljestvica nije relevantna. Samo pokazuje sta vecina misli i voli. Ali ne za sve. Ne svidja ti se SR? Pa ok je to. Ne svidjaju se ni meni batmeni/supermani/itd., ali necu zato reci da su filmovi te tematike sranje, jer sigurno nisu onima koji vole takvu tematiku.

Mislim da svi malo preozbiljno shvacate bilo kakve ljestvice. Najbolji film svih vremena ne postoji. Ja osobno ga samome sebi ne bih mogao odabrati, a kamo li za sve ostale.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 10:29   #16748
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Te ljestvice najboljih filmova, glumaca, bendova, pjesama, albuma, nogometaša, klubova, mobitela...etc etc... su tu da bi se tupani mogli prepucavati i ispucavati svoje frustracije preko interneta.

Đaba meni recimo filmovi braće Koen što ih netko smatra vrhunskima, meni su über smeće. Al ko voli, nek izvoli.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 10:34   #16749
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Filmovi su vrlo subjektivna stvar.

Meni recimo medju vrhunske filmove spadaju i ova dva filma:
High Fidelity
American beauty

... da li 'pomicu granice'? Ne.
Ali ih uvijek rado pogledam, i meni su stvarno izvrsni.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 10:48   #16750
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja isto mislim za Terminator 2
A S.R. mi je na drugom mjestu iako sam ga pogledao prvi puta nedavno, pred 2 godine negdje
Meni bi na drugom mjestu bio matrix jedinica. A i za T2 bi se naslo mjesta u prvih 10.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2015., 10:51   #16751
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
25th hour
Tinker Tailor Soldier Spy
Prestige
The Machinist
Arbitrage
Prisoners
Locke
...
Nekoliko filmova u zadnjih desetak godina na koje nisam stisnuo pauzu, možda sam koji zaboravio spomenut, ali sad mi ne pada napamet. Sve ostalo je bilo ubijanje vremena.


Evo pogledao i American Sniper, i ništa posebno osim glume B.Coopera.

Kao što je netko napisao, o ukusima se ne raspravlja. Meni se ništa ne može mjerit sa Paths of Glory, a evo ima 60 godina da je snimljen.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 11:03   #16752
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Apsolutno najjači film ikad: Synecdoche, New York

Ko voli Kaufmana - vrh (adaptacija, enternal sunshine of the spotless mind, being john malkovich)
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 11:38   #16753
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
@nick7
Nisu filmovi subjektivna stvar, nego ukusi jer pojedinačni ukusi određuju da li se nekome film sviđa ili ne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 11:49   #16754
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Pogledo sam bolivudski PK, odličan.. u rangu s 3 idiota. Svaki smijeh koji izazovve ovaj film je onaj pravi.. istinski, za odvalit.

Nakon dugo godina pogledao Stargate, da osvježim memoriju, vrlo dobar film.

Mortdecai mi je onako.. 50/50, niš posebno, pogledat ak volite Johnny Deep-a i trgovce s umjetninama.

Još sam pogledo neke druge filmove, al tolko su glupi da nakon završetka više nisam znao šta sam pogledo .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 13:45   #16755
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 551
aj nek mi neko onda pojasni u kojem sam ja to dijelu posta minorizirao kvalitet iskupljenja u shawshanku?

izvlacite recenicu iz konteksta na potpuno krivi nacin - moja poanta je bila da je film dobro ispricana i ukupno lipo realizirana prica o obicnim ljudima u malo neobicnijem okruzenju, kojoj je jednako jak adut i cinjenica da je s vremenom isplivao kao favorit u odnosu na (svojedobno vise favorizirane) vrsnjake 'pulp fiction' i 'forest gump', cime se potvrdila izreka o sudu vremena kao najpostenijem mjerilu.

no jednako suptilan, specifican stil ima i shaffnerov 'papillon', a i kasnija 'kolaboracija' darabonta i kinga - 'zelena milja' (iako meni osobno osjetno slabiji film od redemptiona).

ono sta sam ja tia naglasit je impact koji neki film ima na odredeni (pod)zanr - recimo kurosawin 'jojimbo' - bez kojeg mozda ne bi bilo leoneove 'spaghetti' trilogije, 'odiseja u svemiru'/'solaris' - sf poslastice koje su svijetu dale do znanja da nije potrebno xy lasera razlicitih boja/valnih duljina da bi ih prihvatili ko relevantne u zanru i pak gorespomenuti matrix ili terminator (iako je t2 meni osobno drazi) koji su akcijsko-futuristicki setting oplemenili s izvrsnom narativnom komponentom - s jedne strane imamo skoro pa biblijske motive vjesto spojene s bullet time akcijskim sekvencama koje su obiljezile brojne vidove moderne pop kulture, a s druge inteligentno implementirani vremenski paradoks kao temelj za deluxe akcijsku razinu produkcije.

da ne bude zabune, protiv sam kategorizacije po subjektivnoj osnovi, niti nemam acc na imdb da bi glasao za neki film...vise inspiracije pronalazim na userlistama na mubi-u, nego tamo, npr. ali to sam samo ja.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 13:56   #16756
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
@flyer1 - I love you svida mi se tvoj ukus i vidim da nisi ogranicen samo na hollywood i eventualno par filmica drugih produkcija kao mnogi ljudi (pritom ne mislim na ekipu s foruma, da nebi bilo krivih zakljucaka ), a razumijes sta je kvaliteta filma (spoiler: kvaliteta nije neciji subjektivni dojam filma) i stedis me mnogo pisanja jer dosta toga sto si rekao sam ja htio reci, ali nemam zivaca preko tapatalka toliko pisati
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 16:16   #16757
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Focus 2015 - ne los film za chill out

Project Almanac - sranje, mrzim filmove snimane ko dokumentarac, totalni turnoff
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".

Zadnje izmijenjeno od: HumWeed. 13.05.2015. u 21:03.
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 16:32   #16758
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Apsolutno najjači film ikad: Synecdoche, New York

Ko voli Kaufmana - vrh (adaptacija, enternal sunshine of the spotless mind, being john malkovich)
Pogledao, dobar film, al brate mili dosadan u pm.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 22:26   #16759
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,022
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova

Project Almanac - sranje, mrzim filmove snimane ko dokumentarac, totalni turnoff
Evo još jednog dokaza da se o ukusima ne raspravlja

Project Almanac je jedan IMHO vrlo zanimljiv nisko buđetni SF film o putovanju kroz vrijeme.... čak vrlo dobar.

Ali ja volim filmove takve tematike pa možda nisam 100% objektivan... hahaha

EDIT: film nije sniman kao dokumentarac, nego kao blairwitch priject ali kamra je puno mirnija i sve liči više na igrani film

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 13.05.2015. u 22:28. Razlog: EDIT
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 00:25   #16760
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
nije problem tematika
nego sto je sniman ko dokumentarac aka moving camera shit

to za mene nije film vec amatersko sranje
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 09:47   #16761
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Uh, ja volim takve. Pogotovo Cloverfield
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 10:18   #16762
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Meni je Project Almanac jako jako dobar, istina da kamera malo živcira, al pregrmi se.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 10:30   #16763
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Pogledao Avengerse 2 - nekako mi je bio bolji dojam nakon jedinice. No, sve u svem ok film
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 12:33   #16764
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
ovaj mad max 4 se može gledat ak nisi prethodne gledo?

mislim, može se, doeš u kino i gledaš ali jel priča povezana, negdje sam pročitao da nema veze i da se može gledat ak nisi gledo prethodne
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 14:56   #16765
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ovaj mad max 4 se može gledat ak nisi prethodne gledo?

mislim, može se, doeš u kino i gledaš ali jel priča povezana, negdje sam pročitao da nema veze i da se može gledat ak nisi gledo prethodne
šta to nije remake?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 17:49   #16766
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
ak je remake nek idu u dupe
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 19:08   #16767
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
šta to nije remake?

Neznam, frnd mi reko "mizes gledat nije ti povezano s prva 3"

Znalci i upuceni neka nas prosvjetle
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 23:24   #16768
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
upravo ga pogledao. preporučam u 4dx3d
film je wicked sick ja sam totalno speachless detalji su awsome.
može se pogledat i da nisi starije verzije gledo.
tom hardy postaje sve bolji i bolji glumac.
odma pokrećem igru RAGE
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 23:49   #16769
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Pogledao Ex machina, odličan, volim ovakve filmove.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 00:48   #16770
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Mad Max je jebenica.
Totalno sulud, scenografija je vrh, baš se vidi kako su se potrudili oko sitnih detalja.

Efekti su najbolji šta sam dugo vidija zato što ih uglavnom nema nego je stvarno razbijanje auta

Nakon one limunade od Avengersa ovo je fenomenalno, baš sve je odlično u filmu. Vjerojatno bolji od novog Star Warsa, meni najbolji Mad Max od svih.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na