Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.12.2006., 20:50   #121
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,275
Kod Renaulta je puno veci problem cesto skudanje glave na 16V motorima i komadici smeca koji znaju zalutat do pumpe za benzin i unistit ju (a to kosta)
Bilo je i problema s curenjem turbina. Sve to se događalo s autima starim do 5g. U mom R-19 su se prilikom pozara instalacija savinuli i deformirali svi komadi elektronike u onoj kutiji, ali je i dalje savrseno radila
Chuby je offline  
Staro 22.12.2006., 21:32   #122
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Astra G 2000g. karavan. Dosta se magle stakla, ona u "gepeku" uvijek zamagljena tj. vlažna. Komentar, jel normalno, prijedlog.


: hello2 :

upravo doso s voznje u indenticnom primjerku .. isti problem imam s magljenjem stakala ...

nis , stavit na 3 il 4 jacinu puhanja , skroz udesno okrenut ono s cim odredujes kam da puse , i tu i tam otvorit prozor--

a puno bolji savjet je promjenit auto , na kolko je ovaj vec popravaka bioooo : nono :
Hrvoje xyz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2006., 21:41   #123
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
a trajnost auta dosta zavisi i o tome tko i kakvi ga to vozaci voze,,,,, ima specijalaca koji predu s Benzinca na Diesel pa sje** motor zato sto ga neznaju voziti a oni jos gori dodu na benzu i zaborave da sada voze Diesel i fino nasopaju auto Benzinom
Vjerojatno ću uskoro prijeći sa Kappe TD na kakvog Cinqa, Seia, Puntača ili Ypsilonku benzinca... noćna mora mi je da ću doći na pumpu i počastiti ga sa dvadesetak litara euro diesela Jedino što me može spasiti je da mi cijev ne stane u otvor rezervara...

Što se tiče nepouzdanosti Opela, FIATA, Alfe, VW-a, Mercedesa itd. i "nepoderivosti" Toyote i ostalih proizvoda ljubitelja riže...moj je stav da su to priče za malu djecu koje plasiraju zlobni ljudi. Ako te potrefi škart, onda stvarno nemaš sreće...te stvari se događaju.

A ovi sa Toyotama moraju nekako sami sebi opravdati zašto su za Toyotu dali 10 000€ više nego za jednako dobar(vjerojatno i bolji) europski auto.

Fora mi je podatak da Toyotu Prius, ako ju ne voziš redovito, moraš svaka dva tjedna prikopčati na punjač, inače ti baterije izgube kapacitet. Ono, prištekaš mobitel, laptop i auto na punjač Ima tih "radosti" kod Toyote još, samo se kod nas malo priča o tome jer je ljude sram.

Auto je potrošna roba, ali ako paziš na njega i održavaš ga, nema razloga da ti ne pruži mnoge tisuće sretnih kilometara. Pa zvao se on Škoda, Lancia, FIAT, Opel ili Toyota.
Delta S4 je offline  
Staro 22.12.2006., 22:11   #124
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
: hello2 :

upravo doso s voznje u indenticnom primjerku .. isti problem imam s magljenjem stakala ...

nis , stavit na 3 il 4 jacinu puhanja , skroz udesno okrenut ono s cim odredujes kam da puse , i tu i tam otvorit prozor--

a puno bolji savjet je promjenit auto , na kolko je ovaj vec popravaka bioooo : nono :
pa dobro jel se ne mogu nekako premazat stakla s nečim?
Buger je offline  
Staro 22.12.2006., 22:33   #125
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Ma Toyota

Šalu na stranu,hvalim Toyotu jer sam jednostavno impresioniran autom,pogotovo mehanikom,i svakom bi ga preporučio...Hvala bogu kupujemo nove aute redovito svake 2 godine i to ne jedan nego 2-3,brato vozi,stari vozi,ja vozim...sve što prijeđe 100 000km ide u prodaju,pa se kupuje novo!Do sada sami njemci,sad je brat uzeo šveđana i auto je teško sranje (saab 93 vector sport 1.9,jtd mašina),osim što je mrtav estetski mašina daje dojam da će se raspasti,a košta 36k eura?!Ali moj brat je stupidan,kupovao je auto na temelju slika s interneta Onda,od silnih passata,tu je i jedan wv lupo,sve samo ne pouzdano...(3x passata karavan,jedan kupljen u italiji,sve novo),onda idemo na mercedes,cherokee,ima ga stari,sranje od auta,barba ga isto imao i 3x mu stao a novi nije imao ni 20 000km,zamjenili mu ga s nekim mercedesom,ni s njim nije zadovoljan,kaze da su mu jedini auti s kojima je potpuno zadovoljan je golf 3 GTI (koji je davno prodan) i A6 3.0 TDI S line,a sad da se vratim na cherookee,imao je već jednu tvorničku grešku i to je otklonjeno,a sad smo dobili čestitku da je još jedna tvornička greška s grijačima sjedala i može doći do samozapaljenja auta,molim?!?!?! Auto 50k eura!!!!Oduvijek smo znali za Toyotu,ali smo se držali njemaca,ovaj put sam ja probio led i moram priznat isplatilo se!!Netko je rekao da su toyote skuplje za 10k eura od njemačkog auta?Molim?Nisu ni lipe skuplje,još su jeftiniji!!Gledali smo opet novog passata,nešto od audija...puno puno skuplje od toyote a ništa vrijednije,ako pod njemce misliš na škodu,koja je 1k eura jeftinija,onda si lud...te 2 marke nisu na istoj valnoj duljini,helooooo...WV je danas u teškom K,evo ti sada 300 000 najnovijih passata mora na prijevremene servise zbog tvorničkih grešaka koje teško mogu ugroziti vozačevu sigurnost,i sad ti uzmi činjenicu da je Škoda zapravo WV *za đabe*,a to dovoljno govori o poanti...

Opel je auto vrlo podjeljenih mišljenja i iskustva,činjenica je da su učinili korak dalje i treba im dat podršku jer se SVE kvari,ali Opel danas puno manje nego prije...Mazda je jako pala,a Renault,Citroen (sad imam novi citreonov kombi,nema ni 20k km da ti ne pričam koliko je grešaka imao i koliko sam proveo u servisu,a imao sam i model prije ovog 2006,također ista priča...) i Peugeot neću komentirat jer me apsolutno ničim nisu zainteresirali,osim što privlače pažnju lošom kvalitetom plastike i interijera općenito,pa i mašine...

Ovo je sve na temelju mojih i tuđih iskustava...iskustva su različita pa tako i mišljenja koja sada svi ovdje iznosimo...

EDIT:Krivo razumjeh,dakle ok,rekao si EU auto a ne njemački,daj mi onda nađi bolji/kvalitetniji auto do 28000eura od Toyote Avensis karavan 2200cc 150ks...moja ti je preporuka da se ne trudiš,jer takvog nema : goood :
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 23.12.2006., 00:06   #126
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Netko je rekao za mazdu da je vječan auto,Mazda je danas sve samo ne pouzdan,pogotovo mašina,na servisu ih je više nego na cesti,znam i puno ljudi koji ih imaju,većinom naši poslovni klijenti koji su uzimali za firme i auto se pokazao totalnim promašajem!A što se Opela tiče,taj auto je stvarno lutrija,kao i peugeot,citroen,da ne pričam o fiatu i alfi...a bome i WV,Mercedes...

Toyota je zakon : goood :

Zaboravljaš da se gleda ukupna statistika u omjeru prodanih vozila i kvarova gdje je mazda uz toyotu prva. Strikan mi je vlasnik dvje corole disel 5 vrata sol jedna stara 3.5 druga 1.5 dana i ima samo bedove. Dali to zanči da je corola loša? On je imao peh da se njemu sve dogodi. Ja sam tek ove godine imao sitnijih problema s mojom 323F mazdom. Generalizirati stvari je jako nezgodno. Japanci su trenutno najpouzdanija vozila, a cim s penje prodaja, znaci vise vozila, vise kvarova, vise nezadovoljnih vlasnika. Bitno je samo koliki je taj omjer. MIslim daje mazda odnjela 2006. godinu a i 2005. prema autobildu s najmanje kvarova, tako da....

Ja svoj auto servisiram samo u ovlastenom servisu, koji drzi poznanik tako da nemam bedova de me netko shebe kao u pocetku... Jednom sam nesto kemijo sa strane i nikada vise. Ne treba ni zaboraviti mazdin MES koji pokriva dosta toga ako se dogodi kvar a auto je servisiran kod njih. Imao sam ga priliku dva puta koristiti zbog mojih akumulatora i muzike .

S opelom bas nemam puno osobnih susreta, nikada ga nisam volio, nikada ga nebih kupio, mislimd je to najlosiji njemacki auto ali znam ljudi i koji su jako zadovolji ali i i onih koji su nezadovoljni njime... Ovo nije pogrda oni koji ga vole neka ga voze, ja ipak ne bi, mada mi nova astra ljepo zgledi..
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Staro 23.12.2006., 00:23   #127
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Evo stari kupio novi auto, i to vectru, 1.9 cdti(novu). Ja sam mu predlagao alfu 159 ili subaru legacy(taj auto je priča za sebe, po meni je subaru nešto što zovem auto, oni upućeni znaju).
I mogu reć da sam ugodno iznenađen, dizajn je čista klasika, znate svi kako vectra izgleda, al mogu reć da je ovaj 1.9 TDI alfin motor (da, opel uzima motore od alfe) od 150 ks prava stvar.
Jako fino povuce, i ima jako dobar šus čak i na 2500 rpm (valjda se tad turbina uključuje ^^)...Što reći, vozite se recimo drugom na kojih 1500 rpm, nagazite na gas i auto će recimo kad dođe na kojih 3500 rpm početi šlajdrat, skripat gumama kako vi vec to zovete...bez međugasiranja sa kvačilom samo na gas, jako fino ubrzanje
Eto baš sam ugodno iznenađen. I jos fino kad ju chipamo, hehe
E da, kad smo kod toga, jel zna tko gdje se u zg mogu chippat auti?
Nisam bas nasao nesto pametno guglanjem, a nisam ni previse guglao istina ^^
Koliki su dobitci chip tunnigom? Jel se može računat na kojih 20-30%?
Sam Fischer je offline  
Staro 23.12.2006., 00:45   #128
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
hebo vas svi ti sminkerski auti!(ne zamjerite mojoj zavisti, i ja bi tak nekaj...) aj nek neko toci balkandiesel unutra...? vam pokazem kak to ide?

inace tiha patnja mi je novi A3 2.0TDI quattro...
__________________
none
FERRYS je offline  
Staro 23.12.2006., 00:51   #129
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Kolko idiotarija procitah u 2 strane strasno....

Toyota
Citroen
Mercedes
BMW
Opel

Bla bla bla da ne nabrajamo... Stranso

Sad cu vam svima reci nesto... Auto se ne kupuje po statistici kvarova , niti se kupuje po razlici ovaj dodje za 8s do 100, a ovaj za 8,5s. Eventualno u svim ti papirima gledas kolko je koj siguran i kolko ima garancije.

E sad se tu poteze problem te garancije u nasoj drzavi jer je kupac obicno govno itd. Za primjer cu uzeti nas voljeni auto pebu. Dilera citroena za HR i ovlašteni servis. Imam doma 2 citroena, nije sad vazno koja kolko stara itd, uglavnom oba kupljena nova i samo u mojoj obitelji vozena od oca i mene. Kupljeni su vani (stari dela vani) i sad imao ja nekih problema sa svojim i ja u zivotu nisam vidio tolko bezobrazlog u jednom servisu kojemu bi kakti trebalo biti u interesu da privuce musterije na stalno. Nije sad vazno sto i kako, sitnaca koja je vise manje potrosna roba, ali nekome ko oce po sistemu plati, popravi, dovidjenja i vozi (ja) to jako ide na zivce, kad te tobožni majstor navlači za jajca.

E sad to mi je bilo prvo iskustvo sa HR mutikašama, do tada je auto bio servisiran uredno vani, a vani je to potpuno druga priča.

Sad cu vam reci kako vani ljudi kupuju aute i to je ono sto je vazno. Auto kupujes iz potrebe i nekog (valjda) gusta.

Dodjes u salon popijes kavicu, probas par auti, odes u drugi salon itd... itd... Kupis auto koj ti se svidja itd, imas garancije 3 godine itd.. Sad svakom salonu je vazno da ti se sto vise ulize, znaci sitnice koje tebi zivot znace. Konkretno moj stari je meni svoj bivsi auto uvezo (jer je imao strane tablice zbog starog) i dao meni, njemu je auto trebao doci za 5 dana. Sad sranje, starom treba auto, a dao je ovaj meni. Shit. Nista dodje u salon di je kupio auto sa zeljom da iznajmi auto na tih 5 dana. Covjek ga cudno gleda. Iznajmi?!?! Neeee.... Mi cemo vam dati novi auto na koristenje dok ne stigne vas plus pokriti troskove goriva, a evo kad ste tu uzmite si par silterica, kisobran, pojedite rucak na nas racun itd... Znaci ono sitnice... I sad dolazi za 5 dana auto, zovu oca na mobitel stigo je. Stari dolazi gleda auto, je to je to sto sam narucio. Sjeda i zapali ga kad ono dizel. Stari izleti van i ono koj vrag?!? Poslovođa skoro pada na pod od infarkta. Nista gospodine mi se duboko ispricavamo, evo auto je na vasem koristenju (onaj koj su mu dali kao zamjenu dok ceka) do daljnjega + pokriveno gorivo. I tako stari vozio 2 mjeseca zamjenski auto prakticki mukte dok mu nije dosao pravi auto koj je narucio. Jos je dobio i neki popust i jos citroen kapa. Vise ni ne pomislja da bi kupio drugi brand osim citroena, a bogami ni ja.

Kolega tatin sa posla uzeo novu astru. Vozio auto 2 mjeseca i nesto pocelo cvrkutat pod haubom. Tvornicka greska. Treba novi motor (neznam sad detalje), čovjek dobio novi auto. Ovaj put GTC. Takodjer su se duboko ispricavali i platili njemu i zeni vikend u austriji.

E sad jedan prijatelj tu u zagrebu kupio VWa i vozi se on par km (doslovno) i auto ostane bez ulja. Hop ode motor. Udje u servis nesto ne stima. Veli mu covjek joj pa znate, ovo ono, 2000€ znate, ovo ono.... A auto kao olfo ima garanciju. Je al vi ste trebali gledat ulje. Neznam ko na novom autu gleda ulje nakon tjedan dana.

Neznam dal je stari ikad pogledao ulje u autu. kad pocne pistat citroen assistance i dodjite po mene. Za tu lovu ima da dodju i usput speglaju ves.

Da ne pricam da ti na redovnom servisu tak operu auto da se mos komotno pogledat u haubu i narihtat frizuru.

Al ono tak je u svim salonima kupovao ti Peugeota, BMWa, Hondu, Citronea, Opela, svejdeno.

I zato su obicno ljudi vani vijerni jednom brandu.

Ovo kod nas nije normalno.

Al opet kad i pogledam malo sa druge strane ovaj frajer u pebi me bas i nije morao previse fermat, buduci da auto nije kupljen kod njih buduci da je 90% auta na nasim cestama rabljeno iz uvoza....

Uglavnom, nemogu shvatit da se novi auto kupuje po pouzdanosti !?!? Stvarno žalosno. Istina na nase trziste dolaze A4orke sa sindromom guljenja farbi, renaulti sa repariranim turbinama, itd... ali opet, ovo mi je bezveze....

nakon 5 godina je tak i tak svaki stari krntija....
Fleks je offline  
Staro 23.12.2006., 02:24   #130
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Vjerojatno ću uskoro prijeći sa Kappe TD na kakvog Cinqa, Seia, Puntača ili Ypsilonku benzinca... noćna mora mi je da ću doći na pumpu i počastiti ga sa dvadesetak litara euro diesela Jedino što me može spasiti je da mi cijev ne stane u otvor rezervara...
aha aha,,,,, je da i to nista ne znaci jer bio mi je u servisu prije 2 godine Renault Clio 1.5dci s punim spremnikom BENZINA

_____________________________________________

eh i da ispod svega jos ide i to da za nase trziste dolaze "B-Grade" auti

netko je spomenuo subaru hehe da je zverka od auta ali mi mozda ipak pricamo o autima koji su dostupniji sirim masama i imaju "normalne" motore sto ukljucuje sto nizu potrosnju i opciju odabira benzin ili diesel a ne samo Benzin Boxer izvedba

sto nitko o fordu ne prica??? ima tko koji Fordov model??
speedy-3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2006., 05:06   #131
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Imam ja fiestu 98. 1.3 60KS. Jel te zanima šta konkretno?
Emissary je offline  
Staro 23.12.2006., 08:11   #132
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Evo stari kupio novi auto, i to vectru, 1.9 cdti(novu). Ja sam mu predlagao alfu 159 ili subaru legacy(taj auto je priča za sebe, po meni je subaru nešto što zovem auto, oni upućeni znaju).
I mogu reć da sam ugodno iznenađen, dizajn je čista klasika, znate svi kako vectra izgleda, al mogu reć da je ovaj 1.9 TDI alfin motor (da, opel uzima motore od alfe) od 150 ks prava stvar.
Jako fino povuce, i ima jako dobar šus čak i na 2500 rpm (valjda se tad turbina uključuje ^^)...Što reći, vozite se recimo drugom na kojih 1500 rpm, nagazite na gas i auto će recimo kad dođe na kojih 3500 rpm početi šlajdrat, skripat gumama kako vi vec to zovete...bez međugasiranja sa kvačilom samo na gas, jako fino ubrzanje
Eto baš sam ugodno iznenađen. I jos fino kad ju chipamo, hehe
E da, kad smo kod toga, jel zna tko gdje se u zg mogu chippat auti?
Nisam bas nasao nesto pametno guglanjem, a nisam ni previse guglao istina ^^
Koliki su dobitci chip tunnigom? Jel se može računat na kojih 20-30%?
Upravo tu mašinu ima moj brat na Saab 93 Vectoru,i ako ti šlajfaju gume to nije od snage nego zbog loših guma Mašina je loša,auto se sav trese kao da će se raspast,kuplung da ne pričam,motor dosta vibrira,u 5.oj max 195kmh...

Samo usporedbe radi majne toyota u 5.oj ide 210kmh,mašinu ne čuješ,sve koje sam vozio nisu vjerovali da je diesel...ali ok,to je toyota i 300cc više,ali opet,TDI je meni osobna bolja mašina...

Chipom dobiješ oko 30%,ja sam čipom dignuo svog passata s 130ks preko 170ks...ali iskreno,bojao bi ga se stavit na bratov saab Ma mašina vjerovatno i je dobra,ali plaši me vibracijama i zvukom : hello2 :
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 23.12.2006., 08:31   #133
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Kolko idiotarija procitah u 2 strane strasno....
Dobro je, ti si se zato potrudio da svoju sažmeš samo u jedan post!
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Staro 23.12.2006., 09:43   #134
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Upravo tu mašinu ima moj brat na Saab 93 Vectoru,i ako ti šlajfaju gume to nije od snage nego zbog loših guma Mašina je loša,auto se sav trese kao da će se raspast,kuplung da ne pričam,motor dosta vibrira,u 5.oj max 195kmh...

Samo usporedbe radi majne toyota u 5.oj ide 210kmh,mašinu ne čuješ,sve koje sam vozio nisu vjerovali da je diesel...ali ok,to je toyota i 300cc više,ali opet,TDI je meni osobna bolja mašina...

Chipom dobiješ oko 30%,ja sam čipom dignuo svog passata s 130ks preko 170ks...ali iskreno,bojao bi ga se stavit na bratov saab Ma mašina vjerovatno i je dobra,ali plaši me vibracijama i zvukom : hello2 :
Pa nisam još upoznat sa kvalitetom guma, jerbo auto imamo kojih 24 sata, al kažem ima šus. Ne znam što su mijenjali na mašini, ali evo stisli smo ga do blokade par puta, nismo primjetili ni neke vibracije ni nekakvu posebno glasnu razinu buke. Vjerojatno je na Saabu nosač motora u qurcu. I kažem, fino ide, iznenađujuće. Vozio sam se u Subaru Legacy, 2.0 boxer motor, 165 ks(subaru mjeru ks na dyno-u, dok bi recimo na radilici to bilo oko 180 ks). Auto se vrti do 7500 rpm, vibracije nista, buka nesto nevjerojatno, recimo u laguni je takva glasnoca bila na 3000 rpm, a ovdje na 7500. Al to je ipak boxer motor, shema je da su klipovi vodoravno postavljeni pa se vibracije poništavaju
Samo za usporedbu,dosad smo imali lagunu 1.8 , 120 ks,2002. god i to nije islo nikako. Eventualno neka akceleracija, ono kad se stisne blizu blokade, na 5800 rpm, al u globalu loše. Makar je mogla povuć i do kojih 200 kmh.
@ T-bred, dobio sam informaciju da ova vectra u 6.-oj brzini ide do kojih 220-225 kmh , što ćemo danas isprobat na trip to Slavonija

Hehe, jel zna tko di mogu chipat auto u zg?
Fleks? Ti si to radio na xsari,a? Di?
Sam Fischer je offline  
Staro 23.12.2006., 12:27   #135
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
mani se toga na tom familiy-caru...

dobit ces 20 - 30 konja na tih 150 , nesto momenta , auto ce istina čupat vec od 2000 okretaja , bit ces odusevljen prva 2 tjedna , al bices razocaran kad skuzis da ti svakih 10k km odlazi lamela , mogo bi imat problema s turbinom (a znas kolko dodje nova/repararirana turbina) ..

@blablu ma cim ces premazat..upalit grijace stakala iza , to pomaze isto .. sto manje ljudi u autu - manje ce se maglit , isto ...

tak da , sto vise se sam vozi looool : lol2 :
Hrvoje xyz je offline  
Staro 23.12.2006., 13:07   #136
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
MIslim daje mazda odnjela 2006. godinu a i 2005. prema autobildu s najmanje kvarova, tako da....
Je i to prema njemcima koju su u pogledu takvih stvari jako pedantni tako da...neznam o kojem padu kvalitete Thoroughbred B priča.
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
Ja svoj auto servisiram samo u ovlastenom servisu, koji drzi poznanik tako da nemam bedova de me netko shebe kao u pocetku... Jednom sam nesto kemijo sa strane i nikada vise. Ne treba ni zaboraviti mazdin MES koji pokriva dosta toga ako se dogodi kvar a auto je servisiran kod njih. Imao sam ga priliku dva puta koristiti zbog mojih akumulatora i muzike .
A uvijek imas garanciju poslije garancije ako si uredno servisirao auto u ovlaštenom servisu-od 60% do 100% niža cijena pokvarenih djelova za skuplje kvarove ovisno o stanju automobila i redovitosti servisa. Dakle na 120000 km ode ti xyz senzor koji košta 4000 kn, ako je sve uredno ti platiš od 0% do 40% njegove pune cijene. Mislim da to nitko ne nudi osim Mazde....i da nebi bilo zabune nema tu nikave nadoplate o produženju garantnog roka kao kod Honde sa 3 na 5 godina.

A ovo za Passate sam se zgrozio kad sam pročitao. mislim da se radi o 2.0 TFSI motorima, otkazuju kočnice ili tak nekaj.
I neznam kaj neko lupeta o marketinškim trikovima, dobro je poznato da japanci izrađuju kvalitetne automobile pogotovo od kada je elektronika ušla
u autoindustriju.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 23.12.2006., 17:05   #137
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
[QUOTE=speedy-3;600925]aha aha,,,,, je da i to nista ne znaci jer bio mi je u servisu prije 2 godine Renault Clio 1.5dci s punim spremnikom BENZINA

QUOTE]

Pa slušam na sto strana kako Renault razvija aute na alternativna goriva. Možda je netko pomislio da je benzin alternativa dieselu kod renaultovog dCi motora
Delta S4 je offline  
Staro 23.12.2006., 19:28   #138
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
Opel Astra 1.7CDTI ima ISUZU motor 100%, poznajem osobno sefa u jednom od ovlastenih opel servisa, covjek je prava legenda, iskreno pricamo o opel-ovim automobilima sta valja i sta nevalja... pitao sam ga za Opel-ove dizele, rekao je za 1.3CDTI (u corsi) da je to fiat-ovo sranje, kvari se... 1.7CDTI u Astri ima 100KS (karavan verziju, sluzbenu, ponekad vozi mama) ja sam taj auto gazio, stvarno odlicno vuce... vozio sam prema Splitu 190m/h cijelim putem... u tehnickim specifikacijama navode 180 i nesto sitno, meni je ako se nevaram (bila je noc) potegla i 200!

nije se kvario do sad, samo redoviti servisi (ulje, filteri...) sve ok, star je otprilike dvije godine

ovo pitanje nije strogo vezano uz Opel Astru, ali buduci da je ovo jedini posten auto topic na PCE, neka speedy i ostali auto-experti kazu svoje misljenje:

vec duze vremena trazim zamjenu za Corsu 1.4 koju vozim, auto je odlican, buduci da sam cesto u gradu teba mi mali auto, pouzdan (jer ponekad napravim po 800-1000km u danu ako odem na put van HR i moram se vratiti) Corsa se odlicno drzi. razlog zasto je zelim zamjeniti je nedostatak klime (ljeti je pogubno) a i godine joj polako kucaju na vrata (6 godina je stara) iako se nekvari, stvarno sam zadovoljan.

vozio sam novi clio 1.5dCi (105KS) od prijatelja, to je zaista cudo od auta, to je raketa, onaj nenormalni okretni moment (tipican za dizele) vas zakuca u sjedalo i drzi dok auto leeeti. Mislim da ima 6 brzina IIRC, u 4toj sam ga "lagano" vozio 140 i ubrzavao, pa smo imali bliski susret sa plavim stvorenjima koji imaju znacku.

buduci da sam cuo lose stvari o Senicu, bas zbog elektronike, ne zelim imati servis kao "homepage", iako bi vrlo rado vozio Clio-a.

nova Corsa je skupa (po meni) bezobrazno su joj digli cijenu, auto zbilja nije neka (r)evolucija u auto-svijetu, pa mi nije jasno cime to opravdava. ono sto je zanimljivo, nikad nisam volio diesel (osim v6 3.0tdi a6 i touarega ali to je klasa za sebe ) pa me zivo zanima kako ce ici nova Corsa 1.7CDTI 125KS... mislim da je to Opelov odgovor na Clia 1.5dCi (105KS)...

Peugeot ne dolazi u obzir, to je smece od auta, od 100 sluzbenih vozila (307, 307SW, 407, 407SW, 607) nema niti jednog modela koji se nije pokvario (obicno neke gluposti) 207 je previse zenski auto (vizualno) a ni Citroen C3 nije nista bolji.
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline  
Staro 23.12.2006., 19:50   #139
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
Opel Astra 1.7CDTI ima ISUZU motor 100%, poznajem osobno sefa u jednom od ovlastenih opel servisa, covjek je prava legenda, iskreno pricamo o opel-ovim automobilima sta valja i sta nevalja... pitao sam ga za Opel-ove dizele, rekao je za 1.3CDTI (u corsi) da je to fiat-ovo sranje, kvari se...
Ako je to rekao čovjek iz ovlaštenog Opel servisa, onda mora da je istina

FYI, riješ je o jednom od najmodernijih i najnaprednijih diesel agregata na svijetu. Ali ako "majstor" u Opelovom servisu kaže da je sranje... :clap: Uvijek me iznova zaprepasti ljudska lakovjernost i naivnost.
Delta S4 je offline  
Staro 23.12.2006., 20:29   #140
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
modernost, visoka tehnologija i naprednost nisu uvijek vezani uz pouzdanost.
Matesonik je offline  
Staro 23.12.2006., 21:02   #141
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Ali ako "majstor" u Opelovom servisu kaže da je sranje... :clap:
Radi o covjeku ciji kredibilitet zaista nije upitan. Na tvoju zalost nije "majstor", vec sef servisa, odrzava moj auto vec 6 godina, besprijekorno. Mislim da on najbolje moze vidjeti sta se najcesce kvari na Opelovim automobilima, koji modeli su problematicni itd. Razumjevanje cinjenica bi se u tvom slucaju trebalo uciniti instrumentalnim kako bi izbjegao ovakve glupe rolajz postove.

Any fool can know, the point is to understand - Albert Einstein
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline  
Staro 23.12.2006., 21:09   #142
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,275
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
mani se toga na tom familiy-caru...

dobit ces 20 - 30 konja na tih 150 , nesto momenta , auto ce istina čupat vec od 2000 okretaja , bit ces odusevljen prva 2 tjedna , al bices razocaran kad skuzis da ti svakih 10k km odlazi lamela , mogo bi imat problema s turbinom (a znas kolko dodje nova/repararirana turbina) ..
Nema sanse da mu tak cesto crkava lamela, a i turbinu ako pazis da ne ostanje bez ulja nije bas tak lako ubit tj treba se pridrzavat nekih pravila a ne nabijat gas kad je hladno da se auto brze zgrije : suicide
Chuby je offline  
Staro 23.12.2006., 21:29   #143
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
Opel Astra 1.7CDTI ima ISUZU motor 100%, poznajem osobno sefa u jednom od ovlastenih opel servisa, covjek je prava legenda, iskreno pricamo o opel-ovim automobilima sta valja i sta nevalja... pitao sam ga za Opel-ove dizele, rekao je za 1.3CDTI (u corsi) da je to fiat-ovo sranje, kvari se... 1.7CDTI u Astri ima 100KS (karavan verziju, sluzbenu, ponekad vozi mama) ja sam taj auto gazio, stvarno odlicno vuce... vozio sam prema Splitu 190m/h cijelim putem... u tehnickim specifikacijama navode 180 i nesto sitno, meni je ako se nevaram (bila je noc) potegla i 200!

nije se kvario do sad, samo redoviti servisi (ulje, filteri...) sve ok, star je otprilike dvije godine

ovo pitanje nije strogo vezano uz Opel Astru, ali buduci da je ovo jedini posten auto topic na PCE, neka speedy i ostali auto-experti kazu svoje misljenje:

vec duze vremena trazim zamjenu za Corsu 1.4 koju vozim, auto je odlican, buduci da sam cesto u gradu teba mi mali auto, pouzdan (jer ponekad napravim po 800-1000km u danu ako odem na put van HR i moram se vratiti) Corsa se odlicno drzi. razlog zasto je zelim zamjeniti je nedostatak klime (ljeti je pogubno) a i godine joj polako kucaju na vrata (6 godina je stara) iako se nekvari, stvarno sam zadovoljan.

vozio sam novi clio 1.5dCi (105KS) od prijatelja, to je zaista cudo od auta, to je raketa, onaj nenormalni okretni moment (tipican za dizele) vas zakuca u sjedalo i drzi dok auto leeeti. Mislim da ima 6 brzina IIRC, u 4toj sam ga "lagano" vozio 140 i ubrzavao, pa smo imali bliski susret sa plavim stvorenjima koji imaju znacku.

buduci da sam cuo lose stvari o Senicu, bas zbog elektronike, ne zelim imati servis kao "homepage", iako bi vrlo rado vozio Clio-a.

nova Corsa je skupa (po meni) bezobrazno su joj digli cijenu, auto zbilja nije neka (r)evolucija u auto-svijetu, pa mi nije jasno cime to opravdava. ono sto je zanimljivo, nikad nisam volio diesel (osim v6 3.0tdi a6 i touarega ali to je klasa za sebe ) pa me zivo zanima kako ce ici nova Corsa 1.7CDTI 125KS... mislim da je to Opelov odgovor na Clia 1.5dCi (105KS)...

Peugeot ne dolazi u obzir, to je smece od auta, od 100 sluzbenih vozila (307, 307SW, 407, 407SW, 607) nema niti jednog modela koji se nije pokvario (obicno neke gluposti) 207 je previse zenski auto (vizualno) a ni Citroen C3 nije nista bolji.

to sto se dogada sa senicom i nema bas previse veze sa Cliom iako imaju isto sranje od elektornike,,,,, Clio 2 faza 2 1.5 dci je jos dosta pouzdan auto sto se tice Clia 3 ,,,,,, neznam s renaultom je malo dosta bad s tim autima kako su krenuli sve vise elektronike sve vise problema no opet ako ga redovito odrzavas i vozis sve fino normalno malo je vjerojatno da ce se nesto she***

ja imam renault Thaliu 1.5 dci 5 god. stara i najveci problem je bio jedan pokvareni relej prije par mjeseci pa auto bas i nije palio svaki puta od prve

inace sve 5, frendov stari mjenja renaulte svakih 100 000km ili kada novi model izade Megane 2 prvi sto je uzeo je sav bio oke s drugim je imao problema s elektronikom Laguna jako losa zavrsna obrada otpao cak tapacirung s krova druga laguna ova sada najnovija sve 5 clio 2 faza 2 1.5dci mislim da je bio nekih 80ks isto sve 5 nikakavih problema i sada ima clio 3 nista se nije zalio na njega do sada,,,,, mozda naletis na loseg mozda ne,,,,,, opcenito Renault nije ni los ni dobar ma tesko je to reci sad ono,,,,,, neces pogrijesti ako uzmes tog Clia ali ako ti se zadesi bas neki primjerak pun gremlina,,,,, j**** ga losa sreca

a i Corsa diesel bi mogao biti los izbor ali benzin bi trebao biti oke,,,,, to neznam bas previse no Opel se u zadnje vrijeme dosta popravio,,,,

najbolje bi bilo Yarisa ili mozda Swift ( je da swift nije bas dorastao Corsi i Cliu sto se tice opremljenosti tehnoloske naprednosti ni sigurnosti) ali je suzuki suzuki pouzdan i da swift je cjenovno najpristupacniji (mislim)
speedy-3 je offline  
Staro 23.12.2006., 22:04   #144
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
Radi o covjeku ciji kredibilitet zaista nije upitan. Na tvoju zalost nije "majstor", vec sef servisa, odrzava moj auto vec 6 godina, besprijekorno. Mislim da on najbolje moze vidjeti sta se najcesce kvari na Opelovim automobilima, koji modeli su problematicni itd. Razumjevanje cinjenica bi se u tvom slucaju trebalo uciniti instrumentalnim kako bi izbjegao ovakve glupe rolajz postove.

Any fool can know, the point is to understand - Albert Einstein
Vidim koliko je stručan čim upotrebljava termin "fiatovo smeće". Nema šta, takvom bih sigurno povjerio auto na servisiranje
Razglabanje o automobilima s nekime tko o njima zna puno manje od mene je besmisleno.
Delta S4 je offline  
Staro 23.12.2006., 22:15   #145
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Vidim koliko je stručan čim upotrebljava termin "fiatovo smeće". Nema šta, takvom bih sigurno povjerio auto na servisiranje
Razglabanje o automobilima s nekime tko o njima zna puno manje od mene je besmisleno.
s obzirom da je Opelovac sve sto nije opel je smece

Fiat nekada je bio smece ali to je daleko daleko iza njega sada ih prave sve kvalitetnije i kvalitetnije
_________________________________________

ima tko kakvih komentara o Fordovim modelima od 2000. godine i novije??

Zadnje izmijenjeno od: speedy-3. 24.12.2006. u 00:24.
speedy-3 je offline  
Staro 23.12.2006., 23:03   #146
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Decki sviđa mi se ova rasprava jako, vidim puni ste zanimljivih podataka i mislim da nam je to svima korisno da malo čujemo kakvi su auti zasita i kako se ponašaju kod vlasnika a ne u reklami. Samo molio bih bez nekakvih vrijeđanja i glupih digresija. Fore ovo je smeće ono je smeće ne pridonose ovoj raspravi ako nisu zasita potkrepljeni sa dokazima, rekla kazala nije argument. Svi imamo neke favorite, vidim netko francuze neko njemce a drugi talijane itd. Neki se neke marke nebi odrekli taman najvece smece bilo jer je ta marka mozda nekada bila legendarna. Ja sam veliki ljubitelj japanaca, volim samo njih, ali ne umanjujem vrijednost ostalih.

jednom mi se jako svidio jedan tekst o alfi 156, inace stvarno lijep auto nemam zamjereke, osim sto je talijan . Naime pisalo je ovako nekako: "Alfa nije automobil za ljude koji traze pouzdan automobil s kojim nikada nece imati nikakvih problema, oni neka ovaj automobil zaobiđu, ali za prave ljubitelje alfe sitnice poput povremenih kvarova nikada nece umanjiti užitak vožnje u tom automobilu" (neka se nitko tko vozi alfu nenade prozvanim) .
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Staro 24.12.2006., 12:47   #147
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
kad skuzis da ti svakih 10k km odlazi lamela
Glupost...
Pa lamela se najvise opterecuje kad i startas u 1. brzini...A to je glupost silovat auto "na kvacilu", ono napicis gas do yaya i onda pustis kvacilo.
Najvaznija su ona međuubrzanja u 2.-3. brzini...
A ovo za turbinu...hebiga, da je pod vecim opterevenjem-je.

Zvao Gabrek tunnig.
Na tu vectru bi dobio tocno 30 ks i 54 Nm. Mislim da je to vise nego dobro.
I jos je popust blagdanski od 30%

E da, kad smo se vracali, nije bilo guzve stisli smo ju do kraja, ide ravno 225km/h. Do 200 dode relativno brzo, a onda ovih 25 treba navlacit
I odusevleni smo autom

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 24.12.2006. u 13:20.
Sam Fischer je offline  
Staro 24.12.2006., 12:58   #148
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,989
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
Naime pisalo je ovako nekako: "Alfa nije automobil za ljude koji traze pouzdan automobil s kojim nikada nece imati nikakvih problema, oni neka ovaj automobil zaobiđu, ali za prave ljubitelje alfe sitnice poput povremenih kvarova nikada nece umanjiti užitak vožnje u tom automobilu" (neka se nitko tko vozi alfu nenade prozvanim) .
Sjećam se i ja tog članka

Hebga, ja sam isto "zadrti" ljubitelj japanaca, ali i švabo ima veliko mjesto u mom srcu
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 24.12.2006., 14:04   #149
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Vozio sam se u Subaru Legacy, 2.0 boxer motor, 165 ks(subaru mjeru ks na dyno-u, dok bi recimo na radilici to bilo oko 180 ks). Auto se vrti do 7500 rpm, vibracije nista, buka nesto nevjerojatno, recimo u laguni je takva glasnoca bila na 3000 rpm, a ovdje na 7500. Al to je ipak boxer motor, shema je da su klipovi vodoravno postavljeni pa se vibracije poništavaju
Stari ima legacy-a, vozim ga često i moram priznati da je razina vibracija manja nego na mazdi 6, a i unutrašnjost su dosta poboljšali u subaru-u. No mjesta na vozačevom sjedalu ima puno manje nego u mazdi 6, nebi vjerovali toliko manje da bi reko da je auto niže klase. Dosta sam visok pa osjetim svaki nedostatak prostora. A kaj se tiče neke sportske vožnje, mazda ima puno bolje podvozje i tvrđe, legacy je više za krstarenje.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 24.12.2006., 14:23   #150
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Ja osobno smatram da je zadnjih par godina opel best buy klase. Stvarno su se popravili, i za tu cijenu se teško može naći bolji auto. Ovime mislim na zafiru i novu vectru.

@Sam Ribič sa novim čipom možeš dobiti 150 konja ako sada imaš 120. To su u biti iste mašine, samo je ovo malo smanjeno. Barem su meni tako rekli. Moji imaju vectru od 120 ks. Znači to za njim vrijedi. Znači iz ovoga kak mi je rečeno kojih 20% možeš dobiti ali onda to napravi kvalitetno i nemoj štedjeti na novcu da ne bi poslije bilo problema. Možda bi moji mogli i to staviti (ali sumnjam) ali nema potrebe, a i garancija na motor je 2 godine koja se gubi ako se prčka nešto.

Evo naša vectra ide negdje oko 215. Mislim da nemože više. Ali to nije za vožnju. Najviše se u njoj vozi brzinama oko 150 i to autu paše i ne troši puno i nema straha od presretača.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na