Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2021., 14:17   #1411
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,951
meni je najveci problem sta ne pada cijena starijoj generaciji kao ostalim markama

ja bi rado uzeo xperia 5m2 za 500 eura, da sta se da naci kao samsunge, xiaomije od prosle sezone
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 14:19   #1412
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
S21 košta 750€ na amazonu, da ne spominjem na njuškalu gdje ekipa prodaje ove što dobiju na ugovor. Nažalost nema sonija u ponudi kod operatera da bi se dao naći povoljno.
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2021., 17:28   #1413
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Xperia 5 III u UK - 900 funti. LoL . Eto zašto ih nitko ne kupuje ... Srećom imaju para od ostalih proizvoda inače bi završili kao i LG.
Kvalitetu i tehnoloski napredak treba platit
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 20:30   #1414
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Kvalitetu i tehnoloski napredak treba platit



Jebote i na ovom forumu svi pametni . Pa ne uspoređujemo ga sa 3310 nego sa dosta ne jednako dobrih nego boljih telefona, a svima im je zajednicko da su jeftiniji od sonija. Šteta. Bas bi soniku opet. Imao sam sve compacte.

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_5...iew-2294p7.php
vex je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 23:51   #1415
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
I dalje čekam da napišeš koji su to točno?

S21 oko kojeg dramite u Samsung temi da za ovo tržište ne dolazi sa Snapdragonom, što je očito big deal čim je dealbreaker tolikim ljudima. Sony dolazi, ali ne valja.

Sony ima i utor za memory kartice, Zeiss optiku, OIS, video output, jaču bateriju, 30W fast charging.

Zapravo sve oko čega ekipa kuka da zašto Samsung/Huawei/Xiaomi/Apple to nema i baš je nedostatak tih stvari ogroman dealbreaker. Eto, Sony ima, ali onda je kukanje zašto toliko košta. I tako stalno. Nikad zadovoljni.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 08:18   #1416
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I dalje čekam da napišeš koji su to točno?

S21 oko kojeg dramite u Samsung temi da za ovo tržište ne dolazi sa Snapdragonom, što je očito big deal čim je dealbreaker tolikim ljudima. Sony dolazi, ali ne valja.

Sony ima i utor za memory kartice, Zeiss optiku, OIS, video output, jaču bateriju, 30W fast charging.

Zapravo sve oko čega ekipa kuka da zašto Samsung/Huawei/Xiaomi/Apple to nema i baš je nedostatak tih stvari ogroman dealbreaker. Eto, Sony ima, ali onda je kukanje zašto toliko košta. I tako stalno. Nikad zadovoljni.
Pa ako ne znaš klliknuti na link gsm arene, načekat ćeš se , ljudi objasnili.

Sony ima 0% market share, prodaju ih godišnje kao samsung ili apple u 10 dana. Sve naprave dobro, i onda nabiju cijenu kao mahniti. Pa onda predstave telefon koji nemožeš kupiti još 6mj poslije predstavljanja, a kad ga kupiš, novi su već u najavi. I onda dođu u situaciju da poklanjaju brutalne slušalice sa telefonom samo da ga itko kupi. Ali u tom trenutku - drugi već imaju nove telefone.

S21 dobiješ za 4500kn , ajfon 12 pro ima za manje novaca nego sony. I S21 pro isto. Xiaomi su mi nudili u tmobileu neki dan za 4000 i nešto. I nakraju imaš sonija za soma eura koji eto ima sd utor i rupu za slušalice. wow, big fucking deal .
vex je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 08:22   #1417
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Imao sam XA2. Politika upgradea i zakrpi je na nivou bivšeg SE - dolaze na kapaljku. Možda nije tako sa flagshipovima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 09:00   #1418
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Pa ako ne znaš klliknuti na link gsm arene, načekat ćeš se , ljudi objasnili.

Sony ima 0% market share, prodaju ih godišnje kao samsung ili apple u 10 dana. Sve naprave dobro, i onda nabiju cijenu kao mahniti. Pa onda predstave telefon koji nemožeš kupiti još 6mj poslije predstavljanja, a kad ga kupiš, novi su već u najavi. I onda dođu u situaciju da poklanjaju brutalne slušalice sa telefonom samo da ga itko kupi. Ali u tom trenutku - drugi već imaju nove telefone.

S21 dobiješ za 4500kn , ajfon 12 pro ima za manje novaca nego sony. I S21 pro isto. Xiaomi su mi nudili u tmobileu neki dan za 4000 i nešto. I nakraju imaš sonija za soma eura koji eto ima sd utor i rupu za slušalice. wow, big fucking deal .

Čekaj, jel tebe zanima uređaj ili market share proizvođača?

Ponuda je takva kakva je potražnja. Ljudi kupuju na neviđeno, samo na temelju brojeva na specifikacijama. Nijedan Sony koji sam dosad imao nije bila planirana kupnja. Slučajno sam se našao u trgovini koja ih je imala izložene i već nakon par minuta isprobavanja su odskakali od svih ostalih. Tako nešto ne možeš prikazati brojem, a eto, Sonyev marketing ne zna iskoristiti priliku, što su demonstrirali već masu puta kroz skoro cijeli portfolio tehnike koju imaju u ponudi.
Cijena odgovara onom što nude, jedino to ne znaju/ne žele pokazati kako treba
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 09:02   #1419
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,584
Ja sam sa Sony mobitelima skroz zadovoljan.
Koristim XZ3 dvije godine i stroj je odličan dana danas.
Niti jedno zamrzavanje, štucanje, nemam zamjerke osim šta vjerojatno neću dobiti Android 11. Žena i sinovi koriste Samsunge, sinovi A seriju, a žena Note. Vrlo dobri mobiteli, ali imali su znatno više "problema" nego ja sa mojim XZ3.

Nadam se da će Sony i dalje raditi mobitele.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 09:52   #1420
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Sony je imao problema s svojim novijim mobitelima (od z5 nadalje) jer po broju prodanim mobova je imao najvise kvarova. Ekrani su se odljepljivali, baterija crkla nakon 2 mjeseca, stereo zvuk bi pucao/distorzirao nakon 3 mjeseca. U kombinaciji sa visokom cijenom i slabijim updateovima koji ispravljaju bugove, nikakva dostupnost i slicne stvari otjerali su kupce. Inace u ovo doba "kiksa" Huaweija, Sony koji je nekad bio jak brand u mobilnoj idustriji mogao bi uzeti dosta veliki dio kolača jer ima "ime" ali ih očito to ne zanima previše.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2021., 14:24   #1421
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čekaj, jel tebe zanima uređaj ili market share proizvođača?

Ponuda je takva kakva je potražnja. Ljudi kupuju na neviđeno, samo na temelju brojeva na specifikacijama. Nijedan Sony koji sam dosad imao nije bila planirana kupnja. Slučajno sam se našao u trgovini koja ih je imala izložene i već nakon par minuta isprobavanja su odskakali od svih ostalih. Tako nešto ne možeš prikazati brojem, a eto, Sonyev marketing ne zna iskoristiti priliku, što su demonstrirali već masu puta kroz skoro cijeli portfolio tehnike koju imaju u ponudi.
Cijena odgovara onom što nude, jedino to ne znaju/ne žele pokazati kako treba
Sony nije briga za marketing ili se ne zele bavit s tim.
Njihovi mobovi su tehnoloski demonstratori.
Ja mjenjam svake tri godine mob,trenutno na xz2, koji btw radi ko i prvog dana.
1 mark iii necu uzet cisto zato sto xz2 radi savršeno.

Svaka roba ima svoju cijenu.
I Golf ima veci market share od Ferraria.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 14:30   #1422
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Ja sam na x compact, 200 kn platio. Radi još dobro. Ne postoje takvi mobiteli danas, samo cigle.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 18:55   #1423
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,951
Imas iphone mini, asus zenphone, pixel 4a.

Ja bi radije nest takvo nego te starije s hrpu neikoristivog ekrana.

Bilo bi lijepo kada bi ih stavili u tcom ili konkurenciju pa neke akcije za nove godine/bozice. Ali očigledno njihov pr za mobitele je koma.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 21:11   #1424
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Fučkaš market share, mob se uzima radi sebe a ne radi stanja na tržištu i kak kotira na istom, market share dolazi samo u obzir, ukoliko se misli smartfon imat neko vrijeme, pa onda na bubanj kao rabljeni, tu sony jako loše stoji, jako loše, prodaja rabljenog tj kupnja istog je očajna i teško da se neko odlučuje na sony, al velika šteta, velika šteta, jer mob je fakat vrijedan pažnje..

Sony je odličan mob, pogotovo ovaj 5 II, nisu nekaj ekstra po brzini ažuriranja softvera, a i ima nekih sitnih bugova, a koji zahtjevaju poliranje, a opet kolko je sony odlučan u tome da rješavaju te problemčiće, ovisi o njima samima.

Relativno kompaktan, nakrcan fjučirma, al sa svim onim što su ljudi nekad voljeli, a putem zaboravili na velike blagodati koje je činio sam smartfon, to su sve nakrcali na 5 II/III modele..


Osobno, jedina mana a koji mi je čak i dealbreaker je, aspect ratio 21:9 na 6.1" je koma, taj omjer mi je baš ono, šaka u oko, svojevrsni šok dok sam prelazio sa 5.5" 16:9 ekrana, ak se dolazi sa nekih smartfona sa normalnijim omjerima zaslonima. Eto, nisam nikad obraćao pažnju na to, al od sad, to će mi bit prvo na listi kod odabira smartfona

21:9, da, ali isključivo na većem zaslonu, 6.5"+.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 22:41   #1425
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Treba malo pratiti i trendove a ne se furat samo na neku eksluzivu. Mislim, nije baš usporedba s ferrarijem jer njih se i dalje dosta proda po svijetu a ovih malih čuda puno manje u odnosu na konkurenciju. Možda da izbace i modele za mase pa onda i ove entuzijastičke modele koji i koštaju više. Jer ja ne kužim kako se to njima uopće isplati.
Ali eto meni fale Lumie pa ko me pita haha.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 23:27   #1426
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Sony je odličan mob, pogotovo ovaj 5 II, nisu nekaj ekstra po brzini ažuriranja softvera, a i ima nekih sitnih bugova, a koji zahtjevaju poliranje, a opet kolko je sony odlučan u tome da rješavaju te problemčiće, ovisi o njima samima.

Nisam shvatio oprosti.
Ispravak bugova ovisi o njima samima? Jel to pohvala ili pokuda? Jel to samo na Sonyju?

Citiraj:
Relativno kompaktan, nakrcan fjučirma, al sa svim onim što su ljudi nekad voljeli, a putem zaboravili na velike blagodati koje je činio sam smartfon, to su sve nakrcali na 5 II/III modele..
Možeš li navesti koji su to fjučeri koji su nekad ljudi voljeli i blagodati koje je činio smartfon? Nemam Sony već dugo pa me zanima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 00:55   #1427
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,204
microSD i 3.5 mm jack + update software sa godinu dana zakašnjenja, to bih naveo kao fičure prošlosti
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 04:40   #1428
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Pa mogu ti rec da ti "update"-ovi opcenito su u danasnje vrijeme li-la, cak bih i najrade da ima delay opcija na godinu dana... Sto sustava sto aplikacija.

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 07:22   #1429
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisam shvatio oprosti.
Ispravak bugova ovisi o njima samima? Jel to pohvala ili pokuda? Jel to samo na Sonyju?



Možeš li navesti koji su to fjučeri koji su nekad ljudi voljeli i blagodati koje je činio smartfon? Nemam Sony već dugo pa me zanima.
Pardon, sto se tice bugova, da se ispravim, ima nekih sitnica za rijesit, a nisam primjetio da su sto poduzeli po tom pitanju.. Da, nisu izuzeti ni ostali proizvodjaci toga, ali, posto sam vise obitavao na htc-u, nisam kod njih primjetio takve stvari, a da su primjetne.
Sony, nije bas brz s updejtima, al eto, dok sam imao 5 II, u skoro godinu dana koristenja, bilo je kojih 4-5 azuriranja softvera, bilo je tu nekih sitnih ispravaka, al ima jos tog za rijesit, kao i kamera koja zahtjeva poliranje..

Sto se tice fjicura, eto, kolega je naveo, 3.5mm i microsd, i naravno, ledica za obavijesti, uz hvalevrijedne kompaktne dimenzije, sto za potonje ne mozemo bas reci da trziste vrvi kompaktnim smartfonima, a toga kronicno fali, eto, dodaj na listu i kompaktnost. Sony=old school smartfon..

Naravno da soniju updejti nisu jaca strana, tu kiksaju, kao i sa cijenom proizvoda, sto je ruku na srce, previsoka, a koji se flagsip ne bahati s cijenama, mozda bih ovdje izuzeo asus zenfone 8, odudara od svih, a najvise konkurira odlicnom cijenom, pored njega nikakav samsung pa niti sony ne bih gledao, al posto me kod zenfone 8 muce neke druge stvari (to je vec stvar do mene a ne do smartfona). Da dodam na listu negativnih stvari, kamera zahtjeva isto par updejta da se sredi, ima i tu posla, gcam je za njega jos u cini mi se, beta verziji, nek me neko ispravi, uglavnom radi se na njemu, a to vec traje pun kufer vremena, a ekipa vec lagano gubi interes za gcam.

Sad su izbacili 5 III sa vrucim SD888, cemu upoce kopiranje predhodnika, aj podebljali su bateriju, vjerojatno radi proca, koji ocito nije tolko sjajan; mislim da su i tele kameru promjenili, uglavnom nezamjetne promjene po visokoj cijeni.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 09:52   #1430
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Pa mogu ti rec da ti "update"-ovi opcenito su u danasnje vrijeme li-la, cak bih i najrade da ima delay opcija na godinu dana... Sto sustava sto aplikacija.

Sent from my GM1917 using Tapatalk
Ja uopce ne volim updateove i kod mene su iskljuceni. Ako mob ima neke sitne bugove, nisam bas zivotno ugrozen i update mi je iskljucen. Mene je zanimalo sta to sony nudi da ne nude drugi za istu ili nižu cijenu. Po meni, nista. Dobar sw, dobra kamera, dobra baterija, sve dobro nista ultra posebno. Moje misljenje je da sam Sony uopce ne racuna na neki ultra profit od mobitela ,zato i ne ulaze u neki ludi marketing, napravi par modela koje ce sigurno netko kupit i to im je dodatni profit. Ne guraju se u marketshare i nije im primarna djelatnost. Kompaktnost koja se spominje mi nije uopce dealbraker, ali svaka roba ima svog kupca pa tako i Sony. Danas bih kupio sony jedino ako je jeftiniji od drugih. Ipak je to dobar mob ali nedovoljno da platim vise od ostalih brandova.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 14.08.2021. u 10:01.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 10:17   #1431
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
A ima ti IP rating+mali ekran+top hardware(120hz, solidna batka, jedino je procesor top ali nije dobar po meni jer se previse grije :/ ). To dosada nije ni postojalo dok nije zenphone8 dosao. Takoder trazim takav/slican uredaj da ima mid-high procesor a toga UOPCE nema. Sta reci...

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 10:42   #1432
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja uopce ne volim updateove i kod mene su iskljuceni. Ako mob ima neke sitne bugove, nisam bas zivotno ugrozen i update mi je iskljucen. Mene je zanimalo sta to sony nudi da ne nude drugi za istu ili nižu cijenu. Po meni, nista. Dobar sw, dobra kamera, dobra baterija, sve dobro nista ultra posebno. Moje misljenje je da sam Sony uopce ne racuna na neki ultra profit od mobitela ,zato i ne ulaze u neki ludi marketing, napravi par modela koje ce sigurno netko kupit i to im je dodatni profit. Ne guraju se u marketshare i nije im primarna djelatnost. Kompaktnost koja se spominje mi nije uopce dealbraker, ali svaka roba ima svog kupca pa tako i Sony. Danas bih kupio sony jedino ako je jeftiniji od drugih. Ipak je to dobar mob ali nedovoljno da platim vise od ostalih brandova.
Pošto niš ne nudi nekaj ekstra, to bih isto mogao reći i za druge, a koji su isto nabrijani s cijenom, prvi mi pada Samsung, pa onda slijede drugi, jer, što to plaćamo ekstra, a da drugi opravdavaju većom cijenom? Ništa, nit sony a bome ni ostala ergela ne nudi niš posebno..

Sjećam se vremena, unazad, 3-4 god, ponuda smartfona je bila možda manja nego danas, danas ima more smartfona, al u tom moru smartfona, ja ne znam što kupiti, koji smartfon, prije sam imao neke favorite, vrlo brzo sam napravio selekciju i brzo sam se odlučio koji smartfon, a danas, danas je to teže.

Danas je veliki proboj kineza na tržište i stvarno ima sveg i svačeg, rekli bi, za svakog ponešto, al eto, ono što fali, fali kompaktnih smartfona na tržištu, a ne da nabrajam na prste jedne ruke koliko ih zapravo ima..

Ak ćemo gledat updatee, tu je Gugl bog i batina i to je najsigurnija kupnja, čovjek zna da je miran sljedećih par godina (3god ili kolko već).

Sonya, točnije 5 seriju se pamti po kompaktnim gabaritima, a kolko vidim, ekipa dost traži smartfone normalnijih dimenzija.. Da šaomi napravi kompaktan smartfon, vjerojatno bih i njega uzeo u razmatranje.. Asus zenfone 8, najjači mob, što se tiče mene, kompaktan, jedino ta grijalica od proca mi se baš ne sviđa SD888, al što je tu je, ima dobru cijenu i pored sonya 5 II/III potonji dvojac je gubitnik, samo radi veće cijene a i zenfone je kompaktniji, što je dodatni plus, a ako ne i presudni..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 11:36   #1433
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Slazem se u vezi svega. Zato je Sony gubitnik jer ulazi na trziste s modelima koji nisu nista bolji ili losiji ali uz previsoku cijenu. Samsung je standard vec godinama kao i apple. I huawei bi bio da nije izgubio google. Ali Sony nije standard i nece nikad biti ako bude imao ovakvu politiku "malo cu proizvoditi mobove malo necu". Zato Ljudi daju 1000 eura za Apple i Samsung ali ne za Sony.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 12:03   #1434
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 790
Sony se treba okrenut operaterima. Huawei je izgubio google ali su napucali preko operatera trziste tako da je zadržao svoje mjesto na trzistu iako su mu predviđali kraj. Xiaomi je iskoristio nedostatak googla kod Huaweia i dobrom cijenom usao u vrh. Samsung i Apple su tu gdje su i bili. Ostalo prakticki i ne postoji. Iako je Motorola dosta agresivna na trzistu, a Asus ponudio kompaktni top. Lg ne postoji, Alcatel uzas... Lenovo uzas itd... Sony može bit top ali mu se neda, prakticki mogli bi pokorit trziste da svako ko ima PStation ima zelju da kupi i njihov mob. (razni makreting i kombinacije...) Ovako je na margini da zavrsi ko Lg.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 12:48   #1435
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Sony se treba okrenut operaterima. Huawei je izgubio google ali su napucali preko operatera trziste tako da je zadržao svoje mjesto na trzistu iako su mu predviđali kraj. Xiaomi je iskoristio nedostatak googla kod Huaweia i dobrom cijenom usao u vrh. Samsung i Apple su tu gdje su i bili. Ostalo prakticki i ne postoji. Iako je Motorola dosta agresivna na trzistu, a Asus ponudio kompaktni top. Lg ne postoji, Alcatel uzas... Lenovo uzas itd... Sony može bit top ali mu se neda, prakticki mogli bi pokorit trziste da svako ko ima PStation ima zelju da kupi i njihov mob. (razni makreting i kombinacije...) Ovako je na margini da zavrsi ko Lg.
Huawei se izvan Kine jako slabo prodaje. Kemijanje sa google servisima prosječni korisnik neće/nezna raditi. A i meni se ne bi dalo zezat s time na mobu kojeg sam platio npr. 4tkn na više. Xiaomi se probio cijenama (za hardver koji nudi) i bombardiranjem modelima ali mu je softver odvratno bugovit i to ozbiljni bugovi koji nerviraju. Plus što mu baterije često brzo degradiraju i resale value je užasan. Samsung uvaljuje exynose u Europi ali eto sad su počeli dijeliti i snapdragone, ali se čini još kao najbolji izbor od svih androida (ironije li). Apple je uvijek u vrhu bio i to je posebna kategorija, nije android. Ostali nisu više vrijedni spomena ili su se pogubili a sony sa svojim cijenama i mobitelima može bit zanimljiv samo dobro stojećim hipsterima.
Nikad gora situacija nije bila s mobitelima a ponuda modela nikad bolja.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 13:48   #1436
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Nikad gora situacija nije bila s mobitelima a ponuda modela nikad bolja.
Potpuno se slažem. Od toliko izbora nema izbora.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 21:47   #1437
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 790
Velicina ekrana je otisla k vragu, sve veci i veci. Jedan kompakt do1500, 2000 kn i 3000 kn bi puno znacili na trzistu. Zbilja je neugodno velike 6.5 i vece ekrane drzat u džepu
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 23:33   #1438
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Velicina ekrana je otisla k vragu, sve veci i veci. Jedan kompakt do1500, 2000 kn i 3000 kn bi puno znacili na trzistu. Zbilja je neugodno velike 6.5 i vece ekrane drzat u džepu
Slažem se generalno s tobom iako ja mob držim po ljeti u torbici (ionako imam 2 ključeva, novčanik itd). Po zimi jakna ima dosta džepova.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 14:30   #1439
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Realno, asusa se nisam ni sjetio , a telefon bomba sa spec a i na gsm areni su ga nahvalili do jaja. I jos kosta deebelo manje od sonija.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 14:54   #1440
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
"Deebelo"?

200 eura manje za mobitel sa slabijom baterijom, bez telephoto kamere, 2GB RAM-a manje i s USB 2.0 umjesto 3.1 u odnosu na 5 III

Strašna razlika u cijeni. Netko kome je navedeno bitno, a već daje 800+ eura na telefon, tih 200 eura i nije neki faktor.

Sere se po Sonyu jer 5 III nema kod operatera, ali je Zenfone 8 jeben.... Kod kojeg se operatera on može uzeti?

Ako se već uspoređuje, onda bi barem isti kriteriji trebali biti korišteni.

I opet isto kukanje kako nema kompaktnih mobitela osim Zenfonea 8. Nije teško u filter staviti 150mm kao max dimenziju (Zenfone je 148mm) i vidjeti što postoji
https://www.gsmarena.com/results.php...ailabilities=1

Ajde da postoje 1 ili 2, ali da si čovjek ne može naći odgovarajući između desetak dostupnih...nemoguće
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.08.2021. u 15:07.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na