Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2009., 13:34   #1411
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Zna li netko kako se definira to "ispravna"? Znači li da mora biti tvornički reparirana ili kako kaže neko gore izvučena is nekog testnog PC-a. Kak izgleda tvornički reparirana komponenta? Je li na njoj neka naljepnica ili tako nešto? Ja još čekam od Optimum računala svoju MB, ponudili mi neku rabljenu pa sam ih odje..., što ako nemogu dat istu takvu "ispravnu"? Što onda? Ističe im 45 dana ovaj tjedan u četvrtak.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 13:37   #1412
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Btw ovako složen zakon mi se čini sasvim u redu. Pričao sam s nekim frendovima iz inozemstva, kažu da je kod njih baš takva praksa, ali se redovito dobi tvornički reparirana komponenta. Samo što se bojim da će se kod nas to na veliko abusat, i da će kao tvorničke naljepnice lijepit sličice iz životinjskog carstva i uvjeravat ljude da je to tvornička naljepnica za reparaturu.
Brlja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2009., 13:50   #1413
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,410
Ako je nešto tvornički reparirano, logički bi bilo zaključiti da se dobije i nekakav zapisnik o tome gdje je naveden i SN komponente. Usporediš taj SN sa potvrde sa onim na komponenti i vidiš da je tvornički reparirana. Problem je što je ovo 'logički' zaključak koji se u praksi i ne mora biti takav. Nažalost, nisam imao takvih iskustava pa ne znam. Ako tko ima, neka napiše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 17:02   #1414
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
... i da će kao tvorničke naljepnice lijepit sličice iz životinjskog carstva
Oooooovaj... One nekad stvarno tako izgledaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:02   #1415
Kranc
Registered User
Moj komp
 
Kranc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 20
pozz ljudi evo moje price sa garancijom

Prije 2 mjeseca mi krepa 7600 gs pasivka idle temeratura 70 C(kupio novi monitor 22" radila tjedana dana i paf osla memorija njena).
Kaze mi sef vemila kao takvih vec odavno nema, vjerojatno ce bit neka druga bolja kao zamjena i oni su iz neke misje rupe iskopali istu takvu, ali sam je dobio bez nove kutije, vec su mi je vratili u kutiji od moje 7600gs pa je*iga sta se moze. Cekao sam ju nekih cca 1.5 mjesec. Radila mi nekih mjesec dana i opet osla memorija (okomite crte i ne da podici windowse blank screen monitor kao da nema signala), evo sad se nadam da opet nece iskopat neku iz misje rupe, nego ocu trazit da potrosim pare u njezinoj vrijednosti na drugi proizvod (cijena joj je bila 650kn). Pa cekam strpljivo, do uskrsa ce valjda nesta bit.
Pozdrav raja
Kranc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 10:53   #1416
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Imam jedno pitanje.
Imam doma 2x2gb kingmaxa ddr2 već godinu dana, i sad bi kupio još jednom 2x2gb

Da li ako krepa jedan od starih mogu ići reklamirat sa garancijom od novih ili oni baš svaku pločicu provedu nekako (čak bi i u istom dućanu kupio)???
matman je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 11:05   #1417
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
trebao bi svaki zasebno jer imas serijski broj na racunu te na naljepnici od memorije
maX je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 11:22   #1418
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Imam jedno pitanje.
Imam doma 2x2gb kingmaxa ddr2 već godinu dana, i sad bi kupio još jednom 2x2gb

Da li ako krepa jedan od starih mogu ići reklamirat sa garancijom od novih ili oni baš svaku pločicu provedu nekako (čak bi i u istom dućanu kupio)???
a zakaj to pitaš, kaj nemaju kingići garanciju 3 godine??
ako baš bude sila preseli naljepnice
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:44   #1419
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
ja na računu za 1gb ddr800 nemam nikakav serial
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 17:58   #1420
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
a zakaj to pitaš, kaj nemaju kingići garanciju 3 godine??
ako baš bude sila preseli naljepnice

Ma imaju, pitam jer se dvoumim između još kingića kojima bi to išlo u prednost i cijena ili buffalo sa 10g gare.

Budem doma pogledal al ja fakat mislim da na računu ništ ne piše, jedino ako oni imaju bazu podataka kad je koji proveden kroz kasu (možda ako svaki prođe kroz bar kod čitać, a ti brojevi su drukčiji)
Al stvarno sumnjam

Kaj mislite o tome?
matman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2009., 11:42   #1421
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
e samo da vas pitam je li mozda hgspot mijenja napajanje pod garom kojem je vent propjevao...cisto da znam da li u kucnoj radinosti to napravim ili priznaju to pod garanciju

anravno ako je netko imao slicnog iskustva
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 11:52   #1422
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Propjevao misliš kao da je počelo crvrčati?

Ako da, LOL, ne mijenja, zvuk koje napajanje proizvodi ne ulazi u garanciju.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:03   #1423
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
da ali radi se o fortronu bluestorm II kojem je vent definiran kao super quiet <25dB pa sam zato pitao da li priznaju

btw hvala na odgovoru hammer
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:14   #1424
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Da, već je bilo nekog razgovora o tome (ne sječam se o kojem je shopu bila riječ) i da nisu priznali sto je vent glasan/procvrčao.

Da kontaktiraš samog proizvođača možda bi ti izašli nekako u susret, Logitech šalje po cijelom svijetu nove miševe čak i ako ti scrool ode da se više "glatko" ne vrti.

Pošalji mail Fortronu, možda im je support dobar
Ili kao što kažeš, šarafciger u ruke i ožeži... promjeni vent
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 19:35   #1425
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,956
mymoon je imao takvih problema s seasonicom i linksom, pa links nije uvazavao reklamaciju samo radi toga, nego je trebao slat proizvodacu.. neznam vise kako je to sve skupa zavrsilo
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 19:57   #1426
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
E ovako imam jedno pitanje danas sam poslao frenda u vemil da mi kupi tv karticu analognu i oni nekako njemu uvalili satelitski tv tuner koji mi uopce netreba i jel imam ja pravo zamjeniti proizvod za drugo nest tj. za analognu tv karticu?
BeroVK je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:00   #1427
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
imas
maX je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:03   #1428
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
Ok puno hvala na odgovoru, ali samo da napomenem da je tv tuner samo otvoren i izvadjen iz kutije nije stavljan u PC.
BeroVK je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:15   #1429
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
da ali radi se o fortronu bluestorm II kojem je vent definiran kao super quiet <25dB pa sam zato pitao da li priznaju

btw hvala na odgovoru hammer

Ukoliko to pise na njemu - saznaj od proizvodjaca otkuda mjerivo, a hg spotu ako zanovjeta nek dokaze da je ispravan... malo ih utlaci.-..
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:40   #1430
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
mymoon je imao takvih problema s seasonicom i linksom, pa links nije uvazavao reklamaciju samo radi toga, nego je trebao slat proizvodacu.. neznam vise kako je to sve skupa zavrsilo
završilo je (ili nije) tako da sam opteretio napajanje 24/7 10-tak dana sa 350w. ništa se nije dogodilo, a zujanje je smanjeno. čuje se i dalje ali je osjetno tiše, tako da mislim da nema smisla slati u njemačku gdje će vjerovatno odbiti reklamaciju. imam garanciju još godinu dana pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.
čak sam ga mogao i prodati, ali nisam htio tako zujavog nikom uvaliti. za sada ostaje kod mene.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:59   #1431
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Pomozite kojim savjetom, odnos naoruzajte me argumentima ako se ipak odlucim vratiti zvucnike. Radi se od Logitechovim 2.1 s-220 zvucnicima kojima woofer zuji cim se ukljuci u struju, cak niti prekidac na potenciometru nije ukljucen. Zujanje se pojacava poprilicno kada se woofer stavi na tvrđu podlogu, da napomenem vibracije osjetim i kada ga se uzme u ruku. Problem je cini mi se sto je pretvarac unutar samih zvucnikai on stvara te vibracije. Naravno odmah sam i servis kontaktirao, ali njihovo obrazlozenje necu niti prenjeti jer je prilicno smijesno
Po mojim mjerilima ovi zvucnici nisu ispravni...ili?!?

PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 22:37   #1432
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,678
Šalji mail Logitechu s opisom problema. Dobivaš uputu da razvališ ove u milijun dijelova i pošalješ im sliku i kroz 2-3 dana ti stižu novi doma.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 21:17   #1433
Fallout
Registered User
 
Fallout's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Muke trgovina..

Pozdrav grupi,

Malo sam pratio ovu temu i volio bi da se bar netko od nas postavi u kozu trgovina. Kao djelatnik jedne informaticke firme susreo sam se s svakakvim kupcima (100 ljudi, 100 cudi)

Na newsima sam nedavno vidio Post s temom "Kako namjerno pokvariti graficku, istice mi garancia i htio bi novu.."

Gdje je tu zakon koji je na strani trgovina. Dakle trgovine bi trebale podrzavati svakog nadobudnog kupca koji ce namjerno kvariti kupljene djelove par dana prije isteka garancije i ocekivati novu graficku s novom garancijom. Nakon 10-ak godina kad mu dosadi namjerno kvariti graficku, jednostavno traziti povrat novca...

Jedan od primjera mogu posluziti i ova dva posta na koja sam naisao na ovoj stranici:
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Imam jedno pitanje.
Imam doma 2x2gb kingmaxa ddr2 već godinu dana, i sad bi kupio još jednom 2x2gb
Da li ako krepa jedan od starih mogu ići reklamirat sa garancijom od novih ili oni baš svaku pločicu provedu nekako (čak bi i u istom dućanu kupio)???
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
a zakaj to pitaš, kaj nemaju kingići garanciju 3 godine??
ako baš bude sila preseli naljepnice

Mislim da je upravo ovakvo ponasanje kupaca, uzrokovalo bahato ponasanje trgovina...
Sorry sto nisam na vasoj strani, no probajte se zamisliti da imate vlastitu trgovinu i da se cesto susrecete s ovakvim strankama...
Kad trgovina ode sa servis kod uvoznika, uvoznik mu ne nudi mogucnost povrata novca (cast izuzecima, no stvarno moras bit dobar s Serviserom u toj firmi), vec nude zamjenu za neki drugi artikl i upravo taj artikl trgovine ponude kupcima. Najpostenije bi bilo da se stranke same odu natezati direktno s uvoznicima, jer su trgovine cesto doista samo "postari".

btw Sretno svim ambicioznim ljudima koji danas-sutra planiraju otvoriti vlastite trgovine. Uz srecu trebat ce vam i puuuuuuno konjiskih zivaca..

Unaprijed hvala na razumijevanju...

Lp
Fallout je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 22:17   #1434
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
a stavi se ti u kozu nekih od nas kad ljudi u ducanu od nas rade budale i idiote... meni su htjeli za krepanu 7600GT s DDR3 memom uvalit 9500GT s DDR2 memom
i onda su mi slali neke usporedne testove izmedju te 2 kartice u 3Dmarku 06... naravno, sa 9500GT je bio uparen Q6600 na 3.6GHz (ne sjecam se vise tocno), a sa 7600GT neke stare rezultate gdje se nije niti vidjelo koji je procesor u igri... vjerojatno neki stari C2D na bogtepitaj kojem taktu

a svi dobro znaju da koliku ulogu igra procesor u 3Dmarku 06, pogotovo ako je u jednoj konfi C2D, a u drugoj OC-an quad na 3.6GHz
i da bi me onda jos nakraju optuzili da sam namjerno skurio karticu

nevjerojatno, takvima jedino drzavni inspektorat moze stati na kraj
maX je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 22:18   #1435
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
@Fallout: vidi se da si "malo pratio ovaj topic", inače bi shvatio da se namjerno spaljivanje hardvera i muljanje kod reklamacija na ovom forumu ne odobrava, baš radi razloga koje si naveo.
topic služi u svrhu edukacije i savjetovanja kupaca računalne opreme i upozoravanje na muljanje trgovaca i izbjegavanja rješavanja reklamiranog proizvoda.
ako pišeš u ime "jedne informaticke firme" bilo bi fer da napišeš koje, pa da dobiješ povratnu informaciju kupaca sa ovog foruma, odnosno kako da poboljšate kvalitetu svoje usluge ako je to potrebno. izjave tipa "da se stranke same odu natezati direktno s uvoznicima, jer su trgovine cesto doista samo "postari"" je totalno krivi smjer poslovanja. nije baš fer da uzmete kupcu novce i ništa ne nudite zauzvrat. tako gledajući, najbolje bi bilo da nema trgovina, nego neka kupci odmah kupe proizvod kod uvoznika, zar ne?
dajete još jedan razlog više da tako stvarno i bude.

navedene postupke uvoznika kada "nude zamjenu za neki drugi artikl i upravo taj artikl trgovine ponude kupcima" je nezakonit ako se kupac sa tom zamjenom ne slaže, i na to morate tog uvoznika upozoriti, inače riskirate ozbiljne sankcije državnog inspektorata.

nađite uvoznike koji poštuju zakon, tako će i vama trgovcima biti lakše poslovati.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 13:11   #1436
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Update za MB: Danas je 52 dana od kada sam predao matičnu. Dosađivao sam zadnjih par dana sa mailovima, čovijek iz Optimum računala bio je sasvim korektan, eto što dobih natrag:

Primite moju ispriku što Vam se tek sad javljam, no budući da mi na 2 maila koja sam poslao u ovlašteni servis nitko nije odgovorio nazvao sam ih telefonski te dobio informaciju da će reklamacija biti riješena zamjenom ali da točan datum završetka reklamacije ne znaju budući da je artikl u dolasku.
Ukoliko mi netko odgovori na upućene mailove budem Vam ih prosljedio.

Što dalje neznam. Zvao sam udrugu potrošač za savjet ali telefon je stalno zauzet. Mislio sam se obratiti direktno m-san-u, neznam je li to u redu. Uglavnom kako bilo već mi ih je pun k.... Baš me zanima na što misle pod artiklom u dolasku...
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 13:24   #1437
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ja mislim da on njima samo može nastavit dolazit.Pogledaj u jamstvene uvjete,45 dana ja mislim da je navedeno,a oni su istekli.Ja bi otišao i digao dernek da mi vrate pare.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 14:49   #1438
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,410
45 dana je prošlo. Traži pare nazad. Ako budu muljali, na licu mjesta zovi inspektorat. Kad dobiješ pare, otiđi kupiti nešto u neku drugu prodavaonicu jer su ovi očigledno neozbiljni i nepouzdani.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2009., 12:21   #1439
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Jel se može ostvariti pravo na jamstvo s kopijom računa? Konkretno u Linksu i Vemilu?
Mislim da je ovo već pitano, al nisam usio pronaći..



edit:
hvala Munjara

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 20.03.2009. u 12:31. Razlog: thx
  Reply With Quote
Staro 20.03.2009., 12:22   #1440
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
može
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na