Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2013., 14:27   #1411
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Jučer je bio živ, vidio sam ga, al za danas više neznam..

Recuva može filtrirati slike, samo nađe milijune ikona i slično..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 19:08   #1412
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
haha uspio sam vratit sve ali ono od 2-3gb slika on mi je nasao 60gb slika,neke duple,troduple pa i cetveroduple ,pa svaki faking gif,jpg,tif i ostale graficke datoteke koje su ikad bile gledane,kliknute,instalirane itd...ali vratio sam sve sa ovim easus data recovery...trajalo je oko 6h trazenje + jos toliko za spremanje svega toga i sad imam mali milion foldera sa slikama...ali stvar funkcionira! htio sam samo savjet taj dan da vidim ima li itko kakvog iskustva da ne krenem bezveze...dakle stvar radi.
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2013., 19:14   #1413
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Ovaj put si se izvukao
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 00:58   #1414
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Zato je dobro imat high res slike, lakše ih izdvojiš od pngova...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 07:07   #1415
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma jesu one high res ali su rastrkane po folderima! i sve su naziva img1 img2 img3.....i tako u svakom folderu ih je 5000 pa ih sad moram sve sortirat
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2013., 18:13   #1416
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
Vraćanje izbrisane particije problem.

Imam komp sa win xp i missing hal.dll.
Izvadio sam disk van da vidim što je na njemu, no nema ničega.
Nema ni particija ni ičega. Koristio sam partition magic i vratio particije (sve 3 kako čovjek i tvdi da su bile) no, nema windows direktorija, nema programa. Ima svega živoga i recylcle i masa slika i muzike ali ništa od win.
Plan je bio na napravim oporavak windowsa i da sve bude kao što je bilo, ali nemam što oporaviti.
Netko se očito igrao prije mene i valjda pobrisao i win i particije.
Inače disk je ok i ispravan.
No što sada. Problem su i knjigovodstveni programi koji su bili gore.
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2013., 21:46   #1417
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
easy recovery pro

jel vidis folder sa tim knjigovodstvenim programima?
jesu DOS programi u pitanju?
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 18:22   #1418
elanst
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 28
potrgan sata utor na hdd-kako spasiti podatke

Imam maxtor hdd 500gb koji mi je služio kao pomoćni disk, na njemu mi je oduvijek bio problem od priključka sata kabela (slabije je vatao kontakt) pa bi kabel malo naštimao i on bi radio. Tokom vremena plastično kučište oko utora se razbilo. i sad uopće ne mogu uspostaviti kontakt iako napajanje radi jer se lagano čuje hdd pri pokretanju. Na njemu mi je ostalo par gb slika koje su mi bitne Probavao sam sa raznim kabelima i na par računala ali ništa, bio sam do servisera i kaže da to može odraditi ali je cifra 300kn. E sad ima li koja manje bolna opcija još da pokušam pošto serviser traži 300kn vijerojatno je neka jednostavna šema jer da je nešto kompliciranije kao mijenjanje elektronike ili moža lemljenje pinova sigurno ne bi bila tako niska cijena, ajmo koji savijet tx
Click image for larger version

Name:	ALIM0291 - Copy.jpg
Views:	809
Size:	67.0 kB
ID:	12139.
elanst je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 19:02   #1419
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Pa neće ti serviser mukte radit, umjesto data konektora zalemit će žice kabela direktno na pcb.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 21:53   #1420
elanst
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa neće ti serviser mukte radit, umjesto data konektora zalemit će žice kabela direktno na pcb.
To sam ga i ja pitao da li će to uraditi jer bi se u tom slučaju hdd mogao osposobiti za daljnje korištenje, a njegov je odgovor bio da je to vrlo veliki posao i dosta riskantno i da bi cijena tada bila mnogo veća. Znači da je neka jednostavnija varijanta u pitanju koju bi volio znati zlu ne trbalo za drugi put. U konačnici bitno mi je da spasim podatke.
elanst je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2013., 17:59   #1421
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Magnetna igla hard diska

Imam jedan mrtav hard disk seagate barracuda 200 gb, okreće on i klikće ali ga komp nikako prepoznat pa sam ga odlučio otvoriti da vidim kako to izgleda i da vidim da nije nešto slomljeno. Znam priču da se ne smije otvarati itd. ali nije bilo drugog rješenja. Odoka je sve u redu osim ove gore magnetne igle koja u usporedbi s istim hardovima na netu tj njihovim slikama izgleda drugačije tj okrugla je. Jel se to odlomio vrh ili je to normalno tako, na hardu imam slika koje sam većinu spremio ali mi ostao dio koji nisam uspio jer su mi ih bad sektori sakrili, disk je podijeljen na C i D particiju. Na ove profiće ne pomišljam jer nedam par tisuća kuna, jedino preko ebay-a kupit isti hard pa zamijenit magnetnu glavu pa probat. Evo slike unutrašnjosti hard diska.

http://upload.slike.com/?v=YzaC.jpg
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 18:10   #1422
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
kupit isti hard pa zamijenit magnetnu glavu pa probat.
Ne bude igralo. Šta si izvukao prije otvaranja, to ti je to.

Druga stvar, BS-ovi su na disku, ne na glavi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 18:19   #1423
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ne bude igralo. Šta si izvukao prije otvaranja, to ti je to.

Druga stvar, BS-ovi su na disku, ne na glavi.
Ali čini se da je problem glava koja se odlomila, nigdje ne vidim da taj disk ima ovakvu gornju iglu, možda bi druga glava pročitala disk tek toliko da probam još nešto spasiti? Kad tresem hard nešto se čuje unutra, očito je to dio odlomljenog vrha igle.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 18:20   #1424
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne znam šta si radio s tim diskom ali tu na toj slici se vidi da fali glava za čitanje/pisanje.
Otvaranjem diska si ga vjerovatno potpuno uništio (ušla je prašina) i zaboravi na nekakve popravke.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 18:27   #1425
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Upravo tako zbog ulaska prašine možeš zaboravit na ikakve popravke. Sve dok se hard ne otvori možeš kemijat od mjenjanja elektronike do softwerskih recovery-a. Ovi šta naplaćuju skupo recovery istina otvaraju hard ali u uvjetima gdje nema prašine .

p.s. treća stvar: Bed sektori ne "sakrivaju" podatke, nego su to sektori na disku koji su oštećeni na neki način. Znači podatak u tom sektoru je obično izgubljen.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 18:45   #1426
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Izvadi si magnet, zašarafi ga na stol i imaš jak držać za alat.
  Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 20:59   #1427
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Izvadi si magnet, zašarafi ga na stol i imaš jak držać za alat.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 22:35   #1428
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
bas imam jedan disk koji klikce..jel se da kako to popravit??
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 22:37   #1429
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne znam šta si radio s tim diskom ali tu na toj slici se vidi da fali glava za čitanje/pisanje.
Otvaranjem diska si ga vjerovatno potpuno uništio (ušla je prašina) i zaboravi na nekakve popravke.
Ništa nisam radio, kad sam ga otvorio tako je bilo zato i pitam jer mi čudno da fali glava, vjerojatno se odlomila.

Čini se da je taj hard disk tako napravljen, glava mu ispod tog širokog kruga.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 27.08.2013. u 01:40.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 00:11   #1430
Vonja36910
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Hard disk problem

Evo napokon našao temu koja mi trreba nadam se da ce neko još uvijek vidit taj moj post.
NAime da pređem na stvar na jednom računalu su mi se srušili windowsi i ja sam sad odlučio uzeti hard disk sa srušenim windowsimma i prikopčat na drugo računalo. kako sam to uredno i učino došo do my computera i otovrio taj hard sa srušenim windowsima i u njemu pronašao ništa al apsolutno ništa( prikazuje da je potpuno prazan znači ima 78,6 GB a free space 78,5 GB) ovaj hard disk sa srušenim windowsima je spojen preko IDE kabela dok je taj drugi ispravni hard disk spojen preko sata kabela( napisao ako je to potrebna informacija zlu netrebala) i sad mene zanima KAKO i ZAŠTO nema ničeg na hardu ili se ništa ne vidi??

puno hvala unaprijed!
Vonja36910 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 07:25   #1431
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
hm, nažalost -ako vidiš prazan disk; windowsi nisu crkli samo tako, moguće da disk rikava, pogubio podatke o particijama itd.
Možeš ući u disk, jel formatiran ili javlja da ga moraš formatirati prije upotrebe?
Uglavnom, trebao bi s nekim od softvera za recovery pokušati doći do strukture diska i podataka na njemu. Viđao sam takve slučajeve, ili su windoze prolupale i sjebale strukturu diska, pa je bilo relativno jednostavno vratiti je nazad, ili disk rikava pa je to onda zahtjevalo ipak malo više vremena i čupanja podataka.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 16:42   #1432
Vonja36910
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
hm, nažalost -ako vidiš prazan disk; windowsi nisu crkli samo tako, moguće da disk rikava, pogubio podatke o particijama itd.
Možeš ući u disk, jel formatiran ili javlja da ga moraš formatirati prije upotrebe?
Uglavnom, trebao bi s nekim od softvera za recovery pokušati doći do strukture diska i podataka na njemu. Viđao sam takve slučajeve, ili su windoze prolupale i sjebale strukturu diska, pa je bilo relativno jednostavno vratiti je nazad, ili disk rikava pa je to onda zahtjevalo ipak malo više vremena i čupanja podataka.

Nači u disk mogu uć normalno u njemu samo jedna ikona od 1KB . Pokušavao sam sa par softvera za recovery al nepronalaze mi nikakve podatke koji mi trebaju (tipa neki pdf dokumenti, prezentacije i tome slično) Jel imaš možda neki softver da preporučuješ i da nije Trial.

Hvala ti
Vonja36910 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 16:51   #1433
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Ako ti je jako bitno i ako nemaš previše podataka za izvući - nosi to negdje na spašavanje. Što više pokušavaš s raznim programima manja je šansa da ćeš išta izvući
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 17:08   #1434
Vonja36910
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
[QUOTE=tor;2435697]Ako ti je jako bitno i ako nemaš previše podataka za izvući - nosi to negdje na spašavanje. Što više pokušavaš s raznim programima manja je šansa da ćeš išta izvući [/QUOTE

Da ja to nosi kod nekog servisera računala? skim će mi on to spašavat podatke? i koliko bi to moralo koštat??
Malo te gnjavim al šta ću kad mi je to bitno.

Vonja36910 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 17:54   #1435
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Nije taj disk ni trebalo vaditi iz tog racunala. Lakse je direktno to obaviti sa jednostavnom chkdsk /r komandom iz dos okruzenja u win. Imas i na hiren's boot cd-u mini win pa se digne i vidi situacija sa nekim od alata.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 17:56   #1436
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Citiraj:
Autor Vonja36910 Pregled postova
Evo napokon našao temu koja mi trreba nadam se da ce neko još uvijek vidit taj moj post.
NAime da pređem na stvar na jednom računalu su mi se srušili windowsi i ja sam sad odlučio uzeti hard disk sa srušenim windowsimma i prikopčat na drugo računalo. kako sam to uredno i učino došo do my computera i otovrio taj hard sa srušenim windowsima i u njemu pronašao ništa al apsolutno ništa( prikazuje da je potpuno prazan znači ima 78,6 GB a free space 78,5 GB) ovaj hard disk sa srušenim windowsima je spojen preko IDE kabela dok je taj drugi ispravni hard disk spojen preko sata kabela( napisao ako je to potrebna informacija zlu netrebala) i sad mene zanima KAKO i ZAŠTO nema ničeg na hardu ili se ništa ne vidi??

puno hvala unaprijed!
Jesi li pokušao vratit podatke sa
Active @ File Recovery - vratio mi 99% podataka sa dvije particije. Situacija bila ista kao kad tebe my computer kazao da su particije potpuno prazne.
spep je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 18:28   #1437
Vonja36910
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Nino : Nisam u mogućnosti doć do tog kompjutera pa moram na taj način samo sa hardom , a i nemam taj pribor gdje mogu skinut taj mini Win ?

Spep: Pokušat ću sa tim programom nadam se da će i meni vratit bar 90% posto dokumenata..

Javim dali se sto pronašlo
Vonja36910 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 20:24   #1438
matthew12
Premium
Moj komp
 
matthew12's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 128
HDD recovery podataka i pitanje

Stvar je ovakva nes sam drkal po particijama i slucajno sam izbrisal D particiju na kojoj su mi neki vazi fajlovi,e sad kak se to dogodilo,iso sam u Disk Management i htio sam podijelit jednu particiju i ja budala stisnu na D i iso sam na Delite volume ja mislim i sad mi vise nema D diska,i sad tam di mi je bio D disk pise mi free space 100gb,e sad me zanima kak da ja vratim na tu particuju ono kaj mi je bilo na njoj kaj sam zbrisal.

http://www.deviantpics.com/3HC

A drugo pitanje je kak da ja s starog Hdd-a si prebacim windowse na novi HDD pa da mogu formatirat stari HDD,probal sam prek Hirents boota po jedom tutorialu kojeg nisam bas skuzio i nisam nista napravio.Jel zna neko neki postupak koji sigurno radi i da je provjereno.
matthew12 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 21:38   #1439
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 87
za vračanje podataka probaj s ovim programom
http://www.downloaddatarecovery.net/
meni je par puta spasio neke stvari ali male su ti šanse da češ uspjeti vratiti baš sve ako i išta vratiš
za kloniranje diskova koristi HDClone koji imaš na ultimateboot cd-u,full jednostavan za korištenje ali spor ili probaj Macirum reflect,isto odličan program
http://www.ultimatebootcd.com/
http://www.macrium.com/reflectfree.aspx
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 10:23   #1440
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Recover program - problemi

Pozdrav,

prilikom rada sa "Paragon partition magicom" sam izgubio kompletnu particiju (D.

Samo se pojavila kao prazna i upozorenje da je treba formatirati ukoliko se želi koristit. Nije pomogao niti System restore.

E sad, pokušao sam vratiti podatke sa GetDataBack, ali on napravi pretragu kroz 2h i ne mogu se učitati datoteke uopće.
RecoverMyFiles radi posao odlično, ali mi na pola posla zbrejka, tj. stane pretraživati i moram ga ugasiti i tako izgubim kompletnu pretragu.

Molim vas ako imate preporuku s kojim programom da vratim fileove sa particije, nisam ništa dirao na njoj uopće jer ni ne mogu. Imam dosta bitnih podataka gore.
Take je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na