Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2011., 18:39   #13951
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Od svih ti kaj si napomenuo, SLX M665 ili Oro K18 ovisno koje su na ruku bolje. Mada ne znam sad jel kupuješ novo ili polovno. Umjesto K18 bi ubacio RX. XT765 sam probao i osim što je stara kočnica, kočenje nije bilo ama baš nimalo impresivno.

Što se tiče težine SLX-a, mislim da su 330-340g bez diska (nađi postove di smo Mic i ja diskutirali o težini SLX-a i Code 5 kočnice). Dodaš još disk od ~140g gore (od Shimana baš i nisu najlakši) i imaš punu težinu seta. Mislim da će biti kako je Sile rekao, oko 900g možda i koji gram više.

IMHO, od novih bih išao na SLX M666 u Sloveniji sa povratom poreza. Nitko još nije imao M596 (Deore 2012) i ne znam kakve su one, a full su jeftine ovako naoko. S obzirom da ne znam kakve su nove Elixir 7 i 9 kočnice, a zbog starijih bi to jako dobro proguglao što ekipa kaže, ostalo bi sve na biranju između Formule i Shimana.

Da je stariji Shimano M665 jača kočnica, bila bi dan-danas vrhunska.

Za sad nisam imao problema sa Formulom RX (a isto je cijena oko 500-600kn nova bez rotora) pa bih nju preporučio. Jača od SLX-a M665 i XT 775, no nije toliko trouble free (pakne su dosta blizu rotora, te DOT tekućina koja se mora odzračivati jednom godišnje).

Zato i gledam taj M666 novi kao neki super best buy.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 18:51   #13952
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Aha , kupovao bi najvjerojatnije rabljeno , novo bi kupio jedino ako bi bila neka super prilika u marathonu jer ovi nasi pederi nece spustit nista. Jel znas mozda kolko dode novi Deore? Moze link neki?
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2011., 19:24   #13953
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Imaš u Bajkmaniji, ~85€ prednja i zadnja kad se odbije porez, bez rotora.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:42   #13954
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Vidim na Alešovom sajtu da ima u ponudi XT novi (skuplji nego bajkmanija doduše) ali možeš ga pitat da li ima ili će imati ili da li možeš naručiti Deore ili SLX novi.
Zeznuto je to s bajkmanijom zbog povrata poreza, jedini razlog zašto ja osobno preferiram Maraton. Da ima neka uigrana i provjerena šema kako ostvarit povrat poreza bilo bi odlično.
U svakom slučaju bi se na tvom mjestu isprsio za nove Shimano, sad koji model ovisi koliko šuške imaš, mada i Mic i DanielZg imaju stari SLX i ne čujem baš da se žale.
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:57   #13955
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Najlakši je ovakav nekakav način sa Bajkmanijom - narudžba poštom u Jesenice (odma do male Bregane), dobiješ i papire za povrat poreza. Odeš preko grane po to u poštu, pri povratku na granici poštambiljaš sve kaj treba. Dođeš doma, poštom pošalješ preporučeno (20ak kuna) nazad papire u Bajkmaniju i povrat poreza ti odradi na paypal. Još znam da je nešto Saša pričao da ako se ide preko paypala da je ~5€ manje jer paypal uzima proviziju ili tak neš.

Realno znači cijena na netu - 20% + 5€ + 20kn + benga/bajkom do Jesenica
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 20:17   #13956
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Nije loše, imat ću to u vidu, zasad nemam paypal ali to je izvedivo. Čak je i bolje jer je manje za pedalirat do Jesenica, uvijek kad trebam gore moram žicat nekog da me odbaci...
Ugl. nadam se da će mi ovaj tjedan stić naružba u maraton, pa ako netko treba neš do 30€ vrijednosti da ne probijem limit, nek se javi na priv. Ko prvi njemu djevojka.
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 20:19   #13957
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Evo poslao sam mail Alešu za bremze , kaj bi od Magure bilo slicno SLX-ima? Nema veze kaj su ružne , to mi je najmanje bitno.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 20:55   #13958
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Evo mene doma

Za sada imam samo track staze jer sam zaboravio uzet kabel od moba pa ne mogu prebaciti slike

OT:

Bio sam ja slao mejl u bajkmaniju u vezi SLX M666 i lik je reko da salje bilo gdje u sloveniju sa vec pripremljenim papirima za povrat poreza. i da mu se onda racun posalje postom pa on uplati na bankovni racun ali umanjeno za proviziju banke.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 21:09   #13959
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Oce ko na neku voznju sutra ? Neda mi se baš po šumi sutra , radije bi nekak po cesti. Bio je Sile predlozio jos prije do Samobora ak se ne varam , ak se nekom da ja bi isao al mogu tek oko pola3 jer do 1 imam skolu.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 22:48   #13960
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Evo par danasnjih slika sa Marjana, bili se prijatelj i ja malo provozat....



Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2011., 23:15   #13961
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
sutra planiram na neku voznju na sljeme..do tigrovog oka po lojsteku pa bi nastavio do hunjke pa od hunjke ima jedno odvajanje kak se ide prema gorscici za markusevaci makadam..na makadamu bi iso do prvog zavoja i skrece se ravno na tom desnom zavoju u sumu i izade se u markusevackoj trnavi..ak se nekom da neki mi se pridruzi..idem u pol 4(tunel) i oko 6,pol 7 planiram bit doma(ili izvan sume barem)..znam,nisam bas nes objasnio jer neznam brojeve staza..
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 10:07   #13962
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Iskoristite jos ovih par dana "ljetnog" vremena jer od petka dolazi kisurina, sjeverac i jednoznamenkaste temperature.
Znaci vikend je pusiona.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 10:11   #13963
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Znao sam. Taman kad smo napokon mislili doć u posjetu
Doduše, možda se zeznu, ne bi bilo prvi put...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 10:17   #13964
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Bas sam se ponadao u subotu pjeske na Sljeme, a u ned sa bajkom da Toru isprobam

Koliko vidim na DHMZ-u u petak ce dosta jako padat, a u sub i ned bi trebalo nesto sitnije. Ako ne bude nesto prejako padalo zaletio bi se gore da se malo izgustam.

Btw, bio sam ovu subotu pjeske gore i bilo je skolaraca mali milijun. Da sam isao sa bajkom poludio bi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 10:51   #13965
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja bas ovaj tjeda imam ludilo u firmi i ne ginu mi prekovremeni (naravno neplaceni) do mraka ((
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 11:49   #13966
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor danielzg Pregled postova
sutra planiram na neku voznju na sljeme..do tigrovog oka po lojsteku pa bi nastavio do hunjke pa od hunjke ima jedno odvajanje kak se ide prema gorscici za markusevaci makadam..na makadamu bi iso do prvog zavoja i skrece se ravno na tom desnom zavoju u sumu i izade se u markusevackoj trnavi..ak se nekom da neki mi se pridruzi..idem u pol 4(tunel) i oko 6,pol 7 planiram bit doma(ili izvan sume barem)..znam,nisam bas nes objasnio jer neznam brojeve staza..
Ma kaj briješ, super si objasnio, pogotovo ovaj podebljani dio.

Ja u smjeni od 11-5, ode cijeli dan u krasan k....., tjedan cijeli zapravo, a vikend će biti šugav.

Bane, a i ostali, one pakne koje ste naručivali s diskobrakesa, koje su nakraju dobre za XT kočnice?
Ja sam ziheraš, pa ako ne biste baš ali baš preporučili te pakne, uzimam Swisstop pa ko ga hebe.
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 12:22   #13967
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Evo par danasnjih slika sa Marjana, bili se prijatelj i ja malo provozat....



Mogao bi doći ovu zimu do Splita ako mi dosade bljuzge, pa ćete me vodit okolo Čiji je Enduro? Baš je kul Staza je rokenrol
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:03   #13968
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Enduro je od prijatelja, dodi slobodno....nije da su ti neke staze ali ako se ide po prvi put valjda bude zanimljivo..... Nama je vec pun ... Marjana pa gledamo kako do Sljemena otic.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:22   #13969
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Samo da se vratim na temu bajkmanije...
Ako imaju nešto što želite, a nije vas briga za DDV, tj cifra je mala i više benzin košta, tada jednostavno odete u MI-Sport i kažete liku tamo što bi htjeli i oni vam to dopeljaju za taj iznos poreza.
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:24   #13970
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,117
Citiraj:
Autor SileTzar Pregled postova
Ma kaj briješ, super si objasnio, pogotovo ovaj podebljani dio.

Ja u smjeni od 11-5, ode cijeli dan u krasan k....., tjedan cijeli zapravo, a vikend će biti šugav.

Bane, a i ostali, one pakne koje ste naručivali s diskobrakesa, koje su nakraju dobre za XT kočnice?
Ja sam ziheraš, pa ako ne biste baš ali baš preporučili te pakne, uzimam Swisstop pa ko ga hebe.
Sile, ti imaš XT rotore jelda?
Onda uzmi one najjeftinije sa discobrakes-a jer su po pričama te najučinkovitije, bilo kako bilo, nemoj uzimati sintered ili ti ga metalic jerbo nevaljaju k..., a ni one ceramic hard me nisu nešto posebno oduševile!

Uzmi si ove jeftilen, pa ako i nebudu dobre nije ti žao, a Swisstop sam isto čuo da nisu baš bajne a ni jeftine, onda radije oriđiđi sa eBay-a Shimanove uzeti!

Ali pogledaj si i ovdje http://superstar.tibolts.co.uk/produ...products_id=28, ja sam od njih kupio rotore i besplatna je dostava!
I isplati ti se s nekime uzeti 4 para jer ispada jeftinije, a možeš uzeti 4 različita para pakni od jedne vrste, dakle, semimetalic, sintered i kevlar!
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 03.10.2011. u 13:33.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:27   #13971
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Enduro je od prijatelja, dodi slobodno....nije da su ti neke staze ali ako se ide po prvi put valjda bude zanimljivo..... Nama je vec pun ... Marjana pa gledamo kako do Sljemena otic.
Ma iz Splita sam inače, znam dobro Marjan ali ne znam nove staze, a znam da ih ima. Dođite na Sljeme, potpuno drugačiji doživljaj, isplati se.

Ima li biciklista po šumi, čuo sam da je najezda u zadnjih godinu Splićani otkrivaju brdski biciklizam
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:29   #13972
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Evo par danasnjih slika sa Marjana, bili se prijatelj i ja malo provozat....



zanimljiva staza.

iduci put kad budem isao kod frenda u split nosim bajk sa sobom i idemo na marjan
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 14:50   #13973
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Bane, nisam sklon eksperimentiranju s kočnicama, znaš i sam da padam previše i bez da se igram oće me kočnica zaustavit ili ne.
Razmišljam da naručim 2 para pakni čisto da ih imam, te prodam kočnice bez rotora i nadodam za nove XT. Da uspijem utopit kočnice bez rotora za 800-850kn isplatilo bi mi se, tj. ne bi ali bi me veselilo.
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 14:57   #13974
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Enduro je moj, dođite slobodno, dapače, samo ne očekujte neke duge staze, prilično su kratke, tehničke i opasne. Nema to veze sa Sljemenom

Mi smo ih prošli već sve uzduž i poprijeko, dosadile nam, samo gledamo kako pobjeć na Sljeme
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 15:02   #13975
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ma iz Splita sam inače, znam dobro Marjan ali ne znam nove staze, a znam da ih ima. Dođite na Sljeme, potpuno drugačiji doživljaj, isplati se.

Ima li biciklista po šumi, čuo sam da je najezda u zadnjih godinu Splićani otkrivaju brdski biciklizam
ovo ti je kad ides od zastave do sedla sporednim putem.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 15:44   #13976
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Jeli idete na Mosor, Kozjak, otoke...?
(Imamo zanimljivo slične avatare )
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 15:52   #13977
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Jeli idete na Mosor, Kozjak, otoke...?
(Imamo zanimljivo slične avatare )
bili ovo lito na solti i hvaru, malo se satrali....nije mi voznja cestom na duge relacije bas zanimljiva....ono picis ravno,gori i doli- nikad kraja....zato sam na kraju i uzea fs jer mi je zanimlivije po makadamu, itd.....
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 16:02   #13978
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Ma kakva cesta, ravno priko brda, pa di dođeš
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 16:18   #13979
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Iako ne volim previše žešći kamenjar, ove staze izgledaju prilično zanimljive za voziti. Nije baš ono 100% kamen (tipa ko Istra), dapače.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 16:19   #13980
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Iako ne volim previše žešći kamenjar, ove staze izgledaju prilično zanimljive za voziti. Nije baš ono 100% kamen (tipa ko Istra), dapače.

je, 100% je kamenjar, nedaj da te slika zavara Ne daj Boze da padnes tu..
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na