Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2011., 16:24   #1231
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,677
Citiraj:
Autor mboltuzi Pregled postova
Napokon je Hakomu uspjelo natjerati T-Com da pruza ADSL bez telefonskog prikljucka. Pogledajte rezultat: http://t-com.hr/privatni/kzona/cjeni...samostalni.asp
Nista neocekivano, zar ne?

Ali, sad bi i ostali provideri morali moci pruzati istu uslugu i to bi trebalo biti jeftinije...
Pitanjce, ja prošle godine produljio kod Tcoma.. Oce li te cijene utjecati na mene ili ne ?

Pošto sam od kad kuca postoji na Tcomu..

I još jedna stvar, nije prije bila ista cijena DSLa pod ugovorom i bez ?
Znaci ako meni istekne ugovor a koristim i dalje DSL oni ce podignuti cjenu ili sam krivo skužio? Hvala.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 16:37   #1232
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,579
Krivo si skužio. Tebi ostaje ista cijena, ali nemaš ugovor tj. možeš prijeći kod bilo kojeg drugog ISP-a bez plaćanja ikakvih dodatnih 'penala' t-skumu ili sklopiti novi ugovor i uzeti nešto s popustom, ali onda si opet vezan za njih x godina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2011., 16:39   #1233
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,677
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Krivo si skužio. Tebi ostaje ista cijena, ali nemaš ugovor tj. možeš prijeći kod bilo kojeg drugog ISP-a bez plaćanja ikakvih dodatnih 'penala' t-skumu ili sklopiti novi ugovor i uzeti nešto s popustom, ali onda si opet vezan za njih x godina.
Aha, Hvala.

ovo kaj rade je vec zbunjujuce pa reko bolje da pitam nego da skitam.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 21:23   #1234
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
pozdrav. ponovo se dogodilo jedna vrsta lopovluka od strane t-coma. zanima me dali ja imam "ustavno pravo" il kako god bi se to reklo, koristit maxadsl korisnicko ime koje imam u zagrebu na nekom drugom mjestu gdje je maxadsl prikljucak,npr otoku (prezime je na oba prikljucka isto).naime, cim sam bio u mogucnosti spojit se na internet ovdje na otoku, ukucao sam u modem korisnicko ime iz zg-a(gdje je flat) te sam se bez problema spojio...i danas nakon 10 dana idem slucajno ponovo u postavke modema i skuzim da su valjda oni vratili postavke na korisnicko ime koje je tu spojeno i oprali me za 21gb prometa
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 21:44   #1235
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
pozdrav. ponovo se dogodilo jedna vrsta lopovluka od strane t-coma. zanima me dali ja imam "ustavno pravo" il kako god bi se to reklo, koristit maxadsl korisnicko ime koje imam u zagrebu na nekom drugom mjestu gdje je maxadsl prikljucak,npr otoku (prezime je na oba prikljucka isto).naime, cim sam bio u mogucnosti spojit se na internet ovdje na otoku, ukucao sam u modem korisnicko ime iz zg-a(gdje je flat) te sam se bez problema spojio...i danas nakon 10 dana idem slucajno ponovo u postavke modema i skuzim da su valjda oni vratili postavke na korisnicko ime koje je tu spojeno i oprali me za 21gb prometa
Mozes ti username koristiti bilo gdje ima fizičke ADSL usluge. Ovo što ti je u routeru vraćeno staro korisničko ime, vjerojatno ti se router bio resetirao ili je bio nekakav nestanak struje pa je sustav automatski povukao korisničko ime koje je registrirano na tom broju telefona. Samo nazovi SZK i zamoli ih da ti iz tog sustava maknu to korisničko ime, tako da ako ti se ponovno router resetira da ne povuče automatski ovo korisničko ime.

A gle što se tiče što su te "oprali" za 21GB, to je djelomično i tvoja krivica što nisi provjeravao koje ti je korisničko ime uneseno u router.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 21:51   #1236
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
a nisam provjeravo jer sam ukuco podatke u modem i vidio da sam sve dobro ukuco. a sad koje su sanse da se odma dan nakon tog resetira modem...jednostavno ne vjerujem. pogotovo jer za potpuni reset routera treba ili drzat onaj gumb ili to njih trazit preko telefona...kad nestane struje podatci i dalje ostaju routeru...ne resetiraju se
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 23:21   #1237
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
a nisam provjeravo jer sam ukuco podatke u modem i vidio da sam sve dobro ukuco. a sad koje su sanse da se odma dan nakon tog resetira modem...jednostavno ne vjerujem. pogotovo jer za potpuni reset routera treba ili drzat onaj gumb ili to njih trazit preko telefona...kad nestane struje podatci i dalje ostaju routeru...ne resetiraju se
sve ovisi o kojem routeru, speedtouch ili thomson vrlo lagano gubi te podatke nakon 20ak minuta van struje ( bilo je serija s jako slabim baterijama ), te onda sustav automatski to prepozna i reagira da povuce profil. Kod Sx763 je to malo rjeđe, ali se događa. Moj je savjet da to zatrazis na obje lokacije da ti ne vuče s tog sustava tako da si miran, ili koristi neki router koji nije jedan od ova 3 navedena, onda nemas brige oko toga...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 00:36   #1238
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 709
radi se o dlinku 584t i stvarno se nisam susreo s takvim stvarima da vraca postavke, a gotovo sam uvjeren da struja nije bila nestala...i te routere,bar sto se spajanja tice sam proucio dovoljno dobro, pa me zato ova situacija jos vise iznervirala...jer mi se nikad slicno nista nije dogodilo
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 03:38   #1239
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ne morash se uopce zamarat. dlink nema podrshku za TR-69 i samim tim T-Com ti nije mogao promjeniti podatke (username) i sigurno cesh platit svih 21GB.

da, imash TG782, ST780 ili SX763 onda bi postojala mogucnost (ovo je moguce provjeriti) da se router konf. preko sustava za udaljenu konf.

nitko drugi nema pristup do rutera = tvoja greska
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 08:01   #1240
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Tocno, zato dlink ima opciju save&restart koju dosta njih zaboravi. Upisu username i password i dole stisnu "apply" i misle da je gotovo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2011., 11:03   #1241
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,292
Zna li itko planiraju li uskoro napokon podizati brzine?
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 11:04   #1242
LouisCyphere
Premium
Moj komp
 
LouisCyphere's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 270
tražio sam nisam našao TOČAN odgovor za:
maxtv spojen preko HDMI-ja -> kako naštimati da preko daljinca od maxtv-a stišavam i pojačavam zvuk?!???
__________________
Who is General Failure and why is he reading my disk?
LouisCyphere je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 11:51   #1243
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,744
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
Kingston NVMe M.2, 1TB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 14:48   #1244
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor LouisCyphere Pregled postova
tražio sam nisam našao TOČAN odgovor za:
maxtv spojen preko HDMI-ja -> kako naštimati da preko daljinca od maxtv-a stišavam i pojačavam zvuk?!???
Ako imas onaj sivi STB neces moci to nikako namjestiti, ako imas Albis 7710 ili Albis 8000 moci ces, mislim da je kod 004 ili tako nesto
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 01:28   #1245
ilje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: SB
Postovi: 114
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Zna li itko planiraju li uskoro napokon podizati brzine?
i mene to zanima vec duze ne dizu nista sramota ...
ilje je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 05:34   #1246
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,579
Nude šta za produženje ugovora? Ono što sam našao na njihovoj stranici stoji već ohoho vremena i nema veze s mozgom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 08:59   #1247
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
nista novoga slao ja mail i zvao samo to ima
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 18:45   #1248
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
..ako nije nekakvo testiranje onda je t-com potpisao cix sa metronetom, jučer i danas super radi

Edit:
nakon tracea nekoliko ruta, niti jedna nije izašla izvan HR
__________________

Zadnje izmijenjeno od: housel. 25.09.2011. u 10:11.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 19:59   #1249
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,762
http://t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/maxtri.asp

MAX3 L 4 Mbit/s - HALO Super 150
- ADSL 4 Mbit/s
- MAXadsl Flat
- MAXtv Osnovni Extra paket
- MAXtv Sportski paket
290,24
357,00

i nije jeftino,i nema da si sami složimo paket što će meni halo 150 mene dođe 5 kn tefona mjesečno.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 22:39   #1250
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
@coconut-što je najgore, nema ni za produženje ugovora a ni za one bodove (znaci pažnje)....baš nas paze sa minutama u fiksnoj mreži i popustima u t-centrima :/...jaka stvar
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 14:47   #1251
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
..ako nije nekakvo testiranje onda je t-com potpisao cix sa metronetom, jučer i danas super radi

Edit:
nakon tracea nekoliko ruta, niti jedna nije izašla izvan HR
..samo testiranje. Bem im sve, mogu a ne žele
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 12:37   #1252
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,126
Ovi max3 paketi su im baš super... ultra bolesno preskupi...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 13:41   #1253
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,206
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Ovi max3 paketi su im baš super... ultra bolesno preskupi...
Obrazloži tu napisanu glupost?

Po čemu su preskupi?

Evo ti moj primjer:

1. Nemam na izbor ama baš nikog drugog osim t-coma u mjestu gdje živim
2. Max-adsl flat, super 150 i max-tv osnovni paket plaćam već godinama
3. Te usluge plaćam 179+96+65kn = 340kn
4. Max 3 L paket košta 357kn mjesečno, samo što u njemu za tih 17kn više dobijem osnovni extra paket+sportski paket, koji inače koštaju 14+60kn (na 24mj, na 1 je 75kn), što bi iznosilo 340+14+60=414kn.

Dakle ušteda je 57kn mjesečno = 684kn za godinu dana, tako da se svakako isplati i nije preskupo, pogotovo za ponudu sportskih prijenosa kojih u sportskom paketu uistinu ne nedostaje.

To što netko ima na izbor bnetove, optime, vraga sotonu, mene ne zanima jer ovdje nema drugog providera niti će ga biti još godinama.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 14:22   #1254
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,126
To što ti nemaš izbora ne mjenja činjenicu da su paketi preskupi... Druga je stvar što su usluge pojedinačno još bolesnije skuplje pa se ovo čini ko neka ušteda. Jednostavno 357kn je previše za to sve pogotovo jer telefon opće ne koristim pa ispada da mjesečno moram za internet i tv dati 357kn i još + hrt pretplata. Eto...

Da ne govorim kako su debilno složeni, ako hoću 4mbita flat odma moram uzeti najveći paket svega, tak da mi ovi drugi paket bez flata opće nemaju smisla, to samo t-com može...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 14:29   #1255
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Odkad više nemam onaj šugavi siemens gigaset, za divno čudo internet radi
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 15:38   #1256
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,762
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
To što ti nemaš izbora ne mjenja činjenicu da su paketi preskupi... Druga je stvar što su usluge pojedinačno još bolesnije skuplje pa se ovo čini ko neka ušteda. Jednostavno 357kn je previše za to sve pogotovo jer telefon opće ne koristim pa ispada da mjesečno moram za internet i tv dati 357kn i još + hrt pretplata. Eto...

Da ne govorim kako su debilno složeni, ako hoću 4mbita flat odma moram uzeti najveći paket svega, tak da mi ovi drugi paket bez flata opće nemaju smisla, to samo t-com može...

slažem se,meni te kombinacije ne trebajui zašto se ne može uzet samo sportski paket bez osnovnog,osnovni mi ne treba,imam satelit.meni bi idealno složen paket bio ovaj

MAX3 L 4 Mbit/s - HALO Super 60
- ADSL 4 Mbit/s
- MAXadsl Flat
- MAXtv Sportski paket
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 15:40   #1257
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
T-cum je u svemu preskup. Najgluplje je što više kao ne moraš imati kućni telefon da bi imao net ali je tada cijena još veća nego da imaš net+ halo mini.
To me strašno ljuti ali ne iznenađuje ništa previše jer je u našoj državi sve tako. Uz t-cum, najviše mrzim tv pretplatu. Po nekakvim normalnim pravilima, ako im ne odgovara da njihove kanale pratim besplatno, neka ih kodiraju.
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 18:16   #1258
Trebor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
pozz

imam nekoliko pitanja

1.Zelim uzeti max3L,vidim da je cijena 357kn.Je li u tu cijenu uracunato sve sto moram platit(telefon,maxtv,adsl i sve pretplate) osim onih para koje cu potrošit na zivkanje sa telefonom?

2.Je li ugovor na 24 mjeseca?

3.Nakon 24 mjeseca nisam više nikakvim ugovorom vezan niti za jednu od ove tri usluge?

4.Da li ugovor mogu ˝potpisati˝ ako zovnem SZK umjesto da idem u T-centar?

5. Ako mogu,da li je to siguran nacin,ima li netko iskustva sa tim,da ne bi bilo poslje da je ovaj/a preko telefona cuo/la da sam mu/joj rekao Max3L 20Mbit/s umjesto 4 Mbit/s?


zahvaljujem na odgovorima unaprijed,mozda su glupa pitanja ali zelim provjerit,100-200kn veci racun u danasnje vrijeme je puno
Trebor je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 18:19   #1259
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
1. Imas ukljucenu u cijenu nekih 100 ili 200 minuta na fiksne mreze, na mobitele i ostalo placas dodatno
2. DA
3. Nisi
4. Da
5. Ako lijepo objasnis koji zelis, ne bi trebalo biti problema
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 18:29   #1260
Trebor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
1. Imas ukljucenu u cijenu nekih 100 ili 200 minuta na fiksne mreze, na mobitele i ostalo placas dodatno
2. DA
3. Nisi
4. Da
5. Ako lijepo objasnis koji zelis, ne bi trebalo biti problema

hvala na (vrlo) brzim odgovorima

jos me samo jedno zanima

ako odmah danas zatrazim maxtriL i recimo oni mi ga sutra aktiviraju,kakav ce mi racun doći? Hoce li biti veci racun ili kako oni to obracunavaju,ne razumijem to?
Trebor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na