Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2015., 22:16   #1201
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,207
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ma kakav Zen 2,jedva su isfinancirali i ovo.
Od Zena zavisi hoce li AMD uopce postojati.

Igrači poput Kellera ne cekaju nego idu dalje. Vratice se ako Zen uspije i dodje lova za R&D.
tu te kuzim
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 22:33   #1202
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
tu te kuzim
Onaj Radeon tech group je prvi korak u slučaju da Zen ne uspije.
Vjerojatno ce prodat GPU ogranak da bi namakli lovu ili ce napravit nesto slicno kao kad su se rješavali foundrya pa je iz toga nastao drljavi Global Foundries.

U svakom slučaju sumnjam da ce AMD propasti,trebaju sad iskoristit bolje performanse svojih gpu koje su bolje od nvidie na DX12 zahvaljujući superiornom ACE. Cak bi i drljavi marketinški tim poput amdovog trebao to iskoristiti.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2015., 22:57   #1203
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Pitanje je samo ko će kupit Radeon department? Intel, nVidia ili Microsoft? Ili unuk Pabla Escobara ako je našao sve zakopane stasheve od dede

Zen je biti ili ne biti i zbilja se nadam da će se barem približiti za pola koplja intelu. Ako ne, mogu i CPU odeljenje kjuzo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 23:13   #1204
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,207
Ako im je izlaz da prodaju radeon, onda nemaju bas izlaza... Brijem da to nije razlog razdjeljivanja ..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 10:38   #1205
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Pa kako stvari sada stoje, prodaja Radeon odjela bi bila glupost, bolje im je prodat CPU odjel
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 11:00   #1206
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,207
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa kako stvari sada stoje, prodaja Radeon odjela bi bila glupost, bolje im je prodat CPU odjel
to je i meni prošlo kroz glavu , ali ajde rekoh sam sebi šuti
ZEN će svakako biti napredak prema visherama tako da biti će pomaka, nadam se osjetnog da se stvari malo poprave za AMD

to dijeljenje među odjelima i slične stvari se dešavaju u mnogim tvrtkama, trenutno npr HP, ali to ne znači uvijek samo i isključivo prodaju, nego eto neka reorganizacija zbog nekih drugih stvari i ciljeva
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 12:25   #1207
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Kolko sam ja skužio radi se o restrukturiranju, nije se ATI odvojio (to bi bio malo veći pothvat).

Ma nek samo oni izbace Zen i volcanic islands grafe kako su planirali, a dalje tko živ tko mrtav. Nema mi smisla da sad kad je većina posla odrađena, kad su sve nade bacili u novu arhitekturu cpu i gpu, kad je oporavak izvjestan, da se sad idu odjeljivati i prodavati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 12:38   #1208
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Manuel,

oporavak je sve samo ne izvjestan.

Postoje naznake o povecanju trzisnog udjela GPU segmenta u Q3 2015,ali dalek je put do oporavka.

AMD sad zavisi o Zenu.

Keller je otisao iz vjerojatno dva razloga:

-Zen je dovrsen i AMD nema para za novi projekt dok se ne namaknu pare od Zena
-Zen nije dovrsen i bice fail

Ako je ovo drugo onda je izvjesna skora propast AMDa ili preuzimanje kompanije.

Osobno sam sumnjicav prema Zenu nakon visemjesecnog istrazivanja.

EDIT: Ovaj zakljucak nekako najbolje oslikava situaciju:

Contemporary microprocessors contain billions of elements. Modern CPU micro-architectures are extremely complex and can only be developed by groups of talented people working together. Nonetheless, Jim Keller is a true legend in the world of microprocessors. Throughout his career, he designed so many successful products that without any doubts he is a brilliant CPU architect. It is a little sad to see him leaving AMD, but if you take a look at his career, he has never spent more than several years at one chip developer. In fact, it was a matter of time for him to leave AMD. Fortunately, there is now a working global CPU micro-architecture development group at AMD, which can continue what Mr. Keller started. The main intrigue about Jim Keller now is what is next for him. Meanwhile, AMD’s processor development is in good hands for now.

EDIT: Nije stivo za Tintilinica koji je za Kellera cuo prije nekoliko dana.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 19.09.2015. u 13:21.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 14:48   #1209
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako do sad nije uspio srediti Zen, onda ni u iducih godinu dana ne bi uspio. Sad ostaje samo rjesavanje sitnih problema, a vjerujem da AMD ima ljude koji su sposobni rjesiti te probleme.
1998 je dosao u AMD, 1999 je otisao iz AMD-a a 2003 je lansiran Athlon 64, prema tom bi Athlon 64 trebao biti los.
Vidim po stranim forumima se naveliko najavljuje propast AMD-a jer je on otisao. Čovjek došao u AMD, napravio posao i ode dalje. Sad koliko je dobro obavio posao, vidjeti ćemo ka dizađe Zen .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 16:08   #1210
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
July 17th

Advanced Micro Devices said on Thursday that it had taped out its first products, which will be made using a FinFET process technology. While AMD does not reveal which products it had taped out, it is highly-likely that one of them is a highly-anticipated microprocessor based on “Zen” micro-architecture.

“We have actually just taped-out our first couple of FinFET designs,” said Lisa Su, chief executive officer of Advanced Micro Devices, during the company’s earnings conference call with investors and financial analysts.

Ms. Su did not elaborate which of the future designs the company had taped out and when exactly this happened. Nonetheless, two tape-outs mean that the company has managed to successfully design its first products with FinFET transistors. Design of an advanced microprocessor that will be made using a FinFET process technology costs north from $150 million without the cost of photomasks needed for production. Therefore, the tape-out means that the vast majority of investments in these two chips have been made.

Tape-out is the final stage of the design cycle of an integrated circuit, the point at which the artwork of the IC is sent to a maker of photomasks. Once the set of photolithographic masks is ready and verified, it is sent to a contract manufacturer of the chip, which produces the first working samples of the chip. It may take up to several weeks to prepare a mask-set. Production cycle of a complex FinFET processor is around 90 days from wafer start to chip delivery. As a result, if AMD taped out its first FinFET chips in June, then the company will get the first samples of its products in September.

Mass production of chips nowadays starts between nine and twelve months after the initial tape-out. Therefore, if AMD managed to tape-out its chips last month, then it is on-track to start their high-volume production next June or a bit earlier and release its first products made using a FinFET process technology in late Q3 or early Q4 2016.


http://www.kitguru.net/components/gr...nfet-products/


Biče da je čika Džim gotov sa svojim dijelom

A znam da je u drugim vijestima prije ljeta bilo negdje pisalo da ako uskoro ne "otisnu" prve primjerke Zena da ne može biti gotov do kraja 2016.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2015., 16:18   #1211
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Zašto mi pada na pamet ovaj citat

Robert Palmer, the ex-CEO of Digital: “Designing microprocessors is like playing Russian roulette. You put a gun to your head, pull the trigger, and find out four years later if you blew your brains out.”
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 16:20   #1212
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Na wikipediji kažeju da je čika Džim od 2012 radi na tome, ošo je 3 mj. nakon tejp outa, tako da zvuči ledžit
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 18:01   #1213
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,207
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zašto mi pada na pamet ovaj citat

Robert Palmer, the ex-CEO of Digital: “Designing microprocessors is like playing Russian roulette. You put a gun to your head, pull the trigger, and find out four years later if you blew your brains out.”
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 07:31   #1214
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Čak niti IPC nije nešto što bi me privuklo Zenu. Zanima me, što ide uz procesor?

Znam da još jako daleko da bi se iduće znalo:

Koliko će PCI-e lajni ponuditi?
Kakve će biti performanse čipseta i svega što s njime komunicira (SATA, USB...)?
Hoće li koji model doći sa HBM2? Kako Broadwell 5775C rastura zbog edrama...

Imam velike nade da će AMD sa Zen-om isplivati iz stanja letargije. A opet, navijao sam i za Bulldozera i Fury-a da će biti pobjednici, valjda će biti treća sreća :-)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 08:01   #1215
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Fury ima lose performanse?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 08:54   #1216
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Čak niti IPC nije nešto što bi me privuklo Zenu. Zanima me, što ide uz procesor?

Znam da još jako daleko da bi se iduće znalo:

Koliko će PCI-e lajni ponuditi?
Kakve će biti performanse čipseta i svega što s njime komunicira (SATA, USB...)?
Hoće li koji model doći sa HBM2? Kako Broadwell 5775C rastura zbog edrama...

Imam velike nade da će AMD sa Zen-om isplivati iz stanja letargije. A opet, navijao sam i za Bulldozera i Fury-a da će biti pobjednici, valjda će biti treća sreća :-)
Pa za očekivat je sve novotarije, m.2, usb 3.1 i sl.
Što se tiče lajni, ako će imati ponudu u high endu imat će i lajni, samo naravno plati sinko...
O hbm2 se šuška za zen apu u 2017, a neki dan sam negdje pročitao da će i sljedeće konzole koristiti takvu tehnologiju (igpu sa hbm2, što bi trebalo biti dosta jače)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 11:17   #1217
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Prema svemu sudeći Jim Keller je napravio velik posao i prve dvije revizije novog procesora su dovršene (na papiru). Ujedno AMD je dao dizajnerima odriješene ruke u dizajnu budućih procesora.
Zanimljiv i obećavajuć pristup.

http://www.fudzilla.com/news/process...rs-a-free-hand

http://news.softpedia.com/news/amd-s...m-492510.shtml

Perfomanse veće 40% na istom taktu.
Dakle, ako su i takt uspjeli podignut za 40% što je za očekivat na 14nm tehnologiji onda je to stvarno dobar posao.
Samo daleko je čekat još godinu dana....
Predugo.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 11:21   #1218
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,207
Koliko sam shvatio citajuci te traceve ipc je dobar, ali imali su neke probleme jer tesko ce ovoga puta dobiti visoke taktove
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 12:15   #1219
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Koliko sam shvatio citajuci te traceve ipc je dobar, ali imali su neke probleme jer tesko ce ovoga puta dobiti visoke taktove
Ne mogu dobit visoke taktove radi proizvodnog procesa.
Zen na 3,5ghz ce bit ekvivalentan Visheri na 4,8-5ghz.

Preko 3,5-3,8ghz sumnjam da ce ici osim ako ne naprave neko cudo.
A to cak i nije do AMDa nego Global Foundriesa.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 13:10   #1220
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Odakle ti te informacije za takt? Stalno to spominjes a nigdje nemogu naci neki clanak o tome.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 13:52   #1221
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Nagađa, nema nikakvih info koliko ja znam

Sudeći po intelovom iskustvu i ja mislim da neće imati taktove vishera (ovih od 4ghz pa nadalje)

Previše se priča o IPC-u, singlethreadingu kod Zena. Da je singlethreading toliko bitan u real life amd-a odavno nebi bilo, mene više zanima kakav će biti amd-ov SMT, kakav će se cpu dobiti od 1000-1500kn (cjenovni rang današnjih fx 83xx), koliko jezgri/threadova, koliko multithreadinga napram dotičnih. IMO mislim da će u singlethreadingu ubiti dotičnog, ali nisam siguran da će se toliko multija dobiti za 1000kn kao kod FX 8300. Taj cpu je nepremostiv gledajući price per multithreading

Takvi quadovi sigurno neće ići za 500-600kn kao danas, jbga ako najjeftiniji čisti quad bude preko 1000-1500kn, a najavljeni IPC se ostvari, u multiju će biti slabiji od vishera

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.09.2015. u 14:11.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:01   #1222
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Odakle ti te informacije za takt? Stalno to spominjes a nigdje nemogu naci neki clanak o tome.
3,5ghz je Stiltova brojka.

Njegova upućenost u AMD proceve govori da bi ta nagađanja lako mogla bit tocna.
Nacu citav njegov tekst pa stavim tu.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:18   #1223
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Reci ti meni kako taj stilt može kao na primjeru onog godaverija objavljivati likeđe za svaki čip, kao nekakve precizne podatke i sl., a dotični uopće nije izašao?

I da ga je dobio ranije, nebi on to stigao sve testirati, te otkud mu baš takvi detaljni podaci, kakve nema ni amd ili ih barem ne izbacuje?

Lik izmišlja/izvači iz guzice, ili radi za amd
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:25   #1224
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Reci ti meni kako taj stilt može kao na primjeru onog godaverija objavljivati likeđe za svaki čip, kao nekakve precizne podatke i sl., a dotični uopće nije izašao?

I da ga je dobio ranije, nebi on to stigao sve testirati, te otkud mu baš takvi podaci, kad ni amd nema ili ne izbacuje takve info?

Lik izmišlja/izvači iz guzice, ili radi za amd
Lik ima uvid u dokumentaciju AMDa koja nije dostupna javnosti. Pretpostavljam da je suradnik.
O zenu spekulira, naravno. Kao i svi,samo što su spekulacije takvog poznavatelja ipak malo vjerodostojnije.

Da si pratio njegov rad zadnjih 5 godina ne bi ga olako optužio da laže.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 14:38   #1225
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Al ne kužim zašto bi takvu dokumentaciju davali nekakvom forumašu/overclockeru, a ne recenzentima, news portalima. Nema mi logike.

Frajer neke likeđe izbacuje po forumima i to tjednima prije prve svjetske recenzije. Ako je neki zaposlenik, zar im nebi bilo bolje da to objavljuje neki poznati hw site, em bi se shvatilo kao vjerodostojnije, te bi više ljudi čulo za te info (ako je nekakva promidžba ili informiranje cilj). To sve pod uvjetom da su info istiniti.

Što se tiče Zena, 3.2-3.5 sam i sam jednom rekao, nekakva logika, a i intel inače tako ima

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.09.2015. u 14:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 15:00   #1226
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Al ne kužim zašto bi takvu dokumentaciju davali nekakvom forumašu/overclockeru, a ne recenzentima, news portalima. Nema mi logike.

Frajer neke likeđe izbacuje po forumima i to tjednima prije prve svjetske recenzije. OK ako je zaposlenik, ali zar im nebi bilo bolje da to objavljuje neki poznati hw site, a i shvatilo bi se kao vjerodostojnije.
U CPU/GPU svijetu Stilt je opceprihvacen kao vjerodostojan.
Sigurno je bolji izvor informacija za AMD nego ,recimo, Toms Hardware.

Tehnicki iznimno potkovan,njegovi prosli zaključci su se pokazali kao tocni puno prije nego je izaslo na poznatim HW siteovima.
OC je samo njegov hobby izmedju ostalog.
Njegove analize npr. Carizza su daleko ispred bilo kojeg poznatog HW sitea.


Za Zen je iznio nekoliko jakih argumenata u prilog tome da nece ici preko 3,5-3,8ghz.

Jedan od tekstova koji sposebno zabrinjavajuci za Zen:

Based on Intel´s experience the smaller process no longer results in higher Fmax, even within the exactly same process type and design (i.e a pure shrink). When moving from 32nm HKMG HP (P1268) used on Sandy Bridge to 22nm TG FinFet (P1270) used on Ivy Bridge, around <500MHz in Fmax was lost. When Intel moved from 22nm TG FinFet (P1270) used in Haswell to 14nm TG FinFet (P1272) in Broadwell, they lost almost <500MHz in Fmax once again. To counter the difference, they had to make a more HP targeted 14nm TG FinFet (P1273) node specifically for the desktop processors (Skylake). Otherwise the new desktop processors would have been slower than the previous generation, due the hit from declining Fmax.

So based on this model alone, we cannot expect any INCREASE in Fmax from the smaller process despite being FinFet over standard planar.
And it is known for certain that Intel has spent significantly more resources in their 14nm process development than Samsung. Samsung was initially only interested in providing a superior process for their own ARM based SoCs over the competition. Intel doesn´t compete with Samsung in ARM either


Both the design itself and the used manufacturing process affect the Fmax obviously.
Historically AMD has had issues especially with the caches and these issues have directly reflected to performance and the Fmax. The Fmax you see on all 15h family CPUs is the Fmax of the L2 caches, despite their extremely high latency.

The 32nm SHP SOI HKMG process used on Zambezi, Vishera, Trinity and Richland ended up great despite it´s severe initial issues. The scalability is excellent and the efficiency at higher speeds is even better than on significantly smaller planar processes.

Meanwhile the 28nm *HP planar process used in Kaveri / Godavari and Carrizo doesn´t scale at all. Even below 3GHz frequencies the scalability becomes increasingly worse and above 3GHz frequencies the older 32nm SHP SOI is already ahead of it in power efficiency. The 28nm *HP node is only able to beat it´s predecessor in density and efficiency at extremely low frequencies. At <2.5GHz the 28nm process is still clearly ahead in power efficiency.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 24.09.2015. u 15:06.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 19:16   #1227
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 15:05   #1228
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Nigdje se ne navodi potrošnja. Osobno sam mišljenja da za desktop gornja granica neće biti više ni 125W TDP ni 95W nego 65W.
To samo nagađam.
Broj jezgri sigurno bude 8 + hyperthreading ili 8 fizičkih a 16 logičkih. U tome slučaju takt oko 3.5 Ghz bude okay.
Vjerojatno Zen+ bude sa sobom donio kojih 200-300 Mhz više taktove.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 16:11   #1229
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Rečeno je davno da niti jedan neće biti preko TDP 95w, not bad kad su skylaci po 91w

Valjda su mislili na consumer zenove, jer ako bude neki 8 jezgri + smt ne vidim kako bi ostao u 95w, kad i intel ima 140w procesore...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2015., 19:40   #1230
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Valjda su mislili na consumer zenove, jer ako bude neki 8 jezgri + smt ne vidim kako bi ostao u 95w, kad i intel ima 140w procesore...
Negdje sam čitao (mislim na semiaccurate) da će zen jezgre biti manje od Intelovih. Naravno, to sve može biti rekla-kazala.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na