Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2007., 10:06   #91
eN-Ge sila
me too isto
 
eN-Ge sila's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: kastela
Postovi: 169
godinama radin svakave usluge dekodiranja mobitela, patchiranje satelitskih recivera (d+,premiere,tps...), sastavljanje sistema, reinstaliranje windowsa,poravci raznoraznih informatickih gluposti, kucna ozvucenja, auto akustika i ostale stvari koje spadaju pod informaticki sektor.
nikad nikome nisan trazija ni kune.
beneficije:
na desetke puta san nalija do cepa goriva mukte, u desetke kafica u 80% slucajeva nikad kavu ili pivo nisan platija (kuca casti), u policiji me svi znaju (također nikakvih problema ni za mene ni za ljude koji su s menon, a bilo je problema), iman besplatan vez za kaic u marini, automehanicar mi nikad kune nije uzeja, videoteka mi je mukte (lakse nego skinit divx s neta), petkon i suboton uvecer iman toliko pića koje posalju "oni" ljudi koje ja i drustvo ne mozemo ni popit koliko pristize.
sad se nemogu svega sitit ali ima jos privilegija koje me prate i na kraju ono najvaznije; svakih nekoliko dana dobijen poziv za novo radno misto. moga san radit na mali miljun mista samo sta san splicanin, ali jbg dalamtinci su lini
najdraze mi je ujutro oko 4 sta kaicen na po kanala na bad bacit tunju i uvatit dva fratra ili pica za na gradele pa udri po vinu
jos malo i dozvoljen lov na lignje...e onda je
__________________
FJAKA = psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska
zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno
stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo. Dok u Indiji i drugdje
fjaku postizu dugogodisnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona
je jednostavno Bozji dar.
eN-Ge sila je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 12:30   #92
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Mišljenja sam da je 400kn sasvim ok iznos, ako ne i premalen. Naime, osoba koja zna cijeniti rad općenito i koja shvaća da joj o računalu ovisi posao, pa i egzistencija, dat će 400kn bez problema. Dat će i 1000kn.

U kapitalizmu smo i nema vremena za rad "naširoko". Svatko se specijalizira u svojoj branši i ne zanima ga dvosatno sjedenje pred računalom uz backupiranje podataka, snimanje windowsa, programa i sl. jer to uvelike troši njegovo dragocjeno vrijeme. On će rađe dati 1000kn i to vrijeme iskoristiti u pametnije svrhe.
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2007., 21:29   #93
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
oako da se vratimo temi .
šta se može s ECDL-om ili european computer driving license..
e tolko to košta?
to je međunarodno priznati program.
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 22:41   #94
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ako si na burzi onda je free ako se ne varam... oke je definitivno (ako imaš 40 godina i bez posla si)
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 20:54   #95
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
a gdje se može raditi
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 21:44   #96
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Slazem se u potpunosti sa svim gorenavedenim postovima, ali... Zasto bih ja reinstalirao windowse kod tebe za 400 kuna kad u Kvark servisu mogu to napraviti za 150 ? I jos u Kvark mogu doci cviliti ako nesta ne stima.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 03:04   #97
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 999
Evo da se uključim u raspravu...

150kn? Si siguran? Provjeri si opet malo cijenik
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 08:42   #98
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Provjerio sam ga jako dobro.

Kvark cjenik servisnih usluga

Instalacija licenciranih programa (Operativni sustav, Windows 95/98/ME/2000/XP), s instalacijom potrebnih drivera = 150Kn + PDV
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 10:46   #99
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Instalacija licenciranih programa, s instalacijom potrebnih drivera 150,00 Kn
Instalacija licenciranog softvera (Office i sl.) 50,00 Kn
Pronalaženje i download drivera i/ili manuala + CD media 50,00 Kn
Te ono najbitnije SERVIS NE PRUŽA TELEFONSKU PODRŠKU

sve zajedno s pdv 305kn

Sad jos na to dodaj org win, org office + ostali potrebni programi, i nece kostati ispod 3 000kn.
A vecina ljudi koji dodu na reinstalaciju svega nemaju nis org.
Ili ce ti ovi u kvarku staviti win koji istjece za 30 dana
raf je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 10:52   #100
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Pronalaženje i download drivera i/ili manuala + CD media 50,00 Kn
Podešavanje BIOS-a računala 50,00 Kn
Instalacija licenciranog softvera (Office i sl.)50,00 Kn
Instalacija licenciranih programa (Operativni sustav, Windows 95/98/ME/2000/XP), s instalacijom potrebnih drivera 150,00 Kn
Izrada Back-Up na CD ili DVD 300,00 Kn

To je otprilike osnovno-nabere se i u Kvarku :-)
Pogotovo ako dodaš još koju instalaciju programa....

Nije mi baš jasno ovo sa 150 za instalaciju OS-a a 300 za back-up....
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2007., 10:58   #101
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
100KN, znao ljudima usisati, objasniti neke stvari, kompletna instalacija sa svim potrebnim programima, sve sam još naštimavao ko kod sebe. I onda im je još 100KN previše. Otad rekoh bok, ali mislim opet malo početi.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 12:41   #102
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Instalacija licenciranih programa, s instalacijom potrebnih drivera 150,00 Kn
Instalacija licenciranog softvera (Office i sl.) 50,00 Kn
Pronalaženje i download drivera i/ili manuala + CD media 50,00 Kn
Te ono najbitnije SERVIS NE PRUŽA TELEFONSKU PODRŠKU

sve zajedno s pdv 305kn

Sad jos na to dodaj org win, org office + ostali potrebni programi, i nece kostati ispod 3 000kn.
A vecina ljudi koji dodu na reinstalaciju svega nemaju nis org.
Ili ce ti ovi u kvarku staviti win koji istjece za 30 dana
Nije to bas tak kak ti mislis. Doneses im cde sve, sve ti instaliraju - cijena 150Kn. Ni ti isto ne pruzas telefonsku podrsku (vidis da te nazove, ugasis mobitel).

Medjutim, poznata mi je situacija u kvarku i razumijem cijene. Kvarkovom serviseru u vecini slucajeva je to usputan posao, buduci da se nalazi po 4-5 takvih kompova na kojima treba napraviti isti zahvat. Dok se instaliraju Windowsi na kompu mozes napraviti 1000 drugih stvari. Isto ko kineska roba - ide se na kvantitetu

Medjutim posao informaticara - servisera je DEFINTIVNO podcijenjen. Trebas znati milijun stvari, doslovno 8 sati si na poslu pa onda 8 sati doma kopas po internetu i trazis solucije za neka sranja koja nikad u zivotu nisi dozivio.

Jedna primjer da se malo priblizi situacija ljudima:

Vodoinstalater mi dodje doma, pukla cijev. Zatvorio ventil, pokrpao cijev za cca 15 min i jos mi maznuo pivu doma - 300 Kn.

Dodje mi komp u servis, 7 navece. Treba hitno napraviti zato sto mora sutra zavrsiti maturalni rad. Komp ne daje znakove zivota. Zamijenio plocu upalim komp startaju se windowsi - bam - plavi ekran nemos nis, potrebno windoze reinstalirat. Ajd i to napravim pogledam na sat - 10 sati. Sutra dodje zenska po komp, naravno prvo pitanje je "koliko je duzna". kazem joj cifru za plocu i 240 kn rad u servisu i zenska odbije platiti zato sto je to previse, za tu lovu moze novi komp kupit (sve zajedno bilo oko 650 kn), radije ce posudit komp od susjede i zavrsit sta treba nego platit "za nesta sta moze njen susjed koji je lumen za kompjuktere i sve joj to popravi za 100kn".

Mogao bih nabrojati jos desetke ovakvih primjera.

Ovim poslom se bavim ~3 godine. Moram priznati da kako vrijeme prolazi sve su rijedji ovakvi slucajevi. Povecava se informaticka pismenost ljudi, sve vise kucanstava ima kompjuter, sve vise kompjuter ima neku drugu namijenu osim zabave.

Zao mi je sto ovo moram reci, ali da malo manje volim svoj posao bez razmisljanja bih dao otkaz. I jos jedna stvar. Radio sam u mlinu (da dobro ste procitali u MLINU) i imao sam vecu placu nego sada.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 18:01   #103
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Nije to bas tak kak ti mislis. Doneses im cde sve, sve ti instaliraju - cijena 150Kn. Ni ti isto ne pruzas telefonsku podrsku (vidis da te nazove, ugasis mobitel).
Vidi ovak, radio sam prijateljima i njihovim poznanicima i nikad mi nisu donijeli sve CDe. Najcesce donesu zadnji cd koji su dobili, najcesce od tekoma koji nicem pametnom nesluzi. CDovi s driverima? Nikad culi oni za to. I pruzam tel podrsku, naravno ne ono sto to zapravo znaci, vec ono sta je u problemu pa vidim jel se da prek telefona. Najcesce je bilo kada im snimim office 2007 i onda zovu kako im neradi na kompu kod nekog treceg prijatelja, jer office 2007 snima u formatu koji ne prepoznaje office 2003 ili stariji. Pa im kazem odi na save as i snimu u formatu kompatibilnom s starijim officima.
Sta sam trebao reci? Donesite jer nepomazem prek telefona? I kada mi donese nemogu odmah nego da dode sutra? (nikad mi u servisu nisu rekli da dodem poslije taj dan, a bome ni da dodem sutra)

I daj mi molim te reci kakvi su to win koji ovi stave za 150 kn? ako covjek ima svoje ok, a ako ne?
I sta bude kada covjek koji je platio 150 kn dode doma i hoce nesto napisati, a nema office? (vecina ljudi koristi komp primarno za tu namjenu).
Treba ponovo doci i platiti 50 kn? Mislim da nece.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 22:35   #104
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Vidi ovak, radio sam prijateljima i njihovim poznanicima i nikad mi nisu donijeli sve CDe. Najcesce donesu zadnji cd koji su dobili, najcesce od tekoma koji nicem pametnom nesluzi. CDovi s driverima? Nikad culi oni za to. I pruzam tel podrsku, naravno ne ono sto to zapravo znaci, vec ono sta je u problemu pa vidim jel se da prek telefona. Najcesce je bilo kada im snimim office 2007 i onda zovu kako im neradi na kompu kod nekog treceg prijatelja, jer office 2007 snima u formatu koji ne prepoznaje office 2003 ili stariji. Pa im kazem odi na save as i snimu u formatu kompatibilnom s starijim officima.
Sto ako snimi dokument u office 2003 kompatibilnom formatu i izgubi u dokumentu formatiranje ili npr. forme i kontrole koje rade samo u officeu 2007?
Da li bi se pozabavio doticnim problemom i pokusao pomoci covjeku? Ili bi pokusao objasniti covjeku da to ne mozes rjesiti zbog "razloga xyz" i nek se sam snadje? Ili bi mu rekao da nazove MS Hrvatska tehnicku podrsku (ovo pretpostavljam nije jedna od opcija).

Pretpostavljam kakav ce biti tvoj odgovor. Sto ako doticna osoba pocne zvati i po nekoliko puta dnevno vezano uz razne probleme? Sto ako vise osoba kojima si obavljao servis pocne zvati i traziti pomoc vezano uz neki problem? Cak i da zelis pomoci, obaveze (fakultet/skola/posao/zena/djeca) nece dopustiti da se u potpunosti posvetis tome.

Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Sta sam trebao reci? Donesite jer nepomazem prek telefona? I kada mi donese nemogu odmah nego da dode sutra? (nikad mi u servisu nisu rekli da dodem poslije taj dan, a bome ni da dodem sutra)
E vidis to je tvoja VELIKA prednost. Nisi opterecen sa jos nekoliko poslova u servisu pa mozes brzo reagirati.
Medjutim, vezano uz "tehnicku podrsku" - zelim reci da ako se stvar zakomplicira, mozes u svakom trenutku jednostavno odluciti ne javiti se na mobitel.

Citiraj:
Autor raf Pregled postova
I daj mi molim te reci kakvi su to win koji ovi stave za 150 kn? ako covjek ima svoje ok, a ako ne?
I sta bude kada covjek koji je platio 150 kn dode doma i hoce nesto napisati, a nema office? (vecina ljudi koristi komp primarno za tu namjenu).
Treba ponovo doci i platiti 50 kn? Mislim da nece.
Kakvi bi bili windowsi?

Ajmo ovako: kakvi su windowsi koje ti stavis za 300kn? Moralno: mozda. Legalno: definitivno ne. Ali nije to ni bitno (nazalost), vazan je krajnji rezultat. Koji za stranku najcesce bude u obliku "Windows Genuine Advantage" poruke na ekranu i nemogucnosti logiranja nakon 15 dana.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 22:45   #105
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Odmah da napomenem, gorenavedeno nije uopce vezano uz Kvark servis buduci da ne pruzaju "telefnosku pomoc". Medjutim, poanta posta je da postoje servisi koji ce napraviti sve (instalacija windowsa, drivera, programa i kustomizacija doticnih) i to za manje od 300 kuna.

Ne kazem da je to pozitivno - bas suprotno. Rezultat tako niskih cijena su male place servisera (najcesce 2600-3500 kn) i niska kvaliteta pruzenih usluga.

I odmah da napomenem, u manjim servisima je situacija jos dosta dobra. Medjutim iz prve ruke sam vidio kako rade ljudi na slaganju konfiguracija u M-sanu i HG-spotu ili serviser pisaca u ovlastenom servisu - dosta nepovoljna situacija.

Medjutim, na kraju - tko voli nek izvoli
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:09   #106
svizac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zg
Postovi: 192
probajte radit u prodaji i u servisu paralelno..da vidite te komplikacije...5 ljudi čeka da nešt kupi a trećem slažeš komp...i sve za 3k kn
svizac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:27   #107
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
hehe, bas
dobar serviser ima lijepo externi hdd na kojem ima sve sta mu je potrebno za veliku vecinu danasnjih kompova pa onda stvari idu podosta brze
ne omalozavam nicije vrijeme/rad, ali meni se cini da je 400kn previse, gledajuci iz aspekta ''tezine'' posla, no vrijeme je novac pa onda lupi kolko mozes...

ja to ne gledam bas na takav nacin, pokusavam prije svega biti posten i kad nekome sredujem komp pogledam malo i njihovu ''zivotnu'' situaciju kolko mogu dok radim, ja sigurno necu propast za 100kn sta cu manje naplatit, nekom ce mozda dobro doc...
nisam nikad naplatio vise od 300kn i ne namjeravam

vjerojatno ce netko rec da je to losa taktika, i je, sa poslovnog stajalista ''zaradi sada i nikad vise'' (kod istih ljudi), ovako sam i ja i oni zadovoljni i zvat ce opet ako imaju problema
složija bi se sa ovin gore, ključno je ovo "zvat će opet"
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:40   #108
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
meni je najdraže kad mi netko o familije pozvoni i izjada se kak mu komp šteka, il je crko il treba instalirat OS

ok dođem i naravno hoće da instaliram WinXP Pro na Athlona 1000 sa 256MB RAM-a. CD je fala bogu bootabilan, naravno sponzoriran od strane gusara kojeg je dobio od frenda s posla no frend je krivo napisal key. Pa onda fino skoći po svoj XP SP2, vrati se i instaliraj. Kad završim onda te traži da mu središ konekciju na net (ok nema frke 2min posla) i gura ti onaj faking CD od T-a. ja velim ne treba i na to dobio onaj ''ovca'' pogled - u prijevodu wtf kak ti ne treba?!?

OK sve fino objasniš, središ konekciju, središ mail adrese, poskidam mu nepotrebne procese je ipak ima 256MB ram-a.


I onda za kraj omiljno pitanje: kol'ko sam ti dužan?
Stvarno najviše volim kad mi neko od familije postavi takvo pitanje, kaj mu reč 300kn?

Obično uzmem 100kn i odem na prvu benzinsku ubit tih 100kn


No priči nije kraj. Dođu kod mene za par dana i vide OSx lookaalike temu sa ikonama i ostalim điđama, i sad bi da im sredim da i njihovi Win tak zgledaju. Kad im objasnim da ima premalo RAM-a i da će im to samo pojest preostali RAM, te na kraju da sam se ja sam s time doma hebo par dana dobim onaj izraz lica (a kaj ja smrdim da mi to ne možeš sredit) i naravno da očekuju da im to središ za džabe.


Ili kad traže savjet za uzet komp, ti im složiš nekaj oni vele hvala i odu u Pevec kupit gotovu konfu. Onda te zovu opet da ti pokažu ''pilu'' i pitaju kaj misliš. Zbog staraca pregrizem jezik i velim OK je (iako je jedina stvar koja valja unutra Barton 2500+), onda stari na mene da kaj sam ja perfekcionist da su oni zadovoljni i sa time....
Velim nije to problem, problem je kaj će me zvat za mj dana da im nekaj ne dela....i kaj nisu...prvo je crko combo....sredim to, onda se komp stalno gasi, malo ga propušem, zamjenim tri tone silver greas-a sa keramikom puknem jednu 80icu (svoju naravno) da ima bar neki protok zraka i nekaj da hladi usijanu Maxtor devetku. Za mj dana zovu kak je komp mrtav (ošla ASrokica koja je nova koštala punih 250kn)

onda mi je puko film i napravim popis sa cijenama i velim ak oš da radi daj mi pare uzmem to i to stavim unutra i sredim ako nećeš jbg.
Onda kad vide da nemaju kud poslušaju savjet samo kaj ih onda taj komp košta lagano duplo više nego da su na početku poslušali savjet.


eto toliko o servisiranju računala unutar familije
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:55   #109
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
@CandyMan - sorry sto smo ti topic uneredili

-

Moram priznati nakon sto sam procitao sve postove u ovom topicu, zastanem i zamislim se Definitivno siroka tema, moze se puno raspravljati. Ali da ne uplasimo CandyMana, nije sve potpuno negativno. Upoznas puno ljudi, nakon nekog vremena baratas gomilama informacija, i imas nekakav "dobar" (feel all warm inside osjecaj nakon svakog servisiranog kompa.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 00:28   #110
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Uh, kad pročitam sve ovo, pronađem se u velikom broju postova....
i mene su mnogobrojni rođaci i prijatelji znali izludjeti sa svojim prohtjevima, za vrijeme studiranja sam često dolazio doma u 03h a onda ujutro trčao na obavezna predavanja.
I za to vrijeme sam naplatio samo jednom - kćerki jednog političara (neću imenovati iz sigurnosnih razloga ) iz predsjednikovog kabineta. Pljunula je 1000 kn za prebacivanje nekoliko vhs kazeta na dvd. A par mjeseci, kasnije kad joj je riknuo komp, popravak je platila u naturi, hehehe

Kad sam počeo raditi naučio sam cijeniti svoje slobodno vrijeme. Puno rjeđe idem u ''servisiranje'' ali to i naplatim.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 10:03   #111
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Kakvi bi bili windowsi?

Ajmo ovako: kakvi su windowsi koje ti stavis za 300kn? Moralno: mozda. Legalno: definitivno ne. Ali nije to ni bitno (nazalost), vazan je krajnji rezultat. Koji za stranku najcesce bude u obliku "Windows Genuine Advantage" poruke na ekranu i nemogucnosti logiranja nakon 15 dana.
moje javljanje na tel je moja dobra volja, i u interesu mi je da dodu ponovo.
A ti ponovo nisi odgovorio kakvi win se stavljaju za 150kn?
Win koje ja stavljam za 250kn su updejtani do danasnjeg dana s autopatcherom, win update ugasen bas zbog WGA, i imaju office, te antivirus, adblocker u mozilli itd. Tako da nema problema s time. i da svakome je u bookmarku autopatcher i neka si skida updaejtove sam ako oce.
I da tvoje legalno stavljanje wina gasi win za 30 dana. Pa ce ti ga ponovo donijeti za 30 dana pa ces rec, a cujete morate i platiti taj win. A oni pa sta ga nismo platili 150kn? Pa ti njima reci da moraju platiti jos 1000kn za win. Bas se pitam da li ce ti ikad vise doci.
I onda se okrenu susjedu ili poznaniku koji to napravi za 250kn.

ON TOPIC: mora se uvijek sve raditi po zakonu ako radis u firmi, a to nije bas dobro za vecinu ljudi iz gore navedenih razloga. bolje raditi susjedima, prijateljima, makar ces se poslije osjecati da si ljudima pomogao. A inace imati neki drugi posao koji se bolje placa, makar u mlinu.
Ovo je superiska za raditi van nekog posla i puno se vise zaradi. ja za 4 h posla dobijem 250kn, dok neko dobije 400kn.
dok bi u firmi radio za max 150kn dnevno...
raf je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 17:41   #112
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
kasnije se dobiju neki zanimljiviji kolegiji tipa arhitektura racunala, oper. sustavi, Multimedijske komunikacije i Digitalna videotehnika ...
A di je to zanimljivo. Ubitačno, a još predaje i neki freek (Split)

Sori na OT-u, al mora san reć
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 18:11   #113
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ma dobro, ja sam prva godina ali sam onako bubnuo

u svakom slucaju (ako dodjem do toga) zanimljivije od matematika, algebri ...
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 18:13   #114
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
ma dobro, ja sam prva godina ali sam onako bubnuo

u svakom slucaju (ako dodjem do toga) zanimljivije od matematika, algebri ...
Ma je, prva godina je koma na svin faksovima.
kod mene je recimo ( Inače Split, računarstvo) Fizika, matematika, el. matematika, elektrotehnika, elektronika i tako to.
VIše manje bespotrebni i suvišni predmetni, al šta je tu je.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 18:57   #115
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ma je, prva godina je koma na svin faksovima.
kod mene je recimo (Inače Split, računarstvo) Fizika, matematika, el. matematika, elektrotehnika, elektronika i tako to.
VIše manje bespotrebni i suvišni predmetni, al šta je tu je.
Ako hoces sarafiti kompjuktore, instalirat Windouvze po susjedstvu i biti prvi u Kvejk LAN partiju u susjedstvu, definitivno suvisni predmeti, no za to ti ne treba ni osnovna skola, ako znas citati. Ako planiras samo barem iole ozbiljnije shvatiti nesto mrvicu naprednije iz racunalstva, elektrotehnike i srodnih grana, zaboravi na stav "sto ce meni matematika" i slicne fore.

Jedan od osnovnih teorema informacija i komunikacija se bazira na cistoj matematici. Propusnost kanala? Pogledaj malo kriptosustave i njihovu analizu... Baci oko malo na teoriju skupova i primjene u racunalstvu (Savitchev teorem). Pitaj nekog Ferkonju kako proci SiS i slicne predmete bez matematike - jako tesko, gotovo nikako. Ovakvi komentari su totalno deplasirani...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 19:07   #116
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako hoces sarafiti kompjuktore, instalirat Windouvze po susjedstvu i biti prvi u Kvejk LAN partiju u susjedstvu, definitivno suvisni predmeti, no za to ti ne treba ni osnovna skola, ako znas citati. Ako planiras samo barem iole ozbiljnije shvatiti nesto mrvicu naprednije iz racunalstva, elektrotehnike i srodnih grana, zaboravi na stav "sto ce meni matematika" i slicne fore.

Jedan od osnovnih teorema informacija i komunikacija se bazira na cistoj matematici. Propusnost kanala? Pogledaj malo kriptosustave i njihovu analizu... Baci oko malo na teoriju skupova i primjene u racunalstvu (Savitchev teorem). Pitaj nekog Ferkonju kako proci SiS i slicne predmete bez matematike - jako tesko, gotovo nikako. Ovakvi komentari su totalno deplasirani...
Sve je to meni kristalno jasno. Možda nisan u svom postu reka točno šta san tija ili sam pak neshvaćen. Uglavnon tija san reć da na početnim godinama, bilo faxa bilo srednje škole su uvijek neki predmeti koji i nisu baš potrebni.
Recimo ja sam u srednjoj tehničkoj u prva 2 razreda imao bilogiju (radili smo manje nego u osnovnoj), kemiju (manje nego u osnovnoj), zem, pov... isto.

Sad recimo iman elektrotehniku i elektroniku, s tim da osnove (a o osnovama se i radi) znam iz tehničke škole šta se tiče elektrotehnike, dok mi je sama elektronika u biti nova stvar, iako i tu ima nekih stvari koji se nastavljaju, nadovezuju i sl.

Uglavnon poanta prvog posta je bila da su na prvoj godinu uglavnom predmeti ne toliko usko vezani za samu struku. A u biti kad pogledaš koliko ideš u dubinu nekih stvari (primjeri: Elektrotehnika - nije me naučila ništa ; Elektornika - naučila me malo toga ) onda se čak usudin reć da su bespotrebni, iako je to malo pretjerana rič.

I ne, neman namjeru šarafit kompove, dosta mi je i moga
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 19:47   #117
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Sve je to meni kristalno jasno. Možda nisan u svom postu reka točno šta san tija ili sam pak neshvaćen. Uglavnon tija san reć da na početnim godinama, bilo faxa bilo srednje škole su uvijek neki predmeti koji i nisu baš potrebni.
Diskutabilno. Ok, mozda su u srednjoj skoli takve stvari ocitije (i ja sam isao u elektrotehnicku srednju skolu), no na faksu su daleko manje primjetne.

Citiraj:
Recimo ja sam u srednjoj tehničkoj u prva 2 razreda imao bilogiju (radili smo manje nego u osnovnoj), kemiju (manje nego u osnovnoj), zem, pov... isto.
OK, ali to je vise stvar opce kulture.

Citiraj:
Sad recimo iman elektrotehniku i elektroniku, s tim da osnove (a o osnovama se i radi) znam iz tehničke škole šta se tiče elektrotehnike, dok mi je sama elektronika u biti nova stvar, iako i tu ima nekih stvari koji se nastavljaju, nadovezuju i sl.
Pale sam na svijetu? Ima ljudi koji ne znaju to od prije i sigurno im je potrebno. Ne kreira se program prema tebi ili prema meni, nego prema vecini.

Citiraj:
Uglavnon poanta prvog posta je bila da su na prvoj godinu uglavnom predmeti ne toliko usko vezani za samu struku. A u biti kad pogledaš koliko ideš u dubinu nekih stvari (primjeri: Elektrotehnika - nije me naučila ništa ; Elektornika - naučila me malo toga ) onda se čak usudin reć da su bespotrebni, iako je to malo pretjerana rič.
Cekaj malo, u koju crnu struku? Pa ti si prva/druga godina, i jos si *daleko* od struke. Eventualno kad diplomiras, moci ces reci da imas neke mrvice od siroke struke. Tek na magisteriju/doktoratu ces imati *cistu* struku i ono i samo ono sto te interesira. No na pocetku moras krenuti globalno, pa tek onda ici u detalje (ili kod nekih falukteta, jos vise u sirinu, poopcavanje i globaliziranje, hmpf, Lebesgue i Stieltjes, 'bem li vam sunce zarko).

Citiraj:
I ne, neman namjeru šarafit kompove, dosta mi je i moga
A onda se nemas sto zaliti...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 19:53   #118
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pale sam na svijetu? Ima ljudi koji ne znaju to od prije i sigurno im je potrebno. Ne kreira se program prema tebi ili prema meni, nego prema vecini.
U pravu si, malo presebično pričam. Možda bi bolja konstrukcija rečenice bila da sam reka da je to meni,...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cekaj malo, u koju crnu struku? Pa ti si prva/druga godina, i jos si *daleko* od struke. Eventualno kad diplomiras, moci ces reci da imas neke mrvice od siroke struke. Tek na magisteriju/doktoratu ces imati *cistu* struku i ono i samo ono sto te interesira. No na pocetku moras krenuti globalno, pa tek onda ici u detalje (ili kod nekih falukteta, jos vise u sirinu, poopcavanje i globaliziranje, hmpf, Lebesgue i Stieltjes, 'bem li vam sunce zarko).
A slušaj, ako fax traje 6 semestara, 3 godine i ako si nakon toga neki k (ba... ili kako se to već nazvali sad. To je onda po meni tvoja struka i vrlo vjerovatno budući posa. E sad koliko ti znanja imaš za taj budući posao je diskutabilno. Je, da nisi ni blizu kraja školovanje, ako želiš naravno ić dalje, al ako ne, to je tvoja struka, makar i na dnu piramide

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
A onda se nemas sto zaliti...
Pa i nije da se žalim
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 13:27   #119
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Za ono sto se trazi kod sysadmina, servisera ili sistem inzinjerca, nijedan faks vas nece toliko poduciti koliko praksa i razni strucni seminari.

Faks je koristan samo kao dodatni red u CV-u. Nakon tih par sekundi, koliko treba da neki boss koji odlucuje o zaposljavanju preleti preko toga i parsira procitane podatke, vise nece biti od koristi. I know, I try (C) Borat.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 12:08   #120
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
@CandyMAN

Ja sam isto zavrsio smjer ko i ti, i sada sam se upisao na tehnicko veleuciliste, smjer racunarstvo.... *** poslije toga znas da ces imati barem donekle dobar posao u vezi racunala...

PS. se jos netko upisao na to veleuciliste ??
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na