Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.09.2007., 21:49   #91
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da ostalu industriju nisam spominjao da se ne ode predaleko od teme...

Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...

@raf
Trebao bi uzimati antihistaminske tablete... Probaj s Flonidanom ili Rinolanom (ista stvar samo druga firma) to obično pomaže uzimaš ga oko mjesec dana prije početka "sezone" ambrozije i tako dugo dok đubre ne prestane s cvatnjom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.09.2007., 22:04   #92
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da ostalu industriju nisam spominjao da se ne ode predaleko od teme...

Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
@raf
Trebao bi uzimati antihistaminske tablete... Probaj s Flonidanom ili Rinolanom (ista stvar samo druga firma) to obično pomaže uzimaš ga oko mjesec dana prije početka "sezone" ambrozije i tako dugo dok đubre ne prestane s cvatnjom...
Pio sam neko vrijeme claritine ili tako nekako. navodno su suzbijale simptome. Prestao prije godinu dvije i isti mi tuki.

inace yedwy slazem se s tobom u vezi ovoga za struku. prosle godine me prof vidio kak pusim i reko da je bolje da prestanem sad jer planiraju uvesti tu zabranu. Inace studiram stomatologiju ako se pitas.
raf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 22:15   #93
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Dobar post je napisao Kristijan.

Sad da idemo nabrajat sve što štetno utjeće na naše zdravlje mogli bi napraviti zna se koliku listu.

Ova rasprava može otići kilometrima u jednom ili drugom smjeru.

Do zabrane pušenja u zatvorenim prostorima će gotovo sigurno doći...

Sad da ne krenemo u smjeru alkohola...tu truješ jedino sebe. Opet druga krajnost je što su u stanju alkoholizirane osobe napraviti...

Možemo tako navoditi primjere do beskonačnosti...puno toga bi se trebalo promijenit, ali dotični zakon jedan je od koraka i treba se provesti.

Za kraj...ko se voli trovat cigaretom nek izvoli, ja nemam apsolutno ništa protiv toga, ali ljudi oko njega nisu dužni trovat se s njim. Cilj zakona je jasan.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Ph03n1x. 27.09.2007. u 22:33.
Ph03n1x je offline  
Staro 27.09.2007., 22:20   #94
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
evo za sve one koji tvrde da više ljudi umre od zagađenja i od alkohola nego od cigareta.

http://www.healthierus.gov/STEPS/sum...es/figure2.gif

evo i malo podataka koliko ljudi umire od pušenja u pojedinim državama

http://www.inforesearchlab.com/smokingdeaths.chtml
samo ću reći da u Indiji umre 2.500 ljudi dnevno od pušenja
__________________

Tuna je offline  
Staro 27.09.2007., 22:28   #95
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,493
NE!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je online  
Staro 27.09.2007., 23:03   #96
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ljudi su oduvijek bili ovce i dalje će bit. Nitko ne govori da pušenje nije štetno ni da ga treba uzimati zdravo za gotovo. Nepristojno je nametati bilo koju svoju naviku drugom, pa tako i pušenje. No ove statističke podatke mi nemojte postat jer nisu vjerodostojni. Potražite statističke podatke starijeg datuma koji govore o smrtnosti kavopija. Onda pogledajte nova revolucionarna otkrića koja pokazuju da kava produljuje život i sprečava razvoj mnogih bolesti. Takvi statistički podaci izvedeni su na temelju osobnih uvjerenja i teoretskih pretpostavki. Tko to može sa sigurnošću reći da je uzrok smrti osobe posljedica pušenja. Iste efekte u organizmu izazivaju mnogobrojne druge stvari poput svakodnevnog posla varioca, bravara, strojara itd. Začepljenje arterija koje vodi do zastoja ili udara nastaje zbog milijun uzroka. No zna se dijagnoza. Pušenje, alkohol, masna hrana ili stres. Što se drugo danas uopće dijagnosticira? Zašto i bi kad danas svatko ima porok koji vodi do smrti.
Pitajte Makarina jel bi danas zapalio cigaretu? Pitajte njega što misli o statističkim podacima operacije slijepog crijeva.
Pogledajte istraživanja o utjecaju nebalansirane prehrane na organizam.
O utjecaju jabuke na zdravlje čovjeka. A i o utjecaju kokica sa maslacem na vaša pluća. Što god Vi mislili, ja poznajem alkića Iveka koji pije ko smuk već 60 godina i dalje sigurno tetura cestom. Poznajem dedu sa 90 godina koji je počeo pušiti sa 9 godina, duhan zamotan u novinski papir (olovo), i dan danas se ujutro budi u 7 i penje na orah sjeć grane. No znam i mlade ljude koji nikad nisu zapalili cigaretu a umiru od raka pluća, ljude koji ne piju alkohol a propada im jetra...
Znam i to da je jedan život a da u mojem nema mjesta za statističke podatke. Nikakve.
Kristijan_7 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:04   #97
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Osim toga pogledaj link koji daješ. Statistički podaci koji pogoduju prodaji knjige. Sigurno su vjerodostojni u zadnju decimalu.
Kristijan_7 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:21   #98
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...
Pa može biti i potpuna zabrana ... još bolje, manje se ljudi bude trovalo ali mislim da se takvom odlukom večina pušaća još bolje nebi složila ili je možda suprotno

ovo s klincima i tvojim pravima ... kolko znam i ti možeš pušiti cigarete u parkiću ak hoćeš ..... a i klinci sigurno ne piju alkohol u javnosti pa to ne možeš uspoređivati .... a također ni ne piju u bircevima ... pa znači da sa bircom nije ista stvar ko s parkićem...
a opet mnogi klinci su i počeli pušiti po takvim parkićima ... pa je onda tu opet pitanje od kud im i cigarete i alkohol budući da se isti nesmiju prodavati osobama mlađim od 18.. itd.

Uglavnom ko hoće pušiti nek puši .. njegovo pravo na izbor.... ali u potpunosti podržavam da se zabrani pušenje u zatvorenim prostorima.


I da spomenem ovo kaj je Kristijan rekel ...
zna da su cigarete štetne .. vidjel je razliku na sebi kad puši i kad ne puši ..
i onda je rekel da može prestati pušiti kad god hoće ..

e pa onda ti sigurno nije nikakav problem prestati pušiti na tih sat, dva, pet ili kolko već dok budeš u kafiću di je zabranjeno pušenje .. jel tak??
Quick22 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:30   #99
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@raf...htio bi se samo nadovezati na shemu s "cigareta mi je pomogla". Inače sam asmatičar te sam veči dio svog života proveo s pumpicama u đepovima i raznim tabletama. Nekoliko godina svako jutro prije škole u klajčevu bolnicu na injekciju.

Dolaskom u osmi osnovne jednostavno sam "pukao" te sam počeo pušiti. Alergija i astma se tada naglo povlače. Postoje razna istraživanja koja pokazuju da cigareta pomaže ljudima s astmom. Ništa od toga nije 100% dokazano ali evo ja sam očigledno primjer...evo i raf je primjer..i kolega s posla je primjer. Svi simptomi se nisu povukli i dalje se nekad zna javiti bronhitis te me počne hebati astma ali to je neznatno.."udahnem" onu jednu pumpicu i sve je 5 sljedečih kolko god dok me bronhitis ne ubije. Pušio bi ja i tada ali nemrem...gadi mi se pljuga kada sam prehlađen.

@Lud76..sorry ak sam pretjerao...ali poanta je u tome da postoje puno gore stvari od "pasivnog pušenja" a ljudi se na to ne obaziru.

@yedwy..te tablete kaj preporučuješ su prokleti otrov. mogu ruku pod ruku s cigaretama. na početku su nas pucali histazolom kojeg tri godine kasnije povlače jer su zamjetili da jako jako jako uništava krvožilni sustav


ljudi vi ko da mislite ako se zabrani pušenje da će te svi biti 1000X zdraviji? dajte malo pogledajte di žvite? dajte pogledajte kaj jedete, pijete, udišete? dajte pogledajte s kakavim vas sve sranjima doslovno bombardiraju. jeste li možda nervozni po cjele dane?

i mislite i dalje da će zabrana pušenja riješiti sve vaše zdravstvene probleme?
Hamm je online  
Staro 27.09.2007., 23:31   #100
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
@ Quick

Pa da, mislio sam da sam bio jasan. Nije mi problem suzdržati se, osim kad me neko rasp.zdi. I inače ne pušim u restoranu, radi pristojnosti. No mislim da je tema problematična po nekom drugom pitanju. Ovaj komentar o alkoholu neću ni komentirat. Parkići? Djeca? Pa u kojem ti kvartu živiš? Ispred svakog tobbaca, u bircevima piju više nego odrasli. Ne kužim....

I molba ako će ovo čitati netko od nadležnih organa: Zabranite meni pušenje, no nikako mojoj dragoj,o ne.
Kristijan_7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 23:48   #101
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ljudi vi ko da mislite ako se zabrani pušenje da će te svi biti 1000X zdraviji?
Hebe mi se za zdravlje, alkohol, bolesti, nezdravu hranu, droge, prometne nesrece, teroriste, ispusne plinove i sve drugo.
Ne zelim da me neko maltretira dimom isto kao sto ja ne maltretiram nikoga u restoranu, cekaonici, tramvajskoj stanici, igralistu, tramvaju (da,da i toga ima)...
Sta radis sa svojim tijelom tvoja stvar isto kao sto je moja stvar sta ja radim sa svojim tijelom.
Hebemu misa ljudi niste glupi, nije mi jasno zasto treba crtati neke stvari.
morph je offline  
Staro 27.09.2007., 23:49   #102
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
@ Quick

Pa da, mislio sam da sam bio jasan. Nije mi problem suzdržati se, osim kad me neko rasp.zdi. I inače ne pušim u restoranu, radi pristojnosti. No mislim da je tema problematična po nekom drugom pitanju. Ovaj komentar o alkoholu neću ni komentirat. Parkići? Djeca? Pa u kojem ti kvartu živiš? Ispred svakog tobbaca, u bircevima piju više nego odrasli. Ne kužim....

I molba ako će ovo čitati netko od nadležnih organa: Zabranite meni pušenje, no nikako mojoj dragoj,o ne.
samo sam komentiral ono kaj je napisal yedwy ... ak mogu klinci od 12 godina piti u parkiću da onda i on smije pušiti

i daj mi molim te reci gdje si to vidjel klince od 12 (dvanaest) godina da piju po bircevima ??

edit:
i baš zbog tog razloga zbog kojeg ti ne pušiš u restoranu bi tak trebalo biti u svim javnim objektima .... ali nije pa bi trebalo zabraniti tam pušenje

I ja inače živim u zagorju tak da zaboravi kvartove
Quick22 je offline  
Staro 28.09.2007., 00:46   #103
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
i mislite i dalje da će zabrana pušenja riješiti sve vaše zdravstvene probleme?
Ne, ne mislimo. Znam samo da neću biti prisiljen udisati nečiji dim dok sam u nekom zatvorenom prostoru...uostalom morph je sve rekao

Citiraj:
Autor morph
Ne zelim da me neko maltretira dimom isto kao sto ja ne maltretiram nikoga u restoranu, cekaonici, tramvajskoj stanici, igralistu, tramvaju (da,da i toga ima)...
Sta radis sa svojim tijelom tvoja stvar isto kao sto je moja stvar sta ja radim sa svojim tijelom.
__________________

Ph03n1x je offline  
Staro 28.09.2007., 01:36   #104
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@raf...htio bi se samo nadovezati na shemu s "cigareta mi je pomogla". Inače sam asmatičar te sam veči dio svog života proveo s pumpicama u đepovima i raznim tabletama. Nekoliko godina svako jutro prije škole u klajčevu bolnicu na injekciju.

Dolaskom u osmi osnovne jednostavno sam "pukao" te sam počeo pušiti. Alergija i astma se tada naglo povlače. Postoje razna istraživanja koja pokazuju da cigareta pomaže ljudima s astmom. Ništa od toga nije 100% dokazano ali evo ja sam očigledno primjer...evo i raf je primjer..i kolega s posla je primjer. Svi simptomi se nisu povukli i dalje se nekad zna javiti bronhitis te me počne hebati astma ali to je neznatno.."udahnem" onu jednu pumpicu i sve je 5 sljedečih kolko god dok me bronhitis ne ubije. Pušio bi ja i tada ali nemrem...gadi mi se pljuga kada sam prehlađen.
a ja mislio da ce me sada razapet jer sam rekao da mi je bolji, "zdraviji" zivot od kad pusim.
Imao sam i ja bronhitis prosle godine, i nakon sto sam isao na salatu, poslije onih šloserovih stuba nisam mogao prestati kasljati. I ja zapalim a frendovi me gledaju i kazu koji sam ja debil da s takvim kasljem idem pusiti. I ono nakon manje od minute prestanem kasljati. Pa su se svi cudili.

Dakle ja pusim iz zdravstvenih razloga i zahtjevam da mogu pusiti u bilo kojem zatvorem prostoru, ukljucujuci i fakultete. ovo je sala, nemojte me odmah razapet
raf je offline  
Staro 28.09.2007., 03:50   #105
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
nepušači

da vam dođe neki komad u minici,dekolteu ,visoka peta i sl i da puši ko turčin i gore i dole, brzo bi vi pokleli i propušili skupa s njom.taj tren bi vaša opredjeljenja i stavovi isparili kao dim od cigarte. još bi se i hvalli kako mala dobro i puno puši. zato molim vas, lako je nama tu uglavnom muškima prigovarati, dali bi vi da vam svugdje puši čak tamo gdje i spavate.

molim ženski rod ako naiđe da ovo shvati kao šalu a moj broj moba je 091...


__________________



dugixy1 je offline  
Staro 28.09.2007., 07:52   #106
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Hamm
Nisu baš tako opake, ima razlike između novih i starih antihistaminika, ali nastranu to poanta je da se one nesimju uzimati cjelo vrijeme ali ne zbog krvožilnog rizika nego imaju neke druge nuspojave na duge pruge, ali da sed ne ulazimo u to... Ako su te jedne i stvarno imale neki krvožilni problem (nije mi taj ljek poznat moram priznati, mora da je maknut) onda je to bio problem tog konkretnog, isto kao što imaš antibiotike koji su smrtonosni (koriste se kao kemoterapija npr) i one koji su (skoro) bezopasni a iz iste su grupe inače, ali ako nemaš simproma onda ih netreba niti trošiti, ali apsolutno se nesmije neprekidno trošiti kortikosteroide, oni su samo za gašenje požara, nebi smjelo preko 6mj s njima se ić ber ne kontinuirano...

@Tuna
Te "statistike" su idiotarije... Da ti vidiš za kakve sve gluposti se optužuje pušenje, pa čak i u stručnim knjigama svi bi vjerojatno odavno morali biti mrtvi... U to ulaze rak gušterače npr, ja sam vidio na kirurgiji (nasreću) samo par slučajeva ali nijedan nije bio povezan s tim, probjreneno, a to je i inače dosta rijetka bolest u populaciji... tako da uoće ne ulazimo u ostale...

@morph
Na otvorenom to što osjetič miris dima ti neće naškoditi pretjerano, svakako ne u usporedbi sa već nabrojanim gore, a u zatvorenom, pa u restoranima, birtijama i javnim ustanovama je odavno zabranjeno pušenje tj postoje odjeli za pučače u birtijama i nepučače, ako je to slabo rješenu u pojedinoj birtiji nemoj u nju zalazit ili ih prijavi inspekciji... Mislim ako nemogu pušiti uz kavu i pivu vani onda mogu (kako rekoh) i potpuno zabraniti jer ja doma uopće ne zapalim (najčešće) u toku dana niti jednu pljugu, jednostavno imam drugog posla kad sam doma i ne stignem sjest i zapalit a i niej gušt tolko... Ali piva s ekipom bez pljuga nebito bilo to...

@Quick
Daj molim te u kojem ti svjetu živiš? Ja prolazim oko 8-9 po zg i u svakoj malo mračnijoj ulici klinke i klinci iz osnovne natežu one male konjake i puše pljuge, nemaju više od 13-14g sigurno, a ja znam procjenit kolko je neko star prilično dobro... A to da se u bircevima ne toči mlađima od 18? ma nemoj bit smješan, ajde možda (samo možda) baš i nebi nekom od 12 ali od 14-15 bez problema ako mi ne vjeruješ lako ti dokažem, povedemo moju sestričnu od 15g (i ne ne izgleda koda ima 21) i da vidimo kolko će joj bit teško dobit npr juice votku u bircevima u ZG... Uostalom već su radili slične stvari i drugi pa se zna kako je ispalo...

Kao epilog - ili neka zabrane duhan potpuno i onda ću se ja toga pridržavati, kao što se (uglavnom) pridržavam i ostalih zakona ili neka nas više ostave na miru, država bi htjela da ispadne kako se ona "bori" protiv "zla pušanja" ali nebi se htjela odreći ljepe svote koja godišnje sjeda od duhanske industrije, tako dugo dok je takvo licemjerje na snazi nemaju mi što govoriti o nekim principima...
Što se mene tiče mogu i birceve posebno za pušače i posebno za nepušače otvorit, meni je svejedno ali nisam siguran kolo će ovi potonji bit posjećeni...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.09.2007., 08:11   #107
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 188
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
nepušači

da vam dođe neki komad u minici,dekolteu ,visoka peta i sl i da puši ko turčin i gore i dole, brzo bi vi pokleli i propušili skupa s njom.taj tren bi vaša opredjeljenja i stavovi isparili kao dim od cigarte. još bi se i hvalli kako mala dobro i puno puši. zato molim vas, lako je nama tu uglavnom muškima prigovarati, dali bi vi da vam svugdje puši čak tamo gdje i spavate.

molim ženski rod ako naiđe da ovo shvati kao šalu a moj broj moba je 091...


naravno da nebi promjenio svoje mišljenje,imao takvu i napucao ju baš zbog toga jer i nije nešto super ljubiti pepeljaru svaki dan...zapravo odvratno je..
G.ost je offline  
Staro 28.09.2007., 08:50   #108
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Hebe mi se za zdravlje, alkohol, bolesti, nezdravu hranu, droge, prometne nesrece, teroriste, ispusne plinove i sve drugo.
Ne zelim da me neko maltretira dimom isto kao sto ja ne maltretiram nikoga u restoranu, cekaonici, tramvajskoj stanici, igralistu, tramvaju (da,da i toga ima)...
Sta radis sa svojim tijelom tvoja stvar isto kao sto je moja stvar sta ja radim sa svojim tijelom.
Hebemu misa ljudi niste glupi, nije mi jasno zasto treba crtati neke stvari.

ma gle sve je jasno ali zašto toliko vrištite na pušače kada vas vozači 10x više uništavaju? ima hrpa drugih stvari koje vas ubijaju..hebe se vama za to ali opet prije će vas ubiti nešto drugo nego "pasivno pušenje"...isto tako..kaj ste vi tak zabrinuti oko pasivnog pušenja..pa niste cijeli dan po bircevima? valjda?

udarate na manje zlo dok vas veće i dalje nesmetano uništava

@yedwy...da ne smiju se takovi ljekovi uzimati stalno ali je problem kada ih ne uzimaš počneš se gušiti
Hamm je online  
Staro 28.09.2007., 09:23   #109
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da to je problem ali antihistaminici su prije svega za one koji imaju sezonsku alergiju tipa Ambrozija, pelud breza i sl... Nažalost za one koji su alergični na spr grinje ili prašinu to je nezgodnije malo...
Ja sam na grinje alergičan pa znam kako je to, i da ako ih ne uzimam plačem se ko beba i šmrc šmrc...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.09.2007., 10:01   #110
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,762
Citiraj:
Autor G.ost Pregled postova
naravno da nebi promjenio svoje mišljenje,imao takvu i napucao ju baš zbog toga jer i nije nešto super ljubiti pepeljaru svaki dan...zapravo odvratno je..

slažem se,vani ne treba zbranit,ali unutra da,dosta je bilo smrdljive robe od dima nakon izlaska,ima muških koji misle i velikom glavom a ne samo malom.
demetrius je offline  
Staro 28.09.2007., 10:05   #111
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
DA.

I ja bi nabio porez na cigarete, cigare i duhan od 1000%.
Iako sam potrošač duhana. Ali bar bi tako prestao pušiti jer nemam love...

Žrtve tj. broj žrtava od cigareta je manji nego žrtava od alkohola.
Nabio bi ja i porez na alkohol u istoj vrijednosti - cijeli svoj život sam svjedok "alkoholnih" žrtava - prvo u obitelji, onda na radnom mjestu i na kraju na štratištima prometa - iako u večem broju vozači, ni pješaci nisu ništa bolji (ima i biciklista)...

Jedna mala informacija još iz doba DM-a (prije uvođenja Eura) - država je (mislim godišnje) ubirala 60 milijuna maraka od nameta na cigarete...... zamislite koliko je to danas...

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
...Ovisnost:cigareta je u prednosti po broju ovisnika
Zdravstvene posljedice: mislim da je puno veci broj oboljenja od cigareta nego od alokohola (trebalo bi provjeriti)
Smradefinitivno cigareta
Uzrok smrti: kao i pod zdravstvene posljedice...
Ne bih se složio sa tobom - poznato je da nikotin razvija ovisnost jaču od heroina, ali ni alkohol nije daleko....
A broj oboljenja... razmisli malo na što sve utječe alkohol.....

Ni o jednoj stvari se ne može razgovarati crno/bijelo.
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline  
Staro 28.09.2007., 10:23   #112
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nije baš sasvim točno vidiš ispravna fraza bi bila - Nikotin može u pojedinca razviti ovisnost jednako jaku ili jaču od heroinske... Jer postoji ti više stvari i svjet (kako si i sam primjetio) nije crno-bijel... Za početak postoji razlika između navike i ovisnosti a onda kod ovisnosti postoje psihološka, metaboličko-psihološka tj kombinirana...

Svako opojno sredstvo ima svoj vlastiti profil ali recimo da alkohol i nikotim mogu razviti i samo psihološku i metaboličku ovisnost, nemože se reći da kod svakog izazivaju metaboličku jer to nije istina ma što neki propagatori po TVu (a mislim da ova tvoja rečenica od samo jednog u nas može doći i taj dosta po Tvu provodi vremena i to daleko više nego u ordinaciji di bi trebao, pa bi onda možda i znao razliku) govorili o tome...

Reko što se mene tiče mogu se napraviti odvojeni bircevi za pušače i nepušače i sve ali apsolutna zabrana je smješna jer po tome ja nesmijem niti u svom stanu pušiti jer je to zatvoreni prostor što je smješno jer ko je tu država da meni brani što ću ja raditi u svoja 4 zida sa sobom...? AKo ne ugrožavam druge izravno onda se to njih ne tiče, možda volim da mi cura gasi ćikove po splolovilu i koga to treba biti briga? Ukratko ili potpuna zabrana ili enk se okane toga jer ovo su gluposti... Koga tu išta od ičega štiti, npr ako ja pušim na terasi pred kafićem jel to onda dozvoljeno? i ako ti dim uđe kroz prozor kaj onda? ili ako ćemo na svim javnim mjestima i u zatvorenim prostorima zabraniti onda je to opća zabrana jer sve je ili javno mjesto ili zatvoreni prostor, osim ako ne misle da idemo pušit u šumu, ali čekaj tu nesmijemo radi šumskih požara... La la...

Recimo ja imam naviku pušenja i naviku pijenja alkohola jer to radim više amnje redovito dakle npr svaka dva-tri tjedna s ekipom odem suknuti par rundi i time imam naviku ili popušim dnevno (uz kavu najčešće) recimo 5-10 cigareta, rijetko kad više jedino ako je neka fešta dakle recimo 1/4 do 1/2 kutije dnevno... Dakle i tu - imam naviku...
Ali recimo poluvrijeme nastupa krize kod nikotinskog metaboličkog ovisnika ti je oko 3-6 minuta dakle on nakon 6 minuta ima potrebu da zapali jer postoji potreba organizma za sredstvom ovisnosti... To su ti oni lančani pušači koji gase jednu i pale drugu... Isto tako imaš recimo tradicijske navike (ljudi s mora će znat) da se uz ručak mora čaša dobrog vina popit, da je ispuste njima će to falit taj dan iako nisu alkoholičari i neće imati delirijum tremens jer ga nisu popili... Tako da nije sve kako se čini... A ja ti pušim sad će bit već 9 godina i pušio sam nekad čak i više i to jačih cigareta nego kaj ih sad pušim i opet se to tako ustabililo, ne razvija svako jednaku ovisnost i zato bolje da se oko toga ne raspravljamo...

Ako ćemo ić štiti populaciju nek duhan skroz zabrane ali onda oću da se zabrane i auti sa unutarnjim izgaranjem jer ja osobno smatram da su oni veći problem, i to znam zašto to smatram a ja ti na faklultetu surađujem u laboratoriju za eksperimentalnu farmakologiju i radim pokuse i radove iz toksikologije organskih spojeva pa mi možeš vjerovat da znam ponešo o tome kako to djeluje...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 28.09.2007. u 10:35.
yedwy je offline  
Staro 28.09.2007., 10:49   #113
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Nabijanjem poreza cvate crno tržište ne razmišljate pravilno.

Stvar je u prevenciji. Zabranama teško nešto postignemo . Akop će netko uzeti kao primjer 0,0 promila alkohola u krvi može onda samo baciti oko na "statistiku" mrtvih na cestama. Stanje se nije promijenilo.

Isto tako bi stavio određenu sumnju na razna istraživanja.

Svaki dan možete pročitati "šokantna" istraživanja.

Svima su nam govorili da je zdravo popiti dva deci crnog (kvalitetnog) vina poslije papice. Prije dva tjedna je izašlo istraživanje da je to kancerogeno.
Prije mjesec dana su rekli da je roštilj kancoregen.

REKO WTF:..a kaj je onda zdravo.

1. zrak je zagađen
2. voda je prljava
3. sunce je štetno
4. voce i povrce je puno pesticida
5. meso je puno masnoce i razih hormona

mislim da je najbolje da odem po pušku na tavan i završim priču
Hamm je online  
Staro 28.09.2007., 11:05   #114
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Tako je Hamm...

Inače moj princip je - samo jednom se živi i kaj god mi je gušt i da si ga mogu priuštit, zakaj nebi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.09.2007., 11:19   #115
Wind_Wisper
Killer
Moj komp
 
Wind_Wisper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Irland
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
REKO WTF:..a kaj je onda zdravo.

1. zrak je zagađen
2. voda je prljava
3. sunce je štetno
4. voce i povrce je puno pesticida
5. meso je puno masnoce i razih hormona

mislim da je najbolje da odem po pušku na tavan i završim priču
Tu ne grijesis puno od istine, ali ne slazem se s tombom u vezi kako velis drugim porocima ljudi!

Ja vjezbam 3 puta na tjedan po dvije cuke, izbjegavam masno i pokusavam uravnotezeno pojesti svaki obrok, ne veceram, nepusim, nepijem, nedrogiram se, odrekao sam se kave, smrsavio sa 110 na 85 kila i poceo bildat misice i prije nego me pitas ne pijem nikakve napitke i nikakvu kemiju, ne volim piti nikakve atibijotike i sl sranja!
Na posao idem bicom i treba mi 30-45 min. sto mi je jutarnja vjezba
Zato vjerujem da se covjek moze promijeniti i nije svatko da ne pokusava se pripaziti sranja koja proizvodimo
I zato ne volim da netko zapali pokraj mene jer taj isti srot koji on proizvodi ja moram trpiti umjesto da mu ju nabijem kroz gubec u zeludac
__________________
Live long and prosper!!!
Wind_Wisper je offline  
Staro 28.09.2007., 11:22   #116
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 188
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Tako je Hamm...

Inače moj princip je - samo jednom se živi i kaj god mi je gušt i da si ga mogu priuštit, zakaj nebi...
tako je..samo se jedanput živi i ja želim za to vrijeme disat zrak bez duhanskog dima..a ko želi disat duhanski dim taj nek to radi tak da ne smeta onima koji ga ne žele disat...
G.ost je offline  
Staro 28.09.2007., 11:29   #117
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
2. voda je prljava
Netočno:

http://www.niktitanik.com/karikature...al/24/test.jpg

http://www.niktitanik.com/karikature...al/25/1549.jpg



@yedwy - nisam išao u dublju analizu pazači na zareze i navodnike, surfajuči po wikici...
Ja si povremeno volim popit pivce ili dobro vino ali to ne znači ništa u odnosu na one koji pod utjecajem alkohola tuku djecu i žene, siluju sve redom od maloljetnica do žena, pljačkaju, ubijaju... pričam o bagri alkoholičarskoj

Iako to rade i drugi - i narkomani i "normalni" i pušači i nepušači i biciklisti i.... ja samo skrečem pozornost na problem alkoholizma.
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline  
Staro 28.09.2007., 11:38   #118
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 945
Citiraj:
Autor G.ost Pregled postova
tako je..samo se jedanput živi i ja želim za to vrijeme disat zrak bez duhanskog dima..a ko želi disat duhanski dim taj nek to radi tak da ne smeta onima koji ga ne žele disat...
cuj ako ti smeta kad u blizini tebe netko pusi onda se makni i gotovo ......a ako ti frendovi puse pred tobom onda nađi druge ....... imas miljun i 1 kafic ako ti u jednom ne pase ides u drugi .....a sumjnam da ti na otvorenom to bas tako jako smeta
xPsycho je offline  
Staro 28.09.2007., 11:44   #119
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ma gle sve je jasno ali zašto toliko vrištite na pušače kada vas vozači 10x više uništavaju? ima hrpa drugih stvari koje vas ubijaju..hebe se vama za to ali opet prije će vas ubiti nešto drugo nego "pasivno pušenje"...isto tako..kaj ste vi tak zabrinuti oko pasivnog pušenja..pa niste cijeli dan po bircevima? valjda?

udarate na manje zlo dok vas veće i dalje nesmetano uništava
Ovo da nepusaci vriste nije istina (osim mozda u ovom topicu ). Ja se ne sjecam kad sam cuo da je netko nekoga zamolio da ugasi pljugu. Najnormalnije je da se pusi svuda, za stolom za kojim se jede jako rijetko sam cuo da netko pita smije li zapaliti. Nepusaci se priviknu na takvo stanje, pa sute.

Nije mi jasno zasto uporno skrecete temu na neke desete stvari. Tema je pusenje, a ne druge stetne tvari. Dalje, meni osobno vise smeta dim cigarete zbog smrada i zbog toga jer mi uzima cisti zrak ( ne disem kako bi trebao) nego zbog zdravlja. Isto tako mogu se pomiriti sa odlaskom u recimo zadimljeni birc/klub 2 put tjedno, ali nekad se poklopi da di god da dodjes naletis na dim cigarete.


Citiraj:
Ne bih se složio sa tobom - poznato je da nikotin razvija ovisnost jaču od heroina, ali ni alkohol nije daleko....
A broj oboljenja... razmisli malo na što sve utječe alkohol.....
Evo podaci za UK
Citiraj:
Tobacco smoking is the greatest single cause of avoidable illness and premature death in the UK. Every year around 120,000 smokers die as a result of their smoking - that's about 330 people every day.
Deaths from smoking

Deaths caused by smoking are five times higher than the 22,833 deaths in the UK during 2002 arising from:

* traffic accidents (3,439);
* poisoning and overdose (881);
* alcoholic liver disease (5,121);
* other accidental deaths (8,579);
* murder and manslaughter (513);
* suicide (4,066);
* and HIV infection (234).


World-wide, almost 5 million people die prematurely each year as a result of smoking. Based on current trends, this will rise to 10 million within 20 years. (Figures from The World Health Report 2003.)
Nikad necu shvatiti zasto ljudi pocinju pusiti, to mi je nekako puno besmislenije od alkohola ili droge
morph je offline  
Staro 28.09.2007., 12:06   #120
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
...Nikad necu shvatiti zasto ljudi pocinju pusiti, to mi je nekako puno besmislenije od alkohola ili droge
Ja sam počeo kao klinac u sedmom osnovne - svi su pušili pa sam i ja - to nam je bila neka fora - osim toga doma mi je stara pušila - 1981 se nije naveliko pisalo o štetnosti pušenja i nisu padale zabrane.

Duhanska industrija je cvijetala.....
U međuvremenu su skužili da bu sranja pa su pare uložili u druge industrije - prehrambenu, financije, turizam, itd...

A ja sam do sada zdimio gegncirka 75.600,00 EURA
( 27 GODINA x 2 KUTIJE DNEVNO X 14,00 KUNA - dobro cijena se mijenjala ali to je tu negdje s obzirom na standard a znao sam ja i 3/4 kutije spljugat )




Kak bi mi sad dobro došla ta lova
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na