Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2014., 23:08   #1021
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
sori sto quotam,ali reci celer koji ima visok udio secera reci da pojede nego integralni ili razeni kruh je ono savjet...

Objasni sto je pogresno u tom savjetu. Uzmi u obzir da je savjet nekome to ne zna puno (nista) o prehrani
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 23:13   #1022
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
sori sto quotam,ali reci celer koji ima visok udio secera reci da pojede nego integralni ili razeni kruh je ono savjet...
i uglijkohidrati nisu neprijatelj i da taj glikemijski indeks proucavajuci nije bas dobar i pouzdan kao neko ravnanje koliko ti inzulin i secer skace...
Mene vise brine inzulinski indeks nego glikemijski indeks...

Mislim za pocetnike koji hoce mrsaviti at the end of day je bitan kcal deficit.
Nece se udebljati ako pojede 50g ugljikohidrata vise,zasto svi tjeraju te low carb spike,to valjda Sandi Imerovic stil bez uvrede :P

I nikako nemojte masti smanjiti na nulu kao neki pametnjakovici.

@Empress imas proteinske cokoladice za kupiti,mozes si smiksati smoothie od whey proteina i raznoraznog voća,mozes opet za gablec si posni sir ponijeti sa orasima da pojedes,mozes si ponijeti posni sir i pureca delux i pecivo integralno,mozes si sladoled sa posnim,sumskim vocem napraviti

Poslije treninga popijes whey ( znaci proteine ) sa dekstrozom ( najjednostavnije DM grozdjani secer ) i zadnji obrok pojedes 250gr posnog sira i orase/maslinovo ulje/kikiriki ( nesto od toga ).

Ujutro pojedes zobene sa niskomasnim mlijekom,bananu ili neko voce i popijes multivitamine.

Sve se da iskombinirati.
E to, detaljan post. Tenks. Mislim, nisam na nikakvoj dijeti sad il nekaj, samo ne znam kaj bih jela nakon vježbanja pa me to sam zanimalo i za te proteine. Hvala svima.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2014., 23:23   #1023
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
Objasni sto je pogresno u tom savjetu. Uzmi u obzir da je savjet nekome to ne zna puno (nista) o prehrani
Kolegi prije toga bez uvrede,samo raspravljamo.
Nema nista lose,ali opcenito u kontekstu zdrave prehrane se govori da je celer zdrav,mozda je radi udjela vitamina/minerala i svega,ali eto sadrzi secere,radije pojesti celer nego jagode ili jabuku,a isto sadrze secere.

Zbog cega je celer onda zdravije pojesti nego jabuku navecer iako oboje sadrze secere ?

Ako se uzme u obzir,to je onda pogresno buniti.

@TheEmpress Preporuka dodi ovdje i proucavaj clanke,eventualno se registriraj i pitaj sto te zanima.
Mislim ja sam isto neznalica i pocetnike u tome svemu.

http://www.building-body.com/forum/forum.php

( valjda modovima ne smeta,ne reklamiram vec dobronamjerno preporucujem ).
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:01   #1024
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Kolegi prije toga bez uvrede,samo raspravljamo.
Nema nista lose,ali opcenito u kontekstu zdrave prehrane se govori da je celer zdrav,mozda je radi udjela vitamina/minerala i svega,ali eto sadrzi secere,radije pojesti celer nego jagode ili jabuku,a isto sadrze secere.

Zbog cega je celer onda zdravije pojesti nego jabuku navecer iako oboje sadrze secere ?

Ako se uzme u obzir,to je onda pogresno buniti.
Zdrav je kao i voce, naveo si primjer kakav mu je to savjet celer vs integralni kruh. Secer je nevazan u prici nego su druge 2 stvari:

1. Int kruh ima samo nesto b6vit dok je celer bogat vitaminima i ona najjvaznija ~300kcal vs 16kcal(!) na 100 grama

2. Jedno je davati savjet pocetniku a drugo nekome s vise znanja. Bavim se teretanom (kao hobijem) vec nekih 7 godina i imao sam par klijenata (uglavnom prijatelji i rodbina, imam bolji izvor prihoda pa me ne zanima taj posao) i postoje 2 vrste ljudi-jednu zanima sve zasto i kako funkcionira a druga ne zeli nista znati nego sve da napises a oni da iskljuce mozak. Kad dajes savjete ljudima koji ne znaju sta je kcal niti zele vagati/racunati/razmisljati previse oko toga onda su to uglavnom generalne smjernice tipa:

-masti izbjegavati nego ih unositi planski kroz masl ulje u salati/jaja/nuts
-gledati da je u svakom obroku ide protein+nesto, ne samo da je gradivni materijal nego protein zasiti vise od drugih stvari
-nastojati zamijeniti bilo koji izvor uh s povrcem i vocem(ograniciti broj vocki dnevno), ok je imati rizu/kruh/tjesteninu za rucak

Necu takvoj osobi reci slusaj kalorija je kalorija, slobodno pojedi sladoled ako ces ostati u zacrtanom kalorijskom iznosu i ako ces pojesti zadovoljavajuci iznos micro i macrosa iz drugih stvari.


Nije stvar u low carb nego ako si na niskom kcal unosu, masti su na nekih 50 min, proteini visoko, sto ti ostaje rezati da smanjis kcal?

Ne bih nekome na kcal minusu preporucio dekstrozu iza treninga(mozda niti onim koji su na masi gledajuci posljednja istrazivanjaa)+empress i ne ide u teretanu. Velika je razlika u sitosti ako uneses tu hranu kao krutu i kao tecnost

p.s. taj forum je uzas i pun je dogmi koje su odbacene u fitness svijetu prije 20 godina
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:18   #1025
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
Zdrav je kao i voce, naveo si primjer kakav mu je to savjet celer vs integralni kruh. Secer je nevazan u prici nego su druge 2 stvari:

1. Int kruh ima samo nesto b6vit dok je celer bogat vitaminima i ona najjvaznija ~300kcal vs 16kcal(!) na 100 grama

2. Jedno je davati savjet pocetniku a drugo nekome s vise znanja. Bavim se teretanom (kao hobijem) vec nekih 7 godina i imao sam par klijenata (uglavnom prijatelji i rodbina, imam bolji izvor prihoda pa me ne zanima taj posao) i postoje 2 vrste ljudi-jednu zanima sve zasto i kako funkcionira a druga ne zeli nista znati nego sve da napises a oni da iskljuce mozak. Kad dajes savjete ljudima koji ne znaju sta je kcal niti zele vagati/racunati/razmisljati previse oko toga onda su to uglavnom generalne smjernice tipa:

-masti izbjegavati nego ih unositi planski kroz masl ulje u salati/jaja/nuts
-gledati da je u svakom obroku ide protein+nesto, ne samo da je gradivni materijal nego protein zasiti vise od drugih stvari
-nastojati zamijeniti bilo koji izvor uh s povrcem i vocem(ograniciti broj vocki dnevno), ok je imati rizu/kruh/tjesteninu za rucak

Necu takvoj osobi reci slusaj kalorija je kalorija, slobodno pojedi sladoled ako ces ostati u zacrtanom kalorijskom iznosu i ako ces pojesti zadovoljavajuci iznos micro i macrosa iz drugih stvari.


Nije stvar u low carb nego ako si na niskom kcal unosu, masti su na nekih 50 min, proteini visoko, sto ti ostaje rezati da smanjis kcal?

Ne bih nekome na kcal minusu preporucio dekstrozu iza treninga(mozda niti onim koji su na masi gledajuci posljednja istrazivanjaa)+empress i ne ide u teretanu. Velika je razlika u sitosti ako uneses tu hranu kao krutu i kao tecnost

p.s. taj forum je uzas i pun je dogmi koje su odbacene u fitness svijetu prije 20 godina
Onda se nadam da znas kako je pocetniku krenuti sa bijelog kruha,pive,sladoleda,slatkisa,kobasica,pomfrija,pohanoga,hamburgera i raznoraznih mesnih preradevina na piletinu,rizu,posni sir,ribu itd.

Mozda ce se drzati tjedan dana i onda efekt jbg ne da mi se to,ne mogu i lijepo 5 cokolada zaredati,hamburgera itd.

Necu reci niti preporuciti pojesti sladoled je oke,eto ja stosta junka pojedem i opet pogadjam kcal deficit i makrose za taj dan.
Ne govorim o cokoladi,o kg sladoleda vec redu cokolade ili jednoj kugli sladoleda dnevno i to svaki drugi dan.

Opcenito se preporucuje 1 : 2 omjer ( znaci 30gr wheya : 60 gr dekstroza ) ja osobno unosim oko 10gr,u zadnje vrijeme ne jer definitivno necu se trpati sa 60gr secera.
I sam whey je koliko citam dize inzulin radi raznih aminokiselina koje se razgradjuju u glukozu.

Nisam skuzio,da onda nema potrebe za dekstrozom.

Opet ja sam za racunanje kalorija,kad pogledas maslinovo ulje koliko je kaloricno,netko voli da mu salata pliva u tome.
100 gr oraha je 670 kalorija i ja to nisam znao i jeo sam u pocetku nenormalno oraha.
A realno jedva saka je 30-40 gr i tesko se stane na tome.



Inace slazem se sa tobom u ovome ostalome,samo imam drugaciji pogled,tzv.flexible dieting ( IIFYM ) vs tvoj clean food.

Vezano za celer,usporedio sam sa jabukom,a zabunom sam tamo zabrijao na kruh hehe
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:31   #1026
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Tak i radim, otprilike. Mislim, jebiga, radno vrijeme mi je od 7-15 i onda na poslu za gablec jedem doslovno kaj stignem, a to je najčešće nekaj iz pekare, kaj znam da nije najpametnije. -.- Al sad po toplijem vremenu se šaltam na muesli i takve stvari, što je ipak malo zdravije, kolko tolko. Popodne dok dođem s posla ručam kaj je već baka skuhala taj dan, eventualno ak mi to ne paše si napravim nekaj drugo. I kaj, oko 6-7 navečer dok odradim vježbanje nisam ni tolko glavna nakon toga, al moram pojest nekaj jer inače ogladnim u 10-11. -.- I onda navečer nemam pojma kaj bih jela, pa zato pitam za te proteine, jel.


I btw, vi koji jedete, a ne debljate se, jebite se. Ja jedem ko ptičica, a sve se primi na mene. S druge strane, moja sestra ždere po cijele dane, a ni gram joj se ne primi. -.- Al zato ja nemam celulita barem, a ona ima. HA!
Bez brige doci ce i to njih kad dodu u neke godine a onda ce to debelo platit ak budu tak brijali, na mene se ne prima i sl... Ja kad zavrsim sa svojim treningom ni nemam vise zelje, nekad ni snage da jedem.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 06.05.2014. u 00:38.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:41   #1027
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
zasto svi tjeraju te low carb spike,to valjda Sandi Imerovic stil bez uvrede :P
Netko tko zeli smrsavit, na taj nacin ce vjerovatno djelomicno uspjet dok tijelo ne odustane i pocne cuvat svaki gram sala jer ne unosis energiju.

Netko kome je cilj imat nesto misica, na masi se trudi izgradit sto vise, na defki ocuvat sto vise...taj ce bez "tajnog recepta" kojeg Sandi koristi (a nije ironmax ) ispusit sve sto je stekao, duljim forsiranjem 0uh
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:42   #1028
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Onda se nadam da znas kako je pocetniku krenuti sa bijelog kruha,pive,sladoleda,slatkisa,kobasica,pomfrija,pohanoga,hamburgera i raznoraznih mesnih preradevina na piletinu,rizu,posni sir,ribu itd.

Mozda ce se drzati tjedan dana i onda efekt jbg ne da mi se to,ne mogu i lijepo 5 cokolada zaredati,hamburgera itd.

Necu reci niti preporuciti pojesti sladoled je oke,eto ja stosta junka pojedem i opet pogadjama kcal deficit i makrose za taj dan.
Ne govorim o cokoladi,o kg sladoleda vec redu cokolade ili jednoj kugli sladoleda.

Opcenito se preporucuje 1 : 2 omjer ( znaci 30gr wheya : 60 gr dekstroza ) ja osobno unosim oko 10gr,u zadnje vrijeme ne jer definitivno necu se trpati sa 60gr secera.
I sam whey je koliko citam dize inzulin radi raznih aminokiselina koje se razgradjuju u glukozu.

Nisam skuzio,da onda nema potrebe za dekstrozom.

Opet ja sam za racunanje kalorija,kad pogledas maslinovo ulje koliko je kaloricno,netko voli da mu salata pliva u tome.
100 gr oraha je 670 kalorija i ja to nisam znao i jeo sam u pocetku nenormalno oraha.
A realno jedva saka je 30-40 gr i tesko se stane na tome.



Inace slazem se sa tobom u ovome ostalome,samo imam drugaciji pogled,tzv.flexible dieting ( IIFYM ) vs tvoj clean food.

Vezano za celer,usporedio sam sa jabukom,a zabunom sam tamo zabrijao na kruh hehe
Takvom pocetniku neces reci izbaci sav shit iz prehrane nego ga pokrenuti da vjezba zbog zdravlja a povecana kcal potrosnja je plus. Cilj je napraviti postupnu promjenu znaci nauciti da bira kvalitetniju namirnicu (i s manje kcal ako je na defci), nitko ne ocekuje da se drzi 100% toga. Reci nekome da ide na ribu meso i povrce je recept s dva ishoda i oba su katastrofa, ili ce puknuti pa zderati 10k kcal iz junka ili ce smrsati pa se vratiti staroj prehrani i vratiti sve kile i bonus.

Ocito nisi procitao moj posljednji dio-jedno je davati savjete osobi koja zna kcal vrijednost hrane a druga prosjecnom koji niti zna niti zeli da se zamara s tim. Ono sto sam naveo su nacini da se unosi low kcal unos s dosta vitamina i minerala bez racunanja kcal. Naravno da ce savjet biti saka oraha a ne vrecica, reci cu otprilike koliko zlica masl ulja i koliko omege 3. Ne mozes ti nikoga sprijeciti da se prezderava, tu je cilj objasniti nekome koliko je dovoljno za njega.

Brojanje kcal je ok za ljude koji idu u ter (iako i to zna postati umarajuce kad dodje obitelj i posao vjeruj mi ali do tada vecina nadjemo druge nacine koji nam olaksaju zivot).

Imam osjecaj da se previse fokusiras na insulin.

Sto se tice dextroze procitaj ovo od istrazivanje aragona (nije neki random naucnik s nevaznom metodom i uzorkom nego vrlo cijenjena osoba u fitness svijetu)
http://www.jissn.com/content/10/1/5

Nisam zagovornik clean food niti iifym. Nazalost mnogi ljudi idu ili u jednu ili drugu krajnost. Nakon godina iskustva i testiranja na sebi nasao sam da mi kao u svemu zlatna sredina najvise odgovara.
Ok je komentar ako si mislio na jabuku, nema potrebe za strahom od fruktoze osim ako je cilj vrlo niski bodyfat. Korisnik je dao neke savjete u zelji da pomogne i iako neki nemaju smisla barem nije nista rekao sto ce nastetiti
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:50   #1029
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Netko tko zeli smrsavit, na taj nacin ce vjerovatno djelomicno uspjet dok tijelo ne odustane i pocne cuvat svaki gram sala jer ne unosis energiju.

Netko kome je cilj imat nesto misica, na masi se trudi izgradit sto vise, na defki ocuvat sto vise...taj ce bez "tajnog recepta" kojeg Sandi koristi (a nije ironmax ) ispusit sve sto je stekao, duljim forsiranjem 0uh
Ja nemam problema jer sam otkrio tajnu i jedem hladan krumpir. Nekako sumnjam da njegovi klijenti imaju sta spusiti
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 00:55   #1030
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Hladan krumpir-natural rucka 45cm, 90 kila i oderan glut
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 06.05.2014. u 01:01.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2014., 09:09   #1031
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Ma samo tren+dianabol
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 13:02   #1032
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ako trenirate cca 5x tjedno, mozete jest sto god hocete. trening mora biti u teretani sat i pol + aerobno 40ak min. mozes jest mcdonalds svaki dan, neces se zdebljat. za ostale probleme ne odgovaram :P
  Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 14:08   #1033
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
@vorda22 da brinem o inzulinu,mislim mene vise nego glikemijski indeks jer koliko znam cim je glikogen pun,a pojedes nesto od cega skoci inzulin tipa slatko blokira potrosnju masnih stanica i sve sprema u masne naslage.

Mislim ne brine me bas toliko,pojedem kako kada nesto slatko kao sto sam spomenio jer bolje ufittati tako neki junk nego jednostavno poluditi nakon par dana clean fooda i nazderati se tone junka i biti u suficitu 3000 kcal

Jep,brojanje kalorija je pain in the ass,slazem se,i ja poludujem kad vazem sve,ali daje rezultate i zasto ne.

I da slazem se i za zadnje vezano za clean food vs IIFYM,ne treba ici u krajnosti osim ako se ne pripremamo za binu,sa normalnom prehranom i kcal deficitom rekao bi da se da spustiti do 10 % bodyfata sto je odlican izgled/beach look.

E sad single digit bf,druga prica.

Jabuku sam spomenuo zato sto sam mislio da ce se ici opet u krajnosti i savjetovati planovi prehrane koji znam da netko kao pocetnik nece moci odrzati i jednostavno ce puknuti.

Citajuci fruktoza nije toliko losa,definitivno je bolja nego rafinirani seceri sto se tice utjecaja na raznoraze metabolicke procese u organizmu.

@Papcic ni kruh ne valja,to je valjda najveca glupost sto sam procitao,ni integralni ni razeni wtf netko ga pitao kao to je ljudski proizvod,nije iz prirode i nema sta traziti u prehrani,a lik tjedan dana prije ljudima savjetuje za brzi gablec psenicna tortilja sa purecom salamom

@vorda22 - 4x teretana - 20min cca LI kardio poslije toga,2 puta tjedno HIIT trening i 2 puta jogging od 30 minuta,can I pass ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 17:40   #1034
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
@Papcic ni kruh ne valja,to je valjda najveca glupost sto sam procitao,ni integralni ni razeni wtf netko ga pitao kao to je ljudski proizvod,nije iz prirode i nema sta traziti u prehrani,a lik tjedan dana prije ljudima savjetuje za brzi gablec psenicna tortilja sa purecom salamom
Taj frajer je takva strahovita provala...al kaj je je dobro mu ide prodaja muda pod bubrege, zaradjuje na ljudima masovno...na fejs stranici su mu znali komentirat nasi priznati natjecatelji pa im je brisao komentare...izbjegava odgovor na vazna pitanja i proziva ljude hejterima...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 22:08   #1035
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
@vorda22 da brinem o inzulinu,mislim mene vise nego glikemijski indeks jer koliko znam cim je glikogen pun,a pojedes nesto od cega skoci inzulin tipa slatko blokira potrosnju masnih stanica i sve sprema u masne naslage.
Glikogen je skoro nemoguce drzati punim tako da se ne moras plasiti oko toga ako jedes umjereno. Glikem index je totalno nevazan podatak za hranu sto se nas tice (mjeren je pojedinacno za svaku namirnicu) jer nikada neces uzeti jesti npr sam krumpir nego ces ga jesti s mesom i eventualno salatom sto uravnotezi stvari. To su sitnice koje nisu dovoljno vazne da se razbija glava oko njih imo
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 13:23   #1036
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Bez brige doci ce i to njih kad dodu u neke godine a onda ce to debelo platit ak budu tak brijali, na mene se ne prima i sl... Ja kad zavrsim sa svojim treningom ni nemam vise zelje, nekad ni snage da jedem.
ma daj ja se zgazim tak da nemrem ruke dic, ili hodat niz stepenice normalno, puls 160, a vec na pola treninga sam gladniji od icega
  Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 14:26   #1037
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Imam možda glupo pitanje,gledam sad krastavce i u nutritivnom sastavu vidim da ima velike vrijednosti vitamina A,a čitam da je vitamin A toksičan u većim dozama jer uz to uzimam suplementaciju multivitamin/minerali tabletama pa imam li brige što se tiče toga?
Pojedem sad dnevno oko 400-500 gr krastavaca,a 300 gr je 250% preporučenog dnevnog unosa.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 19:32   #1038
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Imam možda glupo pitanje,gledam sad krastavce i u nutritivnom sastavu vidim da ima velike vrijednosti vitamina A,a čitam da je vitamin A toksičan u većim dozama jer uz to uzimam suplementaciju multivitamin/minerali tabletama pa imam li brige što se tiče toga?
Pojedem sad dnevno oko 400-500 gr krastavaca,a 300 gr je 250% preporučenog dnevnog unosa.
na 100gr imas 2% preporucenog unosa vit a... krastavac je uglavnom voda
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 19:54   #1039
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja sutra idem na razgovor za posao i nađem hlače od mature.
Al je bilo veselja kad sam uspio stat u njih!
Kad sam imao maturu imao sam 105 kg i hlače su mi stajale jednako kao sad sa 112 kg.

Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2014., 18:34   #1040
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
De ste bilderi

planiram nabaviti spravu za zgibove, zanima me kakve su one sto se nakace na stok od vrata. mogu li drzat bez problema mamlaza od preko 190 i preko 90 kila(nominalno po specifikacijama mogu, samo ne znam u praksi), s obzirom da su mi vrata po sobama stara?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 00:15   #1041
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Imam možda glupo pitanje,gledam sad krastavce i u nutritivnom sastavu vidim da ima velike vrijednosti vitamina A,a čitam da je vitamin A toksičan u većim dozama jer uz to uzimam suplementaciju multivitamin/minerali tabletama pa imam li brige što se tiče toga?
Pojedem sad dnevno oko 400-500 gr krastavaca,a 300 gr je 250% preporučenog dnevnog unosa.
Ne znam odakle ti te brojke, ali taj vitamin A u povrću je uglavnom u obliku karotena, koji se po potrebi pretvara u retinol. Opasno može bit predoziranje retinolom iz suplemenata ili jedenjem previše jetre i još nekih namirnica.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 01:47   #1042
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
De ste bilderi

planiram nabaviti spravu za zgibove, zanima me kakve su one sto se nakace na stok od vrata. mogu li drzat bez problema mamlaza od preko 190 i preko 90 kila(nominalno po specifikacijama mogu, samo ne znam u praksi), s obzirom da su mi vrata po sobama stara?
<


Ja se u to nebi pouzdo...previse je videa po youtubeu gdje ekipa odvali stok i slicno...
imas na teretana.net forumase "zelle" i "šunka" koji izrađuju sprave , mogu ti slozit neki sklopivi tower gdje bi imao npr razlicite hvatove zgibova, dipseve i mozda jos nesto...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 09:04   #1043
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
De ste bilderi

planiram nabaviti spravu za zgibove, zanima me kakve su one sto se nakace na stok od vrata. mogu li drzat bez problema mamlaza od preko 190 i preko 90 kila(nominalno po specifikacijama mogu, samo ne znam u praksi), s obzirom da su mi vrata po sobama stara?
To si i sam napraviš ako znaš variti. Složiš kavez sa štangom za zgibove, ttb i sl. Na samom kavezu probušiš rupe za nosače štange i napraviš dodatnu "spravu" za dipseve.
Da mi garaža nije pretrpana, već bih imao nešto ovakvo
Možda uskoro nikne na dvorištu

http://samsfitness.com.au/image/cach...ge-999x999.jpg

http://info.rogersathletic.com/Porta...ted%20Dips.jpg
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 11:24   #1044
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
<


Ja se u to nebi pouzdo...previse je videa po youtubeu gdje ekipa odvali stok i slicno...
imas na teretana.net forumase "zelle" i "šunka" koji izrađuju sprave , mogu ti slozit neki sklopivi tower gdje bi imao npr razlicite hvatove zgibova, dipseve i mozda jos nesto...
thnx, as usual da, i ja sam skeptican prema tome, em bi bilo prenisko em ako stalno moram mislit oce mi past po glavi je debilno. Nego je dosta povoljnije pa sam se mislio. nista, vjerojatno cu se cut s njima, valjda me nece oderat

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
To si i sam napraviš ako znaš variti. Složiš kavez sa štangom za zgibove, ttb i sl. Na samom kavezu probušiš rupe za nosače štange i napraviš dodatnu "spravu" za dipseve.
Da mi garaža nije pretrpana, već bih imao nešto ovakvo
Možda uskoro nikne na dvorištu

http://samsfitness.com.au/image/cach...ge-999x999.jpg

http://info.rogersathletic.com/Porta...ted%20Dips.jpg
uh, ovo prvo mi se cini prekomplicirano radje bi mozda neko vratilo tipa ovako: https://www.google.hr/search?q=blueg...36%3B600%3B488

ovo nije problem napravit, samo nemam vremena, volje, ni masinu za varenje. Mislim da bi mi ovo bilo ok
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 23:05   #1045
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Ne znam odakle ti te brojke, ali taj vitamin A u povrću je uglavnom u obliku karotena, koji se po potrebi pretvara u retinol. Opasno može bit predoziranje retinolom iz suplemenata ili jedenjem previše jetre i još nekih namirnica.
Tako sam i pomislio da nema sanse da predoziram,jedino popijem sumece multivitamin i puno povrca ( krastavci,salate,rajcica itd. )

MyFitnessApp za Android,svatko unosi sta hocu pa eto unio da 100gr krastavca ima 100 % RDA vitamina A.

Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
na 100gr imas 2% preporucenog unosa vit a... krastavac je uglavnom voda
Ma i sumnjao sam da krastavac obiluje vitaminom A,tko pita ne skita
blava je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 12:34   #1046
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Jel pije netko Twinlab Dualtabs vitamine?

Potrošil sam paktiranje od 100kom kroz neko vrijeme pa si sad gledam da uzmem 200kom za ~280kn na njuškalu, kad su 100 komada u ljekarnama i dučanima oko ~260kn.

Jel to sigurno, da nije neki fake nešto?
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 14:16   #1047
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,951
Ja pijem od twinlaba daily one.
Na iherbu su oko 150 kn za 200 komada.
Kod nas su preskupi svi ti suplimenti, pa se issplati narucivat izvana.
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 14:32   #1048
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Jel pije netko Twinlab Dualtabs vitamine?

Potrošil sam paktiranje od 100kom kroz neko vrijeme pa si sad gledam da uzmem 200kom za ~280kn na njuškalu, kad su 100 komada u ljekarnama i dučanima oko ~260kn.

Jel to sigurno, da nije neki fake nešto?
Koristim ih ja godinama, nemoj da te pljackaju nego naruci sa iherba, ako ti nije hitno prati ih znaju biti na super akciji. Ja kupujem pakovanja po 200komada koja su kod nas oko 440kn a na iherbu trenutno $32.42, shipping ti je 4 dolara a ako prvi put kupujes dobijes popust od 5 dolara (upises npr JZH626kao promo kod).
31.42=175kn...
Pa ti vidi koliko nas pljackaju. Meni nisu nikako naplatili pdv na to iako je to nekih 23-24 eura, valjda ne racunaju postarinu u cijenu ili progledjaju kroz prste jer je malo vece. Cak i da ti naplate bit ce +~40ak kn. Nisu fake nego ljudi ne znaju kolika je normalna cijena tih stvari ipak zivimo u hrvatistanu. Ako nisi u mogucnosti kupovati s iherba slobdno kupi te s njuskala nisu fejk nego ih ljudi kupuju preko neta po 150-220kn i zaradjuju

Zadnje izmijenjeno od: The_Void. 15.05.2014. u 14:38.
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 22:39   #1049
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Hvala na odgovoru. Definitivno naručujem sljedeći mjesec onda kad mi sjedne plaća.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 22:49   #1050
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
iHerb je zakon za takve stvari, ja sve od njih kupujem, od kozmetike, hrane, vitamina, šampona za pseto, sve. Pošaljem ti kod za popust u inbox ak trebaš. Al da, naši carinici na iznose preko 200kn vole naplaćivat PDV, meni su zadnji put carinili s iHerba paket. -.-
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”

Zadnje izmijenjeno od: TheEmpress. 15.05.2014. u 22:54.
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na