Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2014., 18:45   #991
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Dobar si vorDa. Ja od kraja 8 mj (2012.) do kraja 8. mj (2013.) + 26 kg. Slažem se sa gore navedenim da su trbusnjaci jedina misicna skupina koja se vjezbom odrzava,ali dobiva iskljucivo prehranom!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 18:47   #992
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Majkus! Pregled postova
Dobar si vorDa. Ja od kraja 8 mj (2012.) do kraja 8. mj (2013.) + 26 kg. Slažem se sa gore navedenim da je prehrana jedina misicna skupina koja se vjezbom odrzava,ali dobiva iskljucivo prehranom!
Mislis trbusnjaci
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2014., 18:53   #993
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Ja po današnjem vaganju -18 kg u 4,5 mjeseca uz teretanu ,kardio i vise-manje korigiranu prehranu
A sad treba biti strpljiv i otopiti preostale naslage,vjerujem da ce biti pain in the ass
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 18:53   #994
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Moj bed. Ispravio sam se. Genetika je zahebana stvar,ja sam htio masu masu i samo masu i nikad nisam pridavao preveliku paznju trbuhu. ali je uvijek donekle ravan bio.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 19:47   #995
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,956
-9 od nove godine.
Nadam se jos 2-3 dole do ljeta.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 12:27   #996
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,284
Nice nice ekipa, svi smo se dobro upogonili ove godine svaka nam čast
@blava, veliki veliki pain in the ass, al pomalo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 13:02   #997
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Bome decki svaka cast!
Ja sam sporiji po tom pitanju. Od nove godine do sad sam skinuo sa 122 na 113 kg. Plan je do kraja ljeta konačno pobječ iz ekipe stokilaša
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 13:13   #998
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Eto i ja da kažem svoj napredak, kada se svi hvalite tu hahaha

Ugl. sa 82kg i bf-a od otp. 25-7% u 3mj. spustio se na 70kg i bf od 13% Sada laganini još mj. dana pržiti, da spustim što više taj bf

@Blue - samo polako i sigurno
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 13:43   #999
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Eto i ja da kažem svoj napredak, kada se svi hvalite tu hahaha

Ugl. sa 82kg i bf-a od otp. 25-7% u 3mj. spustio se na 70kg i bf od 13% Sada laganini još mj. dana pržiti, da spustim što više taj bf

@Blue - samo polako i sigurno
Ohooo,fino kolega,ali nije to nista dok WTF ne pohvali hehe sala mala
na koliko si kcal,kardio ili trening sa utezima samo ?

Sad razmisljam nesto,dobio sam upalu misica nogu da drugi dan ako jace zatrznem ili cucnem sve boli,a radio samo sa bucicama ( bulgarian squat,box squat,iskoraci,deadlift bucicama ) vise nego kad odradim cucanj,fleksiju i leg curls na masini i listove na masini ? :O
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 14:49   #1000
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Samo da napomenem ja sam 20kg skinuo ali se nisam bas ustrucavao jest. Sad u biti jos vise jedem, ali masti nestaju
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2014., 15:07   #1001
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
@blava, trenutno sam na cca. 2600kcal, lagani deficit, nista previse, cardio ne radim, samo trening sa utezima ali radim minimalni odmor izmedu vjezbi i serija, tako da mi to dode kao neki cardio hahah



Kada smo kod upale misica nogu, pred tri dana sam imao trening nogu, odradio sam samo dvije vjezbe, cucanj i ekstenzija (za qvadonju) Na cucnju sam doslovno gorio, zadnja serija je bila 105x1 iako sam imao snage za jos dva, i spotera iza sebe, ali nisam htio vise.. i evo, nakon tri dana mene upala jos je.be, a sutra imam leg day opet. Sro sam htio da kazem je to da sve zavisi kako odradis taj trening mozes imati jednu dvije vjezbe i krepati ili 5 vjezbi a svejedno drugi dan imati "snage" da odradis isti takav trening nogu

@vorda - pa da, i ja tako, jedem vise nego prije, samo sto sada pametnije jedem
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 18:49   #1002
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Ajde da vas pitam tu, trebam savjet. Znači nije sad da radim ne znam kakav trening ili teretanu, not for me. Inače ne jedem puno i ne jedem pretjerano nezdravo, al se slabo krećem pa sam se eto pokrenula i u kojih mjesec dana ošle jedno 2kg i malo sala. Polako, al meni se ne žuri. Trebam savjet u vezi proteina, jel to samo za nabijanje mišića ili ih mogu koristit kao recimo zamjenu za obrok nakon vježbanja, tipa kao shake neki ili tak nekaj? Preporučili su mi konoplju i psyllium u prahu i jabučna vlakna ili koji već vrag.

http://www.iherb.com/Now-Foods-Healt...4&sr=null&ic=3
http://www.iherb.com/Now-Foods-Apple...2&sr=null&ic=1
http://www.iherb.com/Wilderness-Poet...3&sr=null&ic=2
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:22   #1003
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Ja bi se držao wheya i malo dekstroze,da svrha pwm shakea jest brza apsorpcija proteina sirutke da bi se brže oporavilo i mišićima dala potrebne nutrijente,quidzz ti objasni malo je problem preko moba
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:28   #1004
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Ja sam uzela neku prehranu za debljanje, al nula bodova..jeeeeedva 2 kile nabila :/
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:31   #1005
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ja sam uzela neku prehranu za debljanje, al nula bodova..jeeeeedva 2 kile nabila :/
Izračunaj si preko TDEE kalkulatora kalorije za održavanje i kreni sa laganim suficitom cca 300 kalorija i po potrebi diži i ići će kg gore.
Masti 0.8-1 gr po kg,proteini barem ( ako vježbas ) 1.5 gr po kg i ostalo popuni sa ugljikohidratima ( riza,zobene,krumpir,leca,heljda itd. (
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:33   #1006
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Izračunaj si preko TDEE kalkulatora kalorije za održavanje i kreni sa laganim suficitom cca 300 kalorija i po potrebi diži i ići će kg gore.
Masti 0.8-1 gr po kg,proteini barem ( ako vježbas ) 1.5 gr po kg i ostalo popuni sa ugljikohidratima ( riza,zobene,krumpir,leca,heljda itd. (
Ne vjezbam. tj vozim samo bicikl. Ma probali su mi i doktori slozit..vele takav metabolizam...

Ja bih bar 5 kg...al nece :/
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:37   #1007
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
3000-4000kcal dnevno i da vidis kako ces se debljat. fino sve u trbuscic, bokove i podbradak

a ako mislis kvalitetnije nabaciti nekoliko kilograma, trebat ces trenirati, jesti kako spada i izbaciti iz glave DEBLJANJE.

inace drago mi je sto vidim ovdje radnike sa skinutim dvoznamenkastim brojkama. jos da nam je pokrenuti ove u zderonjama
  Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:39   #1008
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Fala nek trbuscic ostane ravan kao i do sada :P

Treba mi malo u noge i ruke
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:56   #1009
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Ne ide to baš tako kao što svi rade trbusnjake u nadi da će imati six pack.

Nakupis masnih naslaga i sa clean foodom.

Ako hoćeš masu u nogama cucanj,deadlift i prehrana i doći će na svoje.

I poslušaj mene i trpija,kad kreneš računati kalorije i jesti pravilno ići će kg gore
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:58   #1010
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Jel ima netko da radi trčanje 10 + km, više puta tjedno?
Koju prehranu koristite, (osim standardnog špek i jaja ).
  Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:59   #1011
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ne ide to baš tako kao što svi rade trbusnjake u nadi da će imati six pack.

Nakupis masnih naslaga i sa clean foodom.

Ako hoćeš masu u nogama cucanj,deadlift i prehrana i doći će na svoje.

I poslušaj mene i trpija,kad kreneš računati kalorije i jesti pravilno ići će kg gore
Neznam..do sad nikad nisam imala masnih naslaga na trbuhu.

Jedem sve..i količinski dosta ..izjelica sam...ali vjerovatno moram jos početi i vjezbati da bi to sve bilo ok...
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 20:59   #1012
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
@blava, trenutno sam na cca. 2600kcal, lagani deficit, nista previse, cardio ne radim, samo trening sa utezima ali radim minimalni odmor izmedu vjezbi i serija, tako da mi to dode kao neki cardio hahah



Kada smo kod upale misica nogu, pred tri dana sam imao trening nogu, odradio sam samo dvije vjezbe, cucanj i ekstenzija (za qvadonju) Na cucnju sam doslovno gorio, zadnja serija je bila 105x1 iako sam imao snage za jos dva, i spotera iza sebe, ali nisam htio vise.. i evo, nakon tri dana mene upala jos je.be, a sutra imam leg day opet. Sro sam htio da kazem je to da sve zavisi kako odradis taj trening mozes imati jednu dvije vjezbe i krepati ili 5 vjezbi a svejedno drugi dan imati "snage" da odradis isti takav trening nogu

ja imam problema sa nogama. Pošto vozim bicik i radim žešći trening nogu sad više nemogu ni upalu dobit što god radi. Leg day mi traje po barem sat i pol. Znam ostajat bez zraka češće nego da ne mogu dizat.
ekstenziju radim sa jednom nogom 80 kg 10x Fali mi kilaže na spravi!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 21:07   #1013
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Nisam ni ja tako iako sam pokušavao kilazu dizati,onda jedan tjedan kod kuće bio i imam 2 bucice od 15 kg i našao vježbi na netu i odradio i takva me upala držala 2-3 dana.
Bulgarian squats,dumbell leg curl,stiff deadlift tako nekako se zove.
Mislim nije upala znak dobrog treninga,samo hoću reci promijeni rutinu malo.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 21:45   #1014
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,284
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Ajde da vas pitam tu, trebam savjet. Znači nije sad da radim ne znam kakav trening ili teretanu, not for me. Inače ne jedem puno i ne jedem pretjerano nezdravo, al se slabo krećem pa sam se eto pokrenula i u kojih mjesec dana ošle jedno 2kg i malo sala. Polako, al meni se ne žuri. Trebam savjet u vezi proteina, jel to samo za nabijanje mišića ili ih mogu koristit kao recimo zamjenu za obrok nakon vježbanja, tipa kao shake neki ili tak nekaj? Preporučili su mi konoplju i psyllium u prahu i jabučna vlakna ili koji već vrag.

http://www.iherb.com/Now-Foods-Healt...4&sr=null&ic=3
http://www.iherb.com/Now-Foods-Apple...2&sr=null&ic=1
http://www.iherb.com/Wilderness-Poet...3&sr=null&ic=2
dada kako kolege kazu whey ti je dovoljan, iako neznam, može to zamjenit obrok al nije to to,barem meni a sad što se opcenito prehrane tiče ako želiš smršat par savjeta
Smanji ugljikohidrate pogotovo one sa visokim GI(proizvodi od brašna, tjestenina i sl.) i pazi sad možda ti malo nevjerojatno, al izbjegaji i voće navečer, ujutro obavezno(jer sadrži puno bitnih vitamina i sl.), al navečer izbjegavat, radije ako si gladna pojedi mrkvu, celer, krastavac ili neko drugo povrće. Naravno ni u ludilu izbacit skroz ugljikohidrate jer su oni opet glavni izvor energije tijelu.

mršanje=kalorijski deficit, ali da bi se lakše izdržalo jedi hranu sa manje kalorija po gramu, kao sta je povrće

meni je djelovalo, iako se nisam nesto pretjerano zamarao sa tim, samo mrvicu pripazio i pripremio u kuci vise povrca nego inače, i u godinu dana 15 kg

npr jedno od najdrazih jela mi je salsa sa tjesteninom, i sad npr za rucak pojedem to, ali za veceru skuham jednu vrecicu zamrznutog povrca i pomjesam sa salsom, divota okus, a kalorija jako malo

Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ja sam uzela neku prehranu za debljanje, al nula bodova..jeeeeedva 2 kile nabila :/
Imam ja prijatelja koji je tako ko i ti, pojede tonu hrane ništa se ne prima(jealous ) i njemu je ovaj iz teretane dao savjet, jedi 5-8 puta dnevno, jedi koliko god možeš, samo jedi, navečer prije spavanja jedi rižu i tako ugljikohidrate, po danu šta više mesa/jaja
i uz to vježbaj sve, al forsiraj se na skupine mišića koje želiš povećat, on je tek počeo ima mjesec dana ali vec je dobio 3 kg, i na njemu se to vidi


btw ovo su savjeti za muskarce, neznan jel za zene isto, vi ste po svemu drugacije

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 05.05.2014. u 21:56.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 21:47   #1015
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
dada kako kolege kazu whey ti je dovoljan, iako neznam, može to zamjenit obrok al nije to to,barem meni a sad što se opcenito prehrane tiče ako želiš smršat par savjeta
Smanji ugljikohidrate pogotovo one sa visokim GI(proizvodi od brašna, tjestenina i sl.) i pazi sad možda ti malo nevjerojatno, al izbjegaji i voće navečer, ujutro obavezno(jer sadrži puno bitnih vitamina i sl.), al navečer izbjegavat, radije ako si gladna pojedi mrkvu, celer, krastavac ili neko drugo povrće. Naravno ni u ludilu izbacit skroz ugljikohidrate jer su oni opet glavni izvor energije tijelu.

Kako kolege kažu, mršanje=kalorijski deficit, ali da bi se lakše izdržalo jedi hranu sa manje kalorija po gramu, kao sta su povrca i slično.



Imam ja prijatelja koji je tako ko i ti, pojede tonu hrane ništa se ne prima(jealous ) i njemu je ovaj iz teretane dao savjet, jedi 5-8 puta dnevno, jedi koliko god možeš, samo jedi, navečer prije spavanja jedi rižu i tako ugljikohidrate, po danu šta više mesa/jaja
i uz to vježbaj sve, al forsiraj se na skupine mišića koje želiš povećat, on je tek počeo ima mjesec dana ali vec je dobio 3 kg, i na njemu se to vidi


btw ovo su savjeti za muskarce, neznan jel za zene isto, vi ste po svemu drugacije
Ovaj...kak se zove taj tvoj frend?


Mah valjda ce i meni svanit

budem pokusala polako...
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 22:02   #1016
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Jedi vise, ako nije dosta, jedi vise, ako ni to nije dosta...pogodi

Radi cucnjeve i lungese dupe ce ti bit zahvalno, a frajeri ce primjetit
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 22:04   #1017
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Jedi vise, ako nije dosta, jedi vise, ako ni to nije dosta...pogodi

Radi cucnjeve i lungese dupe ce ti bit zahvalno, a frajeri ce primjetit


ok...
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 22:20   #1018
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
dada kako kolege kazu whey ti je dovoljan, iako neznam, može to zamjenit obrok al nije to to,barem meni a sad što se opcenito prehrane tiče ako želiš smršat par savjeta
Smanji ugljikohidrate pogotovo one sa visokim GI(proizvodi od brašna, tjestenina i sl.) i pazi sad možda ti malo nevjerojatno, al izbjegaji i voće navečer, ujutro obavezno(jer sadrži puno bitnih vitamina i sl.), al navečer izbjegavat, radije ako si gladna pojedi mrkvu, celer, krastavac ili neko drugo povrće. Naravno ni u ludilu izbacit skroz ugljikohidrate jer su oni opet glavni izvor energije tijelu.

mršanje=kalorijski deficit, ali da bi se lakše izdržalo jedi hranu sa manje kalorija po gramu, kao sta je povrće

meni je djelovalo, iako se nisam nesto pretjerano zamarao sa tim, samo mrvicu pripazio i pripremio u kuci vise povrca nego inače, i u godinu dana 15 kg

npr jedno od najdrazih jela mi je salsa sa tjesteninom, i sad npr za rucak pojedem to, ali za veceru skuham jednu vrecicu zamrznutog povrca i pomjesam sa salsom, divota okus, a kalorija jako malo
Tak i radim, otprilike. Mislim, jebiga, radno vrijeme mi je od 7-15 i onda na poslu za gablec jedem doslovno kaj stignem, a to je najčešće nekaj iz pekare, kaj znam da nije najpametnije. -.- Al sad po toplijem vremenu se šaltam na muesli i takve stvari, što je ipak malo zdravije, kolko tolko. Popodne dok dođem s posla ručam kaj je već baka skuhala taj dan, eventualno ak mi to ne paše si napravim nekaj drugo. I kaj, oko 6-7 navečer dok odradim vježbanje nisam ni tolko glavna nakon toga, al moram pojest nekaj jer inače ogladnim u 10-11. -.- I onda navečer nemam pojma kaj bih jela, pa zato pitam za te proteine, jel.


I btw, vi koji jedete, a ne debljate se, jebite se. Ja jedem ko ptičica, a sve se primi na mene. S druge strane, moja sestra ždere po cijele dane, a ni gram joj se ne primi. -.- Al zato ja nemam celulita barem, a ona ima. HA!
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 22:24   #1019
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Ajde da vas pitam tu, trebam savjet. Znači nije sad da radim ne znam kakav trening ili teretanu, not for me. Inače ne jedem puno i ne jedem pretjerano nezdravo, al se slabo krećem pa sam se eto pokrenula i u kojih mjesec dana ošle jedno 2kg i malo sala. Polako, al meni se ne žuri. Trebam savjet u vezi proteina, jel to samo za nabijanje mišića ili ih mogu koristit kao recimo zamjenu za obrok nakon vježbanja, tipa kao shake neki ili tak nekaj? Preporučili su mi konoplju i psyllium u prahu i jabučna vlakna ili koji već vrag.
Whey ti nikakav specijalni prah nego samo izvor proteina. Jedina prednost mu je cijena i jednostavnost u pripremanju. Na dijeti ti ne bih preporucio da ga koristis osim ako ne volis meso, racnaj da ti je jedna mjerica wheya kao 100 gr piletine i uz to sebi jos mozes napraviti povrce+salatu, ne trebam ti reci koje ce te duze drzati sitom. Izbjegavaj kalorije iz tecnosti na dijeti.

p.s. Nema potrebe da kupujes psylium ili jabucna vlakna jer ces ih unijeti iz povrca koje bi trebala imati u izobilji na defki. Konopljin protein ti je preporucio netko neuk ili samo zeli zaraditi na tebi
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 23:00   #1020
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
dada kako kolege kazu whey ti je dovoljan, iako neznam, može to zamjenit obrok al nije to to,barem meni a sad što se opcenito prehrane tiče ako želiš smršat par savjeta
Smanji ugljikohidrate pogotovo one sa visokim GI(proizvodi od brašna, tjestenina i sl.) i pazi sad možda ti malo nevjerojatno, al izbjegaji i voće navečer, ujutro obavezno(jer sadrži puno bitnih vitamina i sl.), al navečer izbjegavat, radije ako si gladna pojedi mrkvu, celer, krastavac ili neko drugo povrće. Naravno ni u ludilu izbacit skroz ugljikohidrate jer su oni opet glavni izvor energije tijelu.

mršanje=kalorijski deficit, ali da bi se lakše izdržalo jedi hranu sa manje kalorija po gramu, kao sta je povrće

meni je djelovalo, iako se nisam nesto pretjerano zamarao sa tim, samo mrvicu pripazio i pripremio u kuci vise povrca nego inače, i u godinu dana 15 kg

npr jedno od najdrazih jela mi je salsa sa tjesteninom, i sad npr za rucak pojedem to, ali za veceru skuham jednu vrecicu zamrznutog povrca i pomjesam sa salsom, divota okus, a kalorija jako malo




btw ovo su savjeti za muskarce, neznan jel za zene isto, vi ste po svemu drugacije
sori sto quotam,ali reci celer koji ima visok udio secera reci da pojede nego integralni ili razeni kruh je ono savjet...
i uglijkohidrati nisu neprijatelj i da taj glikemijski indeks proucavajuci nije bas dobar i pouzdan kao neko ravnanje koliko ti inzulin i secer skace...
Mene vise brine inzulinski indeks nego glikemijski indeks...

Mislim za pocetnike koji hoce mrsaviti at the end of day je bitan kcal deficit.
Nece se udebljati ako pojede 50g ugljikohidrata vise,zasto svi tjeraju te low carb spike,to valjda Sandi Imerovic stil bez uvrede :P

I nikako nemojte masti smanjiti na nulu kao neki pametnjakovici.

@Empress imas proteinske cokoladice za kupiti,mozes si smiksati smoothie od whey proteina i raznoraznog voća,mozes opet za gablec si posni sir ponijeti sa orasima da pojedes,mozes si ponijeti posni sir i pureca delux i pecivo integralno,mozes si sladoled sa posnim,sumskim vocem napraviti

Poslije treninga popijes whey ( znaci proteine ) sa dekstrozom ( najjednostavnije DM grozdjani secer ) i zadnji obrok pojedes 250gr posnog sira i orase/maslinovo ulje/kikiriki ( nesto od toga ).

Ujutro pojedes zobene sa niskomasnim mlijekom,bananu ili neko voce i popijes multivitamine.

Sve se da iskombinirati.
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na