Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2017., 22:26   #931
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jel huawei ikad pustio kernel source od Kirina?
NIkad

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
CPU je dovoljno jak. Možeš imati SD820/1 i onda jaukati kako se freeza (ako znaju napraviti bez bloatwarea ).
U normalnom radu primjeti se da je brži i fluidan.

Ako nisi isprobao i ne znam što bi ti odgovorio od toga. Ionako ih mjenjam kao čarape.
Imam oba u kuću(ovoj u HR ) i osjeti se da je 820 mrvicu more snappy od 950tke. O nekakvim GPU performansama ne treba ni razgovarat i tu je Kirin "like it's 1999."

Ali više ne govorimo o 820 i 950 već o 835 i 960. 10nm proces,trajanje baterije,brzina,QuickCharge 4.0. Kirinov proizvodni proces,GPU(i novi) i QuickCharging su...kao što sam naveo.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 01:19   #932
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Je li izašao zapravo SD835? Da li znaš tko će ih zapravo dobiti? Malo pucaš na visoko nepostojeće. Qualcomm ne radi sam, nego već sa Samsungom. Već znamo da u Europi nećemo vidjeti SD835 i samo US dobivaju.

Slažem se da Kirinov GPU slabiji, ali tko to zapravo primjećuje osim po Antutu testovima??? To je nebitno u cijeloj priči. Qualcommova tehnologija brzog punjena me NE zanima. Najbolje je pokazao iz OnePlusa Dash i Googleov PD.

Ja ne vidim razliku SD810 i SD820/1 u radu. Instaliranje, update appova i korištenje ne osjetim uopće. Ja sam dalje oduševljen sa SD810 prema social network i komunikaciji.

Pohvalno je što nude od 64gb modele. Bolje to nego 32gb u 2017 sa snimanjem u 2160p.
Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2017., 13:57   #933
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Je li izašao zapravo SD835? Da li znaš tko će ih zapravo dobiti? Malo pucaš na visoko nepostojeće. Qualcomm ne radi sam, nego već sa Samsungom. Već znamo da u Europi nećemo vidjeti SD835 i samo US dobivaju.
Izašao ili ne nije bitno,ono šta je bitno je da je to ista generacija telefona. Znaći kad ćeš za mj dana odabirat flagship,moći ćeš birati između Kirina 960,SD835 i Exynosa.

Qualcomm ne radi sam....dobro i? Ne kužim poantu ovdje.

Samo US dobivaju? Znači Sony će u top Xperije trpati šta? Xiaomi u Mi6 šta? HTC u modele 11 šta? ZTE u Axon 8 šta? OnePlus u 4 šta? Mediatek?

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Slažem se da Kirinov GPU slabiji, ali tko to zapravo primjećuje osim po Antutu testovima??? To je nebitno u cijeloj priči. Qualcommova tehnologija brzog punjena me NE zanima. Najbolje je pokazao iz OnePlusa Dash i Googleov PD.
Primjećuju oni koji se igraju. Možda i preko antutua. Zašto? Zato kad već daju 700-800€,žele najbolje. A ono što je svijet vidio u prošlogodišnjem flagshipu ne uljeva povjerenje:

Citiraj:
This is where things didn't go as peachy, and for once - the GPU benchmarks were right. The Huawei P9's GPU is weak, and there is no going around that. Angry Birds 2 has bottlenecks, Angry Bird Pop as well, Monopoly freezes to render graphics, too. And those aren't even among the demanding games some people prefer to play.
Glede DASH-a i Googla...jel oni rade brzo punjenje za Huaweei? Fakat ne kužim....

Qualcommovo punjenje tebe ne zanima? Tko si ti BTJ? Ako tebe ne zanima,zanima milijarde drugih.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ja ne vidim razliku SD810 i SD820/1 u radu. Instaliranje, update appova i korištenje ne osjetim uopće.
Opet kažem,ti si ti a milijarde ostalih su milijarde ostalih.

Tako i ja ne kužim skvićanja oko kamera kad ne razvijam plakate za zgrade iz snimaka mobitelom,ali postoje oni koji rade. Jbiga.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 27.02.2017. u 14:08.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 15:21   #934
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Svatko tko ima mozga zeli ako je dao puno para za mob i u najnovijem modelu najjacu zvijer pod haubom..
Ko da kazes da nema veze sto vw ima novi motor od 230 ks a ford ima 180 ks u normalnoj voznji se ta razlika ne osjeti. Ne osjeti se u normalnoj al u ekstremnoj se osjeti. Kod skupih stvari su takve stvari bitne. Jel bi dao iste novce za bilo koji od ta dva auta. Bi vraga.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 15:47   #935
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,686
Ozbiljno? U igri neće prikazati 50 FPS-a nego 40. Koliko realno igraš neku igru na mobitelu da bi tu razliku i osjetio.

Mailovi i web stranice se ne otvaraju brže, uspostava poziva nije brža, poruke se ne dostavljaju brže... Koji je smisao takvog hardvera u svakodnevnom životu?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 27.02.2017. u 15:52.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 16:55   #936
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nebitno. Za svoje novce hocu najjaci procesor u flagshipu. Period.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 17:20   #937
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Izašao ili ne nije bitno,ono šta je bitno je da je to ista generacija telefona. Znaći kad ćeš za mj dana odabirat flagship,moći ćeš birati između Kirina 960,SD835 i Exynosa.

Qualcomm ne radi sam....dobro i? Ne kužim poantu ovdje.
SD835 će proizvesti u Samsungu. Znaš li što je zapravo "suradnja"?

Citiraj:
Samo US dobivaju? Znači Sony će u top Xperije trpati šta? Xiaomi u Mi6 šta? HTC u modele 11 šta? ZTE u Axon 8 šta? OnePlus u 4 šta? Mediatek?
Sony trpa već Mediateke
Za tvoju info, neće se zvati HTC 11 Svi će preći na SD821.
Hvataš rumore za nepotrebno, radije čekaj finalnu pa češ sve znati.

Citiraj:
Primjećuju oni koji se igraju. Možda i preko antutua. Zašto? Zato kad već daju 700-800€,žele najbolje. A ono što je svijet vidio u prošlogodišnjem flagshipu ne uljeva povjerenje:
Čekaj kad izađe S8 sa Exynosom koju već lagano probio barijeru 1000 eura.
Koliko sada P10 cilja cijenom? Na početnih 649 eura

Igre bootleneckaju? Otkud si vadio kvotan tekst??

Citiraj:
Glede DASH-a i Googla...jel oni rade brzo punjenje za Huaweei? Fakat ne kužim....
Naravno da nekužiš jer dalje mlatiš praznu slamu. Nisi toliko upučeniji.
QC punjenje zahtjeva licenciju, već imaš u Sony-u običan punjač i moraš dokupiti QC punjač.
Svi proizvođaći koriste Salcomp punjače (nije QC).

Citiraj:
Qualcommovo punjenje tebe ne zanima? Tko si ti BTJ? Ako tebe ne zanima,zanima milijarde drugih.
Hoću li ono bodano shvatiti kao ozbiljnu uvredu?


Citiraj:
Opet kažem,ti si ti a milijarde ostalih su milijarde ostalih.

Tako i ja ne kužim skvićanja oko kamera kad ne razvijam plakate za zgrade iz snimaka mobitelom,ali postoje oni koji rade. Jbiga.
Ti nisi sam (ukjučućući jednog Atutu fanboya)
Gdje sam napisao da kamera najbitnija? S nekim si me zamjenio odnosno pomješao.
Ja te nekužim čemu gnojiš u ovu temu ako nisi zadovoljan sa mobitelom?? Prodaj i kupi drugi. Čemu toliko drame
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 17:23   #938
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Svatko tko ima mozga zeli ako je dao puno para za mob i u najnovijem modelu najjacu zvijer pod haubom..
Ko da kazes da nema veze sto vw ima novi motor od 230 ks a ford ima 180 ks u normalnoj voznji se ta razlika ne osjeti. Ne osjeti se u normalnoj al u ekstremnoj se osjeti. Kod skupih stvari su takve stvari bitne. Jel bi dao iste novce za bilo koji od ta dva auta. Bi vraga.
imart, ne bih se složio.. Rijetki gledaju takve razlike.. Na kraju svi želimo da mobitel, auto ili bilo koja stvar da radi ono što treba i pouzdano. Ja nisam ni gledao koji proc ima, nego npr širinu mobitela da znam hoće li bit ugodno za držat, onda dali ima wireless punjenje jer mi je to jedna od stvari koju želim u sljedećem mobitelu pa memoriju. Ako je top model, želim da mi lijepo radi, ali to mi neće neka specifikacija pouzdano reći jer svi znamo kako su neki znali usporiti mobitel svojim glupostima.

Kad si već dao primjer, ja i siguran i dosta njih nebi ni gledali ford, imao i 300 konja za istu cijenu. Večina ljudi gleda model koji im se sviđa i ne zanima ih koji ima manje ili više konja ili bilo koja druga usporedba, ali želimo da ta stvar obavi što bi trebala i bude ugodna za korištenje.

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 27.02.2017. u 22:54.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 17:30   #939
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,556
Koliko vidim i Sloni u XZ premium stavlja SD835 , tako da teško da je to Samsung ekskluziva . Nisam pratio ostale, doduše nisam pratio ni Sloni , ovo sam slučajno vidio.
Meni to baš i nije toliko bitno ali vjerujem da ima ljudi kojima je, pa stoga, kao i uvijek, live and let live
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 17:46   #940
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Naštanco SD u međuvremenu još čipova. Prve količine je oteo Samsung.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2017., 18:11   #941
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Koliko vidim i Sloni u XZ premium stavlja SD835 , tako da teško da je to Samsung ekskluziva . Nisam pratio ostale, doduše nisam pratio ni Sloni , ovo sam slučajno vidio.
Meni to baš i nije toliko bitno ali vjerujem da ima ljudi kojima je, pa stoga, kao i uvijek, live and let live
Samo što XZ premium ide u drugoj polovici drugog kvartala u prodaju, to bi značilo svibanj,a do tad bi S8/S8+ trebali biti već mjesec dana na tržištu
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 18:21   #942
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
SD835 će proizvesti u Samsungu. Znaš li što je zapravo "suradnja"?
I kakve veze ima? Da ga proizvode sa hebenim HEP-om kakve veze ima??? Uzet ću ga prije Kirina. Razloge sam odavno dao.


Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Sony trpa već Mediateke
Za tvoju info, neće se zvati HTC 11 Svi će preći na SD821.
Hvataš rumore za nepotrebno, radije čekaj finalnu pa češ sve znati.
U top modele? Ne
Drugo za HTC....boli nas tuki kak će se zvati. Imati će 835.
Svi će preći? Zato je Sony danas najavio svoj flagship sa 835.

Citiraj:
Sony Xperia XZ Premium pokretan je Snapdragonom 835 u kombinaciji s 4 GB RAM-a, a interna memorija ima kapacitet od 64 GB. Optički stabilizirana kamera ima senzor od 19 megapiksela, koristi laserski autofokus i snima 4K video.
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Čekaj kad izađe S8 sa Exynosom koju već lagano probio barijeru 1000 eura.
Koliko sada P10 cilja cijenom? Na početnih 649 eura
Ne kužim,OnePlus izdaje mobitele sa perjanicom SDa po 400€. Zuk će opet za 200. Poanta?

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Igre bootleneckaju? Otkud si vadio kvotan tekst??
Teško zguglat? Budem ja

I nisu jedini:

Citiraj:
The Huawei P9 smartphone performs fluidly during all tasks that don’t rely on its GPU, but it struggles running demanding games. To get around this, the P9 features a ROG power saving mode that reduces the display resolution to 720p (HD). Its primary task is to lessen battery demand, but better game performance is the added benefit (or a compulsory solution).
Citiraj:
Despite the weak GPU performance, the Huawei P9 still throttles considerably during heavy graphics workloads. The drop-off in performance is sharp, with peak speeds only lasting for a few minutes, reaching a steady state value around 30 percent lower after just 10 minutes. Long term, this still gives the Snapdragon 820 in particular a 2x to 2.5x performance advantage.
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
SNaravno da nekužiš jer dalje mlatiš praznu slamu. Nisi toliko upučeniji.
QC punjenje zahtjeva licenciju, već imaš u Sony-u običan punjač i moraš dokupiti QC punjač.
Svi proizvođaći koriste Salcomp punjače (nije QC).
Opet KBK za licence i Harry Pottere...ja kupujem mobitel svojim novcima,ne licence. QC4.0 dolazi a Huawei koristi prahistorisjki oblik.

KBK za Sony,ja sam dobio QC3.0 punjač sa telefonom,LG šalje,HTC isto. Daj se drži teme,čemu spominjanje Samsunga,Sonya kad je tema SD835 telefon vs Kirin 960 telefon?

Citiraj:
Hoću li ono bodano shvatiti kao ozbiljnu uvredu?
KBK


Citiraj:
Ti nisi sam (ukjučućući jednog Atutu fanboya)
Gdje sam napisao da kamera najbitnija? S nekim si me zamjenio odnosno pomješao.
Ja te nekužim čemu gnojiš u ovu temu ako nisi zadovoljan sa mobitelom?? Prodaj i kupi drugi. Čemu toliko drame
Niti ti niti ja nismo napisali,stvar je izrečena u kontekstu. Daj se drži teme ebomubog...tema je zašto uzeti flagship sa Kirinom kad moš uzeti flagship sa SD. Ne licence,ne ko isporučuje punjač i ko ih proizvodi,ne Ivan Pernar,ne novootkriveni planeti.

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Nebitno. Za svoje novce hocu najjaci procesor u flagshipu. Period.
Upravo tako. Želim da je moja duša mirna. To je jače od 10FPSa i svih armija na ovome svijetu.

Zaboravili smo još jednu stvar,koja može biti bitna nekima,a nekima ne.....Development Kirina , development za SD procesore.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 27.02.2017. u 18:38.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 19:33   #943
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Potpis.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 20:12   #944
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
tema je zašto uzeti flagship sa Kirinom kad moš uzeti flagship sa SD.
Ekšli, tema je huawei mobiteli.

Ne znam, imam Mate 8 i prezadovoljan sam telefonom. Htio sam tacnu i dobio sam ju. Dnevno koristim viber, whatsapp, face, messenger i igram candy crush bar triput dnevno. GPS, bluetooth, wifi i 4g uključeni cijelo vrijeme. I mob izdura skoro dva dana. Senzor otiska prsta je superbrz. Fotić za moje potrebe sasvim dobar. Kirin 950 je unutra. Ja laga i bilokakvog trzanja vidio nisam a mob imam već 4 mjeseca. A bome ni u igrama nisam vidio problema. Tak da me živo zabole što nije SD unutra kad mob radi savršeno. Al naravno, isto tako me zabole na što drugi ljudi troše svoje novce, sami su ih zaradili. Nekom nije srce na mjestu ak nije SD835 unutra, opet dobro. Ne znam kakav je P9 pošto ga nemam nit sam ga uopće imao u rukama al moj mob radi sam tak.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 21:24   #945
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
@trouble
baš si našikan kaos. Meni veliš da držim temu a kad ono Huawei tema. #promašajgodine

Uglavnom, dokazao si više od toga koliko težak.
Pa pa i druži se sa @imartom.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 21:52   #946
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Činjenična rasprava

Citiraj:
Kirinov proizvodni proces,GPU(i novi) i QuickCharging su...kao što sam naveo.
Kažem da me odbija činjenica da će u novom flagshipu proc(kojeg koristi SAMO Huawei) biti izveden u 14nm...a ne zato kaj je spor...........kao kontra argument mi doleti da Snapdragon proizvodi Samsung te da Sony ne isporučuje QC punjač,već da ga se mora dokupiti

Ko da se raspravljam sa nutrijama u zoološkom
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 06:25   #947
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Činjenična rasprava



Kažem da me odbija činjenica da će u novom flagshipu proc(kojeg koristi SAMO Huawei) biti izveden u 14nm...a ne zato kaj je spor...........kao kontra argument mi doleti da Snapdragon proizvodi Samsung te da Sony ne isporučuje QC punjač,već da ga se mora dokupiti

Ko da se raspravljam sa nutrijama u zoološkom
Pa kad netko tko je balkanac tko ima i voli huawei nece rec imas pravo stari, to su cinjenice, nego bu reko ja sam sa telefonom super zadovoljan. Nece pljuvati po svome. Onaj lik kojeg si linkao je objektivan. Ima dobar P9 al da je za te pare mogo uzet nesto bolje, MOGO JE. Platio je leica logo bezveze jer sonyjeva kamera koju imaju ostali radi cak i bolje.
Al to je zapadnjacki napredniji mentalitet. On nije dao pola ili cijelu placu za mob ko mi nego ga zaradio za 3 dana na poslu. Vidis da ni maske ne nosi. Kod nas se telefoni nose u kurtonima i hvalimo se cija je baterija dugotrajnija. Ko djeca.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 06:53   #948
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Pa kad netko tko je balkanac tko ima i voli huawei nece rec imas pravo stari, to su cinjenice, nego bu reko ja sam sa telefonom super zadovoljan. Nece pljuvati po svome. Onaj lik kojeg si linkao je objektivan. Ima dobar P9 al da je za te pare mogo uzet nesto bolje, MOGO JE. Platio je leica logo bezveze jer sonyjeva kamera koju imaju ostali radi cak i bolje.
Al to je zapadnjacki napredniji mentalitet. On nije dao pola ili cijelu placu za mob ko mi nego ga zaradio za 3 dana na poslu. Vidis da ni maske ne nosi. Kod nas se telefoni nose u kurtonima i hvalimo se cija je baterija dugotrajnija. Ko djeca.
Al si nadrobio gluposti. U ovom slučaju si najveći balkanac.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 07:04   #949
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
molio sam te da me zaobiđeš ali onako balkanski, ne možeš ne komentirati jel tak..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:06   #950
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Našao toolkit za otključavanje P9 Lite drugog SIM-a ako nekom treba.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:24   #951
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Pa kad netko tko je balkanac tko ima i voli huawei nece rec imas pravo stari, to su cinjenice, nego bu reko ja sam sa telefonom super zadovoljan. Nece pljuvati po svome.
Da nebi bilo da sam huawei fanboy, ovo mi je drugi huawei. Prvi je bio davnih dana, i to kao mob za posao. Imao LG 4xhd, g2, g3, samsung s2, s3, s4... I sad sam ja balkanac jer mate 8 radi savršeno za moje potrebe? Pretpostavljam da sam balkanac i jer imam mob koji nema milione na antutu testu? A najviše sam balkanac vjerojatno jerbo nemam šaomi. Ak je netko fanboy ovdje, to si ti.
One debilane oko korištenja maski je glupo i komentirat. Kog boli kurac hoću ja imat mob u maski i s kaljenim staklom ili ne. Vjerojatno pederčiće koji moraju pokazat svoj obožavani komad hardvera na stolu u lokalnoj birtiji.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:28   #952
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Obećao sam da neću više pisati na ovoj temi. Ali evo neka ovo bude zadnji post. Igram najzahtjevnije igre s brutalnom grafikom (sve detalje na max) tipa Final Kick, Asphalt 8, Real Racing 3, NBA Live...nikad ali nikad mi nije usporio mob nit je trznulo.....
@Trouble, Kirin s početka 2016te i dalje vrti sve živo bez beda..Dok je tako ja se sintetikom neću baviti...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 28.02.2017. u 09:35.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:28   #953
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Pusti ga, taj neće nikada shvatiti.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 11:36   #954
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,686
Koje su ovo drame...
Koristio LG, koristio Samsung, koristio Sony i sad koristim (drugi) Huawei (P9, nakon U8650).

Huawei je zasad jedini koji radi out of the box bez problema, bez štekanja, bez pregrijavanja, bez mog živciranja i bez želje da mu mijenjam softver.

Dok radi glatko, brzo i pouzdano, unutra može biti i komad čipsa umjesto procesora, apsolutno mi je svejedno.

Ove usporedbe u benchmarcima su ravne prepucavanju u dječjem vrtiću jer nikakve real life koristi od toga nitko od nas nema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 12:50   #955
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Jel bi uzeo i3 proc umjesto i5 po istoj cijeni ako u normalnom koristenju ne vidis razliku?
Uzeo bi i5 makar ne osjetis razliku. Zato sto za iste novce mozes dobit jace. Eto zato dost offtopica a fanboy jesam SD.
Nit sam saomi fan nit kazem da su to super mobiteli. Zapravo sam htio one plus 3 ali kad sam kupovao 3 je bio nefostupan a 3T u dolasku. Zato sam kupio mi5s plus jer je bio ista cijena a 128gb interne mem. Samo kazem da xiaomi vrijede svojih novaca dok je huawei postao precijenjen. Uz bok se guzi sa htc samsung sony a do ramena im je. Ko saomi tu negdje..
Samo kaj ovce pasu di im se pokaze trava..

Zadnje izmijenjeno od: imart. 28.02.2017. u 13:42.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 14:03   #956
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Jel bi uzeo i3 proc umjesto i5 po istoj cijeni ako u normalnom koristenju ne vidis razliku?
Uzeo bi i5 makar ne osjetis razliku. Zato sto za iste novce mozes dobit jace. Eto zato dost offtopica a fanboy jesam SD.
Nit sam saomi fan nit kazem da su to super mobiteli. Zapravo sam htio one plus 3 ali kad sam kupovao 3 je bio nefostupan a 3T u dolasku. Zato sam kupio mi5s plus jer je bio ista cijena a 128gb interne mem. Samo kazem da xiaomi vrijede svojih novaca dok je huawei postao precijenjen. Uz bok se guzi sa htc samsung sony a do ramena im je. Ko saomi tu negdje..
Samo kaj ovce pasu di im se pokaze trava..
Ako frend ili neki reviewer kojem vjerujem kaže da mob (koji mislim kupiti) sve vrti (ili ako sam sam probao taj mode) onda mi je stavka sa procom ispod stavaka kao što su kamera, ekran, baterija, build quality, itd. Brinulo bi me jedino ako bi se neki proc (npr nekad mediatek) znatno pregrijavao...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 15:56   #957
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Svaka roba ima svog kupca. Povlacim se..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 16:13   #958
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Jel bi uzeo i3 proc umjesto i5 po istoj cijeni ako u normalnom koristenju ne vidis razliku?
Uzeo bi i5 makar ne osjetis razliku. Zato sto za iste novce mozes dobit jace.
Prije bih napravio usporedbu nekog intela i amd-a. Obojica vrte neku igru sasvim dobro, al amdiju ćeš platit manje.
Samo ja ne kužim tvoju potrebu da nama objasniš da je kirin za kurac i da je SD bog i batina. Čemu? I ljudi ti govore da mob s njim radi sasvim uredno, bez laga, trzanja itd no ti i dalje imaš potrebu uvjerit nas da to nije istina. Da, znamo da SD vrti antutu nebu pod oblake. Da, SD na papiru je brži proc, apsolutno. I kaj s tim? Ama baš ništa, zabole me za to. Mob izvađen iz kutije radi savršeno, nema izdrkavanja s romovima, kernelima itd. U čemu je tvoj problem s time što smo mi zadovoljni s mobitelima? To ne kužim. Boli te kuki jel ja imam šaomija, huaweija il samsunga u ruci. Nit si ga ti platio, nit ga koristiš. Velim, nit sam fanboy huaweia, prije naginjem samsungu. No moj mob radi za poželit. Al tebe smeta jer ljudima mobovi bez SD unutra rade odlilčno. Nemreš to nikako svarit. Oladi malo. Nazivaš ljude ovcama, no s tako plitkim načinom razmišljanja, ne znam ko je ovdje ovca.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 16:17   #959
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
JA sam bio zadovoljan i sa šaomijem i snapdragonom ali da ga jebeš i Kirin je ok. A sry ja svom vlastitom iskustvu više vjerujem..zdrav razum...Kažem, dalo bi se raspravljati da postoji neki problem kod jednog od ta dva proca kao što su neke serije mediateka imale s prejakim zagrijavanjem....ali to ovdje nije slučaj....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 17:37   #960
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,686
Kako ga je samo usporedio. i3 i i5

Da, uzeo bih i3 u Asusovom laptopu svaki dan ispred i5 u HP-ovom laptopu, a da su isti novci u pitanju, isto kako neću više kupiti smartphone ni od LG-a ni Samsunga, pa makar u njima procesor proizvodio zlatni prah.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na