Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2023., 16:20   #931
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova

DLSS (osim DLAA) je smeće koje treba zabranit kao i TAA.


.
Koje ti nebuloze pises...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 16:36   #932
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Koje ti nebuloze pises...
Pa meni loše izgleda. Ne vidim smisao tog. Oćeš veće performanse, pa smanji neke detalje. Ovo kad staviš, tanki objekti imaj treperenje, cijela slika se zamuti. Rađe smanjim detalje, pa mi bude oštro.

Mene fascinira kako to može nekom bit dobro. Na 4k se toliko artefakti ne vide, al svejedno se slika zamuti.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2023., 17:01   #933
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Pa meni loše izgleda. Ne vidim smisao tog. Oćeš veće performanse, pa smanji neke detalje. Ovo kad staviš, tanki objekti imaj treperenje, cijela slika se zamuti. Rađe smanjim detalje, pa mi bude oštro.

Mene fascinira kako to može nekom bit dobro. Na 4k se toliko artefakti ne vide, al svejedno se slika zamuti.
U hrpi igara DLSS quality izgleda bolje od native-a, osobno sam cropao screenshote da dobijem potvrdu onoga sta sam vidio u igri. Neke igre cak i sa DLSS performance izgledaju bolje od native sta mi se cinilo nemogucim.
Moje iskustvo je takvo da DLSS palim i kad imam vise nego zadovoljavajuci framerate jer izgleda vrhunski...
Ja igram na 4K monitoru pa mozda i to igra ulogu, al moje iskustvo je brutalno pozitivno.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:16   #934
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
DLSS upalim kad treba i kad ne treba, ako ga igra podržava automatski upalim, nobrainer.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:39   #935
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 823
DLSS neke stvari "uljepša" no druge pokvari, native je native, nema boljeg.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:54   #936
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Bolje je nego native jer imaš fluidniju igru sa više FPS-a, razlika nebo i zemlja uz minimalan ili nikakav gubitak na kvaliteti, nešto što u pokretu ni ne skužiš.
Više FPS-a je uvijek bolje od manje FPS-a. Produžuje aktualnost grafičke kartice win/win.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:54   #937
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
U hrpi igara DLSS quality izgleda bolje od native-a, osobno sam cropao screenshote da dobijem potvrdu onoga sta sam vidio u igri. Neke igre cak i sa DLSS performance izgledaju bolje od native sta mi se cinilo nemogucim.
Moje iskustvo je takvo da DLSS palim i kad imam vise nego zadovoljavajuci framerate jer izgleda vrhunski...
Ja igram na 4K monitoru pa mozda i to igra ulogu, al moje iskustvo je brutalno pozitivno.
U kojoj to izgleda?

Ono što sam ja probao.

RDRD2 užas
DIABLO 2 resurected, zamuti
MSFS, ZAMUTI+ARTEFAKTI
Witcher 3 zamuti, artefakti kod kose


Definitivno se manje artefakti vide u 4k, al tu su. Imam i 4k televizor spojen, al ja ih vidim.
Možda je do vida (jesi testirao kad vid), a možda je svizac zamoto čokoladu...

NVIDIA proda muda pod bubrege zvan RT. Pa da mi padne FPS za 5% ide off. A ne da 50% žrtvujem za refleksije i sjene???
I onda ti prodaje fejk rezoluciju ala DLSS da ti digne frejmrejt.
AMD to onda prati, i još gore ispadne.

Ono što valja je DLAA, to stvarno izgleda bolje.
I ovo valja.
https://youtu.be/c3voyiojWl4
https://youtu.be/83NERpoSwAo
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 18:59   #938
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Eto svakome njegovo, nekome DLSS drugome DLAA. Meni DLSS sam nek potraje grafa godinama, ne kupuje mi se više nova. Taj "gubitak" na kvaliteti ja ne vidim i guštam u igrama
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 19:24   #939
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Da se nadovežem na raspravu od DLSS-u, igram samo MW2 mp, te sam probao sa i bez upaljenog DLSS-a, te sa ostalim opcijama upscaling-a. Definitivno DLSS izgleda jako dobro na quality opciji, čak bi rekao da mi izgleda oštrije nego native rezolucija. Dakle isprobao sam i amd upscaling opcije, ali DLSS definitivno daje odlične rezultate, što se tiče i slike i performansi.
Što se tiče dugotrajnosti grafe također veliki plus, ja sa svojom imam zakucano 140 fps-a u multiplayeru na visokim detaljima.
Znam, ne igra se tako multiplayer ali iskreno nije mi se dalo previše ni čeprkati po opcijama, već sam želio da mi oružja izgledaju odlično te se ne zamaram previše sa time hoću li biti bolji ili ne.
Doduše ja ne osjetim taj input lag koji se spominje kada je upaljen DLSS.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 19:32   #940
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Da se nadovežem na raspravu od DLSS-u, igram samo MW2 mp, te sam probao sa i bez upaljenog DLSS-a, te sa ostalim opcijama upscaling-a. Definitivno DLSS izgleda jako dobro na quality opciji, čak bi rekao da mi izgleda oštrije nego native rezolucija. Dakle isprobao sam i amd upscaling opcije, ali DLSS definitivno daje odlične rezultate, što se tiče i slike i performansi.
Što se tiče dugotrajnosti grafe također veliki plus, ja sa svojom imam zakucano 140 fps-a u multiplayeru na visokim detaljima.
Znam, ne igra se tako multiplayer ali iskreno nije mi se dalo previše ni čeprkati po opcijama, već sam želio da mi oružja izgledaju odlično te se ne zamaram previše sa time hoću li biti bolji ili ne.
Doduše ja ne osjetim taj input lag koji se spominje kada je upaljen DLSS.
Nisam probao MW2. Probao sam warzone 2, TAA kojeg ne možeš isključit mi je turn OFF. DLSS na quality mi izgleda mutnije.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2023., 19:53   #941
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ista igra je WZ 2 i MW2 Multiplayer, ali meni eto ne izlgeda mutno, kažem čak izgleda oštrije i čišće nego native, radio sam usporedbe.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 19:54   #942
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ista igra je WZ 2 i MW2 Multiplayer, ali meni eto ne izlgeda mutno, kažem čak izgleda oštrije i čišće nego native, radio sam usporedbe.
Pogledaj travu na podu, i lijevo desno s kamerom. Upravo je igrao.

Za ovu igru je bitno imat dobar FPS, DLAA ne izgleda baš bajno.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:08   #943
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Doduše ja ne osjetim taj input lag koji se spominje kada je upaljen DLSS.
Tu pricu o input lag-u nemam pojma tko je plasirao ali je cisti nonsense... DLSS ti smanjuje input lag jer povecava framerate, to su osnove osnova...
DLSS frame gemeration (DLSS 3) poveca input lag, al to je nesto sasvim drugo.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:11   #944
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Možda je do vida (jesi testirao kad vid), a možda je svizac zamoto čokoladu...
I ja sam mislio da mi se vid pogorsao pa sam zato tukao screenshote i cropao/zoomirao... Stavit cu koji kad budem na kompu, da vidis kako u Deathloop-u DLSS performance izgleda bolje od native-a...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:12   #945
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
DLSS neke stvari "uljepša" no druge pokvari, native je native, nema boljeg.
Native sam po sebi ne znaci nista, preko njega ide AA da bi izgledao dobro, a kad igra koristi los AA algoritam, onda DLSS moze izgledati bolje bez obzira sta koristi nizu baznu rezoluciju.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:35   #946
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 823
Kao što sam rekao, DLSS će neke stvari uljepšati, no druge pokvariti, + nuspojave koje su veće ili manje ovisno od igre.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 20:51   #947
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Dodati će besplatni fps, nobrainer.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:37   #948
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Kao što sam rekao, DLSS će neke stvari uljepšati, no druge pokvariti, + nuspojave koje su veće ili manje ovisno od igre.
A ja ti iz debelog iskustva kazem da tih nuspojava ili nema ili su zanemarive.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:47   #949
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Kratko i jasno dobijem veći fps, igra mi izgleda sasvim solidno, i uživam. Doduše mw2 je jedina igra koju igram od izlaska, ostalo sam sve obrisao, ili ako i igram neki sp igram ga na ps-u. Tako da za ostale igre ne mogu govoriti.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:49   #950
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Ja igram sve živo i mrtvo nigdje ne vidim nikakve anomalije...samo dobar fps. Trenutno na kompu tridesetak igara a svaki mjesec deinstaliram poneku koko ju završim...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 06:24   #951
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Ne želim da netko misli da trolam. Vidim da ima puno ljudi koji ne primjete, i pokušavam shvatit kako to, da je jedan ćorav ok.

Jel vi koji neprimjetite igrate sa DOF i motion blur?
To gasim, ne volim kako to izgleda. Mislim da ako je gore navedeno upaljeno da se prikriju negativni efekti. Apsolutno su anomalije manje na 4k.

Bolje da postoji nego ne postoji. Diže FPS, nije tako strašno, produljuje "uporabni vijek" grafičkih.
Možda je kod mene izraženo na 1440p, a i subjektivno vjerojatno više to primjetim na navedenoj rezoluciji kad nemam neki skok performansi kad to upalim zbog CPU bottlnecka.

Na temu.
AV1 enkode na youtube radi odlično. 4K60 ima dropove oko 30 frejmova na 15k, gpu utilization je ispod 10% (4070ti). Primjetna je razlika u makro blokovima u odnosu na VP9 (znatno manje).
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 09:36   #952
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,185
DLSS uključujem po defaultu na 1440p... Ali i nikad ne koristim ništa osim Quality moda. Witcher 3 RT bi bio neigriv bez toga (sad je rubu, 40-45fps).

Ne mogu si još racionalizirati 4070ti... Najbolja je vrijednost trenutno na tržištu, ali ta 192bit sabirnica i 12gb RAM za 1000e... To će ju jako ograničiti u budućnosti, nije keeper. A Radeon pak ima svoje probleme. Blah. Nikad gora situacija na tržištu (ne računajući koronu).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 10:26   #953
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
DLSS uključujem po defaultu na 1440p... Ali i nikad ne koristim ništa osim Quality moda. Witcher 3 RT bi bio neigriv bez toga (sad je rubu, 40-45fps).

Ne mogu si još racionalizirati 4070ti... Najbolja je vrijednost trenutno na tržištu, ali ta 192bit sabirnica i 12gb RAM za 1000e... To će ju jako ograničiti u budućnosti, nije keeper. A Radeon pak ima svoje probleme. Blah. Nikad gora situacija na tržištu (ne računajući koronu).
Ok, al zašto si onda kupio 3060ti? Ova ima 50% više memorije.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 11:11   #954
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,667
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ok, al zašto si onda kupio 3060ti? Ova ima 50% više memorije.
Zato što je više nego duplo jeftinija od 4070Ti?
Ili zato jer je bila i ostala nV best buy grafa?
Zato jer ju je kupio pred 1 ili više godinu?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 11:24   #955
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,185
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Zato što je više nego duplo jeftinija od 4070Ti?
Ili zato jer je bila i ostala nV best buy grafa?
Zato jer ju je kupio pred 1 ili više godinu?
Ovo treće

A tu je bila jednostavnija odluka jer za istu cijenu 6700xt nije jača u rasterizaciji, pa je DLSS i manjim dijelom RT bio jasna prevaga. Potrošnja je ista.
Danas je to nijansiranije i Radeon ima neke očite prednosti i mane. Prednosti su naročito na dugi rok i za veće rezolucije, to se jasno vidi u rezultatima danas i bit će izraženije u budućnosti. Svejedno i dalje svaki dan refresham cijene 4070ti i čekam da padne na 900e, bolji je deal.

EDIT: da se nadopunim, razlog zašto gledam novu grafičku je zato što sam primijetio u 2 igre (Witcher 3 RT i Warhammer 3 kampanja, battle je ok) da probijaju 8gb RAM u 1440p. Nije stalno nego tek nakon određenog gameplaya, ali se jako osjeti kad se dogodi. I to je razlog zašto sam malo kritičan prema količini VRAMA na 4070ti. Sabirnicu ne treba objašnjavati, rezultati testova pokazuju koliko pada s porastom rezolucije.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 31.01.2023. u 12:42.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 12:18   #956
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ovo treće

A tu je bila jednostavnija odluka jer za istu cijenu 6700xt nije jača u rasterizaciji, pa je DLSS i manjim dijelom RT bio jasna prevaga. Potrošnja je ista.
Danas je to nijansiranije i Radeon ima neke očite prednosti i mane. Prednosti su naročito na dugi rok i za veće rezolucije, to se jasno vidi u rezultatima danas i bit će izraženije u budućnosti. Svejedno i dalje svaki dan refresham cijene 4070ti i čekam da padne na 900e, bolji je deal.
Ja sam pitao za 8 GB rama.Kak te to nije mučilo.
Nema smisla ovo što pišeš, s tom grafičkom nećeš vidjet veće rezolucije, čak ni s DSSL u novim igrama (UE5).

Osobno mislim da je AMD 6000 serija bila bolja u value segmentu od nvidia 3000.

Sad mislim da je najbolje INTEL ARC, driveri su puno bolji, vidi se da rade i da će bit sve bolji i bolji, s tiome da intel ima najbolje encodere i decodere.
Dok recimo NVIDIA brutalno kaska u MW2/W2 za AMD generacijom, a u ostalom je bolja...to mi smrdi na nešto s driverima.

Imao sam i prvi bug, koristeći DLDSR, bude mi zoomirano u igri, offset miša.

Osobno sam kupio NVIDIA prvenstveno zbog FPGA G-SYNC monitora, sekundarni razlog su bili driveri (tu su me izgubili, ne možeš izdat grafičku da ti driveri nisu speglani...), tercijalni razlog praktički nepostojanje undervolt i TDP limitiranja (postoji al minimalno). Psihološki više od 300W.

Al nebi ja bježao od AMD, pogotovo ako neko igra mainstreem igre, DLSS/RT to mi nije bilo ni najmanje bitno nit će mi bit bitno.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 12:39   #957
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,667
Pa kako je 8gb postalo premalo za 1440p, mislim da će ubrzo i tih 12gb biti premalo.
Ovo pričam naravno ako osoba X ne želi spuštati detalje na grafi za koju je pljunuo nemalih kilu evra.

Markec, veliš ti Intel je best buy....pretpostavljam sarkazam, premda mi se ne čini.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 12:45   #958
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,185
Prije godinu ipo kad sam kupio 3060ti, 8gb nije bio problem za 1440p. Nije ni danas na velikoj većini toga, ali eto, našao sam dva konkretna slučaja kad se osjeti.
I znalo se od starta da će 8 ili 10 gb na prošloj Nvidia generaciji biti problem, bilo je pitanje samo kad će to doći do izražaja. Za mene je to sada i bit će samo gore. Pa sad malo pušem na hladno
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 13:37   #959
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7,073
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Sad mislim da je najbolje INTEL ARC, driveri su puno bolji, vidi se da rade i da će bit sve bolji i bolji, s tiome da intel ima najbolje encodere i decodere.
Intel ARC u svemu i svakom pogledu lovi ono kaj Radeon i GeForce nude sa svojim sada već dvije godine starim karticama, dok su s novim RX 7000 i RTX 4000 uveli dual-engine AV1 encoding/decoing mogućnosti.

U prijevodu, AMD i nVidia nude bolje proizvode kak god se okrene, a Intel može zahvaliti svojem bajnom marketingu za doček kakav je ARC primil nakon kaj su godinama odgađali desktop GPU.

Najbolje od svega kaj se dan-danas Intel ARC ne može kupiti kak spada, tj. ima kartica na cjenicima i to je to, zapravo ih nitko ne želi, a osim recenzenata diljem neta, nitko ih svojevoljno ne koristi.

Intel AXG divizija koja je između ostalog zadužena za ARC proizvode je blago rečeno razdužena, a sav fokus se stavlja na HPC i enterprise GPU rješenje, jer tu su nofci i glavna AMD i nVidia konkurencija.

Intel ne mari za budžet gaming i desktop GPU općenito, ARC je samo pokušaj da se dodvore masi, a prave pare leže u serverskom svijetu - onom u kojem Intel već 5 godina gubi tržišni udio.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
AMD Ryzen 5 7600 | Noctua NH-U12A chromax.black | MSI MAG B650 Tomahawk Wi-Fi | 128GB Kingston FURY Beast DDR5-5200 | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x10TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | eVGA 650 B5
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 14:08   #960
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,229
markec šta se trzaš ima nas koji uopce ne koriste the dllllsss abc bakrače ,samo nativ .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na