Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2023., 21:14   #871
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Našao sam i svoje fotke iz 2021...
  Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 21:40   #872
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
E na tom klonu su mi najjači tenkovi
Nakon original NES-a imao sam SNES klon na one žute ketriđe, s tim da je u internoj memoriji bilo već 500 igrica

LionKing, Aladin i Jazz sam isto pičio, a Jazz bih mogao i sad igrati (ako imam još živaca)
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2023., 22:52   #873
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Joj, da ... Dangerous Dave. Imam ga i dan-danas na 486ici, iako nisam nikad dovršio igru Najdalje što sam došao je bilo do mislim 4. ili 5. razine, odmah nakon što dobiješ Jetpack i poraziš onog pauka.
Tu sam i ja zastao i nikad dalje, valjda je to bila neka točka koja je slomila 90% igrača.
Inače autor igre, to mi je nevjerojatno, legenda Romero, njega sam uvijek mentalno-karakterno povezivao samo sa nekim doom-quake koljačinama.

Apropo Bombermana, volio sam ga s PCa, no iz Hackera sam se nabrijavao na bomberman world na ps1, koji mi je u recenziji bio baš fora grafike (polu 3d), no ko klinac ga nisam uspio nabavit; kad sam ga naručio od harr harrr pirata dobio sam neki stariji, nije mi to bilo to. Skinuh ga prije par godina, kad ono - nisam oduševljen. Nešto mi je falilo, nekak prekruti likovi i sve ostalo, fluidnost i brzina čudna zbog tog 3da, odigro 4,5 nivoa i to je to, zasad.

Imate li i vi neku igru/igricu iz djetinjstva koju dok je bio hype niste mogli tad probat/nabavit, a poslije vam nije sjela?

@Spliff
Koje godine si taj snes klon imao, za prije 20,25 godina kad su klonovi rulali mi se to nevjerojatno čini da bi toliko nutra tvornički nakrcali (osim ak 500 nije varijacija 10-20 igara) i to još i snes igre, koje su veće.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 23:53   #874
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
E na tom klonu su mi najjači tenkovi
Nakon original NES-a imao sam SNES klon na one žute ketriđe, s tim da je u internoj memoriji bilo već 500 igrica

LionKing, Aladin i Jazz sam isto pičio, a Jazz bih mogao i sad igrati (ako imam još živaca)
Tenkove nisam probao, ali je konzola zabavna stvar... Drago mi je da sam je nabavio jer vidim da ih više nema (lokalno), a i cijene su naravno otišle gore kao i sve drugo

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Tu sam i ja zastao i nikad dalje, valjda je to bila neka točka koja je slomila 90% igrača.
Inače autor igre, to mi je nevjerojatno, legenda Romero, njega sam uvijek mentalno-karakterno povezivao samo sa nekim doom-quake koljačinama.
Igra (D Dave) je prebrzo napredovala iz jednostavnog u teško, kao da su preskočili jednu razinu, fazu prilagodbe da se igrač navikne na teže prepreke.

I da, znam da je Romero napravio Dave-a. Mene je također iznenadilo kad sam to prvi put primjetio ali koliko me pamćenje služi piše na samom početku igre.

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Imate li i vi neku igru/igricu iz djetinjstva koju dok je bio hype niste mogli tad probat/nabavit, a poslije vam nije sjela?
Nisam baš siguran za ovo da "je nisam mogao nabaviti" jer sam gotovo sve igre (koje sam želio) i nabavio. Ilegalno, naravno ... tko je uostalom u ono vrijeme kupovao originalni software u Algoritmu, pogotovo po onim suludim cijenama?!

Ali da, evo nekoliko primjera... Tomb Raider 3 recimo. Svi su pričali kako je igra odlična, neki su pak slinili nad nečim drugim, ali svi su se složili kako je TR3 odlična. I stvarno, nabavim je i počnem igrati, i igra je bila fenomenalna. Ali nisam siguran zašto, nije mi nikad sjela, i nakon samo par mjeseci našla se na gomili CDova koje više nisam dirao. Preteška, traži brze reflekse i puno akcije odjednom ... sve ono što ja ne volim. Danas je držim isključivo iz sentimentalnih razloga, ali ne pamtim da sam je ikad odigrao dalje od par minuta.

Indiana Jones & The Infernal Machine s druge strane (koji je rađen u istom stilu kao Tomb Raider) mi se svidio jer su kontrole bile znatno grublje, a i igra nije tražila puno akcije ili razmišljanja kroz cijelu priču.

Slična stvar i sa Test Drive 5. Iznimno hvaljena, sa "super realističnim efektima" ... da bi na kraju dobio osrednju simulaciju sa apsurdnom fizikom. Igru sam naravno zadržao ali je također nisam puno igrao, i završila je sa istom sudbinom kao i TR3.

I za kraj Ford Racing. Ovog se JAKO dobro sjećam ... kupio sam je zajedno u paketu sa Half-Lifeom & GTA 2. I dok mi je HL "sijao strah" u kosti od invazije aliena, a GTA2 me zabavljao kao ni jedna igra prije toga Ford Racing je bio debakl.

Ista priča ... jako hvaljena igra sa "grafikom koja kao može konkurirati prijenosu utrke sa TVa", i već sam se vidio kako jurim pistom, razbijam Fordove ispred sebe i "hvatam" sekunde do pobjede kad sam skužio da je igra katastrofa. Al' baš sve, od zvučnih efekata, fizike, kontrola, ma SVE! Par godina kasnije su izbacili Ford Racing 2 (kojeg nisam nabavio sve do prije nekih 10-ak godina, 2012-2013.) i bilo mi je neopisivo drago vidjeti da je dvojka re-dizajnirala igru od početka do kraja, iako je naravno šteta već bila napravljena.

A kao dodatni "bonus" mogu staviti Carmageddon 2. E sad, ovo je malo kompliciranije za objasniti jer C2 obožavam. Pa onda, u čemu je problem...? Možda upravo u tome da sam prvo igrao C2 Demo verziju koja je imala (po mojem mišljenju) puno bolju grafiku nego ona "finalna", i možda zato što je odjavni "poster" u Demo verziji obećavao neke stvari koje se nisu nikad dogodile. Npr, avion (737?) je originalno trebao biti jedno od vozila koje moraš poraziti i/ili koje dobiješ na kraju igre kao nagradu.

Ali naravno da priča ne prestaje ovdje... Kao što svi znate, Carma 2 je pun bugova. Od modela vozila koji nedostaju (zabunom izostavljeni i ruše igru ako ih se pozove) pa sve do problema kojih nema u Demo verziji. Toliko sam dugo čekao na Carma 2 i nekako sam očekivao savršenstvo (bazirano na Demo verziji) da bih dobio ono što danas svi znamo. I to nisam nikad "prebolio", iako sam nastavio dalje sa Carma 2 i pokušao ignorirati očito. Pa čak i dan-danas ... imam dvije verzije Carma 2 instalirane na disku. Finalnu i Demo, koje mijenjam, "šaltam" po raspoloženju.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 07:39   #875
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,187
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 09:45   #876
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,460
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
+1

I odmah preporuka za najbolji NES emu, Mesen.

Meni je recimo Dangerous Dave 2 genijalan. Nema veze sa prvim dijelom i tu se vidi da je Romerova igra.
Zombiji, shotgun sa zanimljivim načinom punjenja i Dave kao redneck hillybilly, probajte igru.
Mislim da se čak i zove Dangerous Dave In Haunted Mansion.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 12:51   #877
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
decki, trebam identifikaciju PC igre tam negdje s pocetka 2000ih.
FPS, radnja ww2, dosta misija je bilo po snijegu, a specificno je bilo da se moglo voziti i vozila na koja se naislo na mapi. nesto slicno kao prvi BF, samo ne u toj mjeri.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 13:02   #878
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
hidden and dangerous mozda?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 13:53   #879
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Bolje ti je uzeti joystick za pc i igrati preko emulatora, razocarat ce se u te kinske kopije.
Pa, već sam napisao da je emulator kupljen prije nekakvih godinu (i nekoliko mjeseci) ... nije da sam ga tek uzeo, i opravdao je očekivanja. Kao netko tko se svojevremeno igrao na Atari-u i do nedavno imao Amstrad CPC464 dobro znam glavobolje tih starih kompjutora i konzola. Te poseban monitor (CPC464), te pripadajuće napajanje, te odgovarajuće kazete ili spremnici ... uvijek to "nešto".

Ono što mi se sviđa kod Kineskog modela je to da je spreman za upotrebu i bez ikakvog kompliciranja. Nema nikakvog ulaganja u pribor ili opremu, nema adaptera za spajanje na TV, jednostavno spojiš i igraš. Naravno, ako već imate cijeli komplet onda je original u svakom slučaju bolji ali to danas postaje rijetkost.
  Reply With Quote
Staro 15.01.2023., 14:00   #880
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
hidden and dangerous mozda?
nije, al nasao sam je. codename eagle

Zadnje izmijenjeno od: okarm. 15.01.2023. u 20:17.
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2023., 22:45   #881
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Inspiriran temom i iskustvom sa Carma2, izvadio sam CD sa modificiranom igrom iz 2007 (kad sam zadnji put na ovome radio) i igram preko GlideWrappera na Win7
  Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 00:05   #882
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Trekkie koristi wrapper umjesto time correct hardvera O.O
The world is ending, we are all gonna die
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 00:51   #883
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Trekkie koristi wrapper umjesto time correct hardvera O.O
The world is ending, we are all gonna die
Hehe, tako nekako

Pa lijepo sam vam rekao svima u temi, gotov sam sa retro hardverom ... Živjela virtualizacija, emulacija i wrapperi!
  Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 23:59   #884
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Tenkove nisam probao, ali je konzola zabavna stvar... Drago mi je da sam je nabavio jer vidim da ih više nema (lokalno), a i cijene su naravno otišle gore kao i sve drugo
-
Nisam baš siguran za ovo da "je nisam mogao nabaviti" jer sam gotovo sve igre (koje sam želio) i nabavio. Ilegalno, naravno ... tko je uostalom u ono vrijeme kupovao originalni software u Algoritmu, pogotovo po onim suludim cijenama?!

Ali da, evo nekoliko primjera... Tomb Raider 3 recimo.

-
A kao dodatni "bonus" mogu staviti Carmageddon 2. E sad, ovo je malo
kompliciranije za objasniti jer C2 obožavam. -.
Tenkovi iliti Battle City su jedna imo od top NES igara, a usudio bi se reći, kao multiplayer igra za dva igrača (na jednom ekranu, bez split screena i bez mreže) možda jedna od najboljih ikada u povijesti, s obzirom na jednostavnost i igrivost. Ja sam to čak rokao sa susjedom na emulatoru na jednoj tipkovnici.

Tomb Raider 3 isto mi nije sjeo, prvi TR koji sam ikad igrao, posudio mi ga je razredni kolega jer nisam brijao nikad na taj serijal da bi ga i kupovao. Malo ga probao, pretežak mi je nekako bio, a očekivao sam više akcije i pucanja a manje pentranja i traženja itema i gdje uopće u fcking džungli trebaš ići.

Carmageddon 1 sam igrao i na PCu i na PSXu, o dvojci sam čitao u recenziji i mislio sigurno super igra, no nikad probao. Pred koju godinu odlučio na youtubeu malo pogledat gameplay, nažalost, nema šanse da bi to sad igrao, bezveze mi je djelovalo.

Od klasičnih, kultnih igara, dosta sam čitao o Silent Hillu 2, prvi sam odigrao, pa sam mislio drugi će mi bit odličan, čak kontemplirao ga original kupit, jer me čitanje sprženih nešto zezalo, više drive ne valja.
Nažalost, kad sam ga odigrao, nije mi nekako bio bolji od prvog dijela! Definitivno nije sad odnos kvalitete ko Resident evil 1 i 2, ja sam valjda tako nešto očekivao.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 06:25   #885
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
@Spliff
Koje godine si taj snes klon imao, za prije 20,25 godina kad su klonovi rulali mi se to nevjerojatno čini da bi toliko nutra tvornički nakrcali (osim ak 500 nije varijacija 10-20 igara) i to još i snes igre, koje su veće.
To su bile kasne 90-e i imaš pravo, naravno da su pisali 500 igrica ali je zapravo bilo puno manje, samo razne varijacije. Jbg, isparilo mi je to iz glave.
Tipa bilo je 50 super maria, s tim da je jedan vanilla a ostali počinju od nekog drugog levela ili imaš više života i sl.

Skoro sam zaboravio - ovo mi je prvi dodir sa konzolama i video igrama općenito, htio sam PC ali je božić bata pod borom ostavio RAMBO atari clone Valjda nije znao što je kompjuter
Godina cca 1996.?
Svaki tjedan novi set joysticka

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 09:26   #886
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Jel to onaj koji se mogao na auto sajmu mogao kupiti (tipa Hrelić)?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 10:25   #887
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
He, he. To sam i ja imao. Posudio mi bratić. Nisam ga igrao dva sata.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 13:27   #888
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Tomb Raider 3 isto mi nije sjeo, prvi TR koji sam ikad igrao, posudio mi ga je razredni kolega jer nisam brijao nikad na taj serijal da bi ga i kupovao. Malo ga probao, pretežak mi je nekako bio, a očekivao sam više akcije i pucanja a manje pentranja i traženja itema i gdje uopće u fcking džungli trebaš ići.
Indiana Jones & The Infernal Machine kojeg sam gore spomenuo je bio isti koncept, putovanja po svijetu i traženja 4 dijela "paklenog" stroja, ali se igra u potpunosti drugačije "osjećala" nego Tomb Raider. Kontrole su tražile manju preciznost i nisi nikad imao situaciju da moraš kombinirati tipke istovremeno već si išao jednu po jednu. Da je Tomb Raider imao ovakav mehanizam, moje iskustvo bi bilo u potpunosti drugačije...

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Carmageddon 1 sam igrao i na PCu i na PSXu, o dvojci sam čitao u recenziji i mislio sigurno super igra, no nikad probao. Pred koju godinu odlučio na youtubeu malo pogledat gameplay, nažalost, nema šanse da bi to sad igrao, bezveze mi je djelovalo.
Carmageddon 2 je bio daleko ... i to mislim DALEKO ispred svog vremena. Kad si malo bolje razmislim i dan-danas je - ima bolju fiziku nego GTA 5, a to puno govori! A najbolje od svega što su to uspjeli "zapakirati" u engine koji radi čak i na običnom Pentiumu prve generacije.

Grafika je naravno loša zbog limitacije onog vremena, ali i dan-danas se rade modifikacije koje konvertiraju aute iz drugih (raznih) igara u C2, a primjetio sam i da C2 engine nudi neke karakteristike koje čak ni originalna igra nije imala. Recimo, mogućnost štete na kotačima (čak i njihovo otpadanje), ili zaokretanje volana kod skretanja lijevo ili desno.
  Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 13:53   #889
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,009
ja sam carmagedon 1 masu igrao, a o 2 sam isto čitao samo u nečemu, mislim hackeru, i ful ga želio igrat al nije radio na mom kompu.
U isto vrijeme sam igrao i dungeon keepera koji mi je bio top
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 14:15   #890
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
ja sam carmagedon 1 masu igrao, a o 2 sam isto čitao samo u nečemu, mislim hackeru, i ful ga želio igrat al nije radio na mom kompu.
U isto vrijeme sam igrao i dungeon keepera koji mi je bio top
Ja sam onda valjda imao sreće... Kad su starci kupili novi komp i kad sam prešao sa 486ice na PII 350 (sa 3dfx Voodoo2) Carma2 Demo mi je bila prva igra koju sam snimio na Win98. Bio je na Hack CDu broj 10, iz listopada 1998. godine. Imam ga i dan-danas, pa ovo 100% znam.

Naime, u ono vrijeme nisam imao drugih igara, sve što je zaostalo od prije bilo je na disketama i za DOS/Win 3.11 ... odnosno 486 kojeg smo prethodno imali. Tako da sam u toj prelaznoj fazi imao samo "Demo" igre iz Hackera, a kad sam napokon krenuo kupovati full verzije (od "lokalnog pirata", naravno) par mjeseci kasnije, prva igra je bila Carmageddon II
  Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 14:52   #891
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 339
Ajme meni da, Demo CD-i iz starih časopisa, glavni izvor igara balkana nakon lokalnog pirata.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 16:18   #892
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
na tom hakeru 10/1998 je bio i rainbow six.
tada me zaludio taj serijal rainbow six/ghost recon pucacina.
jedan metak i gotov si, koje je to osvjezenje realnosti bilo u moru tadasnjih pucacina.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 16:44   #893
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
na tom hakeru 10/1998 je bio i rainbow six.
tada me zaludio taj serijal rainbow six/ghost recon pucacina.
jedan metak i gotov si, koje je to osvjezenje realnosti bilo u moru tadasnjih pucacina.
Yup!


Slučajno ... ili ne, igre koje i dan-danas igram na retro kompu su (između ostalog) Boogaloopers, Carmageddon 2 & NFS3 Hot Pursuit. Povremeno i CMR Rally ali ovo zadnje ne toliko često
  Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 16:56   #894
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,644
Kad pogledam ovaj CD i popis igara gore, je da su DEMO verzije, ali ...


Danas ni jedan Blu-ray nije dovoljan za jednu igru ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 19:01   #895
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jel to onaj koji se mogao na auto sajmu mogao kupiti (tipa Hrelić)?
Hrelić tj. Jakuševac ti nije auto sajam, tj. i je, ali su striktno odijeljeni, nemaju veze jedno s drugim, dio gdje su auti i gdje je razna roba.

90ih na hreliću nažalost bio nisam pa neznam, no ovakve konzole su se prodavale tad po jačim placevima, npr., sad nepostojećem kod okretišta Ravnice ili "Borongaj", primarno NES klonovi.
Znali su se i cdi sprženi lifrat po placevina, no s cijenama nešto višim nego iz dobrog starog plavog oglasnika.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 19:08   #896
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ajme meni da, Demo CD-i iz starih časopisa, glavni izvor igara balkana nakon lokalnog pirata.
Kaj je najgore, zbog pirata smo mi tad individualno imali višestruko veću mogućnost igranja i količine kupljenih cda, nego ovi iz bogatih zapadnih zemalja.

Cijene su ovdje bile apsolutno nenormalne, a u Hackeru na zadnjim stranicama znaju bit kuponi za razne firme, neki su bili ponižavajuće smiješni,
ala Algoritam, popust s kuponom 4%. Pa sram bi me bilo s takvim popustom uopće doć u dućan.
Možda netko zna je li bio problem u nabavnoj cijena il čemu, sam da se ne javi ko jedan mudrijaš s drugog threada koji je ustvrdio da je sada marža na laptopima, loool 5%
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 19:44   #897
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Kaj je najgore, zbog pirata smo mi tad individualno imali višestruko veću mogućnost igranja i količine kupljenih cda, nego ovi iz bogatih zapadnih zemalja.

Cijene su ovdje bile apsolutno nenormalne, a u Hackeru na zadnjim stranicama znaju bit kuponi za razne firme, neki su bili ponižavajuće smiješni,
ala Algoritam, popust s kuponom 4%. Pa sram bi me bilo s takvim popustom uopće doć u dućan.
Možda netko zna je li bio problem u nabavnoj cijena il čemu, sam da se ne javi ko jedan mudrijaš s drugog threada koji je ustvrdio da je sada marža na laptopima, loool 5%
Postoji jedna obiteljska priča sa članom obitelji kojeg ne budem "imenovao" ali ono što /mogu/ reći je to da više nismo u kontaktu, i to zbog nekih drugih razloga koji nemaju veze sa Algoritmom.

Naime, godina je bila 1998 ... nedugo nakon što sam dobio Hack CD broj 10 i želio sam Need For Speed III: Hot Pursuit. Igra je bila (i ostala!) zakon, sa super realističnom grafikom, a demo verzija me samo još više natjerala da je i nabavim pošto-poto.

I tako dođe nama u posjete član obitelji i pita mene što želim za božić? Ja bez razmišljanja odgovorim "NFS3". I tako prođe neko vrijeme, blagdani dođu i prođu ... a Need For Speed-a i dalje nema. Kad evo njega u posjete, nekoliko mjeseci kasnije ... i čekam svoj NFS, ali ništa! Ovaj se pretvara da me nije ništa pitao, čak ni da nešto "smulja" kako nije imao vremena ili love (za što mogu definitivno garantirati da je imao).

Poražen, odem sam u Algoritam sa nešto malo kuna u novčaniku i pitam prodavačicu na blagajni "imate li NFS3"? Ova naravno odgovori da imaju, na što je pitam koliko to čudo košta ... očekivajući da možda govorimo o nekih 100-ak kuna a ona mi veli negdje oko 450kuna (pamćenje me više ne služi, moguće da je bilo i više). Naravno, sve je odjednom bilo kristalno jasno, original je završio natrag na polici trgovine a ja sam se obratio ondašnjem prijatelju i zamolio ga da mi njegov stari (koji je imao CD-RW) napravi kopiju (što i je), i to je igra koju imam i dan-danas u ladici
  Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 20:33   #898
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
NFS3 je igra na koju sam sigurno potrošio najviše sati, nakon CS 1.6
Kupljena kao i sve ostale igre preko oglasnika u novinama od pirata.
Toliko smo ju igrali da nam je dosadila ali nismo odustajali, izmislili smo vlastiti "mod" - igra skrivača
Split screen, naravno, jedan nađe mjesto i sakrije se (iza nekog grmlja i sl.), pa ga drugi traži

Da, staze su bile prekrasne... a El Nino
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 20:59   #899
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
NFS3 je igra na koju sam sigurno potrošio najviše sati, nakon CS 1.6
Kupljena kao i sve ostale igre preko oglasnika u novinama od pirata.
Toliko smo ju igrali da nam je dosadila ali nismo odustajali, izmislili smo vlastiti "mod" - igra skrivača
Split screen, naravno, jedan nađe mjesto i sakrije se (iza nekog grmlja i sl.), pa ga drugi traži

Da, staze su bile prekrasne... a El Nino
Fora! Meni osobno je bio veći gušt Hot Pursuit mode, juriti u srebrnoj Italdesign Scigheri Hometown-om i izbjegavati policijske radare krug za krugom. Ah, dobra stara vremena

I onda kad sam pomislio da ne može bolje od toga, otkrio sam modifikacije za NFS3, pogotovo one 4 službene od samog EA koje su (između ostalog) bile stavljene na HackCDove ... evo fotka Lister Storm-a na gore-spomenutoj stazi:
  Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 17:20   #900
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nostalgija ide dalje...

Ovaj put sam krenuo sa Harry Potter serijom, i završio najprije Kamen Mudraca


...zatim Odaju Tajni:


...a trenutno "haram" Azkabanom


Inače nisam sve do prije par godina igrao (i odigrao) "Odaju Tajni", nekako sam je onda preskočio i išao direktno sa Kamena na Azkaban, tako da mi je iskustvo sa Azkabanom daleko sentimentalnije i toplije "oko srca" nego drugi nastavak. Iako sad kad gledam u natrag vidim očite tragove druge igre u Azkabanu i njezin utjecaj na evoluciju mehanike i čarolija koje Harry može koristiti.

Vezano uz mehaniku i čarolije, prva igra (Kamen Mudraca) mi je bio i ostao razočarenje. Igra kao da uopće nije pratila knjigu ili film, a i IGN koji je onda recenzirao igru početkom 2000-ih je rekao da u igru nije uloženo truda i da se čini kao da su svi novci potrošeni isključivo i samo na licensiranje odnosno autorska prava.

I sa ovime se potpuno slažem, igra je nered. Počevši od činjenice da grah kojeg igrač skuplja tijekom cijele igre zaparavo nema nikakvu vrijednost ili svrhu (osim tu i tamo zamijeniti za sličicu) pa do toga da je freeroaming dvorcem nemoguć, i da se po Hogwarts-u može hodati samo tijekom priče odnosno aktualnog zadatka. Nakon toga game over - a sama igra počinje i završava bez ikakve animacije (cutscenea), nego imamo pričanje priče kroz slike kao iz slikovnice.

Ako ovome pridodamo činjenicu da su modeli katastrofalno napravljeni (i da su animacije, pokreti u potponosti neprirodni), dijalog previše dramatiziran i da sve u svemu "priča ne drži vodu" dobijemo ovo što imamo. Da, znam ... sad mi netko bude napisao kako je ovo 2001. godina i kako onda nije moglo bolje, ali ovo nije istina ... zar ne? Deus Ex koji je TAKOĐER rađen u istom engine-u (Unreal Engine prve generacije) je bio puno kompleksniji i bolji po gotovo svemu, a ako ovo nije dovoljno dobar argument onda treba napomenuti da je nastavak Pottera (Odaja Tajni) isto tako rađena na istoj platformi, a čak su reciklirali i dosta materijala iz prve igre. Međutim, "Odaja Tajni" djeluje puno bolje, složenije i zanimljivije. Sa boljim modelima, boljom "glumom" i pričom, ali i novim karakteristikama poput freeroaming-a po dvorcu i gomilom sadržaja (kao i sustavom "trgovanja" ... što sad daje smisao grahu i za razliku od prvog nastavka motivira igrača da ga sakupi što više)

Dok je "Azkaban" remek djelo ako se mene osobno pita. Jasno se vide utjecaji prve i druge igre, uzeli su ono najbolje i najzanimljivije iz obje igre i integrirali ih u potpuno novu, svježu atmosferu. Ovaj put koristeći Unreal Engine druge generacije, što je "otvorilo put" i čarobnim efektima poput dinamičnog osvjetljenja i ostalih efekata koje prethodne igre nisu imale. Također su usavršili cijeli mehanizam trgovanja i kupovanja sličica, povećali freeroaming do samih granica i omogućili da se igra sa sva tri lika paralelno (Ron, Hermiona & Harry), umjesto da sva pozornost i fokus pada isključivo na Harry-a, što baš i ne "drži vodu" jer Potter nije jedini glavni lik u knjizi i na filmu.

Moram priznati, nakon "Azkabana" gubim trag sa HP igrama. Kupio sam "Plameni Pehar" i sjećam se da sam ga entuzijastično probao, samo da bih se razočarao. Koliko me pamćenje služi igra je zadržala stare principe iz vremena 1., 2., i 3. igre ali su se okrenuli samome filmu i knjigama, te je zbog toga sve postalo nekako mračno i tamno. Stoga, takav filmski pristup nikako ne ide pod ruku sa veselim "skakutanjem" uokolo i sakupljanjem graha baš kao i u prethodnim igrama, pa sam odustao još na samome početku. Red Feniksa sam vidio, mislim da sam ga čak i probao ali ga također nisam odigrao i tu sam definitivno odustao. Znam da je bilo još naslova, i znam da su pratili priču sve do samog kraja ali koliko sam čuo nisu baš nešto na cijeni i smatraju se potpunim promašajem.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 30.01.2023. u 17:33.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na