Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2011., 15:51   #871
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Asus uglavnom ne daje drivere za 32-bitni OS. No ako je display driver jedini problem onda skini s intelove stranice.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 20:53   #872
ExpertKid
Premium
Moj komp
 
ExpertKid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
Evo danas ujutro mi stigo Lenovo z575 iz adm-a, zasada samo pohvale mw3 vrti bez j******. Košto me 3450kn i stigao je u manje od 24 sata(naručem u četvrtak u 16h stigao danas u 12h)
__________________
Surround all around when it hits the ground.
ExpertKid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2011., 14:20   #873
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
moze preporuka sto kvalitetnijeg (po mogucnosti - zenskog) laptopa oko 4000kn sa NEintegriranom grafickom? znaci zahtjevi otprilike ovom tezinom - graficka kartica koja nije integrirana, dobar procesor, solidna prenosivost (tezina, dimenzije), ok trajanje baterije (da nije bas da se mora na struju non stop), solidan proizvodjac (da laptop traje oko 4g), dizajn (kao posljednja kategorija ako je ovu kategoriju uopce moguce zadovoljiti nakon prethodnih)
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 14:38   #874
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,058
Hmmmm, gledam sad malo zadnjih nekoliko stranica i razmišljam da mlađem burazu (da, baš sam dobar stariji brat) uzmem neki sub 4k lap. Ovaj lenovo s AMD-om mi je zanimljiv, ali mi je upao u oko i Z570 model s intelom koji ima windoze i GT540 (i manji disk) za 400 kn više.

E sad, kakve su razlike između ta dva modela po pitanju nekih finesa, kao npr. trajanje baterije, kvaliteta prikaza ekrana (vjerojatno su slični modeli ekrana u pitanju, ali tko pita, ne skita)? Sudeći prema notebookchecku, ne vidim neku prednost ATI-ja nad nvidijom, a sandy bridge bi ipak trebao imati prednost nad A6.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 15:36   #875
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
moze preporuka sto kvalitetnijeg (po mogucnosti - zenskog) laptopa oko 4000kn sa NEintegriranom grafickom? znaci zahtjevi otprilike ovom tezinom - graficka kartica koja nije integrirana, dobar procesor, solidna prenosivost (tezina, dimenzije), ok trajanje baterije (da nije bas da se mora na struju non stop), solidan proizvodjac (da laptop traje oko 4g), dizajn (kao posljednja kategorija ako je ovu kategoriju uopce moguce zadovoljiti nakon prethodnih)
Mislim da bi ovo bilo idealno. Bijeli je i ima sasvim ok komponente.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=K53SC-SX551

Ako treba ipak jaču grafičku, onda Lenovo Z570 ili Z575. Ni oni nisu ružni.

Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Hmmmm, gledam sad malo zadnjih nekoliko stranica i razmišljam da mlađem burazu (da, baš sam dobar stariji brat) uzmem neki sub 4k lap. Ovaj lenovo s AMD-om mi je zanimljiv, ali mi je upao u oko i Z570 model s intelom koji ima windoze i GT540 (i manji disk) za 400 kn više.

E sad, kakve su razlike između ta dva modela po pitanju nekih finesa, kao npr. trajanje baterije, kvaliteta prikaza ekrana (vjerojatno su slični modeli ekrana u pitanju, ali tko pita, ne skita)? Sudeći prema notebookchecku, ne vidim neku prednost ATI-ja nad nvidijom, a sandy bridge bi ipak trebao imati prednost nad A6.
Ne bi trebalo biti razlike što se tiče kućišta i ekrana. Razlika i u grafičkoj i procesoru je praktički nikakva. S Intelom baterija vjerojatno traje nešto sitno dulje, ali mislim da se tu razliku isplati dati samo ako trebaš Windows.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 16:33   #876
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Mislim da bi ovo bilo idealno. Bijeli je i ima sasvim ok komponente.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=K53SC-SX551

Ako treba ipak jaču grafičku, onda Lenovo Z570 ili Z575. Ni oni nisu ružni.
kaj kazes na ova 2 (pogotovo na drugi), malo su na rubu ponudjene cjene ali mislim da se isplati dati 500kn vise? ima ih i u rozoj i crvenoj boji

dell 1

dell2
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 17:05   #877
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Nisam baš viđao s tim komponentama u bojama. Ima ovaj jači. Svejedno je upitno koliko bi se isplatilo dati mnogo više samo zbog boje.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 17:09   #878
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nisam baš viđao s tim komponentama u bojama. Ima ovaj jači. Svejedno je upitno koliko bi se isplatilo dati mnogo više samo zbog boje.
to je taj koji sam ti poslao (drugi link). ima bolji cpu, bolju graficku i brzi hard. ok, hvala na preporukama!
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 18:58   #879
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,799
Samo da vam se javim sa friško kupljenog Lenova Z575. Za sad sam super zadovoljan, kvaliteta izrade je zapravo vrlo dobra (puno puno bolja od Toshibine C serije te HP-ove jeftinije ProBook serije), još ga nisam upogonio u igrama no to mi je trenutno manje bitna stavka. Jedini minus bih mogao dati ekranu pošto sam neko vrijeme radio na Dellovoj Latitude seriji koja (čini mi se) ima FullHD IPS ekran koji je super. Z575 posjeduje prosječan 15,6" ekran sa dosta malim kutem gledanja no za osnovne potrebe je sasvim dovoljan.

Još jednom hvala na savjetima, pogotovo tebi redscro
A sad, idem se dalje zafrkavati s laptopom, u pozitivnom smislu

EDIT: Nadodao bih samo da baterija na početku dosta kratko traje, jedva 2 sata pa nadam se da treba proći nekoliko ciklusa punjenja/pražnjenja da baterija dostigne svoj kapacitet. Stavio sam ga drugi puta puniti tako da još nemogu reći kakav bude finalni rezultat.

Šzo se grafičkih tiče uključio sam CrossFire mode, instalirao obje grafe (prepoznaje ih u Device Manageru) te sam instalirao NFS Shift. Na medium/high postavkama imam oko 30fps-a što mi se čini nekako premalo. Napominjem da je laptop spojen na punjač i da je OS Win7 Pro.

EDIT2: Također, sjetio sam se reći da se produljenje jamstva za Lenovo mora dokupiti unutar mjesec dana od kupnje laptopa. Dakle, ne vrijedi više mogućnost da se jamstvo produlji unutar osnovnog jamstva. Također, produljenje garancije na 2 godine košta 200kn što je sad akcija pa kupujte tko može
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 25.12.2011. u 11:42. Razlog: dopuna teksta
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2011., 18:32   #880
stigy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Samo da vam se javim sa friško kupljenog Lenova Z575. Za sad sam super zadovoljan, kvaliteta izrade je zapravo vrlo dobra (puno puno bolja od Toshibine C serije te HP-ove jeftinije ProBook serije), još ga nisam upogonio u igrama no to mi je trenutno manje bitna stavka. Jedini minus bih mogao dati ekranu pošto sam neko vrijeme radio na Dellovoj Latitude seriji koja (čini mi se) ima FullHD IPS ekran koji je super. Z575 posjeduje prosječan 15,6" ekran sa dosta malim kutem gledanja no za osnovne potrebe je sasvim dovoljan.

Još jednom hvala na savjetima, pogotovo tebi redscro
A sad, idem se dalje zafrkavati s laptopom, u pozitivnom smislu

EDIT: Nadodao bih samo da baterija na početku dosta kratko traje, jedva 2 sata pa nadam se da treba proći nekoliko ciklusa punjenja/pražnjenja da baterija dostigne svoj kapacitet. Stavio sam ga drugi puta puniti tako da još nemogu reći kakav bude finalni rezultat.

Šzo se grafičkih tiče uključio sam CrossFire mode, instalirao obje grafe (prepoznaje ih u Device Manageru) te sam instalirao NFS Shift. Na medium/high postavkama imam oko 30fps-a što mi se čini nekako premalo. Napominjem da je laptop spojen na punjač i da je OS Win7 Pro.

EDIT2: Također, sjetio sam se reći da se produljenje jamstva za Lenovo mora dokupiti unutar mjesec dana od kupnje laptopa. Dakle, ne vrijedi više mogućnost da se jamstvo produlji unutar osnovnog jamstva. Također, produljenje garancije na 2 godine košta 200kn što je sad akcija pa kupujte tko može

Ako ti nije problem piši i dalje izvješća za taj model, jer ga ja uskoro mislim uzeti. Najviše me zanima ta baterija, igre i grafička su mi manje bitni- al možeš i to spomenit.. Unaprijed hvala
stigy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2011., 21:29   #881
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,799
S vremena na vrijeme ću staviti pokoji komentar.
E sad, pričekat ću modove da odluče budu li premjestili postove u zasebnu temu ili mogu ostati ovdje... Ja bih molio da se premjeste postojeće u poseban topic

Za sad, dok još nije potpuno formirana, baterija drži oko 2 sata na power save vrijednostima te oko 1 sat na high performance modu. To je čini mi se OK, velim to su preliminarni rezultati, pravo trajanje baterije će biti vidljivo nakon nekog vremena.

Inače, bacio sam se u vode undervoltanja procesora. AMD je dignuo voltažu svojih APU-ova u nebesa pa je red na korisnicima da malo "srede" svoje Llano procesore

Skinuo sam K10Stat te Prime95 te sad vrtim malo testove. Kasnije javim malo dojmove i rezultate. Ostali vlasnici A6 3400M procesora javljaju da su postigli izvrsne rezultate pa se nadam da će i kod mene biti isti slučaj

Uglavnom, molim cijenjene modove da premjeste offtopic u poseban topic tako da mi vlasnici Lenova Z575 imamo svoj topic. Naravno, ako ima zainteresiranih a čini mi se da je dosta ljudi kupilo dotični tako da vjerujem da aktivnosti ne bude manjkalo
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 25.12.2011. u 23:50.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 21:24   #882
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Nek bude tu, i ovako ce uskoro noviji modeli pa opet ista prica.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 16:32   #883
spursfan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: varaždin
Postovi: 4
pozz ekipa...
evo novi sam na forumu i ukratko me zanima par stvari..
Planiram kupit laptop,i sad kao i svi dvoumim se...nebi se htio zeznut,pa kupit krivu stvar..a svi ovi prodavači pričaju različite stvari...jedni hvale acera,drugi asusa,treći amd procesor,četvrti b940..itd...pa mislim da je najbolje da potražim mišljenje normalnih ljudi,jer mi se čini da oni rade samo u svoju korist..i hvale samo ono što im odgovara...

Pa evo,dns sam dobio ponudu za jednog acera aspire 5750zg..ukratko dual core/sandy bridge (2,0ghz,2mb,L3 cache)...6gb ddr3,650gbs-ata hdd,15,6 inča, GT540M 1gb,..itd..itd...
naime jedan frend mi preporučio da ga ne uzimam..da su krhki,itd...

prije sam planirao uzet asusa s AMD 3400m procesorom,radeonkom 66501gb, 4gb rama..itd..no dns mi baš taj frajer rekao da sporo radi taj procesor...da radi na 1,4ghz...da je bolje definitivno uzet ovako nešto...reko ok,da pogledam što ima takvog..i zapeo mi jedan asus za oko (neznam dal smijem linkat...al evo )
http://www.ekupi.hr/Asus-prijenosno-...47-189700.aspx

tu je nešto jeftinij nego na notebookshopu di je 4300 što mi se čini i realnijom cijenom..gledam,ista grafulja,17inča ekran,proc nisam siguran dal je isti tj.dal je sandy bridge (nisam stručnjak,neznam dal piše inače ili ne..) jedino 2gb manje rama,što mislim da nije toliko bitno...a manje para..i asus mi se čini pouzdanijim...

pa evo..ako može neka pomoć...jer već mi se vrti u glavi od svih tih laptopa i prodavača..itd...budžet mi je cca 4000kn..(nije bed ako prođe 100/200kn)...netreba mi za ništa extra,al hoću laptop da drži narednih 3godine..da mogu pokrenut pokoju igru (zato i gledam ovu grafičku..navodno solidna..) i da mi se ne kvari ofc...

molim vas za savjet..i unaprijed hvala...
spursfan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 16:37   #884
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,438
Acera treba izbjegavati zbog loše kvalitete izrade i nekvalitetnih komponenti. Ako baš hoćeš Acera zbog dobrog omjera uloženo/dobiveno, obavezno nadoplati za 3g. garancije.
Od ostalih marki u tom cjenovnom rangu, preporuka za Asusove modele jer su izrađeni kvalitetno i imaju povoljnu cijenu.
Asus koji si izabrao je solidna kupovina i ne vidim neke zapreke da ga ne kupiš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 16:59   #885
spursfan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: varaždin
Postovi: 4
iskreno,sviđa mi se taj model,i nije mi jasno zašto je ispod 4000kn...pa se zato ustručavam ...s tim da je i 17ekran...
gledao sam i skuplje..no većina ima hd3000 grafiku..ili takve stvari..pa preskačem..ajd mi molim te samo reci,jel ovo dovoljno kvalitetan procesor?
spursfan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 17:49   #886
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Prvo da riješimo glupost da je A6 jako spor... Procesor se automatski clocka do 2.3 GHz i ni slučajno nije spor, čak je u dosta toga bolji od i3, a u svemu od B940/950. Nije ni taj Pentium loš procesor, ali u igrama ćeš osjetiti razliku (na gore) u odnosu na A6.

Prvo trebaš odlučiti koju veličinu trebaš, jer je velika razlika u ponudi između 15.6" i 17.3" laptopa.

Ako ti je dosta manji, gledaj Lenovo Z575/Z570. Ako ti Win ništa ne znači, radije uzmi AMDa i produlji jamstvo na 3g. Ako bi baš morao Intel, onda je i K53SV ok.

Među 17.3" ćeš teško naći jače od tog Asusa, ali može on i jeftinije.
http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=19093
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 18:15   #887
spursfan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: varaždin
Postovi: 4
iskreno,nebitno mi je dal je 17 ili 15...
prva opcija mi je bila taj asusov model (u makro-mikro) sa amd quad core A6-3400m 6gb rama i radeonkom 6650..ili samo s 4gb rama,ali 17ekran..ostalo sve isto...
onda mi dns ovaj frajer veli,da to najbolje otpišem...da nema smisla..da se pregrijava,da je ova geforce jača od radeonke...itd...i da uzmem acera...i nahvalio taj b940 sandy bridge,da je extra jači od amda...
onda mi treći kaže trči dalje od acera,i sad sam totalno zbunjen...
za taj overclock mi nije točno jasno..dal moram to radit il ne kad kažeš da se automatski...
a za lenovo,iskreno ne privlači me nekako,iako mi je veoma interesantno ovo kaj si linkal..samo opet vječita dvojba koje ? ...uzet amd i radeonku,ili i3 i geforce.....
spursfan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 18:21   #888
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Ne znam o kojem se modelu radi jer ne vidim nijedan takav 17.3", ali lik je definitivno seronja i ne zna o čemu priča. Uostalom, preporučio ti je Acera, pametnom dosta.

Da, procesor sam po potebi ide do 2.3 GHz i ne može se gledati kao 1.4 GHz proc.

Ne znam zašto ti se ne sviđa Lenovo, ali bih ga svakako uzeo u obzir.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 18:30   #889
spursfan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: varaždin
Postovi: 4
hm,uzeo sam prospekte doma rekao mi majstor da ima sve unutra pa nisam pamtil model..kolko vidim,nema unutra tog sa 17...a ovaj s 15 ako se ne varam je Asus K53TA-sx036v.U prospektu piše 4gb rama,al siguran sam da je u dućanu bilo 6gb..jedino ako nije nešto drugačiji model,al opet znam da je bila i ta radeonka nutra i procesor isti

neznam stvarno nisam ni ja baš shvaćal čemu tolke frustracije oko AMD-a eventualno možda pregrijavanjeali nebi trebalo biti problema ako uzmem 17ekran,a ni s 15možda

neznam zašto valjda jer nisu dovoljno razvikani itd, a neznam ni ljude koje ih baš imaju pa ono dok sam za asuse čuo samo pohvale,a i frend mi ima već 3god ili više asusa,i još uvijek sve pro radi

meni se izrazito sviđal taj model K53TA ali kažem,ovaj mi dns pobio nade s tim procesorom al sad opet razmišljam zašto ne...

Zadnje izmijenjeno od: nino. 02.01.2012. u 21:06.
spursfan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 19:00   #890
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,799
Evo još malo informacija o Lenovu Z575

Daklem, procesor se pomoću Turbo Core tehnologije sam overclocka na 2.3 ghz, ovisi kakvo je opterećenje istog.

Zapravo, TubroCore ne overclockira sve 4 jezgre nego samo jednu dok ostale rade na svom nativnom maksimumu od 1.4 GHz što zapravo znači da će mali dobitak performansi biti prilikom pokretanja aplikacija dok procesor kao procesor ne bude konstantno radio na 2.3. Ukratko, 2.3 je više marketinški trik nego veliko ubrzanje proca.

Bez obzira na to ovaj mališa je vrlo, ali vrlo dobar procesor za undervoltanje i overclockiranje. Koristeći K10Stat uspio sam napraviti 2 profila - Overclock i Undervolt.

Ovo su defaultne postavke voltaža i frekvencija:


Undervolt je fenomenalan, smanjio sam voltaže dosta dok je overclock (zajedno sa undervoltingom) također jedna od velikih prednosti a6-3400m procesora. Uspio sam dignuti sa 1400 na 2000MHz sa undervoltingom tako da sam zapravo dobio manje zagrijavanja i manju potrošnju energije uz povećane performanse!



Na kraju profil "Undervolt" ne nosi ništa veće performanse koliko sam pokušao smanjiti voltažu. Rezultat je impresivan:



AMD očito nije "izbrusio" procesor dovoljno dobro pa se korisnici moraju sami snalaziti kako znaju i umiju.

Što se tiče grijanja - ne znam kako je na ostalim laptopima no ovaj je hladan. Jedino zagrijavanje koje sam osjetio dok sam vrtio Prime95 bilo je kod odvoda topline, tipkovnica, palmrest i donja strana laptopa su hladne.

Što se tiče baterije ugodno sam iznenađen - pokrenuo sam Battery Mark da vrti na FullCPU load-u i dobio sam relativno OK rezultate. FullCPU load sa svjetlinom ekrana na pola - cirka sat i pol. Nije loše, u normalnim okolnostima autonomija je oko 3-4 sata, dok je igranje u pitanju onda je manje.

Sa undervoltingom (ali istom frekvencijom) sa istim postavkama na power planu "Balanced" baterija je izdržala 2 sata. Veliko poboljšanje



Gibam dalje, kasnije tokom dana ću nadodati slike i još nešto teksta no uglavnom - vrlo sam zadovoljan laptopom i imate moje preporuke
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 28.12.2011. u 14:32.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 23:03   #891
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Trebao bi preporuku iz trenutne Linksove ponude koji laptop bi bio best buy za 3-3,5 k kuna.
Zahvaljujem.

Edit:
Valja li šta ovaj Acer: ACER Aspire 5733Z-P624G75M

__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 28.12.2011. u 23:13.
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 23:23   #892
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Rado bih izbjegao Acera. Bolji izbor bi bili Toshiba L750, Dell 5110 ili Lenovo G570, zbog pouzdanosti i jamstva, naravno ako ne trebaš Windows.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 23:50   #893
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ne treba win.
Imaš pravo, to su puno bolji izbori. Garancije Del 3 g, toshiba 2g, Lenovo 2g...
Lenovo ima atijevu HD 6370M 1GB dok ostalo dvoje Intela.
Igre nisu bitne, ali hoće li to bolje utjecati na izvođenje w7 nego intel ili je to svejedno?
Kojeg bi ti osobno odabrao od to troje?


Hvala ti na trudu i izdvojenom vremenu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 02:04   #894
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
Dobar dan

Prijateljici koja je fotoreporterka treba laptop...Nebi uzimala ekran od 15,4" nego od 13 " radi vece mobilnosti po terenu...

Cijena do 4k kn maxx al ako moze sto jeftinije...
Posto je fotoreporterka,laptop bi trebao biti dobar za fotoobradu (PS) i net...nikakve igre ....i da je malo solidnije kvalitete izrade

Kupila bi u Splitu , znaci Links , nzn jel ima koji drugi dobar ducan...

Ako moze bilo kakva pomoc...

Hvala



Edit : win netreba
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 06:28   #895
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,438
@alfa
Imaš u novom Bugu test jeftinih lapova, pa baci oko.

@webstartm
Nažalost, u toj kategoriji izbor baš nije najbolji. Najbolje što sam našao su Lenovo ThinkPad Edge E320 NWY69SC i HP ProBook 4330s LW824EA. U HP bi ubacio još 2Gb rama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 12:29   #896
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ne treba win.
Imaš pravo, to su puno bolji izbori. Garancije Del 3 g, toshiba 2g, Lenovo 2g...
Lenovo ima atijevu HD 6370M 1GB dok ostalo dvoje Intela.
Igre nisu bitne, ali hoće li to bolje utjecati na izvođenje w7 nego intel ili je to svejedno?
Kojeg bi ti osobno odabrao od to troje?


Hvala ti na trudu i izdvojenom vremenu.
Nema problema za Windows ni sa integriranom intelovom, zapravo uopće nije značajno slabija od te ATIjeve.

Ne znam stvarno kojeg bih izabrao, nećeš ni s jednim pogriješiti. Možda Lenova zbog te grafičke i aluminijskih dijelova kućišta oko tipkovnice.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:01   #897
stigy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Split
Postovi: 10
Imam još nekoliko pitanja...

U dvojbi sam između 2 laptopa.

http://www.svijet-medija.hr/p/IdeaPa...316668/35430/#

http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=19135

Koliko ja vidim između njih je razlika sitna, skoro pa i nikakva (osim 250gb diska- šta mi i nije toliko bitno zbog sve niže cijene eksternih).

Pročitao sam negdje među postovima za asusove probleme za driverima za 32 bitne win. Ja planiram stavit na njega origigi win koje mi sestra ima mogućnost uzeti na faksu.. Pošto ne znam koji će to biti 32 ili 64 bitni zanima me je li na asusa moguće stavit iste bez ikakvih komplikacija?

I kakav je lenovo na tom području?

ja bih to sumirao ovako asus ima 2 godine gar, lenovo jednu (za drugu treba doplatit 150 kn).
lenovo ima aluminijsko kućišta (ne znam koliko je to bitno jer ću ga ja ionako pazit ka oči u glavi).

Znači lenovo mi ispada skoro 400 kn skuplji zbog alum. kućišta i 250 gb diska koji mi trenutno ne trebaju.

Je li lenovo toliko bolji?
stigy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:23   #898
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Prvi put čujem za te "probleme" s 32-bit softverom. Može jedino bit problema s Windows XP driverima. Kad su driveri i softver u pitanju, Asus je najbolja marka.
Ja drivere nisam ni instalirao, W7 (32-bit) je sve sam napravio. Čak je povukao i novi update za Radeonku.

A ne bi uzeo niti jedan od ta dva, gledao bi iskuljučivo modele s Intelovim procesorom.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 02.01.2012. u 21:30.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 22:25   #899
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Zanemario si i to da Lenovo ima odvojenu grafičku (6650M), a Asus samo integriranu. Ako se misliš igrati na njemu daljnja rasprava nije potrebna.

Što se tiče drivera, Asus često na novijim modelima nema podršku za 32bitni OS pa se moraš snalaziti okolo, no za ovaj model koliko vidim ima sve. Lenovo nema tih problema i za konkretan model imaš sve drivere. Sestra ti može preko MSDNAA skinuti i 32 i 64 bitni OS.

I da, Asus ima također (djelomično) aluminijsko kućište.

@Nybelung: Ne mogu se sjetiti niti jednog smislenog razloga zašto bi izbjegavao AMD, pogotovo u ovom slučaju.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 14:46   #900
robben_16
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Nuštar
Postovi: 43
Red i ostali :P Jel moze neka preporuka laptopa do max 3500 kuna, studentski laptop, filmovi, glazba, surfanje i sto je bolje moguce za gaming za te novce, hvala
robben_16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na