Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2007., 01:55   #61
Vey
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 89
kratko ,nisam mogao odoliti,iako svi imamo razlicite ukuse i to netreba biti predmet rasprave: Usporedivati Starcraft MP sa C&C-om je smjesno...al ono urnebesno....otprilike kao usporedivati prikaz nogometne vjestine u ligi prvaka i HNL.
Relic radi super strategije koje imaju ocajnu online podrsku (jedina igra koju igram orginalni Coh i stvarno je jad jada cijeli sistem igranja na internetu ),al svi smo znali da su to tek zalogajcici za ubit vrijeme dok ne izade sc2
Vey je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 03:16   #62
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,723
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2007., 06:31   #63
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
issss..pa jedva čekam...nadam se da imam godišnjeg
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 10:52   #64
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
nemogu vjerovat da se ovdje josh uvijek zna usporedjivat sc/wc s drugim "strategijama".
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 13:23   #65
Sinkopa
Premium
 
Sinkopa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 155
starcraft je bog svih strategija, sve strategije su potekle iz njega i time nikako ne mogu bit bolje
ma kakvi cc3, uozbiljite se, ko ce se sicat cc3 za godinu dana, star se pegla ima vec 10 godina i peglat ce se jos
bog je samo jedan
Sinkopa je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 13:39   #66
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 906
Kakve sam sreće doći će taman kad imam ispite i roknul bum godinu radi njega.inače grafika mi se čini prešareno(kolko vidim w3 engine),i maknuli su dark templare,nisam ni o carrierima ništa vidio ni goliathima,firebatovima ,sve favoriti...
Ali ak bu dobro nitko sretniji od nas,inače nebi se složio da ga C&C može zamijenit iz jednostavnog razloga "tank rusha" ( jako malo stvari se može nosit s npr 25 mammotha u novom cnc)
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 16:57   #67
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Kakve sam sreće doći će taman kad imam ispite i roknul bum godinu radi njega.inače grafika mi se čini prešareno(kolko vidim w3 engine),i maknuli su dark templare,nisam ni o carrierima ništa vidio ni goliathima,firebatovima ,sve favoriti...
Ali ak bu dobro nitko sretniji od nas,inače nebi se složio da ga C&C može zamijenit iz jednostavnog razloga "tank rusha" ( jako malo stvari se može nosit s npr 25 mammotha u novom cnc)

Nemoj se brinuti, gotovo sve jedinice ostaju, samo će se drugačije zvati. Bit će tu i carriera i dark templara i psi storm magija itd.

Moram priznati da se meni ne sviđa to šarenilo/blještavilo i to što gotovo iz svake jedinice pršte laseri. Nadam se da će se ti nepotrebni efekti moći ugasiti za multiplayer. E da i onaj protoss mother ship je totalna glupost. Iskreno se nadam da će to biti hero jedinica i kao takva nedostupna u multiplayeru. Iako je čovjek koji je objašnjavio prezentaciju rekao da će biti dostupna ali jako skupa. Vjerojatno će biti mother ship beskoristan u multiplayeru ako se bore igrači istog levela.

Za sada se ne zna ništa detaljnije o terranima i zergovima, osmi da i za njih dolaze nove jedinice. Evo da se može ja bi odmah naručio igru danas
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 17:56   #68
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
ma jep, prolly je mothership prepreskup i prolly ce se 99% matcheva zavrshit daleko prije nego shto on dodje na red. meni samo drago da su zabice josh unutra^^
takodjer sam poprilicno siguran da kupujem ovu igru. moram priznat da mi fakat nije zao dati blizzardu lovu za igru, shto je da je, isplati se na toliko sati igranja.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 18:28   #69
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Zasto ljudi ovdje **ru po C&C-u, a nikad ga u zivotu nisu igrali online?
Ja sam igra SC i C&C (RA2, TS i TW) online i imam na čemu temeljiti moje viđenje ovih igara.

Svi govore kako je SC super izbalansiran, ali nije problem "izbalansirati" igru tako da to ne sliči na ništa, da jedinice imaju domet od 5 metara i da se jedinice moraju međusobno pogodit 20ak puta da se pobiju, što umanjuje bilo kakav element iznenađenja/gerilsku taktiku/bilo kakvu taktiku osim debilnog rock/paper/scissors koncepta.

Zašto pobogu Dragoon koji radi razara građevine, tenkove i avione jedva ubija marince ili firebatove?
Ah, da to vam je balans...

Zašto je ekstra-skupi "jaki" battlecruiser tako jadan protiv marinaca, scouta i sl...
Ponovno balans...

Zašto postoji 3 stepenice vrste istraživanja snage oružja/oklopa kad to ima svaka rasa i ivenšuli svi istražu do 3. levela? Da se zakomplicira? Da imamo što raditi da nam ne bude dosadno? Da potrošimo resurse? Balans?

Zašto je sučelje u SC2-u opet isto kao i u SC1, da bude opet komplicirano graditi jedinice, da se opet mora klikati na građevine iz koje hoćemo graditi jedinicu? Balans?

Također neka mi veliki magovi SC-a kažu kako se obraniti od napada 15-ak guardiana + 15-20 devouera potpomognutih s nekoliko overlordova na bazu, ako baš nisi specijalizirano napravio obranu protiv toga u pogledu masovnog zraka (wraithova, scouta ili sl).

U SC-u zrak > zemlju jer su jedinice ogromne, mape relativno malene i zračne jedinice su puno efikasnije od zemljanih jer imaju neograničeno goriva/municije, i jedino im AA kule predstavljaju prepreku, ali opet tu guardiani ulaze u igru.

Istina da C&C3 trenutno ima problema s basecrawlingom i tank rushom (ispravit će se u novom patchu koji dolazi uskoro), ali je igra vrlo zabavna i izgleda dobro (što se ne bi moglo reći za SC 1 ili 2, pod to ne mislim na grafiku nego na gameplay u kojem nosač aviona ili battlecruiser mora doći na 10 metara od mete da napadne).

Što se tiče balansa, da li zna itko koji je omjer prvih 100 igrača SC-a po rasama? Ako je tako dobro izbalansirana igra onda očekujem da je među najboljih 100 igrača svaka rasa zastupljena 33.33%.

Ako želite savršeno izbalansiranu igru igrajte šah
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 19:24   #70
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
bit će da starim i igre me ne zanimaju ko prije osim ako nije vrhunska ala deus ex 2(najavili 3),gledam slike starcrafta2 i imam osjećaj da će ga zasrati ko i tiberium wars koji mi je dosadan.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2007., 20:08   #71
Vey
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 89
C&C nema "trenutno" problema s balansom i tank rushom vec to ima zadnjih 15 godina koliko serijal postoji od C&C 1. Gle mozda je i super zabavna igra u sp (neznam samo sam probao mp na netu) ,al stvarno je smjesno srati po balansu starcrafta i usporedivati ga sa c&c om . Jedina igra koja je masovno popularna 10 godina nakon njenoga izlaska ,jedina! Novi C&C ce svi zaboraviti za pola godina(kao i svaki nastavak do sada) ,a novi sc ako bude isao stopama staroga ce biti aktualan i iducih 10g .... Znaci velike su sanse da i 2017 najpopularniji mrezni rts bude sc2 . I zato su svi toliko veseli i uzbudeni.
Vey je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 20:14   #72
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
ma ne ne serem ja po balansu,nego ne znam supreme comander kod frenda vidio doma ga uopće nisam instaliro nije me baš oduševio,govorim da će sve biti isto ko u starcraftu 1,samo u 3d,igrali ja i frend C&c generalse,warcraft3,act of war i warhamera over hamaći.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 20:21   #73
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 906
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Zasto ljudi ovdje **ru po C&C-u, a nikad ga u zivotu nisu igrali online?
Zašto pobogu Dragoon koji radi razara građevine, tenkove i avione jedva ubija marince ili firebatove?
Ah, da to vam je balans...
Zato jer su marineri i firebatovi small uniti ,to je zamišljeno slično konceptu da npr u stvarnosti tenk rijetko kad pogodi pješaka direkt u facu,+ da ownaju marinere i firebratove bili bi praktički anti sve unit ,napraviš ih 100 ,game over
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Zašto je ekstra-skupi "jaki" battlecruiser tako jadan protiv marinaca, scouta i sl...
Ponovno balans...
Čuj ja bi najrađe da battle cruiser ima 100tine lasera,raketa,railgunova na sebi,al bi bio prejak,starcraft ti forsira rock/paper/scissors


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Također neka mi veliki magovi SC-a kažu kako se obraniti od napada 15-ak guardiana + 15-20 devouera potpomognutih s nekoliko overlordova na bazu, ako baš nisi specijalizirano napravio obranu protiv toga u pogledu masovnog zraka (wraithova, scouta ili sl).
Toss --high templari+corsairi,terran Goliathi + irradiate+ Valkire,Zergovi- kamikaze + mutalisci



IMho bit popularnosti SC-a je u tome da nema nenadj*** taktike ili jedinice,sve se da pobjedit,inače meni je CNC jako zabavan,ali mi SC jednostavno bolji,isto kak je tebi CnC bolji, na kraju sve je stvar osobnog mišljenja ,

p.s upravo me frend swarmao s 70 Avatara
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 20:24   #74
Vey
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 89
Nisam govorio tebi vec onom s Dr.strangeloveu gore Prilicno sam siguran da Blizzard nije lijen za napraviti nove stvari vec igra na sigurno buduci da se ipak radi o nastavku naigranijeg mreznoga RTSa svih vremena. Sto se toga tice ja zadnjih par godina palim igre i gasim (valjda i ja starim) jer mi se ne svidaju ,Coh je npr bio jedina igra u duuuugo vremena za koju sam se zakacio....kupio orginal i poceo peglat na netu ...sad sam toliko itiritiran ocajnom mreznom komponentom igre da ne mogu docekati SC2.

A za Mara odvrit malo postove nazad : nitko nije spomenuo i poceo usporedivati SC i C&C dok ti nisi uletio i zapoceo s tim .... Ako ti se igra svida uzivaj i to je to !Vecini ljudi sudeci po igranosti naslova rock/paper/scissors koncept predstavlja najzabavniji oblik taktickoga izrazavanja preko tipkovnice ,ako tebi ne pase ima drugih igara ... Ne kvari samo nesto sta smo dugo cekali glupim usporedbama . Pozdrav!

I za kraj :ma neka kradu sve sta valja (jetpack je zapravo iz warhammera 40k ne C&C a ) ,Blizz je upravo tako i uvijek izdavao igre , skupe sa svih strana sve sta valja samo naprave to puno igrivije i zaraznije !

Zadnje izmijenjeno od: Vey. 20.05.2007. u 20:39.
Vey je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 20:58   #75
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ja sam samo reka da su posudili par stvari od C&C-a, i onda se netko sitija reci da je SC igra po kojoj su se radili svi RTS-vi (!!)

Nitko ne kaze da SC nije dosta dobro izbalansiran, ali IMO je glupo raditi balans nauštrb zdravog razuma.

@deathwish, za ove countere moraš imati ebacki micro, a i masu tih jedinica.
Corsaire gotovo nitko ne radi, Science vessel samo koji komad i to ako te irradieta samo izbacis tu jedinicu iz grupe, walkyre takodjer rijetko tko radi, kamikaze isto.

I to je zbog toga što nitko neće uzalud ulupati resurse u nešto što ima upitnu korisnost, a skoro nikakvu ukoliko ne naiđe na ovakav napad.

Također napad na bazu neće biti direktan nego sastrane ako napadač ima imalo soli u glavi što će natjerat branitelja da pošalje jedinice s glavnog ulaza, što će pak uzrokovati to da će jedinice zbog nepostojanja formacija dolaziti 1 po 1 i ginuti kao kokoši.

Da ne govorim kako u takvoj kombinaciji jedinica uopće ne trebaju obrambene građevine i druge jedinice, tako da sav resurs ide na upgrade i devouer + guardian kombo, što će protivniku koji gradi obranu, raznovrsne jedinice (zrak/zemlja) predstavljati hendikep.

Meni ide na živce taj Blizzard fanboy following koji neki ljudi imaju, ok neke igre su dobre, ali također imaju i mane (na koje fanovi vole dobro zažmiriti), a pritom se sve druge igre svrstavaju pod "smeće" iako ih nikad nisu igrali.

Ovo se najviše može vidit na EA forumima koji su nakon izlaska LOTRO-a bili spamani sa WoW fanaticima, te C&C foruma koji je nedavno naspaman od strane SC "ljubitelja".

@Vey, što se tiče online igre u C&C-u prvo odigraj stotinjak ili više mečeva pa onda sudi koliko je balansirana.
Tenkovi u C&C-u predstavljaju kičmu vojske, ali naravno da će izgubit ako se nađu face to face sa zračnim jedinicama ili dođu do choke pointa.

U Starcraftu su okršaji na puno manjoj razini što se tiče količine jedinica i baš zbog toga je važna mješavina istih (i zbog debilnog unit capa koji je napravljen samo zato što bi igra postala kaos da ga nema jer je user interface koma).

Što se tiče online komponente, tu je definitivno blizzard car i svaka im čast na tome.

Što se tiče SC communityja u Koreji, pa ono u Kini ima preko 1 milijardu ljudi, a Kinezi jedu pse, onda mora da je to dobro
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 21:12   #76
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ja ne kužim Mar koji ti je.

Ta situacija koju ti opisuješ znači "kako se obraniti od napada 15-ak guardiana + 15-20 devouera potpomognutih s nekoliko overlordova na bazu" se zapravo rijetko dogodi. Naravno tu puno treba misliti protiv koga zapravo igraš, protiv nekoga ko razumije igru, te također da li su igrači istog levela što je jako bitno.

Corsairi su gotovo a must have za pvz. Oni su glavni za skautanje zerga rano. I ako misliš da terrani rade samo tu i tamo koji science vessel grdo se varaš. Kako kažem sve ovisi na kojem levelu igraš. Ja pratim pro igrače i to je potpuno nešto drugačije. Uzalud se svađati.

Najznačajnije kod SC i kod svake strategije bi trebalo biti skautanje. Znači da znaš što ti neprijatelj radi i kako se od toga obraniti. Nisam profesionalac, užasno sam neaktivan ali ipak znam o čemu govorim. Ako te zerg ulovi sa 10 guardiana i 15-20 devourera off guard znači da igraš protiv nekog puno boljeg od sebe ili uopće nisi skautao.

Kaj se tiče tvrdnje da BC jadan protiv marinaca, ja bi radije izbalansiranu igru neko obrnuto.

SC nije perfektno izbalansiran, to je valjda svima jasno. Z>P>T>Z
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 21:15   #77
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
glupo mi je da ovako odvlacimo thred tbh, no moram reci da, iako se nikad do sad ea nije toliko trudio oko igre, c&c uz sve svoje pozitivne strane jednostavno nema tu dubinu kao sc/wc3 koliko god se netko uvjeravao u to. shto god nabrojish u c&cu to isto ima sc plus josh par nivoa.
znaci negovorim da je c&c losh, koliko da nije dobar kao sc/wc3. to je skoro kao da se usporedjuje damu i sah.
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 21:19   #78
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Također moram dodati da mi je prva strategija koju sam igrao Red Alert, također sam igrao svaki C&C do sad osim ekspanzije za Tiberian sun. C&C mi je odlična igra uvijek je bila ali samo za single player. Multiplayer je puno lošije kvalitete.

Mislim da bi se trebali prestati svađati oko toga svega. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 21:30   #79
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
@Dragoon, skroz si u pravu da je scoutanje najvažnije u igri, tako je i kod C&C-a.

No meni C&C ima dodatnu dubinu jer ipak postoje razne mogućnosti varanja protivnika, pogotovo na velikim mapama.
Mogući su devastirajući hit&run napadi potpomognuti support powerima, a ne samo direktan okršaj gdje pobjednika određuje onaj koji je bolje odabrao jedinice (po RPS konceptu).

Mislim da se u C&C-u možeš daleko gore zahebat ako ne skautaš jer ako si pripremio tenkove, artiljeriju i sl, a protivnik te spama sa 50 venoma eba si ježa (u leđa) jer te s jedne strane SC sili da koristiš više jedinica jer većina jedinica ima dosta usku zonu korisnosti, tako da su sami po sebi poprilično beskorisni i ranjivi.

Slažem se da je SC dobra multiplayer igra s dosta dobro razrađenim RPS konceptom, ali nevolim da se basha C&C koji možda nema tako razrađen RPS gameplay, ali zato ima drugih aduta u rukavu

Nego, šta je s onim statistikama?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:18   #80
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
dovoljno je spomenuti samo jednu činjenicu: SC je nacionalni sport jedne države, C&C to može samo sanjati. C&C (stari) je uvijek imao simpatičnu priču, filing kroz SP kampanje... ali to je to, multiplayer nije bio vrjedan spomena niti je igra ikad bila rađena prvenstveno za to. uvjek je tjerala svoj neki show kroz žive filmiće i kampanje. SC je daleko taktički zrelija strategija... Znam šta pričam jer sam ko dite gubio oči nad jednom i drugom(i ne samo ja već i stari mi )
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:49   #81
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Zasto ljudi ovdje **ru po C&C-u, a nikad ga u zivotu nisu igrali online?
Ja sam igra SC i C&C (RA2, TS i TW) online i imam na čemu temeljiti moje viđenje ovih igara.

Svi govore kako je SC super izbalansiran, ali nije problem "izbalansirati" igru tako da to ne sliči na ništa, da jedinice imaju domet od 5 metara i da se jedinice moraju međusobno pogodit 20ak puta da se pobiju, što umanjuje bilo kakav element iznenađenja/gerilsku taktiku/bilo kakvu taktiku osim debilnog rock/paper/scissors koncepta.

Zašto pobogu Dragoon koji radi razara građevine, tenkove i avione jedva ubija marince ili firebatove?
Ah, da to vam je balans...

Zašto je ekstra-skupi "jaki" battlecruiser tako jadan protiv marinaca, scouta i sl...
Ponovno balans...

Zašto postoji 3 stepenice vrste istraživanja snage oružja/oklopa kad to ima svaka rasa i ivenšuli svi istražu do 3. levela? Da se zakomplicira? Da imamo što raditi da nam ne bude dosadno? Da potrošimo resurse? Balans?

Zašto je sučelje u SC2-u opet isto kao i u SC1, da bude opet komplicirano graditi jedinice, da se opet mora klikati na građevine iz koje hoćemo graditi jedinicu? Balans?

Također neka mi veliki magovi SC-a kažu kako se obraniti od napada 15-ak guardiana + 15-20 devouera potpomognutih s nekoliko overlordova na bazu, ako baš nisi specijalizirano napravio obranu protiv toga u pogledu masovnog zraka (wraithova, scouta ili sl).

U SC-u zrak > zemlju jer su jedinice ogromne, mape relativno malene i zračne jedinice su puno efikasnije od zemljanih jer imaju neograničeno goriva/municije, i jedino im AA kule predstavljaju prepreku, ali opet tu guardiani ulaze u igru.

Istina da C&C3 trenutno ima problema s basecrawlingom i tank rushom (ispravit će se u novom patchu koji dolazi uskoro), ali je igra vrlo zabavna i izgleda dobro (što se ne bi moglo reći za SC 1 ili 2, pod to ne mislim na grafiku nego na gameplay u kojem nosač aviona ili battlecruiser mora doći na 10 metara od mete da napadne).

Što se tiče balansa, da li zna itko koji je omjer prvih 100 igrača SC-a po rasama? Ako je tako dobro izbalansirana igra onda očekujem da je među najboljih 100 igrača svaka rasa zastupljena 33.33%.

Ako želite savršeno izbalansiranu igru igrajte šah
SAMO KRATKO SC JE ŠAH ZNASPRAM SVIH IGARA I KNJIGU SVIK TAKTIKA NERBI MOGAO DRZAT U JEDNOJ RUCI
focal je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 23:45   #82
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
meni jedino ovo zapelo za oko:
Citiraj:
Blizzard was silent on whether using Battle.net for StarCraft 2 would require a charge or subscription fee.
http://au.pc.ign.com/articles/790/790158p1.html
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 01:33   #83
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor stripy Pregled postova
ma daj pari da je to problem...joj cim se ti brinises...
nije to wow...to da stave da se neplacuje niko im nebi igrao na tim serverima...
Imas GGC...eurobattle bi izbacio sigurno i voju verziju itd itd...
npr ko igra DOTU na orginal serveru vecinom nubare samo tave ...oni koji i imaju orginal igraju na GGC i euroB.net jel je tamo jaca ekipa....

npr ja imam cd-key od WAR3 org i nikako ga ni ne koristim...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 09:47   #84
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Bah, ajd ljudi stanite, who care jel bolji SC il C&C, il neka treca...

Po meni, lako je biti legenda, kad si sam na sceni, kad je izaso Diablo, nie bilo nikakve slicne igre, naravno da je posto legenda, ista stvar je i s SC i WC...
Takodjer i s Quake, Doom, UT, u to doba nie bilo tolko igri, te su te igre samim time postale legende...

Dodo bi jos i Hlaf Life, koja je kolko se sjecam pobrala titulu za tehnicki najsavrseniju igru...

Sad SC2, gledam te screenshootove i neak sam razocaran, ne vidim bas (a mozda dobro ne vidim) demge terena, kaj ono khm, ne bilo bi fora da kad rokne haubica da onda i rupa ostane na podu...

Isto tak, ono kaj me je veselio recimo u Warhammer 40k, je bilo kad si roknuo s topcinom u pjesadiju, ista je letila po zraku, isto kad su usli u polje s minama, a o litrima pixelaste krvi da ne pricam.

Err, upotreba terena, khm kolko vidim u SC2, shtanga....

Ak nist drugo, igra ne bi smjela biti zahtjevna, trebala bi se moc igrat na istoj konfi na kojoj se mogo i WC3 igrat..
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 10:33   #85
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,723
To i je bitno da se moze igrat na trenutnim konfama, a ne buducim. Asto kazes za HL nikad se nece zaboravit:

Welcome to Black Mesa research facility.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 12:00   #86
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,989
Pazi, u SC jedinici (i u broodwaru) je na ekranu moglo bit istodobno kajjaznam, 500 jedinica u okršaju, bez ikakvog trzanja, P2 je to mogao izvrtit kak treba. Zanima me kako su engine sredili da svi ovi vizualni goodiesi (kojih ću pola pogasit ) ne utječu na performanse.

Jedva čekam da izadje ^^
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 12:34   #87
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ne samo da su ova prepucavanja C&C vs SC/WC potpuno besmislena i beskorisna, nego se jos i sire krive informacije.

Za sve koji misle da je SC uspio jer nije imao konkurencije, ili jos gore, vidim da ima onih koji tvrde da je to prvi RTS, preporucio bih jedan lijepi clanak.

http://www.gamespot.com/gamespot/fea...ime/p2_02.html

Znam da ima ovdje ljudi koji se, poput mene, sa laganom sjetom prisjecaju Dune II igre (zbog te igre sam cak i isao citati knjige), pa bih i takvima preporucio citanje ovog clanka, cisto za sjecanje na neka stara vremena
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 14:01   #88
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
"Ak nist drugo, igra ne bi smjela biti zahtjevna, trebala bi se moc igrat na istoj konfi na kojoj se mogo i WC3 igrat.."

samijesno.

"The game will be compatible with DirectX 10, and we're still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects"

sa faq na www.starcraft2.com .

w3 se igra na 1000mhza i geforce2 s 256 rama (bar sam ja tako igrao igu 4 godine na b.netu), i onda ovako nesto izjaviti. urnebes.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 14:39   #89
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
"Ak nist drugo, igra ne bi smjela biti zahtjevna, trebala bi se moc igrat na istoj konfi na kojoj se mogo i WC3 igrat.."

samijesno.

"The game will be compatible with DirectX 10, and we're still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects"

sa faq na www.starcraft2.com .

w3 se igra na 1000mhza i geforce2 s 256 rama (bar sam ja tako igrao igu 4 godine na b.netu), i onda ovako nesto izjaviti. urnebes.
Ako nisi primjetio - koriste modificirani WC 3 engine.

Isto tako - Blizz do sada nije izbacio zahtijevnu igru, smunjam da će početi.

DX10 - da, svjetla će biti ljepša ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 14:50   #90
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
"Ak nist drugo, igra ne bi smjela biti zahtjevna, trebala bi se moc igrat na istoj konfi na kojoj se mogo i WC3 igrat.."

samijesno.

w3 se igra na 1000mhza i geforce2 s 256 rama (bar sam ja tako igrao igu 4 godine na b.netu), i onda ovako nesto izjaviti. urnebes.

smijesno? zasto? ja ne vidim apsolutno nista smijesno u tome da Blizzard ima odlicne artiste koji svoj posao rade vrlo dobro i vjesto docaravaju atmosferu bez potrebe za vrtoglavo skupim hardverom. A ako se bojis da ce igra jednako izgledati na vrtoglavo skupim kompovima, kao i na tvojem ili mojem sadasnjem kompu, varas se. SC2 vjerojatno nece biti graficki-tehnoloski najnaprednija igra kada izadje, ali joj to niti nije namjena. Biti ce privlacna, imat ce dobru atmosferu, a graficki efekti ce biti skalabilni i igra ce se moc prilagodit prakticki svakoj konfiguraciji koja ce biti aktualna, od starih racunala za sekretarice, pa do nanovijih bjesnih masina (koje ce ipak biti mali overkill posto SC2 nece biti graficki najdotjeranija igra na svijetu u trenutku svog izlaska na trziste).

Ja jos uvijek ovdje ne vidim nista smijesno, samo hvale vrijednu cinjenicu da Blizzardovi programer i artisti posteno zaradjuju svoj novac, dok mnogi drugi samo implementiraju predefinirane DirectX funkcije. U usporedbi sa vecinom drugih developera, Blizzard je kao assembler prema Dark Basicu.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na