Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2010., 10:36   #61
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Najvažnije ti je ustvari raspitati se što postaješ po završetku takvog visokog učilišta,jer koliko vidim oni su visoka škola za.. Ti najbolje znaš svoje vrijeme i vlastite ambicije prilagodit obrazovanju,ali sigurno da svaka kuna bačena u obrazovanje po meni nije bačen,već najbolje moguće uložen novac,u sebe,i vlastitu budućnost. Bez imalo demagogije.

Ovo je zanimljivo svakako :

http://www.vsite.hr/?q=node/51

Kao i ovo :

http://www.vsite.hr/?q=node/56

Smjerovi su prilagođeni specifičnim poslovima stručnog prvostupnika informacijskih tehnologija (sistem inženjer, programer, projektant baze podataka, projektant informacijskog sustava). Usmjeravanje se obavlja izborom smjera u četvrtom semestru, odnosno izborom dva obvezatna izborna kolegija za taj smjer. Preostala dva izborna kolegija četvrtog semestra biraju se slobodno. U trećoj godini studenti izborne kolegije biraju slobodno, uz preporuku kolegija sukladnih izabranom smjeru.

Pitanje i veliki upitnik je kako tržište rada definira titulu prvostupnika i postoji li uopće kao radno mjesto u ponudi.

Program omogućava postizanje minimalno 180 ECTS, te stjecanje naziva stručni prvostupnik informacijskih tehnologija.

Sad gdje možeš s tim raditi? I nigdje,i svugdje,ovisno u usklađenju naših poslodavaca sa bolonjskim procesom,nazivima radnih mjesta, dodijeljivanju koeficijenata,i plaće na kraju krajeva,u skladu sa istima.

Nemoj se zaletavati,ali podržavam te 100%. There is no knowledge that is not power ( Mortal Kombat ) . Samo naprijed..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:12   #62
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Prvi put čujem za to Hammdijo. Ali me nekak kopka ova cijena. 20.400 kuna godina. (60 ECTS-a), odnosno 10.200 semestar (ako jednokratno platiš). Odnosno 22.800 ako na rate.

Čak i na rate odjednom iskešitati 6 kila kuna i onda još svaki mjesec 10 mjeseci po 1680 kuna nije malo.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2010., 11:21   #63
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Čuj, ako ćeš tu lovu za godišnju školarinu jednog dana zarađivati mjesečno - nije puno.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:25   #64
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Vanredno ljepotani. 14k kn. Nije mi to neki problem platiti (nemojte ovo krivo shvatiti). Radije bi na fax di me netko neće previše tlačiti ako se ne pojavim na nekom labosu zbog obveza na poslu. Treba mi fax di će netko imati razumijevanja ako se ne pojavim.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:29   #65
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Vanredno ljepotani. 14k kn. Nije mi to neki problem platiti (nemojte ovo krivo shvatiti). Radije bi na fax di me netko neće previše tlačiti ako se ne pojavim na nekom labosu zbog obveza na poslu. Treba mi fax di će netko imati razumijevanja ako se ne pojavim.
A dobro Ope je ista cijena po ECTS-u. Samo kaj vanredno se protegno na 4 godine. To mi promaklo :P

Kao što sam rekao. Na žalost nisam čuo ništa o tome faksu. A o ovom drugom http://racunarstvo.hr/ sam čuo jako malo! (još skuplje)
  Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:30   #66
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Najvažnije ti je ustvari raspitati se što postaješ po završetku takvog visokog učilišta,jer koliko vidim oni su visoka škola za.. Ti najbolje znaš svoje vrijeme i vlastite ambicije prilagodit obrazovanju,ali sigurno da svaka kuna bačena u obrazovanje po meni nije bačen,već najbolje moguće uložen novac,u sebe,i vlastitu budućnost. Bez imalo demagogije.

Ovo je zanimljivo svakako :

http://www.vsite.hr/?q=node/51

Kao i ovo :

http://www.vsite.hr/?q=node/56

Smjerovi su prilagođeni specifičnim poslovima stručnog prvostupnika informacijskih tehnologija (sistem inženjer, programer, projektant baze podataka, projektant informacijskog sustava). Usmjeravanje se obavlja izborom smjera u četvrtom semestru, odnosno izborom dva obvezatna izborna kolegija za taj smjer. Preostala dva izborna kolegija četvrtog semestra biraju se slobodno. U trećoj godini studenti izborne kolegije biraju slobodno, uz preporuku kolegija sukladnih izabranom smjeru.

Pitanje i veliki upitnik je kako tržište rada definira titulu prvostupnika i postoji li uopće kao radno mjesto u ponudi.

Program omogućava postizanje minimalno 180 ECTS, te stjecanje naziva stručni prvostupnik informacijskih tehnologija.

Sad gdje možeš s tim raditi? I nigdje,i svugdje,ovisno u usklađenju naših poslodavaca sa bolonjskim procesom,nazivima radnih mjesta, dodijeljivanju koeficijenata,i plaće na kraju krajeva,u skladu sa istima.

Nemoj se zaletavati,ali podržavam te 100%. There is no knowledge that is not power ( Mortal Kombat ) . Samo naprijed..
Šta zabrijavaš? Dobit ćeš posao ako se poslodavac uskladi s bolonjom? Pa već par godina izlaze ljudi isključivo s bolonje, šta misliš di oni nađu posao?


@Hamm Ako ideš vanredno, nemaš uvijeta da dolaziš na nešto, tj. možeš izbivat u potpunosti s predavanja/seminara/labosa samo isti tako što kod nekih profesora nemaš benificija u smislu kolokviranja ilitiga rješavanja predmeta na više dijelova!
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:38   #67
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@Pupo. U pravilniku im piše.

Citiraj:
Studenti su obvezni najmanje:
- prisustvovati predavanjima redovni 70% i izvanredni 50%,
- prisustvovati auditornim vježbama redovni 70% izvanredni 50%,
- prisustvovati seminarima 80%,
- obaviti laboratorijske vježbe 100%,
- ostvariti 50% pozitivnih ocjena tjednih testova
- ostvariti 100% pozitivnih ocjena testova laboratorijskih vježbi,
- izraditi sve propisane seminarske i konstrukcijske radove.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:41   #68
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Vidjeti ćeš,prvostupnici - jako teško. Prije 2g je prva generacija čini mi se izašla,ja sam diplomirao po starom još programu tada,ali ni nova nije daleko bila,uglavnom po sistemu studiranja 4+1(3+2),svi redovito nastavljaju dalje barem na Ekonomiji,nitko ne odustane nakon prvostupnika.

Postoji razlog za to. Kod mene u firmi za to radno mjesto pripravnika bio je otvoren natječaj na principu : VSS,ekonomski smjer - diplomirani ekonomist. Nikakav prvostupnik.

Kod mnogih poslodavaca je još uvijek tako..to znam provjereno.

http://www.poduzetnistvo.org/news/pr...ja-poslodavaca

Ne zabrijavam ja momak ništa,uči se razgovarati to prvo.

http://wwww.slobodnadalmacija.hr/Spl...5/Default.aspx

Većina studenata smatra da poslodavci uopće ne znaju što znači titula prvostupnika i koje kompetencije ona nosi. Studentice 3. godine studija komunikologije na Hrvatskim studijima napravile su, za potrebe studentskog časopisa, analizu poslova na kojim se mogu zaposliti. Obišle su škole, knjižnice, nekoliko tvrtki i Zavod za zapošljavanje. U nekoliko osnovnih škola rekli su im da bi ih rado zaposlili da su završile tri godine matematike i fizike. Drugdje za prvostupnike nikada nisu čuli.

http://www.moh.hr/print.php?id=201

Zabrijavam? Sretno..

@đuka - mislim da su ti u jesen 2008 mogli prvi "prvostupnici" nakon 4g na faksu pobjeći raditi. Sa petom odslušanom i ispolaganom godinom,da to je točno,po tvojoj kalkulaciji..sad +/- 3mj. izlaze prvi 4+1(3+2) đaci.

@ hamm-er, ako imaš posao,a treba ti samo "papir", jednog dana će doći situacija kad ćeš možda tražiti bolje plaćen job, do tada će se stvar dosta iskristalizirati vjerujem. Upiši ako imaš volje i $ mogućnosti,ulažeš u sebe,najbitnije od svega. Toplo savjetujem,pošto sam vidio u programu,i nastavak studija nakon 180 ECTS-a i famozne titule prvostupništva.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 15.03.2010. u 12:08.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:41   #69
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šta zabrijavaš? Dobit ćeš posao ako se poslodavac uskladi s bolonjom? Pa već par godina izlaze ljudi isključivo s bolonje, šta misliš di oni nađu posao?!
Ahem. Par godina? Tek ove godine prva generacija izlazi (kaj je studirala 5 godina).

Druga stvar. Naši poslodavci većinom nemaju pojma (mehanizma) gdje bi smjestili bakalare. I tu nastaje problem koji postoji kaj dream spominje.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
@Hamm Ako ideš vanredno, nemaš uvijeta da dolaziš na nešto, tj. možeš izbivat u potpunosti s predavanja/seminara/labosa samo isti tako što kod nekih profesora nemaš benificija u smislu kolokviranja ilitiga rješavanja predmeta na više dijelova!
Moram još vidjeti fax gdje možeš izbivati u potpunosti sa labosa (odnosno profesora koji će to dopustiti).

Problem je kaj svaki profesor ima svoje specifične uvjete. A takve stvari je jako teško znati unaprijed prije upisa (a nekom tko radi to jako puno znači). Pa jel govoriš o http://www.vsite.hr ili općenito?

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Studenti su obvezni najmanje:
- prisustvovati predavanjima redovni 70% i izvanredni 50%,
- prisustvovati auditornim vježbama redovni 70% izvanredni 50%,
- prisustvovati seminarima 80%,
- obaviti laboratorijske vježbe 100%,
- ostvariti 50% pozitivnih ocjena tjednih testova
- ostvariti 100% pozitivnih ocjena testova laboratorijskih vježbi,
- izraditi sve propisane seminarske i konstrukcijske radove.
Auch. Čovjek bi očekivao puno veću fleksibilnost sa obzirom na cijenu!
  Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 11:43   #70
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@Pupo. U pravilniku im piše.
U jesu zajebani Uvijek možeš otić do uprave/referade/prodekana za nastavu i pitat kako stvari stoje i da li se može nešto riješiti. Jerbo plaćaš 14k za vanredni studij, vjerujem da se može nešto dogovoriti i preporuka da odeš do njih i pitaš odobno i u detalje jer su ovo sad sve nabadanja i nitko nezna iz prve ruke!
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2010., 11:44   #71
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ljudi nije meni problem posao. Posao imam i nikad mi ga nije bilo problem pronaći. Meni treba diploma.

@pupo..naravno. Razgovor u četiri oka je uvijek bolji od formalnih dokumenata. Mislio sam da je netko s foruma na dotičnom faxu pa da saznam info iz prve ruke.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 12:19   #72
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ljudi nije meni problem posao. Posao imam i nikad mi ga nije bilo problem pronaći. Meni treba diploma.

@pupo..naravno. Razgovor u četiri oka je uvijek bolji od formalnih dokumenata. Mislio sam da je netko s foruma na dotičnom faxu pa da saznam info iz prve ruke.

Ako je stvar samo u diplomi zašto nerazmisliš o nekoj lakšoj/jeftinijoj varijanti? Nisam baš upućen u ponudu fakseva u Zg, al recimo TVZ + razlikovna godina na nekom preddiplomskom?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 12:24   #73
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ovaj faks mi je blizu za razliku od TVZa. Udaljen sam od faxa 10min pehaka što mi odgovora.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 12:54   #74
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ovaj faks mi je blizu za razliku od TVZa. Udaljen sam od faxa 10min pehaka što mi odgovora.
Hammdijo Udaljen si od TVZ-a skoro pa isto kad se gegneš u bus kod doma sportova :P

Na TVZ-u mislim da ne postoji vanredan smjer više!
  Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 13:21   #75
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Đuka. Bus nasprem pehaka do tesle nije za usporedbu. I ovo kaj si rekao da na TVZu ne postoji vanredan smjer je točna informacija.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 15:48   #76
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
op op hamm ponovno razmislja o faksu
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 15:54   #77
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Kako se u svijetu prevode naše titule? Tipa, kako bi se negdje vani zvao "bacc. ing. politeh."
Da li je prefiks kao takav standardan i razumljiv ostatku svijeta (ipak je to kratica engleskih riječi) ili oni koriste drukčije titule?

Drugo pitanje: Ako sam dobro shvatio guglajući, kratica moje bacc. diplome u internacionalnom smislu je BA (Bachelor of Arts)? BA obuhvaća svašta koliko vidim, od humanističkih do matematike i tehničkih smjerova (uz BS, najčešći naziv tog prvog stupnja). Točno?

I šta nakon toga kad upišem nastavak (+2 god.) trebao bi dobiti MA (Master of Arts)?

Ima li razlika u nazivima stupnjeva (ne titule uz ime!) između stručnih i sveučilišnih studija?
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 16:25   #78
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bachelor je 3 godine
+2 za Master

Vrlo često je i vani takva situacija. (da, znam da ekonomija ima 4+1, ali to nemam volje ni komentirati kao i bisere koji su se takve smijurije sjetili).

Koliko ima fakulteta, koliko ima sveučilišta toliko ima kombinacija kaj dolazi nakon bachelora, odnosno mastera. Ovisi od smjera koji si završio i ima razlika između tehničkih (stručnih) i sveučlišnih (znanstvenih) smjerova. Sveučilišni, tzv. znanstveni smjer je općenit.

Uostalom. Nitko ti ne gleda samo titulu već ti se gleda kaj si (Master ili Bachelor), a kaj si zapravo (puno ime) ti nije tak ni važno toliko pošto uz svaki CV ćeš napisati i koji si vrag završio, odnosno koji faks.
  Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 17:16   #79
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Tnx!

Ovo me zanima da znam sutra reći nekome izvana što sam završio itd. Ni CV na engl. nije loše imati makar sumnjam da će mi koristiti.

Znaš li (ti ili netko drugi) znaš kako FER ili, još bolje, neki studij menadžmenta/ekonomije (tipa VERN) naziva svoje stupnjeve? Koriste li i oni BA/BS, MA/MS "općenite" nazive ili ipak koriste malo usmjerenije tipa 'Master of Science in Management' ili 'Master of Business Administration' i sl.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 17:19   #80
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Neznam sad napamet, a isto nam treba da zguglamo.

Suma sumarum u Americi i Europi svi (bitni) imaju i bachelor i master (naš bivši dipl nešto). Tako da će ti svi znati kad im vani veliš kaj si završil.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:03   #81
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Hamm

Pitao sam jednu curku. Veli da na http://racunarstvo.hr/ imaju predavanja ponedjeljkom i četvrtkom od 17:00 do 22:00 (mislim), te labose subotom. Pa eto da shaream info!
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:34   #82
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Jebeno!

Citiraj:
Način plaćanja

Godišnja školarina

Osnovna cijena godišnje školarine

31.000,00 kn

Cijena za plaćanje u 12 gotovinskih mjesečnih rata

33.400,00 kn
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 12:13   #83
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Pa nakon cijene više nema dileme.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 18:08   #84
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
Još jedna stvar o kojoj sam razmišljo pred par dana i nikako da dokučim. Studiram 3 godine - nakon toga dobijam titulu inženjera. Upisujem još dodatne 2 godine, tada sam diplomirani inženjer. Ono šta mene zanima je onda kako postati magistar (to je valjda "sljedeća" titula nakon dipl.ing.), kako magistrirati i šta uopće znači ta titula magisterija? Upisuje se još koja godina studija nakon tih 5 ili...?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 18:12   #85
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Još jedna stvar o kojoj sam razmišljo pred par dana i nikako da dokučim. Studiram 3 godine - nakon toga dobijam titulu inženjera. Upisujem još dodatne 2 godine, tada sam diplomirani inženjer. Ono šta mene zanima je onda kako postati magistar (to je valjda "sljedeća" titula nakon dipl.ing.), kako magistrirati i šta uopće znači ta titula magisterija? Upisuje se još koja godina studija nakon tih 5 ili...?
Hehe

Ovak ti to ide

završiš 3 (ili 4 ovisno o faksu) i ti si bachelor
završiš nakon toga još 2 (ili 1) i ti imaš master
  Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 09:44   #86
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma zasrali su s tim totalno,ja sam diplomirao po starom programu 2007. godine i postao diplomirani ekonomist,upisao sam tu zimu PDS u trajanju od 2 semestra,i nakon toga postajem mr.spec. dakle magistar specijalist.

Ne znam kako vi bolonjci,završite 3g i prvostupnici ste,onda još 2 i magistri ste,ali ne tipa ja - specijalisti,nego - magistri znanosti - mr.sc. Tako nešto.

Tko će to više znati. Platite 6 000 eura PDS kao ja pa će vam i miki mausa nacrtati uz titulu.

Sve je to banda..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 12:13   #87
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...
Ne znam kako vi bolonjci,završite 3g i prvostupnici ste,onda još 2 i magistri ste,ali ne tipa ja - specijalisti,nego - magistri znanosti - mr.sc. Tako nešto.
magistar znanosti je onaj ko je magistrirao po starom, a mi bolonjci cemo sa 5 zavrsenih godina bit magistri struke. valjda...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 12:19   #88
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
magistar znanosti je onaj ko je magistrirao po starom, a mi bolonjci cemo sa 5 zavrsenih godina bit magistri struke. valjda...
Obrnuto, thedream je u pravu.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 12:38   #89
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Obrnuto, thedream je u pravu.
e pa stvarno si me scimo da godinama zivim u krivom uvjerenju...

evo, da ne izmisljamo topla voda pored bojler, ravno iz narodnih novina, zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, clanak 72

Citiraj:
Članak 72.
(1) Na diplomskom sveučilišnom studiju, koji u pravilu traje jednu do dvije godine, stječe se od 60 do 120 ECTS bodova.
(2) Ukupan broj bodova koji se stječu na preddiplomskom i diplomskom studiju iznosi najmanje 300 ECTS bodova.
(3) Ako zakonom nije određeno drukčije, završetkom diplomskog sveučilišnog studija stječu se akademski nazivi:
1. za sveučilišne medicinske programe doktor (dr.) struke,
2. za sveučilišne tehničke programe diplomirani inženjer (dipl. ing.) struke,
3. za sveučilište teološke programe diplomirani teolog (dipl. teol.),
4. za sveučilišne programe učiteljske struke diplomirani učitelj (dipl. uč.),
5. za sveučilišne programe nastavničkih struka profesor (prof.) struke,
6. za sveučilišne programe umjetničkih struka akademski (akad.) umjetnik (slikar, kipar, muzičar, glumac, itd.),
7. za ostale sveučilišne programe magistar, odnosno magistra (mag.) struke.
(4) Kratica nabrojanih akademskih naziva stavlja se iza imena i prezimena osobe.
(5) U međunarodnom prometu i diplomi na engleskom jeziku akademski naziv je »master of science ili master of art /mr. sc./«, ukoliko posebnim Pravilnikom iz članka 71. nije drugačije određeno.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 12:41   #90
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
3 godine - bakalar. Ne znam kako se tocno pise
3+2 godine - magistar struke=diplomirani "neko zanimanje"
A magistar znanosti je poslije.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na