Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2014., 12:57   #781
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
dal je 3-4 soma puno para ovisi o kontekstu u kojem se gleda. Ako se gleda za tv, koji je novi iz ducana, nije puno...negdje ispod prosjeka...
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 13:46   #782
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Touche Pregled postova
TL,DR: Bez kartice i bez novaca sam vec mjesec dana, ducan ne odgovara. Je li u zakonu jos uvijek onaj besmisleni "razuman rok"? Koje su mi opcije? Imam li ikakvo uporiste u zakonu ili, smijeh, drzavnim sluzbama, da ih prisilim da mi vrate ili ispravnu karticu ili novac?
Nemoj bas slusat previse trgovacki lobi gdje valjaju da pol stvari nemozes, prozvakane teme vec par puta, nego zapamti za sljedeci put.

Ako ti ne radi odma, a u zg si, odi do ducana, trazi novu karticu ili novce, nikakav servis. Oni ce rec da ne moze normalno, da moraju potvrdit da ne valja (sto je jasno). Ti trazi da napisu da ne zelis servis, da ti ne bi oni sami na svoju ruku poslali na servis i pravili se blesavi kasnije, pa imas ovakva cekanja kakva imas sada, a nemozes dokazat da nisi poslao uredjaj na servis. Jer jednom kad ode na servis imas to sto imas sad. Ovako imas dokaz da nisi htio servis. Nakon toga ih eventualno zovni sutra ako nemaju servis odmah u prodavaonici i provjeri sto je s tim, ako se prave tupavi, posalji pismeno njima i drzavnom s povratnicom. Ocekuj rjesenje unutar 15 dana.

Sad su te zavaljali, sad sto prije posalji pismeno ono sto si trebao napravit odmah i bit ce rjeseno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2014., 23:48   #783
Touche
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nemoj bas slusat previse trgovacki lobi gdje valjaju da pol stvari nemozes, prozvakane teme vec par puta, nego zapamti za sljedeci put.

Ako ti ne radi odma, a u zg si, odi do ducana, trazi novu karticu ili novce, nikakav servis. Oni ce rec da ne moze normalno, da moraju potvrdit da ne valja (sto je jasno). Ti trazi da napisu da ne zelis servis, da ti ne bi oni sami na svoju ruku poslali na servis i pravili se blesavi kasnije, pa imas ovakva cekanja kakva imas sada, a nemozes dokazat da nisi poslao uredjaj na servis. Jer jednom kad ode na servis imas to sto imas sad. Ovako imas dokaz da nisi htio servis. Nakon toga ih eventualno zovni sutra ako nemaju servis odmah u prodavaonici i provjeri sto je s tim, ako se prave tupavi, posalji pismeno njima i drzavnom s povratnicom. Ocekuj rjesenje unutar 15 dana.

Sad su te zavaljali, sad sto prije posalji pismeno ono sto si trebao napravit odmah i bit ce rjeseno.
Nije mi bas jasno ovo sto pises. Nije kupljeno na daljinu, pa nemam pravo na povrat bez pitanja. Znaci, ostaje mi vracanje kartice kao neispravne. Ne znam na cemu sam mogao inzistirati, osim na normalnoj komunikaciji i da ne otezu tjednima.

Na sto da se pozovem u pismenoj dopisci? Tehnicki, jos nijedan zakon nisu prekrsili, osim zdrave logike i pristojnog odnosa prema kupcu.


Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jedino i najviše problema sam imao sa ED. nije problem o mj dana što čekam, več največi problem je što oni nikada nemaju ništa pojma, niti zovu, niti jave, ništa i to me užasno iritira, i nema šanse da tamo išta kupim što se kvari, eventualno kućište ili neki hladnjak... Za ostalo hvala, ali radje dam 50-150kn više i imam dobru uslugu i nekoga tko me nece ignorirati kada nazovem i pitam što je s time...
To je ono sto najvise smeta. Mozda bih jos i pregrmio mjesec dana cekanja, makar smatram to nedopustivim u 2014. godini, ali tako bezobrazan odjeb nikako! Kao da su uzeli novce i sad se smiju jadnoj budali.
Touche je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 10:57   #784
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
dal je 3-4 soma puno para ovisi o kontekstu u kojem se gleda. Ako se gleda za tv, koji je novi iz ducana, nije puno...negdje ispod prosjeka...
Na to sam i ciljao
  Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 11:01   #785
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
u vezi povrata, ja sam u svijet medija vratio tablet i odmah dobio mogucnost uzimanja drugog. Isto tako sam u links vratio plocu koju sam kupio vez problema. Naravno, bilo je sve ko novo, ali u oba slucaja nisam trazio novce nazad vec kupio nesto drugo
  Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 12:12   #786
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Na njihovoj stranici piše ovako:
http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...q5nhhzpcx9.png

Evo i linka za stranicu, ovo piše skroz dolje:
http://www.edigital.hr/Servis-sp1.html

Ja sam ih tražio zamjenu ili povrat novca unutar tih tri dana.
Prodavač je rekao da to nije moguće ostvariti, već da prvo mora na servis kao da vide dali je kvar nastao tvojom greškom. Tako da to kod njih ne prolazi, bez obzira što tako piše.
Ali tu bi trebalo ići sa nekim dopisom bilo pismeno ili putem maila da ne želiš servis, već zamjenu ili pare odmah. To bi možda prošlo, ali bi trebao to dobro sastaviti da vide da nisi neki mulac, pa da ih malo poplašiš. Ja nažalost se toga nisam sjetio kada je trebalo.

Tako da sam čekao servis skoro dva mjeseca. Savjetovao bih svima da nakon što protekne 45 dana fino im poslat napismeno da želiš povrat novca. Onda će ti folirati i nuditi zamjenu za novi proizvod kao meni što su nudili. Na to ne treba pristati jer što ako opet nešto nevalja negine ti 2 mjeseca servisa. To je najbolje otići kod njih i dat i im na nekom papiru i tražiti pare odmah. Tako sam ja napravio i dobio novce nazad.

Znači kod njih vam pali ta fora sa 45 dana, ali treba u svakom slučaju treba složiti neki dobar dopis i osobno doći u poslovnicu.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 13:19   #787
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Touche Pregled postova
Na sto da se pozovem u pismenoj dopisci? Tehnicki, jos nijedan zakon nisu prekrsili, osim zdrave logike i pristojnog odnosa prema kupcu.
Na sta se imas pozvat? :P Prodali su ti uredjaj koji ne radi. Oni tehnicki sad nisu prekrsili nista zato jer si im to dopustio, ali da si naglasio da uredjaj ne ide na servis, onda bi vec debelo bili u prekrsaju. Da to nije tako, mogli bi uredno prodavat neispravne uredjaje i nikom nista.

Znaci, ti kad njima naglasis da ne zelis servis, normalno da ce oni provjerit dali radi ta stvar ili ne, jer bi inace svak na taj nacin mogao mjenjati sto god kupi. Ali isto tako za provjeru ispravnosti im ne treba dulje od jednog dana. Nadalje, kad si naglasio da servis ne zelis i poslao pismeni dopis (njima i drzavnom) gdje trazis zamjenu za ispravan proizvod ili povrat novca, oni imaju 15 dana rok od dopisa da to rjese. Samim time sto ti to nisi napravio, a pismeno nemas nikakvih dokaza da karticu nisi poslao "na servis" njima rok od 15 dana raste na xx dana. Uz to, ako nemas napismeno da si inzistirao da se ne servisira oni ce se uredno praviti mutavi da si ti to poslao na servis (nije mi se jednom dogodilo da su mi trgovci stvari "popravljali" iako sam napismeno imao da servis ne zelim, pa su na kraju meni dali novu, a sebi zadrzali popravljenu i nisu znali sto s njom).
Jeli razumijes sad razliku. U realnosti je rezultat isti, samo sto te ovdje mogu valjat, tamo imaju rok. I u jednom i drugom slucaju ce rezultat bit isti (ti ces dobit novu kraticu po svemu sudeci), samo im se sad ne zuri. Novce su dobili. To je onaj hrvatski mentalitet kad ti obecavaju brda i doline dok ne dobiju novce, jednom kad novce dobiju postajes im teret. Zadrzavanje kupca, lojalnost, 0 bodova.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 13:43   #788
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@samsokan na što je točno pozivaš? Imaš zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima. Na koji članak se ti pozivaš da su oni u prekršaju ?

Rok od 15 dana je da to oni odgovore na dopis, ne da ga u svoje.

Btw da se osvrnem na više od 45 dana servisa, i onda ako u jamstvenim piše razumni rok, ja bi svejedno dopisom zahtjevao nakon 45 dana da mi vrate novac jer je razumni rok - prošao.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 13:44   #789
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Double post... :-\
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 14:04   #790
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,681
Baš sam danas bio kod njih i u dućanu je bila cura s Prestigio tabletom koji se vratio sa servisa (domaćeg) s porukom da nema rezervnih dijelova. Koliko sam skužio cura nije iz Zagreba, a zvali su je da dođe po tablet. Pitaju je jel želi da se tablet šalje na europski servis gdje bi moglo biti dijelova...



Kakav je to ovlašteni servis (i koji) koji vraća uređaj s reklamacije kupcu s obrazloženjem da nema rezervnih dijelova??
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2014., 14:35   #791
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Baš sam danas bio kod njih i u dućanu je bila cura s Prestigio tabletom koji se vratio sa servisa (domaćeg) s porukom da nema rezervnih dijelova. Koliko sam skužio cura nije iz Zagreba, a zvali su je da dođe po tablet. Pitaju je jel želi da se tablet šalje na europski servis gdje bi moglo biti dijelova...



Kakav je to ovlašteni servis (i koji) koji vraća uređaj s reklamacije kupcu s obrazloženjem da nema rezervnih dijelova??
Ne preuzeti i pri isteku 45 dana prijaviti ih na osnovu zakona o zaštiti potrošača članak 5 stavak 6.

Ili im izaći u susret i pristati na raskid ugovora tj povrat sredstava. ;-)
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 14:44   #792
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,681
Tužno je to što se većina ne informira o svojim pravima ili ih trgovac na prepad uhvati s dvije opcije.

Treća kupovina danas i još jedna stvar koja stiže i nemam još ništa negativno reći. Baš suprotno.
uzeo Gigabyte matičnu i tek kad sam došao doma skužio da daju 3 godine garancije za razliku od svih ostalih. Plus cijena niža i od Njemačke...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 14:50   #793
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,712
pa svuda je 3god...ne kuzim
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 14:58   #794
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kakav je to ovlašteni servis (i koji) koji vraća uređaj s reklamacije kupcu s obrazloženjem da nema rezervnih dijelova??
Ako je van jamstva, moguće je.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 15:03   #795
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,681
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
pa svuda je 3god...ne kuzim
Protis ima 24, tamo sam zadnje gledao
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 15:08   #796
Touche
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Na sta se imas pozvat? :P Prodali su ti uredjaj koji ne radi. Oni tehnicki sad nisu prekrsili nista zato jer si im to dopustio, ali da si naglasio da uredjaj ne ide na servis, onda bi vec debelo bili u prekrsaju. Da to nije tako, mogli bi uredno prodavat neispravne uredjaje i nikom nista.

Znaci, ti kad njima naglasis da ne zelis servis, normalno da ce oni provjerit dali radi ta stvar ili ne, jer bi inace svak na taj nacin mogao mjenjati sto god kupi. Ali isto tako za provjeru ispravnosti im ne treba dulje od jednog dana. Nadalje, kad si naglasio da servis ne zelis i poslao pismeni dopis (njima i drzavnom) gdje trazis zamjenu za ispravan proizvod ili povrat novca, oni imaju 15 dana rok od dopisa da to rjese. Samim time sto ti to nisi napravio, a pismeno nemas nikakvih dokaza da karticu nisi poslao "na servis" njima rok od 15 dana raste na xx dana. Uz to, ako nemas napismeno da si inzistirao da se ne servisira oni ce se uredno praviti mutavi da si ti to poslao na servis (nije mi se jednom dogodilo da su mi trgovci stvari "popravljali" iako sam napismeno imao da servis ne zelim, pa su na kraju meni dali novu, a sebi zadrzali popravljenu i nisu znali sto s njom).
Jeli razumijes sad razliku. U realnosti je rezultat isti, samo sto te ovdje mogu valjat, tamo imaju rok. I u jednom i drugom slucaju ce rezultat bit isti (ti ces dobit novu kraticu po svemu sudeci), samo im se sad ne zuri. Novce su dobili. To je onaj hrvatski mentalitet kad ti obecavaju brda i doline dok ne dobiju novce, jednom kad novce dobiju postajes im teret. Zadrzavanje kupca, lojalnost, 0 bodova.
Pa ne mogu ja trazit da neispravnu stvar ne zelim slat na servis Ona njihova uredba o 3 dana je besmislena. Ja dodjem i trazim zamjenu ili povrat, oni kazu moze, ali treba servis provjeriti tko je kriv za kvar i...sto? Nije mi jasno na osnovu cega bih ja mogao inzistirati da neispravan hardver ne ide na servis.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Tužno je to što se većina ne informira o svojim pravima ili ih trgovac na prepad uhvati s dvije opcije.

Treća kupovina danas i još jedna stvar koja stiže i nemam još ništa negativno reći. Baš suprotno.
uzeo Gigabyte matičnu i tek kad sam došao doma skužio da daju 3 godine garancije za razliku od svih ostalih. Plus cijena niža i od Njemačke...
Nismo ni mi imali problema kad su nam trebali uzeti novce. Nadaj se samo da ti se nista ne pokvari.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako je van jamstva, moguće je.
Mozda se varam, ali mi se cini da je postojala neka odredba o obveznih X godina omogucavanja rezervnih dijelova. No davno je bilo kada sam citao zakone.
Touche je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 17:48   #797
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Touche Pregled postova
Pa ne mogu ja trazit da neispravnu stvar ne zelim slat na servis Ona njihova uredba o 3 dana je besmislena. Ja dodjem i trazim zamjenu ili povrat, oni kazu moze, ali treba servis provjeriti tko je kriv za kvar i...sto? Nije mi jasno na osnovu cega bih ja mogao inzistirati da neispravan hardver ne ide na servis.
Gle, ja sam ti napisao kako trebas napravit. Eto ti drugi put probaj i javi kako je proslo. A mozes i po svome pa eto imas to sto imas.
Jedno je neispravno, jedno je da ti ne radi cim si je donio kuci. Oni unutar jednog dana mogu ustanovit dali to ne radi zato jer si je recimo zalio vodom, ili jednostavno ne radi. Zasto ne radi tebe se ne tice. Ti imas izbor da je "saljes na servis" a jasno je da se kartica nece moc servisirat te ce ti dat novu, samo si im na ovaj nacin dao rok puno veci nego je potreban.
Pozovi se na clanak 410 zoo (sad ce uredno trgovacki lobi opet pocet o svojim nedostatcima i neispravnostima, ali vec smo to prozvakali i ustanovili da je jeftina propaganda).
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
@samsokan na što je točno pozivaš? Imaš zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima. Na koji članak se ti pozivaš da su oni u prekršaju ?
Na to da mi prodaju proizvod koji ne radi i koji odmah reklamiram? Jel stvarno potrebno objasnjavat ovo ili sta? 410 bez pol muke, a ako se prave mutavi (kad dodjem u trgovinu) ide i dopis gospodraskoj komori zbog lose poslovne prakse i obestecenje zbog financijskih troskova koji su sve nastali nakon prodaje uredjaja koji ne radi.
Citiraj:
Rok od 15 dana je da to oni odgovore na dopis, ne da ga u svoje.
Lol, evo to je ta propaganda. Da, rok je 15 dana da mi odgovore, samo je jasno da ako odgovore pozitivno da je stvar rjesena (kao sto ce bit u njegovom slucaju), tako da je efektivno to ono sto sam gore napisao, da ce stvar bit rjesena u 15 dana. A evo, ja osobno bi bas volio vidjet da mi netko odgovori da ne prihvaca. Imam vise stotina prijava iza sebe, niti jednom za jedan slican slucaj nisam dobio rjesenje da se ne prihvaca. Najgore sto sam dobio je bilo da su "nezadovoljni" jer nisam pricekao da mi odgovore nego sam odmah slao DI i i njima. Evo ti mi daj jedan primjer ako imas gdje imas ovo gore sve navedeno a da ti je trgovac odgovorio da ne prihvaca zamjenu/povrat.
Citiraj:
Btw da se osvrnem na više od 45 dana servisa, i onda ako u jamstvenim piše razumni rok, ja bi svejedno dopisom zahtjevao nakon 45 dana da mi vrate novac jer je razumni rok - prošao.
Taj rok se moze i skratiti, 45 dana je puno previse.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 17:53   #798
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Daj nemoj širit dezinformacije i nebuloze po forumu.
Svaki neispravan proizvod ide na servis i servis rješava reklamaciju u razumnom roku, kakvo testiranje u roku jednog dana? Odakle to izvlačiš?
Dobra volja trgovca je hoće li ti neispravan proizvod odmah zamjeniti, neki to i rade, ali zakonski nisu dužni.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 18:39   #799
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Ak ne radi u startu nema boga da mi ne zamijene odmah za novi isti dan. Naravno, ak dodjem nakon 3 dana jer nisam stigao isprobat, ko mi kriv
  Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 01:18   #800
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Daj nemoj širit dezinformacije i nebuloze po forumu.
Svaki neispravan proizvod ide na servis i servis rješava reklamaciju u razumnom roku, kakvo testiranje u roku jednog dana? Odakle to izvlačiš?
Dobra volja trgovca je hoće li ti neispravan proizvod odmah zamjeniti, neki to i rade, ali zakonski nisu dužni.
Rofl. Jos jedan s dobrom voljom trgovca ...
Sva sreca pa neke stvari u zakonu nisu ostavljene na "dobru volju trgovca" posto je ocito da te dobre volje nedostaje kod nekih, kao sto se ovaj user nateze s njima vec 40 dana za nesto sta je trebalo bit rjeseno odmah, a max 15 dana.


Neispravan nije nesto sto ne radi odmah kad sam dosao kuci. Ja nisam spominjao nikakvo testiranje, molim te ne stavljaj mi rijeci u usta. Ja sam rekao 1 dan rok da ustanove JELI UREDJAJ RADI i da ga eventualno nisam zalio vodom ili takve nebuloze. To zasto ne radi, to nek oni kasnije testiraju koliko hoce, ali ja cu dok oni to testiraju imat ispravan uredjaj.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 10:44   #801
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,182
@Sandokan što je za tebe razuman rok, koliko dana od slanja proizvoda trgovcu?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 14:46   #802
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Neispravan nije nesto sto ne radi odmah kad sam dosao kuci. Ja nisam spominjao nikakvo testiranje, molim te ne stavljaj mi rijeci u usta. Ja sam rekao 1 dan rok da ustanove JELI UREDJAJ RADI i da ga eventualno nisam zalio vodom ili takve nebuloze. To zasto ne radi, to nek oni kasnije testiraju koliko hoce, ali ja cu dok oni to testiraju imat ispravan uredjaj.
Opet pričaš stvari koje nemaju veze s vezom.
Ne postoji 1 dan u zakonu za ništa, trgovina nije ovlaštena da bilo što ustanovljuje, a većina njih niti ima vremena za takve stvari niti ima opremu niti ima ljude koji bi to trebali raditi.
Jel ti jasno što je trgovina? Tamo se prodaju stvari, a u servisu se popravljaju.
Bez obzira jel nešto neradi odma u startu ili nakon 10 dana, predaješ u trgovinu i oni prosljeđuju u servis, a tamo će se ustanoviti ko je kriv za kvar.

Kako rekoh, dobra volja trgovca je hoće li ti odma zamjeniti neispravan artikl i većina to i radi, ali ne postoji u zakonu da su oni to dužni napraviti.

I daj kad već bacaš takve izjave onda citiraj članke zakona na koje se pozivaš.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 15:46   #803
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Da presečemo ovo

Besplatna dostava od 3. do 20. travanja
http://www.edigital.hr/Dostava-sp8.html
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 15:49   #804
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Opet pričaš stvari koje nemaju veze s vezom.
Ne postoji 1 dan u zakonu za ništa, trgovina nije ovlaštena da bilo što ustanovljuje, a većina njih niti ima vremena za takve stvari niti ima opremu niti ima ljude koji bi to trebali raditi.
Ako cemo nastavit bilo bi dobro da citas ili s razumjevanjem ili mi ne ubacujes rijeci u usta.

1 dan ne postoji, nisam ni rekao da postoji jer bi citirao clanak zakona. 1 dan je arbitrazno uzet s moje strane zato jer bi ja po zakonu odmah trebao i poslat to na sve moguce instance nakon sto mi odmah u trgovini ne zamjene. Na ovaj nacin ostavljam prostor da izbjegnem ja bespotrebno cekanje, a oni zavitlavanje s drzavnim jer je jasno da svaka trgovina nema servis odmah dostupan te da moze provjerit moje navode (jer bi ja ovom zakonskom rupom mogao mijenjati ispravne proizvode ako skuzim da mi se ne svidjaju, ne pasu mi jer nisam dobro proucio prije kupnje itd itd). Tebi taj 1 dan mozda bude 10 dana. Eto meni je 1 dan za ono sto ja trazim, a to je provjera ispravnosti (radi da/ne) i fizicki pregled. Sve daljnje rjesavamo preko suda.

Nadalje, nigdje nisam rekao da trgovina to radi? Ne, izricito sam napisao da servis ustanovljuje dali je uredjaj ispravan i fizickim pregledom utvrdi da ga nisam pregazio autom, zalio vodom ili sto vec koliko mi treba da od trgovine dodjem doma i isprobam uredjaj.
Citiraj:
Jel ti jasno što je trgovina? Tamo se prodaju stvari, a u servisu se popravljaju.
Meni je itekako jasno, ali trgovcima ocito nije jasno sto je rizik trgovine, i da taj rizik NIKAKO ne moze pasti na kupca. Dakle, trgovac kao jedan od rizika trgovine prihvaca da moze prodati uredjaj koji je dosao neispravan, te snositi troskove koji ce iz tog cijelog procesa nastati tako da ce novi ispravan morati dati kupcu, a on se dalje nagadjati s proizvodjacem i "trpiti gubitke" dok se to ne obavi. Taj teret NIKAKO ne mora snosit kupac (on snasa troskove kupovine, tipa ako nije dobro provjerio dali mu taj procesor pase na maticnu itd). Ali eto, nasi trgovci toga jos nisu svjesni, pa ovaj korisnik trenutno snosi trosak trgovine koji bi trebala snosit sama prodavaonica. Oni su novce dobili, prodali uredjaj koji ne radi, on uredjaja nema i oni se sad nagadjaju s proizvodjacem/servisom sto i kako, ali su novci i dalje kod njih.
Citiraj:
Bez obzira jel nešto neradi odma u startu ili nakon 10 dana, predaješ u trgovinu i oni prosljeđuju u servis, a tamo će se ustanoviti ko je kriv za kvar.

Kako rekoh, dobra volja trgovca je hoće li ti odma zamjeniti neispravan artikl i većina to i radi, ali ne postoji u zakonu da su oni to dužni napraviti.

I daj kad već bacaš takve izjave onda citiraj članke zakona na koje se pozivaš.
Ne, velika je razlika izmedju prodavanja necega sto ne radi odmah, i nakon 10 dana. Jeli tebi uopce jasno koje posljedice mogu nastat iz toga da se prodavanje proizvoda koji ne rade ne sankcionira nikako te da kupac snosi taj trosak i da to spada pod proces "neispravnih" uredjaje?
Tu nema nikakve dobre volje trgovca. Citirao sam njemu vec na koji clanak da se pozove, proskrolaj.

Inace, eto ja sam napisao kako i sto treba napravit u ovom slucaju, imam dovoljno slucajeva iza sebe, svi s istim ishodom, nista ne dobijam od toga, a on bi si rijesio problem. Ako se netko nadje sljedeci put u istom problemu neka proba pa vidi kako ce bit. Nevidim zasto bi pisao nesto sto nije istina i provjereno. Trgovacki lobi koji tu na forumu hara, itekako ima za dobit s muljanjem i "dobrom voljom" trgovca te pokusavanjem pobijanja ovog sto ja pisem.

Citiraj:
Autor partwish
@Sandokan što je za tebe razuman rok, koliko dana od slanja proizvoda trgovcu?
Sve ovisi o konkretnom slucaju, zato je i u zakonu tako i napisano ali to je prvo sto trgovci spominju kao da zakon nije jasno pisan jer "razumni rok" nije odredjen. Nije isti rok za auto i graficku. U ovom konkretnom slucaju sam napisao vec. 1 dan da ustanove ispravnost i fizicki pregled. Ako mislis nakon sto su je poslali na servis? Nakon 30 dana sigurno, ovisno koliko mi se zuri, slao bi i nakon 20, samo do ovoga ne bi ni doslo da se propisno u pocetku reagiralo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 18:29   #805
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
1 dan ne postoji, nisam ni rekao da postoji jer bi citirao clanak zakona. 1 dan je arbitrazno uzet s moje strane
Ajd molim te nemoj više izmišljat svoje propise.

Citiraj:
zato jer bi ja po zakonu odmah trebao i poslat to na sve moguce instance nakon sto mi odmah u trgovini ne zamjene.
Možeš slati i na mars, u trgovini ti zakonski nisu dužni ništa zamjeniti prije nego što servis kaže svoje.

Citiraj:
Eto meni je 1 dan za ono sto ja trazim, a to je provjera ispravnosti (radi da/ne) i fizicki pregled. Sve daljnje rjesavamo preko suda.
To boldano radi servis, a servis to mora obaviti u razumnom roku, a to može biti i mjesec dana i to jasno piše u zakonu, znači ne 1 dan nego razuman rok.

Citiraj:
Meni je itekako jasno, ali trgovcima ocito nije jasno sto je rizik trgovine, i da taj rizik NIKAKO ne moze pasti na kupca.
Nema nikakvog rizika, uređaj ti ide na servis i dobiješ popravljeni ili novi.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 19:38   #806
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Točno je da u zakonu piše razuman rok i on nigdje nije definiran točnim brojem. Treba se držati broja dana koji najčešće piše u garantnom listu. Često se spominje 45 dana (kalendarska!), ali može biti i neki drugi broj dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 03:20   #807
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Trla baba lan ovo nema smisla dalje komentirat. Izvrcanje i floskule. Jasno je koji su ti motivi.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nema nikakvog rizika, uređaj ti ide na servis i dobiješ popravljeni ili novi.
Normalno da trgovci ne zele rizik trgovine na sebe kad ga mogu prenijet na kupca. I tata bi tako trgovao sine. Svaka susa misli da se moze brzo obogatit, pol vas ni nema odvjetnika na placi. Najdraze mi je kad mi odgovor na predstavke stize od vlasnika, sve mi je jasno onda.

Ja sam stavio kako je, i odgovorno tvrdim da ce svak ko tako napravi rijesti problem unutar 15 dana, a ti nastavi prodavat maglu s dobrom voljom i servisom i 45 dana itd itd.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 15:36   #808
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ja sam stavio kako je, i odgovorno tvrdim da ce svak ko tako napravi rijesti problem unutar 15 dana, a ti nastavi prodavat maglu s dobrom voljom i servisom i 45 dana itd itd.
Gdje u zakonu piše 15 dana? Gdje piše 1 dan? Gdje se uopće spominju dani?
Gdje piše da ima razlike između uređaja koji ne radi čim si ga otpakirao i uređaja koji se pokvari nakon 3 dana? Gdje to sve piše?

Citiraj:
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
Citiraj:
Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.
I daj više nemoj zagađivat ovu temu dotične trgovine sa stvarima koje ne pišu u zakonu.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 16:28   #809
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Čovjek je krivo zapamtio. Trgovac ti mora odgovoriti na tvoju pismenu žalbu u roku od 15 dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 17:07   #810
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Gdje u zakonu piše 15 dana? Gdje piše 1 dan? Gdje se uopće spominju dani?
Procitaj odgovor dan useru alfa-r.
1 dan sam ti objasnio, procitaj ponovo.
Citiraj:
Gdje piše da ima razlike između uređaja koji ne radi čim si ga otpakirao i uređaja koji se pokvari nakon 3 dana? Gdje to sve piše?
U zakonu, samo ga ne razumijes, ili ne zelis jer ti ne odgovara.
Citiraj:
I daj više nemoj zagađivat ovu temu dotične trgovine sa stvarima koje ne pišu u zakonu.
Jedini tko zagadjuje si ti i tebi slicni iz trgovackog lobija koji suda i parnice vidjeli nisu, a zakon tumace onako kako im pase. Vidim istjerani ste s svojim prljavstinama iz ADM i Garancija threada, izgleda da vas to ne smeta pa uredno sirite propagandu dalje.
Evo malo podsjetnika nekog frisko s prava na slicnu tematiku gdje ti i tebi slicni osporavate jasno objasnjene stvari u zakonu
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1599
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1602
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=5244

Valjda i od njega znate bolje da? Zanimljivo mi je to.
Imamo znaci pricu gdje ja imam vise stotina prijava iza sebe i rijesenih slucajeva. Imamo momka koji je uredno tek zavrsio pravo i potvrdjuje slicna tumacenja.

A onda imamo i trgovacki lobi kojem to nikako ne odgovara te pokusavaju na svakom koraku zbunit kupce i prenosit trosak trgovanja na kupca.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čovjek je krivo zapamtio. Trgovac ti mora odgovoriti na tvoju pismenu žalbu u roku od 15 dana.
Nisam nista krivo zapamtio. Procitaj odgovor korisniku alfa-r.
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=797
Da, mora odgovorit, taj odgovor ce 100% bit pozitivan, i to je efektivno rjesenje slucaja u 15 dana, o cem pricam non stop.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na